2020-09-21   13:48:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for SydCup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Syd Cup 2019    Udskriftsdato  15 november 2019   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  19:35   
  Arrangør  HSK Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 november 2019         
 
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jacob Christensen  2002    579          1:06.70   
  Vejle Svømmeklub  1:06.46                 
Emil Kragh  2001    558          1:07.52   
  Vejle Svømmeklub  1:05.97                 
Jeppe Vestergaard Jensen  2001    530          1:08.69   
  Vejle Svømmeklub  1:06.69                 
Magnus Dyg Holme  2002    515          1:09.37   
  Vejle Svømmeklub  1:09.03                 
Oliver Fenger  2003    477          1:11.17   
  Vejle Svømmeklub  1:11.07                 
Sune Schaarup  2003    455          1:12.27   
  Vejle Svømmeklub  1:10.25                 
Niklas Fahlteich  2000    409          1:14.88   
  Tsb Flensburg V. 1865  1:16.03                 
Jonathan Bos  1998    313          1:21.85   
  Haderslev Svømme Klub  1:19.97                 
Vincent Hajto  2003    282          1:24.78   
  Sg Bille Hamburg  1:29.53                 
10  Mark Sobczyk  2003    246          1:28.64   
  Sg Bille Hamburg  1:30.39                 
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian K Eriksen  2005    450          1:12.55   
  Vejle Svømmeklub  1:16.47                 
Peter Kvorning Mikkelsen  2004    446          1:12.75   
  Vejle Svømmeklub  1:12.52                 
Laurits Boserup  2005    432          1:13.53   
  Gentofte Svømme Klub  1:12.22                 
Florian Siegert  2004    410          1:14.83   
  Sg Bille Hamburg  1:17.00                 
Erik Schmidt  2005    354          1:18.57   
  Gentofte Svømme Klub  1:19.83                 
Carl Emil Lundgaard  2005    353          1:18.62   
  Gentofte Svømme Klub  1:18.56                 
Tobias Holt Poulsen  2005    329          1:20.53   
  Vejle Svømmeklub  1:18.72                 
Silas Åkerlind  2005    311          1:22.03   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:27.81                 
Florian Jurk  2005    260          1:27.09   
  Tsb Flensburg V. 1865  1:28.18                 
Ebbe Weile  2004              DSQ  fly efter b 25m 75m 
  Bjerre Herreds Svømmeklub  1:44.93                 
Marcus Kjær Nielsen  2004              DSQ  tyvstart 
  Haderslev Svømme Klub  1:36.29                 
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Aarup-Andersen  2006    391          1:16.00   
  Gentofte Svømme Klub  1:18.98                 
Martin Christensen  2006    323          1:21.01   
  Vejle Svømmeklub  1:24.08                 
Jesper Ulleseit  2008    315          1:21.68   
  Tsb Flensburg V. 1865  1:24.75                 
Jasper Balle West  2006    309          1:22.19   
  Bjerre Herreds Svømmeklub  1:25.79                 
Elias Ernst  2008    306          1:22.49   
  Flensburger Schwimmklub V.1930  1:27.17                 
Carl Johan Møllenbach  2006    305          1:22.55   
  Gentofte Svømme Klub  1:25.68                 
Linus Dittloff  2006    301          1:22.94   
  Tsb Flensburg V. 1865  1:29.98                 
Oswald Lindquist  2006    299          1:23.13   
  Gentofte Svømme Klub  1:25.55                 
Calvin Gorniak  2006    297          1:23.32   
  Sg Bille Hamburg  1:23.86                 
10  August Taul  2006    266          1:26.44   
  Gentofte Svømme Klub  1:27.16                 
11  Laurits Holm  2006    246          1:28.72   
  Haderslev Svømme Klub  1:33.33                 
12  August Bülow Sandersen  2007    190          1:36.61   
  Gentofte Svømme Klub  1:48.75                 
13  Torge Köster  2007    174          1:39.48   
  Sg Bille Hamburg  1:39.09                 
14  Jaden Bohnert  2007    172          1:39.82   
  Tsb Flensburg V. 1865  1:35.93                 
15  Alexander Dorph Jensen  2007    155          1:43.35   
  Gentofte Svømme Klub  1:49.33                 
16  Benjamin Helbig  2008    137          1:47.65   
  Sg Bille Hamburg  1:57.39                 
16  Casper Ibsen  2008    137          1:47.65   
  Bjerre Herreds Svømmeklub  1:53.88                 
18  Johannes Due Jessen  2008    125          1:50.94   
  Haderslev Svømme Klub  1:45.00                 
Lucas Bendixen  2007              DNS   
  Bjerre Herreds Svømmeklub  1:51.05                 
Frederik Mindegaard  2007              DSQ  tyvstart 
  Gentofte Svømme Klub  1:28.10                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  15 november 2019 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark