2020-11-25   23:09:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Risösim 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Risösim 2019
Arrangör:
Plats: Sollefteå Allmänna Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 8 jun 2019 till den 8 jun 2019
Gren 7, 1500m Frisim Damer 13-14 år - Final
WR 15:20.48 Katie Ledecky 1997 USA USA Indianapolis (USA) 2018-05-16
SR 16:39.98 Gabriella Fagundez 1985 SK Ran SWE Halmstad 2007-07-26
SJR 16:56.43 Martina Granström 1991 Jönköpings SS SWE Linköping 2009-07-05
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilde Sjöberg 2006 Sundsvalls Simsällskap 390 20:59.20
50m: 35.73
100m: 1:16.16
(40.43)
150m: 1:58.29
(42.13)
200m: 2:39.04
(40.75)
250m: 3:21.70
(42.66)
300m: 4:03.16
(41.46)
350m: 4:45.49
(42.33)
400m: 5:27.60
(42.11)
450m: 6:10.41
(42.81)
500m: 6:52.93
(42.52)
550m: 7:35.98
(43.05)
600m: 8:18.50
(42.52)
650m: 9:01.60
(43.10)
700m: 9:44.42
(42.82)
750m: 10:26.94
(42.52)
800m: 11:09.73
(42.79)
850m: 11:52.34
(42.61)
900m: 12:35.07
(42.73)
950m: 13:18.06
(42.99)
1000m: 14:00.91
(42.85)
1050m: 14:43.14
(42.23)
1100m: 15:25.00
(41.86)
1150m: 16:07.01
(42.01)
1200m: 16:48.81
(41.80)
1250m: 17:30.99
(42.18)
1300m: 18:13.44
(42.45)
1350m: 18:55.76
(42.32)
1400m: 19:36.90
(41.14)
1450m: 20:19.71
(42.81)
1500m: 20:59.20
(39.49)
Grenen officiell:  2019-06-08 12:22:35
Gren 7, 1500m Frisim Damer 15 och äldre - Final
WR 15:20.48 Katie Ledecky 1997 USA USA Indianapolis (USA) 2018-05-16
SR 16:39.98 Gabriella Fagundez 1985 SK Ran SWE Halmstad 2007-07-26
SJR 16:56.43 Martina Granström 1991 Jönköpings SS SWE Linköping 2009-07-05
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Astrid Gustafsson 2003 Umeå Simsällskap 498 19:21.10
50m: 33.77
100m: 1:11.39
(37.62)
150m: 1:50.21
(38.82)
200m: 2:28.60
(38.39)
250m: 3:07.83
(39.23)
300m: 3:46.29
(38.46)
350m: 4:25.86
(39.57)
400m: 5:04.85
(38.99)
450m: 5:44.16
(39.31)
500m: 6:23.65
(39.49)
550m: 7:02.69
(39.04)
600m: 7:41.64
(38.95)
650m: 8:21.41
(39.77)
700m: 9:00.07
(38.66)
750m: 9:39.59
(39.52)
800m: 10:18.81
(39.22)
850m: 10:57.95
(39.14)
900m: 11:36.62
(38.67)
950m: 12:15.07
(38.45)
1000m: 12:53.97
(38.90)
1050m: 13:32.46
(38.49)
1100m: 14:11.50
(39.04)
1150m: 14:50.32
(38.82)
1200m: 15:29.44
(39.12)
1250m: 16:08.31
(38.87)
1300m: 16:48.37
(40.06)
1350m: 17:26.82
(38.45)
1400m: 18:05.80
(38.98)
1450m: 18:44.38
(38.58)
1500m: 19:21.10
(36.72)
2 Selma Zachrisson 2003 Simklubben Ägir 468 19:45.16 +24.06
50m: 33.33
100m: 1:11.05
(37.72)
150m: 1:50.17
(39.12)
200m: 2:28.93
(38.76)
250m: 3:08.51
(39.58)
300m: 3:46.50
(37.99)
350m: 4:25.90
(39.40)
400m: 5:04.81
(38.91)
450m: 5:43.82
(39.01)
500m: 6:23.29
(39.47)
550m: 7:02.65
(39.36)
600m: 7:41.97
(39.32)
650m: 8:21.50
(39.53)
700m: 9:00.92
(39.42)
750m: 9:39.76
(38.84)
800m: 10:19.62
(39.86)
850m: 10:59.26
(39.64)
900m: 11:38.85
(39.59)
950m: 12:19.62
(40.77)
1000m: 12:59.10
(39.48)
1050m: 13:39.05
(39.95)
1100m: 14:19.32
(40.27)
1150m: 14:59.48
(40.16)
1200m: 15:40.40
(40.92)
1250m: 16:21.62
(41.22)
1300m: 17:02.99
(41.37)
1350m: 17:44.22
(41.23)
1400m: 18:24.59
(40.37)
1450m: 19:05.22
(40.63)
1500m: 19:45.16
(39.94)
3 Moa Berglund 2004 Härnösands Simsällskap 349 21:46.72 +2:25.62
50m: 37.82
100m: 1:20.12
(42.30)
150m: 2:03.86
(43.74)
200m: 2:47.50
(43.64)
250m: 3:31.36
(43.86)
300m: 4:14.76
(43.40)
350m: 4:58.51
(43.75)
400m: 5:42.82
(44.31)
450m: 6:26.66
(43.84)
500m: 7:10.57
(43.91)
550m: 7:54.79
(44.22)
600m: 8:38.99
(44.20)
650m: 9:23.18
(44.19)
700m: 10:07.29
(44.11)
750m: 10:51.65
(44.36)
800m: 11:35.73
(44.08)
850m: 12:20.11
(44.38)
900m: 13:04.41
(44.30)
950m: 13:49.01
(44.60)
1000m: 14:33.55
(44.54)
1050m: 15:17.42
(43.87)
1100m: 16:01.51
(44.09)
1150m: 16:45.25
(43.74)
1200m: 17:29.42
(44.17)
1250m: 18:12.94
(43.52)
1300m: 18:57.14
(44.20)
1350m: 19:40.40
(43.26)
1400m: 20:24.23
(43.83)
1450m: 21:07.11
(42.88)
1500m: 21:46.72
(39.61)
4 Emelie Ohlin 2003 Umeå Simsällskap 349 21:47.37 +2:26.27
50m: 37.19
100m: 1:19.64
(42.45)
150m: 2:02.35
(42.71)
200m: 2:46.25
(43.90)
250m: 3:29.82
(43.57)
300m: 4:13.65
(43.83)
350m: 4:57.39
(43.74)
400m: 5:41.94
(44.55)
450m: 6:26.64
(44.70)
500m: 7:10.60
(43.96)
550m: 7:55.01
(44.41)
600m: 8:38.97
(43.96)
650m: 9:23.28
(44.31)
700m: 10:07.75
(44.47)
750m: 10:51.77
(44.02)
800m: 11:35.81
(44.04)
850m: 12:20.42
(44.61)
900m: 13:05.44
(45.02)
950m: 13:50.17
(44.73)
1000m: 14:34.02
(43.85)
1050m: 15:17.66
(43.64)
1100m: 16:02.04
(44.38)
1150m: 16:46.08
(44.04)
1200m: 17:29.29
(43.21)
1250m: 18:12.68
(43.39)
1300m: 18:55.50
(42.82)
1350m: 19:38.57
(43.07)
1400m: 20:23.02
(44.45)
1450m: 21:05.26
(42.24)
1500m: 21:47.37
(42.11)
5 Ida Nyberg 2004 Simklubben Ägir 313 22:34.36 +3:13.26
50m: 37.69
100m: 1:21.85
(44.16)
150m: 2:07.32
(45.47)
200m: 2:52.90
(45.58)
250m: 3:39.82
(46.92)
300m: 4:26.23
(46.41)
350m: 5:13.04
(46.81)
400m: 5:58.93
(45.89)
450m: 6:45.28
(46.35)
500m: 7:32.03
(46.75)
550m: 8:18.29
(46.26)
600m: 9:03.57
(45.28)
650m: 9:48.41
(44.84)
700m: 10:34.87
(46.46)
750m: 11:21.33
(46.46)
800m: 12:06.40
(45.07)
850m: 12:53.10
(46.70)
900m: 13:38.88
(45.78)
950m: 14:23.98
(45.10)
1000m: 15:08.77
(44.79)
1050m: 15:53.71
(44.94)
1100m: 16:38.76
(45.05)
1150m: 17:22.40
(43.64)
1200m: 18:07.97
(45.57)
1250m: 18:53.14
(45.17)
1300m: 19:38.26
(45.12)
1350m: 20:23.37
(45.11)
1400m: 21:08.11
(44.74)
1450m: 21:52.07
(43.96)
1500m: 22:34.36
(42.29)
6 Freja Vestberg 2002 Höga Kustens Simsällskap 269 23:45.15 +4:24.05
50m: 41.04
100m: 1:27.77
(46.73)
150m: 2:14.67
(46.90)
200m: 3:02.25
(47.58)
250m: 3:50.01
(47.76)
300m: 4:37.73
(47.72)
350m: 5:26.10
(48.37)
400m: 6:15.82
(49.72)
450m: 7:03.93
(48.11)
500m: 7:51.83
(47.90)
550m: 8:40.43
(48.60)
600m: 9:28.52
(48.09)
650m: 10:17.77
(49.25)
700m: 11:05.31
(47.54)
750m: 11:53.58
(48.27)
800m: 12:41.24
(47.66)
850m: 13:29.31
(48.07)
900m: 14:17.92
(48.61)
950m: 15:06.33
(48.41)
1000m: 15:54.75
(48.42)
1050m: 16:42.57
(47.82)
1100m: 17:29.78
(47.21)
1150m: 18:18.32
(48.54)
1200m: 19:06.49
(48.17)
1250m: 19:53.61
(47.12)
1300m: 20:41.17
(47.56)
1350m: 21:28.76
(47.59)
1400m: 22:15.44
(46.68)
1450m: 23:01.84
(46.40)
1500m: 23:45.15
(43.31)
- Hilma Nordenmark 2003 Örnsköldsviks Allmänna SS DNS
Grenen officiell:  2019-06-08 12:22:35
2019-06-08 12:22:38 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner