Tulokset Viborg Cup 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Viborg Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 10:33 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2019 |
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:15.77 | ||||||
2 | Natasha Do Jespersen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:22.54 | ||||||
3 | Freja Jørgensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 1:23.69 | ||||||
4 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | Aarhus Swim | 1:24.04 | ||||||
5 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | Aarhus Swim | 1:24.12 | ||||||
6 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:24.29 | ||||||
7 | Therese Baird | 2007 | Thisted Svømmeklub | 1:24.70 | ||||||
8 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:24.85 | ||||||
9 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:25.83 | ||||||
10 | Karen Sørensen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 1:26.31 | ||||||
11 | Frida Damm Thorsell | 2007 | Aarhus Swim | 1:26.47 | ||||||
12 | Emilia Spangsberg | 2007 | Kolding SK | 1:26.69 | ||||||
13 | Ida-Marie K. Pind | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:27.06 | ||||||
14 | Emilie Winum Andersen | 2007 | Aarhus Swim | 1:27.08 | ||||||
15 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:28.38 | ||||||
16 | Signe Christensen | 2008 | Kolding SK | 1:29.29 | ||||||
17 | Caroline Christensen Obel | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:29.64 | ||||||
18 | Agnes Wissing | 2007 | Kolding SK | 1:30.40 | ||||||
19 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 1:30.68 | ||||||
20 | Line Bach-Henriksen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:31.01 | ||||||
21 | Clara Cavo Jørgensen | 2007 | Aarhus Swim | 1:32.10 | ||||||
22 | Sarah M. Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:32.98 | ||||||
23 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:33.16 | ||||||
24 | Caroline K. Sørensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 1:33.27 | ||||||
25 | Rosa Crone | 2008 | Aarhus Swim | 1:33.28 | ||||||
26 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 1:33.35 | ||||||
27 | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:33.53 | ||||||
28 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:33.58 | ||||||
29 | Julie Olsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 1:35.02 | ||||||
30 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:35.38 | ||||||
31 | Laura Winum Andersen | 2009 | Aarhus Swim | 1:35.87 | ||||||
32 | Alberte Martiny Sørensen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:35.94 | ||||||
33 | Liva Marie Jensen | 2007 | Aarhus Swim | 1:36.16 | ||||||
34 | Karoline K. Jakobsen | 2007 | Aarhus Swim | 1:36.51 | ||||||
35 | Ellen Højsgaard Jensen | 2007 | Odder Svømmeklub | 1:37.03 | ||||||
36 | Karoline Sander Andersen | 2009 | Thisted Svømmeklub | 1:37.53 | ||||||
37 | Freja Hyttel Jensen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:38.12 | ||||||
38 | Emma Kidmose Hansen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 1:38.71 | ||||||
39 | Josefine S. Overgaard | 2007 | Svømmeklubben Nord | 1:39.10 | ||||||
40 | Kamilla Ruseng Henriksen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:40.13 | ||||||
41 | Astrid Dindler | 2009 | Odder Svømmeklub | 1:41.27 | ||||||
42 | Nicoline Brun Eliasen | 2008 | Svømmeklubben Nord | 1:42.01 | ||||||
43 | Andrea Fabricius | 2007 | Aarhus Swim | 1:42.33 | ||||||
44 | Astrid Bentzen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:44.93 | ||||||
45 | Emilie Hundahl Gravesen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 1:46.11 | ||||||
46 | Lærke Jakobsen | 2009 | Viborg Svømme Klub | 1:46.18 | ||||||
47 | Clara Møller Skatka | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:46.91 | ||||||
48 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:48.25 | ||||||
49 | Viola Mørch | 2008 | Viborg Svømme Klub | 1:52.24 | ||||||
50 | Laura Kibsgaard | 2008 | Viborg Svømme Klub | 1:53.06 | ||||||
51 | Alberte Broeng Leig | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:55.11 | ||||||
52 | Marie T. Lauridsen | 2008 | Viborg Svømme Klub | 1:59.22 | ||||||
53 | Alberte Futtrup | 2009 | Viborg Svømme Klub | 2:00.39 | ||||||
54 | Emma Bertelsen | 2008 | Svømmeklubben Nord | 2:00.99 | ||||||
- | Frida Bækskov Tomzak | 2009 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anna Kjær Nielsen | 2008 | Odder Svømmeklub | DSQ | afslut på mave 45m | |||||
- | Frida Flarup | 2008 | Viborg Svømme Klub | DSQ | mavelig ved 49 m | |||||
- | Frida Gode Agersbæk | 2007 | Horsens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Julie Lind Boest | 2007 | Aarhus Swim | DSQ | tyvstart | |||||
- | Liya Korsgaard Nicholson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | mavelig ved 49 m | |||||
- | Lærke Svenstrup | 2008 | Viborg Svømme Klub | DSQ | afslut ryg på maven | |||||
- | Sofia Gad | 2007 | Aarhus Swim | DSQ | tyvstart | |||||
- | Vigga Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | DSQ | mave lig v 49m | |||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 1:14.71 | ||||||
2 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 1:16.25 | ||||||
3 | Sofie Nørskov Willumsen | 2006 | Aarhus Swim | 1:16.54 | ||||||
4 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:16.98 | ||||||
5 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:18.15 | ||||||
6 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | Aarhus Swim | 1:18.22 | ||||||
7 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:18.83 | ||||||
7 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:18.83 | ||||||
9 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:18.96 | ||||||
10 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:19.63 | ||||||
11 | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | 1:19.91 | ||||||
12 | Sarah Hansen | 2005 | Kolding SK | 1:20.39 | ||||||
13 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:21.13 | ||||||
14 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 1:21.41 | ||||||
15 | Emilia Glisic | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:22.59 | ||||||
16 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:22.96 | ||||||
17 | Frederikke Sørensen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 1:23.19 | ||||||
18 | Caroline Marx | 2006 | Odder Svømmeklub | 1:23.44 | ||||||
19 | Dagmar Keller | 2006 | Aarhus Swim | 1:23.84 | ||||||
20 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:25.40 | ||||||
21 | Emma Stabel | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:25.67 | ||||||
22 | Mathilde Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:26.07 | ||||||
23 | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:26.36 | ||||||
24 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:27.35 | ||||||
25 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | Aarhus Swim | 1:27.66 | ||||||
26 | Emma Sloth | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:28.17 | ||||||
27 | Frida Hollensen | 2005 | Odder Svømmeklub | 1:29.60 | ||||||
28 | Freja Fogh Morthensen | 2006 | Aarhus Swim | 1:30.07 | ||||||
29 | Dicte Westphal | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:32.16 | ||||||
30 | Anne-Sofie S. Overgaard | 2005 | Svømmeklubben Nord | 1:35.95 | ||||||
31 | Signe Magelund Møller | 2006 | Kolding SK | 1:36.07 | ||||||
32 | Marie Storm Pedersen | 2006 | Aarhus Swim | 1:36.93 | ||||||
33 | Melissa Stoltenborg | 2006 | Aarhus Swim | 1:37.13 | ||||||
34 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:43.59 | ||||||
35 | Signe Bøgh Baarup Jensen | 2006 | Aarhus Swim | 1:58.15 | ||||||
- | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Elinor Høyer Rasmussen | 2006 | Aarhus Swim | DNF | ||||||
- | Aia Caroline Abel | 2006 | Svømmeklubben Nord | DSQ | tyvstart | |||||
- | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Astrid Jensen | 2005 | Svømmeklubben Nord | DSQ | mavelig ved 49m | |||||
- | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Julie Bjørn | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | mave lig v49m | |||||
- | Mia Jørgensen | 2006 | Aarhus Swim | DSQ | mavelig ved 49m | |||||
- | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Sophie Nørskov Schultz | 2006 | Viborg Svømme Klub | DSQ | mavelig ved 49m | |||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:05.97 | ||||||
2 | Sarah Bundgaard | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:07.96 | ||||||
3 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 1:08.23 | ||||||
4 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 1:08.50 | ||||||
5 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 1:09.15 | ||||||
6 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 1:09.35 | ||||||
7 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | H2Odense | 1:10.57 | ||||||
8 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:10.62 | ||||||
9 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | H2Odense | 1:10.81 | ||||||
10 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:10.89 | ||||||
11 | Freya Ellehus | 2000 | H2Odense | 1:11.62 | ||||||
12 | Johanne A Andersson | 2003 | H2Odense | 1:11.85 | ||||||
13 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | H2Odense | 1:12.60 | ||||||
14 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 1:12.61 | ||||||
14 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:12.61 | ||||||
16 | Josephine Larsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:12.85 | ||||||
17 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:13.13 | ||||||
18 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:13.25 | ||||||
19 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 1:13.68 | ||||||
20 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:14.05 | ||||||
21 | Selma Skipper | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:14.98 | ||||||
22 | Ida Juul Grønning | 2004 | H2Odense | 1:15.27 | ||||||
23 | Luna Holm Møller | 2004 | Kolding SK | 1:15.34 | ||||||
24 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 1:15.36 | ||||||
25 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:15.56 | ||||||
26 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | Svømmeklubben Nord | 1:16.18 | ||||||
27 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 1:16.30 | ||||||
28 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | Aarhus Swim | 1:16.74 | ||||||
29 | Dicte Lund | 2004 | Aarhus Swim | 1:17.43 | ||||||
30 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:17.77 | ||||||
31 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:18.06 | ||||||
32 | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 1:18.19 | ||||||
33 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:18.80 | ||||||
34 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:19.87 | ||||||
35 | Majken Haarup | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:20.36 | ||||||
36 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:22.13 | ||||||
- | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | mavelig ved 49m | |||||
- | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:33 |