Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:49 | |||
Arrangør | Sigma og Dansk Svømmeunion |
Løb 13, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Søren Fritzbøger | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 31.69 | 1:05.65 | |||||
2 | Mathias Brændholt | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 31.64 | 1:07.74 | |||||
3 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | Herlev Svømning | 32.28 | 1:08.16 | |||||
4 | Nikolai Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.00 | 1:08.45 | |||||
5 | August Warrer | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.33 | 1:08.97 | |||||
6 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.36 | 1:10.09 | |||||
7 | Christian O. Sørensen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.90 | 1:10.81 | |||||
8 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.05 | 1:11.06 | |||||
9 | Victor Drevskich | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 33.39 | 1:11.29 | |||||
10 | Hannibal Steenfos | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 32.78 | 1:11.56 | |||||
11 | Oliver Huban | 1996 | Vest-Brøndby | 34.41 | 1:12.39 | |||||
12 | Mads Högborg | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 35.11 | 1:12.61 | |||||
13 | Tobias Engell Nielsen | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 34.67 | 1:12.63 | |||||
14 | Peter Nilsson | 1996 | Swim Team Tåstrup | 33.08 | 1:13.47 | |||||
15 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.63 | 1:13.67 | |||||
16 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Swim Team Tåstrup | 35.35 | 1:13.95 | |||||
17 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.08 | 1:13.99 | |||||
18 | Nikolai Skelsager | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 35.54 | 1:14.93 | |||||
19 | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | 34.68 | 1:15.15 | |||||
20 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | Svømmeklubben Laksen | 36.43 | 1:16.39 | |||||
21 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | Næstved IF | 35.66 | 1:19.11 | |||||
- | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 13, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 34.18 | 1:10.44 | |||||
2 | Victor Bødker | 1997 | GI-40 Hermes | 33.47 | 1:10.61 | |||||
3 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 33.61 | 1:11.57 | |||||
4 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.07 | 1:12.04 | |||||
5 | Carl Juel Madsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 35.50 | 1:15.33 | |||||
6 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 35.44 | 1:15.83 | |||||
7 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 34.97 | 1:16.05 | |||||
8 | Christoffer Bjørner | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 36.03 | 1:16.26 | |||||
9 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 36.27 | 1:16.86 | |||||
10 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 36.04 | 1:17.59 | |||||
11 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.05 | 1:18.02 | |||||
12 | Rasmus Satterup Hansen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.75 | 1:18.93 | |||||
13 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 35.59 | 1:19.05 | |||||
14 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 36.95 | 1:19.31 | |||||
15 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.86 | 1:20.39 | |||||
16 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 38.86 | 1:20.51 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 |
Licens til Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | Udskriftstidspunkt | 14:49 |