Tulokset Holbæk Youth Festival 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Holbæk Youth Festival 2019 | Udskriftsdato | 31 maj 2019 | |||
Stævne by | Holbæk | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | Holbæk Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 maj 2019 |
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 31.72 | ||||||
2 | Anna Dietrichsen | 2006 | A6 | 35.40 | ||||||
3 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | A6 | 35.88 | ||||||
4 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 36.41 | ||||||
5 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | A6 | 37.87 | ||||||
6 | Sofie Riis | 2005 | Albertslund IF | 39.68 | ||||||
7 | Anna Bay-Jensen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 41.86 | ||||||
8 | Freja Johanna Kepser | 2005 | Albertslund IF | 43.86 | ||||||
9 | Emma Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 46.17 | ||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | A6 | 34.94 | ||||||
2 | Mathilde Pedersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 35.78 | ||||||
3 | Naya Høi Greve | 2007 | A6 | 35.94 | ||||||
4 | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | 37.99 | ||||||
5 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 38.14 | ||||||
6 | Mira Capito | 2007 | A6 | 39.66 | ||||||
7 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 40.12 | ||||||
8 | Emma Attrup | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 42.06 | ||||||
9 | Anna Høyer | 2007 | Køge Svømmeklub | 43.20 | ||||||
10 | Liva Vang Palsbøll | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 43.21 | ||||||
11 | Amalie Haack | 2007 | Køge Svømmeklub | 45.16 | ||||||
12 | Kaja Pedersen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 45.24 | ||||||
13 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 46.62 | ||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 38.75 | ||||||
2 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | Næstved IF | 39.08 | ||||||
3 | Lucca Frydendahl | 2008 | A6 | 39.43 | ||||||
4 | Silje Rasmussen | 2008 | A6 | 41.63 | ||||||
5 | Louise Olsen | 2008 | A6 | 42.75 | ||||||
6 | Lina Thejlman | 2008 | A6 | 43.41 | ||||||
7 | Johanne Højer | 2008 | A6 | 44.21 | ||||||
8 | Mille Bækmark | 2008 | Albertslund IF | 45.07 | ||||||
9 | Alesha Azman | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 45.50 | ||||||
10 | Sofie Lykke | 2008 | A6 | 45.91 | ||||||
11 | Thea T. Mortensen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 47.42 | ||||||
12 | Clara Scheibye | 2008 | A6 | 48.37 | ||||||
13 | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | 48.92 | ||||||
- | Amelie Voss | 2008 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | efb v/25m sw.6.4 | |||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 41.16 | ||||||
2 | Laura Storm Frimann | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 46.24 | ||||||
3 | Caja Basler Abildgaard | 2009 | A6 | 46.67 | ||||||
4 | Thilde Ethelberg | 2009 | Helsingør Svømmeklub | 48.02 | ||||||
5 | Sofie Pedersen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 49.33 | ||||||
6 | Signe Grynnerup | 2009 | A6 | 49.35 | ||||||
7 | Thea Fritz Larsen | 2009 | Albertslund IF | 49.70 | ||||||
8 | Mathilde Marie Grydholt | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 49.80 | ||||||
9 | Dyveke Larsen | 2009 | A6 | 49.83 | ||||||
10 | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | Køge Svømmeklub | 50.62 | ||||||
11 | Mynte Skovager Sveigaard | 2009 | Køge Svømmeklub | 52.39 | ||||||
12 | Karoline Toft Jacobsen | 2009 | Helsingør Svømmeklub | 53.03 | ||||||
13 | Tilde Kjærsgaatd Jensen | 2009 | Køge Svømmeklub | 53.62 | ||||||
14 | Melissa Walther Capito | 2009 | A6 | 56.25 | ||||||
15 | Nanna Jensen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 1:02.45 | ||||||
16 | Frederikke Rasmussen | 2009 | Albertslund IF | 1:06.99 | ||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2010-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nia Sommer | 2010 | Køge Svømmeklub | 46.60 | ||||||
2 | Ella Frydendahl | 2010 | A6 | 47.74 | ||||||
3 | Johanne Møller Hansen | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 59.20 | ||||||
4 | Mille Stokholm | 2010 | Holbæk Svømme Klub | 1:00.28 | ||||||
5 | Alma Marie Nygaard | 2011 | Albertslund IF | 1:09.42 | ||||||
6 | Sofie Nygaard Kofoed | 2010 | Albertslund IF | 1:09.77 | ||||||
7 | Emma Due Olsen | 2011 | Holbæk Svømme Klub | 1:10.85 | ||||||
- | Ingrid Schultz | 2010 | Albertslund IF | DSQ | Tyvstart sw.4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 31 maj 2019 |
Licens til Holbæk Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:58 |