Resultater for NOW SPORTS Aarhus Open 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag 17.00
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | NOW SPORTS Aarhus Open 2019 | Udskriftsdato | 24 maj 2019 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Karina+ |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Hougaard | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 1:02.98 | 2:23.04 | 3:42.52 | 4:53.73 | |||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Karina+ |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:02.86 | 2:15.23 | 3:34.89 | 4:38.27 | |||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.15 | 2:12.03 | 3:37.73 | 4:48.40 | |||
3 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | Lyseng IF | 1:10.32 | 2:26.21 | 3:55.36 | 5:03.26 | |||
4 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub | 1:07.26 | 2:30.44 | 3:53.83 | 5:03.88 | |||
- | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | DNF | ||||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Karina+ |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Damsbo | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:04.38 | 2:23.85 | 3:51.42 | 4:57.70 | |||
2 | Frederik Lindholm | 2004 | Lyseng IF | 1:06.70 | 2:29.92 | 3:56.98 | 5:06.63 | |||
3 | Mads Iversen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 1:09.21 | 2:31.84 | 4:05.60 | 5:22.77 | |||
4 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:13.51 | 2:35.12 | 4:09.20 | 5:23.19 | |||
5 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:13.41 | 2:36.61 | 4:17.73 | 5:41.57 | |||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Karina+ |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian K Eriksen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 1:11.38 | 2:34.19 | 4:03.80 | 5:15.53 | |||
2 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 1:10.13 | 2:37.40 | 4:08.86 | 5:23.10 | |||
3 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:11.07 | 2:39.68 | 4:19.13 | 5:36.68 | |||
4 | Matti Andersen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 1:16.20 | 2:47.55 | 4:23.96 | 5:37.14 | |||
5 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:16.70 | 2:47.33 | 4:18.21 | 5:37.89 | |||
6 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | DeltaSwim | 1:17.74 | 2:45.73 | 4:24.28 | 5:38.35 | |||
7 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.23 | 2:42.80 | 4:30.75 | 5:47.87 | |||
8 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:27.30 | 2:53.22 | 4:34.80 | 5:49.74 | |||
9 | Villads Seneca | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 1:23.08 | 3:00.21 | 4:44.98 | 6:10.13 | |||
10 | Hjalte Nederby Staun | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:20.60 | 3:01.48 | 4:51.03 | 6:18.74 | |||
11 | Karl B. Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 1:31.27 | 3:11.46 | 5:00.73 | 6:29.25 | |||
12 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 1:41.91 | 3:22.70 | 5:19.78 | 6:47.66 | |||
13 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 1:37.00 | 3:20.76 | 5:26.39 | 6:53.84 | |||
14 | Anton Sommerlund Jensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 1:49.37 | 3:42.69 | 5:45.79 | 7:26.83 | |||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Karina+ |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
- | Malthe Glent-Thule | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 24 maj 2019 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:54 |