Resultater for N.E.C.I.S Swim Meet 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 08:44 | |||
Arrangör |
Gren 1, 100m Freestyle B under 10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Lim | 0 | AISR | 42.65 | 1:27.98 | |||||
2 | Liam Clark | 0 | ASH | 45.09 | 1:33.73 | |||||
3 | Oliver Maddock | 0 | AISR | 44.62 | 1:38.11 | |||||
4 | Thomas Hemelraad | 0 | ISL | 46.48 | 1:38.86 | |||||
5 | Calvin Bruno | 0 | ISL | 52.98 | 1:57.00 | |||||
- | Milo McCafferty | 0 | ISA | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 08:44 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 08:44 | |||
Arrangör |
Gren 2, 100m Freestyle G under 10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
2 | Sofia Landsbergen | 0 | ISH | 1:37.30 | ||||||
3 | Maeve Pitney | 0 | ASH | 1:38.21 | ||||||
4 | Risa Okuma | 0 | ISA | 1:52.47 | ||||||
- | Ofer Mantel | 0 | ISA | DNF | ||||||
- | Leora van.Rooijen | 0 | ISA | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 08:44 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 08:35 | |||
Arrangör |
Gren 3, 100m Freestyle B under 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alec Karlsen | 0 | ISS | 1:14.61 | ||||||
2 | Ferron van.Ritter | 0 | ISH | 1:19.31 | ||||||
3 | Shimon Iwazawa | 0 | ISD | 37.72 | 1:23.01 | |||||
4 | Nathan Summers | 0 | ISL | 1:23.32 | ||||||
5 | Ben Potgieter | 0 | ISL | 1:23.86 | ||||||
6 | Calvin Keller | 0 | ISH | 41.27 | 1:28.13 | |||||
7 | Ryan Pollock | 0 | ISH | 42.59 | 1:31.39 | |||||
8 | Gavin Maciver | 0 | CIS | 43.51 | 1:31.68 | |||||
9 | James Kerr | 0 | ISD | 43.26 | 1:31.85 | |||||
10 | Ryan Dahan | 0 | ASH | 44.18 | 1:36.79 | |||||
11 | Ilay Lifshits | 0 | ISA | 41.95 | 1:38.57 | |||||
12 | Daimen Rubio | 0 | ISA | 43.42 | 1:38.73 | |||||
13 | Duncan Hilton | 0 | ASH | 45.44 | 1:38.87 | |||||
14 | Stefano Sacco | 0 | ISL | 1:44.27 | ||||||
15 | Finlay Ramage | 0 | ISL | 1:50.04 | ||||||
- | Ishan Pherwani | 0 | ISA | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 08:35 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 08:47 | |||
Arrangör |
Gren 4, 100m Freestyle G under 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Monique Olivier | 0 | ISL | 32.64 | 1:08.03 | |||||
2 | Isobel Maddock | 0 | AISR | 33.76 | 1:11.03 | |||||
3 | Victoria Messer | 0 | ISD | 34.21 | 1:11.92 | |||||
4 | Maddie Shirley | 0 | ASH | 35.07 | 1:13.21 | |||||
5 | Lucy Johnson | 0 | ISA | 39.21 | 1:22.13 | |||||
6 | Molly Clark | 0 | ASH | 1:31.45 | 1:31.45 | |||||
7 | Natalie Watt | 0 | ISA | 43.26 | 1:36.28 | |||||
8 | Sara Turchi | 0 | ISL | 46.75 | 1:37.09 | |||||
9 | Solveig Maria Sölvadottir | 0 | ISL | 45.95 | 1:46.05 | |||||
10 | Julia Rautenberg | 0 | ISL | 44.70 | 1:47.79 | |||||
11 | Inga Filipiak | 0 | ISH | 47.45 | 1:48.49 | |||||
12 | Tamar Terell | 0 | ISA | 49.07 | 1:49.70 | |||||
13 | Roseline Meijer | 0 | ISA | 1:59.34 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 08:47 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 08:43 | |||
Arrangör |
Gren 5, 200m Freestyle B under 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Yuma Matsuyama | 0 | ISL | 33.94 | 1:11.78 | 1:50.77 | 2:27.35 | |||
2 | Sasha Curti | 0 | CIS | 33.48 | 1:11.44 | 1:49.39 | 2:27.64 | |||
3 | Gustav Malm | 0 | ISA | 34.28 | 1:12.50 | 1:52.50 | 2:32.34 | |||
4 | Peem Teerawanichpol | 0 | ASH | 35.56 | 1:16.16 | 1:57.98 | 2:39.20 | |||
5 | James Hornsby | 0 | ISL | 34.86 | 1:16.45 | 1:58.84 | 2:39.95 | |||
6 | Peter Neal | 0 | ASH | 38.16 | 1:22.98 | 2:08.02 | 2:52.24 | |||
7 | Shahar Lifshits | 0 | ISA | 37.10 | 1:19.58 | 2:06.80 | 2:53.49 | |||
8 | Andreas Sterri | 0 | ASH | 38.79 | 1:24.15 | 2:11.14 | 2:57.38 | |||
9 | Cameron Ramage | 0 | ISL | 39.09 | 1:45.53 | 2:21.51 | 3:10.81 | |||
10 | Christophe Ogiermann | 0 | ISL | 39.32 | 1:25.82 | 2:18.41 | 3:14.17 | |||
11 | Rei Kawamura | 0 | ISA | 40.40 | 1:29.55 | 2:26.42 | 3:20.55 | |||
12 | James Price | 0 | CIS | 40.56 | 1:30.38 | 3:25.57 | 3:25.57 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 08:43 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 08:51 | |||
Arrangör |
Gren 6, 200m Freestyle G under 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Charné Olivier | 0 | ISL | 30.31 | 1:03.81 | 1:38.65 | 2:13.34 | |||
2 | Helen Nie | 0 | ASH | 33.16 | 1:09.72 | 1:48.35 | 2:28.46 | |||
3 | Olivia Woodrow | 0 | ISD | 35.28 | 1:14.50 | 1:54.53 | 2:34.26 | |||
4 | Virginia Sitta | 0 | ISS | 36.03 | 1:17.17 | 2:01.36 | 2:44.46 | |||
5 | Ashley Kopf | 0 | ASH | 39.68 | 1:24.42 | 2:10.62 | 2:53.18 | |||
6 | Maria Figueroa | 0 | ASH | 39.74 | 1:25.38 | 2:11.49 | 2:57.91 | |||
7 | Beatrice Lansbergen | 0 | ISH | 43.19 | 1:33.53 | 2:25.74 | 3:10.47 | |||
8 | Samantha Howell | 0 | AIS | 39.92 | 1:29.04 | 2:22.01 | 3:11.79 | |||
9 | Alexandria Kolodziej | 0 | CIS | 39.34 | 1:27.79 | 2:22.68 | 3:17.17 | |||
10 | Lindsay Langevin | 0 | ISA | 40.56 | 1:27.97 | 2:25.43 | 3:29.38 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 08:51 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 08:59 | |||
Arrangör |
Gren 7, 200m Freestyle B under 16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nils Vanwezer | 0 | ASH | 31.26 | 1:06.50 | 1:44.02 | 2:18.78 | |||
2 | Kristoffer Rindstig | 0 | SSHL | 31.38 | 1:07.56 | 1:46.63 | 2:26.02 | |||
3 | Connor Pitney | 0 | ASH | 33.93 | 1:12.91 | 1:54.06 | 2:35.76 | |||
4 | Michal Galek-Aldridge | 0 | ISA | 32.55 | 1:12.74 | 1:56.49 | 2:41.57 | |||
5 | Hugo Duphorn | 0 | ASH | 35.68 | 1:17.65 | 2:03.07 | 2:50.20 | |||
6 | Oliver Baijings | 0 | ISA | 37.83 | 1:22.54 | 2:12.29 | 2:56.66 | |||
7 | Kento Kinugawa | 0 | ISA | 34.82 | 1:15.92 | 2:04.60 | 3:00.13 | |||
8 | Sebastian Hereforth | 0 | ISL | 37.06 | 1:49.39 | 2:30.17 | 3:39.05 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 08:59 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 09:07 | |||
Arrangör |
Gren 8, 200m Freestyle G under 16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rachel Eden | 0 | ISS | 32.91 | 1:10.38 | 1:49.17 | 2:25.02 | |||
2 | Shani Arad | 0 | ASH | 35.69 | 1:15.75 | 1:56.53 | 2:37.49 | |||
3 | Laura Cremer | 0 | ASH | 37.88 | 1:20.50 | 2:03.13 | 2:44.81 | |||
4 | Silje Indrebö | 0 | ISS | 38.22 | 1:22.17 | 2:09.17 | 2:55.86 | |||
5 | Lindsay Young | 0 | ISH | 38.22 | 1:22.95 | 2:11.33 | 2:59.72 | |||
6 | Marijke Schouten | 0 | ISA | 40.59 | 1:28.24 | 2:18.06 | 3:04.09 | |||
7 | Melissa Hall | 0 | CIS | 40.89 | 1:28.87 | 2:18.91 | 3:10.04 | |||
8 | Audur Sigvaldadottir | 0 | ISL | 44.11 | 1:34.38 | 2:25.36 | 3:14.73 | |||
9 | Sina Schneider | 0 | ISA | 43.10 | 1:41.24 | 2:47.95 | 3:54.76 | |||
- | Asami Yasutome | 0 | ISA | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 09:07 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 09:14 | |||
Arrangör |
Gren 9, 200m Freestyle B 16+, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Charter Sevier | 0 | ASH | 27.76 | 1:00.31 | 1:35.99 | 2:13.22 | |||
2 | Maxim Wijsman | 0 | AIS | 30.43 | 1:05.07 | 1:41.90 | 2:18.15 | |||
3 | Kris Saeby | 0 | ISS | 32.37 | 1:11.08 | 1:54.55 | 2:38.15 | |||
4 | Mathias Mortensen | 0 | ISL | 32.36 | 1:12.42 | 2:04.56 | 2:42.53 | |||
5 | Patrick Crawford | 0 | ISA | 35.58 | 1:17.31 | 2:02.50 | 2:46.49 | |||
6 | Sebastian Ols | 0 | SSHL | 33.81 | 1:15.82 | 2:05.07 | 2:53.56 | |||
7 | Omar Trejo | 0 | ASH | 38.77 | 1:24.78 | 2:13.70 | 3:00.68 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 09:14 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 09:22 | |||
Arrangör |
Gren 10, 200m Freestyle G 16+, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nicole Goncalves | 0 | SSHL | 32.82 | 1:09.40 | 1:46.81 | 2:23.59 | |||
2 | Emma Kok | 0 | ASH | 38.71 | 1:21.41 | 2:05.39 | 2:46.12 | |||
3 | Alexandra Lynch | 0 | SSHL | 35.64 | 1:17.44 | 2:01.99 | 2:46.89 | |||
4 | Alex Wood | 0 | ASH | 39.86 | 2:26.33 | 2:55.62 | 2:55.62 | |||
5 | Lea Stavenhagen | 0 | CIS | 36.92 | 1:21.23 | 2:10.63 | 3:02.02 | |||
6 | Sarah Turner | 0 | CIS | 38.67 | 1:24.61 | 2:17.01 | 3:10.63 | |||
7 | Marie Nozaki | 0 | ISA | 38.96 | 1:27.78 | 2:24.80 | 3:17.37 | |||
8 | Julia Hall | 0 | CIS | 40.56 | 1:29.80 | 2:24.31 | 3:20.62 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 09:22 |
Resultat Gren 11 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 09:46 | |||
Arrangör |
Gren 11, 50m Breaststroke B und 10, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ben Faulkner | 0 | ISL | 56.21 | ||||||
2 | Seong Hyun Ma | 0 | ISA | 58.56 | ||||||
3 | Leo Von.Schmeling-Dirin | 0 | ISH | 59.69 | ||||||
4 | Yotam Moravsky | 0 | ISA | 1:00.24 | ||||||
5 | Yves Boutellier | 0 | ISA | 1:00.49 | ||||||
6 | Carson Gentry | 0 | ASH | 1:01.14 | ||||||
7 | William Warren | 0 | ISA | 1:02.75 | ||||||
8 | Luca Popescu | 0 | AISR | 1:03.16 | ||||||
9 | George Kopf | 0 | ASH | 1:05.49 | ||||||
10 | Sartaj Singh | 0 | ISH | 1:05.53 | ||||||
11 | Colton Summers | 0 | ISL | 1:11.27 | ||||||
12 | Fergus Ramage | 0 | ISL | 1:25.35 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 09:46 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:10 | |||
Arrangör |
Gren 11, 50m Breaststroke B und 10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ben Faulkner | 0 | ISL | 54.85 | ||||||
2 | Seong Hyun Ma | 0 | ISA | 57.53 | ||||||
3 | Leo Von.Schmeling-Dirin | 0 | ISH | 59.49 | ||||||
4 | Carson Gentry | 0 | ASH | 1:01.05 | ||||||
5 | Yotam Moravsky | 0 | ISA | 1:04.70 | ||||||
- | Yves Boutellier | 0 | ISA | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:10 |
Resultat Gren 12 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 09:51 | |||
Arrangör |
Gren 12, 50m Breaststroke G und 10, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Michelle Scholte | 0 | ISL | 48.05 | ||||||
2 | Rebecca Corsino | 0 | AIS | 51.10 | ||||||
3 | Barbara Zubrowski | 0 | AISR | 51.69 | ||||||
4 | Analysia Watley | 0 | CIS | 52.54 | ||||||
5 | Sophia De.Spiegeleire | 0 | ASH | 55.60 | ||||||
6 | Ellie Monk | 0 | ISA | 59.03 | ||||||
7 | Annabel Harris | 0 | CIS | 59.51 | ||||||
8 | Skyler Ford | 0 | AISR | 59.83 | ||||||
9 | Theresa Wendelstadt | 0 | ISH | 1:00.67 | ||||||
10 | Ofer Mantel | 0 | ISA | 1:01.01 | ||||||
11 | Lynn Stevenson-Hata | 0 | ISA | 1:03.11 | ||||||
12 | Sanne Vroklage | 0 | ISL | 1:03.59 | ||||||
13 | Iona Marshall | 0 | ISA | 1:04.51 | ||||||
14 | Helen Neugebauer | 0 | ISL | 1:04.63 | ||||||
15 | Sarah Ridgway | 0 | ISL | 1:05.61 | ||||||
16 | Lauren Mlynek | 0 | ASH | 1:07.50 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 09:51 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:14 | |||
Arrangör |
Gren 12, 50m Breaststroke G und 10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Michelle Scholte | 0 | ISL | 47.97 | ||||||
2 | Rebecca Corsino | 0 | AIS | 51.15 | ||||||
3 | Analysia Watley | 0 | CIS | 53.44 | ||||||
4 | Barbara Zubrowski | 0 | AISR | 54.05 | ||||||
5 | Sophia De.Spiegeleire | 0 | ASH | 57.34 | ||||||
6 | Ellie Monk | 0 | ISA | 59.04 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:14 |
Resultat Gren 13 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 09:55 | |||
Arrangör |
Gren 13, 50m Breaststroke B und 12, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Shimon Iwazawa | 0 | ISD | 47.90 | ||||||
2 | Ilay Lifshits | 0 | ISA | 48.97 | ||||||
3 | Trent Herndon | 0 | ASH | 49.09 | ||||||
4 | Calvin Keller | 0 | ISH | 49.46 | ||||||
5 | Peter Pölz | 0 | CIS | 49.99 | ||||||
6 | Alexandre Lhoest | 0 | ISL | 52.35 | ||||||
7 | Kaan Alptekin | 0 | AISR | 52.74 | ||||||
8 | George Monk | 0 | ISA | 52.87 | ||||||
9 | Erik Kildemark | 0 | ISA | 52.90 | ||||||
10 | Liam Mora | 0 | ASH | 53.17 | ||||||
11 | Mats Verbrugge | 0 | AIS | 53.44 | ||||||
12 | Stefano Sacco | 0 | ISL | 54.48 | ||||||
13 | Finlay Ramage | 0 | ISL | 56.99 | ||||||
14 | Jack Griffin | 0 | ISL | 57.63 | ||||||
15 | Mitchell Carswell | 0 | CIS | 59.85 | ||||||
16 | Peter Stephan | 0 | AIS | 1:04.80 | ||||||
17 | Raveh Lahav | 0 | ISH | 1:04.83 | ||||||
18 | Steven Howell | 0 | AIS | 1:07.54 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 09:55 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:18 | |||
Arrangör |
Gren 13, 50m Breaststroke B und 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Calvin Keller | 0 | ISH | 47.88 | ||||||
2 | Shimon Iwazawa | 0 | ISD | 48.06 | ||||||
3 | Ilay Lifshits | 0 | ISA | 48.98 | ||||||
4 | Trent Herndon | 0 | ASH | 49.05 | ||||||
5 | Peter Pölz | 0 | CIS | 51.28 | ||||||
6 | Alexandre Lhoest | 0 | ISL | 53.82 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:18 |
Resultat Gren 14 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:01 | |||
Arrangör |
Gren 14, 50m Breaststroke G und 12, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Holly Vandewalle | 0 | AIS | 42.56 | ||||||
2 | Selina Nie | 0 | ASH | 43.98 | ||||||
3 | Emilie Schol | 0 | ISL | 48.26 | ||||||
4 | Kelly Goodwin | 0 | ASH | 48.68 | ||||||
5 | Laura Sandor | 0 | ASH | 51.11 | ||||||
6 | Simone Pedersen | 0 | ISA | 52.35 | ||||||
7 | Mathilde Setnes | 0 | ASH | 53.19 | ||||||
8 | Julia Rautenberg | 0 | ISL | 53.20 | ||||||
9 | Kairi Nakashima | 0 | ISL | 53.97 | ||||||
10 | Hildur Hreidarsdottir | 0 | ISL | 54.26 | ||||||
11 | Roseline Meijer | 0 | ISA | 54.45 | ||||||
12 | Claudia Villician | 0 | AIS | 55.59 | ||||||
13 | Tamar Terell | 0 | ISA | 55.68 | ||||||
14 | Inga Filipiak | 0 | ISH | 55.75 | ||||||
15 | Josephina Wouda Kuipers | 0 | ISH | 56.81 | ||||||
16 | Olivia Hopwood | 0 | AIS | 57.60 | ||||||
17 | Hannah Palmer | 0 | AIS | 58.34 | ||||||
18 | Anika Vigneau | 0 | ISS | 59.67 | ||||||
19 | Elena Wiegelmann | 0 | ISH | 59.98 | ||||||
20 | Sophia Williams | 0 | AIS | 1:00.54 | ||||||
21 | Isabelle Price | 0 | CIS | 1:02.00 | ||||||
22 | Anna McLeod | 0 | CIS | 1:02.30 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:01 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:21 | |||
Arrangör |
Gren 14, 50m Breaststroke G und 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Holly Vandewalle | 0 | AIS | 42.84 | ||||||
2 | Selina Nie | 0 | ASH | 43.68 | ||||||
3 | Emilie Schol | 0 | ISL | 48.50 | ||||||
4 | Kelly Goodwin | 0 | ASH | 48.53 | ||||||
5 | Simone Pedersen | 0 | ISA | 49.83 | ||||||
6 | Laura Sandor | 0 | ASH | 50.03 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:21 |
Resultat Gren 15 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:13 | |||
Arrangör |
Gren 15, 100m Breaststroke B un 14, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sasha Curti | 0 | CIS | 38.24 | 1:21.89 | |||||
2 | Thomas Dobereiner | 0 | ASH | 39.92 | 1:25.30 | |||||
3 | Caio Ellero | 0 | ASH | 39.21 | 1:25.46 | |||||
4 | Gustav Malm | 0 | ISA | 40.77 | 1:26.95 | |||||
5 | Christian Stubbe.Olsen | 0 | ISL | 43.00 | 1:32.33 | |||||
6 | Christophe Ogiermann | 0 | ISL | 44.25 | 1:34.84 | |||||
7 | Adrian Sigfridsson | 0 | ISD | 45.77 | 1:38.56 | |||||
8 | Maxim Eremin | 0 | ISH | 45.54 | 1:41.44 | |||||
9 | Cornelis Schwenk | 0 | CIS | 49.53 | 1:46.67 | |||||
10 | Johann Winkelmann | 0 | ISH | 47.98 | 1:47.62 | |||||
11 | Jack Ridgeway | 0 | ISL | 50.33 | 1:48.65 | |||||
12 | Jack Smith | 0 | ISA | 50.59 | 1:52.52 | |||||
13 | James Price | 0 | CIS | 50.91 | 1:54.75 | |||||
14 | Benedict Selkirk | 0 | ISH | 52.16 | 1:55.14 | |||||
15 | Daniel Stockley | 0 | ISL | 1:55.42 | ||||||
16 | Brandon Pollock | 0 | ISH | 54.22 | 1:59.09 | |||||
17 | Rajan Pherwani | 0 | ISA | 55.92 | 2:00.36 | |||||
18 | Louis Houghton | 0 | ISS | 55.91 | 2:04.36 | |||||
19 | Jasper Baijings | 0 | ISA | 56.50 | 2:05.03 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:13 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:25 | |||
Arrangör |
Gren 15, 100m Breaststroke B un 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sasha Curti | 0 | CIS | 37.93 | 1:20.74 | |||||
2 | Caio Ellero | 0 | ASH | 39.12 | 1:23.81 | |||||
3 | Thomas Dobereiner | 0 | ASH | 40.56 | 1:24.98 | |||||
4 | Gustav Malm | 0 | ISA | 40.33 | 1:25.88 | |||||
5 | Christophe Ogiermann | 0 | ISL | 45.03 | 1:36.16 | |||||
6 | Christian Stubbe.Olsen | 0 | ISL | 45.11 | 1:36.36 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:25 |
Resultat Gren 16 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:23 | |||
Arrangör |
Gren 16, 100m Breaststroke G un 14, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kate Langford | 0 | ISH | 42.46 | 1:30.02 | |||||
2 | Olivia Woodrow | 0 | ISD | 42.76 | 1:30.59 | |||||
3 | Pauline Sandor | 0 | ASH | 43.65 | 1:33.23 | |||||
4 | Emma Ekström | 0 | SSHL | 44.40 | 1:37.11 | |||||
5 | Andrea Rachkov | 0 | ASH | 45.92 | 1:37.95 | |||||
6 | Stella Moss | 0 | AIS | 46.79 | 1:39.73 | |||||
7 | Tara Advaney | 0 | ASH | 47.71 | 1:41.00 | |||||
8 | Katherine Young | 0 | ISH | 48.16 | 1:41.20 | |||||
9 | Celine Keller | 0 | ISH | 48.61 | 1:42.23 | |||||
10 | Harriet Houston | 0 | ISS | 46.47 | 1:43.16 | |||||
11 | Rebecka Sterri | 0 | ASH | 49.94 | 1:43.58 | |||||
12 | Kennedy Astill | 0 | ISS | 45.22 | 1:43.74 | |||||
13 | Amanda Holyoak | 0 | ISS | 48.64 | 1:43.85 | |||||
14 | Leonie Holicki | 0 | AIS | 49.34 | 1:46.24 | |||||
15 | Beatrice Lansbergen | 0 | ISH | 49.70 | 1:46.38 | |||||
16 | Indigo Hanlon | 0 | AIS | 1:47.61 | 1:47.61 | |||||
17 | Shiho Nakamura | 0 | ISL | 49.90 | 1:50.51 | |||||
18 | Caroline Child | 0 | ISL | 51.34 | 1:52.43 | |||||
19 | Nela Noll | 0 | ISD | 51.19 | 1:53.63 | |||||
20 | Karen Kandelman | 0 | ISA | 53.17 | 1:55.87 | |||||
21 | Geneva Sambor | 0 | AIS | 52.44 | 1:56.07 | |||||
22 | Aslesha Kumar | 0 | ISA | 53.51 | 1:58.80 | |||||
23 | Kim Schneider | 0 | ISA | 55.23 | 2:01.35 | |||||
24 | Nicoline Mondrup | 0 | CIS | 58.08 | 2:03.28 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:23 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:28 | |||
Arrangör |
Gren 16, 100m Breaststroke G un 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kate Langford | 0 | ISH | 41.99 | 1:29.12 | |||||
2 | Olivia Woodrow | 0 | ISD | 42.47 | 1:29.90 | |||||
3 | Pauline Sandor | 0 | ASH | 43.82 | 1:34.08 | |||||
4 | Emma Ekström | 0 | SSHL | 45.72 | 1:37.49 | |||||
5 | Andrea Rachkov | 0 | ASH | 46.58 | 1:38.64 | |||||
6 | Stella Moss | 0 | AIS | 46.99 | 1:41.54 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:28 |
Resultat Gren 17 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:29 | |||
Arrangör |
Gren 17, 100m Breaststroke B un 16, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Fourie | 0 | ASH | 36.35 | 1:20.48 | |||||
2 | Jazz Advaney | 0 | ASH | 37.42 | 1:21.98 | |||||
3 | Alexander Dunstan | 0 | ISL | 38.89 | 1:22.06 | |||||
4 | Zepher Begnell | 0 | ASH | 39.88 | 1:24.08 | |||||
5 | Liam Vandewalle | 0 | AIS | 39.71 | 1:26.41 | |||||
6 | Shuhei Yoshida | 0 | ISL | 41.78 | 1:28.64 | |||||
7 | Eric Frieling | 0 | ISH | 41.84 | 1:30.52 | |||||
8 | Brandon Langevin | 0 | ISA | 42.12 | 1:30.62 | |||||
9 | Tom Smits | 0 | AIS | 40.52 | 1:31.24 | |||||
10 | Jeff McDonald | 0 | CIS | 42.28 | 1:32.08 | |||||
11 | Riccardo Bianco | 0 | CIS | 44.13 | 1:33.54 | |||||
12 | Kento Kinugawa | 0 | ISA | 42.41 | 1:36.69 | |||||
13 | Nelson Noll | 0 | ISD | 45.20 | 1:38.24 | |||||
14 | Jacob Phipps | 0 | ISS | 45.95 | 1:38.63 | |||||
15 | Jan Sokol | 0 | ISD | 42.69 | 1:39.52 | |||||
16 | Alex Saeby | 0 | ISS | 45.89 | 1:39.76 | |||||
17 | Alexander Goddijn | 0 | ISA | 48.16 | 1:44.57 | |||||
18 | Luca Kopf | 0 | ISL | 48.65 | 1:49.92 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:29 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:30 | |||
Arrangör |
Gren 17, 100m Breaststroke B un 16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Fourie | 0 | ASH | 33.98 | 1:14.68 | |||||
2 | Alexander Dunstan | 0 | ISL | 37.67 | 1:20.20 | |||||
3 | Jazz Advaney | 0 | ASH | 37.58 | 1:21.86 | |||||
4 | Zepher Begnell | 0 | ASH | 38.30 | 1:23.44 | |||||
5 | Liam Vandewalle | 0 | AIS | 39.85 | 1:25.90 | |||||
6 | Shuhei Yoshida | 0 | ISL | 41.81 | 1:29.58 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:30 |
Resultat Gren 18 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:37 | |||
Arrangör |
Gren 18, 100m Breaststroke G un 16, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Naomi Iwazawa | 0 | ISD | 40.64 | 1:27.37 | |||||
2 | Abby Sevier | 0 | ASH | 43.56 | 1:33.42 | |||||
3 | Silje Indrebö | 0 | ISS | 44.52 | 1:37.35 | |||||
4 | Lisa Koninx | 0 | ISS | 46.17 | 1:37.61 | |||||
5 | Camilla Johansson | 0 | SSHL | 48.05 | 1:42.51 | |||||
6 | Rachel Gilbert | 0 | ISS | 48.09 | 1:44.12 | |||||
7 | Ann-Katrine Johansson | 0 | ASH | 49.30 | 1:45.54 | |||||
8 | Audur Sigvaldadottir | 0 | ISL | 51.05 | 1:46.74 | |||||
9 | Lindsey McDonald | 0 | CIS | 50.17 | 1:49.39 | |||||
10 | Sarah Young | 0 | ISH | 49.59 | 1:50.43 | |||||
11 | Lindsay Young | 0 | ISH | 51.17 | 1:51.14 | |||||
12 | Brooke Hettler | 0 | ASH | 51.48 | 1:51.55 | |||||
13 | Sina Schneider | 0 | ISA | 49.69 | 1:53.31 | |||||
14 | Asami Yasutome | 0 | ISA | 54.46 | 1:54.44 | |||||
15 | Caroline Borreby | 0 | ISA | 55.91 | 1:59.27 | |||||
16 | Francis Le.Roux | 0 | ISL | 54.57 | 2:03.08 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:37 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:34 | |||
Arrangör |
Gren 18, 100m Breaststroke G un 16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Naomi Iwazawa | 0 | ISD | 40.06 | 1:25.92 | |||||
2 | Abby Sevier | 0 | ASH | 44.12 | 1:34.13 | |||||
3 | Silje Indrebö | 0 | ISS | 44.64 | 1:37.20 | |||||
4 | Lisa Koninx | 0 | ISS | 44.98 | 1:37.57 | |||||
5 | Camilla Johansson | 0 | SSHL | 47.70 | 1:44.26 | |||||
6 | Rachel Gilbert | 0 | ISS | 48.79 | 1:44.69 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:34 |
Resultat Gren 19 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:43 | |||
Arrangör |
Gren 19, 100m Breaststroke B 16+, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Hogarth | 0 | ISS | 37.17 | 1:20.44 | |||||
2 | David Ecclestone | 0 | ISS | 36.48 | 1:20.56 | |||||
3 | Erik Grinsvall | 0 | SSHL | 37.10 | 1:20.57 | |||||
3 | Anton Wideroth | 0 | SSHL | 37.78 | 1:20.57 | |||||
5 | Shiv Sen-Sarma | 0 | ASH | 37.83 | 1:21.08 | |||||
6 | Jonathan Chien | 0 | ISD | 39.57 | 1:25.60 | |||||
7 | Shun Kiyono | 0 | ISD | 40.89 | 1:28.09 | |||||
8 | Cody Whittingham | 0 | ISL | 41.66 | 1:28.42 | |||||
9 | Miles Conway | 0 | ASH | 40.39 | 1:28.85 | |||||
10 | Martin Brengdahl | 0 | SSHL | 41.31 | 1:32.58 | |||||
11 | Santiago Maspons | 0 | ISA | 43.98 | 1:36.20 | |||||
12 | Chris Borreby-Riber | 0 | ISA | 46.37 | 1:39.95 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:43 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:36 | |||
Arrangör |
Gren 19, 100m Breaststroke B 16+, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Wideroth | 0 | SSHL | 37.26 | 1:18.99 | |||||
2 | David Ecclestone | 0 | ISS | 36.36 | 1:19.30 | |||||
3 | Erik Grinsvall | 0 | SSHL | 37.19 | 1:19.43 | |||||
4 | Shiv Sen-Sarma | 0 | ASH | 38.60 | 1:21.29 | |||||
5 | Alexander Hogarth | 0 | ISS | 37.91 | 1:22.71 | |||||
6 | Jonathan Chien | 0 | ISD | 39.90 | 1:26.22 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:36 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:39 | |||
Arrangör |
Gren 20, 100m Breaststroke G 16+, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Yoshimi Matsumura | 0 | ISD | 43.48 | 1:32.70 | |||||
2 | Ann Laube | 0 | ISD | 45.30 | 1:39.62 | |||||
3 | Brenna Hettler | 0 | ASH | 47.76 | 1:41.80 | |||||
4 | Ashley Hettler | 0 | ASH | 47.38 | 1:42.16 | |||||
5 | Katarina Kostic | 0 | SSHL | 49.07 | 1:48.72 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:39 |
Resultat Gren 21 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:50 | |||
Arrangör |
Gren 21, 25m Backstroke B under 10, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leopold McAllister | 0 | CIS | 23.17 | ||||||
2 | Oliver Maddock | 0 | AISR | 23.20 | ||||||
3 | Luca Popescu | 0 | AISR | 23.35 | ||||||
4 | Thomas Hemelraad | 0 | ISL | 23.61 | ||||||
5 | Liam Clark | 0 | ASH | 23.65 | ||||||
6 | Leo Von.Schmeling-Dirin | 0 | ISH | 25.25 | ||||||
7 | Clemente Valesco | 0 | ASH | 26.25 | ||||||
8 | Yotam Moravsky | 0 | ISA | 26.46 | ||||||
9 | Calvin Bruno | 0 | ISL | 27.07 | ||||||
10 | Colton Summers | 0 | ISL | 28.22 | ||||||
11 | Ben Faulkner | 0 | ISL | 28.26 | ||||||
12 | Thomas Larsson | 0 | ISA | 29.32 | ||||||
13 | Sartaj Singh | 0 | ISH | 32.45 | ||||||
14 | Seong Hyun Ma | 0 | ISA | 32.57 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:50 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:41 | |||
Arrangör |
Gren 21, 25m Backstroke B under 10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Thomas Hemelraad | 0 | ISL | 22.63 | ||||||
2 | Luca Popescu | 0 | AISR | 22.77 | ||||||
3 | Oliver Maddock | 0 | AISR | 22.80 | ||||||
4 | Liam Clark | 0 | ASH | 22.96 | ||||||
5 | Leopold McAllister | 0 | CIS | 23.45 | ||||||
6 | Leo Von.Schmeling-Dirin | 0 | ISH | 24.60 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:41 |
Resultat Gren 22 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:57 | |||
Arrangör |
Gren 22, 25m Backstroke G under 10, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rachel Townsend | 0 | CIS | 23.05 | ||||||
2 | Barbara Zubrowski | 0 | AISR | 24.19 | ||||||
3 | Maeve Pitney | 0 | ASH | 24.65 | ||||||
4 | Leora van.Rooijen | 0 | ISA | 25.88 | ||||||
5 | Skyler Ford | 0 | AISR | 26.14 | ||||||
6 | Annabel Harris | 0 | CIS | 26.38 | ||||||
7 | Klara Hörnell | 0 | ASH | 26.45 | ||||||
8 | Lauren Mlynek | 0 | ASH | 26.74 | ||||||
9 | Helen Neugebauer | 0 | ISL | 27.60 | ||||||
10 | Lynn Stevenson-Hata | 0 | ISA | 28.04 | ||||||
11 | Theresa Wendelstadt | 0 | ISH | 28.69 | ||||||
12 | Gema De.Querol | 0 | AISR | 28.81 | ||||||
13 | Ofer Mantel | 0 | ISA | 30.00 | ||||||
14 | Sanne Vroklage | 0 | ISL | 33.30 | ||||||
15 | Sarah Ridgway | 0 | ISL | 35.77 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:57 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:42 | |||
Arrangör |
Gren 22, 25m Backstroke G under 10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rachel Townsend | 0 | CIS | 21.71 | ||||||
2 | Barbara Zubrowski | 0 | AISR | 23.99 | ||||||
3 | Maeve Pitney | 0 | ASH | 24.53 | ||||||
4 | Skyler Ford | 0 | AISR | 24.55 | ||||||
5 | Leora van.Rooijen | 0 | ISA | 24.88 | ||||||
6 | Annabel Harris | 0 | CIS | 26.62 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:42 |
Resultat Gren 23 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:01 | |||
Arrangör |
Gren 23, 25m Backstroke B under 12, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonas Frieling | 0 | ISH | 19.22 | ||||||
2 | Caleb McCullough | 0 | CIS | 21.48 | ||||||
3 | Israni Kazek Wringer | 0 | ISL | 21.74 | ||||||
4 | Jack Griffin | 0 | ISL | 21.95 | ||||||
5 | Ryan Dahan | 0 | ASH | 22.04 | ||||||
6 | Steven Stepka | 0 | ASH | 22.30 | ||||||
7 | Max Vickers | 0 | ISL | 23.47 | ||||||
8 | Daimen Rubio | 0 | ISA | 23.81 | ||||||
9 | Ishan Pherwani | 0 | ISA | 24.21 | ||||||
10 | Kaan Alptekin | 0 | AISR | 24.27 | ||||||
11 | Gusten Wendelhag | 0 | AIS | 24.82 | ||||||
12 | Alexandre Lhoest | 0 | ISL | 24.85 | ||||||
13 | Peter Pölz | 0 | CIS | 25.17 | ||||||
14 | Jacob Arnstein | 0 | ASH | 25.37 | ||||||
15 | Erik Kildemark | 0 | ISA | 26.20 | ||||||
16 | Raveh Lahav | 0 | ISH | 37.98 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:01 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:44 | |||
Arrangör |
Gren 23, 25m Backstroke B under 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonas Frieling | 0 | ISH | 18.47 | ||||||
2 | Caleb McCullough | 0 | CIS | 20.76 | ||||||
3 | Jack Griffin | 0 | ISL | 21.69 | ||||||
4 | Israni Kazek Wringer | 0 | ISL | 21.75 | ||||||
5 | Ryan Dahan | 0 | ASH | 22.07 | ||||||
6 | Steven Stepka | 0 | ASH | 22.62 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:44 |
Resultat Gren 24 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör |
Gren 24, 25m Backstroke G under 12, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Holly Vandewalle | 0 | AIS | 17.01 | ||||||
2 | Victoria Messer | 0 | ISD | 17.60 | ||||||
3 | Isobel Maddock | 0 | AISR | 18.05 | ||||||
4 | Maddie Shirley | 0 | ASH | 18.21 | ||||||
5 | Noga Arad | 0 | ASH | 21.37 | ||||||
6 | Jiwon Yang | 0 | AISR | 21.51 | ||||||
7 | Jisoo Yang | 0 | AISR | 21.79 | ||||||
8 | Yurika Yamada | 0 | ISL | 22.12 | ||||||
9 | Mathilde Setnes | 0 | ASH | 22.17 | ||||||
10 | Hannah Palmer | 0 | AIS | 23.18 | ||||||
11 | Mariah Fulton | 0 | AISR | 23.38 | ||||||
12 | Sara Turchi | 0 | ISL | 23.57 | ||||||
13 | Olivia Hopwood | 0 | AIS | 24.04 | ||||||
14 | Josephina Wouda Kuipers | 0 | ISH | 24.75 | ||||||
15 | Kairi Nakashima | 0 | ISL | 24.94 | ||||||
16 | Hildur Hreidarsdottir | 0 | ISL | 25.00 | ||||||
17 | Abigail Logal | 0 | ISS | 25.21 | ||||||
18 | Tamar Terell | 0 | ISA | 26.56 | ||||||
19 | Sophia Williams | 0 | AIS | 26.62 | ||||||
20 | Anika Vigneau | 0 | ISS | 27.13 | ||||||
21 | Grace Masback | 0 | ISA | 30.07 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:08 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:46 | |||
Arrangör |
Gren 24, 25m Backstroke G under 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Holly Vandewalle | 0 | AIS | 17.11 | ||||||
2 | Isobel Maddock | 0 | AISR | 17.49 | ||||||
3 | Maddie Shirley | 0 | ASH | 17.71 | ||||||
4 | Victoria Messer | 0 | ISD | 17.96 | ||||||
5 | Noga Arad | 0 | ASH | 21.34 | ||||||
6 | Jiwon Yang | 0 | AISR | 22.72 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:46 |
Resultat Gren 25 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:14 | |||
Arrangör |
Gren 25, 50m Backstroke B under 14, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alejandro Pumarejo | 0 | CIS | 38.67 | ||||||
2 | Jorgen Elsborg | 0 | ISS | 39.87 | ||||||
3 | James Hornsby | 0 | ISL | 40.31 | ||||||
4 | Andreas Sterri | 0 | ASH | 41.00 | ||||||
5 | Xavier Vigneau | 0 | ISS | 42.50 | ||||||
6 | Christian Stubbe.Olsen | 0 | ISL | 44.90 | ||||||
7 | Rei Kawamura | 0 | ISA | 47.42 | ||||||
8 | Louis Houghton | 0 | ISS | 47.50 | ||||||
9 | Jasper Baijings | 0 | ISA | 47.84 | ||||||
10 | Jack Smith | 0 | ISA | 47.92 | ||||||
11 | Cameron Ramage | 0 | ISL | 48.45 | ||||||
12 | Adrian Sigfridsson | 0 | ISD | 48.51 | ||||||
13 | Brodie Eaton | 0 | ISL | 49.41 | ||||||
14 | Connor Hogan | 0 | ISH | 51.02 | ||||||
15 | Saimei Kuroda | 0 | ISH | 51.90 | ||||||
16 | Rajan Pherwani | 0 | ISA | 52.08 | ||||||
17 | Maxim Eremin | 0 | ISH | 52.15 | ||||||
18 | Brandon Pollock | 0 | ISH | 54.72 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:14 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:48 | |||
Arrangör |
Gren 25, 50m Backstroke B under 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alejandro Pumarejo | 0 | CIS | 38.34 | ||||||
2 | Jorgen Elsborg | 0 | ISS | 40.31 | ||||||
3 | James Hornsby | 0 | ISL | 40.36 | ||||||
4 | Andreas Sterri | 0 | ASH | 41.17 | ||||||
5 | Xavier Vigneau | 0 | ISS | 41.60 | ||||||
6 | Christian Stubbe.Olsen | 0 | ISL | 47.03 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:48 |
Resultat Gren 26 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:20 | |||
Arrangör |
Gren 26, 50m Backstroke G under 14, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victoria Dahan | 0 | ASH | 40.25 | ||||||
2 | Ashley Kopf | 0 | ASH | 40.43 | ||||||
3 | Pauline Sandor | 0 | ASH | 41.09 | ||||||
4 | Katherine Kerr | 0 | ISD | 41.85 | ||||||
5 | Johanna Abrahamsson | 0 | ISD | 41.92 | ||||||
6 | Sierra Jameson | 0 | AIS | 43.67 | ||||||
7 | Sonja Peacock | 0 | ISS | 43.68 | ||||||
8 | Hayley Scholefield | 0 | ISH | 43.85 | ||||||
9 | Harriet Houston | 0 | ISS | 44.00 | ||||||
10 | Rebecka Sterri | 0 | ASH | 44.46 | ||||||
11 | Celine Keller | 0 | ISH | 47.40 | ||||||
12 | Emma Ekström | 0 | SSHL | 47.61 | ||||||
13 | Kennedy Astill | 0 | ISS | 47.95 | ||||||
14 | Leonie Holicki | 0 | AIS | 48.00 | ||||||
15 | Kim Schneider | 0 | ISA | 48.48 | ||||||
16 | Natalie Nogueira | 0 | ISD | 49.45 | ||||||
17 | Chiharu Nishimoto | 0 | ISD | 51.14 | ||||||
18 | Shiho Nakamura | 0 | ISL | 51.68 | ||||||
19 | Geneva Sambor | 0 | AIS | 52.25 | ||||||
20 | Karen Kandelman | 0 | ISA | 56.03 | ||||||
21 | Leticia Loukkanen | 0 | AIS | 1:06.38 | ||||||
22 | Rakel Svendsen | 0 | CIS | 1:07.11 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:20 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:50 | |||
Arrangör |
Gren 26, 50m Backstroke G under 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victoria Dahan | 0 | ASH | 39.84 | ||||||
2 | Ashley Kopf | 0 | ASH | 40.94 | ||||||
3 | Johanna Abrahamsson | 0 | ISD | 41.05 | ||||||
4 | Katherine Kerr | 0 | ISD | 41.58 | ||||||
5 | Sierra Jameson | 0 | AIS | 42.63 | ||||||
6 | Pauline Sandor | 0 | ASH | 42.84 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:50 |
Resultat Gren 27 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:26 | |||
Arrangör |
Gren 27, 50m Backstroke B under 16, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Connor Pitney | 0 | ASH | 34.21 | ||||||
2 | Ivan Ellero | 0 | ASH | 34.62 | ||||||
3 | Daegan Elsborg | 0 | ISS | 36.00 | ||||||
4 | Michal Galek-Aldridge | 0 | ISA | 36.44 | ||||||
5 | Brandon Langevin | 0 | ISA | 37.04 | ||||||
6 | Oliver Baijings | 0 | ISA | 37.60 | ||||||
7 | Fergus Houston | 0 | ISS | 37.70 | ||||||
8 | Max Mersch | 0 | ISL | 39.95 | ||||||
9 | Chico Varenkamp | 0 | ISA | 40.00 | ||||||
10 | Nikita Sozonov | 0 | AISR | 41.08 | ||||||
11 | Jan Sokol | 0 | ISD | 41.22 | ||||||
12 | Edward Stephenson | 0 | CIS | 41.67 | ||||||
13 | Alex Saeby | 0 | ISS | 41.80 | ||||||
14 | Marcell Pölz | 0 | CIS | 42.59 | ||||||
15 | Steffano Croatto | 0 | ISS | 43.25 | ||||||
16 | Shuhei Yoshida | 0 | ISL | 43.76 | ||||||
17 | Aleksander Filipiak | 0 | ISH | 43.91 | ||||||
18 | Sujay Khandekar | 0 | AIS | 46.53 | ||||||
19 | Sebastian Hereforth | 0 | ISL | 46.83 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:26 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:51 | |||
Arrangör |
Gren 27, 50m Backstroke B under 16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Connor Pitney | 0 | ASH | 33.81 | ||||||
2 | Ivan Ellero | 0 | ASH | 34.98 | ||||||
3 | Daegan Elsborg | 0 | ISS | 35.44 | ||||||
4 | Brandon Langevin | 0 | ISA | 35.78 | ||||||
5 | Michal Galek-Aldridge | 0 | ISA | 36.86 | ||||||
6 | Oliver Baijings | 0 | ISA | 37.27 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:51 |
Resultat Gren 28 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:31 | |||
Arrangör |
Gren 28, 50m Backstroke G under 16, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Naomi Iwazawa | 0 | ISD | 36.05 | ||||||
2 | Abby Sevier | 0 | ASH | 39.30 | ||||||
3 | Marijke Schouten | 0 | ISA | 41.07 | ||||||
4 | Lindsey McDonald | 0 | CIS | 41.94 | ||||||
5 | Sina Schneider | 0 | ISA | 42.29 | ||||||
6 | Rachel Gilbert | 0 | ISS | 43.34 | ||||||
7 | Katlynne Dahan | 0 | ASH | 43.98 | ||||||
8 | Camilla Johansson | 0 | SSHL | 46.32 | ||||||
9 | Brooke Hettler | 0 | ASH | 47.10 | ||||||
10 | Lisa Suzuura | 0 | ISH | 48.54 | ||||||
11 | Lindsay Young | 0 | ISH | 49.39 | ||||||
12 | Asami Yasutome | 0 | ISA | 50.00 | ||||||
13 | Francis Le.Roux | 0 | ISL | 52.25 | ||||||
14 | Caroline Borreby | 0 | ISA | 1:03.24 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:31 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:53 | |||
Arrangör |
Gren 28, 50m Backstroke G under 16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Naomi Iwazawa | 0 | ISD | 35.94 | ||||||
2 | Marijke Schouten | 0 | ISA | 39.09 | ||||||
3 | Abby Sevier | 0 | ASH | 39.56 | ||||||
4 | Lindsey McDonald | 0 | CIS | 41.47 | ||||||
5 | Sina Schneider | 0 | ISA | 41.77 | ||||||
6 | Rachel Gilbert | 0 | ISS | 42.32 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:53 |
Resultat Gren 29 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:35 | |||
Arrangör |
Gren 29, 50m Backstroke B 16+, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ryo Harita | 0 | ISD | 31.17 | ||||||
2 | Cameron Van-Wyk | 0 | ASH | 32.85 | ||||||
3 | Fredrik Appelgren | 0 | SSHL | 33.95 | ||||||
4 | Nathaniel Bulovas | 0 | ASH | 35.91 | ||||||
5 | Brandon Thomas | 0 | ISS | 36.17 | ||||||
6 | Alexander Hogarth | 0 | ISS | 39.16 | ||||||
7 | Mathias Mortensen | 0 | ISL | 39.26 | ||||||
8 | Patrick Crawford | 0 | ISA | 40.86 | ||||||
9 | Jonathan Chien | 0 | ISD | 41.58 | ||||||
10 | George Goldman-Webb | 0 | ISA | 42.70 | ||||||
11 | Martin Brengdahl | 0 | SSHL | 44.45 | ||||||
12 | Shun Kiyono | 0 | ISD | 45.14 | ||||||
13 | Omar Trejo | 0 | ASH | 48.80 | ||||||
14 | Chris Borreby-Riber | 0 | ISA | 50.19 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:35 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:55 | |||
Arrangör |
Gren 29, 50m Backstroke B 16+, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ryo Harita | 0 | ISD | 30.51 | ||||||
2 | Cameron Van-Wyk | 0 | ASH | 32.07 | ||||||
3 | Fredrik Appelgren | 0 | SSHL | 35.47 | ||||||
4 | Nathaniel Bulovas | 0 | ASH | 35.71 | ||||||
5 | Brandon Thomas | 0 | ISS | 35.91 | ||||||
6 | Alexander Hogarth | 0 | ISS | 39.70 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:55 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:57 | |||
Arrangör |
Gren 30, 50m Backstroke G 16 +, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Claire Bridgeman | 0 | ASH | 34.62 | ||||||
2 | Alexandra Lynch | 0 | SSHL | 38.80 | ||||||
2 | Karen Green | 0 | SSHL | 38.80 | ||||||
4 | Julia Hall | 0 | CIS | 39.98 | ||||||
5 | Marie Nozaki | 0 | ISA | 44.04 | ||||||
6 | Yuri Kosaka | 0 | ISD | 47.53 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:57 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:59 | |||
Arrangör |
Gren 32, 50m Butterfly G under 10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sophie Arnstein | 0 | ASH | 53.80 | ||||||
2 | Risa Okuma | 0 | ISA | 56.03 | ||||||
3 | Sofia Landsbergen | 0 | ISH | 1:00.65 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:59 |
Resultat Gren 33 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:39 | |||
Arrangör |
Gren 33, 50m Butterfly B under 12, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alec Karlsen | 0 | ISS | 37.73 | ||||||
2 | Nathan Summers | 0 | ISL | 41.69 | ||||||
3 | Ferron van.Ritter | 0 | ISH | 42.47 | ||||||
4 | James Kerr | 0 | ISD | 46.92 | ||||||
5 | Israni Kazek Wringer | 0 | ISL | 51.60 | ||||||
5 | Ben Potgieter | 0 | ISL | 51.60 | ||||||
7 | Max Vickers | 0 | ISL | 55.97 | ||||||
8 | Ilay Lifshits | 0 | ISA | 56.35 | ||||||
9 | Duncan Hilton | 0 | ASH | 1:01.83 | ||||||
10 | Liam Mora | 0 | ASH | 1:10.45 | ||||||
- | Gavin Maciver | 0 | CIS | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:39 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:02 | |||
Arrangör |
Gren 33, 50m Butterfly B under 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alec Karlsen | 0 | ISS | 38.43 | ||||||
2 | Nathan Summers | 0 | ISL | 40.53 | ||||||
3 | Ferron van.Ritter | 0 | ISH | 40.90 | ||||||
4 | James Kerr | 0 | ISD | 48.44 | ||||||
5 | Israni Kazek Wringer | 0 | ISL | 48.89 | ||||||
6 | Ben Potgieter | 0 | ISL | 48.98 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:02 |
Resultat Gren 34 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:42 | |||
Arrangör |
Gren 34, 50m Butterfly G under 12, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Monique Olivier | 0 | ISL | 36.63 | ||||||
2 | Victoria Messer | 0 | ISD | 37.97 | ||||||
3 | Selina Nie | 0 | ASH | 38.17 | ||||||
4 | Anne-Flore Smits | 0 | AIS | 42.99 | ||||||
5 | Noga Arad | 0 | ASH | 47.27 | ||||||
6 | Yurika Yamada | 0 | ISL | 53.68 | ||||||
7 | Julia Rautenberg | 0 | ISL | 54.90 | ||||||
8 | Kairi Nakashima | 0 | ISL | 1:04.30 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:42 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:04 | |||
Arrangör |
Gren 34, 50m Butterfly G under 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Monique Olivier | 0 | ISL | 36.00 | ||||||
2 | Victoria Messer | 0 | ISD | 37.01 | ||||||
3 | Selina Nie | 0 | ASH | 38.82 | ||||||
4 | Noga Arad | 0 | ASH | 48.39 | ||||||
5 | Julia Rautenberg | 0 | ISL | 52.23 | ||||||
6 | Yurika Yamada | 0 | ISL | 53.58 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:04 |
Resultat Gren 35 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:48 | |||
Arrangör |
Gren 35, 100m Butterfly B under 14, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Patrick McQuillan | 0 | ISS | 36.22 | 1:22.42 | |||||
2 | Yuma Matsuyama | 0 | ISL | 39.76 | 1:24.80 | |||||
3 | Peem Teerawanichpol | 0 | ASH | 40.41 | 1:26.77 | |||||
4 | Peter Neal | 0 | ASH | 40.82 | 1:29.31 | |||||
5 | Ben Davison | 0 | ISS | 45.60 | 1:40.42 | |||||
6 | Daniel Stockley | 0 | ISL | 47.11 | 1:49.79 | |||||
7 | Christian Stubbe.Olsen | 0 | ISL | 51.05 | 1:51.68 | |||||
- | Jack Ridgeway | 0 | ISL | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:48 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:07 | |||
Arrangör |
Gren 35, 100m Butterfly B under 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Patrick McQuillan | 0 | ISS | 36.43 | 1:21.46 | |||||
2 | Yuma Matsuyama | 0 | ISL | 38.86 | 1:21.96 | |||||
3 | Peem Teerawanichpol | 0 | ASH | 38.66 | 1:23.22 | |||||
4 | Peter Neal | 0 | ASH | 41.38 | 1:28.98 | |||||
5 | Ben Davison | 0 | ISS | 45.15 | 1:40.35 | |||||
6 | Daniel Stockley | 0 | ISL | 49.27 | 1:52.23 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:07 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:10 | |||
Arrangör |
Gren 36, 100m Butterfly G under 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Helen Nie | 0 | ASH | 35.57 | 1:17.33 | |||||
2 | Kate Langford | 0 | ISH | 40.16 | 1:27.51 | |||||
3 | Andrea Rachkov | 0 | ASH | 46.97 | 1:46.40 | |||||
- | Nicoline Mondrup | 0 | CIS | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:10 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:14 | |||
Arrangör |
Gren 37, 100m Butterfly B under 16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nils Vanwezer | 0 | ASH | 31.76 | 1:11.16 | |||||
2 | Kristoffer Rindstig | 0 | SSHL | 35.10 | 1:22.68 | |||||
3 | Shuhei Yoshida | 0 | ISL | 37.96 | 1:26.64 | |||||
4 | Hugo Duphorn | 0 | ASH | 41.10 | 1:33.51 | |||||
5 | Chico Varenkamp | 0 | ISA | 43.82 | 1:47.83 | |||||
- | Michael New | 0 | ISS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:14 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:17 | |||
Arrangör |
Gren 38, 100m Butterfly G under 16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sophie Geijer | 0 | SSHL | 39.31 | 1:27.33 | |||||
2 | Laura Cremer | 0 | ASH | 40.08 | 1:27.98 | |||||
3 | Melissa Hall | 0 | CIS | 44.51 | 1:40.97 | |||||
- | Marijke Schouten | 0 | ISA | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:17 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:20 | |||
Arrangör |
Gren 39, 100m Butterfly B 16 +, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Charter Sevier | 0 | ASH | 29.40 | 1:08.97 | |||||
2 | Cody Whittingham | 0 | ISL | 38.86 | 1:26.14 | |||||
3 | Patrick Crawford | 0 | ISA | 39.97 | 1:34.41 | |||||
4 | Omar Trejo | 0 | ASH | 49.15 | 1:53.16 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:20 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:22 | |||
Arrangör |
Gren 40, 100m Butterfly G 16 +, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nicole Goncalves | 0 | SSHL | 32.80 | 1:11.67 | |||||
2 | Emma Kok | 0 | ASH | 39.05 | 1:25.63 | |||||
3 | Lea Stavenhagen | 0 | CIS | 38.03 | 1:28.26 | |||||
4 | Alex Wood | 0 | ASH | 43.07 | 1:34.84 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:22 |
Resultat Gren 41 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:02 | |||
Arrangör |
Gren 41, 25m Freestyle B under 10, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Lim | 0 | AISR | 16.44 | ||||||
2 | Leopold McAllister | 0 | CIS | 17.35 | ||||||
3 | Thomas Hemelraad | 0 | ISL | 17.89 | ||||||
4 | Oliver Maddock | 0 | AISR | 19.16 | ||||||
5 | Leo Von.Schmeling-Dirin | 0 | ISH | 20.30 | ||||||
6 | Luca Popescu | 0 | AISR | 20.67 | ||||||
7 | Carson Gentry | 0 | ASH | 20.79 | ||||||
8 | George Kopf | 0 | ASH | 21.51 | ||||||
9 | Calvin Bruno | 0 | ISL | 21.75 | ||||||
10 | Milo McCafferty | 0 | ISA | 21.82 | ||||||
11 | Seong Hyun Ma | 0 | ISA | 22.45 | ||||||
12 | Thomas Larsson | 0 | ISA | 24.04 | ||||||
13 | Clemente Valesco | 0 | ASH | 24.24 | ||||||
14 | Ben Faulkner | 0 | ISL | 25.60 | ||||||
15 | William Warren | 0 | ISA | 26.08 | ||||||
16 | Sartaj Singh | 0 | ISH | 27.80 | ||||||
17 | Fergus Ramage | 0 | ISL | 27.94 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:02 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:24 | |||
Arrangör |
Gren 41, 25m Freestyle B under 10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Lim | 0 | AISR | 16.05 | ||||||
2 | Thomas Hemelraad | 0 | ISL | 17.63 | ||||||
3 | Leopold McAllister | 0 | CIS | 17.88 | ||||||
4 | Oliver Maddock | 0 | AISR | 19.30 | ||||||
5 | Leo Von.Schmeling-Dirin | 0 | ISH | 19.43 | ||||||
6 | Luca Popescu | 0 | AISR | 20.88 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:24 |
Resultat Gren 42 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:06 | |||
Arrangör |
Gren 42, 25m Freestyle G under 10, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rachel Townsend | 0 | CIS | 16.57 | ||||||
2 | Michelle Scholte | 0 | ISL | 17.90 | ||||||
3 | Rebecca Corsino | 0 | AIS | 18.39 | ||||||
4 | Barbara Zubrowski | 0 | AISR | 18.54 | ||||||
5 | Sophie Arnstein | 0 | ASH | 19.29 | ||||||
6 | Sophia De.Spiegeleire | 0 | ASH | 19.61 | ||||||
7 | Sofia Landsbergen | 0 | ISH | 19.85 | ||||||
8 | Gema De.Querol | 0 | AISR | 20.22 | ||||||
9 | Skyler Ford | 0 | AISR | 22.55 | ||||||
10 | Leora van.Rooijen | 0 | ISA | 23.43 | ||||||
11 | Lauren Mlynek | 0 | ASH | 23.81 | ||||||
12 | Analysia Watley | 0 | CIS | 24.07 | ||||||
13 | Helen Neugebauer | 0 | ISL | 24.21 | ||||||
14 | Klara Hörnell | 0 | ASH | 24.92 | ||||||
15 | Iona Marshall | 0 | ISA | 25.30 | ||||||
16 | Sanne Vroklage | 0 | ISL | 25.88 | ||||||
17 | Sarah Ridgway | 0 | ISL | 26.98 | ||||||
18 | Ofer Mantel | 0 | ISA | 28.28 | ||||||
19 | Theresa Wendelstadt | 0 | ISH | 28.45 | ||||||
20 | Lynn Stevenson-Hata | 0 | ISA | 28.86 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:06 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:30 | |||
Arrangör |
Gren 42, 25m Freestyle G under 10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Michelle Scholte | 0 | ISL | 17.57 | ||||||
2 | Barbara Zubrowski | 0 | AISR | 18.65 | ||||||
3 | Rachel Townsend | 0 | CIS | 18.71 | ||||||
4 | Rebecca Corsino | 0 | AIS | 18.94 | ||||||
5 | Sophie Arnstein | 0 | ASH | 19.68 | ||||||
6 | Sophia De.Spiegeleire | 0 | ASH | 19.69 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:30 |
Resultat Gren 43 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:10 | |||
Arrangör |
Gren 43, 25m Freestyle B under 12, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alec Karlsen | 0 | ISS | 15.80 | ||||||
2 | James Kerr | 0 | ISD | 15.90 | ||||||
3 | McKullen Astill | 0 | ISS | 15.99 | ||||||
4 | Jonas Frieling | 0 | ISH | 16.51 | ||||||
5 | Shimon Iwazawa | 0 | ISD | 16.68 | ||||||
6 | Erik Malm | 0 | ISA | 17.11 | ||||||
7 | Calvin Keller | 0 | ISH | 17.48 | ||||||
8 | Mats Verbrugge | 0 | AIS | 17.64 | ||||||
9 | Israni Kazek Wringer | 0 | ISL | 18.08 | ||||||
10 | Trent Herndon | 0 | ASH | 18.25 | ||||||
11 | Jack Griffin | 0 | ISL | 18.60 | ||||||
12 | Peter Pölz | 0 | CIS | 18.62 | ||||||
13 | Kaan Alptekin | 0 | AISR | 18.74 | ||||||
14 | Caleb McCullough | 0 | CIS | 18.82 | ||||||
15 | Mitchell Carswell | 0 | CIS | 18.84 | ||||||
16 | Ryan Dahan | 0 | ASH | 18.88 | ||||||
17 | Peter Stephan | 0 | AIS | 19.34 | ||||||
18 | Jacob Arnstein | 0 | ASH | 20.33 | ||||||
19 | Steven Howell | 0 | AIS | 20.34 | ||||||
20 | Erik Kildemark | 0 | ISA | 20.85 | ||||||
21 | Finn Von.Schmeling-Dirin | 0 | ISH | 21.03 | ||||||
22 | Ishan Pherwani | 0 | ISA | 21.08 | ||||||
23 | Finlay Ramage | 0 | ISL | 21.67 | ||||||
24 | George Monk | 0 | ISA | 21.71 | ||||||
25 | Alexandre Lhoest | 0 | ISL | 22.13 | ||||||
26 | Steven Stepka | 0 | ASH | 22.49 | ||||||
27 | Gusten Wendelhag | 0 | AIS | 23.85 | ||||||
28 | Raveh Lahav | 0 | ISH | 28.39 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:10 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:29 | |||
Arrangör |
Gren 43, 25m Freestyle B under 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alec Karlsen | 0 | ISS | 15.55 | ||||||
2 | McKullen Astill | 0 | ISS | 15.73 | ||||||
3 | James Kerr | 0 | ISD | 15.82 | ||||||
4 | Shimon Iwazawa | 0 | ISD | 16.74 | ||||||
5 | Erik Malm | 0 | ISA | 16.87 | ||||||
6 | Jonas Frieling | 0 | ISH | 17.64 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:29 |
Resultat Gren 44 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:15 | |||
Arrangör |
Gren 44, 25m Freestyle G under 12, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isobel Maddock | 0 | AISR | 14.89 | ||||||
2 | Anne-Flore Smits | 0 | AIS | 15.91 | ||||||
3 | Kelly Goodwin | 0 | ASH | 16.09 | ||||||
4 | Emilie Schol | 0 | ISL | 16.95 | ||||||
5 | Molly Clark | 0 | ASH | 17.98 | ||||||
6 | Laura Sandor | 0 | ASH | 18.60 | ||||||
7 | Jiwon Yang | 0 | AISR | 18.64 | ||||||
8 | Jisoo Yang | 0 | AISR | 19.01 | ||||||
9 | Hildur Hreidarsdottir | 0 | ISL | 19.17 | ||||||
10 | Claudia Villician | 0 | AIS | 19.33 | ||||||
11 | Sara Turchi | 0 | ISL | 19.38 | ||||||
12 | Solveig Maria Sölvadottir | 0 | ISL | 19.75 | ||||||
13 | Mariah Fulton | 0 | AISR | 19.99 | ||||||
14 | Sophia Williams | 0 | AIS | 21.58 | ||||||
15 | Roseline Meijer | 0 | ISA | 21.78 | ||||||
16 | Hannah Palmer | 0 | AIS | 21.81 | ||||||
17 | Tamar Terell | 0 | ISA | 22.21 | ||||||
18 | Anna McLeod | 0 | CIS | 22.23 | ||||||
19 | Abigail Logal | 0 | ISS | 22.43 | ||||||
20 | Josephina Wouda Kuipers | 0 | ISH | 23.09 | ||||||
21 | Noam Goraly | 0 | ISH | 23.51 | ||||||
22 | Anika Vigneau | 0 | ISS | 23.54 | ||||||
23 | Isabelle Price | 0 | CIS | 24.31 | ||||||
24 | Grace Masback | 0 | ISA | 26.88 | ||||||
25 | Elena Wiegelmann | 0 | ISH | 28.68 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:15 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:32 | |||
Arrangör |
Gren 44, 25m Freestyle G under 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isobel Maddock | 0 | AISR | 14.73 | ||||||
2 | Anne-Flore Smits | 0 | AIS | 15.18 | ||||||
3 | Kelly Goodwin | 0 | ASH | 16.28 | ||||||
4 | Emilie Schol | 0 | ISL | 17.16 | ||||||
5 | Molly Clark | 0 | ASH | 18.28 | ||||||
6 | Laura Sandor | 0 | ASH | 18.39 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:32 |
Resultat Gren 45 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:20 | |||
Arrangör |
Gren 45, 50m Freestyle B under 14, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Caio Ellero | 0 | ASH | 30.80 | ||||||
2 | James Hornsby | 0 | ISL | 31.75 | ||||||
3 | Alejandro Pumarejo | 0 | CIS | 32.05 | ||||||
4 | Thomas Dobereiner | 0 | ASH | 32.18 | ||||||
5 | Jorgen Elsborg | 0 | ISS | 32.72 | ||||||
6 | Omry Goraly | 0 | ISH | 33.32 | ||||||
7 | Christophe Ogiermann | 0 | ISL | 34.38 | ||||||
8 | Xavier Vigneau | 0 | ISS | 35.13 | ||||||
9 | Alexander Heggelund | 0 | ISH | 35.41 | ||||||
10 | Andreas Sterri | 0 | ASH | 35.94 | ||||||
11 | Shahar Lifshits | 0 | ISA | 36.06 | ||||||
12 | Cornelis Schwenk | 0 | CIS | 36.67 | ||||||
13 | Adrian Sigfridsson | 0 | ISD | 36.93 | ||||||
14 | Saimei Kuroda | 0 | ISH | 37.86 | ||||||
15 | Jack Ridgeway | 0 | ISL | 38.06 | ||||||
16 | Jack Smith | 0 | ISA | 38.11 | ||||||
17 | Sam Holyoak | 0 | ISS | 38.55 | ||||||
18 | Louis Houghton | 0 | ISS | 39.01 | ||||||
19 | Jasper Baijings | 0 | ISA | 39.20 | ||||||
20 | Brodie Eaton | 0 | ISL | 39.41 | ||||||
21 | Benedict Selkirk | 0 | ISH | 40.24 | ||||||
22 | Rajan Pherwani | 0 | ISA | 43.71 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:20 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:34 | |||
Arrangör |
Gren 45, 50m Freestyle B under 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Caio Ellero | 0 | ASH | 30.25 | ||||||
2 | Alejandro Pumarejo | 0 | CIS | 30.72 | ||||||
3 | James Hornsby | 0 | ISL | 30.84 | ||||||
4 | Thomas Dobereiner | 0 | ASH | 31.73 | ||||||
5 | Jorgen Elsborg | 0 | ISS | 32.46 | ||||||
6 | Omry Goraly | 0 | ISH | 33.42 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:34 |
Resultat Gren 46 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:26 | |||
Arrangör |
Gren 46, 50m Freestyle G under 14, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Charné Olivier | 0 | ISL | 28.77 | ||||||
2 | Kate Langford | 0 | ISH | 32.11 | ||||||
3 | Victoria Dahan | 0 | ASH | 33.31 | ||||||
4 | Katherine Kerr | 0 | ISD | 34.95 | ||||||
5 | Maria Figueroa | 0 | ASH | 35.43 | ||||||
6 | Samantha Howell | 0 | AIS | 35.76 | ||||||
7 | Johanna Abrahamsson | 0 | ISD | 35.83 | ||||||
8 | Harriet Houston | 0 | ISS | 36.20 | ||||||
9 | Beatrice Lansbergen | 0 | ISH | 36.26 | ||||||
10 | Amanda Holyoak | 0 | ISS | 36.31 | ||||||
11 | Lindsay Langevin | 0 | ISA | 36.41 | ||||||
12 | Rebecka Sterri | 0 | ASH | 36.54 | ||||||
13 | Sonja Peacock | 0 | ISS | 37.13 | ||||||
14 | Tara Advaney | 0 | ASH | 37.52 | ||||||
15 | Alexandria Kolodziej | 0 | CIS | 37.73 | ||||||
16 | Aslesha Kumar | 0 | ISA | 38.08 | ||||||
17 | Stella Moss | 0 | AIS | 38.24 | ||||||
18 | Emma Ekström | 0 | SSHL | 38.34 | ||||||
19 | Nela Noll | 0 | ISD | 42.02 | ||||||
20 | Chiharu Nishimoto | 0 | ISD | 42.08 | ||||||
21 | Shiho Nakamura | 0 | ISL | 42.46 | ||||||
22 | Kim Schneider | 0 | ISA | 42.90 | ||||||
23 | Kim Schliessmann | 0 | ISH | 43.28 | ||||||
24 | Karen Kandelman | 0 | ISA | 43.70 | ||||||
25 | Rebekah Beveridge | 0 | ISH | 45.25 | ||||||
26 | Caroline Child | 0 | ISL | 46.34 | ||||||
27 | Geneva Sambor | 0 | AIS | 48.96 | ||||||
28 | Leticia Loukkanen | 0 | AIS | 49.88 | ||||||
29 | Rakel Svendsen | 0 | CIS | 52.58 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:26 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:36 | |||
Arrangör |
Gren 46, 50m Freestyle G under 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Charné Olivier | 0 | ISL | 29.13 | ||||||
2 | Kate Langford | 0 | ISH | 32.77 | ||||||
3 | Victoria Dahan | 0 | ASH | 33.00 | ||||||
4 | Katherine Kerr | 0 | ISD | 35.17 | ||||||
5 | Maria Figueroa | 0 | ASH | 35.22 | ||||||
6 | Samantha Howell | 0 | AIS | 35.31 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:36 |
Resultat Gren 47 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:32 | |||
Arrangör |
Gren 47, 50m Freestyle B under 16, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Zepher Begnell | 0 | ASH | 26.94 | ||||||
2 | Jazz Advaney | 0 | ASH | 28.19 | ||||||
3 | Liam Vandewalle | 0 | AIS | 28.64 | ||||||
4 | Brandon Langevin | 0 | ISA | 28.93 | ||||||
5 | Ivan Ellero | 0 | ASH | 29.03 | ||||||
6 | Tom Smits | 0 | AIS | 29.04 | ||||||
7 | Alexander Dunstan | 0 | ISL | 30.30 | ||||||
8 | Daegan Elsborg | 0 | ISS | 30.37 | ||||||
9 | Max Mersch | 0 | ISL | 30.75 | ||||||
10 | Fergus Houston | 0 | ISS | 31.12 | ||||||
11 | Eric Frieling | 0 | ISH | 31.20 | ||||||
12 | Ron Cords | 0 | ISH | 31.26 | ||||||
13 | Oliver Baijings | 0 | ISA | 31.67 | ||||||
14 | Kento Kinugawa | 0 | ISA | 31.84 | ||||||
15 | Michael New | 0 | ISS | 32.03 | ||||||
16 | Nikita Sozonov | 0 | AISR | 32.50 | ||||||
17 | Jan Sokol | 0 | ISD | 32.85 | ||||||
18 | Riccardo Bianco | 0 | CIS | 33.06 | ||||||
19 | Nelson Noll | 0 | ISD | 33.41 | ||||||
20 | Aleksander Filipiak | 0 | ISH | 34.50 | ||||||
21 | Alexander Goddijn | 0 | ISA | 35.14 | ||||||
22 | Steffano Croatto | 0 | ISS | 35.25 | ||||||
23 | Marcell Pölz | 0 | CIS | 35.28 | ||||||
24 | Edward Stephenson | 0 | CIS | 35.57 | ||||||
25 | Sebastian Hereforth | 0 | ISL | 36.17 | ||||||
26 | Jeff McDonald | 0 | CIS | 36.99 | ||||||
27 | Sujay Khandekar | 0 | AIS | 38.51 | ||||||
28 | Luca Kopf | 0 | ISL | 38.89 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:32 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:37 | |||
Arrangör |
Gren 47, 50m Freestyle B under 16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Zepher Begnell | 0 | ASH | 26.78 | ||||||
2 | Jazz Advaney | 0 | ASH | 28.06 | ||||||
3 | Ivan Ellero | 0 | ASH | 28.16 | ||||||
4 | Liam Vandewalle | 0 | AIS | 28.22 | ||||||
5 | Brandon Langevin | 0 | ISA | 28.91 | ||||||
6 | Tom Smits | 0 | AIS | 29.47 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:37 |
Resultat Gren 48 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:35 | |||
Arrangör |
Gren 48, 50m Freestyle G under 16, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sophie Geijer | 0 | SSHL | 30.63 | ||||||
2 | Shani Arad | 0 | ASH | 32.47 | ||||||
3 | Lisa Koninx | 0 | ISS | 34.83 | ||||||
4 | Sarah Young | 0 | ISH | 35.13 | ||||||
5 | Rachel Gilbert | 0 | ISS | 36.29 | ||||||
6 | Katlynne Dahan | 0 | ASH | 36.34 | ||||||
7 | Ann-Katrine Johansson | 0 | ASH | 36.69 | ||||||
8 | Melissa Hall | 0 | CIS | 37.13 | ||||||
9 | Rachel Ecclestone | 0 | ISS | 38.76 | ||||||
10 | Sina Schneider | 0 | ISA | 40.26 | ||||||
11 | Lisa Suzuura | 0 | ISH | 42.26 | ||||||
12 | Asami Yasutome | 0 | ISA | 42.95 | ||||||
13 | Francis Le.Roux | 0 | ISL | 44.27 | ||||||
14 | Caroline Borreby | 0 | ISA | 54.40 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:35 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:39 | |||
Arrangör |
Gren 48, 50m Freestyle G under 16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sophie Geijer | 0 | SSHL | 30.96 | ||||||
2 | Shani Arad | 0 | ASH | 31.28 | ||||||
3 | Sarah Young | 0 | ISH | 34.10 | ||||||
4 | Lisa Koninx | 0 | ISS | 35.14 | ||||||
5 | Katlynne Dahan | 0 | ASH | 35.32 | ||||||
6 | Rachel Gilbert | 0 | ISS | 37.37 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:39 |
Resultat Gren 49 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:39 | |||
Arrangör |
Gren 49, 50m Freestyle B 16 +, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fredrik Appelgren | 0 | SSHL | 27.20 | ||||||
2 | Maxim Wijsman | 0 | AIS | 27.22 | ||||||
3 | Cameron Van-Wyk | 0 | ASH | 27.33 | ||||||
4 | Kris Saeby | 0 | ISS | 28.38 | ||||||
5 | Ryo Harita | 0 | ISD | 29.18 | ||||||
6 | Nathaniel Bulovas | 0 | ASH | 29.20 | ||||||
7 | Mathias Mortensen | 0 | ISL | 29.33 | ||||||
8 | Shiv Sen-Sarma | 0 | ASH | 29.75 | ||||||
9 | Brandon Thomas | 0 | ISS | 29.80 | ||||||
10 | David Ecclestone | 0 | ISS | 30.26 | ||||||
11 | Alexander Hogarth | 0 | ISS | 31.26 | ||||||
12 | Sebastian Ols | 0 | SSHL | 31.33 | ||||||
13 | Jonathan Chien | 0 | ISD | 31.48 | ||||||
14 | Miles Conway | 0 | ASH | 31.79 | ||||||
15 | Cody Whittingham | 0 | ISL | 33.03 | ||||||
16 | Cristian Ols | 0 | SSHL | 33.10 | ||||||
17 | George Goldman-Webb | 0 | ISA | 33.61 | ||||||
18 | Santiago Maspons | 0 | ISA | 34.21 | ||||||
19 | Chris Borreby-Riber | 0 | ISA | 34.38 | ||||||
20 | Shun Kiyono | 0 | ISD | 34.88 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:39 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:41 | |||
Arrangör |
Gren 49, 50m Freestyle B 16 +, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maxim Wijsman | 0 | AIS | 27.05 | ||||||
2 | Fredrik Appelgren | 0 | SSHL | 27.36 | ||||||
3 | Cameron Van-Wyk | 0 | ASH | 27.68 | ||||||
4 | Kris Saeby | 0 | ISS | 28.16 | ||||||
5 | Nathaniel Bulovas | 0 | ASH | 28.61 | ||||||
6 | Ryo Harita | 0 | ISD | 29.59 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:41 |
Resultat Gren 50 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:41 | |||
Arrangör |
Gren 50, 50m Freestyle G 16 +, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Claire Bridgeman | 0 | ASH | 31.84 | ||||||
2 | Mathilda Lindholm | 0 | SSHL | 33.39 | ||||||
3 | Sarah Turner | 0 | CIS | 33.45 | ||||||
4 | Ashley Hettler | 0 | ASH | 35.81 | ||||||
5 | Marie Nozaki | 0 | ISA | 36.23 | ||||||
6 | Ann Laube | 0 | ISD | 36.27 | ||||||
7 | Yoshimi Matsumura | 0 | ISD | 36.53 | ||||||
8 | Brenna Hettler | 0 | ASH | 36.72 | ||||||
9 | Yuri Kosaka | 0 | ISD | 38.26 | ||||||
10 | Katarina Kostic | 0 | SSHL | 38.82 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:41 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:42 | |||
Arrangör |
Gren 50, 50m Freestyle G 16 +, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Claire Bridgeman | 0 | ASH | 31.15 | ||||||
2 | Mathilda Lindholm | 0 | SSHL | 33.37 | ||||||
3 | Sarah Turner | 0 | CIS | 35.31 | ||||||
4 | Ashley Hettler | 0 | ASH | 35.44 | ||||||
5 | Marie Nozaki | 0 | ISA | 35.78 | ||||||
6 | Ann Laube | 0 | ISD | 36.57 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:42 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:48 | |||
Arrangör |
Gren 51, 4X25m Medley B under 10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
2 | ASH Boys U 10 | 0 | ASH | 1:38.39 | ||||||
Clemente Valesco | 0 | |||||||||
Carson Gentry | 0 | 54.32 | 54.32 | |||||||
Liam Clark | 0 | |||||||||
George Kopf | 0 | 1:38.39 | 1:38.39 | |||||||
3 | ISA Boys U 10 | 0 | ISA | 1:40.73 | ||||||
Yves Boutellier | 0 | |||||||||
Seong Hyun Ma | 0 | 50.54 | 50.54 | |||||||
Yotam Moravsky | 0 | |||||||||
Milo McCafferty | 0 | 1:40.73 | 1:40.73 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:48 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:51 | |||
Arrangör |
Gren 52, 4X25m Medley G under 10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | ASH Girls U 10 | 0 | ASH | 1:39.63 | ||||||
Maeve Pitney | 0 | |||||||||
Sophia De.Spiegeleire | 0 | 53.39 | 53.39 | |||||||
Sophie Arnstein | 0 | |||||||||
Lauren Mlynek | 0 | 1:39.63 | 1:39.63 | |||||||
2 | ISA Girls U 10 | 0 | ISA | 1:44.08 | ||||||
Leora van.Rooijen | 0 | |||||||||
Ellie Monk | 0 | 55.95 | 55.95 | |||||||
Risa Okuma | 0 | |||||||||
Iona Marshall | 0 | 1:44.08 | 1:44.08 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:51 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:54 | |||
Arrangör |
Gren 53, 4X25m Medley B under 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | ISH Boys U 12 | 0 | ISH | 1:17.35 | ||||||
Jonas Frieling | 0 | |||||||||
Calvin Keller | 0 | 42.45 | 42.45 | |||||||
Ferron van.Ritter | 0 | |||||||||
Ryan Pollock | 0 | 1:17.35 | 1:17.35 | |||||||
2 | CIS Boys U 12 | 0 | CIS | 1:25.79 | ||||||
Caleb McCullough | 0 | |||||||||
Leopold McAllister | 0 | 45.64 | 45.64 | |||||||
Gavin Maciver | 0 | |||||||||
Mitchell Carswell | 0 | 1:25.79 | 1:25.79 | |||||||
3 | ISA Boys U 12 | 0 | ISA | 1:28.60 | ||||||
Ilay Lifshits | 0 | |||||||||
George Monk | 0 | 47.01 | 47.01 | |||||||
Erik Malm | 0 | |||||||||
Erik Kildemark | 0 | 1:28.60 | 1:28.60 | |||||||
4 | ISL Boys U 12 | 0 | ISL | 1:31.15 | ||||||
Stefano Sacco | 0 | |||||||||
Alexandre Lhoest | 0 | 47.62 | 47.62 | |||||||
Max Vickers | 0 | |||||||||
Finlay Ramage | 0 | 1:31.15 | 1:31.15 | |||||||
5 | ASH Boys U 12 | 0 | ASH | 1:31.70 | ||||||
George Kopf | 0 | |||||||||
Liam Mora | 0 | 50.02 | 50.02 | |||||||
Trent Herndon | 0 | |||||||||
Ryan Dahan | 0 | 1:31.70 | 1:31.70 | |||||||
6 | AIS Boys U 12 | 0 | AIS | 1:34.26 | ||||||
Gusten Wendelhag | 0 | |||||||||
Peter Stephan | 0 | 53.35 | 53.35 | |||||||
Mats Verbrugge | 0 | |||||||||
Steven Howell | 0 | 1:34.26 | 1:34.26 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:54 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 16:02 | |||
Arrangör |
Gren 54, 4X25m Medley G under 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | AIS Girls U 12 | 0 | AIS | 1:20.78 | ||||||
Olivia Hopwood | 0 | |||||||||
Rebecca Corsino | 0 | 48.20 | 48.20 | |||||||
Anne-Flore Smits | 0 | |||||||||
Holly Vandewalle | 0 | 1:20.78 | 1:20.78 | |||||||
2 | ISA Girls U 12 | 0 | ISA | 1:24.69 | ||||||
Lucy Johnson | 0 | |||||||||
Simone Pedersen | 0 | 42.94 | 42.94 | |||||||
Natalie Watt | 0 | |||||||||
Tamar Terell | 0 | 1:24.69 | 1:24.69 | |||||||
3 | AISR Girls U 12 | 0 | AISR | 1:30.15 | ||||||
Jisoo Yang | 0 | |||||||||
Mariah Fulton | 0 | 50.12 | 50.12 | |||||||
Jiwon Yang | 0 | |||||||||
Gema De.Querol | 0 | 1:30.15 | 1:30.15 | |||||||
4 | ASH Girls U 12 B | 0 | ASH | 1:32.03 | ||||||
Molly Clark | 0 | |||||||||
Laura Sandor | 0 | 45.68 | 45.68 | |||||||
Mathilde Setnes | 0 | |||||||||
Klara Hörnell | 0 | 1:32.03 | 1:32.03 | |||||||
5 | ISL Girls U 12 | 0 | ISL | 1:32.45 | ||||||
Solveig Maria Sölvadottir | 0 | |||||||||
Kairi Nakashima | 0 | 49.68 | 49.68 | |||||||
Yurika Yamada | 0 | |||||||||
Hildur Hreidarsdottir | 0 | 1:32.45 | 1:32.45 | |||||||
6 | CIS Girls U 12 | 0 | CIS | 1:44.76 | ||||||
Annabel Harris | 0 | |||||||||
Analysia Watley | 0 | 54.88 | 54.88 | |||||||
Isabelle Price | 0 | |||||||||
Anna McLeod | 0 | 1:44.76 | 1:44.76 | |||||||
7 | ISH Girls U 12 | 0 | ISH | 1:47.53 | ||||||
Elena Wiegelmann | 0 | |||||||||
Josephina Wouda Kuipers | 0 | 56.42 | 56.42 | |||||||
Inga Filipiak | 0 | |||||||||
Noam Goraly | 0 | 1:47.53 | 1:47.53 | |||||||
- | ASH Girls U 12 A | 0 | ASH | DNF | ||||||
Maddie Shirley | 0 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 16:02 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 16:55 | |||
Arrangör |
Gren 55, 4X50m Medley B under 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | ASH Boys U 14 | 0 | ASH | 2:26.83 | ||||||
Peter Neal | 0 | 40.70 | 40.70 | |||||||
Caio Ellero | 0 | 39.12 | 1:19.82 | |||||||
Peem Teerawanichpol | 0 | 36.83 | 1:56.65 | |||||||
Thomas Dobereiner | 0 | 30.18 | 2:26.83 | |||||||
2 | ISS Boys U 14 A | 0 | ISS | 2:39.88 | ||||||
Patrick McQuillan | 0 | 42.00 | 42.00 | |||||||
Jorgen Elsborg | 0 | 45.97 | 1:27.97 | |||||||
Ben Davison | 0 | 36.51 | 2:04.48 | |||||||
Xavier Vigneau | 0 | 35.40 | 2:39.88 | |||||||
3 | CIS Boys U 14 | 0 | CIS | 2:43.76 | ||||||
Cornelis Schwenk | 0 | 47.01 | 47.01 | |||||||
James Price | 0 | 12.04 | 59.05 | |||||||
Sasha Curti | 0 | 38.87 | 1:37.92 | |||||||
Alejandro Pumarejo | 0 | 1:05.84 | 2:43.76 | |||||||
4 | ISA Boys U 14 | 0 | ISA | 2:44.15 | ||||||
Jack Smith | 0 | 46.22 | 46.22 | |||||||
Shahar Lifshits | 0 | 44.30 | 1:30.52 | |||||||
Rei Kawamura | 0 | 44.25 | 2:14.77 | |||||||
Gustav Malm | 0 | 29.38 | 2:44.15 | |||||||
5 | ISL Boys U 14 | 0 | ISL | 2:53.82 | ||||||
Brodie Eaton | 0 | 50.13 | 50.13 | |||||||
Christian Stubbe.Olsen | 0 | 44.30 | 1:34.43 | |||||||
Daniel Stockley | 0 | 42.12 | 2:16.55 | |||||||
Jack Ridgeway | 0 | 37.27 | 2:53.82 | |||||||
6 | ISH Boys U 14 | 0 | ISH | 2:54.36 | ||||||
Connor Hogan | 0 | 50.19 | 50.19 | |||||||
Maxim Eremin | 0 | 44.58 | 1:34.77 | |||||||
Johann Winkelmann | 0 | 44.31 | 2:19.08 | |||||||
Alexander Heggelund | 0 | 35.28 | 2:54.36 | |||||||
7 | ISS Boys U14 B | 0 | ISS | 3:03.33 | ||||||
Sam Holyoak | 0 | 50.73 | 50.73 | |||||||
Louis Houghton | 0 | 52.83 | 1:43.56 | |||||||
Alec Karlsen | 0 | 42.96 | 2:26.52 | |||||||
McKullen Astill | 0 | 36.81 | 3:03.33 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 16:55 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 16:22 | |||
Arrangör |
Gren 56, 4X50m Medley G under 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | ASH Girls U 14 A | 0 | ASH | 2:29.17 | ||||||
Ashley Kopf | 0 | 41.58 | 41.58 | |||||||
Pauline Sandor | 0 | 41.57 | 1:23.15 | |||||||
Helen Nie | 0 | 21.67 | 1:44.82 | |||||||
Victoria Dahan | 0 | 44.35 | 2:29.17 | |||||||
2 | ISS Girls U 14 | 0 | ISS | 2:38.38 | ||||||
Virginia Sitta | 0 | 36.01 | 36.01 | |||||||
Amanda Holyoak | 0 | 43.94 | 1:19.95 | |||||||
Kennedy Astill | 0 | 41.31 | 2:01.26 | |||||||
Sonja Peacock | 0 | 37.12 | 2:38.38 | |||||||
3 | ISH Girls U 14 | 0 | ISH | 2:44.59 | ||||||
Hayley Scholefield | 0 | 45.58 | 45.58 | |||||||
Celine Keller | 0 | 46.31 | 1:31.89 | |||||||
Kate Langford | 0 | 37.55 | 2:09.44 | |||||||
Beatrice Lansbergen | 0 | 35.15 | 2:44.59 | |||||||
4 | ISD Girls U 14 | 0 | ISD | 2:47.70 | ||||||
Johanna Abrahamsson | 0 | 42.76 | 42.76 | |||||||
Nela Noll | 0 | 49.48 | 1:32.24 | |||||||
Olivia Woodrow | 0 | 36.78 | 2:09.02 | |||||||
Natalie Nogueira | 0 | 38.68 | 2:47.70 | |||||||
5 | ASH Girls U 14 B | 0 | ASH | 2:53.32 | ||||||
Maria Figueroa | 0 | 46.34 | 46.34 | |||||||
Tara Advaney | 0 | 46.66 | 1:33.00 | |||||||
Andrea Rachkov | 0 | 43.91 | 2:16.91 | |||||||
Rebecka Sterri | 0 | 36.41 | 2:53.32 | |||||||
6 | AIS Girls U 14 | 0 | AIS | 2:53.68 | ||||||
Sierra Jameson | 0 | 43.76 | 43.76 | |||||||
Indigo Hanlon | 0 | 46.15 | 1:29.91 | |||||||
Samantha Howell | 0 | 47.09 | 2:17.00 | |||||||
Stella Moss | 0 | 36.68 | 2:53.68 | |||||||
7 | ISA Girls U 14 | 0 | ISA | 3:03.72 | ||||||
Lindsay Langevin | 0 | 45.70 | 45.70 | |||||||
Karen Kandelman | 0 | 50.76 | 1:36.46 | |||||||
Aslesha Kumar | 0 | 43.66 | 2:20.12 | |||||||
Kim Schneider | 0 | 43.60 | 3:03.72 | |||||||
8 | CIS Girls U 14 | 0 | CIS | 3:19.38 | ||||||
Alexandria Kolodziej | 0 | 46.79 | 46.79 | |||||||
Rachel Townsend | 0 | 53.77 | 1:40.56 | |||||||
Nicoline Mondrup | 0 | 47.19 | 2:27.75 | |||||||
Rakel Svendsen | 0 | 51.63 | 3:19.38 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 16:22 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 16:55 | |||
Arrangör |
Gren 57, 4X50m Medley B under 16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | ASH Boys U 16 | 0 | ASH | 2:06.69 | ||||||
Connor Pitney | 0 | 34.76 | 34.76 | |||||||
Anton Fourie | 0 | 34.18 | 1:08.94 | |||||||
Nils Vanwezer | 0 | 31.20 | 1:40.14 | |||||||
Zepher Begnell | 0 | 26.55 | 2:06.69 | |||||||
2 | ISA Boys U 16 | 0 | ISA | 2:27.35 | ||||||
Chico Varenkamp | 0 | 40.43 | 40.43 | |||||||
Kento Kinugawa | 0 | 39.69 | 1:20.12 | |||||||
Brandon Langevin | 0 | 37.22 | 1:57.34 | |||||||
Michal Galek-Aldridge | 0 | 30.01 | 2:27.35 | |||||||
3 | ISS Boys U 16 | 0 | ISS | 2:31.20 | ||||||
Daegan Elsborg | 0 | 36.51 | 36.51 | |||||||
Alex Saeby | 0 | 45.48 | 1:21.99 | |||||||
Fergus Houston | 0 | 37.60 | 1:59.59 | |||||||
Jacob Phipps | 0 | 31.61 | 2:31.20 | |||||||
4 | ISH Boys U 16 | 0 | ISH | 2:34.74 | ||||||
Aleksander Filipiak | 0 | 43.28 | 43.28 | |||||||
Ron Cords | 0 | 40.15 | 1:23.43 | |||||||
Eric Frieling | 0 | 37.98 | 2:01.41 | |||||||
Omry Goraly | 0 | 33.33 | 2:34.74 | |||||||
5 | ISL Boys U 16 | 0 | ISL | 2:40.37 | ||||||
Max Mersch | 0 | 41.71 | 41.71 | |||||||
Luca Kopf | 0 | 47.51 | 1:29.22 | |||||||
Shuhei Yoshida | 0 | 36.75 | 2:05.97 | |||||||
Sebastian Hereforth | 0 | 34.40 | 2:40.37 | |||||||
6 | CIS Boys U 16 | 0 | CIS | 2:41.53 | ||||||
Marcell Pölz | 0 | 41.97 | 41.97 | |||||||
Jeff McDonald | 0 | 41.78 | 1:23.75 | |||||||
Edward Stephenson | 0 | 45.29 | 2:09.04 | |||||||
Riccardo Bianco | 0 | 32.49 | 2:41.53 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 16:55 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 16:34 | |||
Arrangör |
Gren 58, 4X50m Medley G under 16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | ISS Girls U 16 | 0 | ISS | 2:36.50 | ||||||
Lisa Koninx | 0 | 42.01 | 42.01 | |||||||
Rachel Eden | 0 | 44.50 | 1:26.51 | |||||||
Silje Indrebö | 0 | 33.76 | 2:00.27 | |||||||
Rachel Gilbert | 0 | 36.23 | 2:36.50 | |||||||
2 | ASH Girls U 16 | 0 | ASH | 2:37.08 | ||||||
Katlynne Dahan | 0 | 43.33 | 43.33 | |||||||
Abby Sevier | 0 | 44.09 | 1:27.42 | |||||||
Laura Cremer | 0 | 38.17 | 2:05.59 | |||||||
Shani Arad | 0 | 31.49 | 2:37.08 | |||||||
3 | ISH Girls U 16 | 0 | ISH | 2:51.98 | ||||||
Lisa Suzuura | 0 | 47.84 | 47.84 | |||||||
Katherine Young | 0 | 46.13 | 1:33.97 | |||||||
Lindsay Young | 0 | 44.29 | 2:18.26 | |||||||
Sarah Young | 0 | 33.72 | 2:51.98 | |||||||
4 | ISL Girls U 16 | 0 | ISL | 3:16.66 | ||||||
Audur Sigvaldadottir | 0 | 51.20 | 51.20 | |||||||
Francis Le.Roux | 0 | 55.34 | 1:46.54 | |||||||
Shiho Nakamura | 0 | 45.49 | 2:32.03 | |||||||
Caroline Child | 0 | 44.63 | 3:16.66 | |||||||
- | ISA Girls U 16 | 0 | ISA | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 16:34 |
Resultat Gren 59 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 16:41 | |||
Arrangör |
Gren 59, 4X50m Medley B 16 +, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | ASH Boys 16+ A | 0 | ASH | 2:06.16 | ||||||
Cameron Van-Wyk | 0 | 32.70 | 32.70 | |||||||
Shiv Sen-Sarma | 0 | 35.92 | 1:08.62 | |||||||
Charter Sevier | 0 | 29.25 | 1:37.87 | |||||||
Ivan Ellero | 0 | 28.29 | 2:06.16 | |||||||
2 | ISS Boys U 16+ | 0 | ISS | 2:14.14 | ||||||
Alexander Hogarth | 0 | 36.79 | 36.79 | |||||||
David Ecclestone | 0 | 35.57 | 1:12.36 | |||||||
Brandon Thomas | 0 | 33.14 | 1:45.50 | |||||||
Kris Saeby | 0 | 28.64 | 2:14.14 | |||||||
3 | SSHL Boys 16+ | 0 | SSHL | 2:14.62 | ||||||
Anton Wideroth | 0 | 35.38 | 35.38 | |||||||
Erik Grinsvall | 0 | 35.81 | 1:11.19 | |||||||
Kristoffer Rindstig | 0 | 35.04 | 1:46.23 | |||||||
Fredrik Appelgren | 0 | 28.39 | 2:14.62 | |||||||
4 | ASH Boys 16+ B | 0 | ASH | 2:23.47 | ||||||
Jazz Advaney | 0 | 36.44 | 36.44 | |||||||
Miles Conway | 0 | 39.88 | 1:16.32 | |||||||
Hugo Duphorn | 0 | 38.40 | 1:54.72 | |||||||
Nathaniel Bulovas | 0 | 28.75 | 2:23.47 | |||||||
5 | ISD Boys 16 + | 0 | ISD | 2:24.82 | ||||||
Jan Sokol | 0 | 39.80 | 39.80 | |||||||
Shun Kiyono | 0 | 40.07 | 1:19.87 | |||||||
Ryo Harita | 0 | 31.18 | 1:51.05 | |||||||
Nelson Noll | 0 | 33.77 | 2:24.82 | |||||||
6 | AIS Boys 16 + | 0 | AIS | 2:34.93 | ||||||
Tom Smits | 0 | 34.94 | 34.94 | |||||||
Sujay Khandekar | 0 | 58.80 | 1:33.74 | |||||||
Maxim Wijsman | 0 | 33.08 | 2:06.82 | |||||||
Liam Vandewalle | 0 | 28.11 | 2:34.93 | |||||||
7 | ISA Boys 16+ | 0 | ISA | 2:35.08 | ||||||
George Goldman-Webb | 0 | 40.83 | 40.83 | |||||||
Santiago Maspons | 0 | 41.50 | 1:22.33 | |||||||
Patrick Crawford | 0 | 38.46 | 2:00.79 | |||||||
Chris Borreby-Riber | 0 | 34.29 | 2:35.08 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 16:41 |
Resultat Gren 60 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 16:50 | |||
Arrangör |
Gren 60, 4X50m Medley G 16 +, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SSHL Girls 16+ A | 0 | SSHL | 2:11.25 | ||||||
Karen Green | 0 | 39.25 | 39.25 | |||||||
Emma Ekström | 0 | 28.44 | 1:07.69 | |||||||
Nicole Goncalves | 0 | 32.51 | 1:40.20 | |||||||
Sophie Geijer | 0 | 31.05 | 2:11.25 | |||||||
2 | ASH Girls 16+ B | 0 | ASH | 2:14.60 | ||||||
Brooke Hettler | 0 | 34.31 | 34.31 | |||||||
Ann-Katrine Johansson | 0 | 31.29 | 1:05.60 | |||||||
Annie Mina | 0 | 35.75 | 1:41.35 | |||||||
Brenna Hettler | 0 | 33.25 | 2:14.60 | |||||||
3 | ISD Girls 16 + | 0 | ISD | 2:18.78 | ||||||
Naomi Iwazawa | 0 | 35.87 | 35.87 | |||||||
Ann Laube | 0 | 28.61 | 1:04.48 | |||||||
Yoshimi Matsumura | 0 | 36.81 | 1:41.29 | |||||||
Yuri Kosaka | 0 | 37.49 | 2:18.78 | |||||||
4 | CIS Girls 16+ | 0 | CIS | 2:25.52 | ||||||
Julia Hall | 0 | 39.64 | 39.64 | |||||||
Lindsey McDonald | 0 | 33.39 | 1:13.03 | |||||||
Sarah Turner | 0 | 37.94 | 1:50.97 | |||||||
Lea Stavenhagen | 0 | 34.55 | 2:25.52 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 19 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 16:50 |
Resultat Gren 61 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 08:09 | |||
Arrangör |
Gren 61, 100m Medley B under 10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Lim | 0 | AISR | 46.29 | 1:35.51 | |||||
2 | Carson Gentry | 0 | ASH | 54.91 | 1:58.78 | |||||
3 | Leopold McAllister | 0 | CIS | 59.29 | 2:01.06 | |||||
4 | Yotam Moravsky | 0 | ISA | 1:03.14 | 2:07.96 | |||||
5 | Seong Hyun Ma | 0 | ISA | 1:08.53 | 2:17.59 | |||||
- | Milo McCafferty | 0 | ISA | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 08:09 |
Resultat Gren 62 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 08:12 | |||
Arrangör |
Gren 62, 100m Medley G under 10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Michelle Scholte | 0 | ISL | 1:38.95 | 1:38.95 | |||||
2 | Maeve Pitney | 0 | ASH | 1:53.31 | 1:53.31 | |||||
3 | Sofia Landsbergen | 0 | ISH | 2:00.94 | 2:00.94 | |||||
4 | Risa Okuma | 0 | ISA | 2:09.17 | 2:09.17 | |||||
5 | Ellie Monk | 0 | ISA | 2:26.60 | 2:26.60 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 08:12 |
Resultat Gren 63 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 08:24 | |||
Arrangör |
Gren 63, 100m Medley B under 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Shimon Iwazawa | 0 | ISD | 44.81 | 1:33.29 | |||||
2 | Ferron van.Ritter | 0 | ISH | 42.75 | 1:33.53 | |||||
3 | Nathan Summers | 0 | ISL | 44.23 | 1:35.96 | |||||
4 | McKullen Astill | 0 | ISS | 49.11 | 1:40.81 | |||||
5 | Ben Potgieter | 0 | ISL | 50.26 | 1:41.93 | |||||
6 | James Kerr | 0 | ISD | 50.28 | 1:42.84 | |||||
7 | Gavin Maciver | 0 | CIS | 49.76 | 1:43.97 | |||||
8 | Trent Herndon | 0 | ASH | 53.86 | 1:47.16 | |||||
9 | Finn Von.Schmeling-Dirin | 0 | ISH | 49.91 | 1:47.91 | |||||
10 | Ilay Lifshits | 0 | ISA | 53.56 | 1:50.44 | |||||
11 | Jack Griffin | 0 | ISL | 56.99 | 1:55.34 | |||||
12 | Stefano Sacco | 0 | ISL | 55.38 | 1:58.50 | |||||
13 | Liam Mora | 0 | ASH | 59.62 | 2:01.53 | |||||
14 | George Monk | 0 | ISA | 2:06.69 | 2:06.69 | |||||
- | Ryan Pollock | 0 | ISH | DSQ | ||||||
- | Erik Kildemark | 0 | ISA | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 08:24 |
Resultat Gren 64 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 08:29 | |||
Arrangör |
Gren 64, 100m Medley G under 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Monique Olivier | 0 | ISL | 35.94 | 1:19.43 | |||||
2 | Victoria Messer | 0 | ISD | 38.61 | 1:22.21 | |||||
3 | Holly Vandewalle | 0 | AIS | 39.32 | 1:23.79 | |||||
4 | Isobel Maddock | 0 | AISR | 38.54 | 1:25.63 | |||||
5 | Selina Nie | 0 | ASH | 40.72 | 1:27.87 | |||||
6 | Lucy Johnson | 0 | ISA | 43.81 | 1:36.45 | |||||
7 | Simone Pedersen | 0 | ISA | 52.21 | 1:47.56 | |||||
8 | Natalie Watt | 0 | ISA | 54.59 | 1:53.67 | |||||
9 | Sara Turchi | 0 | ISL | 55.04 | 1:54.28 | |||||
10 | Solveig Maria Sölvadottir | 0 | ISL | 54.46 | 1:57.21 | |||||
- | Anika Vigneau | 0 | ISS | DSQ | ||||||
- | Anne-Flore Smits | 0 | AIS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 08:29 |
Resultat Gren 65 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 08:44 | |||
Arrangör |
Gren 65, 200m Medley B under 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Malm | 0 | ISA | 36.33 | 1:16.22 | 2:05.10 | 2:44.55 | |||
2 | Yuma Matsuyama | 0 | ISL | 36.76 | 1:17.21 | 2:08.18 | 2:44.78 | |||
3 | Sasha Curti | 0 | CIS | 1:21.66 | 2:07.97 | 2:49.03 | 2:49.03 | |||
4 | Caio Ellero | 0 | ASH | 39.06 | 1:23.04 | 2:10.25 | 2:52.40 | |||
5 | James Hornsby | 0 | ISL | 40.47 | 1:28.49 | 2:24.29 | 3:04.33 | |||
6 | Peter Neal | 0 | ASH | 41.53 | 1:29.01 | 2:23.35 | 3:05.01 | |||
7 | Patrick McQuillan | 0 | ISS | 1:24.16 | 3:10.21 | 3:10.21 | ||||
8 | Shahar Lifshits | 0 | ISA | 44.35 | 1:36.19 | 3:22.85 | 3:22.85 | |||
9 | Cornelis Schwenk | 0 | CIS | 50.32 | 1:48.05 | 2:49.14 | 3:39.50 | |||
10 | Sam Holyoak | 0 | ISS | 1:50.40 | 3:56.52 | 3:56.52 | ||||
- | Jack Ridgeway | 0 | ISL | DSQ | ||||||
- | Rei Kawamura | 0 | ISA | DSQ | ||||||
- | Christophe Ogiermann | 0 | ISL | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 08:44 |
Resultat Gren 66 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 08:53 | |||
Arrangör |
Gren 66, 200m Medley G under 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Charné Olivier | 0 | ISL | 34.59 | 1:12.27 | 2:01.06 | 2:34.83 | |||
2 | Helen Nie | 0 | ASH | 37.15 | 1:21.23 | 2:11.04 | 2:50.05 | |||
3 | Kate Langford | 0 | ISH | 41.07 | 1:30.58 | 2:20.69 | 3:01.72 | |||
4 | Virginia Sitta | 0 | ISS | 42.45 | 1:29.95 | 2:26.25 | 3:07.02 | |||
5 | Ashley Kopf | 0 | ASH | 48.83 | 1:38.62 | 2:36.08 | 3:19.60 | |||
6 | Aslesha Kumar | 0 | ISA | 47.52 | 1:41.48 | 2:49.29 | 3:43.61 | |||
7 | Nicoline Mondrup | 0 | CIS | 49.80 | 1:48.07 | 2:55.87 | 3:45.64 | |||
- | Sonja Peacock | 0 | ISS | DSQ | ||||||
- | Caroline Child | 0 | ISL | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 08:53 |
Resultat Gren 67 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 09:01 | |||
Arrangör |
Gren 67, 200m Medley B under 16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nils Vanwezer | 0 | ASH | 33.22 | 1:14.06 | 2:03.30 | 2:41.96 | |||
2 | Ivan Ellero | 0 | ASH | 35.69 | 1:18.24 | 2:06.80 | 2:45.88 | |||
3 | Connor Pitney | 0 | ASH | 38.63 | 1:18.41 | 2:10.15 | 2:51.59 | |||
4 | Kristoffer Rindstig | 0 | SSHL | 35.91 | 1:20.56 | 2:14.42 | 2:55.61 | |||
5 | Hugo Duphorn | 0 | ASH | 41.36 | 1:29.05 | 2:24.85 | 3:05.50 | |||
6 | Fergus Houston | 0 | ISS | 37.82 | 1:37.92 | 2:21.89 | 3:06.99 | |||
7 | Michael New | 0 | ISS | 36.90 | 1:27.37 | 2:25.20 | 3:13.09 | |||
8 | Alexander Goddijn | 0 | ISA | 46.27 | 1:38.63 | 2:37.75 | 3:29.56 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 09:01 |
Resultat Gren 68 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 19:24 | |||
Arrangör |
Gren 68, 200m Medley G under 16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rachel Eden | 0 | ISS | 1:20.90 | 2:12.26 | 2:49.54 | ||||
2 | Shani Arad | 0 | ASH | 1:23.73 | 2:17.46 | 2:57.10 | ||||
3 | Silje Indrebö | 0 | ISS | 1:31.81 | 2:25.03 | 3:12.06 | ||||
4 | Lisa Koninx | 0 | ISS | 1:34.04 | 2:33.27 | 3:18.17 | ||||
5 | Marijke Schouten | 0 | ISA | 1:32.39 | 2:34.75 | 3:22.99 | ||||
6 | Melissa Hall | 0 | CIS | 1:42.25 | 2:55.51 | 3:51.13 | ||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 19:24 |
Resultat Gren 69 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 09:14 | |||
Arrangör |
Gren 69, 200m Medley B 16 +, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Charter Sevier | 0 | ASH | 30.36 | 1:08.65 | 1:53.10 | 2:28.79 | |||
2 | Maxim Wijsman | 0 | AIS | 35.50 | 1:14.57 | 2:03.47 | 2:38.56 | |||
3 | Anton Wideroth | 0 | SSHL | 34.38 | 1:18.22 | 2:06.96 | 2:51.41 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 09:14 |
Resultat Gren 70 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 09:19 | |||
Arrangör |
Gren 70, 200m Medley G 16 +, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nicole Goncalves | 0 | SSHL | 34.69 | 1:14.57 | 2:04.45 | 2:40.02 | |||
2 | Emma Kok | 0 | ASH | 37.97 | 1:24.10 | 2:18.15 | 3:03.60 | |||
3 | Alex Wood | 0 | ASH | 43.81 | 1:29.43 | 2:32.49 | 3:18.71 | |||
4 | Marie Nozaki | 0 | ISA | 44.41 | 1:38.90 | 2:47.43 | 3:40.13 | |||
- | Lea Stavenhagen | 0 | CIS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 09:19 |
Resultat Gren 71 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 09:23 | |||
Arrangör |
Gren 71, 25m Breaststroke B un 10, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ben Faulkner | 0 | ISL | 24.34 | ||||||
2 | Leo Von.Schmeling-Dirin | 0 | ISH | 26.25 | ||||||
3 | William Warren | 0 | ISA | 27.15 | ||||||
4 | Thomas Larsson | 0 | ISA | 27.33 | ||||||
5 | Luca Popescu | 0 | AISR | 27.67 | ||||||
6 | Milo McCafferty | 0 | ISA | 28.38 | ||||||
7 | Yves Boutellier | 0 | ISA | 29.50 | ||||||
8 | Sartaj Singh | 0 | ISH | 29.65 | ||||||
9 | Calvin Bruno | 0 | ISL | 29.85 | ||||||
10 | Colton Summers | 0 | ISL | 30.74 | ||||||
11 | George Kopf | 0 | ASH | 32.38 | ||||||
12 | Fergus Ramage | 0 | ISL | 36.09 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 09:23 |
Resultat Gren 71 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 13:40 | |||
Arrangör |
Gren 71, 25m Breaststroke B un 10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ben Faulkner | 0 | ISL | 25.04 | ||||||
2 | Leo Von.Schmeling-Dirin | 0 | ISH | 26.33 | ||||||
3 | Milo McCafferty | 0 | ISA | 27.24 | ||||||
4 | William Warren | 0 | ISA | 27.89 | ||||||
5 | Luca Popescu | 0 | AISR | 28.29 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 13:40 |
Resultat Gren 72 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 09:27 | |||
Arrangör |
Gren 72, 25m Breaststroke G un 10, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Michelle Scholte | 0 | ISL | 21.23 | ||||||
2 | Barbara Zubrowski | 0 | AISR | 23.51 | ||||||
3 | Sophia De.Spiegeleire | 0 | ASH | 24.83 | ||||||
4 | Analysia Watley | 0 | CIS | 25.40 | ||||||
5 | Annabel Harris | 0 | CIS | 25.92 | ||||||
6 | Klara Hörnell | 0 | ASH | 27.32 | ||||||
7 | Skyler Ford | 0 | AISR | 27.44 | ||||||
8 | Theresa Wendelstadt | 0 | ISH | 27.76 | ||||||
9 | Ofer Mantel | 0 | ISA | 27.97 | ||||||
10 | Helen Neugebauer | 0 | ISL | 28.23 | ||||||
11 | Sarah Ridgway | 0 | ISL | 28.92 | ||||||
12 | Lynn Stevenson-Hata | 0 | ISA | 29.11 | ||||||
13 | Sanne Vroklage | 0 | ISL | 29.18 | ||||||
14 | Iona Marshall | 0 | ISA | 29.38 | ||||||
15 | Lauren Mlynek | 0 | ASH | 30.19 | ||||||
16 | Gema De.Querol | 0 | AISR | 31.57 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 09:27 |
Resultat Gren 72 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 13:45 | |||
Arrangör |
Gren 72, 25m Breaststroke G un 10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Michelle Scholte | 0 | ISL | 22.20 | ||||||
2 | Barbara Zubrowski | 0 | AISR | 23.79 | ||||||
3 | Sophia De.Spiegeleire | 0 | ASH | 24.67 | ||||||
4 | Annabel Harris | 0 | CIS | 25.34 | ||||||
5 | Analysia Watley | 0 | CIS | 26.46 | ||||||
6 | Klara Hörnell | 0 | ASH | 27.61 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 13:45 |
Resultat Gren 73 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 09:30 | |||
Arrangör |
Gren 73, 25m Breaststroke B un 12, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonas Frieling | 0 | ISH | 20.76 | ||||||
2 | Ilay Lifshits | 0 | ISA | 22.30 | ||||||
3 | Trent Herndon | 0 | ASH | 22.75 | ||||||
4 | George Monk | 0 | ISA | 23.19 | ||||||
5 | Peter Pölz | 0 | CIS | 23.47 | ||||||
6 | Kaan Alptekin | 0 | AISR | 23.57 | ||||||
7 | Mats Verbrugge | 0 | AIS | 23.97 | ||||||
8 | Alexandre Lhoest | 0 | ISL | 24.15 | ||||||
9 | Liam Mora | 0 | ASH | 25.00 | ||||||
10 | Stefano Sacco | 0 | ISL | 25.06 | ||||||
11 | Finn Von.Schmeling-Dirin | 0 | ISH | 25.33 | ||||||
12 | Daimen Rubio | 0 | ISA | 25.38 | ||||||
13 | Max Vickers | 0 | ISL | 25.86 | ||||||
14 | Finlay Ramage | 0 | ISL | 25.96 | ||||||
15 | Gusten Wendelhag | 0 | AIS | 27.09 | ||||||
16 | Raveh Lahav | 0 | ISH | 29.30 | ||||||
17 | Peter Stephan | 0 | AIS | 29.81 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 09:30 |
Resultat Gren 73 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 13:46 | |||
Arrangör |
Gren 73, 25m Breaststroke B un 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonas Frieling | 0 | ISH | 21.45 | ||||||
2 | Ilay Lifshits | 0 | ISA | 21.77 | ||||||
3 | Trent Herndon | 0 | ASH | 22.45 | ||||||
4 | Peter Pölz | 0 | CIS | 23.40 | ||||||
5 | Kaan Alptekin | 0 | AISR | 23.50 | ||||||
6 | George Monk | 0 | ISA | 23.58 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 13:46 |
Resultat Gren 74 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 09:34 | |||
Arrangör |
Gren 74, 25m Breaststroke G un 12, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilie Schol | 0 | ISL | 21.44 | ||||||
2 | Kelly Goodwin | 0 | ASH | 21.83 | ||||||
3 | Laura Sandor | 0 | ASH | 23.18 | ||||||
4 | Julia Rautenberg | 0 | ISL | 23.24 | ||||||
5 | Simone Pedersen | 0 | ISA | 23.54 | ||||||
6 | Molly Clark | 0 | ASH | 23.95 | ||||||
7 | Hildur Hreidarsdottir | 0 | ISL | 24.38 | ||||||
8 | Josephina Wouda Kuipers | 0 | ISH | 24.40 | ||||||
9 | Claudia Villician | 0 | AIS | 24.74 | ||||||
10 | Kairi Nakashima | 0 | ISL | 24.85 | ||||||
11 | Jisoo Yang | 0 | AISR | 24.92 | ||||||
12 | Jiwon Yang | 0 | AISR | 24.98 | ||||||
13 | Roseline Meijer | 0 | ISA | 25.21 | ||||||
14 | Grace Masback | 0 | ISA | 25.37 | ||||||
15 | Sophia Williams | 0 | AIS | 25.46 | ||||||
16 | Olivia Hopwood | 0 | AIS | 25.90 | ||||||
17 | Isabelle Price | 0 | CIS | 26.84 | ||||||
18 | Anika Vigneau | 0 | ISS | 26.90 | ||||||
19 | Hannah Palmer | 0 | AIS | 27.32 | ||||||
20 | Anna McLeod | 0 | CIS | 27.67 | ||||||
21 | Noam Goraly | 0 | ISH | 27.69 | ||||||
22 | Elena Wiegelmann | 0 | ISH | 27.80 | ||||||
23 | Mariah Fulton | 0 | AISR | 28.19 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 09:34 |
Resultat Gren 74 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 13:48 | |||
Arrangör |
Gren 74, 25m Breaststroke G un 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilie Schol | 0 | ISL | 21.11 | ||||||
2 | Kelly Goodwin | 0 | ASH | 21.45 | ||||||
3 | Laura Sandor | 0 | ASH | 22.49 | ||||||
4 | Julia Rautenberg | 0 | ISL | 22.80 | ||||||
5 | Simone Pedersen | 0 | ISA | 23.52 | ||||||
6 | Molly Clark | 0 | ASH | 24.39 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 13:48 |
Resultat Gren 75 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 09:40 | |||
Arrangör |
Gren 75, 50m Breaststroke B un 14, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Caio Ellero | 0 | ASH | 37.66 | ||||||
2 | Thomas Dobereiner | 0 | ASH | 38.48 | ||||||
3 | Maxim Eremin | 0 | ISH | 42.94 | ||||||
4 | Adrian Sigfridsson | 0 | ISD | 44.24 | ||||||
5 | Christophe Ogiermann | 0 | ISL | 44.30 | ||||||
6 | Shahar Lifshits | 0 | ISA | 45.67 | ||||||
7 | Jorgen Elsborg | 0 | ISS | 46.66 | ||||||
8 | Xavier Vigneau | 0 | ISS | 46.72 | ||||||
9 | Saimei Kuroda | 0 | ISH | 47.75 | ||||||
10 | Cameron Ramage | 0 | ISL | 48.73 | ||||||
11 | Jack Smith | 0 | ISA | 49.64 | ||||||
12 | Brodie Eaton | 0 | ISL | 51.72 | ||||||
13 | James Price | 0 | CIS | 52.33 | ||||||
14 | Brandon Pollock | 0 | ISH | 53.46 | ||||||
15 | Louis Houghton | 0 | ISS | 53.80 | ||||||
16 | Jasper Baijings | 0 | ISA | 55.50 | ||||||
17 | Connor Hogan | 0 | ISH | 55.56 | ||||||
18 | Rajan Pherwani | 0 | ISA | 56.30 | ||||||
- | Christian Stubbe.Olsen | 0 | ISL | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 09:40 |
Resultat Gren 75 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 13:50 | |||
Arrangör |
Gren 75, 50m Breaststroke B un 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Caio Ellero | 0 | ASH | 37.31 | ||||||
2 | Thomas Dobereiner | 0 | ASH | 39.04 | ||||||
3 | Maxim Eremin | 0 | ISH | 42.81 | ||||||
4 | Shahar Lifshits | 0 | ISA | 43.73 | ||||||
5 | Christophe Ogiermann | 0 | ISL | 44.10 | ||||||
6 | Jorgen Elsborg | 0 | ISS | 46.58 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 13:50 |
Resultat Gren 76 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 09:48 | |||
Arrangör |
Gren 76, 50m Breaststroke G un 14, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Pauline Sandor | 0 | ASH | 42.52 | ||||||
2 | Emma Ekström | 0 | SSHL | 43.02 | ||||||
3 | Kennedy Astill | 0 | ISS | 44.68 | ||||||
4 | Andrea Rachkov | 0 | ASH | 45.22 | ||||||
5 | Tara Advaney | 0 | ASH | 45.60 | ||||||
6 | Lindsay Langevin | 0 | ISA | 45.96 | ||||||
7 | Indigo Hanlon | 0 | AIS | 46.19 | ||||||
8 | Stella Moss | 0 | AIS | 46.55 | ||||||
9 | Harriet Houston | 0 | ISS | 46.65 | ||||||
10 | Katherine Young | 0 | ISH | 47.11 | ||||||
11 | Katherine Kerr | 0 | ISD | 47.81 | ||||||
12 | Leonie Holicki | 0 | AIS | 47.91 | ||||||
13 | Shiho Nakamura | 0 | ISL | 48.30 | ||||||
14 | Maria Figueroa | 0 | ASH | 48.50 | ||||||
15 | Karen Kandelman | 0 | ISA | 49.59 | ||||||
16 | Hayley Scholefield | 0 | ISH | 50.75 | ||||||
17 | Amanda Holyoak | 0 | ISS | 51.05 | ||||||
18 | Natalie Nogueira | 0 | ISD | 51.80 | ||||||
19 | Caroline Child | 0 | ISL | 51.89 | ||||||
20 | Nela Noll | 0 | ISD | 52.13 | ||||||
21 | Chiharu Nishimoto | 0 | ISD | 52.31 | ||||||
22 | Rebekah Beveridge | 0 | ISH | 52.66 | ||||||
23 | Kim Schliessmann | 0 | ISH | 55.13 | ||||||
24 | Kim Schneider | 0 | ISA | 56.79 | ||||||
25 | Leticia Loukkanen | 0 | AIS | 1:06.34 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 09:48 |
Resultat Gren 76 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 13:53 | |||
Arrangör |
Gren 76, 50m Breaststroke G un 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Pauline Sandor | 0 | ASH | 41.59 | ||||||
2 | Emma Ekström | 0 | SSHL | 42.73 | ||||||
3 | Andrea Rachkov | 0 | ASH | 44.96 | ||||||
4 | Lindsay Langevin | 0 | ISA | 45.13 | ||||||
5 | Kennedy Astill | 0 | ISS | 45.36 | ||||||
6 | Tara Advaney | 0 | ASH | 46.36 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 13:53 |
Resultat Gren 77 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 09:55 | |||
Arrangör |
Gren 77, 50m Breaststroke B un 16, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jazz Advaney | 0 | ASH | 35.97 | ||||||
2 | Anton Fourie | 0 | ASH | 36.58 | ||||||
3 | Alexander Dunstan | 0 | ISL | 36.90 | ||||||
4 | Liam Vandewalle | 0 | AIS | 39.00 | ||||||
5 | Kento Kinugawa | 0 | ISA | 40.11 | ||||||
6 | Ron Cords | 0 | ISH | 40.16 | ||||||
6 | Jan Sokol | 0 | ISD | 40.16 | ||||||
8 | Eric Frieling | 0 | ISH | 40.30 | ||||||
9 | Shuhei Yoshida | 0 | ISL | 40.35 | ||||||
10 | Jeff McDonald | 0 | CIS | 40.52 | ||||||
11 | Tom Smits | 0 | AIS | 40.62 | ||||||
12 | Riccardo Bianco | 0 | CIS | 42.32 | ||||||
13 | Nelson Noll | 0 | ISD | 42.44 | ||||||
14 | Nikita Sozonov | 0 | AISR | 42.84 | ||||||
15 | Jacob Phipps | 0 | ISS | 43.19 | ||||||
16 | Daegan Elsborg | 0 | ISS | 43.53 | ||||||
17 | Sebastian Hereforth | 0 | ISL | 43.98 | ||||||
18 | Aleksander Filipiak | 0 | ISH | 44.30 | ||||||
19 | Alex Saeby | 0 | ISS | 45.92 | ||||||
20 | Alexander Goddijn | 0 | ISA | 47.74 | ||||||
21 | Oliver Baijings | 0 | ISA | 47.92 | ||||||
22 | Steffano Croatto | 0 | ISS | 51.51 | ||||||
23 | Sujay Khandekar | 0 | AIS | 56.79 | ||||||
- | Michal Galek-Aldridge | 0 | ISA | DSQ | ||||||
- | Zepher Begnell | 0 | ASH | DSQ | ||||||
- | Luca Kopf | 0 | ISL | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 09:55 |
Resultat Gren 77 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 13:56 | |||
Arrangör |
Gren 77, 50m Breaststroke B un 16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Fourie | 0 | ASH | 34.19 | ||||||
2 | Jazz Advaney | 0 | ASH | 35.74 | ||||||
3 | Alexander Dunstan | 0 | ISL | 37.16 | ||||||
4 | Liam Vandewalle | 0 | AIS | 39.28 | ||||||
5 | Kento Kinugawa | 0 | ISA | 39.33 | ||||||
6 | Ron Cords | 0 | ISH | 39.89 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 13:56 |
Resultat Gren 78 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:03 | |||
Arrangör |
Gren 78, 50m Breaststroke G un 16, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Naomi Iwazawa | 0 | ISD | 40.72 | ||||||
2 | Abby Sevier | 0 | ASH | 43.22 | ||||||
3 | Silje Indrebö | 0 | ISS | 43.63 | ||||||
4 | Lisa Koninx | 0 | ISS | 44.33 | ||||||
5 | Annie Mina | 0 | ASH | 45.75 | ||||||
6 | Rachel Gilbert | 0 | ISS | 47.13 | ||||||
7 | Lindsey McDonald | 0 | CIS | 47.45 | ||||||
8 | Camilla Johansson | 0 | SSHL | 47.91 | ||||||
9 | Audur Sigvaldadottir | 0 | ISL | 48.40 | ||||||
10 | Ann-Katrine Johansson | 0 | ASH | 48.95 | ||||||
11 | Brooke Hettler | 0 | ASH | 49.96 | ||||||
12 | Risa Suzuura | 0 | ISH | 50.40 | ||||||
13 | Asami Yasutome | 0 | ISA | 52.38 | ||||||
14 | Rachel Ecclestone | 0 | ISS | 52.44 | ||||||
15 | Francis Le.Roux | 0 | ISL | 56.38 | ||||||
16 | Caroline Borreby | 0 | ISA | 58.31 | ||||||
- | Sina Schneider | 0 | ISA | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:03 |
Resultat Gren 78 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 13:59 | |||
Arrangör |
Gren 78, 50m Breaststroke G un 16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Naomi Iwazawa | 0 | ISD | 40.28 | ||||||
2 | Abby Sevier | 0 | ASH | 42.79 | ||||||
3 | Silje Indrebö | 0 | ISS | 42.89 | ||||||
4 | Lisa Koninx | 0 | ISS | 43.70 | ||||||
5 | Annie Mina | 0 | ASH | 45.16 | ||||||
6 | Rachel Gilbert | 0 | ISS | 46.89 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 13:59 |
Resultat Gren 79 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:07 | |||
Arrangör |
Gren 79, 50m Breaststroke B 16 +, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Grinsvall | 0 | SSHL | 35.32 | ||||||
2 | David Ecclestone | 0 | ISS | 35.73 | ||||||
3 | Shiv Sen-Sarma | 0 | ASH | 35.75 | ||||||
4 | Alexander Hogarth | 0 | ISS | 36.82 | ||||||
5 | Anton Wideroth | 0 | SSHL | 38.39 | ||||||
6 | Shun Kiyono | 0 | ISD | 39.89 | ||||||
7 | Miles Conway | 0 | ASH | 39.92 | ||||||
8 | Martin Brengdahl | 0 | SSHL | 40.60 | ||||||
9 | Cristian Ols | 0 | SSHL | 40.73 | ||||||
10 | Santiago Maspons | 0 | ISA | 43.16 | ||||||
11 | Chris Borreby-Riber | 0 | ISA | 44.24 | ||||||
11 | George Goldman-Webb | 0 | ISA | 44.24 | ||||||
13 | Omar Trejo | 0 | ASH | 49.09 | ||||||
- | Jonathan Chien | 0 | ISD | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:07 |
Resultat Gren 79 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:01 | |||
Arrangör |
Gren 79, 50m Breaststroke B 16 +, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Grinsvall | 0 | SSHL | 34.75 | ||||||
2 | Shiv Sen-Sarma | 0 | ASH | 35.26 | ||||||
3 | David Ecclestone | 0 | ISS | 35.81 | ||||||
4 | Alexander Hogarth | 0 | ISS | 36.20 | ||||||
5 | Anton Wideroth | 0 | SSHL | 38.42 | ||||||
6 | Shun Kiyono | 0 | ISD | 39.36 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:01 |
Resultat Gren 80 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:04 | |||
Arrangör |
Gren 80, 50m Breaststroke G 16 +, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Yoshimi Matsumura | 0 | ISD | 42.38 | ||||||
2 | Ann Laube | 0 | ISD | 44.05 | ||||||
3 | Lea Stavenhagen | 0 | CIS | 46.07 | ||||||
4 | Brenna Hettler | 0 | ASH | 46.90 | ||||||
5 | Ashley Hettler | 0 | ASH | 46.91 | ||||||
6 | Katarina Kostic | 0 | SSHL | 48.54 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:04 |
Resultat Gren 81 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:12 | |||
Arrangör |
Gren 81, 50m Backstroke B under 10, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Thomas Hemelraad | 0 | ISL | 51.09 | ||||||
2 | Oliver Maddock | 0 | AISR | 51.11 | ||||||
3 | Liam Clark | 0 | ASH | 51.21 | ||||||
4 | Leopold McAllister | 0 | CIS | 51.91 | ||||||
5 | Clemente Valesco | 0 | ASH | 57.56 | ||||||
6 | Milo McCafferty | 0 | ISA | 57.76 | ||||||
7 | Colton Summers | 0 | ISL | 1:07.47 | ||||||
8 | Thomas Larsson | 0 | ISA | 1:09.25 | ||||||
9 | Fergus Ramage | 0 | ISL | 1:14.55 | ||||||
- | Ben Faulkner | 0 | ISL | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:12 |
Resultat Gren 81 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:06 | |||
Arrangör |
Gren 81, 50m Backstroke B under 10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oliver Maddock | 0 | AISR | 48.89 | ||||||
2 | Leopold McAllister | 0 | CIS | 50.95 | ||||||
3 | Thomas Hemelraad | 0 | ISL | 51.28 | ||||||
4 | Liam Clark | 0 | ASH | 52.49 | ||||||
5 | Clemente Valesco | 0 | ASH | 56.27 | ||||||
6 | Milo McCafferty | 0 | ISA | 56.62 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:06 |
Resultat Gren 82 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:21 | |||
Arrangör |
Gren 82, 50m Backstroke G under 10, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecca Corsino | 0 | AIS | 49.27 | ||||||
2 | Rachel Townsend | 0 | CIS | 52.05 | ||||||
3 | Maeve Pitney | 0 | ASH | 53.27 | ||||||
4 | Iona Marshall | 0 | ISA | 1:00.31 | ||||||
5 | Theresa Wendelstadt | 0 | ISH | 1:02.89 | ||||||
6 | Lynn Stevenson-Hata | 0 | ISA | 1:09.50 | ||||||
- | Klara Hörnell | 0 | ASH | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:21 |
Resultat Gren 82 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:09 | |||
Arrangör |
Gren 82, 50m Backstroke G under 10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecca Corsino | 0 | AIS | 48.88 | ||||||
2 | Rachel Townsend | 0 | CIS | 51.94 | ||||||
3 | Maeve Pitney | 0 | ASH | 52.79 | ||||||
4 | Iona Marshall | 0 | ISA | 1:01.00 | ||||||
5 | Lynn Stevenson-Hata | 0 | ISA | 1:02.56 | ||||||
6 | Theresa Wendelstadt | 0 | ISH | 1:02.84 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:09 |
Resultat Gren 83 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:28 | |||
Arrangör |
Gren 83, 50m Backstroke B under 12, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Shimon Iwazawa | 0 | ISD | 44.01 | ||||||
2 | Ferron van.Ritter | 0 | ISH | 45.56 | ||||||
3 | Ryan Pollock | 0 | ISH | 45.65 | ||||||
4 | Erik Malm | 0 | ISA | 46.27 | ||||||
5 | Caleb McCullough | 0 | CIS | 46.84 | ||||||
6 | Israni Kazek Wringer | 0 | ISL | 47.40 | ||||||
7 | Ben Potgieter | 0 | ISL | 48.06 | ||||||
8 | Mitchell Carswell | 0 | CIS | 50.31 | ||||||
9 | James Kerr | 0 | ISD | 52.21 | ||||||
10 | Stefano Sacco | 0 | ISL | 52.70 | ||||||
11 | Steven Stepka | 0 | ASH | 53.54 | ||||||
12 | Ishan Pherwani | 0 | ISA | 54.33 | ||||||
13 | Steven Howell | 0 | AIS | 55.63 | ||||||
14 | Gusten Wendelhag | 0 | AIS | 55.65 | ||||||
15 | Jacob Arnstein | 0 | ASH | 56.20 | ||||||
16 | Daimen Rubio | 0 | ISA | 59.00 | ||||||
- | Max Vickers | 0 | ISL | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:28 |
Resultat Gren 83 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:11 | |||
Arrangör |
Gren 83, 50m Backstroke B under 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ferron van.Ritter | 0 | ISH | 43.92 | ||||||
2 | Ryan Pollock | 0 | ISH | 45.89 | ||||||
3 | Caleb McCullough | 0 | CIS | 46.82 | ||||||
4 | Erik Malm | 0 | ISA | 47.69 | ||||||
5 | Israni Kazek Wringer | 0 | ISL | 48.29 | ||||||
6 | Ben Potgieter | 0 | ISL | 48.37 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:11 |
Resultat Gren 84 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:35 | |||
Arrangör |
Gren 84, 50m Backstroke G under 12, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Monique Olivier | 0 | ISL | 36.76 | ||||||
2 | Holly Vandewalle | 0 | AIS | 36.78 | ||||||
3 | Maddie Shirley | 0 | ASH | 37.97 | ||||||
4 | Victoria Messer | 0 | ISD | 38.21 | ||||||
5 | Isobel Maddock | 0 | AISR | 38.55 | ||||||
6 | Lucy Johnson | 0 | ISA | 44.14 | ||||||
7 | Noga Arad | 0 | ASH | 44.90 | ||||||
8 | Yurika Yamada | 0 | ISL | 49.63 | ||||||
9 | Sara Turchi | 0 | ISL | 50.30 | ||||||
10 | Solveig Maria Sölvadottir | 0 | ISL | 50.82 | ||||||
11 | Hannah Palmer | 0 | AIS | 52.13 | ||||||
12 | Natalie Watt | 0 | ISA | 54.06 | ||||||
13 | Inga Filipiak | 0 | ISH | 54.61 | ||||||
14 | Laura Sandor | 0 | ASH | 56.33 | ||||||
15 | Abigail Logal | 0 | ISS | 56.92 | ||||||
16 | Roseline Meijer | 0 | ISA | 58.85 | ||||||
17 | Sophia Williams | 0 | AIS | 1:00.59 | ||||||
18 | Grace Masback | 0 | ISA | 1:08.78 | ||||||
- | Mathilde Setnes | 0 | ASH | DSQ | ||||||
- | Olivia Hopwood | 0 | AIS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:35 |
Resultat Gren 84 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:17 | |||
Arrangör |
Gren 84, 50m Backstroke G under 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Holly Vandewalle | 0 | AIS | 36.05 | ||||||
2 | Monique Olivier | 0 | ISL | 36.19 | ||||||
3 | Maddie Shirley | 0 | ASH | 37.29 | ||||||
4 | Victoria Messer | 0 | ISD | 37.64 | ||||||
5 | Isobel Maddock | 0 | AISR | 37.81 | ||||||
6 | Lucy Johnson | 0 | ISA | 42.33 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:17 |
Resultat Gren 85 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör |
Gren 85, 100m Backstroke B un 14, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Malm | 0 | ISA | 36.98 | 1:14.29 | |||||
2 | Yuma Matsuyama | 0 | ISL | 38.46 | 1:18.53 | |||||
3 | Patrick McQuillan | 0 | ISS | 40.56 | 1:23.43 | |||||
4 | Peter Neal | 0 | ASH | 42.34 | 1:27.50 | |||||
5 | Andreas Sterri | 0 | ASH | 43.52 | 1:28.65 | |||||
6 | Ben Davison | 0 | ISS | 44.44 | 1:30.56 | |||||
7 | Daniel Stockley | 0 | ISL | 44.57 | 1:33.80 | |||||
8 | Christian Stubbe.Olsen | 0 | ISL | 48.57 | 1:41.45 | |||||
9 | Jack Ridgeway | 0 | ISL | 53.52 | 1:46.98 | |||||
10 | Jasper Baijings | 0 | ISA | 53.09 | 1:51.89 | |||||
11 | Rajan Pherwani | 0 | ISA | 54.66 | 2:00.78 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:40 |
Resultat Gren 85 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:17 | |||
Arrangör |
Gren 85, 100m Backstroke B un 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Malm | 0 | ISA | 36.77 | 1:13.67 | |||||
2 | Yuma Matsuyama | 0 | ISL | 38.11 | 1:17.72 | |||||
3 | Patrick McQuillan | 0 | ISS | 41.35 | 1:25.06 | |||||
4 | Andreas Sterri | 0 | ASH | 43.56 | 1:28.10 | |||||
5 | Peter Neal | 0 | ASH | 43.26 | 1:28.75 | |||||
6 | Ben Davison | 0 | ISS | 45.80 | 1:34.46 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:17 |
Resultat Gren 86 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:46 | |||
Arrangör |
Gren 86, 100m Backstroke G un 14, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Charné Olivier | 0 | ISL | 34.66 | 1:11.59 | |||||
2 | Virginia Sitta | 0 | ISS | 39.44 | 1:21.16 | |||||
3 | Victoria Dahan | 0 | ASH | 42.87 | 1:29.82 | |||||
4 | Ashley Kopf | 0 | ASH | 44.77 | 1:31.85 | |||||
5 | Alexandria Kolodziej | 0 | CIS | 47.50 | 1:37.98 | |||||
6 | Lindsay Langevin | 0 | ISA | 50.67 | 1:50.99 | |||||
7 | Rakel Svendsen | 0 | CIS | 1:09.97 | 2:37.81 | |||||
- | Beatrice Lansbergen | 0 | ISH | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:46 |
Resultat Gren 86 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:20 | |||
Arrangör |
Gren 86, 100m Backstroke G un 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Charné Olivier | 0 | ISL | 34.41 | 1:11.19 | |||||
2 | Virginia Sitta | 0 | ISS | 38.94 | 1:19.88 | |||||
3 | Ashley Kopf | 0 | ASH | 44.29 | 1:30.63 | |||||
4 | Victoria Dahan | 0 | ASH | 44.68 | 1:31.20 | |||||
5 | Alexandria Kolodziej | 0 | CIS | 49.70 | 1:42.16 | |||||
6 | Lindsay Langevin | 0 | ISA | 50.68 | 1:48.26 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:20 |
Resultat Gren 87 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:58 | |||
Arrangör |
Gren 87, 100m Backstroke B un 16, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Fourie | 0 | ASH | 34.94 | 1:12.53 | |||||
2 | Connor Pitney | 0 | ASH | 35.87 | 1:14.46 | |||||
3 | Brandon Langevin | 0 | ISA | 37.32 | 1:18.91 | |||||
4 | Daegan Elsborg | 0 | ISS | 38.05 | 1:22.33 | |||||
5 | Oliver Baijings | 0 | ISA | 1:26.01 | 1:26.01 | |||||
6 | Michal Galek-Aldridge | 0 | ISA | 40.72 | 1:26.97 | |||||
7 | Alex Saeby | 0 | ISS | 43.75 | 1:32.05 | |||||
8 | Max Mersch | 0 | ISL | 43.78 | 1:33.96 | |||||
9 | Chico Varenkamp | 0 | ISA | 44.38 | 1:37.05 | |||||
10 | Edward Stephenson | 0 | CIS | 46.10 | 1:37.59 | |||||
11 | Marcell Pölz | 0 | CIS | 43.93 | 1:40.69 | |||||
12 | Steffano Croatto | 0 | ISS | 50.31 | 1:45.02 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:58 |
Resultat Gren 87 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:24 | |||
Arrangör |
Gren 87, 100m Backstroke B un 16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Fourie | 0 | ASH | 32.65 | 1:06.78 | |||||
2 | Connor Pitney | 0 | ASH | 36.03 | 1:14.78 | |||||
3 | Brandon Langevin | 0 | ISA | 37.51 | 1:17.76 | |||||
4 | Daegan Elsborg | 0 | ISS | 37.43 | 1:21.11 | |||||
5 | Oliver Baijings | 0 | ISA | 40.83 | 1:22.75 | |||||
6 | Michal Galek-Aldridge | 0 | ISA | 39.99 | 1:27.57 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:24 |
Resultat Gren 88 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:28 | |||
Arrangör |
Gren 88, 100m Backstroke G un 16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Naomi Iwazawa | 0 | ISD | 37.18 | 1:17.72 | |||||
2 | Laura Cremer | 0 | ASH | 40.98 | 1:24.63 | |||||
3 | Katlynne Dahan | 0 | ASH | 46.53 | 1:37.44 | |||||
4 | Risa Suzuura | 0 | ISH | 53.55 | 1:51.60 | |||||
- | Lindsey McDonald | 0 | CIS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:28 |
Resultat Gren 89 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:31 | |||
Arrangör |
Gren 89, 100m Backstroke B 16 +, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ryo Harita | 0 | ISD | 31.70 | 1:05.30 | |||||
2 | Cameron Van-Wyk | 0 | ASH | 34.16 | 1:12.55 | |||||
3 | Brandon Thomas | 0 | ISS | 38.99 | 1:20.08 | |||||
4 | Mathias Mortensen | 0 | ISL | 42.54 | 1:29.60 | |||||
- | Nathaniel Bulovas | 0 | ASH | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:31 |
Resultat Gren 90 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:33 | |||
Arrangör |
Gren 90, 100m Backstroke G 16+, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nicole Goncalves | 0 | SSHL | 35.56 | 1:12.81 | |||||
2 | Claire Bridgeman | 0 | ASH | 36.51 | 1:16.49 | |||||
3 | Alexandra Lynch | 0 | SSHL | 40.65 | 1:24.74 | |||||
4 | Julia Hall | 0 | CIS | 40.76 | 1:29.03 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:33 |
Resultat Gren 91 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:37 | |||
Arrangör |
Gren 91, 25m Butterfly B under 10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Lim | 0 | AISR | 19.25 | ||||||
2 | Carson Gentry | 0 | ASH | 22.84 | ||||||
3 | Yves Boutellier | 0 | ISA | 26.95 | ||||||
4 | William Warren | 0 | ISA | 28.97 | ||||||
5 | Seong Hyun Ma | 0 | ISA | 29.54 | ||||||
6 | Clemente Valesco | 0 | ASH | 30.30 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:37 |
Resultat Gren 92 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:39 | |||
Arrangör |
Gren 92, 25m Butterfly G under 10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sophie Arnstein | 0 | ASH | 21.00 | ||||||
2 | Risa Okuma | 0 | ISA | 23.93 | ||||||
3 | Sofia Landsbergen | 0 | ISH | 25.42 | ||||||
4 | Ellie Monk | 0 | ISA | 30.45 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:39 |
Resultat Gren 93 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:57 | |||
Arrangör |
Gren 93, 25m Butterfly B under 12, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ferron van.Ritter | 0 | ISH | 18.36 | ||||||
2 | Nathan Summers | 0 | ISL | 18.71 | ||||||
3 | James Kerr | 0 | ISD | 19.31 | ||||||
4 | Gavin Maciver | 0 | CIS | 20.24 | ||||||
5 | Ishan Pherwani | 0 | ISA | 20.92 | ||||||
6 | Finn Von.Schmeling-Dirin | 0 | ISH | 21.34 | ||||||
7 | Erik Malm | 0 | ISA | 21.46 | ||||||
8 | McKullen Astill | 0 | ISS | 22.12 | ||||||
9 | Max Vickers | 0 | ISL | 23.74 | ||||||
10 | Ryan Dahan | 0 | ASH | 24.83 | ||||||
11 | Duncan Hilton | 0 | ASH | 26.10 | ||||||
12 | Finlay Ramage | 0 | ISL | 26.20 | ||||||
- | Alexandre Lhoest | 0 | ISL | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:57 |
Resultat Gren 93 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:43 | |||
Arrangör |
Gren 93, 25m Butterfly B under 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ferron van.Ritter | 0 | ISH | 17.71 | ||||||
2 | Nathan Summers | 0 | ISL | 18.63 | ||||||
3 | Finn Von.Schmeling-Dirin | 0 | ISH | 20.57 | ||||||
4 | Ishan Pherwani | 0 | ISA | 20.78 | ||||||
5 | Gavin Maciver | 0 | CIS | 20.83 | ||||||
6 | James Kerr | 0 | ISD | 20.95 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:43 |
Resultat Gren 94 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:03 | |||
Arrangör |
Gren 94, 25m Butterfly G under 12, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Selina Nie | 0 | ASH | 16.79 | ||||||
2 | Emilie Schol | 0 | ISL | 20.05 | ||||||
3 | Noga Arad | 0 | ASH | 20.08 | ||||||
4 | Jiwon Yang | 0 | AISR | 20.71 | ||||||
5 | Jisoo Yang | 0 | AISR | 21.01 | ||||||
6 | Molly Clark | 0 | ASH | 22.32 | ||||||
7 | Yurika Yamada | 0 | ISL | 22.62 | ||||||
8 | Natalie Watt | 0 | ISA | 23.81 | ||||||
9 | Mariah Fulton | 0 | AISR | 24.88 | ||||||
10 | Kairi Nakashima | 0 | ISL | 25.63 | ||||||
11 | Solveig Maria Sölvadottir | 0 | ISL | 27.17 | ||||||
12 | Inga Filipiak | 0 | ISH | 29.94 | ||||||
- | Tamar Terell | 0 | ISA | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:03 |
Resultat Gren 94 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:44 | |||
Arrangör |
Gren 94, 25m Butterfly G under 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Selina Nie | 0 | ASH | 17.18 | ||||||
2 | Emilie Schol | 0 | ISL | 19.65 | ||||||
3 | Noga Arad | 0 | ASH | 19.80 | ||||||
4 | Jiwon Yang | 0 | AISR | 20.21 | ||||||
5 | Jisoo Yang | 0 | AISR | 20.66 | ||||||
6 | Molly Clark | 0 | ASH | 22.72 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:44 |
Resultat Gren 95 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:11 | |||
Arrangör |
Gren 95, 50m Butterfly B under 14, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sasha Curti | 0 | CIS | 34.82 | ||||||
2 | Gustav Malm | 0 | ISA | 34.90 | ||||||
3 | Peem Teerawanichpol | 0 | ASH | 36.18 | ||||||
4 | Patrick McQuillan | 0 | ISS | 36.65 | ||||||
5 | James Hornsby | 0 | ISL | 39.20 | ||||||
6 | Cornelis Schwenk | 0 | CIS | 39.76 | ||||||
7 | Alejandro Pumarejo | 0 | CIS | 41.71 | ||||||
8 | Shahar Lifshits | 0 | ISA | 41.91 | ||||||
9 | Daniel Stockley | 0 | ISL | 43.10 | ||||||
10 | Ben Davison | 0 | ISS | 43.26 | ||||||
11 | Rei Kawamura | 0 | ISA | 48.01 | ||||||
12 | Sam Holyoak | 0 | ISS | 50.69 | ||||||
13 | Adrian Sigfridsson | 0 | ISD | 51.81 | ||||||
14 | Cameron Ramage | 0 | ISL | 56.18 | ||||||
- | Rajan Pherwani | 0 | ISA | DNF | ||||||
- | Johann Winkelmann | 0 | ISH | DSQ | ||||||
- | Brandon Pollock | 0 | ISH | DSQ | ||||||
- | Brodie Eaton | 0 | ISL | DSQ | ||||||
- | Jorgen Elsborg | 0 | ISS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:11 |
Resultat Gren 95 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:46 | |||
Arrangör |
Gren 95, 50m Butterfly B under 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sasha Curti | 0 | CIS | 33.40 | ||||||
2 | Gustav Malm | 0 | ISA | 33.86 | ||||||
3 | Patrick McQuillan | 0 | ISS | 35.96 | ||||||
4 | Peem Teerawanichpol | 0 | ASH | 36.81 | ||||||
5 | James Hornsby | 0 | ISL | 37.23 | ||||||
6 | Cornelis Schwenk | 0 | CIS | 38.86 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:46 |
Resultat Gren 96 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:17 | |||
Arrangör |
Gren 96, 50m Butterfly G under 14, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Helen Nie | 0 | ASH | 33.71 | ||||||
2 | Olivia Woodrow | 0 | ISD | 35.77 | ||||||
3 | Kate Langford | 0 | ISH | 36.17 | ||||||
4 | Katherine Young | 0 | ISH | 38.07 | ||||||
5 | Katherine Kerr | 0 | ISD | 38.99 | ||||||
6 | Virginia Sitta | 0 | ISS | 40.04 | ||||||
7 | Tara Advaney | 0 | ASH | 42.21 | ||||||
8 | Lindsay Langevin | 0 | ISA | 43.99 | ||||||
9 | Natalie Nogueira | 0 | ISD | 44.56 | ||||||
10 | Maria Figueroa | 0 | ASH | 45.81 | ||||||
11 | Aslesha Kumar | 0 | ISA | 46.15 | ||||||
12 | Nicoline Mondrup | 0 | CIS | 46.23 | ||||||
13 | Shiho Nakamura | 0 | ISL | 48.69 | ||||||
14 | Kennedy Astill | 0 | ISS | 51.22 | ||||||
- | Sonja Peacock | 0 | ISS | DSQ | ||||||
- | Caroline Child | 0 | ISL | DSQ | ||||||
- | Celine Keller | 0 | ISH | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Resultat Gren 96 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:49 | |||
Arrangör |
Gren 96, 50m Butterfly G under 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Helen Nie | 0 | ASH | 33.16 | ||||||
2 | Olivia Woodrow | 0 | ISD | 35.45 | ||||||
3 | Kate Langford | 0 | ISH | 36.68 | ||||||
4 | Katherine Young | 0 | ISH | 37.80 | ||||||
5 | Katherine Kerr | 0 | ISD | 38.08 | ||||||
6 | Virginia Sitta | 0 | ISS | 39.91 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:49 |
Resultat Gren 97 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:21 | |||
Arrangör |
Gren 97, 50m Butterfly B under 16, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nils Vanwezer | 0 | ASH | 31.04 | ||||||
2 | Zepher Begnell | 0 | ASH | 33.68 | ||||||
3 | Alexander Dunstan | 0 | ISL | 36.05 | ||||||
4 | Michael New | 0 | ISS | 36.14 | ||||||
5 | Shuhei Yoshida | 0 | ISL | 36.39 | ||||||
6 | Eric Frieling | 0 | ISH | 36.66 | ||||||
7 | Jacob Phipps | 0 | ISS | 37.60 | ||||||
8 | Brandon Langevin | 0 | ISA | 38.27 | ||||||
9 | Hugo Duphorn | 0 | ASH | 38.32 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:21 |
Resultat Gren 97 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:52 | |||
Arrangör |
Gren 97, 50m Butterfly B under 16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nils Vanwezer | 0 | ASH | 30.15 | ||||||
2 | Zepher Begnell | 0 | ASH | 32.51 | ||||||
3 | Michael New | 0 | ISS | 34.53 | ||||||
4 | Alexander Dunstan | 0 | ISL | 35.74 | ||||||
5 | Shuhei Yoshida | 0 | ISL | 36.21 | ||||||
6 | Eric Frieling | 0 | ISH | 36.96 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:52 |
Resultat Gren 98 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:23 | |||
Arrangör |
Gren 98, 50m Butterfly G under 16, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rachel Eden | 0 | ISS | 34.33 | ||||||
2 | Sophie Geijer | 0 | SSHL | 35.80 | ||||||
3 | Laura Cremer | 0 | ASH | 37.87 | ||||||
4 | Marijke Schouten | 0 | ISA | 39.41 | ||||||
5 | Abby Sevier | 0 | ASH | 40.43 | ||||||
6 | Sarah Young | 0 | ISH | 43.94 | ||||||
7 | Lindsay Young | 0 | ISH | 44.25 | ||||||
8 | Camilla Johansson | 0 | SSHL | 44.92 | ||||||
9 | Melissa Hall | 0 | CIS | 45.29 | ||||||
10 | Rachel Ecclestone | 0 | ISS | 46.08 | ||||||
11 | Annie Mina | 0 | ASH | 47.84 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:23 |
Resultat Gren 98 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:55 | |||
Arrangör |
Gren 98, 50m Butterfly G under 16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rachel Eden | 0 | ISS | 33.96 | ||||||
2 | Sophie Geijer | 0 | SSHL | 35.61 | ||||||
3 | Marijke Schouten | 0 | ISA | 37.54 | ||||||
4 | Laura Cremer | 0 | ASH | 38.79 | ||||||
5 | Abby Sevier | 0 | ASH | 41.93 | ||||||
6 | Sarah Young | 0 | ISH | 43.35 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:55 |
Resultat Gren 99 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:26 | |||
Arrangör |
Gren 99, 50m Butterfly B 16 +, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Charter Sevier | 0 | ASH | 29.48 | ||||||
2 | Ryo Harita | 0 | ISD | 30.49 | ||||||
3 | Fredrik Appelgren | 0 | SSHL | 30.81 | ||||||
4 | Kris Saeby | 0 | ISS | 33.23 | ||||||
5 | David Ecclestone | 0 | ISS | 34.11 | ||||||
6 | Shiv Sen-Sarma | 0 | ASH | 34.14 | ||||||
7 | Cody Whittingham | 0 | ISL | 34.98 | ||||||
8 | Patrick Crawford | 0 | ISA | 37.54 | ||||||
9 | Omar Trejo | 0 | ASH | 47.70 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:26 |
Resultat Gren 99 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:58 | |||
Arrangör |
Gren 99, 50m Butterfly B 16 +, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Charter Sevier | 0 | ASH | 28.79 | ||||||
2 | Fredrik Appelgren | 0 | SSHL | 30.19 | ||||||
3 | Ryo Harita | 0 | ISD | 30.80 | ||||||
4 | Kris Saeby | 0 | ISS | 33.02 | ||||||
5 | Shiv Sen-Sarma | 0 | ASH | 36.18 | ||||||
- | David Ecclestone | 0 | ISS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:58 |
Resultat Gren 100 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:28 | |||
Arrangör |
Gren 100, 50m Butterfly G 16 +, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Kok | 0 | ASH | 36.34 | ||||||
2 | Alexandra Lynch | 0 | SSHL | 37.24 | ||||||
3 | Yoshimi Matsumura | 0 | ISD | 38.45 | ||||||
4 | Mathilda Lindholm | 0 | SSHL | 40.62 | ||||||
5 | Alex Wood | 0 | ASH | 40.92 | ||||||
6 | Sarah Turner | 0 | CIS | 42.44 | ||||||
7 | Yuri Kosaka | 0 | ISD | 42.52 | ||||||
8 | Julia Hall | 0 | CIS | 42.68 | ||||||
9 | Marie Nozaki | 0 | ISA | 42.82 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:28 |
Resultat Gren 100 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:00 | |||
Arrangör |
Gren 100, 50m Butterfly G 16 +, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Kok | 0 | ASH | 35.15 | ||||||
2 | Alexandra Lynch | 0 | SSHL | 35.70 | ||||||
3 | Yoshimi Matsumura | 0 | ISD | 36.09 | ||||||
4 | Alex Wood | 0 | ASH | 40.90 | ||||||
5 | Sarah Turner | 0 | CIS | 41.05 | ||||||
6 | Julia Hall | 0 | CIS | 44.03 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:00 |
Resultat Gren 101 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:33 | |||
Arrangör |
Gren 101, 50m Freestyle B under 10, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Lim | 0 | AISR | 36.91 | ||||||
2 | Thomas Hemelraad | 0 | ISL | 39.34 | ||||||
3 | Leopold McAllister | 0 | CIS | 41.17 | ||||||
4 | Liam Clark | 0 | ASH | 41.81 | ||||||
5 | Leo Von.Schmeling-Dirin | 0 | ISH | 43.89 | ||||||
6 | Oliver Maddock | 0 | AISR | 44.03 | ||||||
7 | Yves Boutellier | 0 | ISA | 44.38 | ||||||
8 | Luca Popescu | 0 | AISR | 47.49 | ||||||
9 | Yotam Moravsky | 0 | ISA | 48.11 | ||||||
10 | Calvin Bruno | 0 | ISL | 50.38 | ||||||
11 | George Kopf | 0 | ASH | 51.77 | ||||||
12 | Colton Summers | 0 | ISL | 56.72 | ||||||
13 | Thomas Larsson | 0 | ISA | 1:00.30 | ||||||
14 | William Warren | 0 | ISA | 1:02.80 | ||||||
15 | Sartaj Singh | 0 | ISH | 1:02.91 | ||||||
16 | Fergus Ramage | 0 | ISL | 1:07.06 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:33 |
Resultat Gren 101 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:02 | |||
Arrangör |
Gren 101, 50m Freestyle B under 10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Lim | 0 | AISR | 37.24 | ||||||
2 | Leopold McAllister | 0 | CIS | 39.32 | ||||||
3 | Thomas Hemelraad | 0 | ISL | 40.13 | ||||||
4 | Liam Clark | 0 | ASH | 40.37 | ||||||
5 | Leo Von.Schmeling-Dirin | 0 | ISH | 42.86 | ||||||
6 | Oliver Maddock | 0 | AISR | 43.06 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:02 |
Resultat Gren 102 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:39 | |||
Arrangör |
Gren 102, 50m Freestyle G under 10, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Michelle Scholte | 0 | ISL | 40.07 | ||||||
2 | Rachel Townsend | 0 | CIS | 41.37 | ||||||
3 | Rebecca Corsino | 0 | AIS | 41.48 | ||||||
4 | Barbara Zubrowski | 0 | AISR | 42.56 | ||||||
5 | Sophia De.Spiegeleire | 0 | ASH | 44.76 | ||||||
6 | Gema De.Querol | 0 | AISR | 45.34 | ||||||
7 | Sophie Arnstein | 0 | ASH | 46.64 | ||||||
8 | Sofia Landsbergen | 0 | ISH | 46.89 | ||||||
9 | Risa Okuma | 0 | ISA | 48.47 | ||||||
10 | Skyler Ford | 0 | AISR | 50.84 | ||||||
11 | Annabel Harris | 0 | CIS | 52.57 | ||||||
12 | Helen Neugebauer | 0 | ISL | 53.51 | ||||||
13 | Lauren Mlynek | 0 | ASH | 56.27 | ||||||
14 | Sarah Ridgway | 0 | ISL | 56.79 | ||||||
15 | Sanne Vroklage | 0 | ISL | 57.05 | ||||||
16 | Analysia Watley | 0 | CIS | 57.18 | ||||||
17 | Lynn Stevenson-Hata | 0 | ISA | 57.59 | ||||||
18 | Leora van.Rooijen | 0 | ISA | 1:00.13 | ||||||
19 | Ellie Monk | 0 | ISA | 1:07.37 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:39 |
Resultat Gren 102 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:04 | |||
Arrangör |
Gren 102, 50m Freestyle G under 10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Michelle Scholte | 0 | ISL | 39.05 | ||||||
2 | Rachel Townsend | 0 | CIS | 39.19 | ||||||
3 | Rebecca Corsino | 0 | AIS | 41.40 | ||||||
4 | Barbara Zubrowski | 0 | AISR | 43.21 | ||||||
5 | Sophia De.Spiegeleire | 0 | ASH | 43.34 | ||||||
6 | Gema De.Querol | 0 | AISR | 44.39 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:04 |
Resultat Gren 103 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:44 | |||
Arrangör |
Gren 103, 50m Freestyle B under 12, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alec Karlsen | 0 | ISS | 33.89 | ||||||
2 | McKullen Astill | 0 | ISS | 35.94 | ||||||
3 | Ben Potgieter | 0 | ISL | 36.85 | ||||||
4 | Shimon Iwazawa | 0 | ISD | 37.24 | ||||||
5 | Jonas Frieling | 0 | ISH | 37.91 | ||||||
6 | Nathan Summers | 0 | ISL | 38.21 | ||||||
7 | Ryan Pollock | 0 | ISH | 38.94 | ||||||
8 | Calvin Keller | 0 | ISH | 38.95 | ||||||
9 | Israni Kazek Wringer | 0 | ISL | 40.14 | ||||||
10 | Mats Verbrugge | 0 | AIS | 40.38 | ||||||
11 | Kaan Alptekin | 0 | AISR | 40.68 | ||||||
12 | Erik Malm | 0 | ISA | 42.32 | ||||||
13 | Daimen Rubio | 0 | ISA | 43.57 | ||||||
14 | Mitchell Carswell | 0 | CIS | 43.76 | ||||||
15 | Caleb McCullough | 0 | CIS | 43.85 | ||||||
16 | Jack Griffin | 0 | ISL | 43.88 | ||||||
17 | Duncan Hilton | 0 | ASH | 43.96 | ||||||
18 | Erik Kildemark | 0 | ISA | 45.77 | ||||||
19 | Peter Pölz | 0 | CIS | 45.79 | ||||||
20 | Peter Stephan | 0 | AIS | 48.03 | ||||||
21 | Steven Howell | 0 | AIS | 48.22 | ||||||
22 | Steven Stepka | 0 | ASH | 49.94 | ||||||
23 | Jacob Arnstein | 0 | ASH | 51.19 | ||||||
24 | Raveh Lahav | 0 | ISH | 1:05.83 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:44 |
Resultat Gren 103 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:07 | |||
Arrangör |
Gren 103, 50m Freestyle B under 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ben Potgieter | 0 | ISL | 36.25 | ||||||
2 | Nathan Summers | 0 | ISL | 37.98 | ||||||
3 | Jonas Frieling | 0 | ISH | 38.11 | ||||||
4 | Alec Karlsen | 0 | ISS | 38.33 | ||||||
5 | Ryan Pollock | 0 | ISH | 40.09 | ||||||
6 | McKullen Astill | 0 | ISS | 40.50 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:07 |
Resultat Gren 104 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:49 | |||
Arrangör |
Gren 104, 50m Freestyle G under 12, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Monique Olivier | 0 | ISL | 32.06 | ||||||
2 | Isobel Maddock | 0 | AISR | 33.00 | ||||||
2 | Maddie Shirley | 0 | ASH | 33.00 | ||||||
4 | Anne-Flore Smits | 0 | AIS | 35.71 | ||||||
5 | Kelly Goodwin | 0 | ASH | 36.37 | ||||||
6 | Lucy Johnson | 0 | ISA | 37.50 | ||||||
7 | Mathilde Setnes | 0 | ASH | 40.78 | ||||||
8 | Julia Rautenberg | 0 | ISL | 40.87 | ||||||
9 | Yurika Yamada | 0 | ISL | 41.52 | ||||||
10 | Simone Pedersen | 0 | ISA | 42.06 | ||||||
11 | Claudia Villician | 0 | AIS | 43.12 | ||||||
12 | Hildur Hreidarsdottir | 0 | ISL | 43.49 | ||||||
13 | Jisoo Yang | 0 | AISR | 45.04 | ||||||
14 | Mariah Fulton | 0 | AISR | 45.47 | ||||||
15 | Natalie Watt | 0 | ISA | 45.80 | ||||||
16 | Hannah Palmer | 0 | AIS | 47.21 | ||||||
17 | Olivia Hopwood | 0 | AIS | 48.14 | ||||||
18 | Anna McLeod | 0 | CIS | 54.62 | ||||||
19 | Noam Goraly | 0 | ISH | 56.46 | ||||||
20 | Isabelle Price | 0 | CIS | 59.16 | ||||||
21 | Grace Masback | 0 | ISA | 59.94 | ||||||
- | Abigail Logal | 0 | ISS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:49 |
Resultat Gren 104 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:10 | |||
Arrangör |
Gren 104, 50m Freestyle G under 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Monique Olivier | 0 | ISL | 31.66 | ||||||
2 | Isobel Maddock | 0 | AISR | 31.75 | ||||||
3 | Maddie Shirley | 0 | ASH | 33.20 | ||||||
4 | Anne-Flore Smits | 0 | AIS | 34.38 | ||||||
5 | Kelly Goodwin | 0 | ASH | 36.75 | ||||||
6 | Lucy Johnson | 0 | ISA | 36.95 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:10 |
Resultat Gren 105 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:57 | |||
Arrangör |
Gren 105, 100m Freestyle B under 14, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Peem Teerawanichpol | 0 | ASH | 32.73 | 1:09.15 | |||||
2 | Yuma Matsuyama | 0 | ISL | 33.70 | 1:10.26 | |||||
3 | Thomas Dobereiner | 0 | ASH | 35.12 | 1:12.93 | |||||
4 | Alejandro Pumarejo | 0 | CIS | 34.61 | 1:15.36 | |||||
5 | Peter Neal | 0 | ASH | 36.82 | 1:17.08 | |||||
6 | Ben Davison | 0 | ISS | 37.47 | 1:18.13 | |||||
7 | Andreas Sterri | 0 | ASH | 38.19 | 1:20.25 | |||||
8 | Xavier Vigneau | 0 | ISS | 38.86 | 1:20.48 | |||||
9 | Omry Goraly | 0 | ISH | 38.38 | 1:22.40 | |||||
10 | Adrian Sigfridsson | 0 | ISD | 39.58 | 1:24.65 | |||||
11 | Johann Winkelmann | 0 | ISH | 39.44 | 1:26.23 | |||||
12 | Alexander Heggelund | 0 | ISH | 36.50 | 1:26.90 | |||||
13 | Daniel Stockley | 0 | ISL | 42.52 | 1:28.26 | |||||
14 | Brodie Eaton | 0 | ISL | 41.06 | 1:28.32 | |||||
15 | Cameron Ramage | 0 | ISL | 41.79 | 1:30.89 | |||||
16 | James Price | 0 | CIS | 42.06 | 1:30.99 | |||||
17 | Sam Holyoak | 0 | ISS | 45.49 | 1:31.02 | |||||
18 | Jack Smith | 0 | ISA | 40.21 | 1:32.01 | |||||
19 | Rei Kawamura | 0 | ISA | 43.93 | 1:33.00 | |||||
20 | Jasper Baijings | 0 | ISA | 42.77 | 1:33.35 | |||||
21 | Benedict Selkirk | 0 | ISH | 43.63 | 1:38.19 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:57 |
Resultat Gren 105 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:20 | |||
Arrangör |
Gren 105, 100m Freestyle B under 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Yuma Matsuyama | 0 | ISL | 1:07.19 | ||||||
2 | Peem Teerawanichpol | 0 | ASH | 1:08.13 | ||||||
3 | Alejandro Pumarejo | 0 | CIS | 1:12.63 | ||||||
4 | Thomas Dobereiner | 0 | ASH | 1:12.88 | ||||||
5 | Peter Neal | 0 | ASH | 1:16.91 | ||||||
6 | Andreas Sterri | 0 | ASH | 1:21.68 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:20 |
Resultat Gren 106 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:07 | |||
Arrangör |
Gren 106, 100m Freestyle G under 14, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Charné Olivier | 0 | ISL | 30.03 | 1:02.12 | |||||
2 | Victoria Dahan | 0 | ASH | 37.51 | 1:17.28 | |||||
3 | Katherine Young | 0 | ISH | 36.81 | 1:17.94 | |||||
4 | Johanna Abrahamsson | 0 | ISD | 39.34 | 1:20.31 | |||||
5 | Beatrice Lansbergen | 0 | ISH | 38.94 | 1:23.22 | |||||
6 | Amanda Holyoak | 0 | ISS | 38.66 | 1:23.35 | |||||
7 | Rebecka Sterri | 0 | ASH | 39.80 | 1:23.48 | |||||
8 | Andrea Rachkov | 0 | ASH | 39.96 | 1:24.49 | |||||
9 | Pauline Sandor | 0 | ASH | 39.89 | 1:24.85 | |||||
10 | Samantha Howell | 0 | AIS | 41.54 | 1:25.43 | |||||
11 | Harriet Houston | 0 | ISS | 40.44 | 1:26.00 | |||||
12 | Sierra Jameson | 0 | AIS | 40.77 | 1:26.05 | |||||
13 | Hayley Scholefield | 0 | ISH | 41.33 | 1:29.29 | |||||
14 | Kennedy Astill | 0 | ISS | 42.60 | 1:29.70 | |||||
15 | Aslesha Kumar | 0 | ISA | 41.07 | 1:29.78 | |||||
16 | Leonie Holicki | 0 | AIS | 43.35 | 1:32.46 | |||||
17 | Alexandria Kolodziej | 0 | CIS | 43.52 | 1:34.55 | |||||
18 | Nela Noll | 0 | ISD | 42.35 | 1:34.81 | |||||
19 | Kim Schneider | 0 | ISA | 46.11 | 1:41.10 | |||||
20 | Geneva Sambor | 0 | AIS | 47.72 | 1:42.37 | |||||
21 | Karen Kandelman | 0 | ISA | 45.94 | 1:46.35 | |||||
22 | Rakel Svendsen | 0 | CIS | 1:03.29 | 2:17.08 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:07 |
Resultat Gren 106 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:23 | |||
Arrangör |
Gren 106, 100m Freestyle G under 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Charné Olivier | 0 | ISL | 30.33 | 1:02.15 | |||||
2 | Victoria Dahan | 0 | ASH | 36.19 | 1:15.54 | |||||
3 | Katherine Young | 0 | ISH | 37.47 | 1:17.43 | |||||
4 | Johanna Abrahamsson | 0 | ISD | 39.03 | 1:19.22 | |||||
5 | Rebecka Sterri | 0 | ASH | 38.78 | 1:20.53 | |||||
6 | Beatrice Lansbergen | 0 | ISH | 38.65 | 1:21.07 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:23 |
Resultat Gren 107 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:17 | |||
Arrangör |
Gren 107, 100m Freestyle B under 16, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Fourie | 0 | ASH | 29.73 | 1:01.71 | |||||
2 | Ivan Ellero | 0 | ASH | 29.33 | 1:02.62 | |||||
3 | Jazz Advaney | 0 | ASH | 29.94 | 1:02.90 | |||||
4 | Liam Vandewalle | 0 | AIS | 29.34 | 1:03.42 | |||||
5 | Tom Smits | 0 | AIS | 30.37 | 1:06.10 | |||||
6 | Kristoffer Rindstig | 0 | SSHL | 31.56 | 1:06.76 | |||||
7 | Alexander Dunstan | 0 | ISL | 34.02 | 1:11.02 | |||||
8 | Michal Galek-Aldridge | 0 | ISA | 32.59 | 1:11.58 | |||||
9 | Fergus Houston | 0 | ISS | 33.16 | 1:11.94 | |||||
10 | Max Mersch | 0 | ISL | 34.32 | 1:12.34 | |||||
11 | Kento Kinugawa | 0 | ISA | 32.55 | 1:13.70 | |||||
12 | Michael New | 0 | ISS | 36.92 | 1:14.93 | |||||
13 | Oliver Baijings | 0 | ISA | 36.42 | 1:15.14 | |||||
14 | Riccardo Bianco | 0 | CIS | 38.61 | 1:19.01 | |||||
15 | Jacob Phipps | 0 | ISS | 38.83 | 1:20.53 | |||||
16 | Nikita Sozonov | 0 | AISR | 35.87 | 1:21.46 | |||||
17 | Sebastian Hereforth | 0 | ISL | 37.75 | 1:23.24 | |||||
18 | Edward Stephenson | 0 | CIS | 39.79 | 1:23.85 | |||||
19 | Alexander Goddijn | 0 | ISA | 39.48 | 1:24.85 | |||||
20 | Marcell Pölz | 0 | CIS | 37.03 | 1:25.32 | |||||
21 | Jeff McDonald | 0 | CIS | 40.23 | 1:26.63 | |||||
22 | Steffano Croatto | 0 | ISS | 38.04 | 1:27.06 | |||||
23 | Sujay Khandekar | 0 | AIS | 42.70 | 1:35.79 | |||||
24 | Luca Kopf | 0 | ISL | 45.31 | 1:43.31 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:17 |
Resultat Gren 107 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:26 | |||
Arrangör |
Gren 107, 100m Freestyle B under 16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Fourie | 0 | ASH | 27.48 | 57.66 | |||||
2 | Ivan Ellero | 0 | ASH | 29.34 | 1:02.63 | |||||
3 | Jazz Advaney | 0 | ASH | 29.54 | 1:02.73 | |||||
4 | Liam Vandewalle | 0 | AIS | 29.75 | 1:03.82 | |||||
5 | Tom Smits | 0 | AIS | 29.97 | 1:06.29 | |||||
6 | Kristoffer Rindstig | 0 | SSHL | 32.54 | 1:09.08 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:26 |
Resultat Gren 108 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:21 | |||
Arrangör |
Gren 108, 100m Freestyle G under 16, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rachel Eden | 0 | ISS | 32.01 | 1:06.35 | |||||
2 | Sophie Geijer | 0 | SSHL | 33.20 | 1:09.38 | |||||
3 | Shani Arad | 0 | ASH | 33.59 | 1:09.85 | |||||
4 | Sarah Young | 0 | ISH | 36.08 | 1:22.03 | |||||
5 | Katlynne Dahan | 0 | ASH | 38.98 | 1:22.49 | |||||
6 | Ann-Katrine Johansson | 0 | ASH | 39.27 | 1:22.91 | |||||
7 | Lindsey McDonald | 0 | CIS | 40.10 | 1:24.61 | |||||
8 | Rachel Ecclestone | 0 | ISS | 40.85 | 1:27.47 | |||||
9 | Audur Sigvaldadottir | 0 | ISL | 40.97 | 1:28.04 | |||||
10 | Brooke Hettler | 0 | ASH | 43.27 | 1:34.61 | |||||
11 | Caroline Borreby | 0 | ISA | 58.20 | 2:06.96 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:21 |
Resultat Gren 108 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:29 | |||
Arrangör |
Gren 108, 100m Freestyle G under 16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sophie Geijer | 0 | SSHL | 32.81 | 1:08.44 | |||||
2 | Shani Arad | 0 | ASH | 32.84 | 1:09.09 | |||||
3 | Sarah Young | 0 | ISH | 36.02 | 1:18.94 | |||||
4 | Ann-Katrine Johansson | 0 | ASH | 39.13 | 1:22.61 | |||||
5 | Katlynne Dahan | 0 | ASH | 38.38 | 1:22.96 | |||||
6 | Lindsey McDonald | 0 | CIS | 41.04 | 1:26.20 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:29 |
Resultat Gren 109 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:27 | |||
Arrangör |
Gren 109, 100m Freestyle B 16 +, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maxim Wijsman | 0 | AIS | 28.66 | 59.70 | |||||
2 | Cameron Van-Wyk | 0 | ASH | 28.92 | 1:03.18 | |||||
3 | Fredrik Appelgren | 0 | SSHL | 29.93 | 1:03.71 | |||||
4 | Brandon Thomas | 0 | ISS | 31.04 | 1:06.54 | |||||
5 | Mathias Mortensen | 0 | ISL | 30.43 | 1:07.31 | |||||
6 | Nathaniel Bulovas | 0 | ASH | 32.58 | 1:07.85 | |||||
7 | Sebastian Ols | 0 | SSHL | 32.18 | 1:11.23 | |||||
8 | Patrick Crawford | 0 | ISA | 33.94 | 1:12.67 | |||||
9 | Miles Conway | 0 | ASH | 32.78 | 1:12.70 | |||||
10 | Cody Whittingham | 0 | ISL | 35.88 | 1:17.46 | |||||
11 | Omar Trejo | 0 | ASH | 37.56 | 1:21.99 | |||||
12 | Chris Borreby-Riber | 0 | ISA | 39.39 | 1:22.45 | |||||
12 | Santiago Maspons | 0 | ISA | 36.57 | 1:22.45 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:27 |
Resultat Gren 109 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:33 | |||
Arrangör |
Gren 109, 100m Freestyle B 16 +, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maxim Wijsman | 0 | AIS | 28.86 | 59.71 | |||||
2 | Cameron Van-Wyk | 0 | ASH | 29.39 | 1:02.48 | |||||
3 | Nathaniel Bulovas | 0 | ASH | 30.94 | 1:05.95 | |||||
4 | Mathias Mortensen | 0 | ISL | 1:09.47 | ||||||
5 | Miles Conway | 0 | ASH | 33.38 | 1:13.17 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:33 |
Resultat Gren 110 (Försök) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:30 | |||
Arrangör |
Gren 110, 100m Freestyle G 16 +, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Claire Bridgeman | 0 | ASH | 34.13 | 1:13.05 | |||||
2 | Mathilda Lindholm | 0 | SSHL | 36.26 | 1:17.59 | |||||
3 | Sarah Turner | 0 | CIS | 35.33 | 1:20.77 | |||||
4 | Ashley Hettler | 0 | ASH | 38.29 | 1:23.63 | |||||
5 | Marie Nozaki | 0 | ISA | 38.52 | 1:23.84 | |||||
6 | Brenna Hettler | 0 | ASH | 39.73 | 1:25.63 | |||||
7 | Yuri Kosaka | 0 | ISD | 41.04 | 1:27.02 | |||||
8 | Katarina Kostic | 0 | SSHL | 39.75 | 1:28.79 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:30 |
Resultat Gren 110 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:35 | |||
Arrangör |
Gren 110, 100m Freestyle G 16 +, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Claire Bridgeman | 0 | ASH | 33.64 | 1:12.87 | |||||
2 | Mathilda Lindholm | 0 | SSHL | 35.34 | 1:15.09 | |||||
3 | Sarah Turner | 0 | CIS | 34.67 | 1:19.52 | |||||
4 | Brenna Hettler | 0 | ASH | 39.45 | 1:24.27 | |||||
5 | Ashley Hettler | 0 | ASH | 38.51 | 1:24.30 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:35 |
Resultat Gren 111 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:45 | |||
Arrangör |
Gren 111, 4X25m Freestyle B und 10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | ASH Boys U 10 | 0 | ASH | 1:24.12 | ||||||
Carson Gentry | 0 | |||||||||
Clemente Valesco | 0 | 1:24.12 | 1:24.12 | |||||||
George Kopf | 0 | |||||||||
Liam Clark | 0 | 1:24.12 | 1:24.12 | |||||||
2 | ISL Boys U 10 | 0 | ISL | 1:24.29 | ||||||
Calvin Bruno | 0 | |||||||||
Colton Summers | 0 | 1:02.48 | 1:02.48 | |||||||
Ben Faulkner | 0 | |||||||||
Thomas Hemelraad | 0 | 1:24.29 | 1:24.29 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:45 |
Resultat Gren 112 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:48 | |||
Arrangör |
Gren 112, 4X25m Freestyle G und 10, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | ASH Girls U 10 | 0 | ASH | 1:29.03 | ||||||
Maeve Pitney | 0 | |||||||||
Sophie Arnstein | 0 | 50.46 | 50.46 | |||||||
Klara Hörnell | 0 | |||||||||
Sophia De.Spiegeleire | 0 | 1:29.03 | 1:29.03 | |||||||
2 | ISL Girls U 10 | 0 | ISL | 1:31.68 | ||||||
Sarah Ridgway | 0 | |||||||||
Helen Neugebauer | 0 | 1:24.29 | 1:24.29 | |||||||
Sanne Vroklage | 0 | |||||||||
Michelle Scholte | 0 | 1:31.68 | 1:31.68 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:48 |
Resultat Gren 113 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 19:25 | |||
Arrangör |
Gren 113, 4X25m Freestyle B und 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | ISL Boys U 12 | 0 | ISL | 1:09.98 | ||||||
Nathan Summers | 0 | |||||||||
Jack Griffin | 0 | 35.47 | 35.47 | |||||||
Israni Kazek Wringer | 0 | |||||||||
Ben Potgieter | 0 | 1:09.98 | 1:09.98 | |||||||
2 | ISH Boys U 12 | 0 | ISH | 1:12.48 | ||||||
Finn Von.Schmeling-Dirin | 0 | |||||||||
Calvin Keller | 0 | 38.09 | 38.09 | |||||||
Ryan Pollock | 0 | |||||||||
Jonas Frieling | 0 | 1:12.48 | 1:12.48 | |||||||
3 | CIS Boys U 12 | 0 | CIS | 1:16.18 | ||||||
Gavin Maciver | 0 | |||||||||
Caleb McCullough | 0 | 38.07 | 38.07 | |||||||
Peter Pölz | 0 | |||||||||
Mitchell Carswell | 0 | 1:16.18 | 1:16.18 | |||||||
4 | ASH Boys U 12 | 0 | ASH | 1:18.41 | ||||||
Ryan Dahan | 0 | |||||||||
Duncan Hilton | 0 | 39.06 | 39.06 | |||||||
Liam Mora | 0 | |||||||||
Trent Herndon | 0 | 1:18.41 | 1:18.41 | |||||||
5 | AIS Boys U 12 | 0 | AIS | 1:19.93 | ||||||
Steven Howell | 0 | |||||||||
Peter Stephan | 0 | 39.76 | 39.76 | |||||||
Gusten Wendelhag | 0 | |||||||||
Mats Verbrugge | 0 | 1:19.93 | 1:19.93 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 19:25 |
Resultat Gren 114 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 19:27 | |||
Arrangör |
Gren 114, 4X25m Freestyle G und 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | ASH Girls U 12 A | 0 | ASH | 1:05.31 | ||||||
Kelly Goodwin | 0 | |||||||||
Selina Nie | 0 | 31.96 | 31.96 | |||||||
Noga Arad | 0 | |||||||||
Maddie Shirley | 0 | 1:05.31 | 1:05.31 | |||||||
2 | AIS Girls U 12 | 0 | AIS | 1:06.34 | ||||||
Anne-Flore Smits | 0 | |||||||||
Claudia Villician | 0 | 33.95 | 33.95 | |||||||
Rebecca Corsino | 0 | |||||||||
Holly Vandewalle | 0 | 1:06.34 | 1:06.34 | |||||||
3 | ISL Girls U 12 | 0 | ISL | 1:06.77 | ||||||
Emilie Schol | 0 | |||||||||
Sara Turchi | 0 | 35.35 | 35.35 | |||||||
Julia Rautenberg | 0 | |||||||||
Monique Olivier | 0 | 1:06.77 | 1:06.77 | |||||||
4 | CIS Girls U 12 | 0 | CIS | 1:38.86 | ||||||
Analysia Watley | 0 | |||||||||
Annabel Harris | 0 | 50.43 | 50.43 | |||||||
Isabelle Price | 0 | |||||||||
Anna McLeod | 0 | 1:38.86 | 1:38.86 | |||||||
5 | ISH Girls U 12 | 0 | ISH | 1:39.23 | ||||||
Josephina Wouda Kuipers | 0 | |||||||||
Elena Wiegelmann | 0 | 52.85 | 52.85 | |||||||
Noam Goraly | 0 | |||||||||
Inga Filipiak | 0 | 1:39.23 | 1:39.23 | |||||||
6 | ASH Girls U 12 B | 0 | ASH | 1:41.49 | ||||||
Mathilde Setnes | 0 | |||||||||
Laura Sandor | 0 | 37.04 | 37.04 | |||||||
Lauren Mlynek | 0 | |||||||||
Molly Clark | 0 | 1:41.49 | 1:41.49 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 19:27 |
Resultat Gren 115 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 19:27 | |||
Arrangör |
Gren 115, 4X50m Freestyle B und 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | ASH Boys U 14 | 0 | ASH | 2:07.04 | ||||||
Thomas Dobereiner | 0 | 32.18 | 32.18 | |||||||
Peem Teerawanichpol | 0 | 29.96 | 1:02.14 | |||||||
Andreas Sterri | 0 | 35.21 | 1:37.35 | |||||||
Caio Ellero | 0 | 29.69 | 2:07.04 | |||||||
2 | ISL Boys U 14 | 0 | ISL | 2:11.38 | ||||||
Yuma Matsuyama | 0 | 31.25 | 31.25 | |||||||
Christophe Ogiermann | 0 | 33.99 | 1:05.24 | |||||||
Cameron Ramage | 0 | 35.34 | 1:40.58 | |||||||
James Hornsby | 0 | 30.80 | 2:11.38 | |||||||
3 | CIS Boys U 14 | 0 | CIS | 2:19.18 | ||||||
Alejandro Pumarejo | 0 | 31.34 | 31.34 | |||||||
James Price | 0 | 39.36 | 1:10.70 | |||||||
Cornelis Schwenk | 0 | 37.84 | 1:48.54 | |||||||
Sasha Curti | 0 | 30.64 | 2:19.18 | |||||||
4 | ISH Boys U 14 | 0 | ISH | 2:29.36 | ||||||
Alexander Heggelund | 0 | 34.68 | 34.68 | |||||||
Saimei Kuroda | 0 | 36.67 | 1:11.35 | |||||||
Brandon Pollock | 0 | 42.04 | 1:53.39 | |||||||
Benedict Selkirk | 0 | 35.97 | 2:29.36 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 19:27 |
Resultat Gren 116 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 19:28 | |||
Arrangör |
Gren 116, 4X50m Freestyle G und 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | ASH Girls U 14 A | 0 | ASH | 2:13.42 | ||||||
Victoria Dahan | 0 | 32.82 | 32.82 | |||||||
Ashley Kopf | 0 | 34.72 | 1:07.54 | |||||||
Pauline Sandor | 0 | 35.56 | 1:43.10 | |||||||
Helen Nie | 0 | 30.32 | 2:13.42 | |||||||
2 | ISD Girls U 14 | 0 | ISD | 2:18.22 | ||||||
Johanna Abrahamsson | 0 | 33.71 | 33.71 | |||||||
Natalie Nogueira | 0 | 37.34 | 1:11.05 | |||||||
Victoria Messer | 0 | 35.96 | 1:47.01 | |||||||
Olivia Woodrow | 0 | 31.21 | 2:18.22 | |||||||
3 | ASH Girls U 14 B | 0 | ASH | 2:24.96 | ||||||
Tara Advaney | 0 | 37.35 | 37.35 | |||||||
Maria Figueroa | 0 | 35.50 | 1:12.85 | |||||||
Rebecka Sterri | 0 | 36.36 | 1:49.21 | |||||||
Andrea Rachkov | 0 | 35.75 | 2:24.96 | |||||||
4 | AIS Girls U 14 | 0 | AIS | 2:34.32 | ||||||
Stella Moss | 0 | 37.59 | 37.59 | |||||||
Indigo Hanlon | 0 | 44.23 | 1:21.82 | |||||||
Sierra Jameson | 0 | 37.31 | 1:59.13 | |||||||
Samantha Howell | 0 | 35.19 | 2:34.32 | |||||||
5 | ISH Girls U 14 | 0 | ISH | 2:49.15 | ||||||
Kim Schliessmann | 0 | 44.81 | 44.81 | |||||||
Rebekah Beveridge | 0 | 45.02 | 1:29.83 | |||||||
Celine Keller | 0 | 40.55 | 2:10.38 | |||||||
Hayley Scholefield | 0 | 38.77 | 2:49.15 | |||||||
6 | CIS Girls U 14 | 0 | CIS | 3:01.22 | ||||||
Rachel Townsend | 0 | 42.20 | 42.20 | |||||||
Rakel Svendsen | 0 | |||||||||
Nicoline Mondrup | 0 | 2:22.13 | 2:22.13 | |||||||
Alexandria Kolodziej | 0 | 39.09 | 3:01.22 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 19:28 |
Resultat Gren 117 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 16:17 | |||
Arrangör |
Gren 117, 4X50m Freestyle B und 16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | ASH Boys U 16 | 0 | ASH | 1:51.23 | ||||||
Anton Fourie | 0 | 26.58 | 26.58 | |||||||
Ivan Ellero | 0 | 29.40 | 55.98 | |||||||
Nils Vanwezer | 0 | 28.74 | 1:24.72 | |||||||
Zepher Begnell | 0 | 26.51 | 1:51.23 | |||||||
2 | ISH Boys U 16 | 0 | ISH | 2:10.80 | ||||||
Ron Cords | 0 | 32.71 | 32.71 | |||||||
Aleksander Filipiak | 0 | 33.73 | 1:06.44 | |||||||
Omry Goraly | 0 | 33.11 | 1:39.55 | |||||||
Eric Frieling | 0 | 31.25 | 2:10.80 | |||||||
3 | CIS Boys U 16 | 0 | CIS | 2:19.54 | ||||||
Riccardo Bianco | 0 | 32.77 | 32.77 | |||||||
Jeff McDonald | 0 | 35.39 | 1:08.16 | |||||||
Marcell Pölz | 0 | 34.60 | 1:42.76 | |||||||
Edward Stephenson | 0 | 36.78 | 2:19.54 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 16:17 |
Resultat Gren 118 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 16:21 | |||
Arrangör |
Gren 118, 4X50m Freestyle G und 16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | ASH Girls U 16 | 0 | ASH | 2:15.54 | ||||||
Abby Sevier | 0 | 33.51 | 33.51 | |||||||
Laura Cremer | 0 | 33.56 | 1:07.07 | |||||||
Katlynne Dahan | 0 | 36.69 | 1:43.76 | |||||||
Shani Arad | 0 | 31.78 | 2:15.54 | |||||||
2 | ISH Girls U 16 | 0 | ISH | 2:25.48 | ||||||
Lindsay Young | 0 | 34.50 | 34.50 | |||||||
Sarah Young | 0 | 34.95 | 1:09.45 | |||||||
Risa Suzuura | 0 | 42.45 | 1:51.90 | |||||||
Katherine Young | 0 | 33.58 | 2:25.48 | |||||||
3 | ISL Girls U 16 | 0 | ISL | 2:27.63 | ||||||
Charné Olivier | 0 | 38.42 | 38.42 | |||||||
Francis Le.Roux | 0 | 42.40 | 1:20.82 | |||||||
Emilie Schol | 0 | 38.47 | 1:59.29 | |||||||
Audur Sigvaldadottir | 0 | 28.34 | 2:27.63 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 16:21 |
Resultat Gren 119 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 16:25 | |||
Arrangör |
Gren 119, 4X50m Freestyle B 16 +, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | ASH Boys 16+ A | 0 | ASH | 1:50.25 | ||||||
0 | 26.03 | 26.03 | ||||||||
0 | 28.56 | 54.59 | ||||||||
0 | 28.20 | 1:22.79 | ||||||||
0 | 27.46 | 1:50.25 | ||||||||
1 | ASH Boys 16+ A | 0 | ASH | 1:50.25 | ||||||
Charter Sevier | 0 | 26.03 | 26.03 | |||||||
Nathaniel Bulovas | 0 | 28.56 | 54.59 | |||||||
Jazz Advaney | 0 | 28.20 | 1:22.79 | |||||||
Cameron Van-Wyk | 0 | 27.46 | 1:50.25 | |||||||
2 | SSHL Boys 16+ | 0 | SSHL | 1:57.62 | ||||||
0 | 29.19 | 29.19 | ||||||||
0 | 30.30 | 59.49 | ||||||||
0 | 30.85 | 1:30.34 | ||||||||
0 | 27.28 | 1:57.62 | ||||||||
2 | SSHL Boys 16+ | 0 | SSHL | 1:57.62 | ||||||
Fredrik Appelgren | 0 | 29.19 | 29.19 | |||||||
Sebastian Ols | 0 | 30.30 | 59.49 | |||||||
0 | 30.85 | 1:30.34 | ||||||||
0 | 27.28 | 1:57.62 | ||||||||
3 | AIS Boys 16 + | 0 | AIS | 2:01.98 | ||||||
Liam Vandewalle | 0 | 28.75 | 28.75 | |||||||
Tom Smits | 0 | 29.26 | 58.01 | |||||||
Sujay Khandekar | 0 | 37.17 | 1:35.18 | |||||||
Maxim Wijsman | 0 | 26.80 | 2:01.98 | |||||||
4 | ASH Boys 16+ B | 0 | ASH | 2:03.47 | ||||||
Miles Conway | 0 | 31.20 | 31.20 | |||||||
Connor Pitney | 0 | 30.80 | 1:02.00 | |||||||
Hugo Duphorn | 0 | 31.83 | 1:33.83 | |||||||
Shiv Sen-Sarma | 0 | 29.64 | 2:03.47 | |||||||
5 | ISL Boys 16+ | 0 | ISL | 2:03.50 | ||||||
Alexander Dunstan | 0 | 30.06 | 30.06 | |||||||
Max Mersch | 0 | 30.80 | 1:00.86 | |||||||
Cody Whittingham | 0 | 33.42 | 1:34.28 | |||||||
Mathias Mortensen | 0 | 29.22 | 2:03.50 | |||||||
6 | ISD Boys 16 + | 0 | ISD | 2:08.30 | ||||||
Jonathan Chien | 0 | 31.33 | 31.33 | |||||||
Shun Kiyono | 0 | 34.79 | 1:06.12 | |||||||
Nelson Noll | 0 | 33.46 | 1:39.58 | |||||||
Ryo Harita | 0 | 28.72 | 2:08.30 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 16:25 |
Resultat Gren 120 (Finaler) - Officiell |
Tävling | N.E.C.I.S Swim meet at SSHL | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 16:31 | |||
Arrangör |
Gren 120, 4X50m Freestyle G 16 +, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SSHL Girls 16+ A | 0 | SSHL | 2:06.74 | ||||||
Sophie Geijer | 0 | 30.67 | 30.67 | |||||||
Mathilda Lindholm | 0 | 33.31 | 1:03.98 | |||||||
Alexandra Lynch | 0 | 32.83 | 1:36.81 | |||||||
Nicole Goncalves | 0 | 29.93 | 2:06.74 | |||||||
2 | ASH Girls 16+ A | 0 | ASH | 2:13.03 | ||||||
Emma Kok | 0 | 32.37 | 32.37 | |||||||
Ashley Hettler | 0 | 35.10 | 1:07.47 | |||||||
Alex Wood | 0 | 33.99 | 1:41.46 | |||||||
Claire Bridgeman | 0 | 31.57 | 2:13.03 | |||||||
3 | ISD Girls 16 + | 0 | ISD | 2:18.06 | ||||||
Yoshimi Matsumura | 0 | 35.13 | 35.13 | |||||||
Ann Laube | 0 | 35.39 | 1:10.52 | |||||||
Katherine Kerr | 0 | 35.13 | 1:45.65 | |||||||
Naomi Iwazawa | 0 | 32.41 | 2:18.06 | |||||||
4 | CIS Girls 16+ | 0 | CIS | 2:25.89 | ||||||
Lea Stavenhagen | 0 | 34.89 | 34.89 | |||||||
Melissa Hall | 0 | 38.45 | 1:13.34 | |||||||
Julia Hall | 0 | 38.44 | 1:51.78 | |||||||
Sarah Turner | 0 | 34.11 | 2:25.89 | |||||||
5 | ASH Girls 16+ B | 0 | ASH | 2:28.57 | ||||||
Annie Mina | 0 | 36.65 | 36.65 | |||||||
Ann-Katrine Johansson | 0 | 36.20 | 1:12.85 | |||||||
Brooke Hettler | 0 | 38.00 | 1:50.85 | |||||||
Brenna Hettler | 0 | 37.72 | 2:28.57 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 16:31 |