Results for Sommardoppet 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sommardoppet 2019 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 16:56 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 15 juni 2019 |
Gren 7, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:16.05 | ||||||
2 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:18.07 | ||||||
3 | Amanda Andersson | 2003 | Lidingö Simklubb | 1:18.48 | ||||||
4 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:20.98 | ||||||
5 | Ella Gunnarsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 1:22.45 | ||||||
6 | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:23.96 | ||||||
7 | Elvira Schei | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:24.37 | ||||||
8 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 1:25.99 | ||||||
9 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:26.18 | ||||||
10 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 1:27.20 | ||||||
11 | Vinona Bothe | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 1:27.96 | ||||||
12 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:30.49 | ||||||
13 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:30.80 | ||||||
14 | Asta Revsäter | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:30.93 | ||||||
15 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:31.06 | ||||||
16 | Julia Zwinkels | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:31.79 | ||||||
17 | Sofia Bäckström | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:33.72 | ||||||
18 | Emily Yao | 2005 | Lidingö Simklubb | 1:33.91 | ||||||
19 | Linn Lynch | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:35.19 | ||||||
20 | Cecilia Krans | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:35.76 | ||||||
21 | Iza Ramså Ness | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:36.64 | ||||||
22 | Emma Wärn | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:37.57 | ||||||
23 | Alice Sjödén-Sikström | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:37.79 | ||||||
24 | Alexandra Sandell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:38.67 | ||||||
25 | Alexandra Silverryd | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:41.71 | ||||||
26 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:43.04 | ||||||
27 | Elise Blomström | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:45.38 | ||||||
28 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:45.55 | ||||||
29 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:46.94 | ||||||
30 | Desire` Tolinsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:47.33 | ||||||
31 | Anna Gomez | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:48.21 | ||||||
32 | Isabella Winsnes | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:51.32 | ||||||
33 | Bianca Utgren | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:52.61 | ||||||
34 | Lovisa Gyllbäck | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:52.86 | ||||||
35 | Ida Muhic | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:53.25 | ||||||
36 | Judith Toorell | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 1:53.57 | ||||||
37 | Elisa Olsson | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 1:53.94 | ||||||
38 | Evelina Kopparberg | 2009 | Stockholmspolisens IF SF | 1:55.56 | ||||||
39 | Belma Obradovac | 2005 | Norrtälje Simklubb | 2:04.00 | ||||||
- | Emilia Eriksson | 2006 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Hedda Wallinder-Mähler | 2009 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 16:56 |