2020-10-29   23:11:56
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Helauinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Helauinnit    Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Heinola    Tulostusaika  13:08   
  Järjestäjä  Heinolan Isku Ry / Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 toukokuu 2019         
 
 
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Minea Ruusu  2009              19.05   
  Haminan Uimaseura                   
Annabel Salo  2010              20.31   
  Lahden Uimaseura                   
Jessica Salminen  2009              24.09   
  Nurmijärven Uinti                   
Ilona Antila  2010              24.89   
  Nurmijärven Uinti                   
Iitu Olbert  2010              26.10   
  Nurmijärven Uinti                   
 
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Peppilotta Isoaho  2007              20.27   
  Vaajakosken Uimaseura                   
 
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helmi Viherkoski  2005              14.33   
  Kouvolan Uimarit                   
Essi Pyykkö  2006              14.41   
  Salon Uimarit                   
Malva Salmelin  2006              14.48   
  Salon Uimarit                   
Mona Vahteristo  2005              14.87   
  Valkeakosken Uimaseura                   
Elisa Rita  2005              14.98   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
Laura Punkkinen  2005              15.03   
  Voikkaan Viesti  16.30                 
Juulia Turunen  2006              15.46   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  17.40                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku  Tulostusaika  13:08 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Helauinnit    Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Heinola    Tulostusaika  13:08   
  Järjestäjä  Heinolan Isku Ry / Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 toukokuu 2019         
 
 
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eemeli Kuusisto  2009              22.75   
  Nurmijärven Uinti                   
 
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sisu Siitonen  2007              14.64   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
Elias Manskinen  2008              16.89   
  Heinolan Isku                   
Konsta Järvinen  2008              17.25   
  Uimaseura Aquila  18.19                 
Max Wiksten  2008              21.38   
  Nurmijärven Uinti                   
 
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jimi Kojo  2005              13.69   
  Uimaseura Aquila  15.05                 
Casper Häll  2005              15.06   
  Heinolan Isku  16.31                 
Topi Hassinen  2005              15.44   
  Heinolan Isku                   
Joel Turtiainen  2006              16.59   
  Voikkaan Viesti  18.31                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku  Tulostusaika  13:08 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Helauinnit    Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Heinola    Tulostusaika  12:31   
  Järjestäjä  Heinolan Isku Ry / Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 toukokuu 2019         
 
 
Laji 3, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilona Antila  2010              24.01   
  Nurmijärven Uinti                   
Milla Pylvänäinen  2010              24.67   
  Lahden Uimaseura                   
Venla Tolvanen  2010              24.87   
  Haminan Uimaseura                   
Emma Ranta  2009              DNS   
  Nurmijärven Uinti                   
 
Laji 3, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Peppilotta Isoaho  2007              25.02   
  Vaajakosken Uimaseura                   
 
Laji 3, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Ruusu  2006              16.77   
  Haminan Uimaseura                   
Juulia Turunen  2006              19.99   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
Elisa Rita  2005              20.04   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku  Tulostusaika  12:31 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Helauinnit    Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Heinola    Tulostusaika  12:31   
  Järjestäjä  Heinolan Isku Ry / Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 toukokuu 2019         
 
 
Laji 4, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elmo Kyytinen  2010              24.68   
  Nurmijärven Uinti                   
 
Laji 4, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sisu Siitonen  2007              18.77   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
Alex Wiksten  2008              24.40   
  Nurmijärven Uinti                   
 
Laji 4, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Casper Häll  2005              18.83   
  Heinolan Isku  20.83                 
Topi Hassinen  2005              20.71   
  Heinolan Isku                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku  Tulostusaika  12:31 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Helauinnit    Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Heinola    Tulostusaika  12:31   
  Järjestäjä  Heinolan Isku Ry / Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 toukokuu 2019         
 
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Haverinen  2007    316  38.47        1:23.84   
  Lahden Uimaseura  1:23.39                 
                     
Ebba Simberg  2007    305  39.10        1:24.83   
  Lahden Uimaseura  1:26.02                 
                     
Iisa-Erika Auranen  2007    236  41.54        1:32.47   
  Uimaseura Aquila  1:35.02                 
                     
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Salma Mäntynen  2005    556  31.26        1:09.48   
  Uimaseura Aquila  1:11.36                 
                     
Sofia Chadromtseva  2006    293  39.57        1:26.03   
  Uimaseura Aquila  1:30.97                 
                     
Annaliina Mänttäri  2006              DNS   
  Cetus Espoo  1:24.18                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku  Tulostusaika  12:31 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Helauinnit    Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Heinola    Tulostusaika  12:31   
  Järjestäjä  Heinolan Isku Ry / Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 toukokuu 2019         
 
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vladislav Shavyrin  2005    330  34.15        1:13.07   
  Uimaseura Aquila  1:14.41                 
                     
Nikita Semach  2005    330  33.87        1:13.12   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Vilho Teno  2006    122  45.95        1:41.86   
  Lahden Uimaseura  1:39.65                 
                     
Eemeli Sipari  2006    117  42.68        1:43.28   
  Uimaseura Aquila  1:38.44                 
                     
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henri Heikkilä  2003    493  29.69        1:03.96   
  Uimaseura Aquila  1:06.64                 
                     
Simo Virtanen  2004    181  39.51        1:29.34   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku  Tulostusaika  12:31 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Helauinnit    Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Heinola    Tulostusaika  12:31   
  Järjestäjä  Heinolan Isku Ry / Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 toukokuu 2019         
 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinjasisko Isoaho  2009    258          37.97   
  Vaajakosken Uimaseura  37.63                 
Anni Eskelinen  2009    226          39.70   
  Lahden Uimaseura  38.66                 
Milla Pylvänäinen  2010    160          44.55   
  Lahden Uimaseura  43.32                 
Aida Laukkanen  2009    151          45.33   
  Lahden Uimaseura                   
Venla Tolvanen  2010    112          50.11   
  Haminan Uimaseura  48.85                 
Jessica Salminen  2009    77          56.79   
  Nurmijärven Uinti  55.53                 
Iitu Olbert  2010    74          57.48   
  Nurmijärven Uinti  59.71                 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ebba Simberg  2007    429          32.07   
  Lahden Uimaseura  34.00                 
Olivia Porter  2007    294          36.35   
  Lahden Uimaseura  37.14                 
Ilona Ivanova  2007              DNS   
  Kouvolan Uimarit  39.18                 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Ruusu  2006    448          31.61   
  Haminan Uimaseura  32.28                 
Mona Vahteristo  2005    416          32.39   
  Valkeakosken Uimaseura  32.65                 
Laura Punkkinen  2005    358          34.06   
  Voikkaan Viesti  34.01                 
Juulia Turunen  2006    351          34.28   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  33.98                 
Elisa Rita  2005    300          36.12   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  35.62                 
Isabel Rumask  2006    277          37.10   
  Lahden Uimaseura  39.08                 
Mea Makkula  2006    237          39.05   
  Lahden Uimaseura  40.04                 
Olivia Romo  2005              DNS   
  Lahden Uimaseura  34.54                 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kiia Kärkkäinen  2003    736          26.79   
  Heinolan Isku  27.62                 
Venla Pylvänäinen  2003    563          29.28   
  Lahden Kaleva                   
Emma Issakainen  2002    543          29.64   
  Uinti Imatra  30.09                 
Emilia Kouvo  2003    533          29.82   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  30.21                 
Pinja Penttilä  2001    525          29.97   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  28.92                 
Iisa Karpela  2004    516          30.14   
  Cetus Espoo  30.05                 
Catharina Kalliomaa  2004    368          33.74   
  Valkeakosken Uimaseura  34.07                 
Pilvi Nieminen  2004    288          36.63   
  Jämsänkosken Ilves  35.77                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku  Tulostusaika  12:31 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Helauinnit    Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Heinola    Tulostusaika  12:55   
  Järjestäjä  Heinolan Isku Ry / Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 toukokuu 2019         
 
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jaakko Bogdanov  2009    194          36.71   
  Lahden Uimaseura  37.50                 
Caro Reponen  2009    161          39.05   
  Kouvolan Uimarit  38.54                 
Elias Hänninen  2009    117          43.44   
  Kouvolan Uimarit  44.23                 
Elmo Kyytinen  2010    103          45.26   
  Nurmijärven Uinti  48.09                 
Aaro Paasio  2009    101          45.64   
  Lahden Uimaseura                   
Eemeli Kuusisto  2009    70          51.58   
  Nurmijärven Uinti  48.44                 
Eemil Kallunki  2009    52          56.93   
  Lahden Uimaseura  52.69                 
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sisu Siitonen  2007    297          31.89   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  32.50                 
Tuomas Heikkilä  2008    213          35.63   
  Uimaseura Aquila  35.16                 
Elias Manskinen  2008    166          38.70   
  Heinolan Isku  39.20                 
Samu Tirkkonen  2008    150          40.00   
  Lahden Uimaseura  50.43                 
Artem Chornyi  2008    148          40.19   
  Lahden Uimaseura  42.27                 
Eetu Mäkinen  2008    119          43.16   
  Jämsänkosken Ilves  42.74                 
Saku Virtanen  2008    118          43.29   
  Kouvolan Uimarit  43.34                 
Alex Wiksten  2008    108          44.56   
  Nurmijärven Uinti  45.66                 
Jesse Aittola  2007    97          46.30   
  Kouvolan Uimarit  49.35                 
10  Max Wiksten  2008    69          51.75   
  Nurmijärven Uinti  47.26                 
Onni Honkanen  2008              DSQ   
  Lahden Uimaseura  41.17                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Molodtsov  2005    374          29.51   
  Lahden Uimaseura  29.75                 
Viacheslav Semenov  2006    289          32.18   
  Lahden Uimaseura  34.06                 
Casper Häll  2005    243          34.10   
  Heinolan Isku  34.02                 
Topi Hassinen  2005    237          34.35   
  Heinolan Isku  34.58                 
Joel Turtiainen  2006    164          38.81   
  Voikkaan Viesti  39.65                 
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joona Ruuskanen  2000    555          25.89   
  Cetus Espoo  25.38                 
Eemeli Nylund  2003    548          25.99   
  Heinolan Isku  26.74                 
Markus Ridal  2003    530          26.28   
  Heinolan Isku  27.16                 
Juha Jernvall  2000    446          27.85   
  Uimaseura Aquila  27.51                 
Antero Ruban  2004    434          28.09   
  Lahden Uimaseura  28.71                 
Petri Mäkinen  1977    427          28.25   
  Jämsänkosken Ilves  29.04                 
Aaro Tenhu  2004    416          28.50   
  Lahden Kaleva  28.79                 
Simo Virtanen  2004    346          30.30   
  Kouvolan Uimarit  32.22                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku  Tulostusaika  12:55 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Helauinnit    Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Heinola    Tulostusaika  12:55   
  Järjestäjä  Heinolan Isku Ry / Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 toukokuu 2019         
 
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Eskelinen  2009    227  51.12        1:47.12   
  Lahden Uimaseura  2:05.56                 
                     
Veera Järvinen  2010    215  50.77        1:49.08   
  Lahden Uimaseura  1:50.99                 
                     
Minea Ruusu  2009    199  53.16        1:51.94   
  Haminan Uimaseura  1:59.17                 
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Haverinen  2007    514  38.93        1:21.69   
  Lahden Uimaseura  1:24.42                 
                     
Viia Tossavainen  2007    257  47.83        1:42.91   
  Simmis Wanda                   
                     
Lotta Koskinen  2008    253  48.91        1:43.38   
  Lahden Uimaseura  1:43.39                 
                     
Polina Senkina  2007    245  49.01        1:44.55   
  Kouvolan Uimarit  1:48.19                 
                     
Lotta Järvinen  2008    237  49.70        1:45.71   
  Lahden Uimaseura  1:49.67                 
                     
Saaga Pitkänen  2008    230  50.49        1:46.78   
  Lahden Uimaseura  1:48.27                 
                     
Josefina Vainio  2007    228  49.10        1:47.09   
  Simmis Wanda                   
                     
Netta Korkalainen  2008    210  53.15        1:49.95   
  Kouvolan Uimarit  1:49.60                 
                     
Vilja Hartikainen  2007    209  52.34        1:50.20   
  Kouvolan Uimarit  1:54.55                 
                     
10  Saara Virtanen  2008    188  54.32        1:54.12   
  Kouvolan Uimarit  2:01.87                 
                     
11  Noora Salo  2007    185  54.73        1:54.70   
  Kouvolan Uimarit  1:49.84                 
                     
12  Ida Tuominen  2007    176  55.18        1:56.72   
  Kouvolan Uimarit  1:55.05                 
                     
13  Emma Ahokas  2008    139  1:01.20        2:06.20   
  Kouvolan Uimarit  2:03.40                 
                     
Moona Pulkkinen  2008              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:49.40                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Nevalainen  2005    512  39.40        1:21.77   
  Cetus Espoo  1:22.28                 
                     
Annaliina Mänttäri  2006    471  39.74        1:24.09   
  Cetus Espoo  1:27.29                 
                     
Essi Pyykkö  2006    432  40.93        1:26.56   
  Salon Uimarit  1:29.70                 
                     
Malva Salmelin  2006    397  42.30        1:29.02   
  Salon Uimarit  1:31.22                 
                     
Veera Westerlund  2006    377  42.01        1:30.55   
  Uimaseura Aquila  1:29.50                 
                     
Minja Fihlman  2005    345  43.43        1:33.26   
  Kouvolan Uimarit  1:30.16                 
                     
Sofia Chadromtseva  2006    341  44.54        1:33.66   
  Uimaseura Aquila  1:33.03                 
                     
Kia Mäennenä  2006    335  44.79        1:34.18   
  Cetus Espoo  1:31.82                 
                     
Mea Makkula  2006    218  52.32        1:48.63   
  Lahden Uimaseura  1:53.65                 
                     
10  Amanda Pekkola  2006    186  55.43        1:54.54   
  Kouvolan Uimarit  2:00.12                 
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma-Mikaela Arola  2004    253  48.42        1:43.43   
  Uimaseura Aquila  2:06.58                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku  Tulostusaika  12:55 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Helauinnit    Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Heinola    Tulostusaika  12:56   
  Järjestäjä  Heinolan Isku Ry / Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 toukokuu 2019         
 
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aaro Paasio  2009    124  55.12        1:56.55   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Pulkkinen  2007    224  45.96        1:35.69   
  Lahden Uimaseura  1:35.05                 
                     
Leevi Immonen  2007    219  46.13        1:36.47   
  Lahden Uimaseura  1:42.26                 
                     
Pyry Majaharju  2007    190  46.28        1:41.23   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Aleks Lucijs Jermuss  2008    148  51.99        1:49.95   
  Kouvolan Uimarit  1:55.30                 
                     
Eetu Mäkinen  2008    121  56.53        1:57.65   
  Jämsänkosken Ilves  2:00.23                 
                     
Jan Labinskii  2007              DNS   
  Kouvolan Uimarit  1:47.90                 
                     
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Salonen  2005    369  37.39        1:21.14   
  Heinolan Isku                   
                     
Konsta Kohonen  2005    359  38.43        1:21.88   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Vladislav Shavyrin  2005    298  41.91        1:27.12   
  Uimaseura Aquila  1:30.16                 
                     
Casper Häll  2005    213  45.97        1:37.38   
  Heinolan Isku  1:38.31                 
                     
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eemeli Nylund  2003    447  35.28        1:16.11   
  Heinolan Isku  1:18.03                 
                     
Antero Ruban  2004    345  38.31        1:22.94   
  Lahden Uimaseura  1:22.10                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku  Tulostusaika  12:56 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Helauinnit    Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Heinola    Tulostusaika  13:34   
  Järjestäjä  Heinolan Isku Ry / Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 toukokuu 2019         
 
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Annabel Salo  2010    97          56.49   
  Lahden Uimaseura  56.88                 
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Olivia Porter  2007    230          42.42   
  Lahden Uimaseura  42.13                 
Saara Virtanen  2008    94          57.08   
  Kouvolan Uimarit  54.13                 
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mona Vahteristo  2005    374          36.08   
  Valkeakosken Uimaseura                   
Juulia Turunen  2006    324          37.82   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  36.75                 
Mea Makkula  2006    171          46.76   
  Lahden Uimaseura  47.03                 
Helmi Viherkoski  2005              DNS   
  Kouvolan Uimarit  36.06                 
Olivia Romo  2005              DNS   
  Lahden Uimaseura  42.64                 
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nessa Järvinen  2004    588          31.03   
  Uimaseura Aquila  31.67                 
Pinja Penttilä  2001    511          32.51   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  32.13                 
Emilia Kouvo  2003    480          33.19   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  33.43                 
Pilvi Nieminen  2004    174          46.49   
  Jämsänkosken Ilves  48.57                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku  Tulostusaika  13:34 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Helauinnit    Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Heinola    Tulostusaika  13:34   
  Järjestäjä  Heinolan Isku Ry / Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 toukokuu 2019         
 
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Denis Karvanen  2009    97          49.91   
  Lahden Uimaseura                   
Caro Reponen  2009    91          50.90   
  Kouvolan Uimarit  49.25                 
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sisu Siitonen  2007    289          34.71   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  35.08                 
Ivan Fadeechev  2007    212          38.44   
  Lahden Uimaseura  38.34                 
Joonas Pulkkinen  2007    193          39.70   
  Lahden Uimaseura  39.78                 
Tuomas Marttila  2008    165          41.76   
  Lahden Uimaseura  43.22                 
Tuomas Heikkilä  2008    159          42.34   
  Uimaseura Aquila  40.19                 
Aleksi Salo  2008    131          45.08   
  Lahden Uimaseura  42.94                 
Konsta Järvinen  2008    87          51.68   
  Uimaseura Aquila  50.11                 
Saku Virtanen  2008    59          58.72   
  Kouvolan Uimarit  54.73                 
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jimi Kojo  2005    336          32.99   
  Uimaseura Aquila  33.88                 
Elias Molodtsov  2005    298          34.34   
  Lahden Uimaseura  31.77                 
Denis Katunov  2006    265          35.71   
  Lahden Uimaseura  35.15                 
Maksym Chornyi  2006    127          45.55   
  Lahden Uimaseura  43.76                 
Joel Turtiainen  2006    91          50.93   
  Voikkaan Viesti                   
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joona Ruuskanen  2000    618          26.93   
  Cetus Espoo  26.48                 
Markus Ridal  2003    509          28.74   
  Heinolan Isku  29.41                 
Eemeli Nylund  2003    413          30.81   
  Heinolan Isku  32.44                 
Juha Jernvall  2000    412          30.83   
  Uimaseura Aquila  31.50                 
Petri Mäkinen  1977    390          31.40   
  Jämsänkosken Ilves  32.75                 
Aaro Tenhu  2004    344          32.73   
  Lahden Kaleva  32.45                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku  Tulostusaika  13:34 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Helauinnit    Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Heinola    Tulostusaika  13:48   
  Järjestäjä  Heinolan Isku Ry / Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 toukokuu 2019         
 
 
Laji 13, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ebba Simberg  2007    397  38.35        1:19.25   
  Lahden Uimaseura  1:17.29                 
                     
Siiri Haverinen  2007    371  39.73        1:21.04   
  Lahden Uimaseura  1:18.13                 
                     
Liisi Lehtiö  2008    271  43.61        1:30.05   
  Lahden Uimaseura  1:32.69                 
                     
Awa Laukkanen  2008    270  43.50        1:30.08   
  Lahden Uimaseura  1:33.50                 
                     
Iiris Pajamo  2008    250  45.43        1:32.41   
  Simmis Wanda  1:38.04                 
                     
Noora Salo  2007    238  45.44        1:33.98   
  Kouvolan Uimarit  1:38.58                 
                     
Polina Senkina  2007    209  49.44        1:38.19   
  Kouvolan Uimarit  1:36.27                 
                     
Mikaela Heiman  2008    207  46.43        1:38.41   
  Simmis Wanda                   
                     
Vilja Hartikainen  2007    178  50.53        1:43.45   
  Kouvolan Uimarit  1:49.58                 
                     
10  Ida Tuominen  2007    147  55.04        1:50.23   
  Kouvolan Uimarit  1:56.04                 
                     
11  Saara Virtanen  2008    139  58.85        1:52.48   
  Kouvolan Uimarit  1:49.79                 
                     
Ilona Ivanova  2007              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Lotta Järvinen  2008              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:34.70                 
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Netta Korkalainen  2008              DSQ  Ei kosk. sein. lähd. 
  Kouvolan Uimarit  1:48.57                 
                     
 
Laji 13, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Ruusu  2006    430  36.85        1:17.18   
  Haminan Uimaseura  1:18.93                 
                     
Kia Mäennenä  2006    317  41.47        1:25.44   
  Cetus Espoo  1:24.05                 
                     
Amanda Pekkola  2006    122  57.34        1:57.37   
  Kouvolan Uimarit  2:14.49                 
                     
Nea Nokkanen  2006    115  58.45        1:59.63   
  Kouvolan Uimarit  1:50.72                 
                     
Annaliina Mänttäri  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  1:16.62                 
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 13, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Senni Ovaskainen  2001    597  33.37        1:09.18   
  Lahden Uimaseura  1:09.11                 
                     
Emma Issakainen  2002    569  33.88        1:10.32   
  Uinti Imatra  1:10.05                 
                     
Iisa Karpela  2004    523  35.47        1:12.32   
  Cetus Espoo  1:13.80                 
                     
Venla Pylvänäinen  2003    418  36.30        1:17.91   
  Lahden Kaleva                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku  Tulostusaika  13:48 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Helauinnit    Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Heinola    Tulostusaika  13:51   
  Järjestäjä  Heinolan Isku Ry / Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 toukokuu 2019         
 
 
Laji 14, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Denis Karvanen  2009    112  48.81        1:45.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Elias Hänninen  2009    87  58.41        1:55.40   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 14, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ivan Fadeechev  2007    171  45.69        1:32.03   
  Lahden Uimaseura  1:32.12                 
                     
Aleks Lucijs Jermuss  2008    166  44.52        1:32.87   
  Kouvolan Uimarit  1:39.89                 
                     
Leevi Immonen  2007    141  49.42        1:38.11   
  Lahden Uimaseura  1:37.10                 
                     
 
Laji 14, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nikita Semach  2005    350  34.71        1:12.55   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Elias Molodtsov  2005    286  37.25        1:17.54   
  Lahden Uimaseura  1:17.87                 
                     
Vilho Teno  2006    181  43.98        1:30.40   
  Lahden Uimaseura  1:32.87                 
                     
 
Laji 14, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Benjamin Kangas  2002    604  28.81        1:00.47   
  Uimaseura Aquila  1:04.08                 
                     
Eemeli Nylund  2003    409  32.76        1:08.87   
  Heinolan Isku                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku  Tulostusaika  13:51 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Helauinnit    Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Heinola    Tulostusaika  13:58   
  Järjestäjä  Heinolan Isku Ry / Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 toukokuu 2019         
 
 
Laji 15, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Eskelinen  2009    232          49.21   
  Lahden Uimaseura  48.00                 
Aida Laukkanen  2009    222          49.99   
  Lahden Uimaseura  51.91                 
Minea Ruusu  2009    213          50.64   
  Haminan Uimaseura  54.41                 
Peppi Mutikainen  2009    196          52.05   
  Lahden Uimaseura  52.49                 
Veera Järvinen  2010    189          52.69   
  Lahden Uimaseura  52.36                 
Pinjasisko Isoaho  2009    187          52.89   
  Vaajakosken Uimaseura  54.32                 
Milla Pylvänäinen  2010    124          1:00.61   
  Lahden Uimaseura  1:01.32                 
Emma Ranta  2009              DNS   
  Nurmijärven Uinti  1:13.93                 
 
Laji 15, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iisa-Erika Auranen  2007    286          45.92   
  Uimaseura Aquila  49.08                 
Olivia Porter  2007    280          46.25   
  Lahden Uimaseura  44.92                 
Lotta Koskinen  2008    256          47.64   
  Lahden Uimaseura  50.28                 
Moona Pulkkinen  2008    228          49.50   
  Lahden Uimaseura  51.57                 
Saaga Pitkänen  2008              DSQ   
  Lahden Uimaseura  48.92                 
  SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
 
Laji 15, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elisa Rita  2005    346          43.08   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  42.78                 
Isabel Rumask  2006    239          48.71   
  Lahden Uimaseura  47.86                 
 
Laji 15, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinja Penttilä  2001    579          36.31   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  35.16                 
Emilia Kouvo  2003    462          39.15   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  42.09                 
Venla Pylvänäinen  2003    355          42.74   
  Lahden Kaleva                   
Catharina Kalliomaa  2004    327          43.91   
  Valkeakosken Uimaseura  46.59                 
Pilvi Nieminen  2004    181          53.45   
  Jämsänkosken Ilves  49.66                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku  Tulostusaika  13:58 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Helauinnit    Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Heinola    Tulostusaika  14:06   
  Järjestäjä  Heinolan Isku Ry / Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 toukokuu 2019         
 
 
Laji 16, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jaakko Bogdanov  2009    150          50.20   
  Lahden Uimaseura  50.36                 
Elmo Kyytinen  2010    106          56.42   
  Nurmijärven Uinti                   
Eemil Kallunki  2009    83          1:01.22   
  Lahden Uimaseura  58.85                 
 
Laji 16, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leevi Immonen  2007    202          45.50   
  Lahden Uimaseura  49.20                 
Tuomas Marttila  2008    155          49.70   
  Lahden Uimaseura  49.36                 
Aleksi Salo  2008    144          50.86   
  Lahden Uimaseura  50.26                 
Samu Tirkkonen  2008    117          54.58   
  Lahden Uimaseura  57.11                 
Eetu Mäkinen  2008    116          54.62   
  Jämsänkosken Ilves  53.41                 
Artem Chornyi  2008    92          59.15   
  Lahden Uimaseura  1:07.60                 
Saku Virtanen  2008    80          1:01.77   
  Kouvolan Uimarit  55.61                 
Tuomas Heikkilä  2008              DSQ   
  Uimaseura Aquila  47.51                 
  SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
 
Laji 16, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Denis Katunov  2006    308          39.52   
  Lahden Uimaseura  38.35                 
Viacheslav Semenov  2006    244          42.73   
  Lahden Uimaseura  40.35                 
Maksym Chornyi  2006    165          48.67   
  Lahden Uimaseura  51.23                 
Joel Turtiainen  2006    102          57.03   
  Voikkaan Viesti  1:02.82                 
 
Laji 16, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juha Jernvall  2000    547          32.65   
  Uimaseura Aquila  32.33                 
Henri Heikkilä  2003    541          32.76   
  Uimaseura Aquila  34.12                 
Eemeli Nylund  2003    455          34.72   
  Heinolan Isku  36.93                 
Markus Ridal  2003    392          36.48   
  Heinolan Isku  38.01                 
Petri Mäkinen  1977              DSQ   
  Jämsänkosken Ilves  35.92                 
  SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku  Tulostusaika  14:06 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Helauinnit    Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Heinola    Tulostusaika  14:20   
  Järjestäjä  Heinolan Isku Ry / Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 toukokuu 2019         
 
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinjasisko Isoaho  2009    222  43.51        1:27.15   
  Vaajakosken Uimaseura  1:30.96                 
                     
Peppi Mutikainen  2009    192  42.76        1:31.46   
  Lahden Uimaseura  1:34.07                 
                     
Venla Tolvanen  2010    96  54.04        1:55.09   
  Haminan Uimaseura                   
                     
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Haverinen  2007    450  33.81        1:08.87   
  Lahden Uimaseura  1:12.32                 
                     
Iisa-Erika Auranen  2007    339  36.93        1:15.68   
  Uimaseura Aquila  1:15.96                 
                     
Awa Laukkanen  2008    330  37.16        1:16.35   
  Lahden Uimaseura  1:21.94                 
                     
Josefina Vainio  2007    320  37.01        1:17.19   
  Simmis Wanda                   
                     
Viia Tossavainen  2007    314  36.68        1:17.68   
  Simmis Wanda                   
                     
Liisi Lehtiö  2008    292  37.87        1:19.55   
  Lahden Uimaseura  1:21.43                 
                     
Noora Salo  2007    245  39.43        1:24.37   
  Kouvolan Uimarit  1:23.03                 
                     
Polina Senkina  2007    239  38.95        1:24.99   
  Kouvolan Uimarit  1:34.25                 
                     
Lotta Järvinen  2008    216  41.41        1:27.97   
  Lahden Uimaseura  1:21.16                 
                     
10  Iiris Pajamo  2008    216  42.19        1:27.98   
  Simmis Wanda  1:28.06                 
                     
11  Lotta Koskinen  2008    199  43.15        1:30.40   
  Lahden Uimaseura  1:33.00                 
                     
12  Emma Ahokas  2008    187  44.44        1:32.21   
  Kouvolan Uimarit  1:39.20                 
                     
13  Vilja Hartikainen  2007    183  44.30        1:32.98   
  Kouvolan Uimarit  1:41.28                 
                     
14  Netta Korkalainen  2008    180  45.48        1:33.49   
  Kouvolan Uimarit  1:32.02                 
                     
15  Moona Pulkkinen  2008    179  42.83        1:33.61   
  Lahden Uimaseura  1:31.44                 
                     
16  Saaga Pitkänen  2008    171  43.70        1:35.09   
  Lahden Uimaseura  1:36.82                 
                     
Ilona Ivanova  2007              DNS   
  Kouvolan Uimarit  1:34.52                 
                     
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Salma Mäntynen  2005    632  29.04        1:01.51   
  Uimaseura Aquila  1:03.40                 
                     
Malva Salmelin  2006    424  34.48        1:10.24   
  Salon Uimarit  1:13.25                 
                     
Helmi Viherkoski  2005    423  33.60        1:10.31   
  Kouvolan Uimarit  1:12.24                 
                     
Essi Pyykkö  2006    419  34.62        1:10.55   
  Salon Uimarit  1:15.06                 
                     
Minja Fihlman  2005    416  33.89        1:10.68   
  Kouvolan Uimarit  1:11.18                 
                     
Veera Westerlund  2006    414  33.62        1:10.82   
  Uimaseura Aquila  1:11.77                 
                     
Sofia Chadromtseva  2006    373  34.93        1:13.31   
  Uimaseura Aquila  1:15.25                 
                     
Laura Punkkinen  2005    339  35.85        1:15.69   
  Voikkaan Viesti  1:15.80                 
                     
Eevi Mäkinen  2005    334  35.55        1:16.07   
  Jämsänkosken Ilves  1:19.27                 
                     
10  Kia Mäennenä  2006    314  37.84        1:17.65   
  Cetus Espoo  1:16.99                 
                     
11  Nea Nokkanen  2006    158  44.88        1:37.51   
  Kouvolan Uimarit  1:35.17                 
                     
12  Amanda Pekkola  2006    133  49.92        1:43.32   
  Kouvolan Uimarit  1:42.76                 
                     
Olivia Romo  2005              DNS   
  Lahden Uimaseura  1:20.89                 
                     
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kiia Kärkkäinen  2003    677  28.63        1:00.13   
  Heinolan Isku  1:00.97                 
                     
Emma-Mikaela Arola  2004    372  35.82        1:13.39   
  Uimaseura Aquila  1:14.28                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku  Tulostusaika  14:20 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Helauinnit    Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Heinola    Tulostusaika  14:32   
  Järjestäjä  Heinolan Isku Ry / Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 toukokuu 2019         
 
 
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Caro Reponen  2009    134  42.57        1:31.30   
  Kouvolan Uimarit  1:31.13                 
                     
 
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Pulkkinen  2007    250  35.82        1:14.26   
  Lahden Uimaseura  1:13.01                 
                     
Pyry Majaharju  2007    174  39.33        1:23.66   
  Jämsänkosken Ilves  1:25.15                 
                     
Aleks Lucijs Jermuss  2008    173  39.98        1:23.88   
  Kouvolan Uimarit  1:39.29                 
                     
Konsta Järvinen  2008    109  48.60        1:37.87   
  Uimaseura Aquila  1:40.36                 
                     
Alex Wiksten  2008    92  48.07        1:43.52   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Jesse Aittola  2007    78  51.38        1:49.31   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jan Labinskii  2007              DNS   
  Kouvolan Uimarit  1:32.45                 
                     
 
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Salonen  2005    449  28.64        1:01.09   
  Heinolan Isku  1:02.17                 
                     
Vladislav Shavyrin  2005    383  30.16        1:04.40   
  Uimaseura Aquila  1:05.08                 
                     
Jimi Kojo  2005    341  32.18        1:06.92   
  Uimaseura Aquila  1:07.27                 
                     
Denis Katunov  2006    290  32.51        1:10.65   
  Lahden Uimaseura  1:09.07                 
                     
Viacheslav Semenov  2006    244  35.66        1:14.86   
  Lahden Uimaseura  1:14.51                 
                     
Eemeli Sipari  2006    198  37.17        1:20.26   
  Uimaseura Aquila  1:20.13                 
                     
Casper Häll  2005    194  39.03        1:20.81   
  Heinolan Isku  1:18.00                 
                     
Maksym Chornyi  2006    161  40.76        1:25.89   
  Lahden Uimaseura  1:38.37                 
                     
Joel Turtiainen  2006    128  43.78        1:32.79   
  Voikkaan Viesti  1:39.75                 
                     
 
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eemeli Nylund  2003    498  28.38        59.03   
  Heinolan Isku  58.93                 
                     
Antero Ruban  2004    373  30.61        1:04.95   
  Lahden Uimaseura  1:07.86                 
                     
Simo Virtanen  2004    353  31.84        1:06.16   
  Kouvolan Uimarit  1:08.22                 
                     
Aaro Tenhu  2004    351  31.49        1:06.30   
  Lahden Kaleva  1:09.91                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku  Tulostusaika  14:32 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Helauinnit    Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Heinola    Tulostusaika  14:40   
  Järjestäjä  Heinolan Isku Ry / Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 toukokuu 2019         
 
 
Laji 19, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Peppi Mutikainen  2009    183          47.93   
  Lahden Uimaseura  48.41                 
Annabel Salo  2010    121          55.02   
  Lahden Uimaseura  54.79                 
Iitu Olbert  2010    114          56.13   
  Nurmijärven Uinti  55.75                 
Emma Ranta  2009              DNS   
  Nurmijärven Uinti                   
Jessica Salminen  2009              DSQ   
  Nurmijärven Uinti                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
 
Laji 19, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ida Tuominen  2007    155          50.67   
  Kouvolan Uimarit  52.82                 
 
Laji 19, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Ruusu  2006    420          36.35   
  Haminan Uimaseura  36.73                 
Veera Westerlund  2006    351          38.59   
  Uimaseura Aquila  40.11                 
Eevi Mäkinen  2005    239          43.86   
  Jämsänkosken Ilves  42.20                 
Isabel Rumask  2006    198          46.70   
  Lahden Uimaseura  47.92                 
 
Laji 19, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kiia Kärkkäinen  2003    684          30.91   
  Heinolan Isku  30.98                 
Senni Ovaskainen  2001    615          32.02   
  Lahden Uimaseura  31.95                 
Emma Issakainen  2002    593          32.42   
  Uinti Imatra  33.34                 
Nessa Järvinen  2004    550          33.23   
  Uimaseura Aquila  33.08                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku  Tulostusaika  14:40 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Helauinnit    Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Heinola    Tulostusaika  14:40   
  Järjestäjä  Heinolan Isku Ry / Uintijaosto         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 toukokuu 2019         
 
 
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jaakko Bogdanov  2009    169          42.91   
  Lahden Uimaseura  42.78                 
Eemeli Kuusisto  2009    65          58.90   
  Nurmijärven Uinti  57.74                 
 
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ivan Fadeechev  2007    192          41.08   
  Lahden Uimaseura  50.79                 
Tuomas Marttila  2008    191          41.14   
  Lahden Uimaseura  42.44                 
Tuomas Heikkilä  2008    181          41.88   
  Uimaseura Aquila  41.62                 
Aleksi Salo  2008    170          42.82   
  Lahden Uimaseura  40.95                 
Onni Honkanen  2008    114          48.84   
  Lahden Uimaseura  48.17                 
Max Wiksten  2008    73          56.55   
  Nurmijärven Uinti  55.49                 
 
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Salonen  2005    310          35.03   
  Heinolan Isku  34.04                 
Casper Häll  2005    172          42.65   
  Heinolan Isku  41.29                 
 
Laji 20, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Benjamin Kangas  2002    597          28.17   
  Uimaseura Aquila  29.84                 
Joona Ruuskanen  2000    545          29.05   
  Cetus Espoo  28.33                 
Eemeli Nylund  2003    410          31.93   
  Heinolan Isku  34.21                 
Juha Jernvall  2000    371          33.02   
  Uimaseura Aquila  34.63                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.10  Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Heinolan Isku  Tulostusaika  14:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner