2020-05-27   02:15:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.30

Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  04 oktober 2019   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  19:28   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & S68         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 oktober 2019         
 
 
Løb 11, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:55.34 2009-04-19 
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 8:10.39 2009-10-24 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aalborg Damer 1  1995    792          8:09.35   
  Aalborg Svømmeklub  7:54.83                 
  Lisa Rijkhoff  2001      1:00.99  2:03.99      2:03.99   
  Line Jørgensen Bruun  1995      59.26  2:01.09      4:05.08   
  Camilla Ottesen  2000      1:00.49  2:04.34      6:09.42   
  Mie Ø. Nielsen  1996      59.29  1:59.93      8:09.35   
                     
Agf Damer 1  1996    727          8:23.49   
  Agfs Svømmeafdeling  8:19.88                 
  Marie Christensen  2002      1:02.44  2:07.84      2:07.84   
  Snæfridur Sol  2000      57.80  1:58.86      4:06.70   
  Ane Kirstine Granild  2004      1:02.28  2:09.83      6:16.53   
  Mia Borgensgaard  2003      1:00.90  2:06.96      8:23.49   
                     
Aalborg Damer 2  1995    689          8:32.55   
  Aalborg Svømmeklub  8:19.73                 
  Jackie Gade  1998      1:01.70  2:06.46      2:06.46   
  Camilla Brøgger-Andersen  2002      1:01.47  2:07.16      4:13.62   
  Emma Kutsko Jensen  2004      1:02.34  2:10.84      6:24.46   
  Fenja Romanski  2005      1:02.34  2:08.09      8:32.55   
                     
Esbjerg 1  1998    684          8:33.88   
  Esbjerg Svømmeklub  8:29.32                 
  Søs Freund  2004      1:02.78  2:10.59      2:10.59   
  Thilde Timmermand  2002      1:02.76  2:11.91      4:22.50   
  Melanie Eggertsen  2002      1:01.50  2:09.34      6:31.84   
  Laura Glerup Jensen  1998      59.29  2:02.04      8:33.88   
                     
Vejle Piger 1  2001    667          8:38.06   
  Vejle Svømmeklub  8:28.26                 
  Sofie Theophil Petersen  2003      1:01.39  2:05.56      2:05.56   
  Cecilie B. Andersen  2001      1:03.24  2:11.74      4:17.30   
  Emilie Egerup  2003      1:04.40  2:11.02      6:28.32   
  Caroline Gøttrup Bagge  2003      1:02.58  2:09.74      8:38.06   
                     
Aarhus Swim Damer 1  2003    639          8:45.54   
  Aarhus Swim  8:40.65                 
  Martha Bjerg  2004      1:04.11  2:11.98      2:11.98   
  Laura Marie Dige  2004      1:03.54  2:10.82      4:22.80   
  Nanna Langvad  2005      1:03.55  2:12.92      6:35.72   
  Emilie Wolf Sørensen  2003      1:03.13  2:09.82      8:45.54   
                     
H2Odense Damer 1  2000    623          8:50.19   
  H2Odense  8:38.29                 
  My Phuong Bui  2003      1:04.17  2:10.56      2:10.56   
  Nikoline Andersen  2003      1:04.01  2:11.83      4:22.39   
  Cecilie Baraviec  2000      1:05.16  2:14.79      6:37.18   
  Mia T. Klüver-Kristensen  2004      1:04.48  2:13.01      8:50.19   
                     
Kolding Piger 1  2002    604          8:55.68   
  Kolding SK  8:49.69                 
  Frederikke Skau Hansen  2002      1:05.22  2:14.19      2:14.19   
  Elma Gabela  2004      1:06.78  2:15.70      4:29.89   
  Victoria Fræhr Piihl  2005      1:05.38  2:15.45      6:45.34   
  Cille Christensen  2004      1:04.55  2:10.34      8:55.68   
                     
Vejle Piger 2  1998    599          8:57.18   
  Vejle Svømmeklub  8:51.64                 
  Louise Jensen  2003      1:05.94  2:14.27      2:14.27   
  Caroline Liboriussen  2002      1:05.13  2:13.90      4:28.17   
  Louise Hvarre  2001      1:04.42  2:15.17      6:43.34   
  Marlene Reitan  2003      1:05.18  2:13.84      8:57.18   
                     
10  Aalborg Damer 3  2003    598          8:57.29   
  Aalborg Svømmeklub  8:45.16                 
  Anna Toft Petersen  2004      1:05.56  2:15.16      2:15.16   
  Camilla Nørgaard Frost  2005      1:05.65  2:16.79      4:31.95   
  Cecilie Nørgaard Frost  2005      1:03.75  2:12.44      6:44.39   
  Mathilde Bager  2005      1:04.01  2:12.90      8:57.29   
                     
11  Agf Damer 2  1996    598          8:57.38   
  Agfs Svømmeafdeling  8:52.22                 
  Emma D. Rasmussen  1996      1:05.63  2:14.91      2:14.91   
  Frida Saks Justesen  2004      1:06.90  2:16.22      4:31.13   
  Signe Villumsen  2001      1:02.01  2:08.08      6:39.21   
  Ida Emilie Hindberg  2005      1:06.46  2:18.17      8:57.38   
                     
12  Vs Piger 1  2002    583          9:01.94   
  Viborg Svømme Klub  8:46.78                 
  Sarah Bundgaard  2003      1:07.03  2:17.65      2:17.65   
  Louise Houe Andersen  2003      1:08.96  2:20.49      4:38.14   
  Anna Varming  2005      1:06.19  2:16.31      6:54.45   
  Louise D. Liboriussen  2002      1:00.17  2:07.49      9:01.94   
                     
13  Silkeborg Piger 1  2000    581          9:02.67   
  Silkeborg Svømmeklub  8:56.07                 
  Mette Holstein  2005      1:05.52  2:14.44      2:14.44   
  Amalie Tolderlund  2005      1:07.12  2:19.14      4:33.58   
  Helena V. Elling  2000      1:03.44  2:11.45      6:45.03   
  Annabella Bing Lauritzen  2005      1:06.66  2:17.64      9:02.67   
                     
14  Esbjerg 2  2002    562          9:08.59   
  Esbjerg Svømmeklub  9:01.41                 
  Natalie Da Silva Jensen  2004      1:06.14  2:17.65      2:17.65   
  Amalie Staghøj Andersen  2004      1:04.00  2:12.58      4:30.23   
  Amanda Busk Olesen  2005      1:04.78  2:16.89      6:47.12   
  Katrine Bech Poulsen  2004      1:07.49  2:21.47      9:08.59   
                     
15  H2Odense Damer 2  1997    558          9:09.93   
  H2Odense  9:11.64                 
  Emilie Podiss Petersen  2004      1:10.20  2:19.48      2:19.48   
  Sophie E. Modeweg-Hansen  1997      1:06.77  2:15.48      4:34.96   
  Maibritt Skjoldborg  2002      1:07.38  2:20.74      6:55.70   
  Freya Ellehus  2000      1:05.65  2:14.23      9:09.93   
                     
16  Vejle Piger 3  1998    554          9:11.28   
  Vejle Svømmeklub  9:03.15                 
  Aurelia Pedersen  2004      1:07.28  2:17.03      2:17.03   
  Louise Sjørup Jensen  2003      1:08.90  2:20.21      4:37.24   
  Kathrine Sofie Jensen  2003      1:04.95  2:17.36      6:54.60   
  Annika Hausgaard Godt  2003      1:06.67  2:16.68      9:11.28   
                     
17  Horsens Damer 2  2001    549          9:13.00   
  Horsens Svømmeklub  9:09.78                 
  Feline Flytkjær Broersma  2004      1:08.09  2:19.23      2:19.23   
  Amalie Bach Nielsen  1999      1:07.83  2:17.72      4:36.95   
  Clara Matilde Carstensen  2004      1:06.54  2:17.00      6:53.95   
  Stine Bendixen Nissen  2004      1:07.70  2:19.05      9:13.00   
                     
18  H2Odense Damer 3  1997    511          9:26.10   
  H2Odense  9:20.60                 
  Agnete Habermann  2005      1:09.50  2:24.07      2:24.07   
  Josefine Risum Jørgensen  2004      1:08.43  2:19.09      4:43.16   
  Johanne A Andersson  2003      1:07.32  2:18.37      7:01.53   
  Mathilde Stilund  2005      1:09.88  2:24.57      9:26.10   
                     
19  Vs Piger 2  2003    510          9:26.64   
  Viborg Svømme Klub  9:25.68                 
  Alberte Skov Forsberg  2003      1:06.72  2:16.23      2:16.23   
  Maria Østergaard Nielsen  2004      1:05.39  2:19.25      4:35.48   
  Louise Sunesen  2005      1:09.09  2:22.59      6:58.07   
  Alberthe Skovborg Hansen  2004      1:11.88  2:28.57      9:26.64   
                     
20  Hsc Damer  2002    503          9:29.14   
  Holstebro Svømme Club  9:32.77                 
  Isabella Rosendahl Bach  2002      1:07.05  2:18.23      2:18.23   
  Mille Broholm Brixen  2005      1:05.59  2:16.02      4:34.25   
  Maja Fjordside Jensen  2005      1:10.50  2:26.54      7:00.79   
  Sofie Bjerre  2005      1:11.28  2:28.35      9:29.14   
                     
21  Pingvin Piger 1  2004    466          9:43.69   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  9:37.41                 
  Ida Kold Dalsgaard  2005      1:11.18  3:00.64      3:00.64   
  Cassandra Spring  2005      1:17.03  2:26.99      5:27.63   
  Freja Friborg  2004      1:14.61  2:25.67      7:53.30   
  Ida Overgaard Thomassen  2005      1:13.83  1:50.39      9:43.69   
                     
22  Vs Piger 3  2002    451          9:50.40   
  Viborg Svømme Klub  10:11.96                 
  Christine Henriksen  2003      1:07.48  2:18.41      2:18.41   
  Selma Skipper  2004      1:11.12  2:27.88      4:46.29   
  Celeste Pind Therkildsen  2002      1:14.00  2:32.29      7:18.58   
  Elisabeth Vingborg  2005      1:13.03  2:31.82      9:50.40   
                     
Horsens Damer  1999              DSQ  Tyvstart 2. svømmer 
  Horsens Svømmeklub  8:43.82                 
  Mie Buch Nielsen  2001      1:04.15  2:11.61      2:11.61   
                     
Aarhus Swim Damer 2  2003              DSQ  Tyvstart 4.svømmer 
  Aarhus Swim  9:09.59                 
  Eva Hjort  2004      1:07.37  2:14.45      2:14.45   
  Laura Fogh  2003      1:04.88  2:14.73      4:29.18   
  Mille Kjær Jensen  2004      1:04.06  2:14.68      6:43.86   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  04 oktober 2019 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark