2020-05-28   06:41:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag Indl. 9.30

Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  06 oktober 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  11:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & S68         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 oktober 2019         
 
 
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 2015-12-11 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 59.98 2003-12-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lisa Rijkhoff  2001    661  29.17        1:02.69   
  Aalborg Svømmeklub  1:00.85                 
                     
Nikoline Andersen  2003    623  30.25        1:03.92   
  H2Odense  1:02.12                 
                     
Signe Villumsen  2001    615  30.12        1:04.19   
  Agfs Svømmeafdeling  1:02.98                 
                     
Cecilie Grøndal  2002    604  30.35        1:04.59   
  Horsens Svømmeklub  1:04.45                 
                     
Cecilie Nørgaard Frost  2005    595  30.29        1:04.91   
  Aalborg Svømmeklub  1:05.22                 
                     
Thilde Timmermand  2002    594  30.08        1:04.93   
  Esbjerg Svømmeklub  1:03.80                 
                     
Mia Borgensgaard  2003    581  30.60        1:05.44   
  Agfs Svømmeafdeling  1:03.09                 
                     
Sofie Le Fevre  2004    576  30.85        1:05.61   
  Horsens Svømmeklub  1:05.21                 
                     
Line J. V. Hededal  2001    570  30.43        1:05.84  Deltager ikke i finalen 
  Vejle Svømmeklub  1:04.20                 
                     
10  Emilie Podiss Petersen  2004    552  31.71        1:06.57   
  H2Odense  1:06.03                 
                     
11  Eva Hjort  2004    550  31.50        1:06.62   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:06.95                 
                     
12  Iben Bak  2001    550  32.22        1:06.64  Deltager ikke i finalen 
  Nyborg Svømmeklub  1:03.99                 
                     
13  Cille Christensen  2004    549  31.13        1:06.69   
  Kolding SK  1:05.21                 
                     
14  Camilla Nørgaard Frost  2005    543  31.64        1:06.91   
  Aalborg Svømmeklub  1:04.37                 
                     
15  Sophie E. Modeweg-Hansen  1997    541  30.49        1:06.98   
  H2Odense  1:07.28                 
                     
16  Helena V. Elling  2000    533  31.16        1:07.34   
  Silkeborg Svømmeklub  1:04.38                 
                     
17  Sofie Rasmussen  1999    527  32.26        1:07.57   
  Svømmeklubben S 68  1:07.23                 
                     
18  Kathrine Sofie Jensen  2003    522  32.05        1:07.81   
  Vejle Svømmeklub  1:07.67                 
                     
19  Sofie Sjøgren  2002    521  31.44        1:07.85   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:11.20                 
                     
20  Karoline L. Kristensen  2003    520  30.87        1:07.91   
  Aalborg Svømmeklub  1:04.78                 
                     
21  Amalie Staghøj Andersen  2004    513  31.89        1:08.19   
  Esbjerg Svømmeklub  1:05.16                 
                     
22  Freya Ellehus  2000    499  31.35        1:08.85   
  H2Odense  1:06.03                 
                     
23  Karoline Prang Andersen  2005    498  31.88        1:08.89   
  Hobro Svømmeklub  1:10.10                 
                     
24  Frida Saks Justesen  2004    490  32.77        1:09.25   
  Agfs Svømmeafdeling  1:08.68                 
                     
25  Louise Sunesen  2005    488  32.83        1:09.34   
  Viborg Svømme Klub  1:06.61                 
                     
26  Kathrine Weide  2004    484  32.95        1:09.51   
  Esbjerg Svømmeklub  1:07.39                 
                     
27  Sofie Bach Nielsen  2003    484  32.53        1:09.52   
  Horsens Svømmeklub  1:07.76                 
                     
28  Christine Henriksen  2003    482  32.67        1:09.61   
  Viborg Svømme Klub  1:07.16                 
                     
29  Ellen Jensen  2005    476  31.91        1:09.93   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:10.54                 
                     
30  Selma Skipper  2004    474  31.53        1:10.03   
  Viborg Svømme Klub  1:09.64                 
                     
31  Emilie Bie Bock  2005    472  33.36        1:10.11   
  Silkeborg Svømmeklub  1:13.22                 
                     
32  Katrine Kruse Rasmussen  2004    465  32.57        1:10.48   
  Swim Team Neptun  1:09.18                 
                     
33  Emma Jørgensen  2001    462  32.22        1:10.60   
  Esbjerg Svømmeklub  1:07.91                 
                     
34  Katrine Bech Poulsen  2004    460  33.37        1:10.70   
  Esbjerg Svømmeklub  1:10.86                 
                     
35  Ane Kirstine Granild  2004    459  32.31        1:10.75   
  Agfs Svømmeafdeling  1:06.71                 
                     
36  Laura Vedel Larsen  2005    456  33.42        1:10.94   
  Hobro Svømmeklub  1:10.87                 
                     
37  Feline Flytkjær Broersma  2004    452  33.00        1:11.14   
  Horsens Svømmeklub  1:08.99                 
                     
38  Clara Skrydstrup  2004    444  32.81        1:11.58   
  Agfs Svømmeafdeling  1:10.76                 
                     
39  Victoria Underbjerg  2004    440  32.80        1:11.77   
  Esbjerg Svømmeklub  1:09.44                 
                     
40  Aurelia Pedersen  2004    439  33.02        1:11.83   
  Vejle Svømmeklub  1:11.26                 
                     
41  Lea Kjær Kristensen  2004    436  33.25        1:12.01   
  Viborg Svømme Klub  1:11.03                 
                     
42  Natalie Da Silva Jensen  2004    434  33.50        1:12.08   
  Esbjerg Svømmeklub  1:09.77                 
                     
43  Caroline Bomholt Jensen  2005    430  33.78        1:12.31   
  Brønderslev SK08  1:13.77                 
                     
44  Nicoline Dyrman  2004    416  32.97        1:13.10   
  Vejle Svømmeklub  1:11.18                 
                     
45  Camilla Kjær  2003    411  33.98        1:13.42   
  Thisted Svømmeklub  1:10.18                 
                     
46  Alberthe Skovborg Hansen  2004    411  33.77        1:13.43   
  Viborg Svømme Klub  1:12.00                 
                     
47  Sofie Kruse Rasmussen  2005    409  34.81        1:13.56   
  Swim Team Neptun  1:14.24                 
                     
48  Ida Hovmark  2005    405  33.58        1:13.80   
  Thisted Svømmeklub  1:12.81                 
                     
49  Nanna Langvad  2005    395  34.57        1:14.38   
  Lyseng IF  1:10.66                 
                     
50  Mathilde Stilund  2005    391  34.94        1:14.65   
  H2Odense  1:13.34                 
                     
51  Anne Terp  2004    387  34.26        1:14.89   
  Skive Svømmeklub Poseidon  1:11.95                 
                     
52  Anne Dybro Nielsen  2003    368  35.15        1:16.16   
  Herning Svømmeklub  1:10.98                 
                     
53  Karla Kristensen  2005    365  34.83        1:16.38   
  Kolding SK  1:13.30                 
                     
54  Kathrine Bech Nielsen  2004    334  36.36        1:18.65   
  Odder Svømmeklub  1:11.53                 
                     
55  Mie Trothe  1998    330  36.72        1:18.99   
  Lyseng IF  1:19.18                 
                     
56  Laura M. Christensen  1997    288  38.73        1:22.69   
  Lyseng IF  1:19.18                 
                     
Femke Iris Keulen  2005              DNF   
  Esbjerg Svømmeklub  1:11.23                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  06 oktober 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  11:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark