Results for Wadköpingsdoppet
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2010 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 14:43 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 47, 100m Ryggsim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Patrik Löfgren | 1996 | 12 | 30.75 | 1:02.77 | |||||
Mölndals Allmänna Simsä | ||||||||||
2 | Isak Eliasson | 1996 | 11 | 31.97 | 1:05.16 | |||||
Mölndals Allmänna Simsä | ||||||||||
3 | Marcus Forsgren | 1996 | 10 | 34.16 | 1:09.16 | |||||
Norrköpings Kappsimning | ||||||||||
4 | Alexander Vestin | 1996 | 9 | 34.02 | 1:09.63 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
5 | Filip Tagesson | 1996 | 8 | 34.22 | 1:10.46 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
6 | Erik Nyström | 1996 | 7 | 35.22 | 1:10.55 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
7 | Mathieu Nilsson | 1996 | 6 | 34.39 | 1:11.81 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
8 | Hannes Hjärne | 1997 | 5 | 35.24 | 1:13.68 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
9 | Martin Jareman | 1996 | 4 | 35.76 | 1:13.70 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
10 | Gunnar Granlund | 1996 | 3 | 35.40 | 1:13.77 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
11 | Marcus Alexandersson | 1997 | 2 | 35.63 | 1:14.33 | |||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
12 | Erik Panzar | 1996 | 1 | 36.76 | 1:14.45 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
13 | Björn Andersson | 1996 | 37.14 | 1:15.33 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
14 | Gustav Bjälevik | 1997 | 36.35 | 1:15.65 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
15 | Simon Bergquist | 1996 | 37.34 | 1:16.30 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
16 | Elias Haglund | 1996 | 36.96 | 1:16.50 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
17 | Eric Gustafsson | 1997 | 38.01 | 1:18.18 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
18 | Petter Lindberg | 1997 | 38.04 | 1:18.84 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
19 | Vincent Kiippa | 1997 | 38.93 | 1:19.81 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
20 | Adam Larsson | 1996 | 39.26 | 1:21.35 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
21 | Erland Ekholm | 1996 | 39.38 | 1:21.81 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
22 | Axel Podéus | 1997 | 40.40 | 1:23.00 | ||||||
Norrköpings Kappsimning | ||||||||||
23 | Fredrik Byström | 1996 | 41.98 | 1:23.46 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
24 | Emil Björk | 1996 | 42.18 | 1:24.87 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Gren 47, 100m Ryggsim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Lukas Steiner | 1998 | 12 | 35.88 | 1:14.43 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
2 | Karl Zimmerman | 1998 | 11 | 36.91 | 1:16.23 | |||||
Mölndals Allmänna Simsä | ||||||||||
3 | William Lulek | 1998 | 10 | 37.05 | 1:18.10 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
4 | Jonathan Ekelund | 1999 | 9 | 38.11 | 1:18.67 | |||||
Mölndals Allmänna Simsä | ||||||||||
5 | Aron Qvirist | 1998 | 8 | 37.97 | 1:18.78 | |||||
Mölndals Allmänna Simsä | ||||||||||
6 | Adam Albringer | 1999 | 7 | 38.92 | 1:19.17 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
7 | Philip Bergstedt | 1998 | 6 | 40.81 | 1:21.97 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
8 | Tor Leander | 1999 | 5 | 39.07 | 1:23.16 | |||||
Mölndals Allmänna Simsä | ||||||||||
9 | Pontus Staudinger | 1998 | 4 | 41.36 | 1:24.33 | |||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
10 | Anton Klasson | 1998 | 3 | 41.16 | 1:24.81 | |||||
Grums Simsällskap | ||||||||||
11 | Isak Meding | 1998 | 2 | 41.29 | 1:26.54 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
12 | Gustav Ejdersund | 1998 | 1 | 41.72 | 1:26.89 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
13 | Jack Hyvén Ekström | 1998 | 43.78 | 1:27.89 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
14 | Daniel Vålvik | 1999 | 44.18 | 1:29.33 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
15 | Anton Schough | 1998 | 45.25 | 1:30.94 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
16 | Anton Johansson | 1999 | 48.48 | 1:39.04 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
17 | Marco Biscevic | 1998 | 46.86 | 1:39.91 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
18 | Nils König | 1998 | 49.18 | 1:41.11 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
19 | Stefan Biscevic | 1998 | 49.13 | 1:41.45 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
20 | Eldin Kadic | 1999 | 49.47 | 1:41.76 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
21 | Martin Erlandsson | 1998 | 51.60 | 1:42.78 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
- | Victor Nilsson | 2000 | DSQ | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 14:43 |