Tulokset Wadköpingsdoppet
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2010 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 09:13 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-09-25 |
Gren 36, 100m Frisim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Isak Eliasson | 1996 | 12 | 26.03 | 55.15 | |||||
Mölndals Allmänna Simsä | ||||||||||
2 | Simon Wanna | 1996 | 11 | 28.88 | 59.35 | |||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
3 | Alexander Vestin | 1996 | 10 | 28.75 | 59.75 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
4 | Erik Panzar | 1996 | 9 | 29.12 | 1:00.72 | |||||
Göteborg Sim | ||||||||||
5 | Filip Tagesson | 1996 | 8 | 29.15 | 1:01.29 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
6 | Marcus Forsgren | 1996 | 7 | 29.35 | 1:01.32 | |||||
Norrköpings Kappsimning | ||||||||||
7 | Erik Nyström | 1996 | 6 | 29.62 | 1:01.86 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
8 | Gunnar Granlund | 1996 | 5 | 29.53 | 1:02.00 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
9 | André Lauri | 1996 | 4 | 29.85 | 1:02.62 | |||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
10 | Björn Andersson | 1996 | 3 | 30.73 | 1:03.07 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
11 | Mathieu Nilsson | 1996 | 2 | 30.36 | 1:03.42 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
12 | Erik Skogfors | 1996 | 1 | 30.76 | 1:03.51 | |||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
13 | Tim Filipsson | 1996 | 30.22 | 1:03.61 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
14 | Oskar Renåker | 1996 | 30.81 | 1:04.04 | ||||||
Norrköpings Kappsimning | ||||||||||
15 | Simon Bergquist | 1996 | 30.95 | 1:04.13 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
16 | Axel Bååthe | 1997 | 30.69 | 1:04.84 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
17 | Elias Haglund | 1996 | 31.57 | 1:05.36 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
17 | Hannes Hjärne | 1997 | 31.04 | 1:05.36 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
19 | Nisse Jansson | 1997 | 31.93 | 1:06.35 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
20 | Fredrik Byström | 1996 | 32.38 | 1:07.74 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
21 | Eric Gustafsson | 1997 | 33.29 | 1:08.72 | ||||||
Göteborg Sim | ||||||||||
22 | Axel Podéus | 1997 | 33.03 | 1:09.26 | ||||||
Norrköpings Kappsimning | ||||||||||
23 | Carl Rogne | 1996 | 33.37 | 1:09.71 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
24 | Adam Larsson | 1996 | 32.53 | 1:09.80 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
25 | Erland Ekholm | 1996 | 35.13 | 1:11.37 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
Gren 36, 100m Frisim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Aron Qvirist | 1998 | 12 | 31.14 | 1:05.58 | |||||
Mölndals Allmänna Simsä | ||||||||||
2 | Philip Bergstedt | 1998 | 11 | 32.87 | 1:06.84 | |||||
Alingsås SLS | ||||||||||
3 | William Lulek | 1998 | 10 | 31.29 | 1:07.11 | |||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
4 | Tor Leander | 1999 | 9 | 32.82 | 1:08.17 | |||||
Mölndals Allmänna Simsä | ||||||||||
5 | Lukas Steiner | 1998 | 8 | 32.22 | 1:08.23 | |||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
6 | Karl Zimmerman | 1998 | 7 | 33.82 | 1:09.81 | |||||
Mölndals Allmänna Simsä | ||||||||||
7 | Adam Albringer | 1999 | 6 | 34.30 | 1:09.96 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
8 | Anton Klasson | 1998 | 5 | 33.83 | 1:09.99 | |||||
Grums Simsällskap | ||||||||||
9 | Jonathan Ekelund | 1999 | 4 | 33.88 | 1:11.19 | |||||
Mölndals Allmänna Simsä | ||||||||||
10 | Jesper Eklund | 1998 | 3 | 34.31 | 1:11.22 | |||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
11 | Isak Meding | 1998 | 2 | 35.09 | 1:13.81 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
12 | Pontus Staudinger | 1998 | 1 | 35.46 | 1:14.17 | |||||
Karlsborgs Simklubb | ||||||||||
13 | Gustav Ejdersund | 1998 | 35.96 | 1:15.75 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
14 | Anton Johansson | 1999 | 37.87 | 1:19.68 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
15 | Jack Hyvén Ekström | 1998 | 37.29 | 1:20.43 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
16 | Daniel Vålvik | 1999 | 38.95 | 1:20.66 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
17 | Stefan Biscevic | 1998 | 37.77 | 1:22.63 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
18 | Marco Biscevic | 1998 | 37.48 | 1:22.72 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
19 | Anton Schough | 1998 | 38.09 | 1:22.81 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
20 | Martin Erlandsson | 1998 | 42.73 | 1:27.79 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
21 | Isak Brundin | 2000 | 40.30 | 1:27.89 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
22 | Robin Gunnarsson | 1999 | 42.26 | 1:30.97 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
- | Harald Brobacke | 1999 | DNS | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 26 september 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians | Utskriftstid | 09:13 |