2020-10-29   11:45:20
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Pori International Swimming Classic

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  International Swimming Classic    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  12:49   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2019         
 
 
Laji 1, 50m Backstroke Women, Alkuerät 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Mekeltek Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Venla Holma  2008    346          38.43   
  Loimaan Uimaseura  38.00                 
Karolin Teder  2008    284          41.03   
  Swimming Club Briis  42.11                 
Liine Raantse  2008    258          42.33   
  Gladius Kirkkonummi  44.40                 
Anni Kahlos  2008    227          44.19   
  Gladius Kirkkonummi  47.36                 
Helis Laane  2008    225          44.30   
  Swimming Club Briis  44.17                 
Krista Pajula  2008    222          44.51   
  Kankaanpään Uimarit  45.09                 
Iida Pahkala  2010    208          45.51   
  Gladius Kirkkonummi  47.14                 
Nelli Kiho  2008    206          45.62   
  Swimming Jyväskylä  45.64                 
Helka Känkänen  2008    169          48.75   
  Porin Uimaseura  47.43                 
10  Heidi Huppunen  2008    159          49.80   
  Porin Uimaseura                   
11  Hilkka Salo  2009    157          49.91   
  Rauman Uimaseura  52.72                 
12  Edla Heino  2009    127          53.56   
  Swimming Team Rauma  55.81                 
13  Elsa Ailanen  2009    126          53.81   
  Swimming Team Rauma  53.88                 
14  Emilia Valtonen  2009    124          54.04   
  Rauman Uimaseura  50.59                 
15  Paulina Deltuvaite  2008    120          54.63   
  Porin Uimaseura  58.28                 
16  Miia Kallio  2011    93          59.38   
  Porin Uimaseura  1:01.18                 
17  Helmi Rantala  2010    86          1:01.07   
  Porin Uimaseura  1:00.31                 
18  Venla Kämäräinen  2009    52          1:11.99   
  Porin Uimaseura  1:05.58                 
 
Laji 1, 50m Backstroke Women, Alkuerät 12 - 13 v 
Sponsori: Mekeltek Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kertu Kann  2006    541          33.10   
  Swimming Club Briis  33.40                 
Ellen Kaituri  2006    511          33.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.47                 
Kaisla Korvonen  2006    484          34.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.03                 
Jenna Juhola  2006    472          34.64   
  Rauman Uimaseura  34.86                 
Nora Miller  2006    391          36.87   
  Swimming Club Briis  37.33                 
Emilia Rahola  2006    382          37.17   
  Porin Uimaseura  36.65                 
Erika Pajo  2006    376          37.38   
  Swimming Club Briis  37.15                 
Mathilda Heikiö  2006    375          37.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.17                 
Saimi Ruuska  2006    367          37.66   
  Swimming Jyväskylä  38.13                 
10  Maria Kajosmäki  2006    347          38.38   
  Swimming Jyväskylä  38.09                 
11  Peppi Lehtinen  2007    346          38.42   
  Kankaanpään Uimarit  38.36                 
12  Laura Liias  2007    337          38.77   
  Swimming Club Briis  37.19                 
13  Wilma Turpeinen  2006    335          38.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.93                 
14  Hanna Törmä  2007    316          39.57   
  Porin Uimaseura  37.42                 
15  Emilia Pakkanen  2006    311          39.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  39.16                 
16  Vieno Tikkanen  2007    281          41.19   
  Swimming Jyväskylä  40.38                 
17  Pinja Pakkanen  2006    278          41.32   
  Kankaanpään Uimarit  41.66                 
18  Ronja Halinen  2007    278          41.33   
  Swimming Jyväskylä  42.13                 
19  Elli Isometsä  2007    265          42.00   
  Kankaanpään Uimarit  41.76                 
19  Lyyli Järvi  2007    265          42.00   
  Porin Uimaseura  43.12                 
21  Mari Kaski  2007    258          42.35   
  Swimming Jyväskylä  42.63                 
22  Pia Hellmann  2006    247          42.96   
  Rauman Uimaseura  43.49                 
23  Venla Hauvala  2007    241          43.31   
  Swimming Jyväskylä  44.47                 
24  Linnea Azzola  2007    238          43.51   
  Porin Uimaseura  58.83                 
24  Nelli Ranne  2007    238          43.51   
  Porin Uimaseura  43.63                 
26  Oosa Tourunen  2007    180          47.72   
  Swimming Jyväskylä  48.10                 
27  Veera Mäkelä  2007    163          49.32   
  Swimming Jyväskylä  49.07                 
28  Jade Niemelä  2007    145          51.31   
  Kankaanpään Uimarit  54.41                 
29  Julia Belov  2007    87          1:00.69   
  Porin Uimaseura                   
Elviira Salminen  2006              DSQ   
  Porin Uimaseura  59.94                 
  SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää               
 
Laji 1, 50m Backstroke Women, Alkuerät 14 - 15 v 
Sponsori: Mekeltek Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ella-Maija Syväniemi  2004    530          33.33   
  Gladius Kirkkonummi  33.59                 
Kukka Kangas  2005    512          33.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.02                 
Siiri Konkka  2004    480          34.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.46                 
Sini Salmi  2004    470          34.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.52                 
Sonila Selimi  2005    449          35.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.27                 
Lumi Luoma  2005    438          35.50   
  Uinti Hyvinkää  34.44                 
Jenna Nousiainen  2005    428          35.80   
  Nokian Pyry  35.42                 
Sivi Juvakka  2005    423          35.94   
  Nokian Pyry  34.77                 
Anniina Ahonen  2005    406          36.42   
  Hyvinkään Uimaseura  35.63                 
10  Viola Penttilä  2004    388          36.96   
  Swimming Team Rauma  34.89                 
11  Aada Tourunen  2004    386          37.05   
  Swimming Jyväskylä  36.18                 
12  Minttu Kiili  2005    383          37.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.81                 
13  Juuli Kinnunen  2004    370          37.58   
  Swimming Jyväskylä  38.28                 
14  Nelli Laaksonen  2005    365          37.73   
  Porin Uimaseura  35.31                 
15  Sanni Jouppi  2004    349          38.31   
  Swimming Team Rauma  38.92                 
16  Veera Maijala  2005    331          39.00   
  Rauman Uimaseura  38.96                 
17  Minttu Huhtahaara  2005    323          39.31   
  Swimming Jyväskylä  42.79                 
18  Amanda Ahmaoja  2005    272          41.61   
  Porin Uimaseura  41.66                 
19  Denise Palonen  2005    270          41.71   
  Swimming Jyväskylä  43.51                 
20  Emmi Silvola  2004    268          41.83   
  Uinti Hyvinkää  41.95                 
21  Emmi Ellonen  2005    258          42.33   
  Porin Uimaseura  42.32                 
22  Kaisa Harjula  2005    203          45.89   
  Porin Uimaseura  46.78                 
23  Neela Wessman  2005    186          47.25   
  Porin Pyrintö  46.21                 
Vlada Guljajeva  2004              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura  36.29                 
 
Laji 1, 50m Backstroke Women, Alkuerät 16 - 17 v 
Sponsori: Mekeltek Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emmi Kaunisto  2002    613          31.75   
  Porin Uimaseura  30.87                 
Helmi Heinonen  2002    599          32.00   
  Aurajoen Uinti  31.11                 
Sylvia Kuusisto  2003    593          32.11   
  Raision Urheilijat  31.19                 
Senni Mattila  2003    587          32.21   
  Porin Uimaseura  32.03                 
Iris Hanski  2003    567          32.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.16                 
Alida Öhberg  2002    549          32.94   
  Aurajoen Uinti  32.44                 
Siiri Jämsä  2002    547          32.97   
  Swimming Jyväskylä  32.61                 
Emmi Heine  2002    521          33.51   
  Rauman Uimaseura  32.57                 
Julia Koivisto  2002    498          34.02   
  Aurajoen Uinti  33.59                 
10  Carola Huntus  2003    461          34.92   
  Swimming Jyväskylä  34.80                 
11  Kaisla Kangas  2002    449          35.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.40                 
12  Emilia Liven  2002    446          35.31   
  Aurajoen Uinti  36.49                 
13  Maria Hautala  2003    352          38.19   
  Kurikan Ryhti  37.40                 
14  Sanni Taskinen  2003    323          39.30   
  Swimming Jyväskylä  39.80                 
15  Sanna Pajula  2003    307          39.97   
  Kankaanpään Uimarit  37.78                 
16  Linda Grönlund  2003    243          43.21   
  Porin Uimaseura  41.87                 
17  Amanda Rahola  2003    225          44.32   
  Porin Uimaseura  42.98                 
 
Laji 1, 50m Backstroke Women, Alkuerät 18 v ja vanhemmat 
Sponsori: Mekeltek Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mimosa Jallow  1994    861          28.36   
  Kampuksen Plaani  27.38                 
Jenna Laukkanen  1995    737          29.86   
  Swimming Club Vuokatti  28.00                 
Selma Soininen  1999    678          30.70   
  Kampuksen Plaani  29.84                 
Vilma Iisalo  2001    585          32.25   
  Raision Urheilijat  30.19                 
Janina Ollikainen  2000    584          32.27   
  Porin Uimaseura  32.59                 
Emma Nieminen  1996    581          32.33   
  Swimming Jyväskylä  31.42                 
Aino Puomila  1992    577          32.39   
  TaTu Tampere  30.96                 
Paula Peltola  2001    554          32.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.86                 
Jenni Lampi  2000    545          33.01   
  Swimming Jyväskylä  31.65                 
10  Roosa Mäkinen  1999    490          34.21   
  Uinti Tampere  32.60                 
11  Sara Lehtolainen  1996    474          34.59   
  Gladius Kirkkonummi  33.58                 
12  Armi Auvinen  2000    470          34.69   
  Uinti Tampere  34.34                 
13  Siiri Haanpää  2001    275          41.47   
  Porin Uimaseura  39.07                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  12:49 
 
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  International Swimming Classic    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  18:05   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2019         
 
 
Laji 1, 50m Backstroke Women, Loppukilpailut 
Sponsori: Mekeltek Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mimosa Jallow  1994    897          27.97   
  Kampuksen Plaani  27.38                 
Jenna Laukkanen  1995    764          29.51   
  Swimming Club Vuokatti  28.00                 
Selma Soininen  1999    669          30.84   
  Kampuksen Plaani  29.84                 
Emmi Kaunisto  2002    636          31.37   
  Porin Uimaseura  30.87                 
Vilma Iisalo  2001    613          31.75   
  Raision Urheilijat  30.19                 
Helmi Heinonen  2002    602          31.95   
  Aurajoen Uinti  31.11                 
Senni Mattila  2003    588          32.20   
  Porin Uimaseura  32.03                 
Sylvia Kuusisto  2003    575          32.44   
  Raision Urheilijat  31.19                 
Emma Nieminen  1996    590          32.16   
  Swimming Jyväskylä  31.42                 
10  Aino Puomila  1992    580          32.34   
  TaTu Tampere  30.96                 
11  Janina Ollikainen  2000    567          32.58   
  Porin Uimaseura  32.59                 
12  Iris Hanski  2003    567          32.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.16                 
13  Kertu Kann  2006    550          32.92   
  Swimming Club Briis  33.40                 
14  Ella-Maija Syväniemi  2004    545          33.03   
  Gladius Kirkkonummi  33.59                 
15  Jenni Lampi  2000    544          33.05   
  Swimming Jyväskylä  31.65                 
16  Siiri Jämsä  2002    529          33.34   
  Swimming Jyväskylä  32.61                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  18:05 
 
Tulokset Laji 2 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  International Swimming Classic    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  13:01   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2019         
 
 
Laji 2, 50m Butterfly Men, Alkuerät 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Porin Elementtitehdas 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ron Rooni  2007    276          34.19   
  Swimming Club Briis  33.65                 
Ralf Rändla  2008    202          37.92   
  Swimming Club Briis  36.90                 
Märt Lukas Marran  2008    176          39.68   
  Swimming Club Briis  36.90                 
Jasu Nieminen  2007    173          39.96   
  Loimaan Uimaseura  42.25                 
Juho Kallio  2007    164          40.66   
  Porin Uimaseura  39.81                 
Noel Ehrlund  2007    146          42.24   
  Gladius Kirkkonummi  43.53                 
Roope Piironen  2007    144          42.47   
  Loimaan Uimaseura  42.37                 
Voitto Vuorenjuuri  2007    111          46.22   
  Gladius Kirkkonummi  48.10                 
Kaspar Ragnar Markus Varik  2007    81          51.30   
  Gladius Kirkkonummi  58.58                 
Eetu Lahtinen  2007              DSQ   
  Gladius Kirkkonummi  1:00.00                 
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
Eino Luhtanen  2008              DSQ   
  Porin Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 2, 50m Butterfly Men, Alkuerät 13 - 14 v 
Sponsori: Porin Elementtitehdas 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sakari Korri  2005    490          28.24   
  Rauman Uimaseura  27.88                 
Nico Peltonen  2005    447          29.11   
  Hyvinkään Uimaseura  28.95                 
Sisu Sorri  2005    406          30.06   
  Swimming Jyväskylä  30.56                 
Mairo Muidre  2005    382          30.68   
  Swimming Club Briis  30.63                 
Joonas Arponen  2005    349          31.63   
  Rauman Uimaseura  31.08                 
Luka Laaksonen  2005    334          32.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.21                 
Eero Mäenpää  2005    324          32.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.13                 
Roger Ruhno  2006    320          32.54   
  Swimming Club Briis  30.60                 
Tuomas Lehtonen  2005    306          33.04   
  Nokian Pyry  34.46                 
10  Aleksanteri Nissinen  2005    301          33.21   
  Swimming Jyväskylä  32.83                 
11  Mikael Böckerman  2006    296          33.41   
  Gladius Kirkkonummi  34.55                 
12  Villem Kalmu  2005    290          33.64   
  Swimming Club Briis  35.03                 
13  Kasper Kainonen  2005    279          34.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.93                 
14  Veeti Valdolin  2005    273          34.31   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.99                 
15  Anton Kettunen  2005    245          35.57   
  Gladius Kirkkonummi  40.50                 
16  Aaro Imppola  2006    242          35.71   
  Uinti Hyvinkää  35.40                 
17  Ruben Honko  2006    216          37.11   
  Swimming Jyväskylä  37.73                 
18  Benjamin Salo  2006    205          37.73   
  Porin Uimaseura  40.83                 
19  Mio Heinola  2005    185          39.06   
  Nummelan Kisaajat  41.87                 
20  Leevi Saarinen  2006    185          39.08   
  Uinti-Vakka  39.72                 
21  Kaspar Annus  2006    178          39.57   
  Swimming Club Briis  39.00                 
22  Evert Heino  2005    172          39.99   
  Porin Uimaseura  40.51                 
23  Pyry Laurikainen  2006    159          41.03   
  Swimming Jyväskylä  41.14                 
24  Onni Eronen  2006    106          46.97   
  Swimming Jyväskylä  44.38                 
25  Valtteri Ihanamäki  2006    104          47.26   
  Kankaanpään Uimarit                   
26  Tommi Elers  2006    97          48.44   
  Porin Pyrintö  45.70                 
Aatos de Carvalho  2006              DSQ   
  Porin Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
 
Laji 2, 50m Butterfly Men, Alkuerät 15 - 16 v 
Sponsori: Porin Elementtitehdas 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aku Kaila  2003    510          27.86   
  Raision Urheilijat  27.56                 
Arttu Mäenpää  2003    499          28.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.41                 
Aapo Kinnunen  2004    474          28.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.27                 
Karl Cristopher Teder  2004    459          28.87   
  Swimming Club Briis  29.65                 
Touko Riipinen  2004    442          29.22   
  Swimming Jyväskylä  29.04                 
Otso Mäkivuokko  2003    417          29.79   
  Gladius Kirkkonummi  29.73                 
Mikko Sihvo  2004    407          30.03   
  Swimming Jyväskylä  29.40                 
Endrik Einberg  2004    396          30.31   
  Swimming Club Briis  30.43                 
Matteus Einiö  2004    332          32.14   
  Gladius Kirkkonummi  33.91                 
10  Niilo Suhonen  2004    318          32.62   
  Swimming Jyväskylä  32.70                 
11  Samuel Rooke  2004    229          36.39   
  Uinti Hyvinkää  35.58                 
12  Miko Elonen  2004    217          37.04   
  Swimming Team Rauma  36.55                 
13  Mika Karlsson  2004    168          40.34   
  Kankaanpään Uimarit  40.93                 
 
Laji 2, 50m Butterfly Men, Alkuerät 17 - 18 v 
Sponsori: Porin Elementtitehdas 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ibrahim Ezzat  2002    575          26.78   
  Aurajoen Uinti  25.79                 
Alexander Kislitsyn  2001    561          27.00   
  Swimming Jyväskylä  26.65                 
Mohamed Ezzat  2001    550          27.18   
  Aurajoen Uinti                   
Wäinö Koskinen  2002    527          27.57   
  Uinti Tampere  27.70                 
Matias Pennanen  2001    491          28.22   
  Porin Uimaseura  27.91                 
Veeti Veijonen  2001    489          28.25   
  Swimming Jyväskylä  28.04                 
Lauri-Luukas Jäntti  2002    488          28.28   
  Porin Uimaseura  28.48                 
Jiri Järvinen  2001    476          28.51   
  Swimming Jyväskylä  27.84                 
Mikael Jokinen  2001    455          28.95   
  Loimaan Uimaseura  28.72                 
10  Leevi Korpinen  2001    450          29.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.61                 
11  Kasperi Koskinen  2001    439          29.28   
  Swimming Jyväskylä  28.86                 
12  Jere Broman  2002    402          30.16   
  Uinti Tampere                   
13  Akseli Ylikoski  2002    398          30.26   
  Pihlava Työväen Urheilijat  30.44                 
Tatu Hörkkö  2001              DSQ   
  Uinti Tampere  27.00                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 2, 50m Butterfly Men, Alkuerät 19 v ja vanhemmat 
Sponsori: Porin Elementtitehdas 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niko Mäkelä  1998    758          24.42   
  Riihimäen Uimaseura  23.83                 
Eemil Varho  1997    637          25.87   
  Uinti Tampere  24.83                 
Roope Kastarinen  1994    615          26.18   
  TaTu Tampere  26.21                 
Toni Knuutila  1993    602          26.37   
  Porin Uimaseura  25.90                 
Matti Mattsson  1993    591          26.53   
  Porin Uimaseura  28.39                 
Leevi Lehti  2000    571          26.84   
  Helsingfors Simsällskap  26.53                 
Joona Korhonen  2000    539          27.35   
  Uinti Tampere  26.98                 
Lauri Törmä  2000    521          27.67   
  Porin Uimaseura  27.72                 
Leevi Luhtanen  2000    509          27.88   
  Porin Uimaseura  27.19                 
10  Walentin Koskinen  2000    505          27.95   
  Uinti Tampere  27.67                 
11  Oskari Ovaskainen  2000    481          28.42   
  Porin Uimaseura  28.57                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  13:01 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  International Swimming Classic    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  18:16   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2019         
 
 
Laji 2, 50m Butterfly Men, Loppukilpailut 
Sponsori: Porin Elementtitehdas 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niko Mäkelä  1998    818          23.81   
  Riihimäen Uimaseura  23.83                 
Eemil Varho  1997    667          25.48   
  Uinti Tampere  24.83                 
Roope Kastarinen  1994    629          25.99   
  TaTu Tampere  26.21                 
Toni Knuutila  1993    598          26.43   
  Porin Uimaseura  25.90                 
Ibrahim Ezzat  2002    594          26.48   
  Aurajoen Uinti  25.79                 
Leevi Lehti  2000    577          26.75   
  Helsingfors Simsällskap  26.53                 
Alexander Kislitsyn  2001    564          26.94   
  Swimming Jyväskylä  26.65                 
Mohamed Ezzat  2001    539          27.35   
  Aurajoen Uinti                   
Joona Korhonen  2000    547          27.23   
  Uinti Tampere  26.98                 
10  Wäinö Koskinen  2002    540          27.34   
  Uinti Tampere  27.70                 
11  Leevi Luhtanen  2000    531          27.50   
  Porin Uimaseura  27.19                 
12  Lauri Törmä  2000    529          27.53   
  Porin Uimaseura  27.72                 
13  Aku Kaila  2003    516          27.76   
  Raision Urheilijat  27.56                 
14  Arttu Mäenpää  2003    501          28.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.41                 
15  Sakari Korri  2005    498          28.08   
  Rauman Uimaseura  27.88                 
16  Matias Pennanen  2001    487          28.29   
  Porin Uimaseura  27.91                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  18:16 
 
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  International Swimming Classic    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  13:03   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2019         
 
 
Laji 3, 50m Breaststroke Men, Alkuerät 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Master Sport Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Gregor Ilves  2007    235          42.05   
  Swimming Club Briis  39.85                 
Joonas Salk  2007    219          43.01   
  Swimming Club Briis  44.25                 
Miko Pitkänen  2008    114          53.38   
  Swimming Jyväskylä  56.26                 
Arttu Kaskimies  2008    112          53.70   
  Gladius Kirkkonummi  58.87                 
Samuel Lahnajoki  2009    112          53.78   
  Porin Uimaseura  52.83                 
Max Kulmala  2008    111          53.94   
  Uimaseura Kaarina  54.49                 
Juho Räikkälä  2007    95          56.86   
  Kankaanpään Uimarit  58.98                 
Arttu Kankaanpää  2010              DSQ   
  Porin Uimaseura  1:08.52                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 50m Breaststroke Men, Alkuerät 13 - 14 v 
Sponsori: Master Sport Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sakari Korri  2005    451          33.83   
  Rauman Uimaseura  33.53                 
Luka Laaksonen  2005    344          37.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.22                 
Konsta Kohonen  2005    300          38.75   
  Swimming Jyväskylä  38.33                 
Roger Ruhno  2006    269          40.17   
  Swimming Club Briis  40.27                 
Karl-Eerik Rooni  2006    223          42.79   
  Swimming Club Briis  42.29                 
Villem Kalmu  2005    223          42.79   
  Swimming Club Briis  42.55                 
Pyry Laurikainen  2006    211          43.53   
  Swimming Jyväskylä  44.31                 
Oskari Pere  2005    178          46.06   
  Harjavallan Uimaseura  45.62                 
Aleksi Metsäpelto  2006    171          46.69   
  Swimming Jyväskylä  44.83                 
10  Osmo Räikkälä  2006    160          47.80   
  Kankaanpään Uimarit  51.08                 
11  Peetu Kinnunen  2006    146          49.22   
  Swimming Jyväskylä  48.55                 
12  Benjamin Salo  2006    128          51.37   
  Porin Uimaseura  51.21                 
13  Jasper Jakonen  2006    75          1:01.33   
  Porin Pyrintö  1:01.45                 
 
Laji 3, 50m Breaststroke Men, Alkuerät 15 - 16 v 
Sponsori: Master Sport Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Kinnunen  2003    441          34.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.68                 
Onni Äijälä  2004    434          34.25   
  Hyvinkään Uimaseura  34.24                 
Antte Säilä  2004    347          36.92   
  Uinti Tampere  42.76                 
Jesse Anoschkin  2004    269          40.18   
  Porin Uimaseura  39.71                 
Alexander Nyman  2004    247          41.34   
  Hyvinkään Uimaseura  41.07                 
Leevi Jalava  2004    232          42.20   
  Swimming Team Rauma  42.99                 
Ville Nieminen  2004    206          43.93   
  Uinti Hyvinkää  45.15                 
Mika Karlsson  2004              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit  47.18                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
 
Laji 3, 50m Breaststroke Men, Alkuerät 17 - 18 v 
Sponsori: Master Sport Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Erik Nurmi  2001    686          29.42   
  Vanders  29.47                 
Jesper Lietzén  2002    537          31.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.39                 
Veikko Pyyhtinen  2002    433          34.28   
  Swimming Jyväskylä  33.64                 
Aapo Pyyhtinen  2002    431          34.35   
  Swimming Jyväskylä  34.04                 
Mikael Jokinen  2001    401          35.17   
  Loimaan Uimaseura  34.34                 
Mohamed Ezzat  2001    399          35.23   
  Aurajoen Uinti                   
Mikael Nurmela  2002    365          36.28   
  Seinäjoen Uimarit-58  34.55                 
 
Laji 3, 50m Breaststroke Men, Alkuerät 19 v ja vanhemmat 
Sponsori: Master Sport Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mikael Laakso  1997    717          28.99   
  Hyvinkään Uimaseura  28.54                 
Ossi Oksa  1988    709          29.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.33                 
Kalle Pyykkönen  1996    694          29.31   
  Uinti Tampere  28.84                 
Werneri Koskinen  1998    671          29.64   
  Uinti Tampere  29.16                 
Tony Eriksson  1995    653          29.91   
  TaTu Tampere  29.66                 
Ari-Pekka Liukkonen  1989    649          29.97   
  Cetus Espoo  27.66                 
Jyri Lähde  1996    636          30.16   
  TaTu Tampere  30.05                 
Atte Kulmala  1998    632          30.23   
  Uinti Tampere  29.53                 
Olli Rautaporras  2000    555          31.57   
  Uinti Tampere  31.41                 
10  Walentin Koskinen  2000    526          32.14   
  Uinti Tampere  31.14                 
11  Eetu Nyrhinen  2000    519          32.28   
  Uinti Tampere  31.97                 
12  Oskari Ovaskainen  2000    468          33.40   
  Porin Uimaseura  32.57                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  13:03 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  International Swimming Classic    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  18:17   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2019         
 
 
Laji 3, 50m Breaststroke Men, Loppukilpailut 
Sponsori: Master Sport Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mikael Laakso  1997    729          28.83   
  Hyvinkään Uimaseura  28.54                 
Ossi Oksa  1988    727          28.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.33                 
Kalle Pyykkönen  1996    713          29.04   
  Uinti Tampere  28.84                 
Ari-Pekka Liukkonen  1989    708          29.11   
  Cetus Espoo  27.66                 
Erik Nurmi  2001    699          29.24   
  Vanders  29.47                 
Werneri Koskinen  1998    666          29.71   
  Uinti Tampere  29.16                 
Tony Eriksson  1995    630          30.27   
  TaTu Tampere  29.66                 
Jyri Lähde  1996    587          30.98   
  TaTu Tampere  30.05                 
Atte Kulmala  1998    648          29.98   
  Uinti Tampere  29.53                 
10  Olli Rautaporras  2000    563          31.42   
  Uinti Tampere  31.41                 
11  Walentin Koskinen  2000    553          31.60   
  Uinti Tampere  31.14                 
12  Jesper Lietzén  2002    547          31.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.39                 
13  Eetu Nyrhinen  2000    520          32.26   
  Uinti Tampere  31.97                 
14  Oskari Ovaskainen  2000    471          33.34   
  Porin Uimaseura  32.57                 
15  Sakari Korri  2005    445          33.97   
  Rauman Uimaseura  33.53                 
16  Lauri Kinnunen  2003    435          34.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.68                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  18:17 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  International Swimming Classic    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  18:27   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2019         
 
 
Laji 4, 800m Freestyle Women, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
Sponsori: Festrent 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Aino-Kaisa Paatos  2004    641  1:08.26  2:19.51  3:29.92  4:41.34  9:22.24   
  Raision Urheilijat  9:24.94      5:52.27  7:03.29  8:14.90       
                     
Ella Suominen  2005    561  1:10.05  2:25.14  3:40.75  4:55.86  9:47.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:52.36      6:09.81  7:24.17  8:37.99       
                     
Daniela Lietzén  2006    487  1:14.03  2:33.23  3:51.68  5:10.03  10:15.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  10:45.46      6:28.50  7:46.98  9:03.11       
                     
Elli Lenkkeri  2006    486  1:12.13  2:30.12  3:49.38  5:06.61  10:16.19   
  Uinti Hyvinkää  10:36.25      6:26.48  7:45.25  9:02.38       
                     
Ella Nihtilä  2004    466  1:12.46  2:30.77  3:49.69  5:08.03  10:25.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  10:16.33      6:27.81  7:47.36  9:06.93       
                     
Nelli Lehmijoki  2005    422  1:10.68  2:31.27  3:54.48  5:16.97  10:46.32   
  Nokian Pyry  10:19.29      6:40.18  8:02.46  9:25.66       
                     
Mia Karolina Müürsepp  2006    408  1:18.52  2:42.51  4:06.02  5:30.31  10:53.26   
  Aurajoen Uinti  11:05.15      6:52.96  8:15.55  9:37.66       
                     
Kristina Grimbaum  2005    400  1:20.70  2:45.57  4:08.85  5:31.55  10:57.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  11:02.68      6:55.26  8:17.25  9:38.95       
                     
Olivia Uusitorppa  2004    372  1:15.56  2:37.65  4:02.12  5:27.18  11:13.61   
  Swimming Team Rauma  10:40.75      6:53.12  8:20.00  9:47.08       
                     
10  Wilma Wallenius  2005    302  1:24.02  2:54.42  4:25.78  5:57.59  12:01.80   
  Uinti Hyvinkää  12:09.30      7:29.89  9:02.17  10:32.53       
                     
11  Aino Manner  2004    230  1:30.14  3:12.58  4:54.95  6:36.81  13:10.21   
  Porin Pyrintö  12:46.47      8:19.16  10:00.67  11:38.42       
                     
Wilma Turpeinen  2006              DNF   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  11:02.91                 
                     
 
Laji 4, 800m Freestyle Women, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Sponsori: Festrent 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Sylvia Kuusisto  2003    560  1:09.01  2:23.49  3:39.58  4:53.34  9:47.89   
  Raision Urheilijat  9:58.56      6:08.07  7:22.77  8:36.15       
                     
Maija Nurmi  2003    520  1:09.97  2:25.41  3:40.83  4:56.27  10:02.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:50.89      6:12.68  7:29.88  8:47.12       
                     
Helmi Viertorinne  2003    275  1:25.37  2:59.59  4:34.53  6:09.47  12:25.31   
  Swimming Jyväskylä  12:14.03      7:44.45  9:19.47  10:53.81       
                     
Kia Lindholm  2002              DSQ   
  Swimming Jyväskylä  11:10.56                 
  SW 10.5 Kävely / ponnistaminen altaan pohjassa               
                     
 
Laji 4, 800m Freestyle Women, Loppukilpailut 18 v ja vanhemmat 
Sponsori: Festrent 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Heta Känkänen  2001    534  1:09.22  2:23.05  3:38.43  4:54.05  9:57.51   
  Porin Uimaseura  9:38.78      6:09.70  7:25.87  8:41.71       
                     
Heta Koivuluoma  1999    496  1:10.02  2:25.75  3:42.69  5:00.82  10:12.29   
  Porin Uimaseura  10:11.71      6:18.99  7:37.67  8:56.20       
                     
Tuuli Janhunen  2001    348  1:23.19  2:50.90  4:18.82  5:46.29  11:28.75   
  Kampuksen Plaani  11:47.99      7:12.07  8:38.81  10:05.44       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  18:27 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  International Swimming Classic    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  18:35   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2019         
 
 
Laji 5, 400m Medley Men, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
Sponsori: Porin Kaupunki 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskar Tuominen  2004    370  1:13.96  2:42.26  4:23.83    5:39.48   
  Uinti Tampere  5:39.68                 
                     
Julius Sandelin  2005    328  1:21.99  2:55.70  4:36.22    5:53.53   
  Rauman Uimaseura  5:55.50                 
                     
 
Laji 5, 400m Medley Men, Loppukilpailut 17 - 18 v 
Sponsori: Porin Kaupunki 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ibrahim Ezzat  2002    461  1:05.98  2:28.75  4:02.77    5:15.62   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
Laji 5, 400m Medley Men, Loppukilpailut 19 v ja vanhemmat 
Sponsori: Porin Kaupunki 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tapio Junninen  1995    671  1:02.34  2:18.22  3:33.74    4:38.40   
  Vanders  4:26.31                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  18:35 
 
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  International Swimming Classic    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  13:24   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2019         
 
 
Laji 6, 200m Freestyle Women, Alkuerät 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Ristolan Ravintola Köyliö 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Senja Pakkanen  2008    191  44.69  1:38.28  2:29.97    3:15.86   
  Kankaanpään Uimarit  3:18.12                 
                     
Ines Saarinen  2008    173  41.37  1:33.87  2:30.55    3:22.58   
  Porin Uimaseura                   
                     
Peppiina Lettosunti  2008    173  45.19  1:36.75  2:31.39    3:22.67   
  Porin Uimaseura  3:16.48                 
                     
Krista Pajula  2008    156  43.04  1:35.37  2:32.52    3:29.80   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Heidi Huppunen  2008    130  46.08  1:43.49  2:43.79    3:42.51   
  Porin Uimaseura                   
                     
Helmi Rantala  2010    84  53.54  2:04.14  3:14.91    4:17.88   
  Porin Uimaseura                   
                     
Miia Kallio  2011    69  1:00.79  2:12.75  3:25.35    4:34.46   
  Porin Uimaseura                   
                     
Venla Kämäräinen  2009    67  1:00.98  2:13.70  3:27.95    4:37.94   
  Porin Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 200m Freestyle Women, Alkuerät 12 - 13 v 
Sponsori: Ristolan Ravintola Köyliö 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ellen Kaituri  2006    569  31.27  1:05.94  1:41.02    2:16.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:15.57                 
                     
Elli Lenkkeri  2006    494  32.34  1:08.65  1:46.40    2:22.90   
  Uinti Hyvinkää  2:22.07                 
                     
Hilla Känkänen  2006    478  31.97  1:09.36  1:47.70    2:24.49   
  Porin Uimaseura  2:25.01                 
                     
Ronja Vilska  2006    425  33.64  1:11.27  1:50.59    2:30.16   
  Aurajoen Uinti  2:28.48                 
                     
Mia Karolina Müürsepp  2006    415  33.81  1:13.56  1:54.11    2:31.45   
  Aurajoen Uinti  2:33.51                 
                     
Kaisla Korvonen  2006    394  34.23  1:13.51  1:54.05    2:34.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:28.88                 
                     
Saimi Ruuska  2006    391  35.48  1:14.59  1:55.26    2:34.50   
  Swimming Jyväskylä  2:38.87                 
                     
Mathilda Heikiö  2006    343  34.18  1:14.13  1:57.01    2:41.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:38.11                 
                     
Emilia Pakkanen  2006    335  36.58  1:18.67  2:01.92    2:42.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:48.03                 
                     
10  Meeri Nordström  2006    256  39.58  1:25.00  2:12.00    2:57.88   
  Porin Uimaseura  2:55.85                 
                     
11  Pinja Pakkanen  2006    240  39.07  1:26.67  2:15.88    3:01.59   
  Kankaanpään Uimarit  2:57.72                 
                     
12  Linnea Azzola  2007    233  42.25  1:31.59  2:18.76    3:03.38   
  Porin Uimaseura  3:06.97                 
                     
13  Elviira Salminen  2006    148  44.19  1:38.03  2:37.30    3:33.15   
  Porin Uimaseura                   
                     
Veera Mäkelä  2007              DNS   
  Swimming Jyväskylä  3:19.22                 
                     
 
Laji 6, 200m Freestyle Women, Alkuerät 14 - 15 v 
Sponsori: Ristolan Ravintola Köyliö 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Irene Mäkilä  2004    595  30.78  1:05.21  1:39.48    2:14.27   
  Raision Urheilijat  2:09.88                 
                     
Aino Rantala  2004    551  31.81  1:07.31  1:43.16    2:17.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:15.09                 
                     
Anni Törmänen  2005    501  32.52  1:09.17  1:47.33    2:22.21   
  Rauman Uimaseura  2:22.46                 
                     
Kukka Kangas  2005    493  32.87  1:10.18  1:47.92    2:22.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:17.63                 
                     
Milla Lempiälä  2005    480  33.55  1:10.85  1:48.37    2:24.28   
  Loimaan Uimaseura  2:22.61                 
                     
Mari Ann Marran  2005    452  33.52  1:11.22  1:49.94    2:27.14   
  Swimming Club Briis  2:25.00                 
                     
Veera Tall  2005    446  33.72  1:11.11  1:50.22    2:27.77   
  Porin Uimaseura  2:24.79                 
                     
Julianna Kurkela  2005    435  32.79  1:11.27  1:51.06    2:29.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:26.11                 
                     
Wilma Wallenius  2005    320  37.56  1:19.27  2:02.79    2:45.14   
  Uinti Hyvinkää  2:45.90                 
                     
10  Aino Manner  2004    314  36.72  1:18.61  2:02.49    2:46.17   
  Porin Pyrintö  2:45.12                 
                     
11  Ronja Simsek  2005    299  37.53  1:21.14  2:05.86    2:48.89   
  Porin Uimaseura  2:47.45                 
                     
12  Ellen Kivistö  2005    287  36.08  1:20.84  2:07.69    2:51.21   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
13  Ronja Rantanen  2005    273  40.18  1:26.05  2:11.13    2:53.98   
  Porin Uimaseura  3:22.56                 
                     
14  Aada Berg  2004    263  38.17  1:22.39  2:10.65    2:56.32   
  Porin Pyrintö  2:49.98                 
                     
Inka Poikolainen  2005              DNS   
  Uinti Hyvinkää  2:35.58                 
                     
 
Laji 6, 200m Freestyle Women, Alkuerät 16 - 17 v 
Sponsori: Ristolan Ravintola Köyliö 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rebekka Luoto  2003    661  30.28  1:03.81  1:37.36    2:09.64   
  Raision Urheilijat  2:06.83                 
                     
Emma von Dickoff  2002    573  31.69  1:05.96  1:41.14    2:16.01   
  Uinti Tampere  2:12.51                 
                     
Senni Mattila  2003    567  31.37  1:05.57  1:40.84    2:16.46   
  Porin Uimaseura  2:15.08                 
                     
Emmi Kaunisto  2002    560  30.46  1:05.53  1:41.96    2:16.99   
  Porin Uimaseura  2:13.62                 
                     
Helmi Heinonen  2002    545  31.98  1:07.34  1:43.40    2:18.30   
  Aurajoen Uinti  2:16.72                 
                     
Kerttu Nurmi  2003    544  32.30  1:07.42  1:43.36    2:18.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:15.63                 
                     
Julia Koivisto  2002    484  32.75  1:09.41  1:46.67    2:23.83   
  Aurajoen Uinti  2:20.10                 
                     
Alida Öhberg  2002    482  32.90  1:09.92  1:47.41    2:24.00   
  Aurajoen Uinti  2:23.69                 
                     
Enni Lahtinen  2002    482  31.85  1:07.55  1:45.39    2:24.01   
  Uinti Tampere  2:16.64                 
                     
10  Helmi Viitasalo  2002    466  33.61  1:10.47  1:48.66    2:25.66   
  Rauman Uimaseura  2:24.65                 
                     
11  Kaisla Kangas  2002    432  34.00  1:11.64  1:50.94    2:29.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:21.13                 
                     
12  Maria Hautala  2003    348  36.13  1:16.92  2:00.39    2:40.54   
  Kurikan Ryhti  2:39.73                 
                     
13  Sanni Taskinen  2003    306  38.05  1:20.27  2:04.28    2:47.58   
  Swimming Jyväskylä  2:47.58                 
                     
14  Emmi Rauhanen  2003    260  38.27  1:23.35  2:11.07    2:56.94   
  Porin Uimaseura  2:58.96                 
                     
15  Amanda Rahola  2003    240  41.28  1:27.82  2:14.94    3:01.68   
  Porin Uimaseura  2:56.69                 
                     
Iris Hanski  2003              DNS   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:15.84                 
                     
 
Laji 6, 200m Freestyle Women, Alkuerät 18 v ja vanhemmat 
Sponsori: Ristolan Ravintola Köyliö 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Heini Hammar  1999    562  31.47  1:06.37  1:41.96    2:16.87   
  Uinti Tampere  2:15.61                 
                     
Heta Koivuluoma  1999    512  32.22  1:07.48  1:44.36    2:21.21   
  Porin Uimaseura  2:16.09                 
                     
Siiri Haanpää  2001    255  38.35  1:21.86  2:09.54    2:58.14   
  Porin Uimaseura  2:48.89                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  13:24 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  International Swimming Classic    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  18:41   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2019         
 
 
Laji 6, 200m Freestyle Women, Loppukilpailut 
Sponsori: Ristolan Ravintola Köyliö 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rebekka Luoto  2003    679  29.88  1:03.19  1:36.52    2:08.52   
  Raision Urheilijat  2:06.83                 
                     
Emma von Dickoff  2002    624  31.05  1:04.37  1:38.59    2:12.19   
  Uinti Tampere  2:12.51                 
                     
Irene Mäkilä  2004    593  30.66  1:04.77  1:39.30    2:14.41   
  Raision Urheilijat  2:09.88                 
                     
Senni Mattila  2003    585  31.01  1:05.13  1:40.15    2:15.06   
  Porin Uimaseura  2:15.08                 
                     
Ellen Kaituri  2006    572  30.78  1:05.14  1:40.69    2:16.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:15.57                 
                     
Helmi Heinonen  2002    564  31.60  1:06.52  1:42.33    2:16.72   
  Aurajoen Uinti  2:16.72                 
                     
Aino Rantala  2004    560  31.26  1:06.59  1:42.69    2:17.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:15.09                 
                     
Kerttu Nurmi  2003    549  31.68  1:06.55  1:42.53    2:17.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:15.63                 
                     
Anni Törmänen  2005    530  32.38  1:08.34  1:45.40    2:19.59   
  Rauman Uimaseura  2:22.46                 
                     
10  Milla Lempiälä  2005    521  31.72  1:07.23  1:44.31    2:20.37   
  Loimaan Uimaseura  2:22.61                 
                     
11  Elli Lenkkeri  2006    499  32.17  1:08.46  1:46.32    2:22.43   
  Uinti Hyvinkää  2:22.07                 
                     
12  Hilla Känkänen  2006    490  32.63  1:09.68  1:47.15    2:23.30   
  Porin Uimaseura  2:25.01                 
                     
13  Mari Ann Marran  2005    478  32.95  1:10.30  1:49.18    2:24.42   
  Swimming Club Briis  2:25.00                 
                     
14  Helmi Viitasalo  2002    473  33.05  1:09.46  1:47.38    2:24.96   
  Rauman Uimaseura  2:24.65                 
                     
15  Julianna Kurkela  2005    459  32.83  1:10.37  1:49.07    2:26.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:26.11                 
                     
16  Veera Tall  2005    449  33.33  1:10.83  1:49.33    2:27.44   
  Porin Uimaseura  2:24.79                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  18:41 
 
Tulokset Laji 7 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  International Swimming Classic    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  13:29   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2019         
 
 
Laji 7, 100m Freestyle Men, Alkuerät 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Pori Energia 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ralf Rändla  2008    276  36.54        1:12.04   
  Swimming Club Briis  1:11.90                 
                     
Gregor Ilves  2007    266  34.90        1:12.88   
  Swimming Club Briis  1:12.95                 
                     
Frederic Mere  2007    217  35.45        1:18.00   
  Swimming Club Briis  1:15.00                 
                     
Eelis Hietala  2007    197  38.09        1:20.55   
  Swimming Jyväskylä  1:21.12                 
                     
Voitto Vuorenjuuri  2007    191  37.68        1:21.39   
  Gladius Kirkkonummi  1:18.19                 
                     
Daniel Przado  2008    184  37.65        1:22.43   
  Rauman Uimaseura  1:19.86                 
                     
Märt Lukas Marran  2008    183  37.77        1:22.53   
  Swimming Club Briis  1:16.89                 
                     
Anton Ylikoski  2007    178  38.45        1:23.27   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:25.39                 
                     
Pyry Nieminen  2007    173  39.38        1:24.08   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:21.09                 
                     
10  Juho Räikkälä  2007    125  43.23        1:33.72   
  Kankaanpään Uimarit  1:35.78                 
                     
11  Miko Pitkänen  2008    110  44.62        1:37.62   
  Swimming Jyväskylä  1:28.73                 
                     
12  Arttu Kaskimies  2008    91  47.81        1:43.98   
  Gladius Kirkkonummi  1:42.19                 
                     
13  Eetu Lahtinen  2007    90  48.96        1:44.61   
  Gladius Kirkkonummi  1:48.73                 
                     
14  Samuel Lahnajoki  2009    86  47.41        1:45.88   
  Porin Uimaseura                   
                     
15  Arttu Kankaanpää  2010    67  50.82        1:55.18   
  Porin Uimaseura                   
                     
 
Laji 7, 100m Freestyle Men, Alkuerät 13 - 14 v 
Sponsori: Pori Energia 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nico Peltonen  2005    481  29.02        59.83   
  Hyvinkään Uimaseura  58.79                 
                     
Sakari Korri  2005    469  28.78        1:00.34   
  Rauman Uimaseura  58.21                 
                     
Roger Ruhno  2006    435  30.17        1:01.91   
  Swimming Club Briis  1:01.53                 
                     
Sisu Sorri  2005    429  29.48        1:02.18   
  Swimming Jyväskylä  1:01.49                 
                     
Joonas Arponen  2005    418  30.47        1:02.72   
  Rauman Uimaseura  1:03.12                 
                     
Mairo Muidre  2005    412  31.21        1:03.02   
  Swimming Club Briis  1:04.62                 
                     
Aarni Linderborg  2005    404  30.37        1:03.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.73                 
                     
Eero Mäenpää  2005    400  30.79        1:03.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:01.28                 
                     
Jasper Oikarainen  2005    396  30.55        1:03.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.97                 
                     
10  Tuomas Lehtonen  2005    395  31.35        1:03.89   
  Nokian Pyry  1:06.68                 
                     
11  Anton Kettunen  2005    372  31.29        1:05.20   
  Gladius Kirkkonummi  1:04.76                 
                     
12  Konsta Vainio  2005    352  31.28        1:06.42   
  Aurajoen Uinti  1:03.83                 
                     
13  Mikael Böckerman  2006    344  32.16        1:06.93   
  Gladius Kirkkonummi  1:07.49                 
                     
14  Veeti Valdolin  2005    312  33.17        1:09.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.66                 
                     
15  Konsta Kohonen  2005    296  33.72        1:10.37   
  Swimming Jyväskylä  1:10.69                 
                     
16  Aaro Imppola  2006    288  34.34        1:10.96   
  Uinti Hyvinkää  1:10.71                 
                     
17  Tomas Laine  2006    287  33.89        1:11.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:10.36                 
                     
18  Veeti Salminen  2006    279  34.67        1:11.71   
  Someron Esa  1:13.48                 
                     
19  Aleksi Metsäpelto  2006    274  34.53        1:12.20   
  Swimming Jyväskylä  1:13.55                 
                     
20  Ruben Honko  2006    273  34.64        1:12.25   
  Swimming Jyväskylä  1:13.45                 
                     
21  Oskari Pere  2005    266  35.06        1:12.89   
  Harjavallan Uimaseura  1:15.96                 
                     
22  Vilho Okkonen  2006    252  35.69        1:14.23   
  Rauman Uimaseura  1:14.51                 
                     
23  Evert Heino  2005    247  34.85        1:14.73   
  Porin Uimaseura  1:15.11                 
                     
24  Kaspar Annus  2006    236  36.93        1:15.81   
  Swimming Club Briis  1:15.80                 
                     
25  Benjamin Salo  2006    213  37.12        1:18.46   
  Porin Uimaseura  1:19.96                 
                     
26  Leevi Saarinen  2006    206  37.75        1:19.34   
  Uinti-Vakka  1:16.03                 
                     
27  Eetu Nieminen  2006    201  38.97        1:20.06   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:17.47                 
                     
28  Peetu Kinnunen  2006    193  38.06        1:21.15   
  Swimming Jyväskylä  1:33.30                 
                     
29  Tommi Elers  2006    146  42.31        1:29.04   
  Porin Pyrintö  1:25.18                 
                     
30  Valtteri Ihanamäki  2006    143  42.75        1:29.61   
  Kankaanpään Uimarit  1:32.94                 
                     
31  Onni Eronen  2006    142  42.96        1:29.74   
  Swimming Jyväskylä  1:29.73                 
                     
Jasper Jakonen  2006              DNS   
  Porin Pyrintö  1:36.32                 
                     
 
Laji 7, 100m Freestyle Men, Alkuerät 15 - 16 v 
Sponsori: Pori Energia 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Touko Riipinen  2004    493  28.36        59.36   
  Swimming Jyväskylä  59.42                 
                     
Karl Cristopher Teder  2004    493  28.59        59.38   
  Swimming Club Briis  1:00.92                 
                     
Jeremia Varonen  2004    491  28.52        59.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:00.74                 
                     
Aapo Kinnunen  2004    486  28.83        59.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.50                 
                     
Otso Mäkivuokko  2003    431  29.93        1:02.10   
  Gladius Kirkkonummi  1:01.46                 
                     
Atte Nieminen  2004    411  30.38        1:03.09   
  TaTu Tampere  1:04.56                 
                     
Samuel Rooke  2004    359  31.28        1:05.98   
  Uinti Hyvinkää  1:05.17                 
                     
Jesse Anoschkin  2004    341  31.80        1:07.09   
  Porin Uimaseura  1:05.38                 
                     
Timo Elo  2004    306  31.89        1:09.57   
  Swimming Jyväskylä  1:09.19                 
                     
Kristian Tankka  2004              DNS   
  Porin Uimaseura  1:21.06                 
                     
Leevi Jalava  2004              DSQ   
  Swimming Team Rauma  1:07.37                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 7, 100m Freestyle Men, Alkuerät 17 - 18 v 
Sponsori: Pori Energia 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri-Luukas Jäntti  2002    552  27.65        57.16   
  Porin Uimaseura  57.72                 
                     
Mohamed Ezzat  2001    518  27.45        58.41   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Tatu Hörkkö  2001    506  28.15        58.83   
  Uinti Tampere  56.12                 
                     
Akseli Ylikoski  2002    488  28.44        59.58   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:00.92                 
                     
Kasperi Koskinen  2001    444  29.32        1:01.45   
  Swimming Jyväskylä  1:00.72                 
                     
Eemeli Leinonen  2002    441  28.59        1:01.59   
  Uinti Tampere  58.91                 
                     
Heikki Väkeväinen  2002    437  29.47        1:01.78   
  Gladius Kirkkonummi  1:02.49                 
                     
Jiri Järvinen  2001    419  29.24        1:02.64   
  Swimming Jyväskylä  58.85                 
                     
Aapo Pyyhtinen  2002    382  30.42        1:04.62   
  Swimming Jyväskylä  1:02.31                 
                     
10  Olli Elo  2002    337  31.35        1:07.36   
  Swimming Jyväskylä  1:06.45                 
                     
 
Laji 7, 100m Freestyle Men, Alkuerät 19 v ja vanhemmat 
Sponsori: Pori Energia 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anton Herrala  1993    754  24.77        51.52   
  TaTu Tampere  50.17                 
                     
Teemu Vuorela  1994    738  24.79        51.89   
  Swimming Jyväskylä  50.47                 
                     
Teemu Viitanen  1992    674  25.64        53.49   
  TaTu Tampere  52.10                 
                     
Jakob Sievers  2000    669  25.63        53.61   
  Uinti Tampere  53.63                 
                     
Matias Tyry  1993    665  25.46        53.73   
  TaTu Tampere  52.84                 
                     
Tony Eriksson  1995    664  26.13        53.77   
  TaTu Tampere  51.83                 
                     
Juho Eerola  1995    616  26.41        55.13   
  TaTu Tampere  53.04                 
                     
Elias Kuusisto  1999    582  27.50        56.18   
  Raision Urheilijat  56.25                 
                     
Leevi Lehti  2000    575  26.72        56.38   
  Helsingfors Simsällskap  53.83                 
                     
10  Olli Rautaporras  2000    531  27.63        57.92   
  Uinti Tampere  56.86                 
                     
11  Marko Nieminen  1977    324  31.46        1:08.23   
  Loimaan Uimaseura  1:09.79                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  13:29 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  International Swimming Classic    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  18:42   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2019         
 
 
Laji 7, 100m Freestyle Men, Loppukilpailut 
Sponsori: Pori Energia 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teemu Vuorela  1994    791  24.16        50.71   
  Swimming Jyväskylä  50.47                 
                     
Teemu Viitanen  1992    687  25.20        53.16   
  TaTu Tampere  52.10                 
                     
Tony Eriksson  1995    687  25.64        53.16   
  TaTu Tampere  51.83                 
                     
Matias Tyry  1993    663  25.49        53.78   
  TaTu Tampere  52.84                 
                     
Jakob Sievers  2000    657  25.98        53.95   
  Uinti Tampere  53.63                 
                     
Juho Eerola  1995    613  26.68        55.20   
  TaTu Tampere  53.04                 
                     
Leevi Lehti  2000    590  26.59        55.90   
  Helsingfors Simsällskap  53.83                 
                     
Lauri-Luukas Jäntti  2002    552  27.51        57.17   
  Porin Uimaseura  57.72                 
                     
Mohamed Ezzat  2001    547  27.52        57.34   
  Aurajoen Uinti                   
                     
10  Tatu Hörkkö  2001    540  27.03        57.59   
  Uinti Tampere  56.12                 
                     
11  Jeremia Varonen  2004    496  28.58        59.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:00.74                 
                     
11  Karl Cristopher Teder  2004    496  28.20        59.24   
  Swimming Club Briis  1:00.92                 
                     
13  Touko Riipinen  2004    496  28.61        59.25   
  Swimming Jyväskylä  59.42                 
                     
14  Aapo Kinnunen  2004    492  27.73        59.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.50                 
                     
15  Akseli Ylikoski  2002    489  28.59        59.51   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:00.92                 
                     
16  Nico Peltonen  2005    466  28.68        1:00.49   
  Hyvinkään Uimaseura  58.79                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  18:42 
 
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  International Swimming Classic    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  13:50   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2019         
 
 
Laji 8, 100m Breaststroke Women, Alkuerät 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Kymppilava Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nelli Kiho  2008    301  45.35        1:35.61   
  Swimming Jyväskylä  1:39.33                 
                     
Nea Nirhamo  2008    269  46.42        1:39.33   
  Loimaan Uimaseura  1:47.78                 
                     
Venla Holma  2008    269  47.35        1:39.34   
  Loimaan Uimaseura  1:41.48                 
                     
Eedi Imppola  2008    233  50.61        1:44.19   
  Uinti Hyvinkää  1:48.63                 
                     
Sofia Räihä  2008    232  49.17        1:44.33   
  Swimming Jyväskylä  1:42.77                 
                     
Karolin Teder  2008    216  52.22        1:46.80   
  Swimming Club Briis  1:44.34                 
                     
Helis Laane  2008    206  51.27        1:48.46   
  Swimming Club Briis  1:49.26                 
                     
Skylar Graves  2009    203  52.38        1:49.06   
  Tuusulan Uimaseura  1:51.79                 
                     
Matilda Jokinen  2008    198  52.74        1:50.02   
  Loimaan Uimaseura  1:50.93                 
                     
10  Tiia Mattila  2008    195  54.79        1:50.47   
  Uinti-Vakka  1:56.77                 
                     
11  Annika Leinonen  2008    147  59.27        2:01.31   
  Rauman Uimaseura  2:05.73                 
                     
12  Ines Saarinen  2008    135  59.45        2:04.86   
  Porin Uimaseura                   
                     
13  Iida Pahkala  2010    128  1:00.20        2:07.17   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
14  Heidi Huppunen  2008    101  1:05.41        2:17.47   
  Porin Uimaseura  2:24.62                 
                     
 
Laji 8, 100m Breaststroke Women, Alkuerät 12 - 13 v 
Sponsori: Kymppilava Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Rahola  2006    424  39.80        1:25.35   
  Porin Uimaseura  1:25.62                 
                     
Nora Miller  2006    387  42.13        1:27.94   
  Swimming Club Briis  1:30.15                 
                     
Emilia Pakkanen  2006    380  41.78        1:28.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.31                 
                     
Erika Pajo  2006    354  42.58        1:30.64   
  Swimming Club Briis  1:28.00                 
                     
Kiia Koivisto  2007    294  45.37        1:36.34   
  Loimaan Uimaseura  1:39.97                 
                     
Lyyli Järvi  2007    293  46.18        1:36.51   
  Porin Uimaseura  1:32.95                 
                     
Vieno Tikkanen  2007    280  47.99        1:37.97   
  Swimming Jyväskylä  1:37.19                 
                     
Maria Kajosmäki  2006    279  47.02        1:38.07   
  Swimming Jyväskylä  1:38.63                 
                     
Oosa Tourunen  2007    277  47.41        1:38.28   
  Swimming Jyväskylä  1:36.33                 
                     
10  Ronja Vilska  2006    276  45.50        1:38.47   
  Aurajoen Uinti  1:31.42                 
                     
11  Venla Hauvala  2007    267  46.68        1:39.55   
  Swimming Jyväskylä  1:39.96                 
                     
12  Peppi Lehtinen  2007    264  46.60        1:39.87   
  Kankaanpään Uimarit  1:37.28                 
                     
13  Cecilia Rönnlund  2006    263  46.02        1:40.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:39.73                 
                     
14  Hilla-Maaria Juhola  2007    255  46.77        1:41.07   
  Porin Uimaseura  1:39.35                 
                     
15  Elli Isometsä  2007    249  47.59        1:41.83   
  Kankaanpään Uimarit  1:40.97                 
                     
16  Saara Lehto  2007    242  47.87        1:42.87   
  Rauman Uimaseura  1:43.40                 
                     
17  Lilli Järvenpää  2006    240  47.07        1:43.17   
  Harjavallan Uimaseura  1:41.65                 
                     
18  Anna-Sofia Isomäki  2007    235  48.14        1:43.80   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:47.30                 
                     
19  Katri Tervola  2007    232  49.89        1:44.29   
  Kankaanpään Uimarit  1:54.49                 
                     
20  Linnea Azzola  2007    224  51.50        1:45.56   
  Porin Uimaseura  1:44.49                 
                     
21  Ronja Halinen  2007    208  52.44        1:48.15   
  Swimming Jyväskylä  1:43.90                 
                     
22  Milja Norgård  2007    204  50.89        1:48.79   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:54.45                 
                     
23  Mari Kaski  2007    198  53.09        1:49.86   
  Swimming Jyväskylä  1:47.91                 
                     
24  Veera Mäkelä  2007    194  50.81        1:50.64   
  Swimming Jyväskylä  1:45.33                 
                     
25  Eevi Ålander  2007    191  50.41        1:51.31   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:57.07                 
                     
26  Sofia Alhonen  2007    179  53.27        1:53.64   
  Gladius Kirkkonummi  1:49.55                 
                     
27  Senja-Sofia Hellman  2006    156  56.59        1:59.04   
  Pihlava Työväen Urheilijat  2:00.61                 
                     
28  Elviira Salminen  2006    142  59.42        2:02.68   
  Porin Uimaseura  2:02.36                 
                     
Stella Seppälä  2007              DSQ   
  Porin Uimaseura  2:03.14                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 8, 100m Breaststroke Women, Alkuerät 14 - 15 v 
Sponsori: Kymppilava Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Ala-Karvia  2004    523  36.91        1:19.56   
  Uinti Tampere  1:16.95                 
                     
Viola Karismaa  2005    459  39.00        1:23.12   
  Porin Uimaseura  1:22.78                 
                     
Nea Parkatti  2004    444  39.49        1:24.00   
  Swimming Jyväskylä  1:23.23                 
                     
Kristina Grimbaum  2005    384  41.06        1:28.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:26.59                 
                     
Lumi Luoma  2005    360  42.54        1:30.14   
  Uinti Hyvinkää  1:26.50                 
                     
Noora Kuparinen  2004    356  41.90        1:30.48   
  Swimming Jyväskylä  1:27.82                 
                     
Veera Maijala  2005    337  43.46        1:32.09   
  Rauman Uimaseura  1:35.14                 
                     
Minttu Huhtahaara  2005    334  44.22        1:32.36   
  Swimming Jyväskylä  1:32.77                 
                     
Ronja Simsek  2005    297  44.56        1:36.11   
  Porin Uimaseura  1:32.51                 
                     
10  Annika Uuttu  2004    269  45.66        1:39.25   
  Harjavallan Uimaseura  1:39.84                 
                     
11  Inka Poikolainen  2005    251  47.43        1:41.65   
  Uinti Hyvinkää  1:41.95                 
                     
12  Emmi Silvola  2004    239  47.64        1:43.28   
  Uinti Hyvinkää  1:41.74                 
                     
13  Kaisa Harjula  2005    222  51.45        1:45.78   
  Porin Uimaseura  1:45.72                 
                     
14  Aada Berg  2004    220  49.31        1:46.08   
  Porin Pyrintö  1:44.04                 
                     
15  Neela Wessman  2005    173  54.07        1:55.00   
  Porin Pyrintö  1:52.18                 
                     
Enni Huttunen  2005              DNS   
  Rauman Uimaseura  1:32.60                 
                     
Vlada Guljajeva  2004              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura  1:19.15                 
                     
Hilda Kankeri  2005              DSQ   
  Harjavallan Uimaseura  1:48.28                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 8, 100m Breaststroke Women, Alkuerät 16 - 17 v 
Sponsori: Kymppilava Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rebekka Luoto  2003    638  34.81        1:14.46   
  Raision Urheilijat  1:11.22                 
                     
Ina Pollari  2002    589  35.00        1:16.47   
  Uinti Tampere  1:13.80                 
                     
Martta Ruuska  2003    579  35.87        1:16.94   
  Swimming Jyväskylä  1:14.53                 
                     
Mia Pentti  2002    549  36.81        1:18.30   
  Swimming Jyväskylä  1:19.18                 
                     
Saana Vähämaa  2002    547  36.60        1:18.37   
  Rauman Uimaseura  1:18.44                 
                     
Emilia Liven  2002    540  36.70        1:18.72   
  Aurajoen Uinti  1:14.11                 
                     
Emma Uusküla  2002    536  37.16        1:18.91   
  Raision Urheilijat  1:14.45                 
                     
Siiri Pellinen  2003    518  37.41        1:19.82   
  Swimming Jyväskylä  1:18.23                 
                     
Carola Huntus  2003    490  37.58        1:21.31   
  Swimming Jyväskylä  1:19.14                 
                     
10  Ella Nore  2002    411  39.20        1:26.21   
  Porin Uimaseura  1:27.74                 
                     
11  Ruusu Nieminen  2002    397  39.42        1:27.25   
  Swimming Jyväskylä  1:26.32                 
                     
12  Sanna Pajula  2003    312  43.94        1:34.53   
  Kankaanpään Uimarit  1:36.46                 
                     
13  Sanni Taskinen  2003    305  45.45        1:35.19   
  Swimming Jyväskylä  1:32.79                 
                     
14  Linda Grönlund  2003    255  47.22        1:41.03   
  Porin Uimaseura  1:42.69                 
                     
Siiri Einiö  2003              DNF   
  Gladius Kirkkonummi  1:12.77                 
                     
 
Laji 8, 100m Breaststroke Women, Alkuerät 18 v ja vanhemmat 
Sponsori: Kymppilava Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ida Hulkko  1998    780  31.91        1:09.66   
  TaTu Tampere  1:08.04                 
                     
Anniina Murto  2001    753  32.49        1:10.46   
  Porin Uimaseura  1:10.29                 
                     
Jenna Laukkanen  1995    721  33.43        1:11.50   
  Swimming Club Vuokatti  1:07.25                 
                     
Hanna Hammar  1998    591  35.40        1:16.39   
  Uinti Tampere  1:12.64                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  13:50 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  International Swimming Classic    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  18:47   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2019         
 
 
Laji 8, 100m Breaststroke Women, Loppukilpailut 
Sponsori: Kymppilava Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ida Hulkko  1998    793  31.90        1:09.27   
  TaTu Tampere  1:08.04                 
                     
Jenna Laukkanen  1995    757  32.93        1:10.36   
  Swimming Club Vuokatti  1:07.25                 
                     
Anniina Murto  2001    751  32.80        1:10.54   
  Porin Uimaseura  1:10.29                 
                     
Martta Ruuska  2003    609  35.34        1:15.62   
  Swimming Jyväskylä  1:14.53                 
                     
Ina Pollari  2002    601  34.13        1:15.96   
  Uinti Tampere  1:13.80                 
                     
Saana Vähämaa  2002    541  36.66        1:18.68   
  Rauman Uimaseura  1:18.44                 
                     
Emma Uusküla  2002    540  37.34        1:18.73   
  Raision Urheilijat  1:14.45                 
                     
Carola Huntus  2003    465  38.24        1:22.77   
  Swimming Jyväskylä  1:19.14                 
                     
Nea Parkatti  2004    484  38.13        1:21.67   
  Swimming Jyväskylä  1:23.23                 
                     
10  Emilia Rahola  2006    421  40.07        1:25.52   
  Porin Uimaseura  1:25.62                 
                     
11  Kristina Grimbaum  2005    413  40.77        1:26.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:26.59                 
                     
12  Lumi Luoma  2005    406  41.20        1:26.55   
  Uinti Hyvinkää  1:26.50                 
                     
13  Nora Miller  2006    406  42.25        1:26.58   
  Swimming Club Briis  1:30.15                 
                     
14  Emilia Pakkanen  2006    405  40.41        1:26.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.31                 
                     
15  Ruusu Nieminen  2002    394  40.35        1:27.47   
  Swimming Jyväskylä  1:26.32                 
                     
16  Ella Nore  2002    379  40.78        1:28.60   
  Porin Uimaseura  1:27.74                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  18:47 
 
Tulokset Laji 9 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  International Swimming Classic    Tulostuspäivämäärä  25 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  13:59   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2019         
 
 
Laji 9, 100m Backstroke Men, Alkuerät 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Ahlströmin Ruukit 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Salk  2007    241  40.62        1:23.26   
  Swimming Club Briis  1:23.55                 
                     
Juho Kallio  2007    183  43.41        1:31.19   
  Porin Uimaseura  1:31.29                 
                     
Eelis Telakoski  2007    180  44.27        1:31.76   
  Swimming Jyväskylä  1:59.69                 
                     
Märt Lukas Marran  2008    159  45.25        1:35.54   
  Swimming Club Briis  1:31.30                 
                     
Pyry Nieminen  2007    159  47.13        1:35.64   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:36.11                 
                     
Jasu Nieminen  2007    153  47.70        1:36.74   
  Loimaan Uimaseura  1:36.61                 
                     
Noel Ehrlund  2007    150  47.92        1:37.57   
  Gladius Kirkkonummi  1:36.67                 
                     
Eino Luhtanen  2008    109  51.99        1:48.28   
  Porin Uimaseura                   
                     
Kaspar Ragnar Markus Varik  2007    90  55.34        1:55.68   
  Gladius Kirkkonummi  1:55.12                 
                     
Juho Räikkälä  2007              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit  1:47.82                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 9, 100m Backstroke Men, Alkuerät 13 - 14 v 
Sponsori: Ahlströmin Ruukit 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jorven Nopponen  2005    427  33.17        1:08.81   
  Viimsi Veeklubi  1:08.62                 
                     
Arttu Venemies  2005    366  35.31        1:12.44   
  Swimming Jyväskylä  1:13.75                 
                     
Juho Törmä  2005    346  34.99        1:13.79   
  Porin Uimaseura  1:13.09                 
                     
Joonas Arponen  2005    341  35.63        1:14.19   
  Rauman Uimaseura  1:11.92                 
                     
Mairo Muidre  2005    305  35.36        1:17.01   
  Swimming Club Briis  1:20.00                 
                     
Villem Kalmu  2005    299  36.95        1:17.46   
  Swimming Club Briis  1:13.65                 
                     
Kasper Kainonen  2005    295  37.24        1:17.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:19.41                 
                     
Aleksanteri Nissinen  2005    282  36.68        1:19.05   
  Swimming Jyväskylä  1:17.06                 
                     
Aaro Imppola  2006    258  39.71        1:21.44   
  Uinti Hyvinkää  1:20.50                 
                     
10  Aarni Linderborg  2005    256  39.62        1:21.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:18.03                 
                     
11  Tomas Laine  2006    233  41.24        1:24.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:23.01                 
                     
12  Veeti Salminen  2006    224  41.72        1:25.29   
  Someron Esa  1:24.91                 
                     
13  Karl-Eerik Rooni  2006    223  42.18        1:25.49   
  Swimming Club Briis  1:28.00                 
                     
14  Ruben Honko  2006    221  41.58        1:25.64   
  Swimming Jyväskylä  1:28.25                 
                     
15  Osmo Räikkälä  2006    197  43.32        1:29.05   
  Kankaanpään Uimarit  1:31.32                 
                     
16  Leevi Saarinen  2006    192  42.73        1:29.78   
  Uinti-Vakka  1:27.49                 
                     
17  Eetu Nieminen  2006    182  45.57        1:31.39   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:28.64                 
                     
18  Aleksi Metsäpelto  2006    179  44.14        1:31.86   
  Swimming Jyväskylä  1:30.24                 
                     
19  Peetu Kinnunen  2006    148  48.04        1:37.97   
  Swimming Jyväskylä  1:36.06                 
                     
20  Tommi Elers  2006    130  50.27        1:42.27   
  Porin Pyrintö  1:40.45                 
                     
21  Aatos de Carvalho  2006    118  52.72        1:45.51   
  Porin Uimaseura  1:52.64                 
                     
Nooa Paasikivi  2006              DNS   
  Porin Uimaseura