2019-06-25   07:46:09
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Pitkäperjantain uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
Pitkäperjantain uinnit
Organizer:
Place: Impivaaran uimahalli Aurajoen Uinti ry
Pool: 50m Competition Date: huhti 19, 2019 to huhti 19, 2019
Event 1, 4x50m VUV Naiset -
Rank Name Age Club FINA Time Diff
1 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 19 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 723 1:47.62
Iida Reini 2000 00A567
Ida Konkka 2000 00A573 53.03 53.03
Sini Silvennoinen 2002 02A080 +0.30 26.80 1:19.83
Oona Laakso 2002 02A301 27.79 1:47.62
2 Raision Urheilijat 15 Raision Urheilijat 561 1:57.07 +9.45
Emilia Sihvo 2004 04A098 29.33 29.33
Aada Rantanen 2004 04A372 30.50 59.83
Milla Karttunen 2005 05A220 +0.23 28.75 1:28.58
Nelli Rauhanen 2005 05A585 28.49 1:57.07
3 PUS 17 Porin Uimaseura 552 1:57.75 +10.13
Senni Mattila 2003 03A003
Veera Tall 2005 05A638 59.61 59.61
Ella Nore 2002 02A880 +0.50 31.01 1:30.62
Emmi Kaunisto 2002 02A031 27.13 1:57.75
4 Nokian Pyry 1 18 Nokian Pyry 542 1:58.46 +10.84
Moona Korpikoski 2005 05A140 36.56 36.56
Anni Matikainen 2001 01A629 22.57 59.13
Anni Koivula 2003 03B130 +0.41 29.50 1:28.63
Siiri Toiva 2002 02A779 +0.54 29.83 1:58.46
5 Aurajoen Uinti Oldies 39 Aurajoen Uinti 525 1:59.74 +12.12
Karine Gagnon 1985 85A154
Anu Tolvanen 1982 82A131 1:01.36 1:01.36
Maarit Vainio 1980 80A112 +0.22 30.16 1:31.52
Mari Ääri 1980 80A096 28.22 1:59.74
6 Ryhmä Hau 14 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 508 2:01.03 +13.41
Kaisla Korvonen 2006 06A473
Kristina Grimbaum 2005 05A266 1:00.63 1:00.63
Kerttu Rantanen 2007 07A146 +0.08 30.60 1:31.23
Wilma Turpeinen 2006 06A089 29.80 2:01.03
7 Aurajoen Uinti JT2 tytöt 16 Aurajoen Uinti 465 2:04.63 +17.01
Peppi Kolari 2003 03A985 31.44 31.44
Joanna Hauhia 2004 04A559 31.66 1:03.10
Ronja Maude 2005 05A886 +0.11 30.90 1:34.00
Ella Alanko 2003 03A643 30.63 2:04.63
8 Ryhmä  Hauhau 13 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 454 2:05.69 +18.07
Cecilia Rönnlund 2006 06A392 +0.87 31.37 31.37
Emilia Pakkanen 2006 06A115 31.87 1:03.24
Mathilda Heikiö 2006 06A212 +0.42 31.59 1:34.83
Tilda Aaltonen 2006 06A311 30.86 2:05.69
9 Aurajoen Uinti Rollo 5 12 Aurajoen Uinti 446 2:06.42 +18.80
Linnea Koski 2007 07A075 +0.69 32.43 32.43
Aino Suomalainen 2007 07A281 32.81 1:05.24
Mirelle Hirsiniemi 2007 07A001 +0.30 29.19 1:34.43
Miisa Järvinen 2007 07A468 31.99 2:06.42
10 Aurajoen Uinti JTjr 15 Aurajoen Uinti 429 2:08.07 +20.45
Veera Ele 2006 06A310 +0.72 33.13 33.13
Nella Hyvärinen 2004 04B245 31.45 1:04.58
Sara Elomäki 2006 06B010 +0.63 33.93 1:38.51
Ronja Vilska 2006 06A239 29.56 2:08.07
11 Aurajoen Uinti JT 14 Aurajoen Uinti 411 2:09.85 +22.23
Aino Kurki 2005 05A264 +0.80 32.89 32.89
Aino Lehtinen 2005 05B147 +0.65 31.41 1:04.30
Pilvi Österman 2005 05A026 +0.19 33.13 1:37.43
Viivi Laiho 2005 05B007 +0.64 32.42 2:09.85
12 Aurajoen Uinti JTjunior 14 Aurajoen Uinti 374 2:14.08 +26.46
Erin Gonzalez Catón 2005 05A579 +0.94 31.31 31.31
Mia Karolina Müürsepp 2006 06A436 38.05 1:09.36
Emma Haapanen 2006 06A249 +0.30 33.27 1:42.63
Mirella Sauhula 2006 06A551 31.45 2:14.08
13 Aurajoen Uinti Rollo 4 12 Aurajoen Uinti 337 2:18.77 +31.15
Justiina Junnila 2007 07A471 +0.98 34.55 34.55
Nella Imponen 2007 07A517 33.95 1:08.50
Veera Knuutila 2008 08A346 +0.54 35.85 1:44.35
Rahma Ezzat 2007 07A315 34.42 2:18.77
14 Nokian Pyry 3 9 Nokian Pyry 220 2:39.87 +52.25
Iina Tieaho 2010 10A056 +0.97 42.39 42.39
Anni Lappalainen 2010 10A042 38.91 1:21.30
Anni Sorsa 2010 10A058 +0.59 40.15 2:01.45
Hippu Rauhala 2010 10A021 38.42 2:39.87
15 Nokian Pyry 4 12 Nokian Pyry 203 2:44.16 +56.54
Lotta Malmelin 2009 09A212 +0.67 41.96 41.96
Lotta Laine 2008 08A356 40.62 1:22.58
Minttu Meskanen 2008 08A445 +0.43 41.18 2:03.76
Milja Juvonen 2007 07A723 40.40 2:44.16
- AUi Joukkue Y 17 Aurajoen Uinti DSQ SW 4.4
Helmi Heinonen 2002 02A204
Olivia Koski 2002 02A391
Emilia Liven 2002 02A205 +0.08
Alida Öhberg 2002 02A627 -0.04
- Nokian Pyry 2 12 Nokian Pyry DSQ SW 10.
Petra Soini 2007 07A191 +0.78 32.30 32.30
Veera Malmelin 2007 07A196
Emma Tieaho 2008 08A368 +0.38
Anni Frusti 2007 07A190
2019-04-19 11.28.42 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku
Document
Results
Pitkäperjantain uinnit
Organizer:
Place: Impivaaran uimahalli Aurajoen Uinti ry
Pool: 50m Competition Date: huhti 19, 2019 to huhti 19, 2019
Event 2, 4x50m VUV Miehet  -
Rank Name Age Club FINA Time Diff
1 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 20 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 617 1:39.66
Santeri Herpola 2003 03A188 +0.55 25.16 25.16
Otto Rannikko 1999 99A384 25.00 50.16
Wilhelm Suominen 1999 99A027 +0.20 24.40 1:14.56
Lauri Elomaa 2000 00A761 25.10 1:39.66
2 AUi Joukkue X 18 Aurajoen Uinti 566 1:42.57 +2.91
Mohamed Ezzat 2001 01A613 +0.67 25.09 25.09
Oskari Arvo 2002 02A525 +0.15 25.19 50.28
Aleksi Vähä-Lassila 2001 31810557 +0.17 26.73 1:17.01
Tuomas Toppinen 2005 05A167 +0.30 25.56 1:42.57
3 Aurajoen Uinti JT2 16 Aurajoen Uinti 341 2:01.34 +21.68
Niko Viitala 2003 03A518 +0.74 28.40 28.40
Casper Leo 2004 04A635 32.30 1:00.70
Einari Palmu 2004 04A395 +0.24 33.04 1:33.74
Roni Koskinen 2003 03A450 27.60 2:01.34
4 Ryhmä Miau 14 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 312 2:05.03 +25.37
Veeti Valdolin 2005 05A284 +0.70 31.44 31.44
Tomas Laine 2006 06A077 31.90 1:03.34
Patrik Reiman 2005 05A098 +0.45 32.83 1:36.17
Aarni Linderborg 2005 05A268 28.86 2:05.03
5 Nokian Pyry 5 15 Nokian Pyry 288 2:08.41 +28.75
Topi Salminen 2004 04A856 +0.69 31.13 31.13
Iiro Räty 2006 06A452 32.27 1:03.40
Casper Kvist 2006 06A352 +0.44 33.72 1:37.12
Kasper Kytö 2005 05A837 31.29 2:08.41
6 Aurajoen Uinti Rollot 2 13 Aurajoen Uinti 251 2:14.41 +34.75
Felix Kandolin 2007 07A090 +0.70 32.31 32.31
Marco Lusenius 2007 07A609 39.82 1:12.13
Alex Yli-Salomäki 2006 06A458 +0.29 31.22 1:43.35
Joonatan Davie 2006 06A283 31.06 2:14.41
7 Aurajoen Uinti Rollot 3 13 Aurajoen Uinti 196 2:26.00 +46.34
Max Hyvärinen 2007 07A608 +0.77 36.04 36.04
Kristian Raski 2006 06A871 1:49.96 2:26.00
Alvar Kankare 2007 07A252 34.89 1:51.11
Max Yli-Salomäki 2006 06A459 34.89 2:26.00
- Aurajoen Uinti JTjr 14 Aurajoen Uinti DSQ SW 10.
Maksim Amosov 2005 05A932 +0.71 29.26 29.26
Nardi Gabriel Orenshtein 2005 05B076 29.59 58.85
Ivan Kovalchuk 2005 05A878 -0.05
Konsta Vainio 2005 05A299
2019-04-19 19.08.05 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku
Document
Results
Pitkäperjantain uinnit
Organizer:
Place: Impivaaran uimahalli Aurajoen Uinti ry
Pool: 50m Competition Date: huhti 19, 2019 to huhti 19, 2019
Event 3, 4x50m VUV 2P11+2T10 -
Rank Name Age Club FINA Time Diff
1 ÅSK 1 11 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 2:31.27
Cecilia Lietzén 2009 09A118 +0.80 37.78 37.78
Matias Rauhala 2008 08A645 39.91 1:17.69
Niklas Honkanen 2008 08A378 +0.67 38.49 1:56.18
Selma Syrjänen 2009 09A058 +0.50 35.09 2:31.27
2 Nokian Pyry Seka 11 Nokian Pyry 2:32.68 +1.41
Niilo Lappalainen 2011 11A010 +0.61 37.43 37.43
Anni Sorsa 2010 10A058 40.83 1:18.26
Hippu Rauhala 2010 10A021 +0.19 39.16 1:57.42
Konsta Horppu 2008 08A413 35.26 2:32.68
3 Aurajoen Uinti Rollot 1 11 Aurajoen Uinti 2:36.89 +5.62
Elsa Constable 2009 09A141 +0.75 36.82 36.82
Jan Virransuo 2008 08A764 39.97 1:16.79
Laura Toivonen 2010 10A035 +0.18 41.57 1:58.36
Oiva Saarinen 2008 08A339 38.53 2:36.89
4 ÅSK 2 11 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 2:42.67 +11.40
Lisette Schaper 2009 09A390 +0.89 40.43 40.43
Milo Kallio 2008 08A375 40.39 1:20.82
Roope Rantanen 2008 08A646 +0.86 43.67 2:04.49
Vilja Suominen 2009 09A159 38.18 2:42.67
5 Aurajoen Uinti Rollot 2 11 Aurajoen Uinti 2:45.21 +13.94
Erik Constable 2008 08A503 +0.53 37.32 37.32
Amelie Halkosaari 2009 09A138 39.73 1:17.05
alina niittymäki 2009 09A540 54.09 2:11.14
Romeo Manner 2008 08A104 34.07 2:45.21
- Aurajoen Uinti Rollot 3 11 Aurajoen Uinti DSQ SW 10.
Ian Gonzalez Caton 2008 08A328 +0.82 40.36 40.36
Ronja Yilmaz 2009 09A409 55.32 1:35.68
Niilo Lehtinen 2009 09A085 -0.17
Sofia Ahvas 2010 10A077
2019-04-19 11.37.39 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku
Document
Results
Pitkäperjantain uinnit
Organizer:
Place: Impivaaran uimahalli Aurajoen Uinti ry
Pool: 50m Competition Date: huhti 19, 2019 to huhti 19, 2019
Event 4, 400m Sekauinti N, T13 -
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ellen Kaituri 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.64 565 5:22.01
50m: 34.86
100m: 1:15.09
(40.23)
150m: 1:58.58
(43.49)
200m: 2:41.43
(42.85)
250m: 3:24.91
(43.48)
300m: 4:09.64
(44.73)
350m: 4:45.84
(36.20)
400m: 5:22.01
(36.17)
2 Maija Nurmi 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.77 524 5:30.21 +8.20
50m: 33.96
100m: 1:15.05
(41.09)
150m: 1:55.98
(40.93)
200m: 2:37.51
(41.53)
250m: 3:26.16
(48.65)
300m: 4:16.66
(50.50)
350m: 4:53.80
(37.14)
400m: 5:30.21
(36.41)
3 Siiri Konkka 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.67 507 5:34.03 +12.02
50m: 32.20
100m: 1:10.55
(38.35)
150m: 1:54.40
(43.85)
200m: 2:37.88
(43.48)
250m: 3:26.54
(48.66)
300m: 4:16.40
(49.86)
350m: 4:57.07
(40.67)
400m: 5:34.03
(36.96)
3 Ella Suominen 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.75 507 5:34.03 +12.02
50m: 35.80
100m: 1:16.82
(41.02)
150m: 2:01.31
(44.49)
200m: 2:44.96
(43.65)
250m: 3:32.64
(47.68)
300m: 4:21.13
(48.49)
350m: 4:59.12
(37.99)
400m: 5:34.03
(34.91)
5 Daniela Lietzén 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.89 486 5:38.67 +16.66
50m: 39.02
100m: 1:22.95
(43.93)
150m: 2:05.50
(42.55)
200m: 2:48.81
(43.31)
250m: 3:35.49
(46.68)
300m: 4:22.75
(47.26)
350m: 5:01.34
(38.59)
400m: 5:38.67
(37.33)
6 Juulia Käräjämies 2003 Nummelan Kisaajat +0.88 478 5:40.52 +18.51
50m: 35.73
100m: 1:20.00
(44.27)
150m: 2:06.09
(46.09)
200m: 2:51.99
(45.90)
250m: 3:37.14
(45.15)
300m: 4:23.04
(45.90)
350m: 5:03.64
(40.60)
400m: 5:40.52
(36.88)
7 Moona Korpikoski 2005 Nokian Pyry +0.75 476 5:41.09 +19.08
50m: 36.31
100m: 1:19.60
(43.29)
150m: 2:06.03
(46.43)
200m: 2:50.41
(44.38)
250m: 3:40.01
(49.60)
300m: 4:27.43
(47.42)
350m: 5:05.68
(38.25)
400m: 5:41.09
(35.41)
8 Erin Gonzalez Catón 2005 Aurajoen Uinti +0.74 416 5:56.64 +34.63
50m: 37.32
100m: 1:23.38
(46.06)
150m: 2:08.82
(45.44)
200m: 2:56.55
(47.73)
250m: 3:45.78
(49.23)
300m: 4:36.37
(50.59)
350m: 5:16.35
(39.98)
400m: 5:56.64
(40.29)
9 Hilla Känkänen 2006 Porin Uimaseura +0.85 381 6:07.15 +45.14
50m: 39.30
100m: 1:28.53
(49.23)
150m: 2:17.55
(49.02)
200m: 3:04.02
(46.47)
250m: 3:55.49
(51.47)
300m: 4:47.02
(51.53)
350m: 5:27.78
(40.76)
400m: 6:07.15
(39.37)
Event official at: 19.4.2019 11.40.02
2019-04-19 11.41.45 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku
Document
Results
Pitkäperjantain uinnit
Organizer:
Place: Impivaaran uimahalli Aurajoen Uinti ry
Pool: 50m Competition Date: huhti 19, 2019 to huhti 19, 2019
Event 5, 400m Sekauinti M, P14 P14r -
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Konsta Vainio 2005 Aurajoen Uinti +0.85 397 5:31.64
50m: 34.38
100m: 1:17.23
(42.85)
150m: 2:03.95
(46.72)
200m: 2:48.32
(44.37)
250m: 3:31.63
(43.31)
300m: 4:17.46
(45.83)
350m: 4:55.14
(37.68)
400m: 5:31.64
(36.50)
2 Jasper Oikarainen 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.80 345 5:47.51 +15.87
50m: 36.96
100m: 1:18.26
(41.30)
150m: 2:04.42
(46.16)
200m: 2:49.41
(44.99)
250m: 3:39.02
(49.61)
300m: 4:28.58
(49.56)
350m: 5:08.07
(39.49)
400m: 5:47.51
(39.44)
3 Max Allén 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.82 249 6:27.17 +55.53
50m: 38.27
100m: 1:29.59
(51.32)
150m: 2:23.57
(53.98)
200m: 3:13.95
(50.38)
250m: 4:06.63
(52.68)
300m: 5:02.03
(55.40)
350m: 5:44.87
(42.84)
400m: 6:27.17
(42.30)
Event official at: 19.4.2019 11.46.00
Event 5, 400m Sekauinti M, P14 Miehet -
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jesper Lietzén 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.68 647 4:41.92
50m: 28.89
100m: 1:03.61
(34.72)
150m: 1:40.12
(36.51)
200m: 2:18.45
(38.33)
250m: 2:56.49
(38.04)
300m: 3:37.04
(40.55)
350m: 4:09.72
(32.68)
400m: 4:41.92
(32.20)
2 Eemil Kankare 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.74 414 5:27.13 +45.21
50m: 32.14
100m: 1:11.64
(39.50)
150m: 1:55.00
(43.36)
200m: 2:37.80
(42.80)
250m: 3:22.34
(44.54)
300m: 4:08.00
(45.66)
350m: 4:47.83
(39.83)
400m: 5:27.13
(39.30)
Event official at: 19.4.2019 11.46.00
2019-04-19 11.57.01 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku
Document
Results
Pitkäperjantain uinnit
Organizer:
Place: Impivaaran uimahalli Aurajoen Uinti ry
Pool: 50m Competition Date: huhti 19, 2019 to huhti 19, 2019
Event 6, 200m Vapaauinti N, T13-T15 T13-T15 -
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Kerttu Taponen 2005 Aurajoen Uinti +0.80 562 2:16.90
50m: 31.79
100m: 1:06.60
(34.81)
150m: 1:41.98
(35.38)
200m: 2:16.90
(34.92)
2 Matilda Laitinen 2004 Aurajoen Uinti +0.79 554 2:17.56 +0.66
50m: 32.07
100m: 1:07.38
(35.31)
150m: 1:43.07
(35.69)
200m: 2:17.56
(34.49)
3 Anni Hyttinen 2004 Aurajoen Uinti +0.73 547 2:18.11 +1.21
50m: 32.16
100m: 1:06.95
(34.79)
150m: 1:42.90
(35.95)
200m: 2:18.11
(35.21)
4 Milla Karttunen 2005 Raision Urheilijat +0.71 536 2:19.07 +2.17
50m: 32.38
100m: 1:07.73
(35.35)
150m: 1:44.22
(36.49)
200m: 2:19.07
(34.85)
5 Nelli Rauhanen 2005 Raision Urheilijat +0.77 534 2:19.23 +2.33
50m: 32.30
100m: 1:07.98
(35.68)
150m: 1:44.74
(36.76)
200m: 2:19.23
(34.49)
6 Minttu Kiili 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.64 522 2:20.27 +3.37
50m: 31.70
100m: 1:06.85
(35.15)
150m: 1:43.69
(36.84)
200m: 2:20.27
(36.58)
7 Maura Bergström 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.75 504 2:21.93 +5.03
50m: 32.96
100m: 1:09.16
(36.20)
150m: 1:46.14
(36.98)
200m: 2:21.93
(35.79)
8 Fiona Laakso 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.74 504 2:21.96 +5.06
50m: 32.46
100m: 1:08.66
(36.20)
150m: 1:45.43
(36.77)
200m: 2:21.96
(36.53)
9 Elsa Vira 2006 Aurajoen Uinti +0.72 497 2:22.62 +5.72
50m: 31.85
100m: 1:07.63
(35.78)
150m: 1:45.20
(37.57)
200m: 2:22.62
(37.42)
10 Ella Nihtilä 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.78 484 2:23.85 +6.95
50m: 33.09
100m: 1:09.75
(36.66)
150m: 1:46.88
(37.13)
200m: 2:23.85
(36.97)
11 Milla Lempiälä 2005 Loimaan Uimaseura +0.72 480 2:24.25 +7.35
50m: 32.98
100m: 1:09.32
(36.34)
150m: 1:46.90
(37.58)
200m: 2:24.25
(37.35)
12 Mirella Sauhula 2006 Aurajoen Uinti +0.80 478 2:24.49 +7.59
50m: 32.69
100m: 1:09.63
(36.94)
150m: 1:48.34
(38.71)
200m: 2:24.49
(36.15)
13 Veera Tall 2005 Porin Uimaseura +0.72 475 2:24.79 +7.89
50m: 33.16
100m: 1:09.80
(36.64)
150m: 1:47.28
(37.48)
200m: 2:24.79
(37.51)
14 Julianna Kurkela 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.79 462 2:26.11 +9.21
50m: 32.11
100m: 1:09.53
(37.42)
150m: 1:48.00
(38.47)
200m: 2:26.11
(38.11)
15 Aada Rantanen 2004 Raision Urheilijat +0.79 458 2:26.52 +9.62
50m: 33.79
100m: 1:11.55
(37.76)
150m: 1:49.48
(37.93)
200m: 2:26.52
(37.04)
16 Wilma Turpeinen 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.72 442 2:28.31 +11.41
50m: 33.87
100m: 1:12.19
(38.32)
150m: 1:51.31
(39.12)
200m: 2:28.31
(37.00)
17 Ronja Vilska 2006 Aurajoen Uinti +0.76 419 2:30.89 +13.99
50m: 34.69
100m: 1:13.40
(38.71)
150m: 1:52.88
(39.48)
200m: 2:30.89
(38.01)
18 Tilda Aaltonen 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.83 414 2:31.50 +14.60
50m: 33.72
100m: 1:12.51
(38.79)
150m: 1:52.39
(39.88)
200m: 2:31.50
(39.11)
19 Jessi Isomaa 2004 Loimaan Uimaseura +0.80 391 2:34.40 +17.50
50m: 33.33
100m: 1:13.01
(39.68)
150m: 1:54.63
(41.62)
200m: 2:34.40
(39.77)
20 Mia Karolina Müürsepp 2006 Aurajoen Uinti +0.81 378 2:36.25 +19.35
50m: 35.14
100m: 1:15.27
(40.13)
150m: 1:57.48
(42.21)
200m: 2:36.25
(38.77)
21 Aino Lehtinen 2005 Aurajoen Uinti +0.74 376 2:36.45 +19.55
50m: 34.01
100m: 1:12.60
(38.59)
150m: 1:55.03
(42.43)
200m: 2:36.45
(41.42)
22 Mathilda Heikiö 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.70 364 2:38.11 +21.21
50m: 34.62
100m: 1:14.79
(40.17)
150m: 1:57.54
(42.75)
200m: 2:38.11
(40.57)
23 Emma Loo 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.69 348 2:40.59 +23.69
50m: 34.54
100m: 1:14.47
(39.93)
150m: 1:56.48
(42.01)
200m: 2:40.59
(44.11)
24 Erica Tomperi 2004 Nokian Pyry +0.78 343 2:41.35 +24.45
50m: 35.91
100m: 1:16.89
(40.98)
150m: 1:59.68
(42.79)
200m: 2:41.35
(41.67)
25 Roosa Lahti 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.73 338 2:42.05 +25.15
50m: 36.16
100m: 1:17.32
(41.16)
150m: 2:00.41
(43.09)
200m: 2:42.05
(41.64)
26 Aino Kurki 2005 Aurajoen Uinti +0.88 325 2:44.24 +27.34
50m: 34.81
100m: 1:16.48
(41.67)
150m: 2:00.53
(44.05)
200m: 2:44.24
(43.71)
27 Joanna Hauhia 2004 Aurajoen Uinti +0.85 312 2:46.42 +29.52
50m: 35.55
100m: 1:17.03
(41.48)
150m: 2:01.61
(44.58)
200m: 2:46.42
(44.81)
28 Viivi Laiho 2005 Aurajoen Uinti +0.78 312 2:46.45 +29.55
50m: 34.54
100m: 1:17.29
(42.75)
150m: 2:02.35
(45.06)
200m: 2:46.45
(44.10)
29 Emilia Pakkanen 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.87 303 2:48.03 +31.13
50m: 36.50
100m: 1:19.08
(42.58)
150m: 2:04.91
(45.83)
200m: 2:48.03
(43.12)
30 Emma Haapanen 2006 Aurajoen Uinti +0.94 302 2:48.35 +31.45
50m: 38.27
100m: 1:21.94
(43.67)
150m: 2:05.91
(43.97)
200m: 2:48.35
(42.44)
31 Cecilia Rönnlund 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.85 294 2:49.73 +32.83
50m: 36.74
100m: 1:22.54
(45.80)
150m: 2:07.63
(45.09)
200m: 2:49.73
(42.10)
32 Ronja Maude 2005 Aurajoen Uinti +0.79 282 2:52.25 +35.35
50m: 37.34
100m: 1:21.37
(44.03)
150m: 2:08.06
(46.69)
200m: 2:52.25
(44.19)
- Nella Hyvärinen 2004 Aurajoen Uinti +0.64 DSQ SW 4.4
Event official at: 19.4.2019 12.09.38
Event 6, 200m Vapaauinti N, T13-T15 Naiset -
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Sini Silvennoinen 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.63 646 2:10.64
50m: 29.62
100m: 1:02.58
(32.96)
150m: 1:36.61
(34.03)
200m: 2:10.64
(34.03)
2 Sylvia Kuusisto 2003 Raision Urheilijat +0.77 596 2:14.22 +3.58
50m: 30.31
100m: 1:04.74
(34.43)
150m: 1:39.92
(35.18)
200m: 2:14.22
(34.30)
3 Emmi Kaunisto 2002 Porin Uimaseura +0.78 579 2:15.48 +4.84
50m: 30.04
100m: 1:04.38
(34.34)
150m: 1:40.53
(36.15)
200m: 2:15.48
(34.95)
4 Kerttu Nurmi 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.75 578 2:15.63 +4.99
50m: 31.25
100m: 1:05.43
(34.18)
150m: 1:40.37
(34.94)
200m: 2:15.63
(35.26)
5 Senni Mattila 2003 Porin Uimaseura +0.67 570 2:16.26 +5.62
50m: 30.67
100m: 1:04.70
(34.03)
150m: 1:40.47
(35.77)
200m: 2:16.26
(35.79)
6 Minka Halava 2001 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.65 567 2:16.49 +5.85
50m: 31.26
100m: 1:06.30
(35.04)
150m: 1:41.85
(35.55)
200m: 2:16.49
(34.64)
7 Helmi Heinonen 2002 Aurajoen Uinti +0.73 564 2:16.72 +6.08
50m: 31.86
100m: 1:06.57
(34.71)
150m: 1:42.45
(35.88)
200m: 2:16.72
(34.27)
8 Mari Ääri 1980 Aurajoen Uinti +0.79 547 2:18.14 +7.50
50m: 31.61
100m: 1:06.66
(35.05)
150m: 1:42.61
(35.95)
200m: 2:18.14
(35.53)
9 Alida Öhberg 2002 Aurajoen Uinti +0.81 486 2:23.69 +13.05
50m: 32.82
100m: 1:09.44
(36.62)
150m: 1:47.23
(37.79)
200m: 2:23.69
(36.46)
10 Hilda Helo 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.67 464 2:25.91 +15.27
50m: 33.61
100m: 1:10.63
(37.02)
150m: 1:48.65
(38.02)
200m: 2:25.91
(37.26)
11 Karine Gagnon 1985 Aurajoen Uinti +0.83 424 2:30.31 +19.67
50m: 34.22
100m: 1:11.96
(37.74)
150m: 1:51.02
(39.06)
200m: 2:30.31
(39.29)
12 Peppi Kolari 2003 Aurajoen Uinti +0.83 336 2:42.39 +31.75
50m: 35.23
100m: 1:15.46
(40.23)
150m: 1:58.80
(43.34)
200m: 2:42.39
(43.59)
13 Emilia Pirttijärvi 2000 Aurajoen Uinti +0.92 185 3:18.09 +1:07.45
50m: 42.34
100m: 1:33.00
(50.66)
150m: 2:26.49
(53.49)
200m: 3:18.09
(51.60)
Event official at: 19.4.2019 12.09.38
2019-04-19 12.11.51 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku
Document
Results
Pitkäperjantain uinnit
Organizer:
Place: Impivaaran uimahalli Aurajoen Uinti ry
Pool: 50m Competition Date: huhti 19, 2019 to huhti 19, 2019
Event 7, 200m Vapaauinti M, P14-P16 P14-P16 -
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Arttu Mäenpää 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.70 602 2:00.75
50m: 28.33
100m: 59.37
(31.04)
150m: 1:30.56
(31.19)
200m: 2:00.75
(30.19)
2 Seweryn Pastucha 2004 Raision Urheilijat +0.82 502 2:08.31 +7.56
50m: 29.56
100m: 1:02.26
(32.70)
150m: 1:36.23
(33.97)
200m: 2:08.31
(32.08)
3 Tuomas Toppinen 2005 Aurajoen Uinti +0.72 478 2:10.43 +9.68
50m: 28.05
100m: 1:00.85
(32.80)
150m: 1:35.87
(35.02)
200m: 2:10.43
(34.56)
4 Aapo Kinnunen 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.63 466 2:11.50 +10.75
50m: 30.11
100m: 1:02.82
(32.71)
150m: 1:37.36
(34.54)
200m: 2:11.50
(34.14)
5 Jaakko Pihlava 2004 Aurajoen Uinti +0.65 446 2:13.47 +12.72
50m: 29.47
100m: 1:03.64
(34.17)
150m: 1:38.90
(35.26)
200m: 2:13.47
(34.57)
6 Luka Laaksonen 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.68 433 2:14.82 +14.07
50m: 30.98
100m: 1:05.27
(34.29)
150m: 1:40.54
(35.27)
200m: 2:14.82
(34.28)
7 Jeremia Varonen 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.71 426 2:15.54 +14.79
50m: 30.10
100m: 1:04.72
(34.62)
150m: 1:40.80
(36.08)
200m: 2:15.54
(34.74)
8 Kasper Holopainen 2003 Nummelan Kisaajat +0.68 416 2:16.54 +15.79
50m: 30.79
100m: 1:04.91
(34.12)
150m: 1:40.68
(35.77)
200m: 2:16.54
(35.86)
9 Kasperi Heikkinen 2005 Raision Urheilijat +0.69 413 2:16.91 +16.16
50m: 29.16
100m: 1:04.12
(34.96)
150m: 1:41.02
(36.90)
200m: 2:16.91
(35.89)
10 Eero Mäenpää 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.72 413 2:16.94 +16.19
50m: 31.07
100m: 1:05.70
(34.63)
150m: 1:41.81
(36.11)
200m: 2:16.94
(35.13)
11 Aarni Linderborg 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.68 397 2:18.69 +17.94
50m: 31.41
100m: 1:06.99
(35.58)
150m: 1:43.88
(36.89)
200m: 2:18.69
(34.81)
12 Jesper Isomaa 2004 Loimaan Uimaseura +0.78 366 2:22.51 +21.76
50m: 31.41
100m: 1:07.20
(35.79)
150m: 1:44.99
(37.79)
200m: 2:22.51
(37.52)
13 Ivan Kovalchuk 2005 Aurajoen Uinti +0.66 313 2:30.10 +29.35
50m: 32.94
100m: 1:11.61
(38.67)
150m: 1:51.50
(39.89)
200m: 2:30.10
(38.60)
14 Elias Laine 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.93 311 2:30.47 +29.72
50m: 32.67
100m: 1:10.95
(38.28)
150m: 1:51.51
(40.56)
200m: 2:30.47
(38.96)
15 Topi Salminen 2004 Nokian Pyry +0.68 271 2:37.46 +36.71
50m: 34.20
100m: 1:14.21
(40.01)
150m: 1:56.42
(42.21)
200m: 2:37.46
(41.04)
16 Einari Palmu 2004 Aurajoen Uinti +0.69 262 2:39.21 +38.46
50m: 34.89
100m: 1:15.62
(40.73)
150m: 1:57.47
(41.85)
200m: 2:39.21
(41.74)
17 Casper Leo 2004 Aurajoen Uinti +0.59 235 2:45.19 +44.44
50m: 36.59
100m: 1:18.88
(42.29)
150m: 2:02.71
(43.83)
200m: 2:45.19
(42.48)
18 Axel Leppähaara 2004 Aurajoen Uinti +0.73 226 2:47.34 +46.59
50m: 33.97
100m: 1:16.66
(42.69)
150m: 2:02.35
(45.69)
200m: 2:47.34
(44.99)
19 Nicolo Manzone 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.71 141 3:15.90 +1:15.15
50m: 40.95
100m: 1:31.29
(50.34)
150m: 2:26.16
(54.87)
200m: 3:15.90
(49.74)
20 Casper Manzone 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.73 119 3:27.28 +1:26.53
50m: 44.24
100m: 1:37.83
(53.59)
150m: 2:33.06
(55.23)
200m: 3:27.28
(54.22)
Event official at: 19.4.2019 12.20.34
Event 7, 200m Vapaauinti M, P14-P16 Miehet -
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jesper Lietzén 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.70 603 2:00.71
50m: 28.98
100m: 59.77
(30.79)
150m: 1:31.07
(31.30)
200m: 2:00.71
(29.64)
Event official at: 19.4.2019 12.20.34
2019-04-19 12.34.20 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku
Document
Results
Pitkäperjantain uinnit
Organizer:
Place: Impivaaran uimahalli Aurajoen Uinti ry
Pool: 50m Competition Date: huhti 19, 2019 to huhti 19, 2019
Event 8, 50m Rintauinti N, T10 T10 -
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Cecilia Lietzén 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.71 212 49.30
2 Selma Syrjänen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.77 207 49.66 +0.36
3 Skylar Graves 2009 Tuusulan Uimaseura +0.91 204 49.89 +0.59
4 Anni Lappalainen 2010 Nokian Pyry 195 50.63 +1.33
5 Lisette Schaper 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.89 184 51.65 +2.35
6 Iina Koivisto 2010 Loimaan Uimaseura +0.64 171 52.90 +3.60
7 Emma Karimäki 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.57 164 53.66 +4.36
8 Viola Tojander 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.88 156 54.59 +5.29
9 Vilja Suominen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.68 156 54.60 +5.30
10 Helmi Oksa 2009 Nummelan Kisaajat 153 54.96 +5.66
11 Helmi Rantala 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.70 151 55.10 +5.80
12 Hippu Rauhala 2010 Nokian Pyry +0.96 145 55.85 +6.55
13 Kia Kuusela 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 137 56.92 +7.62
14 Fanny Laiho 2010 Seinäjoen Uimarit-58 125 58.74 +9.44
15 Anni Sorsa 2010 Nokian Pyry +0.76 124 58.84 +9.54
16 Amelie Halkosaari 2009 Aurajoen Uinti +0.84 115 1:00.33 +11.03
17 Lotta Malmelin 2009 Nokian Pyry +0.93 111 1:01.06 +11.76
18 Emilia Inkeroinen 2009 Kouvolan Uimarit +0.87 104 1:02.40 +13.10
19 Iina Tieaho 2010 Nokian Pyry +0.94 92 1:04.94 +15.64
Event official at: 19.4.2019 12.32.33
Event 8, 50m Rintauinti N, T10 Naiset -
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Rebekka Luoto 2003 Raision Urheilijat +0.76 689 33.28
2 Charlotta Edelman 2001 Aboa Watersports +0.69 614 34.59 +1.31
3 Emilia Liven 2002 Aurajoen Uinti +0.73 565 35.55 +2.27
4 Juulia Käräjämies 2003 Nummelan Kisaajat +0.83 517 36.62 +3.34
5 Katariina Niemi 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.67 473 37.73 +4.45
6 Emilie Pärnänen 2002 Aboa Watersports +0.74 449 38.37 +5.09
7 Helmi Heinonen 2002 Aurajoen Uinti +0.73 447 38.43 +5.15
8 Kaisla Korvonen 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.66 427 39.03 +5.75
9 Maura Bergström 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.71 421 39.20 +5.92
10 Ella Nore 2002 Porin Uimaseura +0.73 418 39.29 +6.01
11 Anni Matikainen 2001 Nokian Pyry +0.83 416 39.37 +6.09
12 Emilia Pakkanen 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.78 377 40.69 +7.41
13 Daniela Degenhardt 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.76 374 40.79 +7.51
14 Siiri Toiva 2002 Nokian Pyry +0.77 370 40.92 +7.64
15 Anni Koivula 2003 Nokian Pyry +0.82 357 41.41 +8.13
16 Fanny Savia 2005 Nokian Pyry +0.74 339 42.15 +8.87
17 Marikki Vuorisalo 2005 Nummelan Kisaajat +0.90 317 43.10 +9.82
18 Wilma Turpeinen 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.75 316 43.15 +9.87
19 Linnea Koski 2007 Aurajoen Uinti +0.76 311 43.37 +10.09
20 Miisa Järvinen 2007 Aurajoen Uinti +0.75 304 43.71 +10.43
21 Elina Toivonen 2006 Aurajoen Uinti +0.70 283 44.78 +11.50
22 Mathilda Heikiö 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.62 253 46.47 +13.19
23 Aino Suomalainen 2007 Aurajoen Uinti +0.84 248 46.76 +13.48
23 Rahma Ezzat 2007 Aurajoen Uinti +0.82 248 46.76 +13.48
25 Justiina Junnila 2007 Aurajoen Uinti 239 47.37 +14.09
26 Petra Soini 2007 Nokian Pyry +0.79 228 48.11 +14.83
27 Liisa Penttinen 2003 Nummelan Kisaajat +0.91 224 48.35 +15.07
28 Aino Lehtinen 2005 Aurajoen Uinti +0.77 187 51.40 +18.12
29 Salla-mari Koskinen 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.89 172 52.77 +19.49
30 Iina Salmivaara 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.91 168 53.26 +19.98
31 Veera Kiukkonen 2008 Aurajoen Uinti +0.55 165 53.50 +20.22
32 Elsa Hirvensalo 2008 Aurajoen Uinti +0.84 155 54.64 +21.36
33 Elsi Tuominen 2005 Aurajoen Uinti +0.85 154 54.81 +21.53
34 Laura Lilja 2004 Aurajoen Uinti +0.89 151 55.21 +21.93
35 Milja Juvonen 2007 Nokian Pyry +0.78 141 56.43 +23.15
Event official at: 19.4.2019 12.32.33
2019-04-19 12.33.54 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku
Document
Results
Pitkäperjantain uinnit
Organizer:
Place: Impivaaran uimahalli Aurajoen Uinti ry
Pool: 50m Competition Date: huhti 19, 2019 to huhti 19, 2019
Event 9, 50m Rintauinti M, P11 P11 -
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Erik Constable 2008 Aurajoen Uinti 134 50.69
2 Niilo Lappalainen 2011 Nokian Pyry +0.70 129 51.31 +0.62
3 Romeo Manner 2008 Aurajoen Uinti +0.74 128 51.47 +0.78
4 Jasper Pihlava 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.86 123 52.08 +1.39
5 Konsta Horppu 2008 Nokian Pyry +0.80 113 53.63 +2.94
6 Ian Gonzalez Caton 2008 Aurajoen Uinti +0.81 110 54.01 +3.32
7 Milo Kallio 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.74 103 55.23 +4.54
8 Wili Laiho 2008 Seinäjoen Uimarit-58 +0.83 103 55.28 +4.59
9 Niilo Lehtinen 2009 Aurajoen Uinti +0.93 93 57.08 +6.39
10 Niklas Honkanen 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.84 86 58.70 +8.01
11 Matias Rauhala 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.66 69 1:03.24 +12.55
12 Sisu Toiva 2009 Nokian Pyry +0.94 56 1:07.56 +16.87
13 Urho Lumiainen 2008 Aurajoen Uinti +0.65 52 1:09.31 +18.62
14 Roope Rantanen 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.97 50 1:10.41 +19.72
Event official at: 19.4.2019 12.42.46
Event 9, 50m Rintauinti M, P11 Miehet -
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ossi Oksa 1988 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.68 739 28.70
2 Lauri Elomaa 2000 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.65 594 30.86 +2.16
3 Wilhelm Suominen 1999 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.71 563 31.42 +2.72
4 Jesper Lietzén 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.66 528 32.10 +3.40
5 Oskari Arvo 2002 Aurajoen Uinti +0.71 513 32.40 +3.70
6 Mohamed Ezzat 2001 Aurajoen Uinti +0.65 500 32.68 +3.98
7 Mikael Hirsiniemi 2004 Aurajoen Uinti +0.67 402 35.15 +6.45
8 Niko Viitala 2003 Aurajoen Uinti +0.75 341 37.14 +8.44
9 Sharo Mamandi 2002 Aurajoen Uinti +0.71 325 37.74 +9.04
10 Konsta Vainio 2005 Aurajoen Uinti +0.79 316 38.08 +9.38
11 Luka Laaksonen 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.68 310 38.33 +9.63
12 Patrik Reiman 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.62 300 38.74 +10.04
13 Rasmus Salminen 2004 Uinti-Vakka +0.60 298 38.82 +10.12
14 Leevi Arvo 2004 Aurajoen Uinti +0.72 283 39.52 +10.82
15 Felix Kandolin 2007 Aurajoen Uinti +0.71 252 41.05 +12.35
16 Joonatan Davie 2006 Aurajoen Uinti +0.67 226 42.58 +13.88
17