Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:11 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 3, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Søren Fritzbøger | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 1:05.23 | 2:13.92 | 3:22.02 | 4:26.55 | |||
2 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:06.10 | 2:15.22 | 3:24.80 | 4:32.60 | |||
3 | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.79 | 2:14.98 | 3:22.88 | 4:32.72 | |||
4 | Nikolai Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.70 | 2:14.81 | 3:24.60 | 4:34.30 | |||
5 | Ditlev Balle | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:06.80 | 2:17.25 | 3:27.10 | 4:36.35 | |||
6 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | Svømmeklubben Laksen | 1:07.23 | 2:18.70 | 3:29.66 | 4:40.25 | |||
7 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Swim Team Tåstrup | 1:06.71 | 2:18.01 | 3:29.71 | 4:41.23 | |||
8 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Albertslund IF | 1:07.67 | 2:20.18 | 3:32.25 | 4:44.34 | |||
9 | Peter Gjerulff | 1996 | GI-40 Hermes | 1:07.63 | 2:20.13 | 3:33.45 | 4:46.72 | |||
10 | Hannibal Steenfos | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 1:08.00 | 2:22.21 | 3:36.33 | 4:49.92 | |||
11 | Kasper Tvergaard | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:10.02 | 2:24.72 | 3:39.40 | 4:51.16 | |||
12 | Nikolai Skelsager | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 1:10.02 | 2:25.08 | 3:39.74 | 4:51.35 | |||
13 | Frederik Høst Lorenzen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:10.83 | 2:24.88 | 3:39.04 | 4:52.40 | |||
14 | Gustav Krøll | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 1:08.67 | 2:24.76 | 3:43.85 | 5:03.96 | |||
- | Gustav Plum Lykkesfeldt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 3, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.69 | 2:23.12 | 3:33.73 | 4:43.08 | |||
2 | Andreas Mårtensson | 1997 | JGI Svømning | 1:07.73 | 2:19.86 | 3:33.21 | 4:44.42 | |||
3 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 1:07.61 | 2:20.44 | 3:34.03 | 4:46.30 | |||
4 | Nicholas Martin Lillelund | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 1:08.03 | 2:20.97 | 3:34.99 | 4:49.97 | |||
5 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 1:12.47 | 2:26.55 | 3:39.68 | 4:51.33 | |||
6 | Christoffer Bjørner | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.80 | 2:28.46 | 3:44.70 | 4:58.37 | |||
7 | Jonas Kaadtmann | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 1:12.66 | 2:28.06 | 3:45.31 | 5:01.19 | |||
8 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 1:11.69 | 2:30.72 | 3:50.14 | 5:06.60 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 11:11 |