2020-05-27   02:39:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.30

Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  04 oktober 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  19:23   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & S68         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 oktober 2019         
 
 
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Glerup Jensen  1998    762  1:03.25  2:09.04  3:13.47    4:16.07   
  Esbjerg Svømmeklub  4:18.19                 
                     
Line Jørgensen Bruun  1995    748  1:04.01  2:09.71  3:14.99    4:17.61   
  Aalborg Svømmeklub  4:15.55                 
                     
Sofie Theophil Petersen  2003    732  1:03.30  2:09.38  3:14.79    4:19.49   
  Vejle Svømmeklub  4:15.01                 
                     
Lisa Rijkhoff  2001    714  1:03.87  2:10.77  3:17.17    4:21.63   
  Aalborg Svømmeklub  4:20.87                 
                     
Jackie Gade  1998    711  1:03.74  2:10.71  3:17.26    4:22.01   
  Aalborg Svømmeklub  4:19.95                 
                     
Marie Christensen  2002    676  1:04.54  2:13.16  3:20.90    4:26.43   
  Agfs Svømmeafdeling  4:30.93                 
                     
Camilla Brøgger-Andersen  2002    660  1:05.00    3:21.24    4:28.56   
  Aalborg Svømmeklub  4:25.02                 
                     
Thea Søe Bach  2002    658  1:04.89  2:12.93  3:21.11    4:28.81   
  Thisted Svømmeklub  4:20.65                 
                     
Annika Hausgaard Godt  2003    645  1:05.92  2:14.92  3:22.91    4:30.70   
  Vejle Svømmeklub  4:35.34                 
                     
10  Cille Christensen  2004    631  1:05.97  2:15.27  3:25.28    4:32.72   
  Kolding SK  4:35.16                 
                     
11  Mia Borgensgaard  2003    630  1:04.59  2:13.40  3:22.99    4:32.73   
  Agfs Svømmeafdeling  4:28.78                 
                     
12  Laura Marie Dige  2004    628  1:05.85  2:15.17  3:24.23    4:33.14   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  4:41.68                 
                     
13  Caroline Gøttrup Bagge  2003    624  1:05.11  2:14.75  3:24.79    4:33.65   
  Vejle Svømmeklub  4:31.54                 
                     
14  Emilie Wolf Sørensen  2003    624  1:05.55  2:14.16  3:24.01    4:33.67   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  4:32.55                 
                     
15  Johanne Marie Poulsen  2001    611  1:06.86  2:16.15  3:25.85    4:35.57   
  Aalborg Svømmeklub  4:31.43                 
                     
16  Mia T. Klüver-Kristensen  2004    607  1:05.16  2:14.25  3:25.35    4:36.27   
  H2Odense  4:36.18                 
                     
17  Emma Kutsko Jensen  2004    600  1:06.24  2:16.42  3:26.82    4:37.29   
  Aalborg Svømmeklub  4:32.26                 
                     
18  Martha Bjerg  2004    599  1:06.32  2:16.91  3:27.58    4:37.36   
  Lyseng IF  4:28.77                 
                     
19  Cecilie Baraviec  2000    599  1:06.46  2:16.74  3:27.03    4:37.39   
  H2Odense  4:32.16                 
                     
20  Cecilie Nørgaard Frost  2005    586  1:05.56  2:15.93  3:28.03    4:39.38   
  Aalborg Svømmeklub  4:54.25                 
                     
21  Anna Pave Ottesen  2003    586  1:06.90  2:18.90  3:30.42    4:39.40   
  DeltaSwim  4:43.06                 
                     
22  Ane Kirstine Granild  2004    586  1:06.36  2:16.69  3:27.70    4:39.42   
  Agfs Svømmeafdeling  4:36.82                 
                     
23  Mie Buch Nielsen  2001    585  1:06.61  2:17.07  3:28.24    4:39.58   
  Horsens Svømmeklub  4:37.77                 
                     
24  Anna Rønn  2005    583  1:07.95  2:19.57  3:30.89    4:39.89   
  Ringe Svømme Klub  4:38.79                 
                     
25  Søs Freund  2004    580  1:06.63  2:18.30  3:30.47    4:40.34   
  Esbjerg Svømmeklub  4:39.62                 
                     
26  Karoline L. Kristensen  2003    580  1:06.62  2:17.69  3:29.27    4:40.38   
  Aalborg Svømmeklub  4:45.22                 
                     
27  Victoria Fræhr Piihl  2005    572  1:07.25  2:19.17  3:31.43    4:41.70   
  Kolding SK  4:53.19                 
                     
28  Fenja Romanski  2005    567  1:06.38  2:16.91  3:29.16    4:42.62   
  Aalborg Svømmeklub  4:32.48                 
                     
29  Louise Hvarre  2001    566  1:06.52  2:18.37  3:30.80    4:42.70   
  Vejle Svømmeklub  4:36.84                 
                     
30  Aurelia Pedersen  2004    565  1:06.69  2:18.50  3:30.82    4:42.82   
  Vejle Svømmeklub  4:40.83                 
                     
31  Frederikke Skau Hansen  2002    562  1:06.61  2:17.70  3:30.37    4:43.41   
  Kolding SK  4:33.13                 
                     
32  Anna Varming  2005    541  1:07.86    3:34.49    4:46.98   
  Viborg Svømme Klub  4:39.86                 
                     
33  Mette Holstein  2005    533  1:08.18  2:22.15  3:35.87    4:48.41   
  Silkeborg Svømmeklub  4:56.97                 
                     
34  Annabella Bing Lauritzen  2005    532  1:09.87  2:23.73  3:37.06    4:48.53   
  Silkeborg Svømmeklub  4:58.59                 
                     
35  Natalie Da Silva Jensen  2004    528  1:07.52  2:20.47  3:34.93    4:49.36   
  Esbjerg Svømmeklub  4:42.52                 
                     
36  Laura Vedel Larsen  2005    524  1:09.59  2:22.23  3:35.86    4:49.99   
  Hobro Svømmeklub  4:50.67                 
                     
37  Victoria Underbjerg  2004    522  1:08.95  2:22.97  3:37.14    4:50.44   
  Esbjerg Svømmeklub  4:45.87                 
                     
38  Tilde Søe Bach  2005    520  1:09.29  2:23.64  3:37.83    4:50.89   
  Thisted Svømmeklub  4:48.20                 
                     
39  Camilla Nørgaard Frost  2005    518  1:08.49  2:22.51  3:36.80    4:51.17   
  Aalborg Svømmeklub  4:48.21                 
                     
40  Nanna Langvad  2005    515  1:09.15  2:25.19  3:39.66    4:51.69   
  Lyseng IF  4:50.99                 
                     
41  Ida Overgaard Thomassen  2005    511  1:08.15  2:22.97  3:37.96    4:52.59   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  4:54.77                 
                     
42  Laura G. Nedergaard  2005    503  1:10.02  2:24.27  3:39.00    4:54.06   
  Odder Svømmeklub  4:52.86                 
                     
43  Feline Flytkjær Broersma  2004    498  1:10.35  2:24.87  3:40.20    4:55.09   
  Horsens Svømmeklub  4:46.37                 
                     
44  Amalie Tolderlund  2005    493  1:09.18  2:24.18  3:40.70    4:56.00   
  Silkeborg Svømmeklub  4:57.35                 
                     
45  Frida Hagstrup Vesterlund  2004    490  1:08.08  2:25.14  3:42.41    4:56.59   
  Aalborg Svømmeklub  4:48.88                 
                     
46  Laura S. Olesen  2005    479  1:09.55  2:25.17  3:42.99    4:58.86   
  Aalborg Svømmeklub  4:55.22                 
                     
47  Mie Trothe  1998    470  1:12.66  2:29.49  3:45.79    5:00.75  Dansk rekord S10 
  Lyseng IF  5:03.53                 
                     
48  Line Knudsen  2005    460  1:11.45  2:27.93  3:44.97    5:02.85   
  Silkeborg Svømmeklub  4:58.91                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  04 oktober 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark