2020-10-31   06:10:58
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Pori International Swimming Classic

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 7 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  International Swimming Classic    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  13:29   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2019         
 
 
Laji 7, 100m Freestyle Men, Alkuerät 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Pori Energia 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ralf Rändla  2008    276  36.54        1:12.04   
  Swimming Club Briis  1:11.90                 
                     
Gregor Ilves  2007    266  34.90        1:12.88   
  Swimming Club Briis  1:12.95                 
                     
Frederic Mere  2007    217  35.45        1:18.00   
  Swimming Club Briis  1:15.00                 
                     
Eelis Hietala  2007    197  38.09        1:20.55   
  Swimming Jyväskylä  1:21.12                 
                     
Voitto Vuorenjuuri  2007    191  37.68        1:21.39   
  Gladius Kirkkonummi  1:18.19                 
                     
Daniel Przado  2008    184  37.65        1:22.43   
  Rauman Uimaseura  1:19.86                 
                     
Märt Lukas Marran  2008    183  37.77        1:22.53   
  Swimming Club Briis  1:16.89                 
                     
Anton Ylikoski  2007    178  38.45        1:23.27   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:25.39                 
                     
Pyry Nieminen  2007    173  39.38        1:24.08   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:21.09                 
                     
10  Juho Räikkälä  2007    125  43.23        1:33.72   
  Kankaanpään Uimarit  1:35.78                 
                     
11  Miko Pitkänen  2008    110  44.62        1:37.62   
  Swimming Jyväskylä  1:28.73                 
                     
12  Arttu Kaskimies  2008    91  47.81        1:43.98   
  Gladius Kirkkonummi  1:42.19                 
                     
13  Eetu Lahtinen  2007    90  48.96        1:44.61   
  Gladius Kirkkonummi  1:48.73                 
                     
14  Samuel Lahnajoki  2009    86  47.41        1:45.88   
  Porin Uimaseura                   
                     
15  Arttu Kankaanpää  2010    67  50.82        1:55.18   
  Porin Uimaseura                   
                     
 
Laji 7, 100m Freestyle Men, Alkuerät 13 - 14 v 
Sponsori: Pori Energia 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nico Peltonen  2005    481  29.02        59.83   
  Hyvinkään Uimaseura  58.79                 
                     
Sakari Korri  2005    469  28.78        1:00.34   
  Rauman Uimaseura  58.21                 
                     
Roger Ruhno  2006    435  30.17        1:01.91   
  Swimming Club Briis  1:01.53                 
                     
Sisu Sorri  2005    429  29.48        1:02.18   
  Swimming Jyväskylä  1:01.49                 
                     
Joonas Arponen  2005    418  30.47        1:02.72   
  Rauman Uimaseura  1:03.12                 
                     
Mairo Muidre  2005    412  31.21        1:03.02   
  Swimming Club Briis  1:04.62                 
                     
Aarni Linderborg  2005    404  30.37        1:03.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.73                 
                     
Eero Mäenpää  2005    400  30.79        1:03.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:01.28                 
                     
Jasper Oikarainen  2005    396  30.55        1:03.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.97                 
                     
10  Tuomas Lehtonen  2005    395  31.35        1:03.89   
  Nokian Pyry  1:06.68                 
                     
11  Anton Kettunen  2005    372  31.29        1:05.20   
  Gladius Kirkkonummi  1:04.76                 
                     
12  Konsta Vainio  2005    352  31.28        1:06.42   
  Aurajoen Uinti  1:03.83                 
                     
13  Mikael Böckerman  2006    344  32.16        1:06.93   
  Gladius Kirkkonummi  1:07.49                 
                     
14  Veeti Valdolin  2005    312  33.17        1:09.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.66                 
                     
15  Konsta Kohonen  2005    296  33.72        1:10.37   
  Swimming Jyväskylä  1:10.69                 
                     
16  Aaro Imppola  2006    288  34.34        1:10.96   
  Uinti Hyvinkää  1:10.71                 
                     
17  Tomas Laine  2006    287  33.89        1:11.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:10.36                 
                     
18  Veeti Salminen  2006    279  34.67        1:11.71   
  Someron Esa  1:13.48                 
                     
19  Aleksi Metsäpelto  2006    274  34.53        1:12.20   
  Swimming Jyväskylä  1:13.55                 
                     
20  Ruben Honko  2006    273  34.64        1:12.25   
  Swimming Jyväskylä  1:13.45                 
                     
21  Oskari Pere  2005    266  35.06        1:12.89   
  Harjavallan Uimaseura  1:15.96                 
                     
22  Vilho Okkonen  2006    252  35.69        1:14.23   
  Rauman Uimaseura  1:14.51                 
                     
23  Evert Heino  2005    247  34.85        1:14.73   
  Porin Uimaseura  1:15.11                 
                     
24  Kaspar Annus  2006    236  36.93        1:15.81   
  Swimming Club Briis  1:15.80                 
                     
25  Benjamin Salo  2006    213  37.12        1:18.46   
  Porin Uimaseura  1:19.96                 
                     
26  Leevi Saarinen  2006    206  37.75        1:19.34   
  Uinti-Vakka  1:16.03                 
                     
27  Eetu Nieminen  2006    201  38.97        1:20.06   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:17.47                 
                     
28  Peetu Kinnunen  2006    193  38.06        1:21.15   
  Swimming Jyväskylä  1:33.30                 
                     
29  Tommi Elers  2006    146  42.31        1:29.04   
  Porin Pyrintö  1:25.18                 
                     
30  Valtteri Ihanamäki  2006    143  42.75        1:29.61   
  Kankaanpään Uimarit  1:32.94                 
                     
31  Onni Eronen  2006    142  42.96        1:29.74   
  Swimming Jyväskylä  1:29.73                 
                     
Jasper Jakonen  2006              DNS   
  Porin Pyrintö  1:36.32                 
                     
 
Laji 7, 100m Freestyle Men, Alkuerät 15 - 16 v 
Sponsori: Pori Energia 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Touko Riipinen  2004    493  28.36        59.36   
  Swimming Jyväskylä  59.42                 
                     
Karl Cristopher Teder  2004    493  28.59        59.38   
  Swimming Club Briis  1:00.92                 
                     
Jeremia Varonen  2004    491  28.52        59.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:00.74                 
                     
Aapo Kinnunen  2004    486  28.83        59.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.50                 
                     
Otso Mäkivuokko  2003    431  29.93        1:02.10   
  Gladius Kirkkonummi  1:01.46                 
                     
Atte Nieminen  2004    411  30.38        1:03.09   
  TaTu Tampere  1:04.56                 
                     
Samuel Rooke  2004    359  31.28        1:05.98   
  Uinti Hyvinkää  1:05.17                 
                     
Jesse Anoschkin  2004    341  31.80        1:07.09   
  Porin Uimaseura  1:05.38                 
                     
Timo Elo  2004    306  31.89        1:09.57   
  Swimming Jyväskylä  1:09.19                 
                     
Kristian Tankka  2004              DNS   
  Porin Uimaseura  1:21.06                 
                     
Leevi Jalava  2004              DSQ   
  Swimming Team Rauma  1:07.37                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 7, 100m Freestyle Men, Alkuerät 17 - 18 v 
Sponsori: Pori Energia 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri-Luukas Jäntti  2002    552  27.65        57.16   
  Porin Uimaseura  57.72                 
                     
Mohamed Ezzat  2001    518  27.45        58.41   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Tatu Hörkkö  2001    506  28.15        58.83   
  Uinti Tampere  56.12                 
                     
Akseli Ylikoski  2002    488  28.44        59.58   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:00.92                 
                     
Kasperi Koskinen  2001    444  29.32        1:01.45   
  Swimming Jyväskylä  1:00.72                 
                     
Eemeli Leinonen  2002    441  28.59        1:01.59   
  Uinti Tampere  58.91                 
                     
Heikki Väkeväinen  2002    437  29.47        1:01.78   
  Gladius Kirkkonummi  1:02.49                 
                     
Jiri Järvinen  2001    419  29.24        1:02.64   
  Swimming Jyväskylä  58.85                 
                     
Aapo Pyyhtinen  2002    382  30.42        1:04.62   
  Swimming Jyväskylä  1:02.31                 
                     
10  Olli Elo  2002    337  31.35        1:07.36   
  Swimming Jyväskylä  1:06.45                 
                     
 
Laji 7, 100m Freestyle Men, Alkuerät 19 v ja vanhemmat 
Sponsori: Pori Energia 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anton Herrala  1993    754  24.77        51.52   
  TaTu Tampere  50.17                 
                     
Teemu Vuorela  1994    738  24.79        51.89   
  Swimming Jyväskylä  50.47                 
                     
Teemu Viitanen  1992    674  25.64        53.49   
  TaTu Tampere  52.10                 
                     
Jakob Sievers  2000    669  25.63        53.61   
  Uinti Tampere  53.63                 
                     
Matias Tyry  1993    665  25.46        53.73   
  TaTu Tampere  52.84                 
                     
Tony Eriksson  1995    664  26.13        53.77   
  TaTu Tampere  51.83                 
                     
Juho Eerola  1995    616  26.41        55.13   
  TaTu Tampere  53.04                 
                     
Elias Kuusisto  1999    582  27.50        56.18   
  Raision Urheilijat  56.25                 
                     
Leevi Lehti  2000    575  26.72        56.38   
  Helsingfors Simsällskap  53.83                 
                     
10  Olli Rautaporras  2000    531  27.63        57.92   
  Uinti Tampere  56.86                 
                     
11  Marko Nieminen  1977    324  31.46        1:08.23   
  Loimaan Uimaseura  1:09.79                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  13:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner