2020-05-25   08:03:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Wadköpingsdoppet 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 21/9 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15)

Document
Resultat
Wadköpingsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Gustavsviksbadet Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 10, 100m Bröstsim C+D Flickor 12 och yngre - Final
C 13-14 1:09.87 Hannah Brunzell 2001 Västerås SS SWE Örebro SWE 2015-09-20
D 12 o y 1:12.28 Linnéa Englund 2003 Karlstads SS SWE Örebro SWE 2015-09-20
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabella Westberg 2007 Järfälla Simsällskap 428 1:22.70
50m: 38.79
100m: 1:22.70
(43.91)
2 Linn Bengtsson 2007 Järfälla Simsällskap 424 1:22.99 +0.29
50m: 39.48
100m: 1:22.99
(43.51)
3 Elin Segerström 2007 Karlstads Simsällskap 416 1:23.53 +0.83
50m: 38.37
100m: 1:23.53
(45.16)
4 Elvira Muhr 2007 Västerås Simsällskap 396 1:24.91 +2.21
50m: 39.09
100m: 1:24.91
(45.82)
5 Astrid Lönn 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 393 1:25.12 +2.42
50m: 39.71
100m: 1:25.12
(45.41)
6 Hillevi Östlund 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 375 1:26.46 +3.76
50m: 40.49
100m: 1:26.46
(45.97)
7 Olivia Elmquist 2007 Järfälla Simsällskap 362 1:27.42 +4.72
50m: 41.48
100m: 1:27.42
(45.94)
8 Elsa Harnesk 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 361 1:27.50 +4.80
50m: 41.48
100m: 1:27.50
(46.02)
9 Ines Pereira Garcia 2007 Skövde Simsällskap 359 1:27.71 +5.01
50m: 41.83
100m: 1:27.71
(45.88)
10 Olivia Larsson 2007 Järfälla Simsällskap 312 1:31.93 +9.23
50m: 44.33
100m: 1:31.93
(47.60)
11 Alicia Wallberg 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 306 1:32.45 +9.75
50m: 42.44
100m: 1:32.45
(50.01)
12 Ellen Jörstad 2007 Örebro Simallians 302 1:32.87 +10.17
50m: 43.37
100m: 1:32.87
(49.50)
13 Isabelle Nilsson 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 288 1:34.42 +11.72
50m: 43.64
100m: 1:34.42
(50.78)
14 Nellie Westerlund 2007 Karlstads Simsällskap 281 1:35.20 +12.50
50m: 43.85
100m: 1:35.20
(51.35)
15 Meja Wernersson 2007 Örebro Simallians 271 1:36.32 +13.62
50m: 44.63
100m: 1:36.32
(51.69)
16 Rosa Jansson 2008 Örebro Simallians 264 1:37.15 +14.45
50m: 45.28
100m: 1:37.15
(51.87)
17 Ella Hagström 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 254 1:38.36 +15.66
50m: 46.69
100m: 1:38.36
(51.67)
18 Moa Englund 2008 Grums Simsällskap 250 1:38.86 +16.16
50m: 45.82
100m: 1:38.86
(53.04)
19 Olivia Budden 2007 Bålsta Simklubb 247 1:39.33 +16.63
50m: 46.58
100m: 1:39.33
(52.75)
20 Doris von Hofsten 2008 Falu Simsällskap 246 1:39.50 +16.80
50m: 48.09
100m: 1:39.50
(51.41)
21 Matilda Larsson 2008 Örebro Simallians 203 1:45.97 +23.27
50m: 49.89
100m: 1:45.97
(56.08)
22 Tilde Rilvén 2008 Örebro Simallians 203 1:45.98 +23.28
50m: 50.92
100m: 1:45.98
(55.06)
23 Freja Gruvaeus 2008 Örebro Simallians 201 1:46.29 +23.59
50m: 49.15
100m: 1:46.29
(57.14)
24 Amanda Fröding 2007 Örebro Simallians 194 1:47.67 +24.97
50m: 50.93
100m: 1:47.67
(56.74)
25 Klara Parkow 2009 Örebro Simallians 141 1:59.71 +37.01
50m: 55.91
100m: 1:59.71
(1:03.80)
Grenen officiell:  2019-09-21 10:44:34
Gren 10, 100m Bröstsim C+D Flickor 13-14 år - Final
C 13-14 1:09.87 Hannah Brunzell 2001 Västerås SS SWE Örebro SWE 2015-09-20
D 12 o y 1:12.28 Linnéa Englund 2003 Karlstads SS SWE Örebro SWE 2015-09-20
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Mühr 2005 Örebro Simallians 562 1:15.55
50m: 35.65
100m: 1:15.55
(39.90)
2 Ebba Holgersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 546 1:16.29 +0.74
50m: 36.45
100m: 1:16.29
(39.84)
3 Ebba Egnell 2005 Göteborg Sim 542 1:16.44 +0.89
50m: 36.17
100m: 1:16.44
(40.27)
4 Linnea Lindberg 2005 Karlstads Simsällskap 533 1:16.88 +1.33
50m: 36.28
100m: 1:16.88
(40.60)
5 Julia Pietsch 2005 Örebro Simallians 526 1:17.23 +1.68
50m: 36.01
100m: 1:17.23
(41.22)
6 Saga Johannesson 2005 Göteborg Sim 509 1:18.07 +2.52
50m: 37.04
100m: 1:18.07
(41.03)
7 Amanda Johansson 2005 Karlstads Simsällskap 499 1:18.61 +3.06
50m: 36.70
100m: 1:18.61
(41.91)
8 Josefina Näsén 2005 Örebro Simallians 476 1:19.83 +4.28
50m: 38.05
100m: 1:19.83
(41.78)
9 Klara Torén 2006 Lidköpings Gymnastik o SS 451 1:21.28 +5.73
50m: 38.03
100m: 1:21.28
(43.25)
10 Tuva Hjemli 2005 Falu Simsällskap 427 1:22.80 +7.25
50m: 39.55
100m: 1:22.80
(43.25)
11 Sara Strömsöe 2006 Falu Simsällskap 420 1:23.23 +7.68
50m: 38.38
100m: 1:23.23
(44.85)
12 Agnes Carlsson-Djerf 2006 Lidköpings Gymnastik o SS 419 1:23.33 +7.78
50m: 39.00
100m: 1:23.33
(44.33)
13 Sofia Wallin 2005 Linköpings Allmänna SS 416 1:23.49 +7.94
50m: 39.88
100m: 1:23.49
(43.61)
14 Miranda Wahlstedt 2006 Karlstads Simsällskap 405 1:24.24 +8.69
50m: 39.90
100m: 1:24.24
(44.34)
15 Sara Sjölander 2006 Karlstads Simsällskap 393 1:25.10 +9.55
50m: 39.86
100m: 1:25.10
(45.24)
16 Erika Svennberg 2005 Örebro Simallians 385 1:25.70 +10.15
50m: 40.86
100m: 1:25.70
(44.84)
17 Linnéa Bruce-Holm 2005 Säffle Simsällskap 382 1:25.87 +10.32
50m: 40.97
100m: 1:25.87
(44.90)
18 Sara Högstedt 2005 Göteborg Sim 373 1:26.61 +11.06
50m: 40.98
100m: 1:26.61
(45.63)
19 Clara Axelsson 2005 Kungälvs Simsällskap 371 1:26.72 +11.17
50m: 41.59
100m: 1:26.72
(45.13)
20 Vera Romin 2005 Strängnäs Simklubb 367 1:27.09 +11.54
50m: 41.17
100m: 1:27.09
(45.92)
21 Hannah Kinane 2006 Järfälla Simsällskap 365 1:27.18 +11.63
50m: 41.09
100m: 1:27.18
(46.09)
22 Engla Dunhagen 2006 Finspångs Simklubb 365 1:27.20 +11.65
50m: 41.22
100m: 1:27.20
(45.98)
23 Joline Bakken 2005 Karlstads Simsällskap 362 1:27.47 +11.92
50m: 42.06
100m: 1:27.47
(45.41)
24 Leia Ångman 2006 Järfälla Simsällskap 350 1:28.44 +12.89
50m: 41.94
100m: 1:28.44
(46.50)
25 Emma Werner 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 349 1:28.54 +12.99
50m: 41.51
100m: 1:28.54
(47.03)
25 Wilma Umeland 2006 Grums Simsällskap 349 1:28.54 +12.99
50m: 41.86
100m: 1:28.54
(46.68)
27 Elin Ha 2006 Göteborg Sim 348 1:28.65 +13.10
50m: 42.16
100m: 1:28.65
(46.49)
28 Elsa Björnholm 2006 Linköpings Allmänna SS 344 1:28.93 +13.38
50m: 42.26
100m: 1:28.93
(46.67)
29 Fanny Cao 2005 Järfälla Simsällskap 342 1:29.15 +13.60
50m: 42.47
100m: 1:29.15
(46.68)
30 Alva Granzell 2006 Karlstads Simsällskap 341 1:29.22 +13.67
50m: 41.16
100m: 1:29.22
(48.06)
31 Amanda Wensmark 2005 Järfälla Simsällskap 334 1:29.79 +14.24
50m: 42.65
100m: 1:29.79
(47.14)
32 Frida Erlandsson 2006 Linköpings Allmänna SS 334 1:29.86 +14.31
50m: 42.05
100m: 1:29.86
(47.81)
33 Emmy Dagberg 2005 Kungälvs Simsällskap 329 1:30.26 +14.71
50m: 42.55
100m: 1:30.26
(47.71)
34 Felicia Sobotka 2005 Hallsberg Kumla Simklubb 329 1:30.27 +14.72
50m: 42.56
100m: 1:30.27
(47.71)
35 Elma Eklund 2005 Göteborg Sim 325 1:30.67 +15.12
50m: 42.65
100m: 1:30.67
(48.02)
36 Tuva Lovinge 2006 Norrköpings Kappsimningsklubb 323 1:30.85 +15.30
50m: 43.37
100m: 1:30.85
(47.48)
37 Felicia  Kvarnstedt 2005 Skövde Simsällskap 321 1:31.01 +15.46
50m: 43.14
100m: 1:31.01
(47.87)
38 Charlize Nyström 2005 Göteborg Sim 320 1:31.12 +15.57
50m: 43.57
100m: 1:31.12
(47.55)
38 Emilia  Tallberg 2006 Karlstads Simsällskap 320 1:31.12 +15.57
50m: 42.88
100m: 1:31.12
(48.24)
40 Runa Eriksson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb 313 1:31.78 +16.23
50m: 42.83
100m: 1:31.78
(48.95)
41 Manya Sidén Bashouki 2006 Järfälla Simsällskap 309 1:32.19 +16.64
50m: 44.34
100m: 1:32.19
(47.85)
42 Thilde Roshag 2006 Strängnäs Simklubb 307 1:32.43 +16.88
50m: 43.66
100m: 1:32.43
(48.77)
43 Maja Karlsson 2006 Kungälvs Simsällskap 300 1:33.13 +17.58
50m: 42.99
100m: 1:33.13
(50.14)
44 Hanna Johansson 2005 Finspångs Simklubb 294 1:33.72 +18.17
50m: 44.55
100m: 1:33.72
(49.17)
45 Felicia Gustavsson 2006 Finspångs Simklubb 281 1:35.18 +19.63
50m: 44.86
100m: 1:35.18
(50.32)
46 Tyra Jacobsson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb 279 1:35.38 +19.83
50m: 45.44
100m: 1:35.38
(49.94)
47 Emma Färlin 2006 Falu Simsällskap 265 1:37.00 +21.45
50m: 46.18
100m: 1:37.00
(50.82)
48 Emilia Torgén 2005 Bålsta Simklubb 265 1:37.06 +21.51
50m: 45.91
100m: 1:37.06
(51.15)
49 Stella  Åqvist 2005 Linköpings Allmänna SS 263 1:37.26 +21.71
50m: 44.79
100m: 1:37.26
(52.47)
50 Louise Lowe 2005 Strängnäs Simklubb 260 1:37.67 +22.12
50m: 45.63
100m: 1:37.67
(52.04)
51 Olivia Halfar 2005 Järfälla Simsällskap 256 1:38.17 +22.62
50m: 46.70
100m: 1:38.17
(51.47)
52 Emelie Sidén 2005 Järfälla Simsällskap 236 1:40.90 +25.35
50m: 46.47
100m: 1:40.90
(54.43)
53 Alma Mellegård Fastén 2006 Göteborg Sim 219 1:43.35 +27.80
50m: 49.42
100m: 1:43.35
(53.93)
54 Alice Larsson 2006 Örebro Simallians 217 1:43.65 +28.10
50m: 47.85
100m: 1:43.65
(55.80)
- Amelie Stedfeldt 2006 Örebro Simallians DSQ
Grenen officiell:  2019-09-21 10:44:34
2019-09-21 19:28:35 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner