2020-05-27   01:34:55
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior kortbane

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Fredag 16.30

Resultat LÝb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  04 oktober 2019   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  20:02   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & S68         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 oktober 2019         
 
 
LÝb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 2014-12-05 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Snśfridur Sol  2000    657          28.04   
  Agfs SvÝmmeafdeling  27.53                 
Lisa Rijkhoff  2001    627          28.48   
  Aalborg SvÝmmeklub  27.44                 
Nikoline Andersen  2003    616          28.64   
  H2Odense  28.48                 
Line J. V. Hededal  2001    611          28.72  Deltager ikke i finalen 
  Vejle SvÝmmeklub  27.82                 
Cecilie GrÝndal  2002    604          28.83   
  Horsens SvÝmmeklub  28.49                 
Signe Villumsen  2001    595          28.98   
  Agfs SvÝmmeafdeling  28.34                 
Pernille Rasmussen  1996    594          29.00   
  Agfs SvÝmmeafdeling  27.85                 
Helena V. Elling  2000    586          29.13   
  Silkeborg SvÝmmeklub  28.01                 
Thilde Timmermand  2002    585          29.15   
  Esbjerg SvÝmmeklub  28.86                 
10  Amalie Bach Nielsen  1999    580          29.22   
  Horsens SvÝmmeklub  28.18                 
11  Iben Bak  2001    570          29.39   
  Nyborg SvÝmmeklub  29.10                 
12  Melanie Eggertsen  2002    566          29.47   
  Esbjerg SvÝmmeklub  29.16                 
13  Sophie E. Modeweg-Hansen  1997    559          29.59   
  H2Odense  29.03                 
14  Louise D. Liboriussen  2002    554          29.68   
  Viborg SvÝmme Klub  28.91                 
15  Karoline L. Kristensen  2003    550          29.75   
  Aalborg SvÝmmeklub  30.20                 
16  Sofie Le Fevre  2004    547          29.81   
  Horsens SvÝmmeklub  28.99                 
17  Mia Borgensgaard  2003    544          29.85  Deltager ikke i finalen 
  Agfs SvÝmmeafdeling  29.01                 
18  Amalie StaghÝj Andersen  2004    544          29.86  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg SvÝmmeklub  29.09                 
18  Sofie SjÝgren  2002    544          29.86   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  29.27                 
20  Isabella Rosendahl Bach  2002    538          29.96   
  Holstebro SvÝmme Club  28.49                 
21  Cille Christensen  2004    538          29.97   
  Kolding SK  29.31                 
22  Astrid Nielsen  2002    537          29.99   
  Esbjerg SvÝmmeklub  28.62                 
23  Mille Kjśr Jensen  2004    535          30.02   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  29.19                 
24  Eva Hjort  2004    531          30.09   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  29.81                 
24  Pernille Thastrup Hansen  2003    531          30.09   
  Haderslev SvÝmme Klub  29.44                 
26  Cecilie Lykke Hansen  1999    530          30.11   
  Agfs SvÝmmeafdeling  28.31                 
27  Kathrine Sofie Jensen  2003    530          30.12   
  Vejle SvÝmmeklub  29.62                 
28  Karoline SÝrensen  2002    528          30.16   
  Thisted SvÝmmeklub  28.96                 
29  Emilie Podiss Petersen  2004    521          30.28   
  H2Odense  29.69                 
30  Amalie Bśrentsen  2000    516          30.39   
  Aalborg SvÝmmeklub  28.02                 
30  Maja Johanne Pedersen  2005    516          30.39   
  Nyborg SvÝmmeklub  29.95                 
32  Sofie Kruse Rasmussen  2005    511          30.49   
  Swim Team Neptun  31.23                 
33  Camilla NÝrgaard Frost  2005    508          30.54   
  Aalborg SvÝmmeklub  29.14                 
34  Emma JÝrgensen  2001    507          30.56   
  Esbjerg SvÝmmeklub  29.81                 
34  Ida Jacobsen  2005    507          30.56   
  Esbjerg SvÝmmeklub  30.76                 
36  Mille Broholm Brixen  2005    507          30.57   
  Holstebro SvÝmme Club  31.00                 
37  Dicte Skov Forsberg  2004    505          30.60   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  29.36                 
38  Kathrine Weide  2004    502          30.67   
  Esbjerg SvÝmmeklub  29.93                 
39  Christine Henriksen  2003    497          30.76   
  Viborg SvÝmme Klub  30.26                 
40  My Phuong Bui  2003    496          30.78   
  H2Odense  29.44                 
41  Freya Ellehus  2000    496          30.79   
  H2Odense  29.59                 
41  Thea SÝe Bach  2002    496          30.79   
  Thisted SvÝmmeklub  28.66                 
43  Karoline Prang Andersen  2005    490          30.92   
  Hobro SvÝmmeklub  30.65                 
44  Selma Skipper  2004    489          30.93   
  Viborg SvÝmme Klub  30.64                 
45  Ester Ledager Lauritsen  2005    488          30.96   
  Silkeborg SvÝmmeklub  29.71                 
46  Sarah Bundgaard  2003    487          30.98   
  Viborg SvÝmme Klub  29.39                 
47  Ellen Jensen  2005    486          30.99   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  31.07                 
48  Katrine Kruse Rasmussen  2004    484          31.04   
  Swim Team Neptun  30.92                 
49  Louise Houe Andersen  2003    481          31.10   
  Viborg SvÝmme Klub  29.69                 
50  Louise Sunesen  2005    480          31.13   
  Viborg SvÝmme Klub  29.89                 
51  Laura Vedel Larsen  2005    478          31.16   
  Hobro SvÝmmeklub  31.67                 
52  Feline Flytkjśr Broersma  2004    475          31.24   
  Horsens SvÝmmeklub  30.35                 
53  Sofie Bach Nielsen  2003    470          31.35   
  Horsens SvÝmmeklub  30.31                 
54  Katrine Bech Poulsen  2004    466          31.43   
  Esbjerg SvÝmmeklub  31.07                 
55  Alberte Skov Forsberg  2003    465          31.45   
  Viborg SvÝmme Klub  30.61                 
56  Maja Rolighed  2005    464          31.49   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  31.24                 
57  Femke Iris Keulen  2005    461          31.55   
  Esbjerg SvÝmmeklub  31.96                 
58  Stine Bendixen Nissen  2004    457          31.64   
  Horsens SvÝmmeklub  31.17                 
59  Alberthe Skovborg Hansen  2004    456          31.67   
  Viborg SvÝmme Klub  30.82                 
60  Anna Munk Fuglsang  2005    455          31.68   
  SvÝmmeklubben S 68  30.64                 
60  Clara Jensen  2005    455          31.68   
  Herning SvÝmmeklub  31.63                 
62  Anne Dybro Nielsen  2003    452          31.76   
  Herning SvÝmmeklub  30.38                 
63  Christina M. Glargaard  2004    451          31.77   
  Esbjerg SvÝmmeklub  30.21                 
64  Aurelia Pedersen  2004    451          31.78   
  Vejle SvÝmmeklub  31.31                 
65  Laura Marie Dige  2004    449          31.82   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  31.09                 
66  Ida Hovmark  2005    442          32.00   
  Thisted SvÝmmeklub  31.74                 
67  Clara Skrydstrup  2004    440          32.03   
  Agfs SvÝmmeafdeling  30.89                 
67  Maja Friis  2005    440          32.03   
  Silkeborg SvÝmmeklub  30.97                 
69  Freja Friborg  2004    436          32.14   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  30.92                 
70  Victoria Underbjerg  2004    422          32.48   
  Esbjerg SvÝmmeklub  31.14                 
71  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    419          32.56   
  H2Odense  31.65                 
72  Maibritt Skjoldborg  2002    416          32.65   
  H2Odense  32.58                 
73  Camilla Kjśr  2003    414          32.71   
  Thisted SvÝmmeklub  31.97                 
74  Linea Lodberg Klein  2005    393          33.26   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  33.89                 
75  Nicoline Bang Mosegaard  2005    376          33.75   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  31.67                 
76  Laura M. Christensen  1997    262          38.09   
  Lyseng IF  37.25                 
Emilie Egerup  2003              DNS   
  Vejle SvÝmmeklub  30.75                 
Karla Kristensen  2005              DNS   
  Kolding SK  32.16                 
Signe Vestergaard Jensen  2005              DSQ  Tyvstart 
  Ikast SvÝmmeklub  30.66                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  04 oktober 2019 
Licens til SvÝmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  20:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark