2020-05-25   06:05:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Wadköpingsdoppet 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 21/9 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15)

Document
Resultat
Wadköpingsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Gustavsviksbadet Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 12, 100m Medley C+D Pojkar 12 och yngre - Final
C 13-14 1:02.76 Alvin Välkki 2004 Mölndals ASS SWE Örebro SWE 2018-09-22
D 12 o y 1:12.98 Hugo  Swanson 2006 Gävle SS SWE Örebro SWE 2018-09-22
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lex Albringer 2007 Karlstads Simsällskap 303 1:14.81
50m: 36.23
100m: 1:14.81
(38.58)
2 Isac Mörtstrand 2007 Västerås Simsällskap 270 1:17.78 +2.97
50m: 36.20
100m: 1:17.78
(41.58)
3 Arsham Hassani 2007 Västerås Simsällskap 260 1:18.73 +3.92
50m: 35.87
100m: 1:18.73
(42.86)
4 Wilmer Jakobsson 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb 259 1:18.86 +4.05
50m: 36.45
100m: 1:18.86
(42.41)
5 Oscar Sjöberg 2007 Järfälla Simsällskap 256 1:19.17 +4.36
50m: 35.53
100m: 1:19.17
(43.64)
6 Aston Horn 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 253 1:19.47 +4.66
50m: 35.55
100m: 1:19.47
(43.92)
7 Emil Jörstad 2008 Örebro Simallians 222 1:23.00 +8.19
50m: 39.29
100m: 1:23.00
(43.71)
8 Adam Straubhaar 2008 Hallsberg Kumla Simklubb 206 1:25.12 +10.31
50m: 40.53
100m: 1:25.12
(44.59)
9 Elliot Ekman 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 200 1:26.00 +11.19
50m: 40.88
100m: 1:26.00
(45.12)
10 Axel Wigstrand 2008 Kungälvs Simsällskap 199 1:26.07 +11.26
50m: 38.10
100m: 1:26.07
(47.97)
11 Alexander Albringer 2007 Karlstads Simsällskap 179 1:29.10 +14.29
50m: 42.69
100m: 1:29.10
(46.41)
12 Sebastian Norlander 2007 Örebro Simallians 146 1:35.33 +20.52
50m: 45.50
100m: 1:35.33
(49.83)
13 Axel Ekdala 2007 Kungälvs Simsällskap 124 1:40.77 +25.96
50m: 48.52
100m: 1:40.77
(52.25)
14 Johan Pellfolk 2007 Karlstads Simsällskap 121 1:41.53 +26.72
50m: 47.76
100m: 1:41.53
(53.77)
- Oskar Mathisen 2009 Karlstads Simsällskap DSQ
- Boris Fernandez 2010 Örebro Simallians DSQ
Grenen officiell:  2019-09-21 11:06:43
Gren 12, 100m Medley C+D Pojkar 13-14 år - Final
C 13-14 1:02.76 Alvin Välkki 2004 Mölndals ASS SWE Örebro SWE 2018-09-22
D 12 o y 1:12.98 Hugo  Swanson 2006 Gävle SS SWE Örebro SWE 2018-09-22
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Henry Israelsson 2006 Järfälla Simsällskap 445 1:05.86
50m: 30.67
100m: 1:05.86
(35.19)
2 Lucas Humling 2005 Linköpings Allmänna SS 401 1:08.21 +2.35
50m: 31.38
100m: 1:08.21
(36.83)
3 Jacob Hellman 2006 Norrköpings Kappsimningsklubb 397 1:08.39 +2.53
50m: 30.83
100m: 1:08.39
(37.56)
4 David Ullstrand 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 392 1:08.68 +2.82
50m: 31.83
100m: 1:08.68
(36.85)
5 Erik Andersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 377 1:09.62 +3.76
50m: 33.08
100m: 1:09.62
(36.54)
6 Elvis Ericson 2005 Linköpings Allmänna SS 375 1:09.73 +3.87
50m: 33.47
100m: 1:09.73
(36.26)
7 Erik Mulikov 2005 Säffle Simsällskap 372 1:09.92 +4.06
50m: 32.47
100m: 1:09.92
(37.45)
8 Oliver Harper 2005 Järfälla Simsällskap 367 1:10.20 +4.34
50m: 32.95
100m: 1:10.20
(37.25)
9 Robin Daremo 2005 Linköpings Allmänna SS 365 1:10.38 +4.52
50m: 32.40
100m: 1:10.38
(37.98)
10 Ludwig Skantz 2005 Järfälla Simsällskap 353 1:11.16 +5.30
50m: 33.38
100m: 1:11.16
(37.78)
11 Albert Lindroth 2005 Göteborg Sim 349 1:11.38 +5.52
50m: 32.49
100m: 1:11.38
(38.89)
12 August Jansson 2005 Örebro Simallians 348 1:11.49 +5.63
50m: 32.41
100m: 1:11.49
(39.08)
13 Leo Karlsson 2006 Hallsberg Kumla Simklubb 342 1:11.86 +6.00
50m: 33.33
100m: 1:11.86
(38.53)
14 Gustav Larsson 2005 Örebro Simallians 331 1:12.70 +6.84
50m: 33.54
100m: 1:12.70
(39.16)
15 William Norén 2006 Norrköpings Kappsimningsklubb 331 1:12.71 +6.85
50m: 33.93
100m: 1:12.71
(38.78)
16 Olle Halvarsson 2006 Västerås Simsällskap 327 1:12.95 +7.09
50m: 33.59
100m: 1:12.95
(39.36)
17 Robin Lundqvist 2005 Linköpings Allmänna SS 325 1:13.13 +7.27
50m: 32.93
100m: 1:13.13
(40.20)
18 Elijas Eriksson 2005 Järfälla Simsällskap 323 1:13.27 +7.41
50m: 32.38
100m: 1:13.27
(40.89)
19 Lucas Larsson 2006 Göteborg Sim 319 1:13.58 +7.72
50m: 34.36
100m: 1:13.58
(39.22)
20 Anton Lind 2006 Järfälla Simsällskap 312 1:14.11 +8.25
50m: 35.16
100m: 1:14.11
(38.95)
21 Melvin Norlén 2005 Västerås Simsällskap 305 1:14.69 +8.83
50m: 33.86
100m: 1:14.69
(40.83)
22 Alvin Silow 2005 Skövde Simsällskap 302 1:14.90 +9.04
50m: 35.37
100m: 1:14.90
(39.53)
23 Jonathan Larsson 2006 Göteborg Sim 296 1:15.40 +9.54
50m: 35.37
100m: 1:15.40
(40.03)
24 Oskar Glawing 2005 Finspångs Simklubb 295 1:15.55 +9.69
50m: 35.18
100m: 1:15.55
(40.37)
25 Simon Söderberg 2006 Järfälla Simsällskap 284 1:16.46 +10.60
50m: 37.13
100m: 1:16.46
(39.33)
26 Linus von Hofsten 2006 Falu Simsällskap 274 1:17.41 +11.55
50m: 36.31
100m: 1:17.41
(41.10)
27 Oscar Westman 2005 Falu Simsällskap 274 1:17.44 +11.58
50m: 35.80
100m: 1:17.44
(41.64)
28 Gustav Löfqvist 2005 Västerås Simsällskap 267 1:18.11 +12.25
50m: 35.70
100m: 1:18.11
(42.41)
29 Lukas Nilsson 2006 Söderhamns Simsällskap 247 1:20.13 +14.27
50m: 36.19
100m: 1:20.13
(43.94)
30 Albin Glaas 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap 220 1:23.26 +17.40
50m: 38.23
100m: 1:23.26
(45.03)
- Elias Arvidsson 2005 Strängnäs Simklubb DSQ
- Fredrik Höglund 2006 Linköpings Allmänna SS DNS
- Arvid  Lind 2005 Bollnäs Simsällskap DNS
- Rasmus Landin 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb DNS
Grenen officiell:  2019-09-21 11:06:43
2019-09-21 11:09:38 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner