2019-08-20   03:46:08
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tampereen Avoimet Mestaruusuinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

La-Aamu

Tulokset Laji 11 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  16:30   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki Ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  04 toukokuu 2019         
 
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Miehet, Alkuerät 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niko Mäkelä  1998    736          26.62   
  Riihimäen Uimaseura  24.25                 
Miro Vasko  1993    716          26.86   
  Oulun Uinti 1906  24.89                 
Topias Nygård  2000    690          27.20   
  Oulun Uinti 1906  25.80                 
Niki Karlsson  2000    676          27.38   
  Helsingfors Simsällskap  25.11                 
Roope Kastarinen  1994    663          27.56   
  TaTu Tampere  25.57                 
Janne Markus Markkanen  1994    658          27.63   
  Swimming Jyväskylä  25.13                 
Akseli Kontiainen  2002    642          27.86   
  Joensuun Uimaseura  25.87                 
Lauri Elomaa  2000    636          27.95  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.42                 
Sergey Kuznetsov  2000    636          27.95   
  Cetus Espoo  24.69                 
10  Veeti Haikonen  2001    606          28.40   
  Helsingfors Simsällskap  27.69                 
11  Leevi Lehti  2000    602          28.47   
  Helsingfors Simsällskap  26.20                 
12  Mikael Laakso  1997    601          28.48   
  Hyvinkään Uimaseura  26.40                 
13  Toni Knuutila  1993    576          28.88   
  Porin Uimaseura  26.83                 
14  Emil Hanski  1999    570          28.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.15                 
14  Isak Gramén  2001    570          28.99   
  Cetus Espoo  27.55                 
16  Rasmus Söderholm  2002    554          29.27   
  Helsingfors Simsällskap  27.41                 
17  Elias Laine  2002    545          29.43   
  TaTu Tampere  29.26                 
18  Petri Lampela  1996    535          29.61   
  Kemin Työväen Uimarit  29.72                 
19  Tatu Hörkkö  2001    527          29.76   
  Uinti Tampere  27.79                 
20  Risto Martikainen  2003    515          29.98   
  Kouvolan Uimarit  29.55                 
21  Joona Korhonen  2000    513          30.03   
  Uinti Tampere  27.58                 
22  Juuso Rahikainen  2003    512          30.04   
  Tuusulan Uimaseura  30.32                 
23  Oliver Kela  2002    511          30.06   
  Swimming Club Rovaniemi  29.22                 
24  Akseli Hakala  2003    502          30.24   
  Uinti Tampere  30.28                 
25  Antti Latikka  1990    499          30.30   
  Swimming Club Rovaniemi  27.98                 
26  Tuomas Ylipelkonen  2000    495          30.37   
  Seinäjoen Uimarit-58  28.25                 
27  Eemeli Leinonen  2002    494          30.40   
  Uinti Tampere  29.35                 
28  Hugo Mattola  2001    491          30.46   
  Kokkolan Uimaseura  30.67                 
29  Joakim Harjaks  2002    486          30.56   
  Oulun Uinti 1906  30.12                 
30  Toni Lipponen  2003    485          30.59   
  Kemin Uimaseura  29.43                 
31  Aapo Kinnunen  2004    484          30.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.40                 
32  Teemu Annala  2001    471          30.88   
  Cetus Espoo  29.34                 
33  Joona Ruuskanen  2000    465          31.02   
  Cetus Espoo  28.68                 
34  Nooa Lehtoniemi  2003    459          31.15   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  29.99                 
35  Eemil Kankare  2003    443          31.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.23                 
36  Valtteri Taskinen  2002    441          31.57   
  Oulun Uinti 1906  31.74                 
37  Leevi Korpinen  2001    422          32.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.54                 
38  Jeremia Varonen  2004    405          32.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.35                 
39  Manu Ursin  2002    402          32.57   
  Kouvolan Uimarit  30.66                 
40  Eetu Einto  2001    391          32.87   
  Vanders  29.66                 
41  Kalle Haavisto  2003    372          33.40   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  33.05                 
Lauri Elomaa  2000              27.54  EXTRA 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.42                 
Sergey Kuznetsov  2000              27.51  EXTRA 
  Cetus Espoo  24.69                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  16:30 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner