Results for Øst Junior/Senior kortbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 37 (Indledende) - Officiel |
Stvne navn | st JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stvne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 13:38 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion & Gladsaxe Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 04 oktober 2019 |
Lb 37, 200m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie stergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 30.10 | 1:05.83 | 1:43.48 | 2:16.46 | |||
2 | Regitze Gaard | 2001 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 29.30 | 1:05.82 | 1:45.17 | 2:18.67 | |||
3 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerd | 29.70 | 1:07.13 | 1:46.81 | 2:19.33 | |||
4 | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerd | 30.90 | 1:07.56 | 1:46.25 | 2:19.93 | Deltager ikke i finalen | ||
5 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | JGI Svmning | 31.15 | 1:06.78 | 1:47.04 | 2:20.52 | |||
6 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerd | 30.54 | 1:09.25 | 1:47.68 | 2:21.02 | |||
7 | Frederikke Echardt | 2002 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 31.55 | 1:07.93 | 1:48.52 | 2:22.84 | |||
8 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.34 | 1:08.23 | 1:50.66 | 2:23.08 | Deltager ikke i finalen | ||
9 | Caroline Buhl Schrder | 2003 | Sigma Swim Allerd | 31.14 | 1:07.55 | 1:51.43 | 2:23.36 | |||
10 | Emma Bjrnholdt | 2000 | Lyngby Svmmeklub | 31.54 | 1:10.84 | 1:50.99 | 2:23.58 | |||
11 | Liva Schmid | 2000 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 30.24 | 1:07.57 | 1:49.76 | 2:23.66 | |||
12 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svmme Klub | 30.81 | 1:05.77 | 1:49.64 | 2:23.83 | |||
13 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svmme Klub | 32.00 | 1:07.69 | 1:51.01 | 2:24.09 | Deltager ikke i finalen | ||
14 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svmmeklub | 29.94 | 1:08.11 | 1:51.23 | 2:24.29 | Deltager ikke i finalen | ||
15 | Sofie Bruun Hvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.34 | 1:08.29 | 1:50.24 | 2:24.48 | Deltager ikke i finalen | ||
16 | Mara Fanney Kristjnsdttir | 2000 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 30.97 | 1:08.86 | 1:50.72 | 2:24.89 | |||
17 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerd | 32.40 | 1:07.85 | 1:51.52 | 2:25.14 | |||
18 | Tine Petersen | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 32.09 | 1:09.33 | 1:51.77 | 2:25.71 | |||
19 | Sofie Maage | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 31.55 | 1:10.04 | 1:52.67 | 2:26.58 | |||
20 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svmning | 32.40 | 1:12.90 | 1:53.12 | 2:26.66 | |||
21 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Svmmeklub | 30.76 | 1:07.21 | 1:54.65 | 2:27.32 | Deltager ikke i finalen | ||
22 | Amalie Kruse Enemrke | 2003 | Herlev Svmning | 30.69 | 1:10.22 | 1:51.56 | 2:27.34 | Deltager ikke i finalen | ||
23 | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svmme Klub | 31.58 | 1:08.13 | 1:52.96 | 2:27.35 | Deltager ikke i finalen | ||
24 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 31.83 | 1:08.60 | 1:53.08 | 2:27.37 | |||
25 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brndby | 32.98 | 1:11.17 | 1:54.03 | 2:27.39 | |||
26 | Line Strandby | 2001 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 33.40 | 1:11.04 | 1:53.98 | 2:27.55 | |||
27 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svmmeklub | 31.42 | 1:09.15 | 1:52.25 | 2:27.92 | |||
28 | Emilie Meng | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 32.39 | 1:11.42 | 1:53.09 | 2:28.27 | |||
29 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svmmeklub | 2:28.28 | 2:28.28 | |||||
30 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svmmeklub | 31.98 | 1:12.23 | 1:53.61 | 2:28.56 | |||
31 | Astrid M. stergaard | 2004 | Gentofte Svmme Klub | 2:29.25 | 2:29.25 | |||||
32 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svmme Klub | 2:30.22 | 2:30.29 | 2:30.22 | ||||
33 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 32.44 | 1:13.51 | 1:55.61 | 2:30.25 | |||
34 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svmning | 2:30.31 | 2:30.31 | |||||
35 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svmmeklub | 33.50 | 1:12.80 | 1:56.76 | 2:30.33 | |||
36 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brndby | 34.21 | 1:13.11 | 1:54.95 | 2:30.48 | |||
37 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerd | 33.30 | 1:15.45 | 1:56.37 | 2:31.55 | |||
38 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svmme Klub | 2:31.75 | 2:31.75 | |||||
39 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svmmeklub | 33.69 | 1:11.58 | 1:57.03 | 2:31.83 | |||
40 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | Helsingr Svmmeklub | 33.96 | 1:11.90 | 1:57.28 | 2:32.86 | |||
41 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerd | 35.36 | 1:13.91 | 1:59.62 | 2:33.53 | |||
42 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:35.36 | 2:35.36 | |||||
43 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svmmeklub | 33.03 | 1:14.39 | 1:59.44 | 2:35.52 | |||
44 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brndby | 34.61 | 1:16.41 | 1:58.51 | 2:35.63 | |||
45 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | Kge Svmmeklub | 33.44 | 1:16.08 | 2:00.84 | 2:35.93 | |||
46 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerd | 35.47 | 1:15.05 | 2:00.59 | 2:36.32 | |||
47 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.29 | 1:14.78 | 2:00.86 | 2:36.72 | |||
48 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerd | 33.84 | 1:13.27 | 2:00.43 | 2:37.13 | |||
49 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 2:37.20 | 2:37.20 | |||||
50 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.10 | 1:18.18 | 2:02.67 | 2:37.25 | |||
51 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svmmeklubben Syd | 33.13 | 1:14.48 | 2:01.66 | 2:38.62 | |||
52 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svmmeklub | 34.84 | 1:14.55 | 2:01.11 | 2:38.86 | |||
53 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerd | 35.48 | 1:15.82 | 2:03.86 | 2:38.89 | |||
54 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Gentofte Svmme Klub | 34.51 | 1:13.86 | 2:01.42 | 2:39.01 | |||
55 | Freja Mller | 2004 | Slangerup Svmmeklub | 35.80 | 1:18.90 | 2:02.66 | 2:40.31 | |||
56 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svmme Klub | 2:02.71 | 2:41.30 | 2:41.30 | ||||
57 | Ida-Marie Nrgaard | 2005 | Frederiksvrk Svmmeklub | 36.31 | 1:17.59 | 2:02.72 | 2:41.36 | |||
58 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svmmeklub | 35.74 | 1:18.05 | 2:06.02 | 2:43.68 | |||
59 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbk Svmme Klub | 36.28 | 1:20.03 | 2:07.01 | 2:46.70 | |||
- | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Svmmeklub | Akut syg | ||||||
- | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svmmeklub | DSQ | sw 4.4 Tyvstart | |||||
- | Line Nhr Petersen | 2003 | Kge Svmmeklub | DSQ | sw 9.4 ej ryg 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:38 |