Results for Vest Junior/Senior kortbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 11:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & S68 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2019 |
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 2015-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 59.98 2003-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 661 | 29.17 | 1:02.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.85 | |||||||||
2 | Nikoline Andersen | 2003 | 623 | 30.25 | 1:03.92 | |||||
H2Odense | 1:02.12 | |||||||||
3 | Signe Villumsen | 2001 | 615 | 30.12 | 1:04.19 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:02.98 | |||||||||
4 | Cecilie Grøndal | 2002 | 604 | 30.35 | 1:04.59 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.45 | |||||||||
5 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 595 | 30.29 | 1:04.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.22 | |||||||||
6 | Thilde Timmermand | 2002 | 594 | 30.08 | 1:04.93 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.80 | |||||||||
7 | Mia Borgensgaard | 2003 | 581 | 30.60 | 1:05.44 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.09 | |||||||||
8 | Sofie Le Fevre | 2004 | 576 | 30.85 | 1:05.61 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.21 | |||||||||
9 | Line J. V. Hededal | 2001 | 570 | 30.43 | 1:05.84 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.20 | |||||||||
10 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 552 | 31.71 | 1:06.57 | |||||
H2Odense | 1:06.03 | |||||||||
11 | Eva Hjort | 2004 | 550 | 31.50 | 1:06.62 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:06.95 | |||||||||
12 | Iben Bak | 2001 | 550 | 32.22 | 1:06.64 | Deltager ikke i finalen | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:03.99 | |||||||||
13 | Cille Christensen | 2004 | 549 | 31.13 | 1:06.69 | |||||
Kolding SK | 1:05.21 | |||||||||
14 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 543 | 31.64 | 1:06.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.37 | |||||||||
15 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 541 | 30.49 | 1:06.98 | |||||
H2Odense | 1:07.28 | |||||||||
16 | Helena V. Elling | 2000 | 533 | 31.16 | 1:07.34 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:04.38 | |||||||||
17 | Sofie Rasmussen | 1999 | 527 | 32.26 | 1:07.57 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:07.23 | |||||||||
18 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 522 | 32.05 | 1:07.81 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:07.67 | |||||||||
19 | Sofie Sjøgren | 2002 | 521 | 31.44 | 1:07.85 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:11.20 | |||||||||
20 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 520 | 30.87 | 1:07.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.78 | |||||||||
21 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 513 | 31.89 | 1:08.19 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.16 | |||||||||
22 | Freya Ellehus | 2000 | 499 | 31.35 | 1:08.85 | |||||
H2Odense | 1:06.03 | |||||||||
23 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 498 | 31.88 | 1:08.89 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:10.10 | |||||||||
24 | Frida Saks Justesen | 2004 | 490 | 32.77 | 1:09.25 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.68 | |||||||||
25 | Louise Sunesen | 2005 | 488 | 32.83 | 1:09.34 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:06.61 | |||||||||
26 | Kathrine Weide | 2004 | 484 | 32.95 | 1:09.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.39 | |||||||||
27 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 484 | 32.53 | 1:09.52 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:07.76 | |||||||||
28 | Christine Henriksen | 2003 | 482 | 32.67 | 1:09.61 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:07.16 | |||||||||
29 | Ellen Jensen | 2005 | 476 | 31.91 | 1:09.93 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:10.54 | |||||||||
30 | Selma Skipper | 2004 | 474 | 31.53 | 1:10.03 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.64 | |||||||||
31 | Emilie Bie Bock | 2005 | 472 | 33.36 | 1:10.11 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.22 | |||||||||
32 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 465 | 32.57 | 1:10.48 | |||||
Swim Team Neptun | 1:09.18 | |||||||||
33 | Emma Jørgensen | 2001 | 462 | 32.22 | 1:10.60 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.91 | |||||||||
34 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 460 | 33.37 | 1:10.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.86 | |||||||||
35 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 459 | 32.31 | 1:10.75 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.71 | |||||||||
36 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 456 | 33.42 | 1:10.94 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:10.87 | |||||||||
37 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 452 | 33.00 | 1:11.14 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.99 | |||||||||
38 | Clara Skrydstrup | 2004 | 444 | 32.81 | 1:11.58 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.76 | |||||||||
39 | Victoria Underbjerg | 2004 | 440 | 32.80 | 1:11.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.44 | |||||||||
40 | Aurelia Pedersen | 2004 | 439 | 33.02 | 1:11.83 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.26 | |||||||||
41 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 436 | 33.25 | 1:12.01 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.03 | |||||||||
42 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 434 | 33.50 | 1:12.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.77 | |||||||||
43 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 430 | 33.78 | 1:12.31 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:13.77 | |||||||||
44 | Nicoline Dyrman | 2004 | 416 | 32.97 | 1:13.10 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.18 | |||||||||
45 | Camilla Kjær | 2003 | 411 | 33.98 | 1:13.42 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:10.18 | |||||||||
46 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 411 | 33.77 | 1:13.43 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:12.00 | |||||||||
47 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 409 | 34.81 | 1:13.56 | |||||
Swim Team Neptun | 1:14.24 | |||||||||
48 | Ida Hovmark | 2005 | 405 | 33.58 | 1:13.80 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:12.81 | |||||||||
49 | Nanna Langvad | 2005 | 395 | 34.57 | 1:14.38 | |||||
Lyseng IF | 1:10.66 | |||||||||
50 | Mathilde Stilund | 2005 | 391 | 34.94 | 1:14.65 | |||||
H2Odense | 1:13.34 | |||||||||
51 | Anne Terp | 2004 | 387 | 34.26 | 1:14.89 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:11.95 | |||||||||
52 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 368 | 35.15 | 1:16.16 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:10.98 | |||||||||
53 | Karla Kristensen | 2005 | 365 | 34.83 | 1:16.38 | |||||
Kolding SK | 1:13.30 | |||||||||
54 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 334 | 36.36 | 1:18.65 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:11.53 | |||||||||
55 | Mie Trothe | 1998 | 330 | 36.72 | 1:18.99 | |||||
Lyseng IF | 1:19.18 | |||||||||
56 | Laura M. Christensen | 1997 | 288 | 38.73 | 1:22.69 | |||||
Lyseng IF | 1:19.18 | |||||||||
- | Femke Iris Keulen | 2005 | DNF | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.23 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 11:48 |