2020-05-28   05:10:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag Indl. 9.30

Resultat Løb 32 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  06 oktober 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  11:33   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & S68         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 oktober 2019         
 
 
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicolaj Løth Andersen  2001    630  29.83  1:01.02  1:31.90    2:03.18   
  Horsens Svømmeklub  2:03.17                 
                     
Kasper Schultz  1995    627  28.66  1:00.05  1:31.56    2:03.38   
  Agfs Svømmeafdeling  1:57.96                 
                     
Sofus Bolwig Balladone  2002    625  29.33  1:00.76  1:32.45    2:03.51   
  Agfs Svømmeafdeling  2:07.10                 
                     
Christian L H Frederiksen  2001    582  30.13  1:01.87  1:34.24    2:06.47   
  Agfs Svømmeafdeling  2:03.88                 
                     
Frederik Venø Elling  2003    546  31.09  1:03.60  1:36.31    2:09.22   
  Silkeborg Svømmeklub  2:08.63                 
                     
Jonas Kjær  2003    531  30.32  1:03.52  1:37.31    2:10.44   
  Esbjerg Svømmeklub  2:10.33                 
                     
Patrick Zakaryan Olsen  2002    527  29.85  1:02.47  1:36.30    2:10.72   
  Horsens Svømmeklub  2:08.11                 
                     
Thomas Schiby  2001    512  31.61  1:04.72  1:38.69    2:11.96   
  Aalborg Svømmeklub  2:11.10                 
                     
Morten Baxter  1996    499  32.72  1:07.37  1:40.57    2:13.11   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:11.78                 
                     
10  Mikkel Podiss Petersen  2002    490  31.10  1:05.08  1:39.54    2:13.93   
  H2Odense  2:12.73                 
                     
11  Ejnar Truelsen  2002    486  31.44  1:04.91  1:39.86    2:14.34   
  Herning Svømmeklub  2:14.90                 
                     
12  Aksel Skrydstrup  2001    485  32.11  1:06.33  1:41.27    2:14.37  Deltager ikke i finalen 
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:15.38                 
                     
13  Alexander Korsager Elkjær  2001    477  32.33  1:07.53  1:42.49    2:15.18   
  Lyseng IF  2:10.68                 
                     
14  Anders Elsborg  2003    468  32.95  1:07.95  1:42.05    2:16.05   
  Viborg Svømme Klub  2:17.13                 
                     
15  Asgar Knakkergaard  2004    465  31.80  1:06.40  1:41.85    2:16.30   
  Aalborg Svømmeklub  2:18.66                 
                     
16  August B Bjerregaard  2003    460  31.76  1:06.41  1:42.04    2:16.79   
  H2Odense  2:16.72                 
                     
16  Valdemar Kjærgaard  2001    460  32.38  1:06.36  1:41.77    2:16.79  Deltager ikke i finalen 
  Agfs Svømmeafdeling  2:14.21                 
                     
18  Emil Frydenholm  2002    452  32.21  1:07.34  1:42.73    2:17.59   
  Esbjerg Svømmeklub  2:18.87                 
                     
19  Lucas Rosenborg  2004    438  31.94  1:07.18  1:43.49    2:19.00   
  Lyseng IF  2:21.38                 
                     
20  Asger Mathiasen  2004    424  32.38  1:07.60  1:44.08    2:20.51   
  Thisted Svømmeklub  2:17.81                 
                     
21  Simon Kutsko Jensen  2004    420  32.64  1:07.51  1:43.84    2:21.03   
  Aalborg Svømmeklub  2:23.57                 
                     
22  Sander Kudahl Zaccarin  2003    406  33.46  1:09.71  1:46.36    2:22.59   
  Agfs Svømmeafdeling  2:19.61                 
                     
23  Oliver Christensen  2003    392  34.32  1:11.23  1:48.11    2:24.26   
  Silkeborg Svømmeklub  2:19.41                 
                     
24  Gustav Hansen  2004    386  32.02  1:07.68  1:45.63    2:24.95   
  Thisted Svømmeklub  2:23.45                 
                     
25  Nicklas B. Christensen  2002    385  32.72  1:08.76  1:47.02    2:25.13   
  Horsens Svømmeklub  2:17.38                 
                     
26  Kasper Hansen  2004    373  34.77  1:11.84  1:49.47    2:26.69   
  Silkeborg Svømmeklub  2:26.55                 
                     
27  Daniel Østerballe  2003    350  34.81  1:11.93  1:50.56    2:29.79   
  Viborg Svømme Klub  2:18.37                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  06 oktober 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  11:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark