2020-10-26   05:26:30
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Kvarken Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
Kvarken Games 2019
Organizer:
Place: Vaasan uimaseura
Pool: 50m Competition Date: Apr 6, 2019 to Apr 7, 2019
Event 1, 200m Vapaauinti Naiset 12 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Riialiina Kiljala 2008 Vieskan Uimarit +0.72 2:37.73
50m: 34.70
100m: 1:15.33
(40.63)
150m: 1:58.25
(42.92)
200m: 2:37.73
(39.48)
2 Elsa Pelkonen 2007 Vieskan Uimarit +0.80 2:49.26 +11.53
50m: 40.89
100m: 1:25.69
(44.80)
150m: 2:09.19
(43.50)
200m: 2:49.26
(40.07)
3 Albertiina Kotkaniemi 2008 Seinäjoen Uimarit-58 2:49.28 +11.55
50m: 37.82
100m: 1:21.47
(43.65)
150m: 2:06.48
(45.01)
200m: 2:49.28
(42.80)
4 Nana Murtomäki 2008 Seinäjoen Uimarit-58 +0.84 3:00.97 +23.24
50m: 39.50
100m: 1:26.08
(46.58)
150m: 2:13.93
(47.85)
200m: 3:00.97
(47.04)
5 Nella Hämäläinen 2008 Vieskan Uimarit +0.71 3:04.00 +26.27
50m: 41.46
100m: 1:29.15
(47.69)
150m: 2:17.90
(48.75)
200m: 3:04.00
(46.10)
6 Anna Korpi 2008 Ilmajoen Kisailijat +0.95 3:19.84 +42.11
50m: 46.43
100m: 1:39.46
(53.03)
150m: 2:34.54
(55.08)
200m: 3:19.84
(45.30)
7 Lilja Latvala 2008 Ilmajoen Kisailijat 3:29.85 +52.12
50m: 48.69
100m: 1:43.34
(54.65)
150m: 2:37.35
(54.01)
200m: 3:29.85
(52.50)
8 Ilona Potinkara 2007 Seinäjoen Uimarit-58 3:30.30 +52.57
50m: 46.94
100m: 1:41.97
(55.03)
150m: 2:38.48
(56.51)
200m: 3:30.30
(51.82)
9 Liina Ylinen 2008 Seinäjoen Uimarit-58 +0.84 3:30.60 +52.87
50m: 47.43
100m: 1:43.71
(56.28)
150m: 2:40.87
(57.16)
200m: 3:30.60
(49.73)
10 Siiri Nivukoski 2008 Seinäjoen Uimarit-58 +0.77 3:35.87 +58.14
50m: 47.13
100m: 1:42.09
(54.96)
150m: 2:39.47
(57.38)
200m: 3:35.87
(56.40)
11 Aada Vataja 2008 Seinäjoen Uimarit-58 3:36.78 +59.05
50m: 47.17
100m: 1:42.29
(55.12)
150m: 2:41.09
(58.80)
200m: 3:36.78
(55.69)
12 Fanny Laiho 2010 Seinäjoen Uimarit-58 3:37.87 +1:00.14
50m: 48.74
100m: 1:44.88
(56.14)
150m: 2:44.16
(59.28)
200m: 3:37.87
(53.71)
13 Nenne Maaria Johanna Lanam 2008 Seinäjoen Uimarit-58 +0.93 3:41.19 +1:03.46
50m: 46.88
100m: 1:44.72
(57.84)
150m: 2:43.38
(58.66)
200m: 3:41.19
(57.81)
14 Kerttu Ylinen 2009 Seinäjoen Uimarit-58 +0.67 3:46.01 +1:08.28
50m: 47.98
100m: 1:48.33
(1:00.35)
150m: 2:50.69
(1:02.36)
200m: 3:46.01
(55.32)
15 Emilia Syrjä 2009 Seinäjoen Uimarit-58 +0.97 3:58.65 +1:20.92
50m: 51.64
100m: 1:52.54
(1:00.90)
150m: 2:57.06
(1:04.52)
200m: 3:58.65
(1:01.59)
- Annika Lehtimäki 2008 Seinäjoen Uimarit-58 DSQ 4.4
Event official at: 06/04/2019 9.57.20
Event 1, 200m Vapaauinti Naiset 13-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Siiri Arjanmaa 2004 Uinti Tampere +0.80 2:14.69
50m: 31.32
100m: 1:05.38
(34.06)
150m: 1:40.47
(35.09)
200m: 2:14.69
(34.22)
2 Aino Välimaa 2006 Uinti Tampere +0.70 2:14.85 +0.16
50m: 31.75
100m: 1:06.15
(34.40)
150m: 1:41.11
(34.96)
200m: 2:14.85
(33.74)
3 Frida Ekman 2004 Uinti Tampere +0.61 2:18.64 +3.95
50m: 31.03
100m: 1:05.88
(34.85)
150m: 1:42.50
(36.62)
200m: 2:18.64
(36.14)
4 Vilma Fagerström 2005 Umeå Simsällskap 2:19.64 +4.95
50m: 31.97
100m: 1:07.59
(35.62)
150m: 1:43.53
(35.94)
200m: 2:19.64
(36.11)
5 Emmi Manninen 2004 Uinti Tampere +0.81 2:20.63 +5.94
50m: 32.40
100m: 1:07.87
(35.47)
150m: 1:44.93
(37.06)
200m: 2:20.63
(35.70)
6 Veera Välivainio 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.74 2:21.54 +6.85
50m: 31.55
100m: 1:07.69
(36.14)
150m: 1:45.69
(38.00)
200m: 2:21.54
(35.85)
7 Matilda Holmlund 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.86 2:21.57 +6.88
50m: 32.46
100m: 1:09.50
(37.04)
150m: 1:46.26
(36.76)
200m: 2:21.57
(35.31)
8 Anni Törmänen 2005 Rauman Uimaseura +0.85 2:22.46 +7.77
50m: 31.88
100m: 1:09.05
(37.17)
150m: 1:47.56
(38.51)
200m: 2:22.46
(34.90)
9 Elli Lenkkeri 2006 Uinti Hyvinkää +0.81 2:22.78 +8.09
50m: 31.49
100m: 1:07.43
(35.94)
150m: 1:45.38
(37.95)
200m: 2:22.78
(37.40)
10 Enni Kinnunen 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.84 2:23.04 +8.35
50m: 32.39
100m: 1:09.17
(36.78)
150m: 1:46.10
(36.93)
200m: 2:23.04
(36.94)
11 Tilde Löfqvist 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.62 2:24.12 +9.43
50m: 32.27
100m: 1:08.50
(36.23)
150m: 1:46.34
(37.84)
200m: 2:24.12
(37.78)
12 Anniina Haarala 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.80 2:24.27 +9.58
50m: 33.45
100m: 1:10.15
(36.70)
150m: 1:47.44
(37.29)
200m: 2:24.27
(36.83)
13 Adeliina Kaarlenkaski 2004 Uinti Tampere +0.72 2:24.45 +9.76
50m: 31.98
100m: 1:08.94
(36.96)
150m: 1:45.00
(36.06)
200m: 2:24.45
(39.45)
14 Alva Gustavsson 2006 Umeå Simsällskap +0.75 2:24.73 +10.04
50m: 33.13
100m: 1:10.41
(37.28)
150m: 1:48.23
(37.82)
200m: 2:24.73
(36.50)
15 Piia Lahtinen 2006 Uinti Tampere +0.71 2:25.39 +10.70
50m: 32.50
100m: 1:09.20
(36.70)
150m: 1:47.36
(38.16)
200m: 2:25.39
(38.03)
16 Tuulia Harju 2005 Kokkolan Uimaseura +0.72 2:25.45 +10.76
50m: 33.62
100m: 1:12.09
(38.47)
150m: 1:51.32
(39.23)
200m: 2:25.45
(34.13)
17 Laura Sofia Oksakari 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.69 2:26.23 +11.54
50m: 33.27
100m: 1:10.94
(37.67)
150m: 1:49.25
(38.31)
200m: 2:26.23
(36.98)
18 Kiona Inkilä 2004 Uinti Tampere 2:26.30 +11.61
50m: 32.86
100m: 1:10.55
(37.69)
150m: 1:49.10
(38.55)
200m: 2:26.30
(37.20)
19 Veera Tall 2005 Porin Uimaseura +0.71 2:27.60 +12.91
50m: 34.50
100m: 1:12.99
(38.49)
150m: 1:51.38
(38.39)
200m: 2:27.60
(36.22)
20 Heidi Helenius 2005 Uinti Tampere +0.85 2:28.57 +13.88
50m: 33.47
100m: 1:11.03
(37.56)
150m: 1:50.11
(39.08)
200m: 2:28.57
(38.46)
21 Emmi Lapikisto 2005 Uinti Tampere +0.71 2:28.63 +13.94
50m: 34.25
100m: 1:11.69
(37.44)
150m: 1:50.14
(38.45)
200m: 2:28.63
(38.49)
22 Milana Virtanen 2006 Uinti Tampere +0.84 2:29.21 +14.52
50m: 34.05
100m: 1:12.62
(38.57)
150m: 1:52.29
(39.67)
200m: 2:29.21
(36.92)
23 Alisa Ailanen 2004 Swimming Team Rauma +0.83 2:29.59 +14.90
50m: 32.28
100m: 1:10.19
(37.91)
150m: 1:50.10
(39.91)
200m: 2:29.59
(39.49)
24 Tilla Saarentaus 2005 Helsingin Uimarit +0.79 2:30.51 +15.82
50m: 34.60
100m: 1:12.72
(38.12)
150m: 1:51.70
(38.98)
200m: 2:30.51
(38.81)
25 Anni Turunen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.87 2:30.94 +16.25
50m: 34.68
100m: 1:12.84
(38.16)
150m: 1:52.40
(39.56)
200m: 2:30.94
(38.54)
26 Sanni Jouppi 2004 Swimming Team Rauma +0.88 2:31.67 +16.98
50m: 35.33
100m: 1:14.22
(38.89)
150m: 1:53.47
(39.25)
200m: 2:31.67
(38.20)
27 Noora-maria Linna 2006 Vieskan Uimarit 2:31.74 +17.05
50m: 35.30
100m: 1:14.25
(38.95)
150m: 1:53.27
(39.02)
200m: 2:31.74
(38.47)
28 Melissa Miettinen 2005 Helsingin Uimarit +0.84 2:32.02 +17.33
50m: 33.56
100m: 1:11.92
(38.36)
150m: 1:52.27
(40.35)
200m: 2:32.02
(39.75)
29 Inger Isaksen 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.78 2:32.20 +17.51
50m: 34.71
100m: 1:13.03
(38.32)
150m: 1:53.29
(40.26)
200m: 2:32.20
(38.91)
30 Ida Ekebohm 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.70 2:32.73 +18.04
50m: 35.10
100m: 1:14.76
(39.66)
150m: 1:54.77
(40.01)
200m: 2:32.73
(37.96)
31 Julia Blomqvist 2005 Umeå Simsällskap +0.72 2:32.98 +18.29
50m: 33.74
100m: 1:11.97
(38.23)
150m: 1:52.85
(40.88)
200m: 2:32.98
(40.13)
32 Tyra Östberg 2004 Umeå Simsällskap +0.77 2:33.15 +18.46
50m: 33.73
100m: 1:13.74
(40.01)
150m: 1:54.20
(40.46)
200m: 2:33.15
(38.95)
33 Elizaveta Salmela 2005 Vieskan Uimarit 2:33.22 +18.53
50m: 33.72
100m: 1:12.40
(38.68)
150m: 1:53.31
(40.91)
200m: 2:33.22
(39.91)
34 Agnes Löfgren 2005 Umeå Simsällskap +0.85 2:33.34 +18.65
50m: 35.62
100m: 1:14.85
(39.23)
150m: 1:55.27
(40.42)
200m: 2:33.34
(38.07)
35 Anna Hynönen 2006 Uinti Tampere +0.81 2:35.23 +20.54
50m: 34.88
100m: 1:14.55
(39.67)
150m: 1:55.89
(41.34)
200m: 2:35.23
(39.34)
36 Elli Kenttälä 2006 Uinti Tampere +0.75 2:35.70 +21.01
50m: 34.71
100m: 1:13.32
(38.61)
150m: 1:55.04
(41.72)
200m: 2:35.70
(40.66)
37 Vilma Utriainen 2005 Kempeleen Pyrintö +0.85 2:37.24 +22.55
50m: 35.72
100m: 1:15.75
(40.03)
150m: 1:57.70
(41.95)
200m: 2:37.24
(39.54)
38 Joanna Salonen 2006 Uinti Tampere 2:38.54 +23.85
50m: 34.26
100m: 1:14.89
(40.63)
150m: 1:56.94
(42.05)
200m: 2:38.54
(41.60)
39 Henni Halme 2005 Uinti Tampere +0.80 2:38.72 +24.03
50m: 35.18
100m: 1:15.81
(40.63)
150m: 1:57.58
(41.77)
200m: 2:38.72
(41.14)
40 Sandra Trigell 2005 Umeå Simsällskap 2:39.04 +24.35
50m: 36.22
100m: 1:16.85
(40.63)
150m: 1:58.32
(41.47)
200m: 2:39.04
(40.72)
41 Ella Heed 2005 Härnösands Simsällskap +0.71 2:39.07 +24.38
50m: 35.52
100m: 1:15.99
(40.47)
150m: 1:58.99
(43.00)
200m: 2:39.07
(40.08)
42 Anni Moilanen 2006 Kempeleen Pyrintö +0.79 2:39.27 +24.58
50m: 36.61
100m: 1:18.28
(41.67)
150m: 2:00.12
(41.84)
200m: 2:39.27
(39.15)
43 Aamu Kannosto 2005 Seinäjoen Uimarit-58 +0.88 2:40.17 +25.48
50m: 35.56
100m: 1:15.37
(39.81)
150m: 1:57.69
(42.32)
200m: 2:40.17
(42.48)
44 Iida-isabella Pakka 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2:41.69 +27.00
50m: 35.57
100m: 1:16.18
(40.61)
150m: 1:59.11
(42.93)
200m: 2:41.69
(42.58)
45 Amanda Lång 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.83 2:42.70 +28.01
50m: 37.79
100m: 1:20.05
(42.26)
150m: 2:02.18
(42.13)
200m: 2:42.70
(40.52)
46 Anna Selin 2006 Uinti Tampere 2:44.11 +29.42
50m: 36.45
100m: 1:19.39
(42.94)
150m: 2:03.07
(43.68)
200m: 2:44.11
(41.04)
47 Tuva Lindvall 2006 Umeå Simsällskap +0.75 2:44.77 +30.08
50m: 36.99
100m: 1:19.15
(42.16)
150m: 2:03.07
(43.92)
200m: 2:44.77
(41.70)
48 Ida Eriksson 2005 Härnösands Simsällskap 2:44.99 +30.30
50m: 37.31
100m: 1:19.84
(42.53)
150m: 2:04.46
(44.62)
200m: 2:44.99
(40.53)
49 Jenna Korpilahti 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.83 2:45.01 +30.32
50m: 39.28
100m: 1:21.87
(42.59)
150m: 2:04.20
(42.33)
200m: 2:45.01
(40.81)
50 Wilma Wallenius 2005 Uinti Hyvinkää 2:45.90 +31.21
50m: 37.25
100m: 1:18.99
(41.74)
150m: 2:02.73
(43.74)
200m: 2:45.90
(43.17)
51 Emma Lång 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.83 2:46.06 +31.37
50m: 37.21
100m: 1:20.30
(43.09)
150m: 2:04.11
(43.81)
200m: 2:46.06
(41.95)
52 Oosa Paavola 2005 Kokkolan Uimaseura +0.88 2:49.16 +34.47
50m: 37.92
100m: 1:22.21
(44.29)
150m: 2:07.51
(45.30)
200m: 2:49.16
(41.65)
53 Selma Korhonen 2006 Helsingin Uimarit +0.94 2:50.85 +36.16
50m: 38.92
100m: 1:21.01
(42.09)
150m: 2:05.67
(44.66)
200m: 2:50.85
(45.18)
54 Jonna Känsäkangas 2004 Kokkolan Uimaseura +0.95 2:52.00 +37.31
50m: 38.29
100m: 1:21.93
(43.64)
150m: 2:07.06
(45.13)
200m: 2:52.00
(44.94)
55 Sofia Heiskanen 2005 Kokkolan Uimaseura +0.83 2:52.30 +37.61
50m: 39.61
100m: 1:25.10
(45.49)
150m: 2:11.74
(46.64)
200m: 2:52.30
(40.56)
56 Oona Nieminen 2004 Alavuden Urheilijat +0.81 2:53.13 +38.44
50m: 38.67
100m: 1:23.06
(44.39)
150m: 2:08.80
(45.74)
200m: 2:53.13
(44.33)
57 Amanda Ahmaoja 2005 Porin Uimaseura +0.84 2:53.36 +38.67
50m: 39.17
100m: 1:24.21
(45.04)
150m: 2:09.70
(45.49)
200m: 2:53.36
(43.66)
58 Elin Öberg 2004 Umeå Simsällskap +0.71 2:53.53 +38.84
50m: 38.75
100m: 1:24.49
(45.74)
150m: 2:10.61
(46.12)
200m: 2:53.53
(42.92)
59 Kristina Vestman 2004 Härnösands Simsällskap +0.72 2:54.73 +40.04
50m: 38.62
100m: 1:24.21
(45.59)
150m: 2:10.60
(46.39)
200m: 2:54.73
(44.13)
60 Meeri Nordström 2006 Porin Uimaseura +0.70 2:55.85 +41.16
50m: 38.91
100m: 1:22.54
(43.63)
150m: 2:09.85
(47.31)
200m: 2:55.85
(46.00)
61 Maisa Savisto 2006 Uinti Tampere +0.82 2:57.00 +42.31
50m: 40.24
100m: 1:25.25
(45.01)
150m: 2:12.39
(47.14)
200m: 2:57.00
(44.61)
62 Riia Pietilä 2006 Uinti Tampere +0.71 2:57.68 +42.99
50m: 39.26
100m: 1:26.45
(47.19)
150m: 2:14.20
(47.75)
200m: 2:57.68
(43.48)
63 Hanna Eveliina Hietanen 2005 Lapuan Virkiä 2:57.91 +43.22
50m: 41.49
100m: 1:27.42
(45.93)
150m: 2:15.48
(48.06)
200m: 2:57.91
(42.43)
64 Nelly Eriksson 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.96 2:59.14 +44.45
50m: 42.16
100m: 1:30.58
(48.42)
150m: 2:17.94
(47.36)
200m: 2:59.14
(41.20)
65 Ellen Arvo 2005 Kokkolan Uimaseura +0.79 2:59.67 +44.98
50m: 38.14
100m: 1:25.74
(47.60)
150m: 2:15.20
(49.46)
200m: 2:59.67
(44.47)
66 Sonja Tarkiainen 2004 Uinti Hyvinkää 3:00.97 +46.28
50m: 38.99
100m: 1:24.16
(45.17)
150m: 2:12.58
(48.42)
200m: 3:00.97
(48.39)
67 Aliisa Rintakoski 2004 Seinäjoen Uimarit-58 +0.62 3:01.30 +46.61
50m: 41.63
100m: 1:29.55
(47.92)
150m: 2:17.78
(48.23)
200m: 3:01.30
(43.52)
68 Venny Korjonen 2005 Uinti Tampere +0.73 3:01.38 +46.69
50m: 39.34
100m: 1:25.09
(45.75)
150m: 2:12.81
(47.72)
200m: 3:01.38
(48.57)
69 Janna Pysäys 2005 Helsingin Uimarit 3:01.59 +46.90
50m: 39.46
100m: 1:26.48
(47.02)
150m: 2:14.87
(48.39)
200m: 3:01.59
(46.72)
70 Fanny Granvik 2004 Seinäjoen Uimarit-58 +0.93 3:01.84 +47.15
50m: 40.50
100m: 1:27.49
(46.99)
150m: 2:17.23
(49.74)
200m: 3:01.84
(44.61)
71 Elsa Åström 2006 Umeå Simsällskap +0.84 3:03.99 +49.30
50m: 39.97
100m: 1:28.34
(48.37)
150m: 2:16.08
(47.74)
200m: 3:03.99
(47.91)
72 Stina Koskenniemi 2006 Umeå Simsällskap +0.70 3:04.14 +49.45
50m: 40.08
100m: 1:28.63
(48.55)
150m: 2:17.88
(49.25)
200m: 3:04.14
(46.26)
73 Evelina Myllykoski 2006 Seinäjoen Uimarit-58 3:22.61 +1:07.92
50m: 44.82
100m: 1:36.97
(52.15)
150m: 2:30.96
(53.99)
200m: 3:22.61
(51.65)
74 Ellinor Ollikainen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.74 3:25.67 +1:10.98
50m: 46.53
100m: 1:40.55
(54.02)
150m: 2:36.66
(56.11)
200m: 3:25.67
(49.01)
75 Anja Stephens 2006 JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari 3:36.78 +1:22.09
100m: 1:42.08
(1:42.08)
150m: 2:41.37
(59.29)
200m: 3:36.78
(55.41)
- Sanni Porkkala 2004 Seinäjoen Uimarit-58 DSQ 4.4
- Milja Prepula 2006 Uinti Tampere +0.79 DSQ 4.4
Event official at: 06/04/2019 9.57.20
Event 1, 200m Vapaauinti Naiset 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emmi Kaunisto 2002 Porin Uimaseura +0.43 2:15.09
50m: 30.67
100m: 1:05.48
(34.81)
150m: 1:40.82
(35.34)
200m: 2:15.09
(34.27)
2 Sini Niemi 1993 Tornion Uimaseura +0.55 2:15.24 +0.15
50m: 31.04
100m: 1:04.92
(33.88)
150m: 1:40.16
(35.24)
200m: 2:15.24
(35.08)
3 Pippi Nordström 2001 Helsingin Uimarit +0.74 2:15.63 +0.54
50m: 31.28
100m: 1:05.94
(34.66)
150m: 1:41.27
(35.33)
200m: 2:15.63
(34.36)
4 Senni Mattila 2003 Porin Uimaseura +0.66 2:16.63 +1.54
50m: 30.72
100m: 1:05.08
(34.36)
150m: 1:40.64
(35.56)
200m: 2:16.63
(35.99)
5 Heta Koivuluoma 1999 Porin Uimaseura +0.77 2:20.86 +5.77
50m: 32.11
100m: 1:07.54
(35.43)
150m: 1:44.53
(36.99)
200m: 2:20.86
(36.33)
6 Tindra Norling 2003 Umeå Simsällskap +0.69 2:20.91 +5.82
50m: 32.30
100m: 1:08.26
(35.96)
150m: 1:44.84
(36.58)
200m: 2:20.91
(36.07)
7 Juliana Niinisalo 2002 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.82 2:22.20 +7.11
50m: 31.77
100m: 1:06.67
(34.90)
150m: 1:43.92
(37.25)
200m: 2:22.20
(38.28)
8 Ella Ekman 2003 Uinti Tampere +0.81 2:23.33 +8.24
50m: 31.75
100m: 1:08.49
(36.74)
150m: 1:46.04
(37.55)
200m: 2:23.33
(37.29)
9 Maija Björkholm 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.79 2:24.42 +9.33
50m: 33.81
100m: 1:10.70
(36.89)
150m: 1:48.07
(37.37)
200m: 2:24.42
(36.35)
10 Janina Ollikainen 2000 Porin Uimaseura +0.65 2:25.39 +10.30
50m: 31.15
100m: 1:07.12
(35.97)
150m: 1:46.29
(39.17)
200m: 2:25.39
(39.10)
11 Helmi Viitasalo 2002 Rauman Uimaseura +0.88 2:26.12 +11.03
50m: 32.53
100m: 1:09.76
(37.23)
150m: 1:48.59
(38.83)
200m: 2:26.12
(37.53)
12 Inari Laaksonen 2002 Swimming Team Rauma +0.79 2:27.19 +12.10
50m: 31.77
100m: 1:08.68
(36.91)
150m: 1:47.87
(39.19)
200m: 2:27.19
(39.32)
13 Astrid Gustafsson 2003 Umeå Simsällskap +0.73 2:27.23 +12.14
50m: 33.36
100m: 1:10.84
(37.48)
150m: 1:49.81
(38.97)
200m: 2:27.23
(37.42)
14 Annukka Jouppila 2003 Seinäjoen Uimarit-58 +0.86 2:28.05 +12.96
50m: 33.01
100m: 1:10.74
(37.73)
150m: 1:49.52
(38.78)
200m: 2:28.05
(38.53)
15 Wendela Vuorinen 2000 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2:30.42 +15.33
50m: 34.20
100m: 1:12.24
(38.04)
150m: 1:51.27
(39.03)
200m: 2:30.42
(39.15)
16 Hedda Ferm 2002 Umeå Simsällskap +0.72 2:30.95 +15.86
50m: 34.58
100m: 1:12.95
(38.37)
150m: 1:52.75
(39.80)
200m: 2:30.95
(38.20)
17 Emelie Ohlin 2003 Umeå Simsällskap +0.48 2:32.56 +17.47
50m: 33.96
100m: 1:13.29
(39.33)
150m: 1:53.12
(39.83)
200m: 2:32.56
(39.44)
18 Annika Toiviainen 2002 Helsingin Uimarit 2:33.88 +18.79
50m: 32.84
100m: 1:12.11
(39.27)
150m: 1:53.17
(41.06)
200m: 2:33.88
(40.71)
19 Ninni Eriksson 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.74 2:34.60 +19.51
50m: 34.58
100m: 1:14.02
(39.44)
150m: 1:55.00
(40.98)
200m: 2:34.60
(39.60)
20 Salla-maaria Kauppinen 2002 Kokkolan Uimaseura +0.92 2:37.01 +21.92
50m: 36.40
100m: 1:17.49
(41.09)
150m: 1:58.26
(40.77)
200m: 2:37.01
(38.75)
21 Ella Hietala 2003 Umeå Simsällskap +0.80 2:37.31 +22.22
50m: 36.41
100m: 1:16.71
(40.30)
150m: 1:57.53
(40.82)
200m: 2:37.31
(39.78)
22 Emma Mustonen 2002 Lapuan Virkiä +0.76 2:37.41 +22.32
50m: 34.77
100m: 1:14.65
(39.88)
150m: 1:56.67
(42.02)
200m: 2:37.41
(40.74)
23 Erika Yli-Yrjänäinen 2001 Kokkolan Uimaseura +0.79 2:39.02 +23.93
50m: 35.96
100m: 1:15.41
(39.45)
150m: 1:56.21
(40.80)
200m: 2:39.02
(42.81)
24 Lea Edvardsson 2003 Umeå Simsällskap +0.77 2:39.25 +24.16
50m: 34.14
100m: 1:14.99
(40.85)
150m: 1:57.02
(42.03)
200m: 2:39.25
(42.23)
25 Maria Hautala 2003 Kurikan Ryhti +0.73 2:39.73 +24.64
50m: 35.63
100m: 1:16.47
(40.84)
150m: 1:59.33
(42.86)
200m: 2:39.73
(40.40)
26 Sara Ikonen 2002 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.72 2:41.39 +26.30
50m: 38.03
100m: 1:18.71
(40.68)
150m: 1:59.24
(40.53)
200m: 2:41.39
(42.15)
27 Sara Ruotsalainen 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.78 2:41.41 +26.32
50m: 36.98
100m: 1:18.53
(41.55)
150m: 2:00.91
(42.38)
200m: 2:41.41
(40.50)
28 Alice Granström 2003 Umeå Simsällskap +0.75 2:42.04 +26.95
50m: 36.36
100m: 1:16.73
(40.37)
150m: 1:59.54
(42.81)
200m: 2:42.04
(42.50)
29 Elvira Ögren 2002 Umeå Simsällskap +0.69 2:44.79 +29.70
50m: 37.58
100m: 1:20.12
(42.54)
150m: 2:02.72
(42.60)
200m: 2:44.79
(42.07)
30 Jenny Aada-linnea Koskela 2003 Vieskan Uimarit +0.92 2:49.10 +34.01
50m: 35.91
100m: 1:19.05
(43.14)
150m: 2:05.25
(46.20)
200m: 2:49.10
(43.85)
31 Emilia Kivelä 2003 Kokkolan Uimaseura +0.92 2:57.32 +42.23
50m: 39.47
100m: 1:25.81
(46.34)
150m: 2:14.25
(48.44)
200m: 2:57.32
(43.07)
32 Muska Liesaho 2003 Helsingin Uimarit 3:01.70 +46.61
50m: 40.21
100m: 1:26.50
(46.29)
150m: 2:15.75
(49.25)
200m: 3:01.70
(45.95)
33 Ana Karimi 2003 Umeå Simsällskap 3:07.74 +52.65
50m: 40.99
100m: 1:28.19
(47.20)
150m: 2:18.17
(49.98)
200m: 3:07.74
(49.57)
34 Kamilla Virtanen 2002 Helsingin Uimarit +0.86 3:07.79 +52.70
50m: 40.12
100m: 1:27.78
(47.66)
150m: 2:18.03
(50.25)
200m: 3:07.79
(49.76)
35 Ida Heino 2000 Porin Uimaseura +0.65 3:13.32 +58.23
50m: 40.46
100m: 1:29.80
(49.34)
150m: 2:22.07
(52.27)
200m: 3:13.32
(51.25)
- Ida Rantala 2002 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls DNS
Event official at: 06/04/2019 9.57.20
2019-04-06 09.57.35 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap
Document
Results
Kvarken Games 2019
Organizer:
Place: Vaasan uimaseura
Pool: 50m Competition Date: Apr 6, 2019 to Apr 7, 2019
Event 2, 200m Vapaauinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Robin Söderholm 2002 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.71 2:00.60
50m: 28.28
100m: 59.01
(30.73)
150m: 1:29.99
(30.98)
200m: 2:00.60
(30.61)
2 Claes Fjellström 2001 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.73 2:03.60 +3.00
50m: 28.28
100m: 59.48
(31.20)
150m: 1:31.39
(31.91)
200m: 2:03.60
(32.21)
3 Juho Porkkala 2001 Seinäjoen Uimarit-58 +0.75 2:05.64 +5.04
50m: 28.58
100m: 59.96
(31.38)
150m: 1:32.68
(32.72)
200m: 2:05.64
(32.96)
4 Nader Khalili 2001 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.90 2:06.06 +5.46
50m: 28.10
100m: 59.71
(31.61)
150m: 1:32.98
(33.27)
200m: 2:06.06
(33.08)
5 Joonas Järvi 2002 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.66 2:12.85 +12.25
50m: 29.47
100m: 1:02.71
(33.24)
150m: 1:38.33
(35.62)
200m: 2:12.85
(34.52)
6 Antti Ahola 2001 Lapuan Virkiä +0.92 2:22.52 +21.92
50m: 32.01
100m: 1:08.00
(35.99)
150m: 1:46.31
(38.31)
200m: 2:22.52
(36.21)
Event official at: 06/04/2019 10.29.07
Event 2, 200m Vapaauinti Miehet 14-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Alex Lydman 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.74 2:01.91
50m: 28.25
100m: 59.16
(30.91)
150m: 1:30.26
(31.10)
200m: 2:01.91
(31.65)
2 Filip Jåfs 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.58 2:09.79 +7.88
50m: 28.26
100m: 1:00.38
(32.12)
150m: 1:34.60
(34.22)
200m: 2:09.79
(35.19)
3 Elmeri Aho 2004 Seinäjoen Uimarit-58 +0.70 2:11.98 +10.07
50m: 28.63
100m: 1:00.98
(32.35)
150m: 1:36.04
(35.06)
200m: 2:11.98
(35.94)
4 Konsta Kallio 2004 Uinti Tampere +0.70 2:12.77 +10.86
50m: 29.47
100m: 1:02.83
(33.36)
150m: 1:37.93
(35.10)
200m: 2:12.77
(34.84)
5 Henrik Lidström 2003 Umeå Simsällskap +0.77 2:13.33 +11.42
50m: 30.57
100m: 1:04.63
(34.06)
150m: 1:39.15
(34.52)
200m: 2:13.33
(34.18)
6 Teemu Oksakari 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.76 2:13.47 +11.56
50m: 29.45
100m: 1:02.77
(33.32)
150m: 1:37.84
(35.07)
200m: 2:13.47
(35.63)
7 Riccardo Castagno 2004 Uinti Tampere +0.71 2:14.09 +12.18
50m: 29.63
100m: 1:03.00
(33.37)
150m: 1:38.22
(35.22)
200m: 2:14.09
(35.87)
8 Oskar Albinsson 2003 Umeå Simsällskap +0.63 2:15.41 +13.50
50m: 31.20
100m: 1:05.87
(34.67)
150m: 1:40.58
(34.71)
200m: 2:15.41
(34.83)
9 Iyas Kalash 2004 Umeå Simsällskap +0.75 2:15.80 +13.89
50m: 31.66
100m: 1:05.80
(34.14)
150m: 1:42.00
(36.20)
200m: 2:15.80
(33.80)
10 Axel Andersson 2004 Umeå Simsällskap +0.66 2:19.35 +17.44
50m: 31.39
100m: 1:07.54
(36.15)
150m: 1:44.18
(36.64)
200m: 2:19.35
(35.17)
11 Oliver Aspholm 2005 Uinti Tampere +0.74 2:19.59 +17.68
50m: 31.42
100m: 1:06.47
(35.05)
150m: 1:43.30
(36.83)
200m: 2:19.59
(36.29)
12 Felix Luthman 2004 Umeå Simsällskap +0.71 2:19.99 +18.08
50m: 31.80
100m: 1:07.44
(35.64)
150m: 1:44.76
(37.32)
200m: 2:19.99
(35.23)
13 Pietari Puutio 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.86 2:20.49 +18.58
50m: 31.80
100m: 1:07.62
(35.82)
150m: 1:44.57
(36.95)
200m: 2:20.49
(35.92)
14 Vincent Wall 2004 Umeå Simsällskap +0.68 2:21.75 +19.84
50m: 33.31
100m: 1:09.25
(35.94)
150m: 1:45.93
(36.68)
200m: 2:21.75
(35.82)
15 Ivan Chupakhin 2005 Uinti Tampere +0.67 2:22.21 +20.30
50m: 31.80
100m: 1:08.75
(36.95)
150m: 1:45.41
(36.66)
200m: 2:22.21
(36.80)
16 Robin  Andersson 2003 Umeå Simsällskap +0.66 2:22.75 +20.84
50m: 29.91
100m: 1:04.65
(34.74)
150m: 1:43.28
(38.63)
200m: 2:22.75
(39.47)
17 Pauli Salonen 2003 Helsingin Uimarit +0.84 2:22.79 +20.88
50m: 30.78
100m: 1:06.72
(35.94)
150m: 1:45.13
(38.41)
200m: 2:22.79
(37.66)
18 Viktor Nyström 2004 Umeå Simsällskap +0.75 2:23.55 +21.64
50m: 32.04
100m: 1:08.47
(36.43)
150m: 1:46.40
(37.93)
200m: 2:23.55
(37.15)
19 Akseli Liukkonen 2005 Uinti Tampere +0.67 2:24.42 +22.51
50m: 32.31
100m: 1:09.87
(37.56)
150m: 1:47.30
(37.43)
200m: 2:24.42
(37.12)
20 Jakob Nyström 2003 Umeå Simsällskap +0.87 2:26.25 +24.34
50m: 31.95
100m: 1:09.00
(37.05)
150m: 1:47.10
(38.10)
200m: 2:26.25
(39.15)
21 Matias Pikkala 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.55 2:26.58 +24.67
50m: 31.97
100m: 1:08.42
(36.45)
150m: 1:47.42
(39.00)
200m: 2:26.58
(39.16)
22 Unai Izarra 2003 Umeå Simsällskap +0.75 2:28.02 +26.11
50m: 31.89
100m: 1:08.36
(36.47)
150m: 1:47.88
(39.52)
200m: 2:28.02
(40.14)
23 Samuel Rooke 2004 Uinti Hyvinkää +0.86 2:28.29 +26.38
50m: 32.30
100m: 1:11.15
(38.85)
150m: 1:51.80
(40.65)
200m: 2:28.29
(36.49)
24 Salomo Pihlaja 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.80 2:28.38 +26.47
50m: 33.04
100m: 1:10.58
(37.54)
150m: 1:49.49
(38.91)
200m: 2:28.38
(38.89)
25 Ville Ikola 2005 Kokkolan Uimaseura +0.82 2:29.24 +27.33
50m: 33.18
100m: 1:10.52
(37.34)
150m: 1:49.70
(39.18)
200m: 2:29.24
(39.54)
26 Vilho Verronen 2004 Swimming Team Rauma +0.73 2:29.38 +27.47
50m: 33.79
100m: 1:11.56
(37.77)
150m: 1:51.64
(40.08)
200m: 2:29.38
(37.74)
27 Johannes Laihorinne 2003 Seinäjoen Uimarit-58 +0.95 2:30.18 +28.27
50m: 33.41
100m: 1:12.45
(39.04)
150m: 1:52.87
(40.42)
200m: 2:30.18
(37.31)
28 Leevi Jalava 2004 Swimming Team Rauma 2:31.94 +30.03
50m: 32.12
100m: 1:08.61
(36.49)
150m: 1:49.15
(40.54)
200m: 2:31.94
(42.79)
29 Adrian Kaslin 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2:32.70 +30.79
50m: 34.38
100m: 1:13.76
(39.38)
150m: 1:53.54
(39.78)
200m: 2:32.70
(39.16)
30 Adam Björkstrand 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.84 2:33.22 +31.31
50m: 33.76
100m: 1:12.60
(38.84)
150m: 1:53.40
(40.80)
200m: 2:33.22
(39.82)
31 Miska Sarkkinen 2005 Helsingin Uimarit +0.75 2:34.96 +33.05
50m: 34.53
100m: 1:13.77
(39.24)
150m: 1:54.65
(40.88)
200m: 2:34.96
(40.31)
32 Reijk Rombouts 2004 Härnösands Simsällskap +0.86 2:35.65 +33.74
50m: 30.98
100m: 1:09.15
(38.17)
150m: 1:51.59
(42.44)
200m: 2:35.65
(44.06)
33 Miko Elonen 2004 Swimming Team Rauma +0.47 2:36.13 +34.22
50m: 33.64
100m: 1:14.19
(40.55)
150m: 1:57.23
(43.04)
200m: 2:36.13
(38.90)
34 Joel Jokiaho 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.86 2:36.19 +34.28
50m: 33.55
100m: 1:12.63
(39.08)
150m: 1:54.23
(41.60)
200m: 2:36.19
(41.96)
35 Iisakki Laihorinne 2003 Seinäjoen Uimarit-58 +0.98 2:37.17 +35.26
50m: 35.74
100m: 1:17.12
(41.38)
150m: 2:00.39
(43.27)
200m: 2:37.17
(36.78)
36 Sohneel Mandpe 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.80 2:38.31 +36.40
50m: 35.00
100m: 1:16.87
(41.87)
150m: 2:00.05
(43.18)
200m: 2:38.31
(38.26)
37 Konsta Joensuu 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.66 2:38.42 +36.51
50m: 36.07
100m: 1:17.63
(41.56)
150m: 1:59.41
(41.78)
200m: 2:38.42
(39.01)
38 Henrik Leinonen 2005 Uinti Tampere +0.86 2:38.55 +36.64
50m: 34.79
100m: 1:14.12
(39.33)
150m: 1:56.40
(42.28)
200m: 2:38.55
(42.15)
39 Alex Koskela 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.76 2:39.08 +37.17
50m: 36.67
100m: 1:17.60
(40.93)
150m: 1:59.26
(41.66)
200m: 2:39.08
(39.82)
40 Johan Dellbring 2005 Umeå Simsällskap +0.70 2:41.22 +39.31
50m: 35.79
100m: 1:17.74
(41.95)
150m: 1:59.90
(42.16)
200m: 2:41.22
(41.32)
41 Akseli Klutas 2004 Seinäjoen Uimarit-58 +0.91 2:41.67 +39.76
50m: 36.68
100m: 1:18.65
(41.97)
150m: 2:02.43
(43.78)
200m: 2:41.67
(39.24)
42 Ville Nieminen 2004 Uinti Hyvinkää +0.75 2:43.41 +41.50
50m: 37.92
100m: 1:19.58
(41.66)
150m: 2:02.79
(43.21)
200m: 2:43.41
(40.62)
43 Aaro-oskar Ruuskanen 2004 Seinäjoen Uimarit-58 2:48.89 +46.98
50m: 35.95
100m: 1:19.14
(43.19)
150m: 2:03.89
(44.75)
200m: 2:48.89
(45.00)
44 Aatu Mäkinen 2005 Nivalan Saukot +0.82 2:49.40 +47.49
50m: 37.29
100m: 1:21.01
(43.72)
150m: 2:04.91
(43.90)
200m: 2:49.40
(44.49)
45 Roy Nukala 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.64 2:49.85 +47.94
50m: 35.04
100m: 1:17.34
(42.30)
150m: 2:04.78
(47.44)
200m: 2:49.85
(45.07)
45 Totti Laukkala 2004 Seinäjoen Uimarit-58 +0.82 2:49.85 +47.94
50m: 36.79
100m: 1:19.88
(43.09)
150m: 2:05.69
(45.81)
200m: 2:49.85
(44.16)
47 Onni Toiviainen 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.84 2:52.57 +50.66
50m: 38.93
100m: 1:25.08
(46.15)
150m: 2:10.52
(45.44)
200m: 2:52.57
(42.05)
48 Eskil Halmelinna 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.76 2:52.90 +50.99
50m: 38.54
100m: 1:23.49
(44.95)
150m: 2:10.43
(46.94)
200m: 2:52.90
(42.47)
49 Arttu Syrjä 2005 Seinäjoen Uimarit-58 +0.98 3:02.02 +1:00.11
50m: 41.70
100m: 1:28.28
(46.58)
150m: 2:15.91
(47.63)
200m: 3:02.02
(46.11)
50 Luukas Kallio 2005 Uinti Tampere 3:03.37 +1:01.46
50m: 41.23
100m: 1:29.40
(48.17)
150m: 2:17.34
(47.94)
200m: 3:03.37
(46.03)
51 Kristian Tankka 2004 Porin Uimaseura 3:06.26 +1:04.35
50m: 39.79
100m: 1:28.28
(48.49)
150m: 2:18.92
(50.64)
200m: 3:06.26
(47.34)
52 Felix Koho 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.87 3:11.77 +1:09.86
50m: 40.56
100m: 1:29.88
(49.32)
150m: 2:21.31
(51.43)
200m: 3:11.77
(50.46)
Event official at: 06/04/2019 10.29.07
Event 2, 200m Vapaauinti Miehet 13 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Andras Galos 2006 Seinäjoen Uimarit-58 +0.81 2:26.73
50m: 33.44
100m: 1:11.55
(38.11)
150m: 1:50.57
(39.02)
200m: 2:26.73
(36.16)
2 Viljo Varsanpää 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.80 2:33.23 +6.50
50m: 35.45
100m: 1:14.58
(39.13)
150m: 1:54.62
(40.04)
200m: 2:33.23
(38.61)
3 Georg Aspholm 2008 Uinti Tampere +0.77 2:44.07 +17.34
50m: 36.31
100m: 1:17.87
(41.56)
150m: 2:01.17
(43.30)
200m: 2:44.07
(42.90)
4 Lasse Niemi 2006 Helsingin Uimarit +0.70 2:46.52 +19.79
50m: 36.41
100m: 1:18.91
(42.50)
150m: 2:03.66
(44.75)
200m: 2:46.52
(42.86)
5 Jakob-aleksander Ernits 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.68 2:57.28 +30.55
50m: 40.11
100m: 1:26.58
(46.47)
150m: 2:13.42
(46.84)
200m: 2:57.28
(43.86)
6 Oskari Juntti 2008 Seinäjoen Uimarit-58 +0.85 3:11.09 +44.36
50m: 41.18
100m: 1:32.23
(51.05)
150m: 2:23.39
(51.16)
200m: 3:11.09
(47.70)
7 Aapo Ponsiluoma 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.83 3:13.81 +47.08
50m: 42.58
100m: 1:32.53
(49.95)
150m: 2:24.29
(51.76)
200m: 3:13.81
(49.52)
8 Netanel Hong 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.91 3:14.84 +48.11
50m: 42.51
100m: 1:33.36
(50.85)
150m: 2:26.17
(52.81)
200m: 3:14.84
(48.67)
9 Luka Hemminki 2008 Seinäjoen Uimarit-58 +0.87 3:15.39 +48.66
50m: 43.75
100m: 1:35.11
(51.36)
150m: 2:27.12
(52.01)
200m: 3:15.39
(48.27)
10 Lassi Jouppila 2008 Seinäjoen Uimarit-58 +0.88 3:16.09 +49.36
50m: 45.32
100m: 1:35.70
(50.38)
150m: 2:27.53
(51.83)
200m: 3:16.09
(48.56)
11 Topias Myllykoski 2008 Seinäjoen Uimarit-58 +0.85 3:17.65 +50.92
50m: 47.36
100m: 1:39.47
(52.11)
150m: 2:31.41
(51.94)
200m: 3:17.65
(46.24)
12 Rene Mäenpää 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.76 3:22.66 +55.93
50m: 46.36
100m: 1:41.38
(55.02)
150m: 2:37.14
(55.76)
200m: 3:22.66
(45.52)
13 Patrik Ollila 2007 Seinäjoen Uimarit-58 +0.84 3:22.69 +55.96
50m: 44.59
100m: 1:37.64
(53.05)
150m: 2:32.02
(54.38)
200m: 3:22.69
(50.67)
14 Toivo Vainio 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 3:23.29 +56.56
50m: 45.10
100m: 1:37.34
(52.24)