Resultater for Ikäkausimestaruusuinnit 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ikäkausimestaruusuinnit 2019 | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Pori | Tulostusaika | 18:53 | |||
Järjestäjä | Porin Uimaseura | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 kesäkuu 2019 |
Laji 22, 100m VU P-14 15 16, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Eero Rautaporras | 2005 | 569 | 27.24 | 56.59 | |||||
Uinti Tampere | 56.96 | |||||||||
2 | Tuomas Toppinen | 2005 | 560 | 27.34 | 56.89 | |||||
Aurajoen Uinti | 58.69 | |||||||||
3 | Leo Währn | 2005 | 552 | 27.92 | 57.17 | |||||
Vanders | 58.13 | |||||||||
4 | Sakari Korri | 2005 | 546 | 27.34 | 57.38 | |||||
Rauman Uimaseura | 58.21 | |||||||||
5 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 540 | 27.52 | 57.60 | |||||
Aurajoen Uinti | 57.71 | |||||||||
6 | Arttu Venemies | 2005 | 488 | 28.88 | 59.56 | |||||
Swimming Jyväskylä | 58.74 | |||||||||
7 | Sisu Sorri | 2005 | 460 | 28.58 | 1:00.74 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:01.49 | |||||||||
8 | William Fagerstedt | 2005 | 459 | 29.16 | 1:00.78 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 59.99 | |||||||||
9 | Miklas Pikkuhuhta | 2005 | 458 | 29.02 | 1:00.83 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 59.86 | |||||||||
10 | Roni Heikkinen | 2005 | 453 | 29.08 | 1:01.04 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:01.59 | |||||||||
11 | Joonas Arponen | 2005 | 448 | 29.14 | 1:01.28 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:02.72 | |||||||||
12 | Teo Mattelmäki | 2005 | 439 | 30.04 | 1:01.71 | |||||
Cetus Espoo | 1:02.15 | |||||||||
13 | Ivan Chupakhin | 2005 | 436 | 29.33 | 1:01.86 | |||||
Uinti Tampere | 1:01.24 | |||||||||
14 | Santeri Salonen | 2005 | 431 | 28.97 | 1:02.06 | |||||
Heinolan Isku | 1:03.09 | |||||||||
15 | Eero Mäenpää | 2005 | 426 | 29.58 | 1:02.31 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:01.28 | |||||||||
16 | Kasperi Heikkinen | 2005 | 417 | 28.89 | 1:02.74 | |||||
Raision Urheilijat | 1:01.49 | |||||||||
17 | Maksim Amosov | 2005 | 417 | 29.77 | 1:02.77 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:02.87 | |||||||||
18 | Oliver Aspholm | 2005 | 415 | 30.07 | 1:02.84 | |||||
Uinti Tampere | 1:03.33 | |||||||||
19 | Tuomas Hämäläinen | 2005 | 410 | 30.30 | 1:03.13 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:02.81 | |||||||||
20 | Aaron Pirinen | 2005 | 405 | 30.28 | 1:03.40 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:01.40 | |||||||||
21 | Antti Musikka | 2005 | 360 | 31.34 | 1:05.92 | |||||
Vanders | 1:03.30 | |||||||||
- | Nico Peltonen | 2005 | DNF | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 58.79 | |||||||||
- | Luka Laaksonen | 2005 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:01.65 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 22, 100m VU P-14 15 16, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Danil Seksenov | 2004 | 691 | 25.37 | 53.04 | |||||
Vanders | 53.99 | |||||||||
2 | Juuso Leppänen | 2004 | 596 | 26.56 | 55.72 | |||||
Aurajoen Uinti | 56.34 | |||||||||
3 | Alexander Malyshkov | 2004 | 595 | 26.40 | 55.76 | |||||
Salon Uimarit | 56.61 | |||||||||
4 | Filip Jåfs | 2004 | 572 | 27.36 | 56.51 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 57.91 | |||||||||
5 | Onni Äijälä | 2004 | 561 | 26.95 | 56.86 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | 56.92 | |||||||||
6 | Seweryn Pastucha | 2004 | 542 | 27.88 | 57.53 | |||||
Raision Urheilijat | 57.48 | |||||||||
7 | Aapo Kinnunen | 2004 | 528 | 27.87 | 58.01 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 58.50 | |||||||||
8 | Elmeri Aho | 2004 | 524 | 27.96 | 58.17 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 58.41 | |||||||||
9 | Tino Kaukonen | 2004 | 517 | 27.48 | 58.44 | |||||
HTU Stadi | 57.19 | |||||||||
10 | Jeremia Varonen | 2004 | 511 | 28.25 | 58.66 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 59.24 | |||||||||
11 | Waldemar Palombi | 2004 | 509 | 28.52 | 58.74 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 59.24 | |||||||||
12 | Touko Riipinen | 2004 | 505 | 28.34 | 58.88 | |||||
Swimming Jyväskylä | 59.25 | |||||||||
13 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 495 | 28.44 | 59.30 | |||||
TaTu Tampere | 58.34 | |||||||||
14 | Pavel Pankratov | 2004 | 493 | 28.53 | 59.36 | |||||
TaTu Tampere | 58.13 | |||||||||
15 | Jere Hannuksela | 2004 | 489 | 28.57 | 59.52 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:00.19 | |||||||||
16 | Ukko-pekka Luomala | 2004 | 478 | 28.69 | 59.96 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 59.93 | |||||||||
17 | Jaakko Pihlava | 2004 | 473 | 28.77 | 1:00.20 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.00 | |||||||||
18 | Joona Pohjola | 2004 | 469 | 28.96 | 1:00.37 | |||||
Salon Uimarit | 59.81 | |||||||||
19 | Rasmus Koskela | 2004 | 468 | 29.12 | 1:00.41 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:00.16 | |||||||||
20 | Jesse Hyppönen | 2004 | 455 | 28.82 | 1:00.96 | |||||
Lahden Uimaseura | 1:00.15 | |||||||||
Laji 22, 100m VU P-14 15 16, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lari Tumanoff | 2003 | 685 | 25.81 | 53.20 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 53.47 | |||||||||
2 | Lassi Haimi | 2003 | 664 | 26.55 | 53.76 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 54.14 | |||||||||
3 | Aleksi Koprinen | 2003 | 631 | 26.84 | 54.68 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 54.85 | |||||||||
3 | Alex Lydman | 2003 | 631 | 26.37 | 54.68 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.49 | |||||||||
5 | Simon Ravals | 2003 | 596 | 26.69 | 55.74 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.37 | |||||||||
6 | Risto Martikainen | 2003 | 585 | 26.97 | 56.08 | |||||
Kouvolan Uimarit | 56.46 | |||||||||
7 | Joonas Cranston | 2003 | 569 | 26.87 | 56.60 | |||||
Nummelan Kisaajat | 57.34 | |||||||||
8 | Juuso Rahikainen | 2003 | 567 | 27.21 | 56.66 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 56.98 | |||||||||
9 | Miro Merinen | 2003 | 563 | 27.04 | 56.81 | |||||
Simmis Wanda | 56.16 | |||||||||
10 | Perttu Järvinen | 2003 | 562 | 27.74 | 56.84 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 57.30 | |||||||||
11 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 561 | 27.49 | 56.87 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 55.29 | |||||||||
11 | Santeri Herpola | 2003 | 561 | 26.68 | 56.87 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 55.51 | |||||||||
13 | Akseli Hakala | 2003 | 560 | 27.23 | 56.90 | |||||
Uinti Tampere | 56.63 | |||||||||
14 | Olli-pekka Pietarila | 2003 | 555 | 27.81 | 57.06 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 56.65 | |||||||||
15 | Tatu Saareks | 2003 | 543 | 28.01 | 57.49 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 57.46 | |||||||||
16 | Roni Severinkangas | 2003 | 541 | 27.82 | 57.56 | |||||
Cetus Espoo | 58.10 | |||||||||
17 | Matias Rasinmäki | 2003 | 530 | 28.07 | 57.94 | |||||
Cetus Espoo | 57.76 | |||||||||
18 | Benjamin Evans | 2003 | 527 | 28.01 | 58.05 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 57.95 | |||||||||
19 | Tatu Hapuoja | 2003 | 527 | 27.60 | 58.07 | |||||
Uinti Tampere | 56.24 | |||||||||
20 | Henri Heikkilä | 2003 | 514 | 29.00 | 58.56 | |||||
Uimaseura Aquila | 57.11 | |||||||||
21 | Pauli Rantamäki | 2003 | 503 | 27.56 | 58.96 | |||||
Octopus Lohja | 58.28 | |||||||||
22 | Jami Ihalainen | 2003 | 482 | 28.41 | 59.79 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 56.60 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura | Tulostusaika | 18:53 |