2020-06-03   14:02:49
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset XVIII GANT Junior Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamujakso

Document
Results
XVIII GANT Junior Games
Organizer:
Place: Impivaaran uimahalli Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry
Pool: 50m Competition Date: huhti 27, 2019 to huhti 27, 2019
Event 12, 200m Selkäuinti P16, P14 P14 - Finaali
Sponsor: Citywork
SJR 2:02.41 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Espoo 5.5.1991
SR 2:00.70 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Monaco 26.5.1996
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ajjuub Ezzat 2005 Aurajoen Uinti +0.64 419 2:29.52
50m: 34.17
100m: 1:13.62
(39.45)
150m: 1:54.04
(40.42)
200m: 2:29.52
(35.48)
2 Tuomas Toppinen 2005 Aurajoen Uinti +0.69 389 2:33.25 +3.73
50m: 35.89
100m: 1:16.38
(40.49)
150m: 1:55.34
(38.96)
200m: 2:33.25
(37.91)
3 Eero Rautaporras 2005 Uinti Tampere +0.74 371 2:35.67 +6.15
50m: 35.26
100m: 1:14.84
(39.58)
150m: 1:55.24
(40.40)
200m: 2:35.67
(40.43)
4 Juho Törmä 2005 Porin Uimaseura +0.71 341 2:40.18 +10.66
50m: 36.18
100m: 1:17.51
(41.33)
150m: 1:59.75
(42.24)
200m: 2:40.18
(40.43)
5 Nardi Gabriel Orenshtein 2005 Aurajoen Uinti +0.80 331 2:41.78 +12.26
50m: 36.88
100m: 1:17.61
(40.73)
150m: 2:00.09
(42.48)
200m: 2:41.78
(41.69)
6 Maksim Amosov 2005 Aurajoen Uinti +0.66 312 2:44.96 +15.44
50m: 38.71
100m: 1:20.70
(41.99)
150m: 2:04.31
(43.61)
200m: 2:44.96
(40.65)
7 Aarni Linderborg 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.71 294 2:48.15 +18.63
50m: 39.99
100m: 1:23.25
(43.26)
150m: 2:07.22
(43.97)
200m: 2:48.15
(40.93)
8 Oliver Aalto-Hardy 2005 Ålands Simförening +0.82 279 2:51.19 +21.67
50m: 36.48
100m: 1:15.83
(39.35)
150m: 2:10.42
(54.59)
200m: 2:51.19
(40.77)
9 Kasper Kainonen 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.71 278 2:51.28 +21.76
50m: 40.52
100m: 1:23.85
(43.33)
150m: 2:07.67
(43.82)
200m: 2:51.28
(43.61)
10 Riku Koskenvaara 2005 Helsingfors Simsällskap +0.75 241 2:59.78 +30.26
50m: 40.87
100m: 1:27.91
(47.04)
150m: 2:14.93
(47.02)
200m: 2:59.78
(44.85)
11 Patrik Reiman 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.69 229 3:02.83 +33.31
50m: 43.47
100m: 1:30.24
(46.77)
150m: 2:18.07
(47.83)
200m: 3:02.83
(44.76)
12 Otto Tuominen 2005 Helsingfors Simsällskap +0.68 187 3:15.58 +46.06
50m: 45.81
100m: 1:35.83
(50.02)
150m: 2:25.78
(49.95)
200m: 3:15.58
(49.80)
13 Tomas Lipponen 2005 Simmis Grani +0.56 182 3:17.37 +47.85
50m: 46.81
100m: 1:37.99
(51.18)
150m: 2:28.65
(50.66)
200m: 3:17.37
(48.72)
14 Mihail Pavljuk 2005 Helsingfors Simsällskap +0.80 129 3:41.07 +1:11.55
50m: 51.21
100m: 1:48.12
(56.91)
150m: 2:45.02
(56.90)
200m: 3:41.07
(56.05)
Event official at: 27.4.2019 13.33.00
Event 12, 200m Selkäuinti P16, P14 P16 - Finaali
Sponsor: Citywork
SJR 2:02.41 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Espoo 5.5.1991
SR 2:00.70 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Monaco 26.5.1996
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Juuso Leppänen 2004 Aurajoen Uinti +0.68 442 2:26.90
50m: 33.31
100m: 1:11.06
(37.75)
150m: 1:50.96
(39.90)
200m: 2:26.90
(35.94)
2 Aapo Kinnunen 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.65 434 2:27.81 +0.91
50m: 33.72
100m: 1:11.59
(37.87)
150m: 1:50.71
(39.12)
200m: 2:27.81
(37.10)
3 Jaakko Pihlava 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.67 425 2:28.75 +1.85
50m: 34.60
100m: 1:11.64
(37.04)
150m: 1:50.49
(38.85)
200m: 2:28.75
(38.26)
4 Jeremia Varonen 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.72 390 2:33.07 +6.17
50m: 35.19
100m: 1:13.87
(38.68)
150m: 1:54.04
(40.17)
200m: 2:33.07
(39.03)
5 Joonas Cranston 2003 Nummelan Kisaajat +0.64 387 2:33.57 +6.67
50m: 33.62
100m: 1:13.07
(39.45)
150m: 1:53.77
(40.70)
200m: 2:33.57
(39.80)
6 Justus Holtari 2004 Cetus Espoo +0.74 302 2:46.70 +19.80
50m: 38.46
100m: 1:22.49
(44.03)
150m: 2:06.68
(44.19)
200m: 2:46.70
(40.02)
7 Casper Leo 2004 Aurajoen Uinti +0.70 183 3:16.78 +49.88
50m: 46.09
100m: 1:35.26
(49.17)
150m: 2:27.27
(52.01)
200m: 3:16.78
(49.51)
Event official at: 27.4.2019 13.33.00
2019-04-27 13.33.24 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner