Results for Øst Junior/Senior kortbane
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag Finale 16.30
Resultat Løb 21 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 13:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2019 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 1:07.72 2015-12-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.32 | 1:08.18 | |||||
2 | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.47 | 1:08.29 | |||||
3 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.88 | 1:08.61 | |||||
4 | Josephine Kruse | 2002 | Sigma Swim Allerød | 33.78 | 1:11.21 | |||||
5 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.64 | 1:11.31 | |||||
6 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 34.46 | 1:12.23 | |||||
7 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 34.88 | 1:12.56 | |||||
8 | Benedicte Them Jensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 34.10 | 1:13.06 | |||||
9 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Herlev Svømning | 34.77 | 1:13.98 | Deltager ikke i finalen | ||||
10 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 34.68 | 1:14.15 | |||||
11 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 34.78 | 1:14.45 | |||||
12 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.00 | 1:14.68 | |||||
13 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.71 | 1:14.73 | |||||
14 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.04 | 1:14.74 | Deltager ikke i finalen | ||||
15 | Isabel Mass | 1998 | JGI Svømning | 35.13 | 1:14.83 | |||||
16 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 34.51 | 1:14.86 | |||||
17 | Dagmar Boeck | 2004 | Farum Svømmeklub | 34.83 | 1:14.90 | |||||
18 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.66 | 1:15.06 | |||||
19 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 35.08 | 1:15.14 | |||||
20 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.08 | 1:15.67 | |||||
21 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.50 | 1:15.74 | Deltager ikke i finalen | ||||
22 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.53 | 1:15.90 | |||||
23 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømmeklub | 36.17 | 1:16.44 | |||||
24 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.83 | 1:16.57 | |||||
25 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 35.93 | 1:16.58 | |||||
26 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 36.26 | 1:16.76 | |||||
27 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.94 | 1:16.79 | |||||
27 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 36.28 | 1:16.79 | |||||
29 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.05 | 1:17.04 | |||||
30 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.49 | 1:17.12 | |||||
31 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 37.14 | 1:17.22 | |||||
32 | Emma Bruhn | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 35.50 | 1:17.75 | |||||
33 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.43 | 1:18.43 | |||||
34 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.46 | 1:18.56 | |||||
35 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 37.13 | 1:18.79 | |||||
36 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 36.80 | 1:18.80 | |||||
36 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.90 | 1:18.80 | |||||
38 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.30 | 1:18.85 | |||||
39 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 37.47 | 1:18.97 | |||||
40 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.77 | 1:19.01 | |||||
40 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 37.38 | 1:19.01 | |||||
42 | Asta Højberg | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 37.46 | 1:19.37 | |||||
43 | Freja Møller | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 37.56 | 1:19.42 | |||||
44 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | Vest-Brøndby | 37.28 | 1:19.58 | |||||
45 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømmeklub | 36.77 | 1:19.59 | |||||
46 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 37.76 | 1:19.98 | |||||
47 | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 37.55 | 1:20.43 | |||||
48 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.78 | 1:20.57 | |||||
49 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | 38.23 | 1:20.65 | |||||
50 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 38.40 | 1:21.21 | |||||
51 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 38.81 | 1:21.36 | |||||
52 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 38.07 | 1:21.52 | |||||
53 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.46 | 1:21.79 | |||||
54 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 39.21 | 1:23.24 | |||||
55 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 39.21 | 1:23.88 | |||||
56 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.78 | 1:24.06 | |||||
- | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | DSQ | sw 4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:14 |