Tulokset VAT Copenhagen Open 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Finaler Lørdag
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenagen Open 2019 | Udskriftsdato | 10 maj 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 19:54 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 10 maj 2019 |
Løb 2, 200m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2019 |
Årg. 0-2019: Jakob M. Jørgensen (1997) 2:11.81 2018-05-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.66 | 2:08.77 | 0-999 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.80 | 2:11.46 | 0-999 Aldersgruppe Rekord | ||||
3 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.25 | 2:11.78 | |||||
4 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.49 | 2:13.02 | |||||
5 | Joakim Køhn | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.62 | 2:15.46 | |||||
6 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.94 | 2:16.76 | |||||
7 | Julius Svarrer | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 29.63 | 2:19.29 | Deltager ikke i finalen | ||||
8 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.46 | 2:19.75 | |||||
9 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.54 | 2:20.41 | |||||
10 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.53 | 2:20.84 | |||||
11 | Oscar Isberg | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.54 | 2:23.94 | Deltager ikke i finalen | ||||
12 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 30.40 | 2:24.76 | |||||
13 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 31.04 | 2:25.18 | |||||
14 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.77 | 2:28.13 | |||||
15 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.82 | 2:28.90 | |||||
16 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.14 | 2:29.34 | |||||
17 | Nicklas Plank | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.87 | 2:29.64 | |||||
18 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.96 | 2:36.66 | |||||
19 | Villads Brasch Jensen | 2004 | Greve Svømmeklub | 33.48 | 2:38.76 | |||||
20 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.01 | 2:52.91 | |||||
21 | Viggo Prehn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.44 | 2:57.02 | Deltager ikke i finalen | ||||
22 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.62 | 2:58.08 | |||||
- | Rasmus Nickelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 maj 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 19:54 |