Resultat för Wadköpingsdoppet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Wadköpingsdoppet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
26 september 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
09:38 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-09-25 |
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 200m Frisim C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Podéus |
1997 |
12 |
|
30.48 |
1:04.02 |
1:37.74 |
|
2:10.60 |
|
|
Norrköpings Kappsimning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Erika Sköldberg |
1996 |
11 |
|
30.92 |
1:04.46 |
1:38.92 |
|
2:11.62 |
|
|
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Louise Hjalmarsson |
1997 |
10 |
|
31.47 |
1:05.16 |
1:38.88 |
|
2:11.86 |
|
|
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nathalie Larsson |
1996 |
9 |
|
31.81 |
1:04.80 |
1:39.19 |
|
2:14.49 |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Amanda Persson |
1996 |
8 |
|
30.84 |
1:06.94 |
1:44.00 |
|
2:18.60 |
|
|
Filipstads Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alma Thormalm |
1996 |
7 |
|
32.46 |
1:08.56 |
1:44.89 |
|
2:20.26 |
|
|
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hanna Klipic |
1996 |
6 |
|
32.37 |
1:08.40 |
1:45.72 |
|
2:20.77 |
|
|
Norrköpings Kappsimning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ulrika Holm |
1996 |
5 |
|
31.17 |
1:05.92 |
1:43.52 |
|
2:21.03 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ida Johansson |
1996 |
4 |
|
33.31 |
1:09.42 |
1:46.08 |
|
2:22.07 |
|
|
Simklubben Nautilus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ida Fahlborg |
1996 |
3 |
|
32.41 |
1:08.15 |
1:45.28 |
|
2:22.27 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elin Berggren |
1996 |
2 |
|
33.52 |
1:10.11 |
1:47.22 |
|
2:22.54 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alice Ståhle |
1997 |
1 |
|
33.72 |
1:09.78 |
1:46.96 |
|
2:23.09 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Clara Wiman |
1996 |
|
|
33.19 |
1:10.00 |
1:47.59 |
|
2:23.29 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
My Janzén |
1997 |
|
|
32.92 |
1:09.95 |
1:47.49 |
|
2:24.03 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Amanda Löfgren |
1997 |
|
|
33.96 |
1:11.38 |
1:49.58 |
|
2:27.13 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Petra Johansson |
1997 |
|
|
36.05 |
1:15.72 |
1:54.69 |
|
2:32.38 |
|
|
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Christin Heina |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 200m Frisim C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Byström |
1998 |
12 |
|
34.77 |
1:12.93 |
1:51.23 |
|
2:25.37 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lina Berggren |
1998 |
11 |
|
34.91 |
1:12.98 |
1:52.04 |
|
2:29.52 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ive Johansson |
1998 |
10 |
|
34.51 |
1:13.49 |
1:54.13 |
|
2:31.93 |
|
|
Filipstads Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Klara Thormalm |
1998 |
9 |
|
33.69 |
1:14.14 |
1:55.57 |
|
2:32.23 |
|
|
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Hassler |
1998 |
8 |
|
33.86 |
1:12.98 |
1:54.20 |
|
2:32.42 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Therese Wibrink |
1998 |
7 |
|
36.08 |
1:16.89 |
1:58.46 |
|
2:35.49 |
|
|
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sandra Wivestrand |
1998 |
6 |
|
35.76 |
1:16.15 |
1:57.84 |
|
2:35.86 |
|
|
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Linn Gustafsson |
1998 |
5 |
|
36.28 |
1:17.66 |
2:01.05 |
|
2:42.10 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julia Mulikova |
1998 |
4 |
|
37.95 |
1:20.64 |
2:04.32 |
|
2:45.75 |
|
|
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lise Öberg |
1998 |
3 |
|
36.37 |
1:18.08 |
2:02.33 |
|
2:46.32 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elin Thörner |
1998 |
2 |
|
38.00 |
1:20.61 |
2:03.95 |
|
2:46.61 |
|
|
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Therese Johansson |
1999 |
1 |
|
38.71 |
1:23.13 |
2:07.49 |
|
2:49.16 |
|
|
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Elin Steindl |
1998 |
|
|
38.49 |
1:23.28 |
2:08.91 |
|
2:50.20 |
|
|
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Thilde Palmqvist |
1998 |
|
|
37.54 |
1:20.23 |
2:06.12 |
|
2:50.89 |
|
|
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ellen Hallberg |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
26 september 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
09:38 |
|