Tulokset NOW SPORTS Aarhus Open 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
NOW SPORTS Aarhus Open 2019 |
|
Udskriftsdato |
24 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Århus |
|
Udskriftstidspunkt |
20:00 |
|
|
Arrangør |
AGF |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Yak Sport |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Snæfridur Sol |
2000 |
|
691 |
1:01.68 |
2:09.63 |
3:18.99 |
|
4:27.45 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
4:23.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mai Pallvi |
2000 |
|
622 |
1:05.97 |
2:16.80 |
3:28.27 |
|
4:36.88 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
|
620 |
1:05.60 |
2:16.78 |
3:28.46 |
|
4:37.26 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
|
583 |
1:08.32 |
2:19.86 |
3:31.61 |
|
4:42.95 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:35.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Louise Hvarre |
2001 |
|
540 |
1:08.58 |
2:21.83 |
3:36.17 |
|
4:50.23 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
4:42.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Amalie Vinther |
1995 |
|
409 |
1:14.52 |
2:35.74 |
3:57.96 |
|
5:18.54 |
|
|
Lyseng IF |
5:10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Louise Bast Aaby |
1998 |
|
155 |
1:40.14 |
|
|
|
7:19.58 |
|
|
Swim Team Neptun |
6:48.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Yak Sport |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marie Christensen |
2002 |
|
621 |
1:07.26 |
2:18.24 |
3:28.71 |
|
4:37.10 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
4:36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristine Hülsen |
2002 |
|
514 |
1:09.77 |
2:24.91 |
3:40.64 |
|
4:55.13 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
4:50.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Caroline Liboriussen |
2002 |
|
497 |
1:10.49 |
3:04.57 |
4:21.40 |
|
4:58.32 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
4:50.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
|
497 |
1:11.69 |
2:28.00 |
3:43.97 |
|
4:58.44 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
4:55.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
|
491 |
1:10.09 |
2:25.66 |
3:42.80 |
|
4:59.57 |
|
|
DeltaSwim |
4:38.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Gro Sørensen |
2002 |
|
467 |
1:13.18 |
2:31.64 |
3:49.14 |
|
5:04.75 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
5:08.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Yak Sport |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martha Bjerg |
2004 |
|
604 |
1:07.10 |
2:18.10 |
3:29.98 |
|
4:39.72 |
|
|
Lyseng IF |
4:34.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
|
597 |
1:08.05 |
2:19.61 |
3:30.47 |
|
4:40.81 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:41.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ane Kirstine Granild |
2004 |
|
557 |
1:07.47 |
2:19.46 |
3:32.26 |
|
4:47.28 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
4:45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
|
521 |
1:10.33 |
2:24.90 |
3:39.60 |
|
4:53.71 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:56.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Toft Petersen |
2004 |
|
520 |
1:09.52 |
2:24.98 |
3:40.41 |
|
4:53.95 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:48.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cecilie Hingebjerg |
2004 |
|
515 |
1:10.04 |
2:25.28 |
3:41.54 |
|
4:54.96 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
4:55.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Svava Kj. Gregersen |
2004 |
|
514 |
1:10.32 |
2:25.25 |
3:40.79 |
|
4:55.15 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
4:56.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nanna Langvad |
2005 |
|
496 |
1:09.00 |
2:26.03 |
3:45.79 |
|
4:58.60 |
|
|
Lyseng IF |
5:08.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
|
496 |
1:09.93 |
2:26.93 |
3:43.84 |
|
4:58.67 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:54.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laura S. Olesen |
2005 |
|
486 |
1:11.48 |
2:29.20 |
3:46.80 |
|
5:00.72 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:03.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maja Buck |
2004 |
|
481 |
1:14.79 |
2:33.27 |
3:49.79 |
|
5:01.76 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Line Knudsen |
2005 |
|
468 |
1:12.75 |
2:31.57 |
3:49.50 |
|
5:04.41 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Pernille Nedergaard |
2004 |
|
467 |
1:13.80 |
2:31.98 |
3:49.33 |
|
5:04.74 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
5:09.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Laura G. Nedergaard |
2005 |
|
456 |
1:14.11 |
2:32.45 |
3:50.39 |
|
5:07.16 |
|
|
Odder Svømmeklub |
4:58.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Karoline Kristensen |
2004 |
|
452 |
1:12.37 |
2:31.14 |
3:49.97 |
|
5:08.01 |
|
|
DeltaSwim |
4:59.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jazmin Jensen |
2005 |
|
433 |
1:11.69 |
2:32.16 |
3:52.78 |
|
5:12.36 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Astrid Marie Hassing |
2004 |
|
428 |
1:12.75 |
2:33.50 |
3:54.24 |
|
5:13.53 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:02.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Stine Mejdahl |
2005 |
|
428 |
1:17.28 |
2:37.92 |
3:57.46 |
|
5:13.64 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:29.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ester Lauritsen |
2005 |
|
395 |
1:17.38 |
2:38.76 |
4:00.84 |
|
5:22.25 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
5:14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
|
394 |
1:16.13 |
2:39.79 |
4:03.04 |
|
5:22.33 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
5:44.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Mette Aagesen Jensen |
2004 |
|
375 |
1:17.03 |
2:40.57 |
4:04.75 |
|
5:27.66 |
|
|
IHF Svømning |
5:36.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Johanne V. Futtrup |
2005 |
|
347 |
1:18.30 |
2:44.74 |
4:09.92 |
|
5:36.34 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
5:38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Freja Bjørn |
2005 |
|
343 |
1:16.91 |
2:44.01 |
4:12.50 |
|
5:37.61 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
5:45.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Emmelina Long |
2004 |
|
316 |
1:21.02 |
2:49.60 |
4:19.25 |
|
5:47.11 |
|
|
Lyseng IF |
5:35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Mille Lindeblad |
2005 |
|
293 |
2:53.77 |
4:27.25 |
5:55.84 |
|
5:55.84 |
|
|
DeltaSwim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Dicte Lund |
2004 |
|
289 |
1:21.74 |
3:40.49 |
5:13.82 |
|
5:57.24 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Yak Sport |
|
|
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Yak Sport |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rosa Crone |
2008 |
|
189 |
1:34.52 |
4:17.60 |
6:51.52 |
|
6:51.52 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
24 maj 2019 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Udskriftstidspunkt |
20:00 |
|