2020-08-03   13:37:19
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior kortbane

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Fredag 16.30

Resultat LÝb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  04 oktober 2019   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  19:57   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & S68         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  04 oktober 2019         
 
 
LÝb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjśr (1985) 22.79 2009-12-13 
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjśr (1985) 24.04 2003-12-14 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lasse Dall  1997    681          24.71   
  Esbjerg SvÝmmeklub  24.10                 
Andreas Hansen  2000    639          25.25   
  Vejle SvÝmmeklub  25.02                 
Malthe Lindeblad  2001    635          25.30   
  DeltaSwim  23.74                 
Viktor B. Bromer  1993    627          25.40   
  Aalborg SvÝmmeklub  24.32                 
Christian Holm JÝrgensen  1999    605          25.71   
  Esbjerg SvÝmmeklub  24.57                 
Thor Brunsgaard  2003    597          25.83   
  Hobro SvÝmmeklub  25.59                 
Nicolas Blanch  1997    595          25.85   
  Aalborg SvÝmmeklub  24.77                 
Kasper Johnsen  2003    580          26.07   
  Agfs SvÝmmeafdeling  27.18                 
David Hjort  2000    580          26.08   
  Agfs SvÝmmeafdeling  25.00                 
10  Rasmus NÝrfjand  2000    578          26.10   
  Holstebro SvÝmme Club  24.91                 
11  Oliver NÝrgaard Frost  2002    565          26.30   
  Aalborg SvÝmmeklub  25.09                 
12  Gustav Stahl  2002    561          26.37   
  H2Odense  25.88                 
13  Martin H. Abel  2001    556          26.44   
  Esbjerg SvÝmmeklub  25.15                 
14  Nicklas Rasmussen  1997    555          26.46   
  Agfs SvÝmmeafdeling  24.99                 
15  Rasmus Pilegaard KÝfer  2003    552          26.51   
  Agfs SvÝmmeafdeling  25.88                 
16  Andreas Kronborg  2002    547          26.58   
  Vejle SvÝmmeklub  25.71                 
17  Andreas Egemose Gregersen  2003    547          26.58   
  Horsens SvÝmmeklub  26.83                 
18  Sofus Bolwig Balladone  2002    547          26.59   
  Agfs SvÝmmeafdeling  25.90                 
18  Tais Andkjśr Kristensen  1999    547          26.59   
  Horsens SvÝmmeklub  25.01                 
20  Victor Nygaard  2003    535          26.78   
  H2Odense  25.79                 
21  Rasmus Petersen  2002    532          26.83   
  Haderslev SvÝmme Klub  25.69                 
22  Anders Rasmussen  2001    528          26.91   
  Vejle SvÝmmeklub  26.86                 
23  Mathias Bech  1996    526          26.94   
  H2Odense                   
24  Malthe Elkjśr  2003    525          26.95   
  Vejle SvÝmmeklub  25.72                 
25  Mathias Rasmussen  2001    522          27.01   
  Holstebro SvÝmme Club  27.00                 
26  Mads Peter Hansen  2004    515          27.13   
  Viborg SvÝmme Klub  26.44                 
27  Johan Bendixen Nissen  2002    507          27.26   
  Horsens SvÝmmeklub  25.88                 
28  Anton Borg Hjort  2000    502          27.36   
  Lyseng IF  26.15                 
29  Mads Kloster  2002    500          27.39   
  Thisted SvÝmmeklub  26.80                 
30  Esben Vad Arentoft  1999    499          27.41   
  Horsens SvÝmmeklub  26.23                 
31  Elias Marius Elsgaard  2004    497          27.45   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.84                 
31  Jesper Stilling Julius  1993    497          27.45   
  Agfs SvÝmmeafdeling  26.18                 
33  Tobias BostrŲm  2002    494          27.51   
  Esbjerg SvÝmmeklub  26.24                 
34  Jacob Christensen  2002    491          27.56   
  Vejle SvÝmmeklub  27.94                 
35  Jeppe Egholm  2003    490          27.57   
  SvÝmmeklubben S 68  26.11                 
35  Jonas Kjśr  2003    490          27.57   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.33                 
37  Mads SÝrensen  2001    486          27.65   
  Vejle SvÝmmeklub  26.30                 
38  Mads Iversen  2004    485          27.68   
  Vejle SvÝmmeklub  27.38                 
39  Aske Sommerlund Pedersen  2003    483          27.72   
  Esbjerg SvÝmmeklub  26.44                 
39  Jakob Mose  2000    483          27.72   
  Esbjerg SvÝmmeklub  26.48                 
41  Mads Juul Henriksen  2004    476          27.84   
  H2Odense  27.03                 
42  Daniel Damsbo  2003    474          27.89   
  Vejle SvÝmmeklub  27.15                 
43  Magnus Alexandersen  2002    467          28.03   
  Holstebro SvÝmme Club  26.98                 
44  Jacob Lyse SÝe  2003    466          28.04   
  Horsens SvÝmmeklub  28.09                 
45  William Sloth  2003    462          28.12   
  Lyseng IF  27.31                 
46  Rune NÝrgaard  2000    460          28.17   
  Aalborg SvÝmmeklub  26.72                 
47  Alexander L. BjÝrn  2003    459          28.18   
  Vejle SvÝmmeklub  27.52                 
48  Johan Siksne Kaalund  2002    457          28.22   
  H2Odense  27.37                 
49  Lars Riisgaard-Jensen  2004    455          28.27   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  27.32                 
50  Emil Lykke Grann  2003    452          28.34   
  Silkeborg SvÝmmeklub  28.27                 
51  Lawrence Langley  2001    451          28.35   
  Aalborg SvÝmmeklub  27.01                 
52  Niklas HÝjbjerg  2003    451          28.36   
  SvÝmmeklubben S 68  27.76                 
53  Lasse Thulstrup  2004    446          28.45   
  Kolding SK  29.45                 
54  Jonas Krammer Knudsen  2003    433          28.74   
  Esbjerg SvÝmmeklub  28.16                 
55  Arthur Rytter Jacobsen  2003    427          28.87   
  Horsens SvÝmmeklub  28.09                 
56  Gustav Hansen  2004    423          28.97   
  Thisted SvÝmmeklub  29.08                 
57  Jonathan Nejmann  2004    419          29.06   
  H2Odense  29.11                 
58  SÝren Have  2004    416          29.13   
  Agfs SvÝmmeafdeling  29.72                 
59  Simon Sandal  2003    403          29.43   
  Vejle SvÝmmeklub  29.12                 
60  Jannik S. Vilhelmsen  1999    403          29.44   
  Ringe SvÝmme Klub  28.42                 
61  Viktor Enevold SÝrensen  2004    401          29.48   
  Thisted SvÝmmeklub  29.31                 
62  Asger Mathiasen  2004    399          29.53   
  Thisted SvÝmmeklub  29.06                 
63  Johannes Forsbśk  2004    393          29.69   
  Viborg SvÝmme Klub  29.11                 
64  Anton Poulsen  2004    370          30.28   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  28.72                 
65  Emil Jaworski  2004    344          31.03   
  SvÝmmeklubben Nord  29.46                 
66  Mads Himmelstrup Andersen  2004    310          32.13   
  Ringe SvÝmme Klub  31.98                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  04 oktober 2019 
Licens til SvÝmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark