2019-08-20   14:01:12
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Lappiuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  10:14   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 1, 200m SU T11,13,15,N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Elizaveta Lisichenko  2008  Kovdor    48.31  1:42.67  2:36.78    3:27.22   
Aleksandra Senchykova  2008  Kovdor    1:42.38  2:36.92  3:27.30    3:27.30   
Birgitte Henriksen  2008  Karasjok Svømmeklubb    3:59.86        3:59.86   
                     
 
Laji 1, 200m SU T11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit    40.97  1:24.94  2:11.05    2:55.73   
Andrea Guttormsen  2007  Alta Svømmeklubb    1:57.95  3:59.25      3:59.25   
Zinaida Vohmianina  2007  Kovdor            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 1, 200m SU T11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit    1:19.87  2:45.20      2:45.20   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  10:14 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  10:27   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 2, 200m SU P12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Aleksey Tahmanov  2007  APATITY    41.60  1:26.21  2:11.00    2:55.33   
Jonas Mortelmans Somby  2007  Karasjok Svømmeklubb    47.93  1:40.43  2:33.07    3:24.95   
Artem Zamorkov  2008  Kovdor    49.58  1:41.59  2:36.94    3:27.88   
Wassim Rayan  2007  Alta Svømmeklubb    51.50  2:49.45  3:48.28    3:48.28   
Johan Johansen  2007  Kirkenes Svømmeklubb    54.83  1:54.21  3:48.79    3:48.79   
                     
 
Laji 2, 200m SU P12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Ivan Lobanov  2006  APATITY    36.62  1:16.25  1:57.28    2:34.53   
Raitis Rudzitis  2005  Kirkenes Svømmeklubb    41.83  1:28.27  2:14.09    2:57.02   
Otto Karslen  2006  Kirkenes Svømmeklubb    44.31  1:31.52  2:18.94    3:02.57   
                     
 
Laji 2, 200m SU P12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Konstantin Pahomov  2004  Kovdor    33.21  1:09.66  1:48.29    2:27.13   
Jami Kenttälä  2004  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 2, 200m SU P12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Vladimir Veselov  2002  Poliarnye Zori    29.72  1:02.39  1:36.05    2:09.64   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  10:27 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  10:39   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 3, 50m VU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Siiri-Unelma Hentilä  2010  Kemin Työväen Uimarit            48.66   
                     
 
Laji 3, 50m VU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Polina Miheeva  2008  Kovdor            31.61   
Olivia Riekki  2008  Oulun Uinti 1906            34.71   
Nadezhda Uss  2008  APATITY            35.89   
Enni Lytz  2008  Swimming Club Rovaniemi            37.48   
Iida-Carita Niskanen  2008  Vieskan Uimarit            38.28   
Kaia Mathisen  2008  Alta Svømmeklubb            38.36   
Saana Kalasniemi  2009  Kemin Uimaseura            38.37   
Tanja Korshunova  2008  Kirkenes Svømmeklubb            41.25   
Birgitte Henriksen  2008  Karasjok Svømmeklubb            45.22   
10  Elise Henriksen  2008  Karasjok Svømmeklubb            55.34   
11  Aurora Eivik  2009  Kirkenes Svømmeklubb            1:07.08   
Oda Bye Evensen  2008  Alta Svømmeklubb            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 3, 50m VU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anastasiia Evdokimova  2007  Poliarnye Zori            29.93   
Anna Kortesalmi  2006  Rovaniemen Uimaseura            31.58   
Saaga Kähkönen  2006  Vieskan Uimarit            32.15   
Sandra Maria Balto  2007  Karasjok Svømmeklubb            32.42   
Sofia Palojärvi  2007  Swimming Club Rovaniemi            32.47   
Julia Myreng  2006  Bsk Svømming            33.02   
Oona Lipponen  2006  Kemin Uimaseura            33.25   
Milla Seppälä  2007  Kemin Uimaseura            33.39   
Ellerine Tellefsen  2006  Kirkenes Svømmeklubb            33.95   
10  Aino Kauppinen  2006  Kemin Uimaseura            34.13   
11  Ida K Agersen  2006  Kirkenes Svømmeklubb            34.29   
11  Sara Lappalainen  2007  Swimming Club Rovaniemi            34.29   
13  Elsa Pelkonen  2007  Vieskan Uimarit            34.44   
14  Saara Nissinen  2006  Kemin Työväen Uimarit            36.38   
15  Emilia Leivo  2006  Kuusamon Erä-Veikot            36.43   
16  Szantal Szylobryt  2006  Bsk Svømming            36.53   
17  Elsa Herrala  2007  Vieskan Uimarit            36.61   
18  Peppi Tapio  2006  Rovaniemen Uimaseura            36.63   
19  Aurora Pettersen  2006  Bsk Svømming            36.83   
20  Hilma Koskiniemi  2007  Rovaniemen Uimaseura            37.07   
21  Lea-Tekzine Røsberg  2006  Alta Svømmeklubb            37.16   
22  Susann Andersen  2007  Kirkenes Svømmeklubb            37.26   
23  Kiia Ärväs  2007  Swimming Club Rovaniemi            37.81   
24  Aada Vanhanarkaus  2007  Swimming Club Rovaniemi            37.87   
25  Saaga Beets  2007  Swimming Club Rovaniemi            37.92   
26  Julie Lovise Thorkildsen  2006  Alta Svømmeklubb            38.03   
27  Lilja Polojärvi  2006  Swimming Club Rovaniemi            39.98   
28  Andrea Guttormsen  2007  Alta Svømmeklubb            41.89   
                     
 
Laji 3, 50m VU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi            28.68   
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi            28.98   
Riina Niemi  2005  Swimming Club Rovaniemi            29.28   
Alisa Hansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb            29.99   
Inka Lytz  2004  Swimming Club Rovaniemi            30.09   
Julianne Haug Rojas  2004  Kirkenes Svømmeklubb            30.10   
Elle Karlsen  2004  Kirkenes Svømmeklubb            30.72   
Hanna-Maria Korpilähde  2004  Rovaniemen Uimaseura            30.77   
Linda Hansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb            30.87   
10  Saana Lauhava  2005  Swimming Club Rovaniemi            31.10   
11  Miina Johanne Johansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb            31.50   
12  Saana Näsi  2004  Kemin Uimaseura            31.82   
13  Maria Kaarlejärvi  2004  Swimming Club Rovaniemi            31.92   
14  Sani Nätynki  2005  Swimming Club Rovaniemi            32.17   
15  Sunna Svendsen  2005  Karasjok Svømmeklubb            32.84   
16  Mina Nesje  2004  Kirkenes Svømmeklubb            32.98   
17  Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi            33.13   
18  Selja Lahti  2005  Swimming Club Rovaniemi            33.92   
19  Wenla Niemi  2004  Swimming Club Rovaniemi            34.07   
20  Elise Pedersen  2005  Kirkenes Svømmeklubb            34.32   
21  Hannah Ryeng  2005  Kirkenes Svømmeklubb            35.07   
22  Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku            36.68   
23  Kaja Lunde  2004  Kirkenes Svømmeklubb            41.20   
                     
 
Laji 3, 50m VU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anastasia Golikova  1997  APATITY            27.80   
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi            28.08   
Sini Niemi  1993  Tornion Uimaseura            28.44   
Henna Hökkä  2003  Oulun Uinti 1906            29.10   
Siiri Keisu  2003  Haukiputaan Heitto            30.99   
Emmi Palo  2003  Kemin Uimaseura            35.15   
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  10:39 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  10:57   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 4, 50m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Reetu Jauhojärvi  2009  Swimming Club Rovaniemi            38.92   
Aaron Rantsi  2009  Kemin Uimaseura            40.08   
Ebbe Karlsen  2009  Kirkenes Svømmeklubb            41.92   
Eero Ranta-Valkama  2009  Swimming Club Rovaniemi            43.94   
Aaron Kelloniemi  2010  Kemijärven Kaiku            45.37   
Gjermund Dørmenæn  2009  Kirkenes Svømmeklubb            54.90   
                     
 
Laji 4, 50m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Yan Fedorov  2007  APATITY            31.31   
Aleksey Tahmanov  2007  APATITY            31.46   
Leevi Sammalmaa  2007  Vieskan Uimarit            31.68   
Danil Alensky  2008  APATITY            32.14   
Veeti Riskilä  2007  Rovaniemen Uimaseura            35.40   
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit            35.99   
Erlend Frisk Olsen  2008  Alta Svømmeklubb            36.07   
Aatu Poikkimäki  2008  Vieskan Uimarit            36.29   
Wassim Rayan  2007  Alta Svømmeklubb            36.29   
10  Nikita Glybin  2008  Kovdor            36.39   
11  Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit            36.86   
12  Emil Koskela  2008  Vieskan Uimarit            37.02   
13  Gleb Shumilov  2007  APATITY            37.42   
14  Jonas Mortelmans Somby  2007  Karasjok Svømmeklubb            38.07   
15  Tuomas Nissinen  2008  Kemin Työväen Uimarit            38.49   
16  Johan Johansen  2007  Kirkenes Svømmeklubb            41.20   
17  Juho Saukkonen  2008  Kemin Uimaseura            42.91   
                     
 
Laji 4, 50m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Egor Arsentiev  2006  APATITY            28.91   
Miko Saukkonen  2006  Kemin Uimaseura            30.48   
Weeti Niemi  2006  Swimming Club Rovaniemi            31.21   
Ilya Kozhukhov  2005  APATITY            31.60   
Matvey Sarypin  2006  APATITY            31.97   
Otto Karslen  2006  Kirkenes Svømmeklubb            32.03   
Elmeri Kaihua  2006  Swimming Club Rovaniemi            33.16   
Raitis Rudzitis  2005  Kirkenes Svømmeklubb            33.32   
Ingvar Solhaug  2005  Kirkenes Svømmeklubb            39.74   
10  Julius Turunen  2006  Rovaniemen Uimaseura            43.43   
11  Askil Gundersen  2006  Alta Svømmeklubb            49.03   
                     
 
Laji 4, 50m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Toni Lipponen  2003  Kemin Uimaseura            25.77   
Nikita Chirkunov  2003  APATITY            26.28   
Daniil Ivanov  2004  Kovdor            27.04   
Kasper Lytz  2003  Swimming Club Rovaniemi            27.30   
Juho Tarvainen  2004  Kuusamon Erä-Veikot            31.23   
Alex Kortesalmi  2004  Rovaniemen Uimaseura            31.56   
                     
 
Laji 4, 50m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kirill Volisov  2001  APATITY            24.65   
Vladimir Veselov  2002  Poliarnye Zori            24.84   
Riku Ylikärppä  1998  Kemin Uimaseura            24.95   
Topi Lukkarinen  2000  Swimming Club Rovaniemi            25.07   
Antti Latikka  1990  Swimming Club Rovaniemi            25.93   
Kirill Polikanov  2002  Poliarnye Zori            26.17   
Henrik Siltari  2002  Kemin Uimaseura            27.05   
Valtteri Setälä  2002  Swimming Club Rovaniemi            28.48   
Aleksanteri Angelva  2001  Swimming Club Rovaniemi            29.83   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  10:57 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  11:07   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 5, 200m RU T13,15,N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    38.92  1:24.04  2:10.47    2:57.64   
Lina Juutilainen  2007  Rovaniemen Uimaseura    42.93  1:32.82  2:24.42    3:14.51   
Mariana Lipina  2006  Kovdor    42.88  1:32.60  2:24.47    3:14.87   
Armi Aurora Tavi  2007  Kemin Uimaseura    43.49  1:33.23  2:25.58    3:16.86   
Sofia Korepanova  2007  APATITY    45.74  1:36.62  2:28.57    3:18.55   
Aurora Pettersen  2006  Bsk Svømming    47.03  1:41.93  2:38.19    3:32.33   
Julia Myreng  2006  Bsk Svømming    49.27  1:43.64  2:39.88    3:35.78   
Szantal Szylobryt  2006  Bsk Svømming            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Tanja Korshunova  2008  Kirkenes Svømmeklubb            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 5, 200m RU T13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Vladislava Shumilina  2005  Poliarnye Zori    38.47  1:22.71  2:07.99    2:51.39   
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi    39.11  1:23.75  2:08.95    2:52.53   
Anastasia Avramenko  2005  APATITY    45.17  1:37.06  2:30.95    3:24.48   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  11:07 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  11:12   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 6, 200m RU P14,16,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Lev Glushenkov  2007  APATITY    43.18  1:31.07  2:20.69    3:09.83   
Ilya Uss  2006  APATITY    44.02  1:33.78  2:22.34    3:10.42   
Wassim Rayan  2007  Alta Svømmeklubb    51.72  1:55.87  2:59.41    4:01.93   
Askil Gundersen  2006  Alta Svømmeklubb    1:02.27  2:09.31  3:14.95    4:21.65   
                     
 
Laji 6, 200m RU P14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Konstantin Pahomov  2004  Kovdor    36.36  1:16.45  1:58.84    2:40.82   
                     
 
Laji 6, 200m RU P14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Maxim Avramenko  2002  APATITY    38.69  1:21.93  2:06.11    2:49.61   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  11:12 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  11:50   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 7, 50m PU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Siiri-Unelma Hentilä  2010  Kemin Työväen Uimarit            1:05.21   
                     
 
Laji 7, 50m PU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Olivia Riekki  2008  Oulun Uinti 1906            39.85   
Anna Rajakangas  2008  Oulun Uinti 1906            43.57   
Aleksandra Senchykova  2008  Kovdor            44.15   
Enni Lytz  2008  Swimming Club Rovaniemi            45.16   
Iida-Carita Niskanen  2008  Vieskan Uimarit            46.04   
Saana Kalasniemi  2009  Kemin Uimaseura            46.34   
Kaia Mathisen  2008  Alta Svømmeklubb            49.02   
Birgitte Henriksen  2008  Karasjok Svømmeklubb            52.80   
Oda Bye Evensen  2008  Alta Svømmeklubb            58.82   
                     
 
Laji 7, 50m PU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anna Kortesalmi  2006  Rovaniemen Uimaseura            33.96   
Saaga Kähkönen  2006  Vieskan Uimarit            35.41   
Sandra Maria Balto  2007  Karasjok Svømmeklubb            37.21   
Maria Drobyshevskaya  2007  APATITY            38.97   
Zinaida Vohmianina  2007  Kovdor            39.91   
Julia Myreng  2006  Bsk Svømming            42.96   
Elsa Pelkonen  2007  Vieskan Uimarit            43.90   
Lea-Tekzine Røsberg  2006  Alta Svømmeklubb            44.03   
Elsa Herrala  2007  Vieskan Uimarit            44.62   
10  Emilia Leivo  2006  Kuusamon Erä-Veikot            44.71   
11  Julie Lovise Thorkildsen  2006  Alta Svømmeklubb            49.03   
12  Andrea Guttormsen  2007  Alta Svømmeklubb            57.91   
                     
 
Laji 7, 50m PU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Riina Niemi  2005  Swimming Club Rovaniemi            31.01   
Emilia Juutilainen  2004  Rovaniemen Uimaseura            31.51   
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi            32.27   
Emilia Kivijärvi  2004  Rovaniemen Uimaseura            32.75   
Julianne Haug Rojas  2004  Kirkenes Svømmeklubb            33.38   
Hanna-Maria Korpilähde  2004  Rovaniemen Uimaseura            33.86   
Alisa Hansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb            33.92   
Miina Johanne Johansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb            35.13   
Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi            36.07   
10  Saana Lauhava  2005  Swimming Club Rovaniemi            36.33   
11  Linda Hansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb            36.48   
12  Elle Karlsen  2004  Kirkenes Svømmeklubb            36.61   
13  Sunna Svendsen  2005  Karasjok Svømmeklubb            36.79   
14  Roosa-Marie Karjalainen  2005  Kuusamon Erä-Veikot            41.72   
15  Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku            43.21   
                     
 
Laji 7, 50m PU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ada Niskala  2000  Rovaniemen Uimaseura            30.43   
Anastasia Golikova  1997  APATITY            30.58   
Siiri Keisu  2003  Haukiputaan Heitto            33.44   
Henna Hökkä  2003  Oulun Uinti 1906            33.59   
Emmi Palo  2003  Kemin Uimaseura            40.11   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  11:50 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  11:57   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 8, 50m PU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ebbe Karlsen  2009  Kirkenes Svømmeklubb            51.51   
                     
 
Laji 8, 50m PU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Yan Fedorov  2007  APATITY            37.19   
Pavel Bykov  2007  APATITY            37.48   
Leevi Sammalmaa  2007  Vieskan Uimarit            37.65   
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit            42.46   
Aatu Poikkimäki  2008  Vieskan Uimarit            46.73   
Tuomas Nissinen  2008  Kemin Työväen Uimarit            46.80   
Emil Koskela  2008  Vieskan Uimarit            47.03   
Erlend Frisk Olsen  2008  Alta Svømmeklubb            47.27   
Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit            47.87   
10  Wassim Rayan  2007  Alta Svømmeklubb            48.71   
11  Jonas Mortelmans Somby  2007  Karasjok Svømmeklubb            49.40   
                     
 
Laji 8, 50m PU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Artem Klishin  2006  APATITY            31.56   
Ivan Lobanov  2006  APATITY            34.01   
                     
 
Laji 8, 50m PU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kasper Lytz  2003  Swimming Club Rovaniemi            28.61   
Juho Tarvainen  2004  Kuusamon Erä-Veikot            35.82   
Alex Kortesalmi  2004  Rovaniemen Uimaseura            40.44   
                     
 
Laji 8, 50m PU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Vladimir Veselov  2002  Poliarnye Zori            26.67   
Antti Latikka  1990  Swimming Club Rovaniemi            28.39   
Aleksanteri Angelva  2001  Swimming Club Rovaniemi            31.59   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  11:57 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  12:25   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 9, 100m SKU T11,13,15,N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Polina Miheeva  2008  Kovdor    38.56        1:25.05   
Nadezhda Uss  2008  APATITY    1:30.31        1:30.31   
Enni Lytz  2008  Swimming Club Rovaniemi    47.32        1:38.19   
Kaia Mathisen  2008  Alta Svømmeklubb    47.92        1:40.03   
Birgitte Henriksen  2008  Karasjok Svømmeklubb    54.19        1:54.54   
Oda Bye Evensen  2008  Alta Svømmeklubb    55.59        1:54.54   
Elise Henriksen  2008  Karasjok Svømmeklubb            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 9, 100m SKU T11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Anastasiia Evdokimova  2007  Poliarnye Zori    34.92        1:14.73   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    37.37        1:18.04   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit            1:19.61   
Sofia Palojärvi  2007  Swimming Club Rovaniemi    38.55        1:23.43   
Lina Juutilainen  2007  Rovaniemen Uimaseura    1:24.55        1:24.55   
Oona Lipponen  2006  Kemin Uimaseura    38.70        1:24.89   
Armi Aurora Tavi  2007  Kemin Uimaseura            1:24.96   
Milla Seppälä  2007  Kemin Uimaseura    40.01        1:27.47   
Saara Nissinen  2006  Kemin Työväen Uimarit    39.97        1:28.02   
10  Sara Lappalainen  2007  Swimming Club Rovaniemi    41.65        1:28.07   
11  Sandra Maria Balto  2007  Karasjok Svømmeklubb    40.75        1:28.39   
12  Julia Myreng  2006  Bsk Svømming    41.92        1:28.69   
13  Ellerine Tellefsen  2006  Kirkenes Svømmeklubb    39.75        1:30.00   
14  Maria Drobyshevskaya  2007  APATITY    43.23        1:30.21   
15  Ida K Agersen  2006  Kirkenes Svømmeklubb    43.47        1:31.91   
16  Sofia Korepanova  2007  APATITY    45.85        1:32.86   
17  Lea-Tekzine Røsberg  2006  Alta Svømmeklubb    44.73        1:33.82   
18  Aino Kauppinen  2006  Kemin Uimaseura    44.39        1:34.34   
19  Susann Andersen  2007  Kirkenes Svømmeklubb    45.25        1:36.40   
20  Kiia Ärväs  2007  Swimming Club Rovaniemi    45.72        1:37.33   
21  Saaga Beets  2007  Swimming Club Rovaniemi    45.39        1:39.29   
22  Julie Lovise Thorkildsen  2006  Alta Svømmeklubb    46.69        1:41.60   
23  Lilja Polojärvi  2006  Swimming Club Rovaniemi    46.08        1:45.51   
24  Andrea Guttormsen  2007  Alta Svømmeklubb    56.28        1:57.63   
Aada Vanhanarkaus  2007  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 9, 100m SKU T11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Emilia Kivijärvi  2004  Rovaniemen Uimaseura    35.30        1:14.24   
Riina Niemi  2005  Swimming Club Rovaniemi    33.86        1:14.70   
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit    34.63        1:14.85   
Julianne Haug Rojas  2004  Kirkenes Svømmeklubb    34.73        1:15.33   
Inka Lytz  2004  Swimming Club Rovaniemi    35.69        1:16.36   
Alisa Hansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    37.31        1:17.00   
Sani Nätynki  2005  Swimming Club Rovaniemi            1:19.35   
Saana Lauhava  2005  Swimming Club Rovaniemi            1:19.49   
Miina Johanne Johansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    38.11        1:19.72   
10  Hanna-Maria Korpilähde  2004  Rovaniemen Uimaseura    36.48        1:19.79   
11  Linda Hansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    39.35        1:20.83   
12  Saana Näsi  2004  Kemin Uimaseura    38.83        1:22.90   
13  Maria Kaarlejärvi  2004  Swimming Club Rovaniemi            1:23.21   
14  Sunna Svendsen  2005  Karasjok Svømmeklubb            1:24.66   
15  Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi    41.19        1:27.21   
16  Wenla Niemi  2004  Swimming Club Rovaniemi    40.04        1:27.61   
17  Selja Lahti  2005  Swimming Club Rovaniemi    43.42        1:30.33   
18  Roosa-Marie Karjalainen  2005  Kuusamon Erä-Veikot    42.36        1:30.47   
19  Hannah Ryeng  2005  Kirkenes Svømmeklubb    44.20        1:32.34   
20  Elise Pedersen  2005  Kirkenes Svømmeklubb    41.51        1:33.34   
21  Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku    45.30        1:35.21   
                     
 
Laji 9, 100m SKU T11,13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Anastasia Golikova  1997  APATITY    33.12        1:09.00   
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi    32.90        1:10.80   
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  12:25 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  12:44   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 10, 100m SKU P12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Yan Fedorov  2007  APATITY    38.87        1:20.03   
Danil Alensky  2008  APATITY    39.70        1:23.39   
Pavel Bykov  2007  APATITY    42.09        1:25.29   
Gleb Shumilov  2007  APATITY    45.60        1:36.00   
Wassim Rayan  2007  Alta Svømmeklubb    46.05        1:39.46   
Aaron Rantsi  2009  Kemin Uimaseura    48.20        1:40.52   
Jonas Mortelmans Somby  2007  Karasjok Svømmeklubb    46.91        1:42.56   
Erlend Frisk Olsen  2008  Alta Svømmeklubb    52.39        1:46.94   
Eero Ranta-Valkama  2009  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Johan Johansen  2007  Kirkenes Svømmeklubb            DSQ   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Lev Glushenkov  2007  APATITY            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Reetu Jauhojärvi  2009  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 10, 100m SKU P12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Artem Klishin  2006  APATITY    34.24        1:12.16   
Egor Arsentiev  2006  APATITY    35.38        1:13.59   
Ilya Uss  2006  APATITY    36.92        1:18.24   
Matvey Sarypin  2006  APATITY    40.97        1:26.03   
Elmeri Kaihua  2006  Swimming Club Rovaniemi    40.34        1:27.54   
Raitis Rudzitis  2005  Kirkenes Svømmeklubb    41.04        1:27.65   
Askil Gundersen  2006  Alta Svømmeklubb    1:00.43        1:59.37   
Ilya Kozhukhov  2005  APATITY            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Otto Karslen  2006  Kirkenes Svømmeklubb            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 10, 100m SKU P12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Nikita Chirkunov  2003  APATITY    30.94        1:06.11   
Kasper Lytz  2003  Swimming Club Rovaniemi    30.34        1:06.70   
Juho Tarvainen  2004  Kuusamon Erä-Veikot    37.62        1:21.44   
                     
 
Laji 10, 100m SKU P12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Riku Ylikärppä  1998  Kemin Uimaseura    26.82        1:00.05   
Kirill Volisov  2001  APATITY    29.10        1:01.37   
Topi Lukkarinen  2000  Swimming Club Rovaniemi    28.90        1:03.48   
Kirill Polikanov  2002  Poliarnye Zori    30.56        1:05.78   
Henrik Siltari  2002  Kemin Uimaseura    31.72        1:05.90   
Maxim Avramenko  2002  APATITY    33.67        1:09.85   
Valtteri Setälä  2002  Swimming Club Rovaniemi    32.66        1:13.03   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  12:44 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  13:17   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 11, 4X100m VuV T12/P13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Apatity Mix  2007  APATITY            4:50.17   
  Nadezhda Uss  2008      38.54  1:21.32      1:21.32   
  Egor Arsentiev  2006      30.40  1:02.95      2:24.27   
  Sofia Korepanova  2007      39.53  1:22.64      3:46.91   
  Ivan Lobanov  2006      30.39  1:03.26      4:50.17   
                     
Scr Pojat  2006  Swimming Club Rovaniemi            4:51.20   
  Sofia Palojärvi  2007      34.71  1:13.96      1:13.96   
  Elmeri Kaihua  2006      34.37  1:12.38      2:26.34   
  Sara Lappalainen  2007      35.65  1:16.99      3:43.33   
  Weeti Niemi  2006      31.79  1:07.87      4:51.20   
                     
Alta SK Mix  2007  Alta Svømmeklubb            DSQ   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  13:17 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  13:26   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 12, 800m VU T13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m       











 
Maria Kaarlejärvi  2004  Swimming Club Rovaniemi    1:16.38  2:39.98  4:04.79  5:28.87  11:02.67   
          7:35.26  9:00.16  10:24.49       
                     
 
Laji 12, 800m VU T13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m       











 
Sini Niemi  1993  Tornion Uimaseura    1:05.48  2:17.22  3:30.04  4:43.14  9:34.32   
          5:56.21  7:09.54  8:22.93       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  13:26 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  13:37   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 13, 800m VU P14,16,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m       











 
Miko Saukkonen  2006  Kemin Uimaseura    1:11.01  2:29.90  3:49.66  5:10.18  10:25.80   
          6:29.65  7:49.29  9:08.87       
                     
 
Laji 13, 800m VU P14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m       











 
Toni Lipponen  2003  Kemin Uimaseura    59.81  2:05.11  3:11.94  4:16.93  9:03.20   
          5:31.05  6:45.21  7:55.67       
Jami Kenttälä  2004  Oulun Uinti 1906    1:14.44  2:34.41  3:55.46  5:16.88  10:38.64   
          6:37.56  7:58.78  9:20.71       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  13:37 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  17:10   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 14, 25m VU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Siiri-Unelma Hentilä  2010  Kemin Työväen Uimarit            22.13   
Saaga Vanhanen  2011  Rovaniemen Uimaseura            28.35   
Olivia Kilpeläinen  2010  Rovaniemen Uimaseura            32.01   
                     
 
Laji 14, 25m VU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Polina Miheeva  2008  Kovdor            15.04   
Enni Lytz  2008  Swimming Club Rovaniemi            17.10   
Iida-Carita Niskanen  2008  Vieskan Uimarit            17.10   
Elizaveta Lisichenko  2008  Kovdor            17.18   
Saana Kalasniemi  2009  Kemin Uimaseura            17.43   
Kaia Mathisen  2008  Alta Svømmeklubb            17.44   
Birgitte Henriksen  2008  Karasjok Svømmeklubb            18.59   
Oda Bye Evensen  2008  Alta Svømmeklubb            19.70   
Elise Henriksen  2008  Karasjok Svømmeklubb            22.82   
10  Aurora Eivik  2009  Kirkenes Svømmeklubb            24.30   
                     
 
Laji 14, 25m VU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anna Kortesalmi  2006  Rovaniemen Uimaseura            14.40   
Saaga Kähkönen  2006  Vieskan Uimarit            14.81   
Armi Aurora Tavi  2007  Kemin Uimaseura            14.98   
Sofia Palojärvi  2007  Swimming Club Rovaniemi            15.25   
Oona Lipponen  2006  Kemin Uimaseura            15.32   
Sandra Maria Balto  2007  Karasjok Svømmeklubb            15.41   
Milla Seppälä  2007  Kemin Uimaseura            15.64   
Sara Lappalainen  2007  Swimming Club Rovaniemi            16.07   
Elsa Pelkonen  2007  Vieskan Uimarit            16.10   
10  Lea-Tekzine Røsberg  2006  Alta Svømmeklubb            16.75   
11  Aada Vanhanarkaus  2007  Swimming Club Rovaniemi            16.80   
11  Elsa Herrala  2007  Vieskan Uimarit            16.80   
13  Szantal Szylobryt  2006  Bsk Svømming            16.86   
14  Emilia Leivo  2006  Kuusamon Erä-Veikot            17.43   
15  Julie Lovise Thorkildsen  2006  Alta Svømmeklubb            17.57   
16  Kiia Ärväs  2007  Swimming Club Rovaniemi            17.61   
17  Aurora Pettersen  2006  Bsk Svømming            17.69   
18  Elle Härkönen  2007  Swimming Club Rovaniemi            17.85   
19  Lilja Polojärvi  2006  Swimming Club Rovaniemi            18.16   
20  Andrea Guttormsen  2007  Alta Svømmeklubb            18.56   
21  Silja Hanninen  2007  Rovaniemen Uimaseura            21.94   
                     
 
Laji 14, 25m VU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi            13.35   
Riina Niemi  2005  Swimming Club Rovaniemi            13.73   
Hanna-Maria Korpilähde  2004  Rovaniemen Uimaseura            14.01   
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi            14.06   
Inka Lytz  2004  Swimming Club Rovaniemi            14.13   
Saana Lauhava  2005  Swimming Club Rovaniemi            14.44   
Saana Näsi  2004  Kemin Uimaseura            14.70   
Maria Kaarlejärvi  2004  Swimming Club Rovaniemi            14.77   
Sani Nätynki  2005  Swimming Club Rovaniemi            15.06   
10  Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi            15.07   
11  Sunna Svendsen  2005  Karasjok Svømmeklubb            15.51   
12  Wenla Niemi  2004  Swimming Club Rovaniemi            15.76   
13  Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku            16.20   
14  Roosa-Marie Karjalainen  2005  Kuusamon Erä-Veikot            16.37   
15  Selja Lahti  2005  Swimming Club Rovaniemi            16.47   
                     
 
Laji 14, 25m VU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anastasia Golikova  1997  APATITY            12.98   
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi            13.35   
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  17:10 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  17:17   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 15, 25m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Reetu Jauhojärvi  2009  Swimming Club Rovaniemi            17.60   
Aaron Rantsi  2009  Kemin Uimaseura            17.96   
Eero Ranta-Valkama  2009  Swimming Club Rovaniemi            19.49   
Gjermund Dørmenæn  2009  Kirkenes Svømmeklubb            24.70   
Aatu Riskilä  2009  Rovaniemen Uimaseura            25.70   
                     
 
Laji 15, 25m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Leevi Sammalmaa  2007  Vieskan Uimarit            15.27   
Wassim Rayan  2007  Alta Svømmeklubb            16.30   
Erlend Frisk Olsen  2008  Alta Svømmeklubb            16.91   
Nikita Glybin  2008  Kovdor            16.94   
Veeti Riskilä  2007  Rovaniemen Uimaseura            16.96   
Emil Koskela  2008  Vieskan Uimarit            17.17   
Jonas Mortelmans Somby  2007  Karasjok Svømmeklubb            17.58   
Juho Saukkonen  2008  Kemin Uimaseura            19.85   
Aatu Poikkimäki  2008  Vieskan Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 15, 25m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Miko Saukkonen  2006  Kemin Uimaseura            14.50   
Weeti Niemi  2006  Swimming Club Rovaniemi            14.88   
Elmeri Kaihua  2006  Swimming Club Rovaniemi            15.39   
Askil Gundersen  2006  Alta Svømmeklubb            21.87   
                     
 
Laji 15, 25m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Nikita Chirkunov  2003  APATITY            12.26   
Toni Lipponen  2003  Kemin Uimaseura            12.31   
Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura            12.42   
Kasper Lytz  2003  Swimming Club Rovaniemi            12.48   
Daniil Ivanov  2004  Kovdor            12.71   
Juho Tarvainen  2004  Kuusamon Erä-Veikot            14.80   
Alex Kortesalmi  2004  Rovaniemen Uimaseura            14.89   
                     
 
Laji 15, 25m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Riku Ylikärppä  1998  Kemin Uimaseura            11.63   
Kirill Volisov  2001  APATITY            11.64   
Vladimir Veselov  2002  Poliarnye Zori            11.67   
Topi Lukkarinen  2000  Swimming Club Rovaniemi            11.80   
Antti Latikka  1990  Swimming Club Rovaniemi            11.96   
Kirill Polikanov  2002  Poliarnye Zori            12.38   
Henrik Siltari  2002  Kemin Uimaseura            12.89   
Valtteri Setälä  2002  Swimming Club Rovaniemi            13.62   
Aleksanteri Angelva  2001  Swimming Club Rovaniemi            14.02   
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  17:17 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  17:34   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 16, 200m VU T13,15,N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Elsa Pelkonen  2007  Vieskan Uimarit    2:02.33  2:42.35      2:42.35   
Ellerine Tellefsen  2006  Kirkenes Svømmeklubb    37.95  1:22.24  2:07.78    2:50.50   
Sandra Maria Balto  2007  Karasjok Svømmeklubb    1:23.76  2:09.86  2:52.87    2:52.87   
Ida K Agersen  2006  Kirkenes Svømmeklubb    41.52  1:29.00  2:13.52    2:59.23   
Kaia Mathisen  2008  Alta Svømmeklubb    43.97  1:34.30  2:25.42    3:15.98   
Susann Andersen  2007  Kirkenes Svømmeklubb    41.38  1:31.93  2:26.76    3:17.25   
Julie Lovise Thorkildsen  2006  Alta Svømmeklubb    46.65  1:41.89  2:35.97    3:24.06   
Andrea Guttormsen  2007  Alta Svømmeklubb    49.68  1:47.88  3:41.25    3:41.25   
Oda Bye Evensen  2008  Alta Svømmeklubb    50.59  1:49.70  2:48.16    3:42.45   
                     
 
Laji 16, 200m VU T13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Riina Niemi  2005  Swimming Club Rovaniemi    32.49  1:08.82  1:46.23    2:22.52   
Elle Karlsen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    32.88  1:09.43  1:47.33    2:23.74   
Alisa Hansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    32.85  1:10.64  1:49.13    2:25.88   
Linda Hansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    34.67  1:13.47  1:52.27    2:30.28   
Sani Nätynki  2005  Swimming Club Rovaniemi    35.06  1:14.32  1:54.63    2:33.74   
Maria Kaarlejärvi  2004  Swimming Club Rovaniemi    35.28  1:14.49  1:54.65    2:34.76   
Selja Lahti  2005  Swimming Club Rovaniemi    36.28  1:17.88  2:01.23    2:44.46   
Elise Pedersen  2005  Kirkenes Svømmeklubb    38.13  1:20.44  2:05.83    2:50.32   
Hannah Ryeng  2005  Kirkenes Svømmeklubb    38.92  1:22.26  2:07.81    2:52.59   
10  Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku    38.61  1:23.94  2:10.57    2:53.85   
                     
 
Laji 16, 200m VU T13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Sini Niemi  1993  Tornion Uimaseura    30.64  1:03.81  1:37.51    2:10.81   
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi    30.46  1:03.99  1:38.82    2:13.02   
Siiri Keisu  2003  Haukiputaan Heitto    32.99  1:11.37  1:51.58    2:31.16   
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  17:34 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  17:47   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 17, 200m VU P14,16,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Egor Arsentiev  2006  APATITY    32.30  1:07.93  1:43.82    2:17.89   
Yan Fedorov  2007  APATITY    35.62  1:14.42  1:53.84    2:31.63   
Otto Karslen  2006  Kirkenes Svømmeklubb    36.54  1:19.67  2:01.97    2:42.78   
Raitis Rudzitis  2005  Kirkenes Svømmeklubb    37.39  1:21.66  2:05.60    2:47.37   
Aatu Poikkimäki  2008  Vieskan Uimarit    39.31  1:23.54  2:08.79    2:51.42   
Wassim Rayan  2007  Alta Svømmeklubb    41.08  1:29.61  2:19.13    3:06.88   
Erlend Frisk Olsen  2008  Alta Svømmeklubb    41.95  1:31.91  2:24.19    3:12.58   
Johan Johansen  2007  Kirkenes Svømmeklubb    46.86  1:40.67  3:26.09    3:26.09   
Eero Ranta-Valkama  2009  Swimming Club Rovaniemi    50.63  1:49.34  2:48.83    3:42.49   
10  Askil Gundersen  2006  Alta Svømmeklubb    53.84  1:53.80  2:56.08    3:56.67   
                     
 
Laji 17, 200m VU P14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Daniil Ivanov  2004  Kovdor    29.40  1:02.05  1:36.00    2:08.74   
                     
 
Laji 17, 200m VU P14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Kirill Volisov  2001  APATITY    28.83  59.62  1:30.49    1:59.51   
Topi Lukkarinen  2000  Swimming Club Rovaniemi    28.25  59.32  1:30.65    1:59.58   
Kirill Polikanov  2002  Poliarnye Zori    30.00  1:02.65  1:35.02    2:06.37   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  17:47 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  18:13   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 18, 100m SU T11,13,15,N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Olivia Riekki  2008  Oulun Uinti 1906    44.39        1:31.14   
Anna Rajakangas  2008  Oulun Uinti 1906    46.93        1:35.18   
Iida-Carita Niskanen  2008  Vieskan Uimarit    46.43        1:35.80   
Elizaveta Lisichenko  2008  Kovdor    47.30        1:36.83   
Enni Lytz  2008  Swimming Club Rovaniemi    49.42        1:39.10   
Birgitte Henriksen  2008  Karasjok Svømmeklubb    52.67        1:50.17   
Tanja Korshunova  2008  Kirkenes Svømmeklubb    55.39        1:55.76   
Elise Henriksen  2008  Karasjok Svømmeklubb    1:11.88        2:30.72   
Nadezhda Uss  2008  APATITY            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 18, 100m SU T11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    38.37        1:20.01   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit    40.59        1:21.77   
Sofia Palojärvi  2007  Swimming Club Rovaniemi    39.45        1:22.17   
Lina Juutilainen  2007  Rovaniemen Uimaseura    43.36        1:27.56   
Maria Drobyshevskaya  2007  APATITY    43.62        1:27.62   
Julia Myreng  2006  Bsk Svømming    43.18        1:28.30   
Mariana Lipina  2006  Kovdor    43.71        1:29.06   
Saara Nissinen  2006  Kemin Työväen Uimarit    1:30.04        1:30.04   
Sara Lappalainen  2007  Swimming Club Rovaniemi    44.78        1:31.30   
10  Elsa Herrala  2007  Vieskan Uimarit    47.01        1:34.01   
11  Kiia Ärväs  2007  Swimming Club Rovaniemi    46.66        1:36.19   
12  Lilja Polojärvi  2006  Swimming Club Rovaniemi    48.31        1:36.92   
13  Julie Lovise Thorkildsen  2006  Alta Svømmeklubb    50.40        1:41.96   
Anastasiia Evdokimova  2007  Poliarnye Zori            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Armi Aurora Tavi  2007  Kemin Uimaseura            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Lea-Tekzine Røsberg  2006  Alta Svømmeklubb            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 18, 100m SU T11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi    33.86        1:10.64   
Emilia Juutilainen  2004  Rovaniemen Uimaseura    35.20        1:13.19   
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi    36.01        1:14.09   
Inka Lytz  2004  Swimming Club Rovaniemi    36.23        1:15.01   
Julianne Haug Rojas  2004  Kirkenes Svømmeklubb    36.78        1:15.48   
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit    36.51        1:15.70   
Saana Lauhava  2005  Swimming Club Rovaniemi    40.55        1:23.68   
Sunna Svendsen  2005  Karasjok Svømmeklubb    1:26.28        1:26.28   
Roosa-Marie Karjalainen  2005  Kuusamon Erä-Veikot    1:32.21        1:32.21   
10  Selja Lahti  2005  Swimming Club Rovaniemi    46.06        1:35.38   
                     
 
Laji 18, 100m SU T11,13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Henna Hökkä  2003  Oulun Uinti 1906    34.72        1:12.43   
Emmi Palo  2003  Kemin Uimaseura    40.84        1:25.51   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  18:13 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  18:21   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 19, 100m SU P12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aleksey Tahmanov  2007  APATITY    38.44        1:20.22   
Leevi Sammalmaa  2007  Vieskan Uimarit    39.85        1:23.08   
Veeti Riskilä  2007  Rovaniemen Uimaseura    44.62        1:31.40   
Artem Zamorkov  2008  Kovdor    1:34.66        1:34.66   
Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit    49.36        1:40.01   
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit    48.76        1:40.08   
Tuomas Nissinen  2008  Kemin Työväen Uimarit    48.90        1:43.33   
Danil Alensky  2008  APATITY            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Jonas Mortelmans Somby  2007  Karasjok Svømmeklubb            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Reetu Jauhojärvi  2009  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 19, 100m SU P12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ivan Lobanov  2006  APATITY    35.90        1:12.67   
Miko Saukkonen  2006  Kemin Uimaseura    36.84        1:16.63   
Ilya Uss  2006  APATITY    39.76        1:21.45   
Ilya Kozhukhov  2005  APATITY    1:22.16        1:22.16   
Weeti Niemi  2006  Swimming Club Rovaniemi    41.92        1:25.70   
Elmeri Kaihua  2006  Swimming Club Rovaniemi    44.10        1:29.97   
Matvey Sarypin  2006  APATITY    44.85        1:30.75   
Ingvar Solhaug  2005  Kirkenes Svømmeklubb    54.82        2:02.29   
                     
 
Laji 19, 100m SU P12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Juho Tarvainen  2004  Kuusamon Erä-Veikot    39.97        1:22.30   
                     
 
Laji 19, 100m SU P12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Vladimir Veselov  2002  Poliarnye Zori    28.30        58.62   
Antti Latikka  1990  Swimming Club Rovaniemi    29.64        1:01.40   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  18:21 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  18:52   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 20, 4X50m VUV T13,15,N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Alta Sc Girls  2006  Alta Svømmeklubb            2:43.93   
  Kaia Mathisen  2008      40.12        40.12   
  Oda Bye Evensen  2008      47.08        1:27.20   
  Julie Lovise Thorkildsen  2006      39.35        2:06.55   
  Lea-Tekzine Røsberg  2006      37.38        2:43.93   
                     
                     
 
Laji 20, 4X50m VUV T13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kirkenes Girls 1  2004  Kirkenes Svømmeklubb            2:00.46   
  Alisa Hansen  2004      30.00        30.00   
  Julianne Haug Rojas  2004      30.40        1:00.40   
  Elle Karlsen  2004      30.10        1:30.50   
  Linda Hansen  2004      29.96        2:00.46   
                     
Kirkenes Girls 2  2004  Kirkenes Svømmeklubb            2:13.10   
  Miina Johanne Johansen  2004      31.47        31.47   
  Mina Nesje  2004      32.45        1:03.92   
  Ellerine Tellefsen  2006      34.78        1:38.70   
  Ida K Agersen  2006      34.40        2:13.10   
                     
Apatity T-13  2004  APATITY            2:27.04   
  Sofia Korepanova  2007      36.27        36.27   
  Anastasia Avramenko  2005      38.18        1:14.45   
  Nadezhda Uss  2008      36.41        1:50.86   
  Maria Drobyshevskaya  2007      36.18        2:27.04   
                     
Kirkenes Girls 3  2004  Kirkenes Svømmeklubb            2:29.31   
  Hannah Ryeng  2005      35.84        35.84   
  Elise Pedersen  2005      35.02        1:10.86   
  Susann Andersen  2007      38.44        1:49.30   
  Kaja Lunde  2004      40.01        2:29.31   
                     
Scr Tytöt  2004  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  Sani Nätynki  2005      46           
  Maiju Huttunen  2005                 
  Saana Lauhava  2005                 
  Maria Kaarlejärvi  2004      46        DSQ   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  18:52 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  18:57   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 21, 4X50m VUV P14,16,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Apatity Junior 1  2005  APATITY            2:00.19   
  Artem Klishin  2006      29.53        29.53   
  Egor Arsentiev  2006      29.43        58.96   
  Ivan Lobanov  2006      29.99        1:28.95   
  Ilya Uss  2006      31.24        2:00.19   
                     
Apatity Junior 2  2005  APATITY            DSQ   
  Aleksey Tahmanov  2007      31.10        31.10   
  Lev Glushenkov  2007      33.05        1:04.15   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
                     
 
Laji 21, 4X50m VUV P14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kirkenes Boys 1  2004  Kirkenes Svømmeklubb            2:34.68   
  Otto Karslen  2006      34.19        34.19   
  Raitis Rudzitis  2005      34.57        1:08.76   
  Johan Johansen  2007      43.49        1:52.25   
  Ingvar Solhaug  2005      42.43        2:34.68   
                     
                     
 
Laji 21, 4X50m VUV P14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Miehet  1998  Kemin Uimaseura            1:42.69   
  Riku Ylikärppä  1998      24.49        24.49   
  Henrik Siltari  2002      25.94        50.43   
  Karlo Kilpinen  2003      26.97        1:17.40   
  Toni Lipponen  2003      25.29        1:42.69   
                     
Apatity 1  1990  APATITY            1:53.51   
  Nikita Chirkunov  2003      27.11        27.11   
  Ilya Kozhukhov  2005      30.86        57.97   
  Kirill Volisov  2001      26.83        1:24.80   
  Maxim Avramenko  2002      28.71        1:53.51   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  18:57 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  19:07   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 22, 100m PU T13,15,N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Elli Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö    36.52        1:18.13   
Saaga Kähkönen  2006  Vieskan Uimarit    37.81        1:23.71   
Anni Moilanen  2006  Kempeleen Pyrintö    38.60        1:24.14   
Sandra Maria Balto  2007  Karasjok Svømmeklubb    40.37        1:28.69   
Armi Aurora Tavi  2007  Kemin Uimaseura    39.92        1:33.22   
Zinaida Vohmianina  2007  Kovdor    43.72        1:36.68   
Maria Drobyshevskaya  2007  APATITY    45.17        1:36.73   
Kaia Mathisen  2008  Alta Svømmeklubb    52.95        1:53.97   
Oda Bye Evensen  2008  Alta Svømmeklubb    1:02.29        2:14.20   
Aava Näykki  2007  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 22, 100m PU T13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi    33.14        1:12.29   
Alisa Hansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    35.77        1:17.65   
Saana Näsi  2004  Kemin Uimaseura    35.31        1:21.92   
Julianne Haug Rojas  2004  Kirkenes Svømmeklubb    38.54        1:23.68   
Elle Karlsen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    39.81        1:25.12   
Miina Johanne Johansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    39.76        1:29.64   
Linda Hansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    40.56        1:30.45   
                     
 
Laji 22, 100m PU T13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Sini Niemi  1993  Tornion Uimaseura    30.18        1:04.83   
Siiri Keisu  2003  Haukiputaan Heitto    34.82        1:18.98   
Henna Hökkä  2003  Oulun Uinti 1906    35.52        1:22.85   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  19:07 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  19:14   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 23, 100m PU P14,16,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Artem Klishin  2006  APATITY    33.37        1:12.49   
Egor Arsentiev  2006  APATITY    34.75        1:12.89   
Pavel Bykov  2007  APATITY    39.82        1:28.31   
Otto Karslen  2006  Kirkenes Svømmeklubb    45.88        1:34.30   
Johan Johansen  2007  Kirkenes Svømmeklubb    56.47        1:59.22   
Erlend Frisk Olsen  2008  Alta Svømmeklubb    57.77        2:07.16   
Ilya Kozhukhov  2005  APATITY            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Raitis Rudzitis  2005  Kirkenes Svømmeklubb            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 23, 100m PU P14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Riku Ylikärppä  1998  Kemin Uimaseura    27.44        58.70   
Topi Lukkarinen  2000  Swimming Club Rovaniemi    28.30        1:00.96   
Kirill Polikanov  2002  Poliarnye Zori    30.03        1:03.94   
Aleksanteri Angelva  2001  Swimming Club Rovaniemi    32.44        1:11.74   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  19:14 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  19:48   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 24, 50m RU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Siiri-Unelma Hentilä  2010  Kemin Työväen Uimarit            1:10.40   
                     
 
Laji 24, 50m RU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Nadezhda Uss  2008  APATITY            44.14   
Kaia Mathisen  2008  Alta Svømmeklubb            47.18   
Aleksandra Senchykova  2008  Kovdor            47.31   
Saana Kalasniemi  2009  Kemin Uimaseura            47.91   
Olivia Riekki  2008  Oulun Uinti 1906            49.82   
Enni Lytz  2008  Swimming Club Rovaniemi            50.28   
Oda Bye Evensen  2008  Alta Svømmeklubb            59.43   
Birgitte Henriksen  2008  Karasjok Svømmeklubb            1:02.88   
Elise Henriksen  2008  Karasjok Svømmeklubb            1:09.72   
Aurora Eivik  2009  Kirkenes Svømmeklubb            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 24, 50m RU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit            39.16   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit            39.26   
Lina Juutilainen  2007  Rovaniemen Uimaseura            40.59   
Mariana Lipina  2006  Kovdor            42.17   
Sofia Korepanova  2007  APATITY            44.51   
Saaga Kähkönen  2006  Vieskan Uimarit            44.53   
Szantal Szylobryt  2006  Bsk Svømming            45.14   
Lea-Tekzine Røsberg  2006  Alta Svømmeklubb            45.45   
Aurora Pettersen  2006  Bsk Svømming            46.13   
10  Maria Drobyshevskaya  2007  APATITY            46.38   
11  Saara Nissinen  2006  Kemin Työväen Uimarit            46.55   
12  Ida K Agersen  2006  Kirkenes Svømmeklubb            47.20   
13  Sandra Maria Balto  2007  Karasjok Svømmeklubb            47.25   
14  Elsa Herrala  2007  Vieskan Uimarit            48.86   
15  Emilia Leivo  2006  Kuusamon Erä-Veikot            49.57   
16  Susann Andersen  2007  Kirkenes Svømmeklubb            53.19   
17  Ellerine Tellefsen  2006  Kirkenes Svømmeklubb            54.00   
18  Peppi Tapio  2006  Rovaniemen Uimaseura            55.18   
19  Hilma Koskiniemi  2007  Rovaniemen Uimaseura            56.28   
20  Andrea Guttormsen  2007  Alta Svømmeklubb            57.89   
21  Silja Hanninen  2007  Rovaniemen Uimaseura            1:00.84   
Elle Härkönen  2007  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Julie Lovise Thorkildsen  2006  Alta Svømmeklubb            DSQ   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
                     
 
Laji 24, 50m RU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi            35.05   
Emilia Kivijärvi  2004  Rovaniemen Uimaseura            36.03   
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit            36.64   
Vladislava Shumilina  2005  Poliarnye Zori            36.89   
Miina Johanne Johansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb            38.09   
Alisa Hansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb            39.12   
Emilia Juutilainen  2004  Rovaniemen Uimaseura            39.72   
Linda Hansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb            42.51   
Anastasia Avramenko  2005  APATITY            43.09   
10  Roosa-Marie Karjalainen  2005  Kuusamon Erä-Veikot            45.39   
11  Maria Kaarlejärvi  2004  Swimming Club Rovaniemi            45.80   
12  Mina Nesje  2004  Kirkenes Svømmeklubb            47.38   
13  Sunna Svendsen  2005  Karasjok Svømmeklubb            47.45   
14  Hannah Ryeng  2005  Kirkenes Svømmeklubb            48.11   
15  Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku            48.74   
16  Elise Pedersen  2005  Kirkenes Svømmeklubb            54.76   
                     
 
Laji 24, 50m RU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anastasia Golikova  1997  APATITY            35.57   
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  19:48 
 
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  19:59   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 25, 50m RU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aaron Rantsi  2009  Kemin Uimaseura            49.45   
Ebbe Karlsen  2009  Kirkenes Svømmeklubb            DSQ   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Gjermund Dørmenæn  2009  Kirkenes Svømmeklubb            DSQ   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 25, 50m RU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Lev Glushenkov  2007  APATITY            40.92   
Danil Alensky  2008  APATITY            44.78   
Artem Zamorkov  2008  Kovdor            44.81   
Nikita Glybin  2008  Kovdor            45.16   
Wassim Rayan  2007  Alta Svømmeklubb            46.99   
Gleb Shumilov  2007  APATITY            47.11   
Emil Koskela  2008  Vieskan Uimarit            47.92   
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit            49.12   
Kristian Juutilainen  2008  Rovaniemen Uimaseura            52.34   
10  Tuomas Nissinen  2008  Kemin Työväen Uimarit            54.82   
11  Aatu Poikkimäki  2008  Vieskan Uimarit            55.00   
12  Jonas Mortelmans Somby  2007  Karasjok Svømmeklubb            55.30   
13  Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit            55.41   
14  Juho Saukkonen  2008  Kemin Uimaseura            58.39   
Aleksey Tahmanov  2007  APATITY            DSQ   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 25, 50m RU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ilya Uss  2006  APATITY            40.46   
Ivan Lobanov  2006  APATITY            42.86   
Askil Gundersen  2006  Alta Svømmeklubb            55.21   
Ingvar Solhaug  2005  Kirkenes Svømmeklubb            56.86   
Julius Turunen  2006  Rovaniemen Uimaseura            57.00   
                     
 
Laji 25, 50m RU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Konstantin Pahomov  2004  Kovdor            34.66   
Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura            35.05   
                     
 
Laji 25, 50m RU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Henrik Siltari  2002  Kemin Uimaseura            32.00   
Maxim Avramenko  2002  APATITY            34.92   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  19:59 
 
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  20:19   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 26, 400m VU T13,15,N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Oona Lipponen  2006  Kemin Uimaseura    1:14.30  2:34.52  3:53.98    5:12.66   
Elsa Pelkonen  2007  Vieskan Uimarit    1:22.42  2:50.91  4:18.33    5:42.73   
Sofia Palojärvi  2007  Swimming Club Rovaniemi    1:20.45  2:50.95  4:22.95    5:50.40   
Sara Lappalainen  2007  Swimming Club Rovaniemi    1:23.04  2:55.43  4:26.63    5:55.09   
Milla Seppälä  2007  Kemin Uimaseura    1:23.60  2:57.73  4:27.72    5:57.66   
Sofia Korepanova  2007  APATITY    1:28.11  3:04.52  4:41.11    6:13.21   
Aada Vanhanarkaus  2007  Swimming Club Rovaniemi    1:30.51  3:10.10  4:50.21    6:25.05   
Kiia Ärväs  2007  Swimming Club Rovaniemi    1:30.08  3:09.21  4:49.94    6:25.10   
Iida-Carita Niskanen  2008  Vieskan Uimarit    1:31.26  3:12.35  4:53.31    6:27.39   
10  Anna Rajakangas  2008  Oulun Uinti 1906    1:29.96  3:12.62  4:57.44    6:37.41   
11  Andrea Guttormsen  2007  Alta Svømmeklubb    2:46.63  5:45.12  7:35.18    7:35.18   
12  Szantal Szylobryt  2006  Bsk Svømming    1:43.06  3:49.16  5:53.71    7:47.80   
                     
 
Laji 26, 400m VU T13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Sani Nätynki  2005  Swimming Club Rovaniemi    1:14.94  2:37.34  4:01.17    5:23.85   
Wenla Niemi  2004  Swimming Club Rovaniemi    1:21.66  2:53.05  4:25.12    5:52.66   
Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku    1:25.53  2:58.64  4:33.29    6:04.88   
                     
 
Laji 26, 400m VU T13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi    1:07.81  2:21.75  3:36.06    4:48.76   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  20:19 
 
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  20:27   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 27, 400m VU P14,16,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Weeti Niemi  2006  Swimming Club Rovaniemi    1:17.95  2:46.32  4:17.15    5:47.37   
Elmeri Kaihua  2006  Swimming Club Rovaniemi    1:21.41  2:55.54  4:32.51    6:05.90   
Leevi Sammalmaa  2007  Vieskan Uimarit            DNF   
                     
 
Laji 27, 400m VU P14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Toni Lipponen  2003  Kemin Uimaseura    1:01.95  2:06.41  3:11.11    4:14.39   
Nikita Chirkunov  2003  APATITY    1:08.36  2:21.54  3:31.90    4:37.97   
                     
 
Laji 27, 400m VU P14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Kirill Volisov  2001  APATITY    1:02.48  2:07.86  3:14.08    4:24.15   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  20:27 
 
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  10:08   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 28, 4X50m VUV 2T+2P-T10/P11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Even Mussukat  2008  Kemin Uimaseura            2:42.78   
  Saana Kalasniemi  2009      37.04        37.04   
  Juho Saukkonen  2008      42.73        1:19.77   
  Minka Torvikoski  2011      43.08        2:02.85   
  Aaron Rantsi  2009      39.93        2:42.78   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  10:08 
 
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ilman väliaikoja
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ilman väliaikoja 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  10:35   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 29, 50m VU superfinaali N, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anastasia Golikova  1997  APATITY            27.66   
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi            29.13   
Riina Niemi  2005  Swimming Club Rovaniemi            30.39   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  10:35 
 
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ilman väliaikoja
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ilman väliaikoja 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  10:34   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 30, 50m VU superfinaali M, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Riku Ylikärppä  1998  Kemin Uimaseura            25.89   
Kirill Volisov  2001  APATITY            26.39   
Vladimir Veselov  2002  Poliarnye Zori            28.61   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  10:34 
 
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  10:50   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 31, 4X100m SKUV T13,15,N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Apatity T-15  2006  APATITY            6:03.36   
  Maria Drobyshevskaya  2007      43.10  1:27.26      1:27.26   
  Anastasia Avramenko  2005      43.48  1:33.12      3:00.38   
  Nadezhda Uss  2008      45.78  1:42.67      4:43.05   
  Sofia Korepanova  2007      38.19  1:20.31      6:03.36   
                     
Alta Sc Girls  2006  Alta Svømmeklubb            DSQ   
  Andrea Guttormsen  2007      54.62  1:53.42      1:53.42   
  Kaia Mathisen  2008      50.55  1:47.52      3:40.94   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
                     
 
Laji 31, 4X100m SKUV T13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Kirkenes Girls 1  2004  Kirkenes Svømmeklubb            5:01.96   
  Julianne Haug Rojas  2004      35.51  1:13.92      1:13.92   
  Miina Johanne Johansen  2004      39.55  1:25.26      2:39.18   
  Alisa Hansen  2004      35.58  1:17.43      3:56.61   
  Elle Karlsen  2004      30.96  1:05.35      5:01.96   
                     
Scr Tytöt  2004  Swimming Club Rovaniemi            5:21.30   
  Inka Lytz  2004      37.37  1:16.23      1:16.23   
  Maria Kaarlejärvi  2004      44.64  1:35.76      2:51.99   
  Sani Nätynki  2005      36.44  1:20.85      4:12.84   
  Saana Lauhava  2005      32.35  1:08.46      5:21.30   
                     
Kirkenes Girls 2  2004  Kirkenes Svømmeklubb            6:04.55   
  Linda Hansen  2004      41.90  1:25.63      1:25.63   
  Hannah Ryeng  2005      47.89  1:45.47      3:11.10   
  Ellerine Tellefsen  2006      40.31  1:33.07      4:44.17   
  Ida K Agersen  2006      37.10  1:20.38      6:04.55   
                     
                     
 
Laji 31, 4X100m SKUV T13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Scr Naiset  2000  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  10:50 
 
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  10:52   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 32, 4X100m SKUV P14,16,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Apatity Junior 1  2005  APATITY            4:59.72   
  Ivan Lobanov  2006      35.23  1:11.43      1:11.43   
  Ilya Uss  2006      41.69  1:28.94      2:40.37   
  Artem Klishin  2006      32.96  1:14.94      3:55.31   
  Egor Arsentiev  2006      30.51  1:04.41      4:59.72   
                     
Apatity Junior 2  2005  APATITY            5:24.91   
  Aleksey Tahmanov  2007      38.26  1:20.73      1:20.73   
  Lev Glushenkov  2007      40.61  1:28.25      2:48.98   
  Pavel Bykov  2007      37.97  1:26.18      4:15.16   
  Yan Fedorov  2007      33.02  1:09.75      5:24.91   
                     
                     
 
Laji 32, 4X100m SKUV P14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Apatity 1  1990  APATITY            4:54.92   
  Ilya Kozhukhov  2005      39.08  1:21.25      1:21.25   
  Maxim Avramenko  2002      38.78  1:22.69      2:43.94   
  Nikita Chirkunov  2003      30.74  1:06.75      3:50.69   
  Kirill Volisov  2001      31.01  1:04.23      4:54.92   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  10:52 
 
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  10:57   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 33, 200m PU T13,15,N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Miina Torvikoski  2006  Kemin Uimaseura    34.52  1:15.51  1:58.95    2:43.53   
Saaga Kähkönen  2006  Vieskan Uimarit    37.39  1:23.05  2:13.48    3:04.21   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    38.71  1:26.09  2:17.52    3:08.52   
Oona Lipponen  2006  Kemin Uimaseura    39.39  1:29.43  2:23.08    3:16.34   
Zinaida Vohmianina  2007  Kovdor    46.07  1:42.73  2:41.34    3:35.50   
                     
 
Laji 33, 200m PU T13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Elisa Vakkuri  2002  Kemin Uimaseura    34.51  1:14.78  1:57.25    2:38.60   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  10:57 
 
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  11:02   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 34, 200m PU P14,16,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Egor Arsentiev  2006  APATITY    37.54  1:21.75  2:08.54    2:55.15   
Artem Klishin  2006  APATITY    37.11  1:22.92  2:13.70    3:05.56   
Otto Karslen  2006  Kirkenes Svømmeklubb    44.93  1:38.25  2:32.26    3:25.13   
                     
 
Laji 34, 200m PU P14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Henrik Siltari  2002  Kemin Uimaseura    33.84  1:15.38  1:58.07    2:40.75   
Maxim Avramenko  2002  APATITY    36.12  1:19.07  2:03.82    2:49.50   
Riku Ylikärppä  1998  Kemin Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  11:02 
 
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  11:50   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 35, 50m SU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Olivia Kilpeläinen  2010  Rovaniemen Uimaseura            1:12.22   
                     
 
Laji 35, 50m SU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Polina Miheeva  2008  Kovdor            37.20   
Nadezhda Uss  2008  APATITY            43.76   
Elizaveta Lisichenko  2008  Kovdor            44.06   
Iida-Carita Niskanen  2008  Vieskan Uimarit            44.19   
Enni Lytz  2008  Swimming Club Rovaniemi            45.03   
Saana Kalasniemi  2009  Kemin Uimaseura            46.27   
Birgitte Henriksen  2008  Karasjok Svømmeklubb            49.78   
Tanja Korshunova  2008  Kirkenes Svømmeklubb            51.09   
Kaia Mathisen  2008  Alta Svømmeklubb            51.28   
10  Oda Bye Evensen  2008  Alta Svømmeklubb            51.79   
11  Elise Henriksen  2008  Karasjok Svømmeklubb            1:02.66   
                     
 
Laji 35, 50m SU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anastasiia Evdokimova  2007  Poliarnye Zori            34.37   
Julia Myreng  2006  Bsk Svømming            39.55   
Sandra Maria Balto  2007  Karasjok Svømmeklubb            40.12   
Maria Drobyshevskaya  2007  APATITY            40.17   
Saara Nissinen  2006  Kemin Työväen Uimarit            41.09   
Peppi Tapio  2006  Rovaniemen Uimaseura            42.49   
Ellerine Tellefsen  2006  Kirkenes Svømmeklubb            43.36   
Lilja Polojärvi  2006  Swimming Club Rovaniemi            43.37   
Aada Vanhanarkaus  2007  Swimming Club Rovaniemi            43.43   
10  Susann Andersen  2007  Kirkenes Svømmeklubb            43.87   
11  Saaga Beets  2007  Swimming Club Rovaniemi            45.02   
12  Julie Lovise Thorkildsen  2006  Alta Svømmeklubb            45.04   
13  Ida K Agersen  2006  Kirkenes Svømmeklubb            46.23   
14  Kiia Ärväs  2007  Swimming Club Rovaniemi            46.55   
15  Lea-Tekzine Røsberg  2006  Alta Svømmeklubb            47.73   
16  Andrea Guttormsen  2007  Alta Svømmeklubb            53.58   
                     
 
Laji 35, 50m SU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi            32.72   
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi            34.32   
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit            34.49   
Julianne Haug Rojas  2004  Kirkenes Svømmeklubb            34.62   
Inka Lytz  2004  Swimming Club Rovaniemi            35.02   
Hanna-Maria Korpilähde  2004  Rovaniemen Uimaseura            38.43   
Sunna Svendsen  2005  Karasjok Svømmeklubb            38.90   
Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi            40.77   
Wenla Niemi  2004  Swimming Club Rovaniemi            42.85   
10  Hannah Ryeng  2005  Kirkenes Svømmeklubb            43.63   
11  Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku            43.81   
12  Selja Lahti  2005  Swimming Club Rovaniemi            43.97   
                     
 
Laji 35, 50m SU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi            33.89   
Emmi Palo  2003  Kemin Uimaseura            38.81   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  11:50 
 
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  11:57   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 36, 50m SU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Reetu Jauhojärvi  2009  Swimming Club Rovaniemi            42.94   
Aaron Rantsi  2009  Kemin Uimaseura            47.16   
Eero Ranta-Valkama  2009  Swimming Club Rovaniemi            53.03   
Ebbe Karlsen  2009  Kirkenes Svømmeklubb            53.43   
                     
 
Laji 36, 50m SU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aleksey Tahmanov  2007  APATITY            36.74   
Leevi Sammalmaa  2007  Vieskan Uimarit            37.74   
Veeti Riskilä  2007  Rovaniemen Uimaseura            40.70   
Aatu Poikkimäki  2008  Vieskan Uimarit            40.85   
Gleb Shumilov  2007  APATITY            42.84   
Nikita Glybin  2008  Kovdor            43.34   
Emil Koskela  2008  Vieskan Uimarit            43.95   
Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit            44.54   
Jonas Mortelmans Somby  2007  Karasjok Svømmeklubb            44.76   
10  Wassim Rayan  2007  Alta Svømmeklubb            46.22   
11  Kristian Juutilainen  2008  Rovaniemen Uimaseura            49.00   
12  Johan Johansen  2007  Kirkenes Svømmeklubb            50.35   
13  Erlend Frisk Olsen  2008  Alta Svømmeklubb            51.00   
14  Juho Saukkonen  2008  Kemin Uimaseura            52.33   
                     
 
Laji 36, 50m SU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ivan Lobanov  2006  APATITY            32.46   
Miko Saukkonen  2006  Kemin Uimaseura            36.09   
Raitis Rudzitis  2005  Kirkenes Svømmeklubb            37.60   
Ilya Kozhukhov  2005  APATITY            38.20   
Ingvar Solhaug  2005  Kirkenes Svømmeklubb            51.07   
Askil Gundersen  2006  Alta Svømmeklubb            58.52   
                     
 
Laji 36, 50m SU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kasper Lytz  2003  Swimming Club Rovaniemi            30.33   
Daniil Ivanov  2004  Kovdor            31.16   
                     
 
Laji 36, 50m SU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Vladimir Veselov  2002  Poliarnye Zori            27.22   
Antti Latikka  1990  Swimming Club Rovaniemi            28.38   
Topi Lukkarinen  2000  Swimming Club Rovaniemi            29.65   
Aleksanteri Angelva  2001  Swimming Club Rovaniemi            34.08   
Valtteri Setälä  2002  Swimming Club Rovaniemi            38.43   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  11:57 
 
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  12:15   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 37, 100m RU T13,15,N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Miina Torvikoski  2006  Kemin Uimaseura    37.62        1:20.60   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit    40.25        1:26.78   
Lina Juutilainen  2007  Rovaniemen Uimaseura    41.86        1:29.31   
Mariana Lipina  2006  Kovdor    42.46        1:29.49   
Sofia Palojärvi  2007  Swimming Club Rovaniemi    42.99        1:32.82   
Sofia Korepanova  2007  APATITY    45.27        1:37.37   
Aurora Pettersen  2006  Bsk Svømming    46.37        1:38.14   
Szantal Szylobryt  2006  Bsk Svømming    45.44        1:38.93   
Lea-Tekzine Røsberg  2006  Alta Svømmeklubb    46.81        1:39.34   
10  Julia Myreng  2006  Bsk Svømming    47.04        1:40.58   
11  Sara Lappalainen  2007  Swimming Club Rovaniemi    48.62        1:42.37   
12  Elsa Pelkonen  2007  Vieskan Uimarit    50.55        1:44.17   
13  Ida K Agersen  2006  Kirkenes Svømmeklubb    49.16        1:44.34   
14  Kaia Mathisen  2008  Alta Svømmeklubb    49.09        1:45.20   
15  Elsa Herrala  2007  Vieskan Uimarit    52.19        1:47.89   
16  Ellerine Tellefsen  2006  Kirkenes Svømmeklubb    53.78        1:54.66   
17  Susann Andersen  2007  Kirkenes Svømmeklubb    54.07        1:57.63   
18  Minka Torvikoski  2011  Kemin Uimaseura    58.09        2:01.83   
19  Oda Bye Evensen  2008  Alta Svømmeklubb    59.08        2:04.52   
20  Birgitte Henriksen  2008  Karasjok Svømmeklubb    1:00.24        2:09.02   
21  Elise Henriksen  2008  Karasjok Svømmeklubb    1:08.60        2:24.39   
                     
 
Laji 37, 100m RU T13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Vladislava Shumilina  2005  Poliarnye Zori    37.10        1:19.03   
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit    37.97        1:21.90   
Emilia Kivijärvi  2004  Rovaniemen Uimaseura    38.76        1:22.09   
Alisa Hansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    41.96        1:26.96   
Emilia Juutilainen  2004  Rovaniemen Uimaseura    41.37        1:26.98   
Miina Johanne Johansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    40.60        1:27.14   
Sani Nätynki  2005  Swimming Club Rovaniemi    42.96        1:30.58   
Julianne Haug Rojas  2004  Kirkenes Svømmeklubb    41.86        1:31.49   
Linda Hansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    43.37        1:33.36   
10  Anastasia Avramenko  2005  APATITY    46.15        1:36.63   
11  Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku    50.75        1:45.75   
12  Hannah Ryeng  2005  Kirkenes Svømmeklubb    50.00        1:46.49   
13  Mina Nesje  2004  Kirkenes Svømmeklubb    47.90        1:47.71   
Saana Lauhava  2005  Swimming Club Rovaniemi            DNF   
                     
 
Laji 37, 100m RU T13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  12:15 
 
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  12:21   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 38, 100m RU P14,16,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Weeti Niemi  2006  Swimming Club Rovaniemi    40.89        1:25.88   
Ilya Uss  2006  APATITY    41.31        1:27.08   
Lev Glushenkov  2007  APATITY    41.66        1:28.36   
Matvey Sarypin  2006  APATITY    43.62        1:30.08   
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit    48.75        1:44.61   
Wassim Rayan  2007  Alta Svømmeklubb    48.27        1:45.03   
Elmeri Kaihua  2006  Swimming Club Rovaniemi    47.35        1:46.07   
Tuomas Nissinen  2008  Kemin Työväen Uimarit    52.90        1:56.42   
Askil Gundersen  2006  Alta Svømmeklubb            DSQ   
  SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Ebbe Karlsen  2009  Kirkenes Svømmeklubb            DSQ   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Juho Saukkonen  2008  Kemin Uimaseura            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  12:21 
 
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  12:40   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 39, 200m SKU T13,15,N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    37.30  1:20.45  2:08.58    2:47.92   
Oona Lipponen  2006  Kemin Uimaseura    39.90  1:27.53  2:19.59    2:58.57   
Sandra Maria Balto  2007  Karasjok Svømmeklubb            DSQ   
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
Laji 39, 200m SKU T13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Elle Karlsen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    36.96  1:20.43  2:08.29    2:45.54   
                     
 
Laji 39, 200m SKU T13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi    32.50  1:13.86  1:58.82    2:35.43   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  12:40 
 
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  12:48   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 40, 200m SKU P14,16,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Egor Arsentiev  2006  APATITY    34.71  1:15.56  2:00.78    2:35.07   
Artem Klishin  2006  APATITY    33.77  1:18.21  2:03.35    2:42.11   
Ilya Uss  2006  APATITY    40.38  1:25.20  2:14.60    2:53.12   
Lev Glushenkov  2007  APATITY    42.63  1:25.75  2:15.46    2:55.38   
Pavel Bykov  2007  APATITY    40.14  1:31.87  2:24.33    3:08.71   
Erlend Frisk Olsen  2008  Alta Svømmeklubb    56.21  1:57.37  3:05.20    3:52.37   
                     
 
Laji 40, 200m SKU P14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Toni Lipponen  2003  Kemin Uimaseura    29.64  1:04.94  1:45.27    2:16.43   
                     
 
Laji 40, 200m SKU P14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Maxim Avramenko  2002  APATITY    32.65  1:11.51  1:55.41    2:32.20   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  12:48 
 
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  13:13   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 41, 100m VU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Minka Torvikoski  2011  Kemin Uimaseura    46.80        1:38.03   
                     
 
Laji 41, 100m VU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Nadezhda Uss  2008  APATITY    38.19        1:18.64   
Aleksandra Senchykova  2008  Kovdor    1:22.22        1:22.22   
Saana Kalasniemi  2009  Kemin Uimaseura    38.91        1:22.91   
Iida-Carita Niskanen  2008  Vieskan Uimarit    39.67        1:24.33   
Enni Lytz  2008  Swimming Club Rovaniemi    40.53        1:24.48   
Kaia Mathisen  2008  Alta Svømmeklubb    41.34        1:28.74   
Birgitte Henriksen  2008  Karasjok Svømmeklubb    45.04        1:37.28   
Oda Bye Evensen  2008  Alta Svømmeklubb    47.51        1:39.89   
Elise Henriksen  2008  Karasjok Svømmeklubb    2:01.52        2:01.52   
10  Aurora Eivik  2009  Kirkenes Svømmeklubb    1:05.09        2:27.26   
Tanja Korshunova  2008  Kirkenes Svømmeklubb            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 41, 100m VU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Anastasiia Evdokimova  2007  Poliarnye Zori    31.95        1:05.33   
Saaga Kähkönen  2006  Vieskan Uimarit    33.40        1:08.96   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit    34.20        1:09.88   
Sofia Palojärvi  2007  Swimming Club Rovaniemi    34.25        1:12.20   
Elsa Pelkonen  2007  Vieskan Uimarit    35.65        1:13.20   
Julia Myreng  2006  Bsk Svømming    36.41        1:16.07   
Ellerine Tellefsen  2006  Kirkenes Svømmeklubb    36.22        1:16.17   
Sara Lappalainen  2007  Swimming Club Rovaniemi    36.80        1:17.78   
Lina Juutilainen  2007  Rovaniemen Uimaseura    38.04        1:18.11   
10  Ida K Agersen  2006  Kirkenes Svømmeklubb    38.91        1:20.87   
11  Lea-Tekzine Røsberg  2006  Alta Svømmeklubb    38.98        1:21.99   
12  Elsa Herrala  2007  Vieskan Uimarit    38.58        1:22.05   
13  Aurora Pettersen  2006  Bsk Svømming    39.57        1:22.71   
14  Peppi Tapio  2006  Rovaniemen Uimaseura    38.71        1:23.00   
15  Aada Vanhanarkaus  2007  Swimming Club Rovaniemi    39.57        1:23.19   
16  Kiia Ärväs  2007  Swimming Club Rovaniemi    39.60        1:23.43   
17  Saara Nissinen  2006  Kemin Työväen Uimarit    38.90        1:23.69   
18  Szantal Szylobryt  2006  Bsk Svømming    39.72        1:25.06   
19  Julie Lovise Thorkildsen  2006  Alta Svømmeklubb    40.32        1:25.46   
20  Saaga Beets  2007  Swimming Club Rovaniemi    41.03        1:26.02   
21  Elle Härkönen  2007  Swimming Club Rovaniemi    40.50        1:27.50   
22  Susann Andersen  2007  Kirkenes Svømmeklubb    41.65        1:30.33   
23  Lilja Polojärvi  2006  Swimming Club Rovaniemi    42.68        1:31.68   
24  Andrea Guttormsen  2007  Alta Svømmeklubb    45.46        1:37.37   
                     
 
Laji 41, 100m VU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Riina Niemi  2005  Swimming Club Rovaniemi    30.11        1:02.63   
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi    30.65        1:04.29   
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi    31.14        1:04.71   
Inka Lytz  2004  Swimming Club Rovaniemi    32.03        1:06.65   
Alisa Hansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    32.14        1:06.75   
Emilia Juutilainen  2004  Rovaniemen Uimaseura    32.21        1:07.30   
Hanna-Maria Korpilähde  2004  Rovaniemen Uimaseura    31.97        1:08.61   
Linda Hansen  2004  Kirkenes Svømmeklubb    32.96        1:10.07   
Saana Lauhava  2005  Swimming Club Rovaniemi    34.08        1:10.80   
10  Maria Kaarlejärvi  2004  Swimming Club Rovaniemi    34.07        1:10.93   
11  Sani Nätynki  2005  Swimming Club Rovaniemi    34.74        1:12.55   
12  Sunna Svendsen  2005  Karasjok Svømmeklubb    34.48        1:12.97   
13  Selja Lahti  2005  Swimming Club Rovaniemi    35.49        1:13.81   
14  Julianne Haug Rojas  2004  Kirkenes Svømmeklubb    32.84        1:14.09   
15  Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi    35.40        1:15.12   
16  Mina Nesje  2004  Kirkenes Svømmeklubb    36.11        1:16.64   
17  Wenla Niemi  2004  Swimming Club Rovaniemi    36.45        1:18.15   
18  Hannah Ryeng  2005  Kirkenes Svømmeklubb    37.26        1:19.61   
19  Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku    37.71        1:19.85   
20  Kaja Lunde  2004  Kirkenes Svømmeklubb    1:30.72        1:30.72   
                     
 
Laji 41, 100m VU T9,11,13,15,N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Anastasia Golikova  1997  APATITY    29.26        1:00.40   
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi    30.30        1:01.94   
Elisa Vakkuri  2002  Kemin Uimaseura    30.99        1:03.44   
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  13:13 
 
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lappiuinnit    Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  13:29   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 toukokuu 2019         
 
 
Laji 42, 100m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Reetu Jauhojärvi  2009  Swimming Club Rovaniemi    40.17        1:24.61   
Aaron Rantsi  2009  Kemin Uimaseura    41.19        1:28.86   
Eero Ranta-Valkama  2009  Swimming Club Rovaniemi    46.95        1:38.34   
                     
 
Laji 42, 100m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Yan Fedorov  2007  APATITY    33.22        1:09.70   
Leevi Sammalmaa  2007  Vieskan Uimarit    32.95        1:10.80   
Danil Alensky  2008  APATITY    35.36        1:12.80   
Pavel Bykov  2007  APATITY    34.65        1:14.12   
Aatu Poikkimäki  2008  Vieskan Uimarit    38.34        1:19.06   
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit    38.21        1:20.05   
Jonas Mortelmans Somby  2007  Karasjok Svømmeklubb    38.60        1:20.56   
Artem Zamorkov  2008  Kovdor    37.54        1:20.81   
Veeti Riskilä  2007  Rovaniemen Uimaseura    38.71        1:20.94   
10  Erlend Frisk Olsen  2008  Alta Svømmeklubb    38.90        1:21.39   
11  Wassim Rayan  2007  Alta Svømmeklubb    38.07        1:22.43   
12  Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit    38.38        1:22.59   
13  Emil Koskela  2008  Vieskan Uimarit    39.30        1:22.78   
14  Gleb Shumilov  2007  APATITY    41.57        1:26.82   
15  Tuomas Nissinen  2008  Kemin Työväen Uimarit    40.81        1:28.05   
16  Johan Johansen  2007  Kirkenes Svømmeklubb    42.64        1:31.20   
                     
 
Laji 42, 100m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ivan Lobanov  2006  APATITY    31.66        1:05.48   
Miko Saukkonen  2006  Kemin Uimaseura    31.12        1:05.84   
Weeti Niemi  2006  Swimming Club Rovaniemi    33.57        1:09.96   
Otto Karslen  2006  Kirkenes Svømmeklubb    33.95        1:10.80   
Ilya Kozhukhov  2005  APATITY    33.83        1:11.60   
Raitis Rudzitis  2005  Kirkenes Svømmeklubb    35.40        1:12.99   
Elmeri Kaihua  2006  Swimming Club Rovaniemi    34.21        1:13.22   
Matvey Sarypin  2006  APATITY    37.08        1:17.83   
Askil Gundersen  2006  Alta Svømmeklubb    47.91        1:45.15   
10  Ingvar Solhaug  2005  Kirkenes Svømmeklubb    46.19        1:48.32   
                     
 
Laji 42, 100m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Nikita Chirkunov  2003  APATITY    27.61        57.01   
Konstantin Pahomov  2004  Kovdor    28.00        58.31   
Kasper Lytz  2003  Swimming Club Rovaniemi    28.60        59.54   
Tudor Ratiu  2003  Swimming Club Rovaniemi            DNS   
                     
 
Laji 42, 100m VU P10,12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Riku Ylikärppä  1998  Kemin Uimaseura    25.48        53.62   
Kirill Volisov  2001  APATITY    27.09        54.03   
Vladimir Veselov  2002  Poliarnye Zori    26.32        54.32   
Topi Lukkarinen  2000  Swimming Club Rovaniemi    26.44        54.48   
Kirill Polikanov  2002  Poliarnye Zori    27.64        57.01   
Valtteri Setälä  2002  Swimming Club Rovaniemi    30.70        1:04.96   
Aleksanteri Angelva  2001  Swimming Club Rovaniemi    31.51        1:05.47   
Antti Latikka  1990  Swimming Club Rovaniemi            DNS   
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  12 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  13:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner