Results for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Fredag 17:00
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 28 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Invita Hjørring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 220 | 48.66 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 50.62 | |||||||||
2 | Caroline Petersen | 2008 | 210 | 49.44 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 46.12 | |||||||||
3 | Maja Sloth | 2008 | 201 | 50.11 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 52.27 | |||||||||
4 | Reka Szephalmi | 2009 | 188 | 51.26 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben S 68 | 51.19 | |||||||||
5 | Lærke Svenstrup | 2008 | 184 | 51.60 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.24 | |||||||||
6 | Frida Hinge | 2008 | 174 | 52.59 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 48.41 | |||||||||
7 | Silje S. Rosenberg | 2009 | 164 | 53.71 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 55.34 | |||||||||
8 | Astrid Munk Fuglsang | 2009 | 134 | 57.43 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 59.27 | |||||||||
9 | Frederikke Novin | 2008 | 117 | 1:00.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.19 | |||||||||
10 | Laura Kibsgaard | 2008 | 96 | 1:04.02 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:12.53 | |||||||||
11 | Anna Friis Stenholt | 2009 | 96 | 1:04.04 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathilde Kristensen | 2008 | 93 | 1:04.69 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:05.32 | |||||||||
- | Lone van der Hagen | 2009 | DNS | |||||||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Invita Hjørring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 570 | 35.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.69 | |||||||||
2 | Maria Lysgaard | 2006 | 431 | 38.92 | Deltager ikke i finalen | |||||
Aarhus Swim | 40.35 | |||||||||
3 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 404 | 39.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 41.41 | |||||||||
4 | Luanna Russo | 2006 | 355 | 41.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.18 | |||||||||
5 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 349 | 41.75 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 41.60 | |||||||||
6 | Therese J Helt | 2006 | 339 | 42.14 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 41.50 | |||||||||
7 | Line Gjelstrup | 2006 | 322 | 42.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.51 | |||||||||
8 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 320 | 42.98 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 40.88 | |||||||||
9 | Emilie Pedersen | 2007 | 287 | 44.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 44.01 | |||||||||
10 | Patricia Nættermann | 2007 | 284 | 44.69 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 42.81 | |||||||||
11 | Anna Sigdestad | 2007 | 257 | 46.22 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 47.77 | |||||||||
12 | Neya Damgaard | 2007 | 255 | 46.31 | ||||||
Brønderslev SK08 | 48.45 | |||||||||
13 | Emma Sloth | 2006 | 248 | 46.74 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 49.67 | |||||||||
14 | Malou Brogaard | 2007 | 244 | 47.01 | ||||||
Brønderslev SK08 | 48.20 | |||||||||
15 | Ida-Marie K. Pind | 2007 | 237 | 47.48 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 48.17 | |||||||||
16 | Mia Plougman | 2007 | 236 | 47.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 47.28 | |||||||||
17 | Emma Stabel | 2006 | 234 | 47.65 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:02.93 | |||||||||
18 | Laura Wittenhagen | 2006 | 214 | 49.13 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 46.89 | |||||||||
19 | Sofia Jørgensen | 2006 | 208 | 49.59 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 48.77 | |||||||||
20 | Paula Lindberg | 2007 | 201 | 50.17 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 51.62 | |||||||||
21 | Amalie Helland Thorsheim | 2006 | 187 | 51.36 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 48.94 | |||||||||
22 | Katerina Mikhaleva | 2007 | 182 | 51.80 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 50.98 | |||||||||
23 | Kamilla Ruseng Henriksen | 2007 | 181 | 51.89 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 52.78 | |||||||||
24 | Sarah M. Jensen | 2007 | 179 | 52.13 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 53.57 | |||||||||
25 | Lykke Madelen Teige | 2007 | 177 | 52.34 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 52.94 | |||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Invita Hjørring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mette Holstein | 2005 | 589 | 35.07 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.79 | |||||||||
2 | Sarah Kildahl | 2004 | 523 | 36.47 | ||||||
Aarhus Swim | 35.03 | |||||||||
3 | Mathilde Bager | 2005 | 517 | 36.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.54 | |||||||||
4 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 514 | 36.69 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 35.53 | |||||||||
5 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 501 | 37.01 | ||||||
Swim Team Neptun | 36.08 | |||||||||
6 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 489 | 37.30 | ||||||
Aarhus Swim | 38.56 | |||||||||
7 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 467 | 37.88 | ||||||
DeltaSwim | 36.12 | |||||||||
8 | Ida Hovmark | 2005 | 459 | 38.11 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 37.09 | |||||||||
9 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 454 | 38.24 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 37.65 | |||||||||
10 | Nanna Langvad | 2005 | 451 | 38.31 | ||||||
Aarhus Swim | 47.57 | |||||||||
11 | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | 432 | 38.87 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 38.39 | |||||||||
12 | Mathilde Thirup | 2005 | 407 | 39.67 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 39.25 | |||||||||
13 | Kristine Vestergaard | 2005 | 380 | 40.57 | ||||||
Brønderslev SK08 | 39.64 | |||||||||
14 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 369 | 40.96 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 38.49 | |||||||||
15 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 368 | 40.99 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 39.30 | |||||||||
16 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 367 | 41.03 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.52 | |||||||||
17 | Dicte Lund | 2004 | 362 | 41.25 | ||||||
Aarhus Swim | 42.25 | |||||||||
18 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 342 | 42.01 | ||||||
Brønderslev SK08 | 40.34 | |||||||||
19 | Louise Sunesen | 2005 | 339 | 42.14 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 40.32 | |||||||||
20 | Maja Friis | 2005 | 338 | 42.20 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 40.67 | |||||||||
21 | Linea Lodberg Klein | 2005 | 333 | 42.41 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.49 | |||||||||
22 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | 319 | 43.02 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 43.83 | |||||||||
23 | Izabella Sizifredo de Sousa | 2005 | 318 | 43.06 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 42.32 | |||||||||
24 | Emma Sofie Anthun | 2004 | 310 | 43.40 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 41.37 | |||||||||
25 | Louise Lie Thisted | 2005 | 309 | 43.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 45.05 | |||||||||
26 | Emilia Glisic | 2005 | 291 | 44.36 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 46.15 | |||||||||
27 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | 281 | 44.85 | ||||||
Brønderslev SK08 | 42.07 | |||||||||
28 | Signe Gade | 2005 | 278 | 45.02 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 42.79 | |||||||||
29 | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | 271 | 45.40 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 42.94 | |||||||||
30 | Zenia Christensen | 2005 | 253 | 46.44 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 47.83 | |||||||||
31 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 250 | 46.65 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 45.18 | |||||||||
32 | Mie Asmussen | 2005 | 245 | 46.94 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 42.72 | |||||||||
33 | Malene H. Krabbedal | 2005 | 238 | 47.42 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 47.01 | |||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Invita Hjørring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Egerup | 2003 | 640 | 34.10 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.65 | |||||||||
2 | Laura Fogh | 2003 | 634 | 34.21 | ||||||
Aarhus Swim | 33.03 | |||||||||
3 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 588 | 35.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.79 | |||||||||
4 | Cecilie Batz | 2003 | 554 | 35.78 | ||||||
DeltaSwim | 34.75 | |||||||||
5 | Ida Kjærgaard | 2003 | 541 | 36.07 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 35.82 | |||||||||
6 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 517 | 36.62 | ||||||
Aarhus Swim | 35.31 | |||||||||
7 | Freja Romanski | 2003 | 483 | 37.45 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.38 | |||||||||
8 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 472 | 37.76 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.03 | |||||||||
9 | Line Lyskjær | 2003 | 436 | 38.77 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 37.26 | |||||||||
10 | Amalie Nielsen | 2003 | 428 | 38.99 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.29 | |||||||||
11 | Gro Sørensen | 2002 | 403 | 39.79 | ||||||
Aarhus Swim | 41.65 | |||||||||
12 | Mia Sommer Johansen | 2002 | 388 | 40.30 | ||||||
Swim Team Neptun | 41.76 | |||||||||
13 | Annie Mushom | 2002 | 353 | 41.59 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 39.33 | |||||||||
14 | Selma Lindberg | 2003 | 344 | 41.93 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 40.74 | |||||||||
15 | Karoline Nielsen | 1997 | 328 | 42.63 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 40.66 | |||||||||
16 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 318 | 43.03 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.78 | |||||||||
17 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | 316 | 43.15 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 40.98 | |||||||||
18 | Camilla Kjær | 2003 | 275 | 45.20 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 41.95 | |||||||||
- | Ida Lønborg | 2002 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 41.76 | |||||||||
- | Mille Winther | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 37.98 | |||||||||
- | Sara Bundgaard | 2003 | DSQ | sw 4,4 Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 35.65 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 11:23 |