Results for Østdanske Årgangsmesterskaber gruppe 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:31 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 7, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nikolai Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.41 | 1:11.49 | 1:46.61 | 2:22.01 | |||
2 | Ditlev Balle | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.32 | 1:10.55 | 1:46.90 | 2:22.98 | |||
3 | Morten Børre Petersen | 1996 | Roskilde Svømning | 34.68 | 1:10.53 | 1:47.42 | 2:24.32 | |||
4 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | Allerød Svømmeklub | 35.23 | 1:12.20 | 1:48.68 | 2:25.13 | |||
5 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.53 | 1:11.10 | 1:48.86 | 2:25.57 | |||
6 | Chris Johansen | 1996 | Herlev Svømning | 34.41 | 1:11.45 | 1:48.87 | 2:26.30 | |||
7 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 36.15 | 1:11.52 | 1:49.43 | 2:26.83 | |||
8 | Peter Gjerulff | 1996 | GI-40 Hermes | 35.54 | 1:13.88 | 1:50.18 | 2:27.24 | |||
9 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.64 | 1:12.73 | 1:51.41 | 2:27.88 | |||
10 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.35 | 1:15.51 | 1:53.46 | 2:29.75 | |||
11 | Nikolai Skelsager | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 36.36 | 1:14.83 | 1:53.03 | 2:30.70 | |||
12 | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.34 | 1:14.37 | 1:53.52 | 2:32.29 | |||
13 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.20 | 1:15.99 | 1:55.06 | 2:33.89 | |||
14 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 36.03 | 1:14.89 | 1:54.66 | 2:34.59 | |||
15 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.74 | 1:16.49 | 1:56.17 | 2:34.77 | |||
16 | Bjørn Wismann | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 36.75 | 1:15.80 | 1:56.37 | 2:36.81 | |||
17 | Jens Thomas Thulstrup | 1996 | Roskilde Svømning | 37.06 | 1:16.78 | 1:58.40 | 2:38.48 | |||
18 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 37.82 | 1:18.76 | 2:00.05 | 2:40.48 | |||
19 | Axel Bevort | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 38.15 | 1:19.19 | 2:00.92 | 2:42.01 | |||
- | Marcus Roldgaard | 1996 | Albertslund IF | Rettidigt afmeldt | ||||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 35.65 | 1:12.98 | 1:50.61 | 2:27.25 | |||
2 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 34.13 | 1:11.94 | 1:50.07 | 2:27.46 | |||
3 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 36.42 | 1:16.12 | 1:56.17 | 2:33.77 | |||
4 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 36.37 | 1:16.22 | 1:56.63 | 2:36.89 | |||
5 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.94 | 1:17.74 | 1:58.07 | 2:37.82 | |||
6 | Nicholas Martin Lillelund | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 37.90 | 1:17.91 | 1:59.30 | 2:39.33 | |||
7 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 38.99 | 1:19.46 | 1:59.80 | 2:39.47 | |||
8 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 37.33 | 1:17.81 | 1:59.27 | 2:39.79 | |||
9 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.73 | 1:19.56 | 2:00.75 | 2:40.23 | |||
10 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 38.31 | 1:19.20 | 2:00.27 | 2:40.72 | |||
11 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.33 | 1:18.23 | 2:00.53 | 2:41.41 | |||
12 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | Herlev Svømning | 40.29 | 1:23.43 | 2:06.31 | 2:47.72 | |||
13 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 40.16 | 1:22.86 | 2:06.52 | 2:49.32 | |||
- | Jacob Weberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | DSQ | sv. på maven v 175m | |||||
- | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | sv. på maven v. 125m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 12:31 |