Resultat för Sundsvalls Sim 2010
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 15:11 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 1, 50m Br Herrar 11 oy, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 46.30 | ||||||
2 | William Borg | 2000 | Gävle Simsällskap | 47.21 | ||||||
3 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 48.06 | ||||||
4 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.33 | ||||||
5 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 49.99 | ||||||
6 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.33 | ||||||
7 | William Dahl | 1999 | Gävle Simsällskap | 55.77 | ||||||
8 | Carl Taube | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 57.24 | ||||||
9 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.55 | ||||||
10 | Nils Persson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 57.73 | ||||||
11 | Rasmus Ulin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 58.88 | ||||||
12 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 1:01.74 | ||||||
13 | Linus Backlin | 1999 | Matfors Simsällskap | 1:14.12 | ||||||
14 | Emil Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 1:14.77 | ||||||
15 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 1:22.82 | ||||||
16 | Elias Petrusson | 2001 | Matfors Simsällskap | 1:30.89 | ||||||
- | Olle Larson Wermelin | 1999 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Daniel Lundgren | 1999 | Matfors Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linus Sehlin | 2000 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Adam Österström | 1999 | Matfors Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Joel Mannela | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilhelm Granath | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | William Mattsson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Anton Svalberg | 2001 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 15:11 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 15:24 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 2, 50m Br Damer 11 oy, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.87 | ||||||
2 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 44.11 | ||||||
3 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 45.85 | ||||||
4 | Sarah Wallin | 2000 | Gävle Simsällskap | 46.32 | ||||||
5 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 46.78 | ||||||
6 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 48.57 | ||||||
7 | Emma Wilkensson | 1999 | Gävle Simsällskap | 49.10 | ||||||
8 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 49.75 | ||||||
9 | Linn Nilsson | 1999 | Umeå Simsällskap | 50.15 | ||||||
10 | Jessica Nordin | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 50.25 | ||||||
11 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 50.32 | ||||||
12 | Susanna Mehrstedt | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.95 | ||||||
13 | Smilla Wigg | 2000 | Gävle Simsällskap | 51.21 | ||||||
14 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 51.65 | ||||||
15 | Sanna Kollberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 52.49 | ||||||
16 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.36 | ||||||
17 | Mathilda Sjöbom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 55.02 | ||||||
18 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 55.15 | ||||||
19 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.26 | ||||||
20 | Anjelica Westin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 55.38 | ||||||
21 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 55.94 | ||||||
22 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 56.64 | ||||||
23 | Ellen Strandberg | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 56.88 | ||||||
24 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 57.00 | ||||||
25 | Jennifer Borg | 2001 | Gävle Simsällskap | 57.60 | ||||||
26 | Amanda Blom | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.79 | ||||||
27 | Anna Ebadian | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 57.94 | ||||||
28 | Kristin Larsson | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 58.01 | ||||||
29 | Anna Lundström | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 59.41 | ||||||
30 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 1:01.11 | ||||||
31 | Malin Petrusson | 1999 | Matfors Simsällskap | 1:03.83 | ||||||
32 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 1:13.94 | ||||||
- | Emma Magnusson | 2000 | Matfors Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sofia Sund | 1999 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emma Hultin | 2000 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sara Linblom | 2000 | Matfors Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Johanna Söderberg/edlund | 1999 | Matfors Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hanna Jacobsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Tuva Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Anna Fröjd | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 15:24 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 15:39 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 3, 100m Ry Herrar 12 oä, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 37.23 | 1:18.30 | |||||
2 | Emil Ekwall | 1997 | Njurunda Simsällskap | 39.24 | 1:21.67 | |||||
3 | Fredrik Levin | 1998 | Umeå Simsällskap | 40.88 | 1:23.83 | |||||
4 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 43.20 | 1:25.29 | |||||
5 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 44.16 | 1:30.99 | |||||
6 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.38 | 1:33.24 | |||||
7 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 48.18 | 1:35.91 | |||||
8 | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.09 | 1:38.07 | |||||
9 | Leo Sandström | 1997 | Umeå Simsällskap | 49.03 | 1:39.37 | |||||
10 | Martin Storkamp | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 49.31 | 1:43.06 | |||||
11 | Elias Hägglund | 1998 | Gävle Simsällskap | 1:01.84 | 2:00.39 | |||||
- | Jesper Lampinen | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Alfred Pohl | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Filip Sund | 1997 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Ry Herrar 12 oä, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.81 | 1:05.19 | |||||
2 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 35.84 | 1:13.48 | |||||
3 | Herman Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.31 | 1:13.54 | |||||
4 | Oskar Wing | 1995 | Umeå Simsällskap | 35.53 | 1:15.75 | |||||
5 | Eric Lundström | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 36.96 | 1:16.16 | |||||
6 | Erik Karlsson | 1995 | Umeå Simsällskap | 39.63 | 1:17.92 | |||||
7 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 39.01 | 1:20.52 | |||||
8 | Dominik Jackiewicz | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 40.77 | 1:24.40 | |||||
9 | Andreas Lundborg | 1996 | Luleå Simsällskap | 43.15 | 1:28.44 | |||||
10 | Linus Rönnbäck | 1995 | Luleå Simsällskap | 50.76 | 1:44.81 | |||||
- | Sam Molavi | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Daniel Edmark | 1996 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Ry Herrar 12 oä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.51 | 1:05.76 | |||||
2 | Mattias Hedman | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 33.29 | 1:08.11 | |||||
3 | Lars Rydberg | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 36.42 | 1:15.01 | |||||
4 | Didrik Forsberg | 1993 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 38.84 | 1:18.45 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 15:39 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 16:01 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 4, 100m Ry Damer 12 oä, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eveline Westberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 38.21 | 1:18.93 | |||||
2 | Lina Bergqvist | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 40.65 | 1:24.71 | |||||
3 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.02 | 1:25.66 | |||||
4 | Elin Sandberg | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 42.75 | 1:25.91 | |||||
5 | Ebba Nylander | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.46 | 1:27.69 | |||||
6 | Julia Berglund | 1997 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.77 | 1:29.41 | |||||
7 | Viktoria Terosdotter | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 43.45 | 1:30.00 | |||||
8 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 44.85 | 1:30.34 | |||||
9 | Caroline Mikkelsen | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.74 | 1:30.95 | |||||
10 | Lovisa Gilliusson Hörnell | 1997 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.09 | 1:31.92 | |||||
11 | Ninni Abenius | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.23 | 1:41.33 | |||||
12 | Nathalie Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 46.86 | 1:44.57 | |||||
13 | Elenora Hedin | 1998 | Njurunda Simsällskap | 50.73 | 1:46.21 | |||||
14 | Frida Kårén | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 49.47 | 1:46.85 | |||||
15 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 49.64 | 1:49.37 | |||||
16 | Ann Brännlund | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 53.30 | 1:49.75 | |||||
17 | Anna Henriksson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.12 | 1:54.21 | |||||
18 | Melina Göransson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.34 | 1:54.36 | |||||
19 | Felicia Andersson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 58.96 | 2:09.67 | |||||
- | Carolina Andersson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Elin Rydberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oda Rabenius | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Catarina Edlund | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Malin Krohn | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Arezo Shamsgovara | 1998 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Ry Damer 12 oä, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Gilliusson | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.07 | 1:14.01 | |||||
2 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 36.37 | 1:15.96 | |||||
3 | Nadja Lagerström | 1996 | Borlänge Simsällskap | 36.41 | 1:16.72 | |||||
4 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 37.10 | 1:17.23 | |||||
5 | Linnea Olofsson | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.54 | 1:18.09 | |||||
6 | Isabelle Nyström | 1995 | Umeå Simsällskap | 37.88 | 1:18.32 | |||||
7 | Moa Sällström | 1995 | Umeå Simsällskap | 38.29 | 1:19.50 | |||||
8 | Matilda Vestberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 38.28 | 1:20.10 | |||||
9 | Therese Högberg | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.93 | 1:24.87 | |||||
10 | Emily Berglund | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.21 | 1:28.04 | |||||
11 | Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | Njurunda Simsällskap | 42.67 | 1:28.30 | |||||
12 | Mona Ebadian | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 52.03 | 1:49.18 | |||||
- | Kristina Westergren | 1996 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Klara Annell | 1996 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Ry Damer 12 oä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.89 | 1:10.37 | |||||
2 | Linnea Landgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.72 | 1:10.49 | |||||
3 | Ida Källqvist | 1992 | Gävle Simsällskap | 36.35 | 1:13.87 | |||||
4 | Ellen Lindefelt | 1994 | Borlänge Simsällskap | 35.90 | 1:13.92 | |||||
5 | Maria Bergström | 1994 | Piteå Sim | 37.88 | 1:18.21 | |||||
6 | Kajsa-Stina Häggqvist | 1994 | Borlänge Simsällskap | 38.43 | 1:18.83 | |||||
7 | Ann Dernstedt | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.82 | 1:19.50 | |||||
8 | Rebecca Wiklund | 1994 | Njurunda Simsällskap | 41.08 | 1:24.55 | |||||
9 | Evelina Gilliusson Hörnel | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.57 | 1:36.99 | |||||
- | Ronja Nilsson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DNF | ||||||
- | Frida Bladin | 1993 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 16:01 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 16:14 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 5, 50m Br Herrar 12 oä, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Sund | 1997 | Umeå Simsällskap | 37.59 | ||||||
2 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 40.66 | ||||||
3 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 43.28 | ||||||
4 | Marcus Wågberg | 1997 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.29 | ||||||
5 | Jesper Lampinen | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 47.62 | ||||||
6 | Daniel Nilsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 48.52 | ||||||
7 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.85 | ||||||
8 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.79 | ||||||
9 | Alfred Pohl | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.84 | ||||||
10 | Martin Storkamp | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 52.72 | ||||||
11 | Emil Borgström | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 53.03 | ||||||
12 | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.16 | ||||||
13 | Elias Hägglund | 1998 | Gävle Simsällskap | 58.62 | ||||||
14 | Linus Larsson | 1998 | Gävle Simsällskap | 58.63 | ||||||
- | Albin Adner | 1998 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Johan Norlin | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Leo Sandström | 1997 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Br Herrar 12 oä, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nathan Mattsson | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 34.63 | ||||||
2 | Christoffer Andersson | 1995 | Umeå Simsällskap | 36.09 | ||||||
3 | Eric Lundström | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 36.89 | ||||||
4 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 37.87 | ||||||
5 | Samuel Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 38.98 | ||||||
6 | Daniel Edmark | 1996 | Härnösands Simsällskap | 42.79 | ||||||
7 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 43.31 | ||||||
8 | Andreas Lundborg | 1996 | Luleå Simsällskap | 47.18 | ||||||
9 | Sam Molavi | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 50.60 | ||||||
- | Linus Rönnbäck | 1995 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ludvig Sjödin | 1995 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Br Herrar 12 oä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nisse Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 30.63 | ||||||
2 | Pål Henriksen Spjelkavik | 1988 | Sundsvalls Simsällskap | 32.36 | ||||||
3 | Rikard Täpp | 1979 | Sundsvalls Simsällskap | 33.11 | ||||||
4 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.75 | ||||||
5 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.96 | ||||||
6 | Mikael Gerlach | 1984 | Sundsvalls Simsällskap | 34.20 | ||||||
7 | Jonas Lindberg | 1992 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 34.34 | ||||||
8 | Malik Novo | 1994 | Umeå Simsällskap | 34.64 | ||||||
9 | Erik Westerlind | 1991 | Härnösands Simsällskap | 34.93 | ||||||
10 | Oskar Altzar | 1992 | Borlänge Simsällskap | 36.46 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 16:14 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 16:31 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 6, 50m Br Damer 12 oä, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mikaela Nilsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 39.73 | ||||||
2 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 39.83 | ||||||
3 | Ebba Nylander | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.29 | ||||||
4 | Julia Berglund | 1997 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.00 | ||||||
5 | Oda Rabenius | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.75 | ||||||
6 | Kelly Hultgren | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 45.41 | ||||||
7 | Arezo Shamsgovara | 1998 | Umeå Simsällskap | 45.74 | ||||||
8 | Lovisa Gilliusson Hörnell | 1997 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.02 | ||||||
9 | Agnes Westerlund | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 46.16 | ||||||
10 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.90 | ||||||
11 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 47.09 | ||||||
12 | Nathalie Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 47.17 | ||||||
13 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 47.18 | ||||||
14 | Melina Göransson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.69 | ||||||
15 | Maria Renlund | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 48.70 | ||||||
16 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 48.77 | ||||||
17 | Elsa Larsson | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 49.57 | ||||||
18 | Ninni Abenius | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.46 | ||||||
19 | Frida Kårén | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 50.94 | ||||||
20 | Ann Brännlund | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 52.07 | ||||||
21 | Malin Krohn | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 52.52 | ||||||
22 | Anna Hägglund | 1997 | Gävle Simsällskap | 52.72 | ||||||
23 | Ella Löfberg | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.16 | ||||||
24 | Catarina Edlund | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | 56.02 | ||||||
25 | Anna Henriksson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.50 | ||||||
26 | Felicia Andersson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 57.70 | ||||||
- | Stina Olofsson | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Caroline Mikkelsen | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Louise Karlsson | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Amanda Wigren | 1997 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viktoria Terosdotter | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Anna Sjöholm | 1998 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Br Damer 12 oä, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Sjödin | 1995 | Simklubben Ägir | 37.40 | ||||||
2 | Elin Blomster | 1996 | Luleå Simsällskap | 37.98 | ||||||
3 | Emelie Finell | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 38.71 | ||||||
4 | Linnea Gilliusson | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.80 | ||||||
5 | Nadja Lagerström | 1996 | Borlänge Simsällskap | 40.90 | ||||||
6 | Therese Högberg | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.77 | ||||||
7 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 43.04 | ||||||
8 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 43.55 | ||||||
9 | Lovisa Larsson | 1996 | Gävle Simsällskap | 43.96 | ||||||
10 | Elin Lindblom | 1995 | Härnösands Simsällskap | 44.61 | ||||||
11 | Kajsa Morén | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.59 | ||||||
12 | Moa Hugosson | 1996 | Luleå Simsällskap | 47.65 | ||||||
13 | Maja Kron | 1996 | Gävle Simsällskap | 48.07 | ||||||
14 | Kristina Westergren | 1996 | Gävle Simsällskap | 48.43 | ||||||
15 | Emily Berglund | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 49.36 | ||||||
16 | Albertina Wiksten | 1996 | Matfors Simsällskap | 50.37 | ||||||
17 | Mona Ebadian | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 50.91 | ||||||
- | Linnea Olofsson | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Br Damer 12 oä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 35.95 | ||||||
2 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 36.15 | ||||||
3 | Amanda Rosberg | 1992 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 36.35 | ||||||
4 | Malin Åhrlin | 1990 | Gävle Simsällskap | 37.97 | ||||||
5 | Julia Jakobsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.05 | ||||||
6 | Ronja Nilsson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.47 | ||||||
7 | Karolina Logardt | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.63 | ||||||
8 | Matilda Angermund | 1993 | Simklubben Ägir | 39.19 | ||||||
9 | Stephanie Bolt | 1991 | Sundsvalls Simsällskap | 39.97 | ||||||
10 | Denise Larsson | 1989 | Gävle Simsällskap | 40.28 | ||||||
11 | Angelica Larsson | 1993 | Gävle Simsällskap | 40.44 | ||||||
12 | Rebecca Wiklund | 1994 | Njurunda Simsällskap | 40.81 | ||||||
13 | Olivia Sandgren | 1993 | Umeå Simsällskap | 41.23 | ||||||
14 | Petra Nordin | 1992 | Njurunda Simsällskap | 42.32 | ||||||
15 | Frida Bladin | 1993 | Härnösands Simsällskap | 42.67 | ||||||
16 | Amanda Lundberg | 1992 | Piteå Sim | 42.86 | ||||||
17 | Ida Tjärnström | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 47.71 | ||||||
- | Amanda Finell | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lina Bergman | 1993 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 16:31 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 16:43 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 7, 100m Fr Herrar 11 oy, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 35.76 | 1:15.22 | |||||
2 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 39.17 | 1:22.00 | |||||
3 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 40.60 | 1:24.25 | |||||
4 | William Borg | 2000 | Gävle Simsällskap | 41.14 | 1:26.77 | |||||
5 | Joel Mannela | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 42.51 | 1:28.75 | |||||
6 | Linus Sehlin | 2000 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 42.70 | 1:30.98 | |||||
7 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.92 | 1:34.62 | |||||
8 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.27 | 1:37.17 | |||||
9 | Wilhelm Granath | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.55 | 1:37.45 | |||||
10 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 45.83 | 1:38.17 | |||||
11 | Olle Larson Wermelin | 1999 | Njurunda Simsällskap | 46.74 | 1:38.95 | |||||
12 | Erik Ottosson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.65 | 1:43.03 | |||||
13 | William Dahl | 1999 | Gävle Simsällskap | 49.23 | 1:43.39 | |||||
14 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.09 | 1:45.14 | |||||
15 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.48 | 1:48.87 | |||||
16 | Rasmus Ulin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 30.55 | 1:56.25 | |||||
17 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 57.51 | 2:04.23 | |||||
18 | Emil Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 56.90 | 2:19.55 | |||||
- | Nils Persson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 16:43 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 17:13 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 8, 100m Fr Damer 11 oy, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 36.66 | 1:14.92 | |||||
2 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.81 | 1:15.14 | |||||
3 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 37.17 | 1:16.13 | |||||
4 | Amelia Lundblom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 37.07 | 1:16.52 | |||||
5 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.86 | 1:18.66 | |||||
6 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 38.58 | 1:20.86 | |||||
7 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 39.53 | 1:24.70 | |||||
8 | Susanna Mehrstedt | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.52 | 1:25.62 | |||||
9 | Sofia Sund | 1999 | Umeå Simsällskap | 40.88 | 1:25.89 | |||||
10 | Linn Nilsson | 1999 | Umeå Simsällskap | 40.62 | 1:26.22 | |||||
11 | Emma Wilkensson | 1999 | Gävle Simsällskap | 41.34 | 1:30.84 | |||||
12 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 42.66 | 1:31.77 | |||||
13 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.61 | 1:33.25 | |||||
14 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 44.40 | 1:34.15 | |||||
15 | Lisa Näslund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 45.95 | 1:34.35 | |||||
16 | Sarah Wallin | 2000 | Gävle Simsällskap | 44.17 | 1:35.97 | |||||
17 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 46.02 | 1:36.26 | |||||
18 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 47.21 | 1:37.38 | |||||
19 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.69 | 1:39.58 | |||||
20 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 46.33 | 1:41.15 | |||||
21 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.79 | 1:41.59 | |||||
22 | Sanna Kollberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 50.14 | 1:41.67 | |||||
23 | Hanna Jacobsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.07 | 1:42.40 | |||||
24 | Smilla Wigg | 2000 | Gävle Simsällskap | 49.28 | 1:45.34 | |||||
25 | Jennifer Borg | 2001 | Gävle Simsällskap | 49.33 | 1:46.22 | |||||
26 | Pernilla Mikaelsdotter | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.59 | 1:46.85 | |||||
27 | Anna Lundström | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 51.65 | 1:46.94 | |||||
28 | Hannah van Bunningen | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.46 | 1:47.51 | |||||
29 | Amanda Blom | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.43 | 1:48.22 | |||||
30 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 50.47 | 1:50.22 | |||||
31 | Anna Ebadian | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 49.81 | 1:50.77 | |||||
32 | Angelica Hedin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 50.77 | 1:51.17 | |||||
33 | Kristin Larsson | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 51.61 | 1:52.38 | |||||
34 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 54.35 | 1:56.37 | |||||
35 | Anjelica Westin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 54.53 | 1:57.26 | |||||
36 | Mathilda Sjöbom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 56.77 | 2:02.45 | |||||
- | Maja Landström | 1999 | Gävle Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jessica Nordin | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 17:13 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 17:23 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 9, 200m Me Herrar 14 oä, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 35.98 | 1:16.05 | 2:04.08 | 2:42.62 | |||
2 | Ludvig Sjödin | 1995 | Luleå Simsällskap | 38.60 | 1:25.38 | 2:15.56 | 2:57.99 | |||
3 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 35.38 | 1:21.51 | 2:17.17 | 3:02.55 | |||
- | Erik Karlsson | 1995 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 200m Me Herrar 14 oä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nisse Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 29.36 | 1:04.60 | 1:43.36 | 2:18.08 | |||
2 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 30.25 | 1:07.36 | 1:50.32 | 2:22.50 | |||
3 | Victor Sundman | 1992 | Piteå Sim | 29.62 | 1:08.03 | 1:51.12 | 2:23.88 | |||
4 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.69 | 1:10.04 | 1:50.92 | 2:24.58 | |||
5 | Malik Novo | 1994 | Umeå Simsällskap | 32.01 | 1:16.37 | 1:59.51 | 2:36.66 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 17:23 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 17:35 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 10, 200m Me Damer 14 oä, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emelie Finell | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 34.91 | 1:18.83 | 2:08.02 | 2:48.05 | |||
2 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 42.06 | 1:30.86 | 2:21.63 | 3:01.47 | |||
3 | Therese Högberg | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.28 | 1:28.13 | 2:21.63 | 3:02.63 | |||
4 | Klara Annell | 1996 | Umeå Simsällskap | 39.31 | 1:24.31 | 2:21.16 | 3:03.25 | |||
5 | Kajsa Morén | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.70 | 1:28.53 | 2:25.58 | 3:08.79 | |||
6 | Emily Berglund | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.27 | 1:34.11 | 2:33.83 | 3:20.26 | |||
- | Albertina Wiksten | 1996 | Matfors Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Matilda Sjödin | 1995 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Vendela Steinvall | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Gren 10, 200m Me Damer 14 oä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lina Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 32.78 | 1:12.69 | 1:57.82 | 2:33.44 | |||
2 | Matilda Angermund | 1993 | Simklubben Ägir | 34.01 | 1:14.48 | 1:58.99 | 2:34.75 | |||
3 | Ellen Lindefelt | 1994 | Borlänge Simsällskap | 33.68 | 1:14.91 | 2:01.08 | 2:36.09 | |||
4 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 33.55 | 1:15.49 | 2:00.12 | 2:37.48 | |||
5 | Linnea Landgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.24 | 1:15.32 | 2:04.68 | 2:44.22 | |||
6 | Ann Dernstedt | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.29 | 1:18.85 | 2:10.42 | 2:47.31 | |||
7 | Felicia Lövgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.21 | 1:24.42 | 2:14.93 | 2:55.00 | |||
8 | Evelina Gilliusson Hörnel | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 47.50 | 1:47.09 | 2:47.03 | 3:36.85 | |||
- | Malin Dahlqvist | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 17:35 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 17:51 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 11, 100m Fr Herrar 12 oä, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Sund | 1997 | Umeå Simsällskap | 32.60 | 1:07.34 | |||||
2 | Emil Ekwall | 1997 | Njurunda Simsällskap | 33.24 | 1:09.03 | |||||
3 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 34.02 | 1:10.85 | |||||
4 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 34.18 | 1:12.33 | |||||
5 | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 36.41 | 1:15.48 | |||||
6 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.47 | 1:17.56 | |||||
7 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 37.88 | 1:18.57 | |||||
8 | Jesper Lampinen | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 38.63 | 1:19.80 | |||||
9 | Johan Norlin | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 38.21 | 1:20.30 | |||||
10 | Alfred Pohl | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.29 | 1:20.45 | |||||
11 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.47 | 1:21.25 | |||||
12 | Leo Sandström | 1997 | Umeå Simsällskap | 37.96 | 1:21.26 | |||||
13 | Marcus Wågberg | 1997 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.87 | 1:21.48 | |||||
14 | Martin Storkamp | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 42.32 | 1:30.83 | |||||
15 | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.25 | 1:31.31 | |||||
16 | Daniel Nilsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 44.49 | 1:34.19 | |||||
17 | Emil Borgström | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 45.96 | 1:39.93 | |||||
18 | Linus Larsson | 1998 | Gävle Simsällskap | 57.52 | 2:00.08 | |||||
19 | Albin Adner | 1998 | Gävle Simsällskap | 1:03.83 | 2:17.73 | |||||
- | Fredrik Levin | 1998 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Fr Herrar 12 oä, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.31 | 59.72 | |||||
2 | Herman Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.05 | 1:02.81 | |||||
3 | Nathan Mattsson | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 31.63 | 1:04.69 | |||||
4 | Erik Karlsson | 1995 | Umeå Simsällskap | 31.37 | 1:04.76 | |||||
5 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 32.18 | 1:05.79 | |||||
6 | Christoffer Andersson | 1995 | Umeå Simsällskap | 32.12 | 1:05.80 | |||||
7 | Eric Lundström | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 31.56 | 1:06.63 | |||||
8 | Dominik Jackiewicz | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 32.40 | 1:07.15 | |||||
9 | Daniel Edmark | 1996 | Härnösands Simsällskap | 32.78 | 1:08.26 | |||||
10 | Oskar Wing | 1995 | Umeå Simsällskap | 29.63 | 1:08.28 | |||||
11 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 32.41 | 1:08.41 | |||||
12 | Ludvig Sjödin | 1995 | Luleå Simsällskap | 34.41 | 1:11.17 | |||||
13 | Samuel Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 34.08 | 1:11.35 | |||||
14 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 34.45 | 1:12.25 | |||||
15 | Andreas Lundborg | 1996 | Luleå Simsällskap | 34.68 | 1:12.59 | |||||
16 | Sam Molavi | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 49.92 | 1:46.26 | |||||
- | Linus Rönnbäck | 1995 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Fr Herrar 12 oä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 27.40 | 56.60 | |||||
2 | Rikard Täpp | 1979 | Sundsvalls Simsällskap | 27.34 | 56.79 | |||||
3 | Mattias Hedman | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 27.77 | 56.97 | |||||
4 | Victor Sundman | 1992 | Piteå Sim | 28.57 | 58.23 | |||||
5 | Mikael Gerlach | 1984 | Sundsvalls Simsällskap | 28.87 | 58.30 | |||||
6 | Joel Bäckman | 1987 | Sundsvalls Simsällskap | 28.27 | 59.35 | |||||
7 | Sebastian Bladfors | 1990 | Luleå Simsällskap | 29.97 | 1:01.91 | |||||
8 | Lars Rydberg | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 30.53 | 1:03.10 | |||||
9 | Oskar Altzar | 1992 | Borlänge Simsällskap | 29.84 | 1:03.23 | |||||
10 | Didrik Forsberg | 1993 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 31.10 | 1:03.75 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 17:51 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 18:19 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 12, 100m Fr Damer 12 oä, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eveline Westberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 32.35 | 1:08.18 | |||||
2 | Julia Berglund | 1997 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.35 | 1:09.60 | |||||
3 | Elin Rydberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 34.21 | 1:10.23 | |||||
4 | Mikaela Nilsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 34.21 | 1:11.47 | |||||
5 | Lovisa Mannela | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 34.12 | 1:12.90 | |||||
6 | Lina Bergqvist | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 35.63 | 1:12.99 | |||||
7 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 35.69 | 1:13.67 | |||||
8 | Ebba Nylander | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.17 | 1:15.92 | |||||
9 | Lovisa Gilliusson Hörnell | 1997 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.69 | 1:16.03 | |||||
10 | Elin Sandberg | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 36.53 | 1:16.10 | |||||
11 | Caroline Mikkelsen | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.45 | 1:17.98 | |||||
12 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 38.20 | 1:19.32 | |||||
13 | Oda Rabenius | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.45 | 1:19.66 | |||||
14 | Kelly Hultgren | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 37.72 | 1:19.78 | |||||
15 | Arezo Shamsgovara | 1998 | Umeå Simsällskap | 38.15 | 1:20.45 | |||||
16 | Viktoria Terosdotter | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 39.93 | 1:20.96 | |||||
17 | Elsa Larsson | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 38.17 | 1:21.54 | |||||
18 | Agnes Westerlund | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 39.77 | 1:23.34 | |||||
19 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.09 | 1:23.55 | |||||
20 | Amanda Wigren | 1997 | Luleå Simsällskap | 39.95 | 1:23.77 | |||||
21 | Carolina Andersson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.95 | 1:25.17 | |||||
22 | Ninni Abenius | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.07 | 1:26.19 | |||||
23 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.58 | 1:28.15 | |||||
24 | Anna Hägglund | 1997 | Gävle Simsällskap | 40.88 | 1:28.76 | |||||
25 | Ann Brännlund | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 43.88 | 1:30.86 | |||||
26 | Frida Kårén | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 43.43 | 1:31.06 | |||||
27 | Nathalie Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 42.91 | 1:32.81 | |||||
28 | Melina Göransson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.92 | 1:33.68 | |||||
29 | Maria Renlund | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.77 | 1:34.22 | |||||
30 | Anna Henriksson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.25 | 1:41.51 | |||||
31 | Anna Sjöholm | 1998 | Gävle Simsällskap | 48.79 | 1:44.10 | |||||
32 | Louise Karlsson | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 52.02 | 1:49.91 | |||||
33 | Ella Löfberg | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.40 | 1:50.64 | |||||
34 | Felicia Andersson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 55.89 | 2:02.64 | |||||
- | Stina Olofsson | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Malin Krohn | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elenora Hedin | 1998 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Catarina Edlund | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Fr Damer 12 oä, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Olofsson | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.05 | 1:04.91 | |||||
2 | Isabelle Nyström | 1995 | Umeå Simsällskap | 31.49 | 1:05.32 | |||||
3 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 31.64 | 1:05.72 | |||||
4 | Linnea Gilliusson | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.12 | 1:05.75 | |||||
5 | Vendela Steinvall | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.32 | 1:07.60 | |||||
6 | Emelie Finell | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 33.05 | 1:08.71 | |||||
7 | Klara Annell | 1996 | Umeå Simsällskap | 33.18 | 1:09.77 | |||||
8 | Nadja Lagerström | 1996 | Borlänge Simsällskap | 33.28 | 1:09.98 | |||||
9 | Matilda Vestberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 33.88 | 1:10.54 | |||||
10 | Matilda Sjödin | 1995 | Simklubben Ägir | 34.11 | 1:10.78 | |||||
11 | Moa Sällström | 1995 | Umeå Simsällskap | 34.06 | 1:11.74 | |||||
12 | Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | Njurunda Simsällskap | 35.43 | 1:13.93 | |||||
13 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 35.85 | 1:14.04 | |||||
14 | Therese Högberg | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.36 | 1:14.57 | |||||
15 | Emily Berglund | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.04 | 1:17.71 | |||||
16 | Lovisa Larsson | 1996 | Gävle Simsällskap | 37.18 | 1:19.07 | |||||
17 | Maja Kron | 1996 | Gävle Simsällskap | 40.06 | 1:22.80 | |||||
18 | Kristina Westergren | 1996 | Gävle Simsällskap | 39.78 | 1:24.34 | |||||
19 | Mona Ebadian | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 41.55 | 1:26.64 | |||||
20 | Albertina Wiksten | 1996 | Matfors Simsällskap | 46.46 | 1:35.61 | |||||
- | Kajsa Morén | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DNF | ||||||
- | Moa Hugosson | 1996 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nathalie Åhlin | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Fr Damer 12 oä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 29.48 | 1:00.51 | |||||
2 | Stephanie Bolt | 1991 | Sundsvalls Simsällskap | 28.93 | 1:00.73 | |||||
3 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.55 | 1:00.90 | |||||
4 | Rebecka Bolt | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 29.68 | 1:02.12 | |||||
5 | Julia Jakobsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.17 | 1:02.42 | |||||
6 | Ellen Lindefelt | 1994 | Borlänge Simsällskap | 30.91 | 1:03.03 | |||||
7 | Malin Åhrlin | 1990 | Gävle Simsällskap | 31.03 | 1:04.79 | |||||
8 | Ronja Nilsson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.09 | 1:05.31 | |||||
9 | Linnea Landgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.28 | 1:06.25 | |||||
10 | Malin Dahlqvist | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.23 | 1:06.31 | |||||
11 | Matilda Angermund | 1993 | Simklubben Ägir | 31.99 | 1:06.51 | |||||
12 | Ida Källqvist | 1992 | Gävle Simsällskap | 32.21 | 1:06.74 | |||||
13 | Kajsa-Stina Häggqvist | 1994 | Borlänge Simsällskap | 33.36 | 1:07.89 | |||||
14 | Maria Bergström | 1994 | Piteå Sim | 32.82 | 1:08.94 | |||||
15 | Denise Larsson | 1989 | Gävle Simsällskap | 33.43 | 1:09.34 | |||||
16 | Angelica Larsson | 1993 | Gävle Simsällskap | 33.34 | 1:09.44 | |||||
17 | Amanda Queckfeldt | 1993 | Simklubben Ägir | 33.56 | 1:09.58 | |||||
18 | Amanda Rosberg | 1992 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 32.61 | 1:10.12 | |||||
19 | Felicia Lövgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.05 | 1:10.37 | |||||
20 | Rebecca Wiklund | 1994 | Njurunda Simsällskap | 33.88 | 1:10.70 | |||||
21 | Petra Nordin | 1992 | Njurunda Simsällskap | 33.38 | 1:11.20 | |||||
22 | Karolina Logardt | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.01 | 1:11.30 | |||||
23 | Olivia Sandgren | 1993 | Umeå Simsällskap | 34.45 | 1:12.72 | |||||
24 | Ida Tjärnström | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.57 | 1:17.42 | |||||
25 | Lina Bergman | 1993 | Gävle Simsällskap | 36.27 | 1:17.58 | |||||
26 | Amanda Lundberg | 1992 | Piteå Sim | 37.44 | 1:18.82 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 20 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 18:19 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 09:18 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 13, 400m Fr Herrar 14 oä, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Herman Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:07.14 | 2:20.06 | 3:32.40 | 4:48.83 | |||
2 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 1:11.17 | 2:31.04 | 3:51.05 | 5:09.66 | |||
3 | Oskar Wing | 1995 | Umeå Simsällskap | 1:10.67 | 2:30.19 | 3:50.92 | 5:13.11 | |||
4 | Samuel Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 1:12.93 | 2:32.98 | 3:55.36 | 5:17.02 | |||
5 | Erik Karlsson | 1995 | Umeå Simsällskap | 1:15.74 | 2:37.07 | 3:59.31 | 5:18.61 | |||
6 | Christoffer Andersson | 1995 | Umeå Simsällskap | 1:16.08 | 2:38.96 | 4:02.48 | 5:22.49 | |||
7 | Dominik Jackiewicz | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 1:17.51 | 2:43.35 | 4:08.36 | 5:32.37 | |||
Gren 13, 400m Fr Herrar 14 oä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Nisse Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 1:03.33 | 2:10.66 | 3:19.13 | 4:28.03 | |||
2 | Mattias Hedman | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 1:02.59 | 2:11.95 | 3:23.09 | 4:29.47 | |||
3 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:06.42 | 2:16.03 | 3:24.93 | 4:29.72 | |||
4 | Victor Sundman | 1992 | Piteå Sim | 1:05.95 | 2:16.66 | 3:27.52 | 4:37.41 | |||
5 | Oskar Altzar | 1992 | Borlänge Simsällskap | 1:12.30 | 2:28.76 | 3:45.04 | 4:59.27 | |||
6 | Sebastian Bladfors | 1990 | Luleå Simsällskap | 1:08.93 | 2:21.38 | 3:38.27 | 5:00.39 | |||
7 | Joel Bäckman | 1987 | Sundsvalls Simsällskap | 1:05.35 | 2:18.67 | 3:38.80 | 5:01.60 | |||
8 | Lars Rydberg | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 1:10.43 | 2:29.46 | 3:48.97 | 5:07.96 | |||
9 | Didrik Forsberg | 1993 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:12.84 | 2:31.91 | 3:51.67 | 5:10.67 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 09:18 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 09:44 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 14, 400m Fr Damer 14 oä, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 1:08.85 | 2:24.22 | 3:41.17 | 4:57.71 | |||
2 | Linnea Gilliusson | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:11.97 | 2:31.04 | 3:48.91 | 5:05.33 | |||
3 | Vendela Steinvall | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:12.20 | 2:30.64 | 3:50.97 | 5:08.44 | |||
4 | Nathalie Åhlin | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 1:11.76 | 2:30.73 | 3:51.55 | 5:11.33 | |||
5 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 1:12.45 | 2:33.08 | 3:54.89 | 5:15.19 | |||
6 | Isabelle Nyström | 1995 | Umeå Simsällskap | 1:12.25 | 2:32.49 | 3:55.33 | 5:17.90 | |||
7 | Kajsa Morén | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:18.90 | 2:43.06 | 4:07.99 | 5:31.10 | |||
8 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 1:19.72 | 2:45.79 | 4:11.56 | 5:33.95 | |||
9 | Nadja Lagerström | 1996 | Borlänge Simsällskap | 1:16.07 | 2:41.81 | 4:11.04 | 5:34.11 | |||
10 | Klara Annell | 1996 | Umeå Simsällskap | 1:19.55 | 2:46.56 | 4:12.81 | 5:34.44 | |||
11 | Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | Njurunda Simsällskap | 1:18.06 | 2:44.96 | 4:11.62 | 5:34.53 | |||
12 | Matilda Vestberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 1:19.62 | 2:46.60 | 4:15.41 | 5:41.40 | |||
Gren 14, 400m Fr Damer 14 oä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ellen Lindefelt | 1994 | Borlänge Simsällskap | 1:07.94 | 2:20.23 | 3:33.85 | 4:45.59 | |||
2 | Matilda Angermund | 1993 | Simklubben Ägir | 1:09.05 | 2:21.95 | 3:34.36 | 4:48.26 | |||
3 | Linnea Landgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:10.16 | 2:26.36 | 3:43.10 | 5:00.96 | |||
4 | Saga Hjalmarsson | 1990 | Simklubben Ägir | 1:11.08 | 2:27.93 | 3:45.91 | 5:02.17 | |||
5 | Kajsa-Stina Häggqvist | 1994 | Borlänge Simsällskap | 1:14.37 | 2:33.13 | 3:51.61 | 5:08.41 | |||
6 | Ida Källqvist | 1992 | Gävle Simsällskap | 1:12.11 | 2:30.61 | 3:50.76 | 5:09.85 | |||
7 | Ronja Nilsson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:11.55 | 2:30.18 | 3:50.40 | 5:10.30 | |||
8 | Mari Sorvari | 1988 | Sundsvalls Simsällskap | 1:11.16 | 2:30.30 | 3:54.05 | 5:21.12 | |||
9 | Felicia Lövgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:16.85 | 2:43.79 | 4:14.82 | 5:46.74 | |||
10 | Ida Tjärnström | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:21.61 | 2:55.79 | 4:32.82 | 6:05.62 | |||
- | Julia Jakobsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | DNF | ||||||
- | Stephanie Bolt | 1991 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 09:44 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 09:52 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 15, 100m Me Herrar 12-13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 37.17 | 1:18.29 | |||||
2 | Filip Sund | 1997 | Umeå Simsällskap | 38.08 | 1:18.79 | |||||
3 | Emil Ekwall | 1997 | Njurunda Simsällskap | 37.51 | 1:20.93 | |||||
4 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 38.47 | 1:23.14 | |||||
5 | Fredrik Levin | 1998 | Umeå Simsällskap | 39.14 | 1:24.90 | |||||
6 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.10 | 1:28.78 | |||||
7 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 41.42 | 1:29.18 | |||||
8 | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 42.27 | 1:29.40 | |||||
9 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 47.50 | 1:33.15 | |||||
10 | Alfred Pohl | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.87 | 1:33.59 | |||||
11 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.58 | 1:38.28 | |||||
12 | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.73 | 1:41.61 | |||||
13 | Martin Storkamp | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 48.58 | 1:44.44 | |||||
- | Leo Sandström | 1997 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jesper Lampinen | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 09:52 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 10:06 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 16, 100m Me Damer 12-13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cecilia Svensson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 33.71 | 1:17.67 | |||||
2 | Julia Berglund | 1997 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.53 | 1:22.18 | |||||
3 | Ebba Nylander | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.27 | 1:23.60 | |||||
4 | Elin Rydberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 41.41 | 1:24.48 | |||||
5 | Lovisa Mannela | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 39.59 | 1:27.37 | |||||
6 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.52 | 1:27.92 | |||||
7 | Elin Sandberg | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 40.83 | 1:28.34 | |||||
8 | Oda Rabenius | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.32 | 1:28.42 | |||||
9 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 43.56 | 1:30.28 | |||||
10 | Caroline Mikkelsen | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.83 | 1:30.35 | |||||
11 | Kelly Hultgren | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 44.13 | 1:31.10 | |||||
12 | Elsa Larsson | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 40.99 | 1:32.93 | |||||
13 | Arezo Shamsgovara | 1998 | Umeå Simsällskap | 44.99 | 1:33.25 | |||||
14 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 45.91 | 1:33.91 | |||||
15 | Ninni Abenius | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.10 | 1:34.21 | |||||
16 | Carolina Andersson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.94 | 1:34.88 | |||||
17 | Malin Krohn | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 45.11 | 1:39.20 | |||||
18 | Frida Kårén | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 48.68 | 1:42.53 | |||||
19 | Maria Renlund | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 47.06 | 1:42.64 | |||||
20 | Anna Hägglund | 1997 | Gävle Simsällskap | 48.61 | 1:44.70 | |||||
21 | Elenora Hedin | 1998 | Njurunda Simsällskap | 49.81 | 1:45.46 | |||||
22 | Catarina Edlund | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | 55.81 | 1:49.37 | |||||
- | Lina Bergqvist | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Louise Karlsson | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Viktoria Terosdotter | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 10:06 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 10:18 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 17, 100m Br Herrar 12 oä, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Sund | 1997 | Umeå Simsällskap | 40.75 | 1:24.90 | |||||
2 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 42.94 | 1:27.70 | |||||
3 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 44.79 | 1:34.57 | |||||
4 | Joacim Clemin | 1997 | Njurunda Simsällskap | 46.11 | 1:39.47 | |||||
5 | Jesper Lampinen | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 49.46 | 1:42.80 | |||||
6 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.31 | 1:47.36 | |||||
7 | Alfred Pohl | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.18 | 1:49.15 | |||||
8 | Leo Sandström | 1997 | Umeå Simsällskap | 52.58 | 1:50.43 | |||||
9 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.93 | 1:53.38 | |||||
10 | Martin Storkamp | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 54.10 | 1:55.31 | |||||
11 | Emil Borgström | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 55.43 | 1:57.33 | |||||
12 | Albin Adner | 1998 | Gävle Simsällskap | 59.96 | 2:12.69 | |||||
- | Elias Hägglund | 1998 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linus Larsson | 1998 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Marcus Wågberg | 1997 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 17, 100m Br Herrar 12 oä, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christoffer Andersson | 1995 | Umeå Simsällskap | 37.00 | 1:17.86 | |||||
2 | Nathan Mattsson | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 37.27 | 1:18.69 | |||||
3 | Eric Lundström | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 37.49 | 1:19.62 | |||||
4 | Ludvig Sjödin | 1995 | Luleå Simsällskap | 38.85 | 1:23.11 | |||||
5 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 39.90 | 1:24.27 | |||||
6 | Samuel Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 41.97 | 1:29.34 | |||||
7 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 44.32 | 1:34.32 | |||||
8 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 44.44 | 1:35.81 | |||||
9 | Andreas Lundborg | 1996 | Luleå Simsällskap | 47.44 | 1:39.71 | |||||
- | Sam Molavi | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 100m Br Herrar 12 oä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nisse Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 32.44 | 1:09.94 | |||||
2 | Pål Henriksen Spjelkavik | 1988 | Sundsvalls Simsällskap | 33.53 | 1:10.91 | |||||
3 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.15 | 1:13.00 | |||||
4 | Malik Novo | 1994 | Umeå Simsällskap | 34.74 | 1:13.52 | |||||
5 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.33 | 1:17.06 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 10:18 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 10:39 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 18, 100m Br Damer 12 oä, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mikaela Nilsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 41.83 | 1:27.66 | |||||
2 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 42.67 | 1:29.94 | |||||
3 | Ebba Nylander | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.30 | 1:30.89 | |||||
4 | Cecilia Svensson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 43.60 | 1:32.60 | |||||
5 | Julia Berglund | 1997 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.34 | 1:33.63 | |||||
6 | Agnes Westerlund | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 46.59 | 1:39.35 | |||||
7 | Lovisa Gilliusson Hörnell | 1997 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 47.52 | 1:39.47 | |||||
8 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 48.86 | 1:39.69 | |||||
8 | Amanda Wigren | 1997 | Luleå Simsällskap | 46.62 | 1:39.69 | |||||
10 | Kelly Hultgren | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 47.31 | 1:41.03 | |||||
11 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.45 | 1:41.90 | |||||
12 | Caroline Mikkelsen | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.23 | 1:42.08 | |||||
13 | Nathalie Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 47.95 | 1:42.78 | |||||
14 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 48.95 | 1:42.97 | |||||
15 | Melina Göransson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.32 | 1:44.66 | |||||
16 | Arezo Shamsgovara | 1998 | Umeå Simsällskap | 49.82 | 1:44.94 | |||||
17 | Maria Renlund | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 50.80 | 1:46.97 | |||||
18 | Anna Sjöholm | 1998 | Gävle Simsällskap | 52.32 | 1:51.15 | |||||
19 | Frida Kårén | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 54.03 | 1:54.72 | |||||
20 | Ella Löfberg | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.43 | 1:55.43 | |||||
21 | Catarina Edlund | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | 55.21 | 1:57.71 | |||||
22 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 55.34 | 2:02.22 | |||||
23 | Louise Karlsson | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:15.62 | 2:43.58 | |||||
- | Elsa Larsson | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Ninni Abenius | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 18, 100m Br Damer 12 oä, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Olofsson | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.59 | 1:21.25 | |||||
2 | Matilda Sjödin | 1995 | Simklubben Ägir | 37.96 | 1:21.47 | |||||
3 | Emelie Finell | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 40.66 | 1:24.91 | |||||
4 | Elin Blomster | 1996 | Luleå Simsällskap | 39.33 | 1:27.27 | |||||
5 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 44.36 | 1:33.18 | |||||
6 | Therese Högberg | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.90 | 1:34.55 | |||||
7 | Elin Lindblom | 1995 | Härnösands Simsällskap | 45.96 | 1:36.01 | |||||
8 | Lovisa Larsson | 1996 | Gävle Simsällskap | 45.91 | 1:39.26 | |||||
9 | Maja Kron | 1996 | Gävle Simsällskap | 48.02 | 1:41.40 | |||||
10 | Moa Hugosson | 1996 | Luleå Simsällskap | 48.47 | 1:42.54 | |||||
11 | Kristina Westergren | 1996 | Gävle Simsällskap | 48.71 | 1:43.33 | |||||
12 | Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | Njurunda Simsällskap | 48.99 | 1:44.04 | |||||
13 | Albertina Wiksten | 1996 | Matfors Simsällskap | 51.77 | 1:49.93 | |||||
14 | Mona Ebadian | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 53.18 | 1:52.69 | |||||
- | Emily Berglund | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 18, 100m Br Damer 12 oä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.62 | 1:18.68 | |||||
2 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 37.17 | 1:19.27 | |||||
3 | Karolina Logardt | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 39.01 | 1:23.06 | |||||
4 | Matilda Angermund | 1993 | Simklubben Ägir | 39.32 | 1:23.43 | |||||
5 | Rebecca Wiklund | 1994 | Njurunda Simsällskap | 40.95 | 1:27.71 | |||||
6 | Ronja Nilsson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.62 | 1:28.15 | |||||
7 | Denise Larsson | 1989 | Gävle Simsällskap | 42.10 | 1:29.77 | |||||
8 | Angelica Larsson | 1993 | Gävle Simsällskap | 42.03 | 1:30.08 | |||||
9 | Petra Nordin | 1992 | Njurunda Simsällskap | 42.46 | 1:30.37 | |||||
10 | Felicia Lövgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 43.20 | 1:31.33 | |||||
11 | Amanda Lundberg | 1992 | Piteå Sim | 44.28 | 1:32.59 | |||||
- | Malin Åhrlin | 1990 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 10:39 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 10:50 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 19, 50m Ry Herrar 11 oy, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 42.35 | ||||||
2 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 44.95 | ||||||
3 | William Borg | 2000 | Gävle Simsällskap | 45.51 | ||||||
4 | Linus Sehlin | 2000 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 46.31 | ||||||
5 | Joel Mannela | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 46.65 | ||||||
6 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.00 | ||||||
6 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.00 | ||||||
8 | Erik Ottosson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.18 | ||||||
9 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 48.86 | ||||||
10 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 51.01 | ||||||
11 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.19 | ||||||
12 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.39 | ||||||
13 | Wilhelm Granath | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.17 | ||||||
14 | Rasmus Ulin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 56.20 | ||||||
15 | Olle Larson Wermelin | 1999 | Njurunda Simsällskap | 58.84 | ||||||
16 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 1:02.55 | ||||||
17 | Linus Backlin | 1999 | Matfors Simsällskap | 1:14.83 | ||||||
- | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | William Dahl | 1999 | Gävle Simsällskap | DNF | ||||||
- | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | William Mattsson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emil Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Adam Österström | 1999 | Matfors Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nils Persson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 10:50 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 11:06 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 20, 50m Ry Damer 11 oy, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.79 | ||||||
2 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.46 | ||||||
3 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 41.60 | ||||||
4 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 41.66 | ||||||
5 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 42.83 | ||||||
6 | Emma Wilkensson | 1999 | Gävle Simsällskap | 43.27 | ||||||
7 | Susanna Mehrstedt | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.32 | ||||||
8 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 44.73 | ||||||
9 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.76 | ||||||
10 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 46.27 | ||||||
11 | Sarah Wallin | 2000 | Gävle Simsällskap | 46.59 | ||||||
12 | Sofia Sund | 1999 | Umeå Simsällskap | 47.62 | ||||||
13 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 47.85 | ||||||
14 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.16 | ||||||
15 | Jennifer Borg | 2001 | Gävle Simsällskap | 49.36 | ||||||
16 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.45 | ||||||
17 | Anna Ebadian | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 51.46 | ||||||
18 | Jessica Nordin | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 51.83 | ||||||
19 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 52.00 | ||||||
20 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 52.50 | ||||||
21 | Lisa Näslund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 52.86 | ||||||
22 | Kristin Larsson | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 52.99 | ||||||
23 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 53.07 | ||||||
24 | Pernilla Mikaelsdotter | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.12 | ||||||
25 | Ellen Strandberg | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 53.60 | ||||||
26 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 53.66 | ||||||
27 | Sanna Kollberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 53.93 | ||||||
28 | Johanna Söderberg/edlund | 1999 | Matfors Simsällskap | 53.99 | ||||||
29 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 54.85 | ||||||
30 | Angelica Hedin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 54.94 | ||||||
31 | Hannah van Bunningen | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.26 | ||||||
32 | Maja Landström | 1999 | Gävle Simsällskap | 56.76 | ||||||
33 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 56.86 | ||||||
34 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 57.27 | ||||||
35 | Amanda Blom | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.71 | ||||||
36 | Wilma Dahlberg | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 58.00 | ||||||
37 | Tuva Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 58.08 | ||||||
38 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 1:04.22 | ||||||
39 | Anjelica Westin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 1:04.98 | ||||||
40 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 1:05.36 | ||||||
41 | Mathilda Sjöbom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:07.28 | ||||||
- | Anna Fröjd | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linn Nilsson | 1999 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hanna Jacobsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Anna Lundström | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Smilla Wigg | 2000 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 11:06 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 11:27 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 21, 50m Fj Herrar 12 oä, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Sund | 1997 | Umeå Simsällskap | 34.29 | ||||||
2 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 34.52 | ||||||
3 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 37.49 | ||||||
4 | Fredrik Levin | 1998 | Umeå Simsällskap | 38.98 | ||||||
5 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 39.44 | ||||||
6 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.52 | ||||||
7 | Joacim Clemin | 1997 | Njurunda Simsällskap | 42.85 | ||||||
8 | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 44.23 | ||||||
9 | Alfred Pohl | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.38 | ||||||
10 | Marcus Wågberg | 1997 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 46.77 | ||||||
11 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 52.07 | ||||||
12 | Leo Sandström | 1997 | Umeå Simsällskap | 54.76 | ||||||
- | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Emil Ekwall | 1997 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 21, 50m Fj Herrar 12 oä, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.73 | ||||||
2 | Oskar Wing | 1995 | Umeå Simsällskap | 31.78 | ||||||
3 | Herman Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.38 | ||||||
4 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 33.93 | ||||||
5 | Christoffer Andersson | 1995 | Umeå Simsällskap | 34.30 | ||||||
6 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 34.52 | ||||||
7 | Nathan Mattsson | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 34.73 | ||||||
8 | Dominik Jackiewicz | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 36.01 | ||||||
9 | Ludvig Sjödin | 1995 | Luleå Simsällskap | 36.38 | ||||||
10 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 37.07 | ||||||
11 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 38.21 | ||||||
12 | Andreas Lundborg | 1996 | Luleå Simsällskap | 38.91 | ||||||
- | Linus Rönnbäck | 1995 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erik Karlsson | 1995 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 21, 50m Fj Herrar 12 oä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Sundman | 1992 | Piteå Sim | 28.10 | ||||||
2 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 28.35 | ||||||
3 | Pål Henriksen Spjelkavik | 1988 | Sundsvalls Simsällskap | 28.68 | ||||||
4 | Christer Granström | 1965 | Umeå Simsällskap | 29.22 | ||||||
5 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 29.67 | ||||||
6 | Jonas Lindberg | 1992 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 30.70 | ||||||
7 | Malik Novo | 1994 | Umeå Simsällskap | 31.09 | ||||||
8 | Sebastian Bladfors | 1990 | Luleå Simsällskap | 31.32 | ||||||
9 | Oskar Altzar | 1992 | Borlänge Simsällskap | 32.71 | ||||||
10 | Lars Rydberg | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 32.97 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 11:27 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 11:44 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 22, 50m Fj Damer 12 oä, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cecilia Svensson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 33.86 | ||||||
2 | Lovisa Mannela | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 35.41 | ||||||
3 | Julia Berglund | 1997 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.87 | ||||||
4 | Mikaela Nilsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 36.96 | ||||||
5 | Elsa Larsson | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 39.14 | ||||||
6 | Elin Rydberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 39.36 | ||||||
7 | Lina Bergqvist | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 40.05 | ||||||
8 | Oda Rabenius | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.11 | ||||||
9 | Lovisa Gilliusson Hörnell | 1997 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.66 | ||||||
10 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 40.91 | ||||||
11 | Eveline Westberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 41.11 | ||||||
12 | Ebba Nylander | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.24 | ||||||
13 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 41.41 | ||||||
14 | Carolina Andersson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.51 | ||||||
15 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.35 | ||||||
16 | Ninni Abenius | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.72 | ||||||
17 | Arezo Shamsgovara | 1998 | Umeå Simsällskap | 45.37 | ||||||
- | Anna Hägglund | 1997 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Caroline Mikkelsen | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maria Renlund | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 22, 50m Fj Damer 12 oä, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Gilliusson | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.21 | ||||||
2 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 32.32 | ||||||
3 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 32.41 | ||||||
4 | Emelie Finell | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 33.85 | ||||||
5 | Nathalie Åhlin | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 34.87 | ||||||
6 | Vendela Steinvall | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.92 | ||||||
7 | Isabelle Nyström | 1995 | Umeå Simsällskap | 35.03 | ||||||
8 | Linnea Olofsson | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.42 | ||||||
9 | Nadja Lagerström | 1996 | Borlänge Simsällskap | 36.70 | ||||||
10 | Matilda Vestberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 36.91 | ||||||
11 | Matilda Sjödin | 1995 | Simklubben Ägir | 37.13 | ||||||
12 | Klara Annell | 1996 | Umeå Simsällskap | 37.40 | ||||||
13 | Elin Blomster | 1996 | Luleå Simsällskap | 38.22 | ||||||
14 | Kristina Westergren | 1996 | Gävle Simsällskap | 38.62 | ||||||
15 | Kajsa Morén | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.28 | ||||||
16 | Lovisa Larsson | 1996 | Gävle Simsällskap | 40.70 | ||||||
17 | Therese Högberg | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.82 | ||||||
18 | Moa Hugosson | 1996 | Luleå Simsällskap | 41.14 | ||||||
19 | Emily Berglund | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.25 | ||||||
20 | Mona Ebadian | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 44.73 | ||||||
21 | Maja Kron | 1996 | Gävle Simsällskap | 45.76 | ||||||
- | Albertina Wiksten | 1996 | Matfors Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 22, 50m Fj Damer 12 oä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Bolt | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 30.40 | ||||||
2 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 30.55 | ||||||
3 | Lina Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 30.84 | ||||||
4 | Malin Dahlqvist | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.94 | ||||||
5 | Mari Sorvari | 1988 | Sundsvalls Simsällskap | 31.65 | ||||||
6 | Malin Åhrlin | 1990 | Gävle Simsällskap | 31.68 | ||||||
7 | Julia Jakobsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.89 | ||||||
8 | Ann Dernstedt | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.47 | ||||||
9 | Matilda Angermund | 1993 | Simklubben Ägir | 32.55 | ||||||
10 | Amanda Rosberg | 1992 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 32.83 | ||||||
11 | Ida Källqvist | 1992 | Gävle Simsällskap | 32.96 | ||||||
12 | Ellen Lindefelt | 1994 | Borlänge Simsällskap | 33.08 | ||||||
13 | Ronja Nilsson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.75 | ||||||
14 | Amanda Queckfeldt | 1993 | Simklubben Ägir | 34.14 | ||||||
15 | Angelica Larsson | 1993 | Gävle Simsällskap | 34.71 | ||||||
16 | Linnea Landgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.82 | ||||||
17 | Amanda Finell | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 35.13 | ||||||
18 | Kajsa-Stina Häggqvist | 1994 | Borlänge Simsällskap | 35.87 | ||||||
19 | Olivia Sandgren | 1993 | Umeå Simsällskap | 36.55 | ||||||
20 | Karolina Logardt | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.69 | ||||||
21 | Denise Larsson | 1989 | Gävle Simsällskap | 36.70 | ||||||
22 | Maria Bergström | 1994 | Piteå Sim | 37.60 | ||||||
23 | Rebecca Wiklund | 1994 | Njurunda Simsällskap | 40.70 | ||||||
24 | Lina Bergman | 1993 | Gävle Simsällskap | 41.31 | ||||||
- | Evelina Gilliusson Hörnel | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 11:44 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 11:52 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 23, 100m Me Herrar 11 oy, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 41.32 | 1:29.60 | |||||
2 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 45.24 | 1:36.78 | |||||
3 | William Borg | 2000 | Gävle Simsällskap | 47.73 | 1:39.00 | |||||
- | Linus Sehlin | 2000 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DNF | ||||||
- | Joel Mannela | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | William Dahl | 1999 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 11:52 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 12:06 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 24, 100m Me Damer 11 oy, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.35 | 1:25.83 | |||||
2 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 41.59 | 1:26.48 | |||||
3 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 43.52 | 1:30.50 | |||||
4 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.76 | 1:31.21 | |||||
5 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 46.80 | 1:34.15 | |||||
6 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 46.78 | 1:35.13 | |||||
7 | Susanna Mehrstedt | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.50 | 1:35.92 | |||||
8 | Emma Wilkensson | 1999 | Gävle Simsällskap | 45.56 | 1:40.13 | |||||
9 | Linn Nilsson | 1999 | Umeå Simsällskap | 50.39 | 1:40.84 | |||||
10 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 48.19 | 1:40.94 | |||||
11 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 49.52 | 1:42.85 | |||||
12 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 50.05 | 1:43.52 | |||||
13 | Sarah Wallin | 2000 | Gävle Simsällskap | 52.33 | 1:44.49 | |||||
14 | Hanna Jacobsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.10 | 1:46.06 | |||||
15 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.78 | 1:51.50 | |||||
16 | Jennifer Borg | 2001 | Gävle Simsällskap | 54.87 | 1:52.65 | |||||
17 | Sanna Kollberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 57.92 | 1:54.87 | |||||
18 | Kristin Larsson | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 57.81 | 2:00.01 | |||||
19 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 1:01.56 | 2:02.04 | |||||
20 | Angelica Hedin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 59.28 | 2:05.55 | |||||
- | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Smilla Wigg | 2000 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sofia Sund | 1999 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Landström | 1999 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mathilda Sjöbom | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 12:06 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 12:15 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 25, 4X100m Me Herrar 14 oä, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Sundsvall 1 Yp | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 4:40.34 | ||||||
Lars Rydberg | 1993 | 36.05 | 1:13.95 | 1:13.95 | ||||||
Samuel Westrin | 1996 | 39.42 | 1:25.81 | 2:39.76 | ||||||
Pål Henriksen Spjelkavik | 1988 | 29.43 | 1:04.18 | 3:43.94 | ||||||
Mattias Hedman | 1994 | 26.75 | 56.40 | 4:40.34 | ||||||
2 | Sundsvall 2 Yp | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 5:17.38 | ||||||
Eric Lundström | 1996 | 38.65 | 1:21.21 | 1:21.21 | ||||||
Nathan Mattsson | 1996 | 37.45 | 1:19.01 | 2:40.22 | ||||||
Jakob Westrin | 1996 | 37.99 | 1:29.61 | 4:09.83 | ||||||
Dominik Jackiewicz | 1996 | 31.91 | 1:07.55 | 5:17.38 | ||||||
- | Umeå SS Herr Lag 1 | 1990 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 12:15 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 12:31 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 26, 4X100m Me Damer 14 oä, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Skelleftesim Lag | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 4:41.85 | ||||||
Linnea Landgren | 1993 | 34.65 | 1:12.04 | 1:12.04 | ||||||
Linda Holmgren | 1993 | 36.98 | 1:18.55 | 2:30.59 | ||||||
Malin Dahlqvist | 1990 | 32.25 | 1:09.73 | 3:40.32 | ||||||
Julia Jakobsson | 1993 | 28.84 | 1:01.53 | 4:41.85 | ||||||
2 | SK Ägir Lag 2 | 1995 | Simklubben Ägir | 4:58.30 | ||||||
Amanda Queckfeldt | 1993 | 37.06 | 1:17.36 | 1:17.36 | ||||||
Matilda Sjödin | 1995 | 38.09 | 1:22.97 | 2:40.33 | ||||||
Matilda Angermund | 1993 | 33.16 | 1:11.71 | 3:52.04 | ||||||
Karolina Näsén | 1996 | 31.07 | 1:06.26 | 4:58.30 | ||||||
3 | Umeå Simsällskap Damer | 1990 | Umeå Simsällskap | 5:05.59 | ||||||
Klara Annell | 1996 | 39.59 | 1:21.44 | 1:21.44 | ||||||
Stephanie Johansson | 1994 | 36.84 | 1:18.97 | 2:40.41 | ||||||
Ronja Wikström | 1996 | 35.04 | 1:18.90 | 3:59.31 | ||||||
Isabelle Nyström | 1995 | 31.82 | 1:06.28 | 5:05.59 | ||||||
4 | Sundsvall 1 Yf | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 5:06.62 | ||||||
Stephanie Bolt | 1991 | 38.75 | 1:20.37 | 1:20.37 | ||||||
Amanda Finell | 1993 | 41.09 | 1:27.10 | 2:47.47 | ||||||
Rebecka Bolt | 1993 | 31.23 | 1:11.55 | 3:59.02 | ||||||
Nathalie Åhlin | 1995 | 31.92 | 1:07.60 | 5:06.62 | ||||||
5 | Gävle Simsällskap | 1992 | Gävle Simsällskap | 5:10.16 | ||||||
Ida Källqvist | 1992 | 37.11 | 1:16.39 | 1:16.39 | ||||||
Malin Åhrlin | 1990 | 37.78 | 1:21.42 | 2:37.81 | ||||||
Angelica Larsson | 1993 | 35.74 | 1:22.29 | 4:00.10 | ||||||
Denise Larsson | 1989 | 32.30 | 1:10.06 | 5:10.16 | ||||||
6 | Sundsvall 2 Yf | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 5:32.59 | ||||||
Matilda Vestberg | 1996 | 39.47 | 1:22.15 | 1:22.15 | ||||||
Mari Sorvari | 1988 | 40.01 | 1:26.12 | 2:48.27 | ||||||
Emelie Finell | 1996 | 35.43 | 1:17.84 | 4:06.11 | ||||||
Mona Ebadian | 1996 | 39.74 | 1:26.48 | 5:32.59 | ||||||
7 | Njurunda Lag 1 Damer | 1996 | Njurunda Simsällskap | 5:37.16 | ||||||
Rebecca Wiklund | 1994 | 41.84 | 1:25.95 | 1:25.95 | ||||||
Petra Nordin | 1992 | 42.15 | 1:30.29 | 2:56.24 | ||||||
My Lemnert | 1996 | 41.58 | 1:30.05 | 4:26.29 | ||||||
Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | 32.14 | 1:10.87 | 5:37.16 | ||||||
- | Umeå SS Damer Lag 2 | 1994 | Umeå Simsällskap | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Borlänge SS Dam Lag 1 | 1987 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 12:31 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 12:40 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 27, 4X100m Me Herrar 13 oy, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Sundsvalls SS Yp 1 | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 5:46.67 | ||||||
Emil Dahlberg | 1997 | 38.37 | 1:19.36 | 1:19.36 | ||||||
Jesper Lampinen | 1998 | 47.01 | 1:39.45 | 2:58.81 | ||||||
Johan Strandberg | 1997 | 44.39 | 1:35.48 | 4:34.29 | ||||||
Benjamin Dzihic | 1997 | 34.55 | 1:12.38 | 5:46.67 | ||||||
2 | Njurunda Lag 1 Herrar | 1997 | Njurunda Simsällskap | 5:53.03 | ||||||
Emil Ekwall | 1997 | 40.13 | 1:21.63 | 1:21.63 | ||||||
Joacim Clemin | 1997 | 46.30 | 1:38.93 | 3:00.56 | ||||||
Erik Björklund | 1998 | 40.82 | 1:30.26 | 4:30.82 | ||||||
Johan Björklund | 1999 | 38.83 | 1:22.21 | 5:53.03 | ||||||
3 | Skk Lag 1 | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 6:19.91 | ||||||
Axel Gudehn | 1998 | 43.82 | 1:31.32 | 1:31.32 | ||||||
Alfred Pohl | 1997 | 51.45 | 1:48.20 | 3:19.52 | ||||||
Lukas Peterson | 1998 | 42.23 | 1:32.94 | 4:52.46 | ||||||
Thomas Näslund | 1997 | 39.81 | 1:27.45 | 6:19.91 | ||||||
- | Gävle Simsällskap | 1998 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Umeå SS Pojkar | 1997 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 12:40 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 12:58 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 28, 4X100m Me Damer 13 oy, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Sundsvalls SS Yf 1 | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 5:18.52 | ||||||
Cecilia Svensson | 1997 | 36.04 | 1:17.31 | 1:17.31 | ||||||
Cassandra Magnusson | 1997 | 43.64 | 1:31.99 | 2:49.30 | ||||||
Mikaela Nilsson | 1998 | 36.74 | 1:21.33 | 4:10.63 | ||||||
Eveline Westberg | 1997 | 31.65 | 1:07.89 | 5:18.52 | ||||||
2 | Skk Lag 1 | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 5:43.93 | ||||||
Julia Blomquist | 1998 | 42.55 | 1:23.97 | 1:23.97 | ||||||
Ebba Nylander | 1998 | 41.30 | 1:30.24 | 2:54.21 | ||||||
Alma Karlsson | 1999 | 40.71 | 1:32.31 | 4:26.52 | ||||||
Caroline Mikkelsen | 1998 | 35.99 | 1:17.41 | 5:43.93 | ||||||
3 | Sundsvalls SS Yf 2 | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 5:45.86 | ||||||
Lina Bergqvist | 1998 | 42.14 | 45.06 | 45.06 | ||||||
Elin Rydberg | 1997 | 40.64 | 1:24.31 | 2:09.37 | ||||||
Lovisa Mannela | 1997 | 49.04 | 1:26.79 | 3:36.16 | ||||||
Viktoria Terosdotter | 1998 | 49.52 | 2:09.70 | 5:45.86 | ||||||
4 | Öass Lag 4 | 1997 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 6:05.89 | ||||||
Lovisa Gilliusson Hörnell | 1997 | 44.95 | 1:31.17 | 1:31.17 | ||||||
Maria Renlund | 1998 | 49.35 | 1:46.33 | 3:17.50 | ||||||
Julia Berglund | 1997 | 38.54 | 1:29.54 | 4:47.04 | ||||||
Alva Häggblad | 1999 | 36.91 | 1:18.85 | 6:05.89 | ||||||
5 | Sundsvalls SS Yf 3 | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 6:16.39 | ||||||
Hanna Ekengren | 1998 | 46.22 | 1:33.58 | 1:33.58 | ||||||
Hanna Öberg | 2000 | 50.92 | 1:46.73 | 3:20.31 | ||||||
Frida Hedlund | 1999 | 45.41 | 1:36.45 | 4:56.76 | ||||||
Maja Bollbring | 1999 | 38.20 | 1:19.63 | 6:16.39 | ||||||
6 | Skk Lag 2 | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 6:24.91 | ||||||
Susanna Mehrstedt | 1999 | 47.73 | 1:38.63 | 1:38.63 | ||||||
Carolina Andersson | 1998 | 49.44 | 1:45.45 | 3:24.08 | ||||||
Oda Rabenius | 1997 | 41.27 | 1:35.05 | 4:59.13 | ||||||
Ninni Abenius | 1998 | 40.56 | 1:25.78 | 6:24.91 | ||||||
7 | Umeå SS Flickor Lag 2 | 1998 | Umeå Simsällskap | 6:46.14 | ||||||
Johannalouise Eriksson | 2000 | 50.67 | 1:43.83 | 1:43.83 | ||||||
Sanna Kollberg | 2000 | 50.33 | 2:37.36 | 4:21.19 | ||||||
Molly Ångström | 1997 | 58.38 | 1:39.00 | 6:00.19 | ||||||
Linn Nilsson | 1999 | 45.95 | 45.95 | 6:46.14 | ||||||
- | Gävle Simsällskap | 1999 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Umeå SS Flickor | 1997 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 12:58 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 15:07 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 29, 4X100m Fr Herrar 13 oy, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Umeå SS Pojkar | 1997 | Umeå Simsällskap | 4:55.88 | ||||||
Filip Sund | 1997 | 32.71 | 1:07.29 | 1:07.29 | ||||||
Isak Wikström | 1999 | 36.13 | 1:16.03 | 2:23.32 | ||||||
Fredrik Levin | 1998 | 35.29 | 1:13.97 | 3:37.29 | ||||||
Johan Bonnedahl | 1997 | 36.81 | 1:18.59 | 4:55.88 | ||||||
2 | Sundsvalls SS Yp 1 | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 5:01.29 | ||||||
Emil Dahlberg | 1997 | 35.17 | 1:12.45 | 1:12.45 | ||||||
Benjamin Dzihic | 1997 | 34.65 | 1:12.92 | 2:25.37 | ||||||
Johan Strandberg | 1997 | 37.53 | 1:19.23 | 3:44.60 | ||||||
Johan Norlin | 1997 | 36.22 | 1:16.69 | 5:01.29 | ||||||
3 | Njurunda Lag 1 Herrar | 1997 | Njurunda Simsällskap | 5:09.68 | ||||||
Emil Ekwall | 1997 | 33.69 | 1:09.58 | 1:09.58 | ||||||
Erik Björklund | 1998 | 37.47 | 1:20.05 | 2:29.63 | ||||||
Joacim Clemin | 1997 | 36.98 | 1:17.79 | 3:47.42 | ||||||
Johan Björklund | 1999 | 39.21 | 1:22.26 | 5:09.68 | ||||||
4 | Skk Lag 1 | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 5:26.98 | ||||||
Axel Gudehn | 1998 | 36.67 | 1:19.64 | 1:19.64 | ||||||
Lukas Peterson | 1998 | 35.32 | 1:16.92 | 2:36.56 | ||||||
Alfred Pohl | 1997 | 38.18 | 1:22.33 | 3:58.89 | ||||||
Thomas Näslund | 1997 | 39.41 | 1:28.09 | 5:26.98 | ||||||
5 | Sundsvalls SS Yp 2 | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 6:13.00 | ||||||
Martin Storkamp | 1998 | 39.54 | 1:26.83 | 1:26.83 | ||||||
Joel Mannela | 1999 | 41.45 | 1:25.71 | 2:52.54 | ||||||
Emil Borgström | 1997 | 47.41 | 1:41.18 | 4:33.72 | ||||||
Carl Taube | 1999 | 46.30 | 1:39.28 | 6:13.00 | ||||||
6 | Skk Lag 2 | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 6:23.72 | ||||||
Erik Ottosson | 1999 | 44.06 | 1:34.14 | 1:34.14 | ||||||
Wilhelm Granath | 1999 | 45.14 | 1:36.59 | 3:10.73 | ||||||
Olof Askling | 1999 | 45.44 | 1:36.11 | 4:46.84 | ||||||
Kalle Sandahl | 1999 | 45.28 | 1:36.88 | 6:23.72 | ||||||
7 | Gävle Simsällskap | 1998 | Gävle Simsällskap | 7:12.49 | ||||||
William Borg | 2000 | 42.21 | 1:29.53 | 1:29.53 | ||||||
William Dahl | 1999 | 50.38 | 1:44.93 | 3:14.46 | ||||||
Elias Hägglund | 1998 | 50.94 | 1:44.73 | 4:59.19 | ||||||
Albin Adner | 1998 | 1:02.11 | 2:13.30 | 7:12.49 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 15:07 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 15:23 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 30, 4X100m Fr Damer 13 oy, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Sundsvalls SS Yf 1 | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 4:41.77 | ||||||
Cecilia Svensson | 1997 | 32.95 | 1:10.64 | 1:10.64 | ||||||
Mikaela Nilsson | 1998 | 34.17 | 1:11.51 | 2:22.15 | ||||||
Elin Rydberg | 1997 | 34.26 | 1:11.40 | 3:33.55 | ||||||
Eveline Westberg | 1997 | 32.26 | 1:08.22 | 4:41.77 | ||||||
2 | Sundsvalls SS Yf 3 | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 5:25.84 | ||||||
Frida Hedlund | 1999 | 37.21 | 1:15.30 | 1:15.30 | ||||||
Hanna Öberg | 2000 | 43.65 | 1:30.88 | 2:46.18 | ||||||
Maja Bollbring | 1999 | 38.74 | 1:20.10 | 4:06.28 | ||||||
Hanna Ekengren | 1998 | 38.07 | 1:19.56 | 5:25.84 | ||||||
3 | Skk Lag 1 | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 5:28.74 | ||||||
Caroline Mikkelsen | 1998 | 38.85 | 1:23.41 | 1:23.41 | ||||||
Oda Rabenius | 1997 | 39.69 | 1:24.00 | 2:47.41 | ||||||
Alma Karlsson | 1999 | 38.81 | 1:23.14 | 4:10.55 | ||||||
Ebba Nylander | 1998 | 36.25 | 1:18.19 | 5:28.74 | ||||||
4 | Sandviks Ik | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 5:33.65 | ||||||
Elsa Larsson | 1997 | 40.11 | 1:24.95 | 1:24.95 | ||||||
Catarina Edlund | 1998 | 42.16 | 1:30.80 | 2:55.75 | ||||||
Kelly Hultgren | 1997 | 37.96 | 1:20.99 | 4:16.74 | ||||||
Elin Sandberg | 1997 | 36.74 | 1:16.91 | 5:33.65 | ||||||
5 | Umeå SS Flickor | 1997 | Umeå Simsällskap | 5:45.86 | ||||||
Arezo Shamsgovara | 1998 | 40.25 | 1:24.23 | 1:24.23 | ||||||
Saga Sandström | 2000 | 40.90 | 1:24.30 | 2:48.53 | ||||||
Sofia Sund | 1999 | 43.04 | 1:30.31 | 4:18.84 | ||||||
Linn Nilsson | 1999 | 40.75 | 1:27.02 | 5:45.86 | ||||||
6 | Skk Lag 2 | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 5:46.35 | ||||||
Julia Blomquist | 1998 | 39.78 | 1:24.01 | 1:24.01 | ||||||
Carolina Andersson | 1998 | 40.89 | 1:25.23 | 2:49.24 | ||||||
Susanna Mehrstedt | 1999 | 40.85 | 1:27.54 | 4:16.78 | ||||||
Ninni Abenius | 1998 | 42.14 | 1:29.57 | 5:46.35 | ||||||
7 | Umeå SS Flickor Lag 2 | 1998 | Umeå Simsällskap | 6:07.80 | ||||||
Molly Ångström | 1997 | 41.68 | 1:27.22 | 1:27.22 | ||||||
Clara Hedman | 1999 | 42.42 | 1:29.25 | 2:56.47 | ||||||
Johannalouise Eriksson | 2000 | 45.38 | 1:35.19 | 4:31.66 | ||||||
Thea Granström | 2000 | 46.11 | 1:36.14 | 6:07.80 | ||||||
8 | Sundsvalls SS Yf 4 | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 6:16.33 | ||||||
Wilma Persson | 2001 | 46.10 | 1:34.85 | 1:34.85 | ||||||
Nathalie Mattsson | 1998 | 42.51 | 1:33.14 | 3:07.99 | ||||||
Frida Kårén | 1998 | 43.15 | 1:31.45 | 4:39.44 | ||||||
Lisa Näslund | 1999 | 46.99 | 1:36.89 | 6:16.33 | ||||||
9 | Gävle Simsällskap | 1999 | Gävle Simsällskap | 6:32.79 | ||||||
Anna Hägglund | 1997 | 42.90 | 1:33.76 | 1:33.76 | ||||||
Emma Wilkensson | 1999 | 44.08 | 1:35.07 | 3:08.83 | ||||||
Sarah Wallin | 2000 | 47.35 | 1:42.47 | 4:51.30 | ||||||
Anna Sjöholm | 1998 | 47.68 | 1:41.49 | 6:32.79 | ||||||
10 | Skk Lag 3 | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 6:44.44 | ||||||
Melina Göransson | 1998 | 47.30 | 1:38.44 | 1:38.44 | ||||||
Sofia Näslund | 1999 | 48.28 | 1:42.28 | 3:20.72 | ||||||
Hanna Reithner | 2000 | 51.44 | 1:45.45 | 5:06.17 | ||||||
Siri Selander | 1999 | 47.47 | 1:38.27 | 6:44.44 | ||||||
- | Sundsvalls SS Yf 5 | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sundsvalls SS Yf 2 | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 15:23 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 15:29 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 31, 4X100m Fr Herrar 14 oä, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Sundsvall 1 Yp | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 4:08.47 | ||||||
Lars Rydberg | 1993 | 30.95 | 1:04.93 | 1:04.93 | ||||||
Nathan Mattsson | 1996 | 30.72 | 1:04.81 | 2:09.74 | ||||||
Mattias Hedman | 1994 | 26.95 | 56.75 | 3:06.49 | ||||||
Pål Henriksen Spjelkavik | 1988 | 29.24 | 1:01.98 | 4:08.47 | ||||||
2 | Umeå SS Herr Lag 1 | 1990 | Umeå Simsällskap | 4:14.92 | ||||||
Oskar Wing | 1995 | 30.10 | 1:05.04 | 1:05.04 | ||||||
Malik Novo | 1994 | 28.58 | 1:01.19 | 2:06.23 | ||||||
Erik Karlsson | 1995 | 30.28 | 1:03.06 | 3:09.29 | ||||||
Christoffer Andersson | 1995 | 31.56 | 1:05.63 | 4:14.92 | ||||||
3 | Sundsvall 2 Yp | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 4:39.15 | ||||||
Eric Lundström | 1996 | 32.76 | 1:08.67 | 1:08.67 | ||||||
Dominik Jackiewicz | 1996 | 32.84 | 1:09.36 | 2:18.03 | ||||||
Jakob Westrin | 1996 | 33.14 | 1:09.72 | 3:27.75 | ||||||
Samuel Westrin | 1996 | 34.16 | 1:11.40 | 4:39.15 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 15:29 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 15:43 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 32, 4X100m Fr Damer 14 oä, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Skelleftesim Lag | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 4:14.22 | ||||||
Linda Holmgren | 1993 | 30.13 | 1:01.34 | 1:01.34 | ||||||
Julia Jakobsson | 1993 | 29.11 | 1:01.35 | 2:02.69 | ||||||
Linnea Olofsson | 1996 | 30.88 | 1:06.05 | 3:08.74 | ||||||
Linnea Landgren | 1993 | 31.09 | 1:05.48 | 4:14.22 | ||||||
2 | Sundsvall 1 Yf | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 4:20.02 | ||||||
Nathalie Åhlin | 1995 | 32.37 | 1:08.05 | 1:08.05 | ||||||
Amanda Finell | 1993 | 32.73 | 1:10.01 | 2:18.06 | ||||||
Rebecka Bolt | 1993 | 28.73 | 1:02.22 | 3:20.28 | ||||||
Stephanie Bolt | 1991 | 28.21 | 59.74 | 4:20.02 | ||||||
3 | Borlänge SS Dam Lag 1 | 1987 | Borlänge Simsällskap | 4:25.40 | ||||||
Ellen Lindefelt | 1994 | 30.77 | 1:02.52 | 1:02.52 | ||||||
Lina Anttila | 1987 | 30.23 | 1:03.09 | 2:05.61 | ||||||
Kajsa-Stina Häggqvist | 1994 | 32.65 | 1:08.37 | 3:13.98 | ||||||
Nadja Lagerström | 1996 | 34.08 | 1:11.42 | 4:25.40 | ||||||
4 | Umeå Simsällskap Damer | 1990 | Umeå Simsällskap | 4:25.87 | ||||||
Stephanie Johansson | 1994 | 29.95 | 1:01.91 | 1:01.91 | ||||||
Isabelle Nyström | 1995 | 31.43 | 1:05.79 | 2:07.70 | ||||||
Ronja Wikström | 1996 | 31.53 | 1:08.22 | 3:15.92 | ||||||
Klara Annell | 1996 | 34.10 | 1:09.95 | 4:25.87 | ||||||
5 | Gävle Simsällskap | 1992 | Gävle Simsällskap | 4:33.90 | ||||||
Malin Åhrlin | 1990 | 31.42 | 1:06.22 | 1:06.22 | ||||||
Ida Källqvist | 1992 | 32.09 | 1:07.66 | 2:13.88 | ||||||
Angelica Larsson | 1993 | 32.73 | 1:09.95 | 3:23.83 | ||||||
Denise Larsson | 1989 | 32.93 | 1:10.07 | 4:33.90 | ||||||
6 | SK Ägir Lag 2 | 1995 | Simklubben Ägir | 4:36.54 | ||||||
Karolina Näsén | 1996 | 32.66 | 1:08.79 | 1:08.79 | ||||||
Matilda Angermund | 1993 | 31.85 | 1:06.82 | 2:15.61 | ||||||
Matilda Sjödin | 1995 | 34.49 | 1:12.17 | 3:27.78 | ||||||
Amanda Queckfeldt | 1993 | 32.60 | 1:08.76 | 4:36.54 | ||||||
7 | Njurunda Lag 1 Damer | 1996 | Njurunda Simsällskap | 4:54.49 | ||||||
Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | 36.22 | 1:16.13 | 1:16.13 | ||||||
Petra Nordin | 1992 | 33.51 | 1:11.15 | 2:27.28 | ||||||
My Lemnert | 1996 | 35.76 | 1:14.84 | 3:42.12 | ||||||
Rebecca Wiklund | 1994 | 34.25 | 1:12.37 | 4:54.49 | ||||||
8 | Sundsvall 2 Yf | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 4:56.37 | ||||||
Matilda Vestberg | 1996 | 33.50 | 1:10.26 | 1:10.26 | ||||||
Emelie Finell | 1996 | 33.48 | 1:10.08 | 2:20.34 | ||||||
Mari Sorvari | 1988 | 33.64 | 1:10.42 | 3:30.76 | ||||||
Mona Ebadian | 1996 | 41.25 | 1:25.61 | 4:56.37 | ||||||
9 | Gävle Simsällskap | 1994 | Gävle Simsällskap | 5:21.68 | ||||||
Lina Bergman | 1993 | 36.14 | 1:17.58 | 1:17.58 | ||||||
Lovisa Larsson | 1996 | 37.61 | 1:20.18 | 2:37.76 | ||||||
Maja Kron | 1996 | 38.65 | 1:21.85 | 3:59.61 | ||||||
Kristina Westergren | 1996 | 38.22 | 1:22.07 | 5:21.68 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 15:43 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 15:51 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 33, 25m Fj Herrar 11 oy, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 17.22 | ||||||
2 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 18.47 | ||||||
3 | Linus Sehlin | 2000 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 19.19 | ||||||
4 | Joel Mannela | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 21.23 | ||||||
5 | William Borg | 2000 | Gävle Simsällskap | 22.61 | ||||||
6 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 23.28 | ||||||
7 | Carl Taube | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 24.62 | ||||||
8 | William Dahl | 1999 | Gävle Simsällskap | 25.22 | ||||||
- | Nils Persson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Erik Ottosson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 15:51 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 16:00 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 34, 25m Fj Damer 11 oy, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 16.44 | ||||||
2 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 17.41 | ||||||
3 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 17.44 | ||||||
4 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 18.47 | ||||||
5 | Emma Wilkensson | 1999 | Gävle Simsällskap | 19.63 | ||||||
6 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 20.53 | ||||||
7 | Lisa Näslund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 21.07 | ||||||
8 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 21.10 | ||||||
9 | Sarah Wallin | 2000 | Gävle Simsällskap | 21.20 | ||||||
10 | Susanna Mehrstedt | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 21.25 | ||||||
11 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 21.40 | ||||||
12 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 21.87 | ||||||
13 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 22.92 | ||||||
14 | Hanna Jacobsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 23.02 | ||||||
15 | Jennifer Borg | 2001 | Gävle Simsällskap | 23.04 | ||||||
16 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 23.11 | ||||||
17 | Sofia Sund | 1999 | Umeå Simsällskap | 23.39 | ||||||
18 | Jessica Nordin | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 23.82 | ||||||
19 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 24.12 | ||||||
20 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 25.05 | ||||||
21 | Anna Lundström | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 25.73 | ||||||
22 | Angelica Hedin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 26.03 | ||||||
23 | Sanna Kollberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 26.71 | ||||||
24 | Maja Landström | 1999 | Gävle Simsällskap | 28.95 | ||||||
25 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 29.80 | ||||||
- | Pernilla Mikaelsdotter | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Amanda Blom | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Smilla Wigg | 2000 | Gävle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hannah van Bunningen | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Linn Nilsson | 1999 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Kristin Larsson | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julia Rådberg | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 16:00 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 16:14 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 35, 100m Fj Herrar 12 oä, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 37.31 | 1:20.61 | |||||
2 | Filip Sund | 1997 | Umeå Simsällskap | 38.40 | 1:23.05 | |||||
3 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 40.11 | 1:27.12 | |||||
4 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.47 | 1:34.89 | |||||
5 | Alfred Pohl | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.86 | 1:45.79 | |||||
Gren 35, 100m Fj Herrar 12 oä, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Wing | 1995 | Umeå Simsällskap | 33.29 | 1:14.99 | |||||
2 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 35.79 | 1:17.66 | |||||
3 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 36.43 | 1:17.87 | |||||
4 | Erik Karlsson | 1995 | Umeå Simsällskap | 35.09 | 1:18.02 | |||||
5 | Daniel Edmark | 1996 | Härnösands Simsällskap | 40.92 | 1:29.95 | |||||
- | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 35, 100m Fj Herrar 12 oä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 29.23 | 1:02.21 | |||||
2 | Victor Sundman | 1992 | Piteå Sim | 29.47 | 1:03.42 | |||||
3 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.56 | 1:05.82 | |||||
4 | Pål Henriksen Spjelkavik | 1988 | Sundsvalls Simsällskap | 30.59 | 1:06.44 | |||||
5 | Oskar Altzar | 1992 | Borlänge Simsällskap | 35.41 | 1:14.88 | |||||
- | Sebastian Bladfors | 1990 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 16:14 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 36, 100m Fj Damer 12 oä, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Berglund | 1997 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.41 | 1:25.56 | |||||
2 | Lovisa Mannela | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 39.50 | 1:28.69 | |||||
3 | Elsa Larsson | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 42.94 | 1:30.65 | |||||
4 | Lovisa Gilliusson Hörnell | 1997 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.04 | 1:36.79 | |||||
5 | Oda Rabenius | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.14 | 1:37.14 | |||||
6 | Arezo Shamsgovara | 1998 | Umeå Simsällskap | 51.82 | 1:52.07 | |||||
- | Mikaela Nilsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 36, 100m Fj Damer 12 oä, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Gilliusson | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.56 | 1:13.32 | |||||
2 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 34.28 | 1:14.41 | |||||
3 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 35.02 | 1:16.51 | |||||
4 | Vendela Steinvall | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.85 | 1:19.87 | |||||
5 | Emelie Finell | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 37.17 | 1:21.91 | |||||
6 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 43.07 | 1:31.81 | |||||
7 | Therese Högberg | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.54 | 1:34.93 | |||||
8 | Emily Berglund | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.46 | 1:37.41 | |||||
Gren 36, 100m Fj Damer 12 oä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malin Dahlqvist | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.93 | 1:07.85 | |||||
2 | Lina Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 31.86 | 1:08.37 | |||||
3 | Matilda Angermund | 1993 | Simklubben Ägir | 34.47 | 1:13.71 | |||||
4 | Ann Dernstedt | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.57 | 1:13.85 | |||||
5 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 33.30 | 1:14.56 | |||||
6 | Julia Jakobsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.04 | 1:14.67 | |||||
7 | Ellen Lindefelt | 1994 | Borlänge Simsällskap | 34.58 | 1:16.98 | |||||
8 | Ida Källqvist | 1992 | Gävle Simsällskap | 35.11 | 1:17.31 | |||||
9 | Olivia Sandgren | 1993 | Umeå Simsällskap | 38.95 | 1:25.55 | |||||
- | Rebecka Bolt | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 37, 50m Ry Herrar 12 oä, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Ekwall | 1997 | Njurunda Simsällskap | 36.12 | ||||||
2 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 36.42 | ||||||
3 | Filip Sund | 1997 | Umeå Simsällskap | 37.38 | ||||||
4 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 38.40 | ||||||
5 | Fredrik Levin | 1998 | Umeå Simsällskap | 39.85 | ||||||
6 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.38 | ||||||
7 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 42.64 | ||||||
8 | Leo Sandström | 1997 | Umeå Simsällskap | 42.66 | ||||||
9 | Joacim Clemin | 1997 | Njurunda Simsällskap | 42.67 | ||||||
10 | Johan Norlin | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 43.75 | ||||||
11 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.21 | ||||||
12 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 45.34 | ||||||
13 | Martin Storkamp | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 46.78 | ||||||
14 | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.33 | ||||||
15 | Emil Borgström | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 53.76 | ||||||
16 | Elias Hägglund | 1998 | Gävle Simsällskap | 54.68 | ||||||
17 | Linus Larsson | 1998 | Gävle Simsällskap | 1:00.37 | ||||||
18 | Albin Adner | 1998 | Gävle Simsällskap | 1:18.72 | ||||||
Gren 37, 50m Ry Herrar 12 oä, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.77 | ||||||
2 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 33.81 | ||||||
3 | Herman Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.65 | ||||||
4 | Daniel Edmark | 1996 | Härnösands Simsällskap | 35.17 | ||||||
5 | Oskar Wing | 1995 | Umeå Simsällskap | 35.33 | ||||||
6 | Eric Lundström | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 36.18 | ||||||
7 | Christoffer Andersson | 1995 | Umeå Simsällskap | 38.20 | ||||||
8 | Dominik Jackiewicz | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 39.11 | ||||||
9 | Andreas Lundborg | 1996 | Luleå Simsällskap | 39.20 | ||||||
10 | Nathan Mattsson | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 39.35 | ||||||
11 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 39.99 | ||||||
- | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Linus Rönnbäck | 1995 | Luleå Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 37, 50m Ry Herrar 12 oä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nisse Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 30.52 | ||||||
2 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.35 | ||||||
3 | Jonas Lindberg | 1992 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 32.59 | ||||||
4 | Lars Rydberg | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 35.11 | ||||||
5 | Malik Novo | 1994 | Umeå Simsällskap | 35.52 | ||||||
6 | Didrik Forsberg | 1993 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 36.80 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 16:49 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 17:07 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 38, 50m Ry Damer 12 oä, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cecilia Svensson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 33.66 | ||||||
2 | Eveline Westberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 37.84 | ||||||
2 | Elin Rydberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 37.84 | ||||||
4 | Lina Bergqvist | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 39.68 | ||||||
5 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.11 | ||||||
6 | Elin Sandberg | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 41.02 | ||||||
7 | Kelly Hultgren | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 41.22 | ||||||
8 | Viktoria Terosdotter | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 41.23 | ||||||
9 | Julia Berglund | 1997 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.27 | ||||||
10 | Oda Rabenius | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.33 | ||||||
11 | Ebba Nylander | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.57 | ||||||
12 | Agnes Westerlund | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 42.62 | ||||||
13 | Lovisa Gilliusson Hörnell | 1997 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.68 | ||||||
14 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 42.98 | ||||||
15 | Amanda Wigren | 1997 | Luleå Simsällskap | 44.13 | ||||||
16 | Caroline Mikkelsen | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.70 | ||||||
17 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.02 | ||||||
18 | Nathalie Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 45.80 | ||||||
19 | Arezo Shamsgovara | 1998 | Umeå Simsällskap | 46.14 | ||||||
20 | Malin Krohn | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 46.35 | ||||||
21 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 46.63 | ||||||
22 | Carolina Andersson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.68 | ||||||
23 | Elenora Hedin | 1998 | Njurunda Simsällskap | 47.11 | ||||||
24 | Anna Hägglund | 1997 | Gävle Simsällskap | 47.92 | ||||||
25 | Catarina Edlund | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | 47.95 | ||||||
26 | Ninni Abenius | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.29 | ||||||
27 | Frida Kårén | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 49.43 | ||||||
28 | Maria Renlund | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 50.73 | ||||||
29 | Melina Göransson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.08 | ||||||
30 | Anna Sjöholm | 1998 | Gävle Simsällskap | 55.75 | ||||||
31 | Ella Löfberg | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 58.02 | ||||||
32 | Louise Karlsson | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:02.48 | ||||||
- | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 38, 50m Ry Damer 12 oä, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 34.22 | ||||||
2 | Linnea Olofsson | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.89 | ||||||
3 | Isabelle Nyström | 1995 | Umeå Simsällskap | 35.08 | ||||||
4 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 35.48 | ||||||
5 | Linnea Gilliusson | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.51 | ||||||
6 | Nadja Lagerström | 1996 | Borlänge Simsällskap | 36.46 | ||||||
7 | Moa Sällström | 1995 | Umeå Simsällskap | 37.21 | ||||||
8 | Klara Annell | 1996 | Umeå Simsällskap | 37.42 | ||||||
9 | Matilda Vestberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 37.43 | ||||||
10 | Therese Högberg | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.10 | ||||||
11 | Kajsa Morén | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.55 | ||||||
12 | Matilda Sjödin | 1995 | Simklubben Ägir | 40.53 | ||||||
13 | Emily Berglund | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.76 | ||||||
14 | Moa Hugosson | 1996 | Luleå Simsällskap | 41.78 | ||||||
15 | Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | Njurunda Simsällskap | 42.30 | ||||||
16 | Kristina Westergren | 1996 | Gävle Simsällskap | 43.78 | ||||||
17 | Lovisa Larsson | 1996 | Gävle Simsällskap | 45.74 | ||||||
18 | Albertina Wiksten | 1996 | Matfors Simsällskap | 45.93 | ||||||
19 | Maja Kron | 1996 | Gävle Simsällskap | 46.06 | ||||||
20 | Elin Lindblom | 1995 | Härnösands Simsällskap | 47.88 | ||||||
21 | Mona Ebadian | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 49.72 | ||||||
Gren 38, 50m Ry Damer 12 oä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ronja Nilsson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.70 | ||||||
2 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.87 | ||||||
3 | Linnea Landgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.14 | ||||||
4 | Ellen Lindefelt | 1994 | Borlänge Simsällskap | 34.56 | ||||||
5 | Ida Källqvist | 1992 | Gävle Simsällskap | 35.18 | ||||||
6 | Amanda Rosberg | 1992 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 35.73 | ||||||
7 | Amanda Queckfeldt | 1993 | Simklubben Ägir | 36.04 | ||||||
8 | Maria Bergström | 1994 | Piteå Sim | 36.39 | ||||||
9 | Frida Bladin | 1993 | Härnösands Simsällskap | 37.01 | ||||||
10 | Kajsa-Stina Häggqvist | 1994 | Borlänge Simsällskap | 37.11 | ||||||
11 | Angelica Larsson | 1993 | Gävle Simsällskap | 39.44 | ||||||
12 | Rebecca Wiklund | 1994 | Njurunda Simsällskap | 40.89 | ||||||
13 | Ida Tjärnström | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.96 | ||||||
14 | Evelina Gilliusson Hörnel | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.26 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 17:07 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 17:17 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 39, 50m Fr Herrar 11 oy, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 33.75 | ||||||
2 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 36.91 | ||||||
3 | William Borg | 2000 | Gävle Simsällskap | 38.89 | ||||||
4 | Linus Sehlin | 2000 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 39.51 | ||||||
5 | Joel Mannela | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 40.98 | ||||||
6 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.26 | ||||||
7 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.51 | ||||||
8 | Olle Larson Wermelin | 1999 | Njurunda Simsällskap | 43.69 | ||||||
9 | Wilhelm Granath | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.89 | ||||||
10 | Erik Ottosson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.97 | ||||||
11 | Carl Taube | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 44.07 | ||||||
12 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 44.54 | ||||||
13 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.07 | ||||||
14 | William Dahl | 1999 | Gävle Simsällskap | 45.33 | ||||||
15 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.08 | ||||||
16 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 47.14 | ||||||
17 | Rasmus Ulin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 48.69 | ||||||
18 | Emil Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 50.99 | ||||||
19 | Elias Petrusson | 2001 | Matfors Simsällskap | 52.78 | ||||||
20 | Nils Persson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 53.54 | ||||||
21 | William Mattsson | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 55.75 | ||||||
22 | Daniel Lundgren | 1999 | Matfors Simsällskap | 1:04.02 | ||||||
- | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linus Backlin | 1999 | Matfors Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Adam Österström | 1999 | Matfors Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 17:17 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 17:36 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 40, 50m Fr Damer 11 oy, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Häggblad | 1999 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.53 | ||||||
2 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 34.67 | ||||||
3 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 34.79 | ||||||
4 | Saga Sandström | 2000 | Umeå Simsällskap | 37.46 | ||||||
5 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 38.30 | ||||||
6 | Emma Wilkensson | 1999 | Gävle Simsällskap | 38.94 | ||||||
7 | Sofia Sund | 1999 | Umeå Simsällskap | 39.51 | ||||||
8 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 40.27 | ||||||
9 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 40.72 | ||||||
10 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 40.77 | ||||||
11 | Sarah Wallin | 2000 | Gävle Simsällskap | 41.31 | ||||||
12 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 41.52 | ||||||
13 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 41.67 | ||||||
14 | Lisa Näslund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 43.10 | ||||||
15 | Julia Rådberg | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 43.21 | ||||||
16 | Sanna Kollberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 43.68 | ||||||
17 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 46.62 | ||||||
18 | Smilla Wigg | 2000 | Gävle Simsällskap | 47.04 | ||||||
19 | Emma Magnusson | 2000 | Matfors Simsällskap | 47.29 | ||||||
20 | Anna Lundström | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 47.66 | ||||||
21 | Anna Ebadian | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 47.67 | ||||||
22 | Jennifer Borg | 2001 | Gävle Simsällskap | 47.76 | ||||||
23 | Jessica Nordin | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 47.82 | ||||||
23 | Angelica Hedin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 47.82 | ||||||
25 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 48.14 | ||||||
26 | Kristin Larsson | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 50.19 | ||||||
27 | Anjelica Westin | 2000 | Njurunda Simsällskap | 50.20 | ||||||
28 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 50.37 | ||||||
29 | Ellen Strandberg | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 50.50 | ||||||
30 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 51.15 | ||||||
31 | Wilma Dahlberg | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 52.00 | ||||||
32 | Maja Landström | 1999 | Gävle Simsällskap | 52.15 | ||||||
33 | Tuva Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 52.86 | ||||||
34 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 1:01.03 | ||||||
35 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 1:02.11 | ||||||
- | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Hannah van Bunningen | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Pernilla Mikaelsdotter | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Hanna Jacobsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Amanda Blom | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Susanna Mehrstedt | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Malin Petrusson | 1999 | Matfors Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 17:36 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 17:45 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 41, 50m Fr Herrar 12 oä, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Sund | 1997 | Umeå Simsällskap | 30.84 | ||||||
2 | Emil Ekwall | 1997 | Njurunda Simsällskap | 31.05 | ||||||
3 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 31.98 | ||||||
4 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 33.52 | ||||||
5 | Johan Norlin | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 33.79 | ||||||
6 | Fredrik Levin | 1998 | Umeå Simsällskap | 34.36 | ||||||
7 | Marcus Wågberg | 1997 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.38 | ||||||
8 | Leo Sandström | 1997 | Umeå Simsällskap | 35.45 | ||||||
9 | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 35.50 | ||||||
10 | Johan Bonnedahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 35.56 | ||||||
11 | Joacim Clemin | 1997 | Njurunda Simsällskap | 35.65 | ||||||
12 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 37.29 | ||||||
13 | Martin Storkamp | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 38.37 | ||||||
14 | Emil Borgström | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 43.19 | ||||||
15 | Linus Larsson | 1998 | Gävle Simsällskap | 51.20 | ||||||
16 | Albin Adner | 1998 | Gävle Simsällskap | 58.36 | ||||||
Gren 41, 50m Fr Herrar 12 oä, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.66 | ||||||
2 | Erik Karlsson | 1995 | Umeå Simsällskap | 28.70 | ||||||
3 | Herman Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.07 | ||||||
4 | Nathan Mattsson | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 29.14 | ||||||
5 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 29.71 | ||||||
6 | Oskar Wing | 1995 | Umeå Simsällskap | 29.75 | ||||||
7 | Christoffer Andersson | 1995 | Umeå Simsällskap | 30.47 | ||||||
8 | Dominik Jackiewicz | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 30.62 | ||||||
9 | Daniel Edmark | 1996 | Härnösands Simsällskap | 31.03 | ||||||
10 | Eric Lundström | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 31.23 | ||||||
11 | Andreas Lundborg | 1996 | Luleå Simsällskap | 33.14 | ||||||
12 | Samuel Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 33.51 | ||||||
12 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 33.51 | ||||||
14 | Linus Rönnbäck | 1995 | Luleå Simsällskap | 44.20 | ||||||
15 | Sam Molavi | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 45.28 | ||||||
- | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ludvig Sjödin | 1995 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 41, 50m Fr Herrar 12 oä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nisse Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 25.56 | ||||||
2 | Emil Gilliusson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 26.12 | ||||||
3 | Joel Bäckman | 1987 | Sundsvalls Simsällskap | 26.70 | ||||||
4 | Mattias Hedman | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 26.74 | ||||||
5 | Victor Sundman | 1992 | Piteå Sim | 26.97 | ||||||
6 | Jonas Lindberg | 1992 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 27.51 | ||||||
7 | Peder Westerlind | 1993 | Härnösands Simsällskap | 27.90 | ||||||
8 | Carl-Henrik Henriksson | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 28.25 | ||||||
9 | Malik Novo | 1994 | Umeå Simsällskap | 28.78 | ||||||
10 | Sebastian Bladfors | 1990 | Luleå Simsällskap | 29.10 | ||||||
11 | Lars Rydberg | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 29.86 | ||||||
12 | Oskar Altzar | 1992 | Borlänge Simsällskap | 30.15 | ||||||
- | Didrik Forsberg | 1993 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 17:45 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sundsvalls Sim | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 | |||
Tävlingsort | Sundsvall | Utskriftstid | 18:00 | |||
Arrangör | Sundsvalls Simsällskap |
Gren 42, 50m Fr Damer 12 oä, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eveline Westberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 31.70 | ||||||
2 | Cecilia Svensson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 31.88 | ||||||
3 | Julia Berglund | 1997 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.90 | ||||||
4 | Mikaela Nilsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 32.20 | ||||||
5 | Lovisa Mannela | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 32.36 | ||||||
6 | Elin Rydberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 32.94 | ||||||
7 | Elin Sandberg | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 33.72 | ||||||
8 | Lina Bergqvist | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 33.80 | ||||||
8 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 33.80 | ||||||
10 | Lovisa Gilliusson Hörnell | 1997 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.90 | ||||||
11 | Amanda Wigren | 1997 | Luleå Simsällskap | 35.27 | ||||||
12 | Kelly Hultgren | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 36.09 | ||||||
13 | Arezo Shamsgovara | 1998 | Umeå Simsällskap | 36.35 | ||||||
14 | Elsa Larsson | 1997 | Sandviks Idrottsklubb | 36.91 | ||||||
14 | Viktoria Terosdotter | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 36.91 | ||||||
16 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 36.93 | ||||||
17 | Agnes Westerlund | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 37.59 | ||||||
18 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 38.20 | ||||||
19 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 38.21 | ||||||
20 | Nathalie Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 38.38 | ||||||
21 | Emmy Gulliksson | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.62 | ||||||
22 | Maria Renlund | 1998 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.69 | ||||||
23 | Anna Hägglund | 1997 | Gävle Simsällskap | 40.01 | ||||||
24 | Catarina Edlund | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | 40.73 | ||||||
25 | Frida Kårén | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 40.99 | ||||||
26 | Elenora Hedin | 1998 | Njurunda Simsällskap | 41.31 | ||||||
27 | Malin Krohn | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 41.48 | ||||||
28 | Anna Sjöholm | 1998 | Gävle Simsällskap | 45.21 | ||||||
29 | Louise Karlsson | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 49.31 | ||||||
Gren 42, 50m Fr Damer 12 oä, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Olofsson | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.01 | ||||||
2 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 29.96 | ||||||
3 | Isabelle Nyström | 1995 | Umeå Simsällskap | 30.76 | ||||||
4 | Linnea Gilliusson | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 30.81 | ||||||
5 | Vendela Steinvall | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.82 | ||||||
6 | Nathalie Åhlin | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 31.23 | ||||||
7 | Matilda Vestberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 31.49 | ||||||
8 | Klara Annell | 1996 | Umeå Simsällskap | 31.69 | ||||||
9 | Elin Blomster | 1996 | Luleå Simsällskap | 31.86 | ||||||
10 | Emelie Finell | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 31.97 | ||||||
11 | Nadja Lagerström | 1996 | Borlänge Simsällskap | 32.51 | ||||||
12 | Therese Högberg | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.54 | ||||||
13 | Moa Sällström | 1995 | Umeå Simsällskap | 32.68 | ||||||
14 | Kajsa Morén | 1995 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.91 | ||||||
15 | Cecilia Borg-Pettersson | 1996 | Njurunda Simsällskap | 33.19 | ||||||
16 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 34.62 | ||||||
17 | Moa Hugosson | 1996 | Luleå Simsällskap | 34.65 | ||||||
18 | Emily Berglund | 1996 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.81 | ||||||
19 | Lovisa Larsson | 1996 | Gävle Simsällskap | 35.56 | ||||||
20 | Maja Kron | 1996 | Gävle Simsällskap | 37.26 | ||||||
21 | Elin Lindblom | 1995 | Härnösands Simsällskap | 37.74 | ||||||
22 | Mona Ebadian | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 38.51 | ||||||
23 | Kristina Westergren | 1996 | Gävle Simsällskap | 38.86 | ||||||
24 | Albertina Wiksten | 1996 | Matfors Simsällskap | 39.69 | ||||||
Gren 42, 50m Fr Damer 12 oä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Stephanie Johansson | 1994 | Umeå Simsällskap | 27.98 | ||||||
2 | Rebecka Bolt | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 28.27 | ||||||
3 | Linda Holmgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.46 | ||||||
4 | Julia Jakobsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.66 | ||||||
5 | Stephanie Bolt | 1991 | Sundsvalls Simsällskap | 28.98 | ||||||
6 | Malin Åhrlin | 1990 | Gävle Simsällskap | 29.31 | ||||||
7 | Ronja Nilsson | 1993 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 29.52 | ||||||
8 | Malin Dahlqvist | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.64 | ||||||
9 | Ellen Lindefelt | 1994 | Borlänge Simsällskap | 29.87 | ||||||
10 | Lina Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 29.92 | ||||||
11 | Linnea Landgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.62 | ||||||
12 | Amanda Rosberg | 1992 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 30.98 | ||||||
13 | Denise Larsson | 1989 | Gävle Simsällskap | 31.50 | ||||||
14 | Maria Bergström | 1994 | Piteå Sim | 31.60 | ||||||
15 | Kajsa-Stina Häggqvist | 1994 | Borlänge Simsällskap | 31.70 | ||||||
16 | Felicia Lövgren | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.77 | ||||||
17 | Amanda Finell | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 31.78 | ||||||
18 | Ann Dernstedt | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.85 | ||||||
19 | Angelica Larsson | 1993 | Gävle Simsällskap | 32.15 | ||||||
20 | Frida Bladin | 1993 | Härnösands Simsällskap | 32.16 | ||||||
21 | Petra Nordin | 1992 | Njurunda Simsällskap | 32.44 | ||||||
22 | Karolina Logardt | 1994 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.01 | ||||||
23 | Olivia Sandgren | 1993 | Umeå Simsällskap | 33.13 | ||||||
24 | Lina Bergman | 1993 | Gävle Simsällskap | 33.69 | ||||||
25 | Rebecca Wiklund | 1994 | Njurunda Simsällskap | 33.77 | ||||||
26 | Ida Tjärnström | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.44 | ||||||
27 | Amanda Lundberg | 1992 | Piteå Sim | 35.47 | ||||||
28 | Evelina Gilliusson Hörnel | 1994 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.59 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.25 | Utskriftsdatum | 21 mars 2010 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 18:00 |