2020-06-04   23:26:07
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset XVIII GANT Junior Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
XVIII GANT Junior Games
Organizer:
Place: Impivaaran uimahalli Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry
Pool: 50m Competition Date: huhti 27, 2019 to huhti 27, 2019
Event 1, 50m Vapaauinti T17, T10 T10 - Finaali
Sponsor: GANTProFashion Oy
SR 25.06 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Beijing 26.8.2008
SJR 25.64 Nea-Amanda Heinola 2000 NumKis FIN 9.7.2016
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
60 Elsa Constable 2009 Aurajoen Uinti +0.79 284 36.00
62 Cecilia Lietzén 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.62 265 36.83 +0.83
65 Selma Syrjänen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.81 255 37.31 +1.31
67 Vilja Suominen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.40 250 37.54 +1.54
74 Emelie Bachmeier 2009 Rauman Uimaseura +0.91 222 39.07 +3.07
76 Lisette Schaper 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.84 211 39.75 +3.75
77 Erica Kovanen 2009 VANDERS 200 40.46 +4.46
81 Aleksandra Lopatina 2009 VANDERS +0.71 183 41.69 +5.69
82 Iida Pahkala 2010 Gladius Kirkkonummi +0.67 173 42.43 +6.43
83 Helmi Rantala 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.59 167 42.93 +6.93
84 Alysa Saarelainen 2009 VANDERS 161 43.46 +7.46
85 Laura Toivonen 2010 Aurajoen Uinti +0.61 154 44.12 +8.12
86 Vilma Tolvanen 2009 Laitilan Jyske 131 46.56 +10.56
87 Anna Liljeberg 2010 Aurajoen Uinti +0.83 130 46.65 +10.65
88 Viola Tojander 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.92 122 47.72 +11.72
89 Inkeri Rinnola 2010 Aurajoen Uinti +0.46 107 49.85 +13.85
90 Ida Sulonen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 106 49.96 +13.96
91 Iita Poikkimäki 2010 Vieskan Uimarit +0.71 106 50.00 +14.00
92 alina niittymäki 2009 Aurajoen Uinti +0.86 86 53.46 +17.46
93 Jenna Paasimaa 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 80 54.73 +18.73
94 Joanna Fernández Mieronkosk 2009 Aurajoen Uinti +0.63 78 55.31 +19.31
- Amelie Halkosaari 2009 Aurajoen Uinti +0.50 DSQ SW 4.4
Event official at: 27.4.2019 9.48.37
Event 1, 50m Vapaauinti T17, T10 T17 - Finaali
Sponsor: GANTProFashion Oy
SR 25.06 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Beijing 26.8.2008
SJR 25.64 Nea-Amanda Heinola 2000 NumKis FIN 9.7.2016
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Sini Silvennoinen 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.66 670 27.04
2 Oona Laakso 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.72 574 28.47 +1.43
3 Daniela Degenhardt 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.72 565 28.63 +1.59
4 Ellen Kaituri 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.60 563 28.65 +1.61
5 Helmi Heinonen 2002 Aurajoen Uinti +0.77 558 28.74 +1.70
6 Iris Hanski 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.64 557 28.76 +1.72
7 Peppi Pinomäki 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.71 555 28.80 +1.76
8 Aino Rantala 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.84 552 28.85 +1.81
9 Fiona Laakso 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.78 526 29.32 +2.28
10 Alida Öhberg 2002 Aurajoen Uinti +0.77 525 29.33 +2.29
11 Nelli Rauhanen 2005 Raision Urheilijat +0.71 522 29.39 +2.35
12 Maija Nurmi 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.72 520 29.42 +2.38
13 Julianna Kurkela 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.71 501 29.79 +2.75
14 Kerttu Nurmi 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.74 497 29.87 +2.83
15 Emilia Liven 2002 Aurajoen Uinti +0.70 489 30.04 +3.00
16 Maura Bergström 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.71 488 30.06 +3.02
17 Minttu Kiili 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.63 479 30.24 +3.20
18 Julia Koivisto 2002 Aurajoen Uinti +0.74 474 30.34 +3.30
19 Ella Suominen 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.72 474 30.35 +3.31
20 Kaisla Korvonen 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.64 473 30.37 +3.33
21 Kaisla Kangas 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.66 472 30.39 +3.35
22 Katariina Niemi 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.69 468 30.47 +3.43
23 Kukka Kangas 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.77 467 30.49 +3.45
24 Wilma Turpeinen 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.72 465 30.55 +3.51
25 Sini Salmi 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.74 463 30.58 +3.54
26 Sofie Nauklér 2006 Simmis Grani +0.73 462 30.61 +3.57
27 Helmi Räsänen 2006 Simmis Grani +0.80 455 30.77 +3.73
28 Ella Nihtilä 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.64 453 30.81 +3.77
29 Sonila Selimi 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.75 452 30.84 +3.80
30 Kristina Grimbaum 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.79 451 30.86 +3.82
31 Hilda Helo 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.66 443 31.03 +3.99
32 Celina Sandell 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.66 434 31.25 +4.21
33 Ella Alanko 2003 Aurajoen Uinti +0.72 433 31.28 +4.24
33 Olivia Koski 2002 Aurajoen Uinti +0.79 433 31.28 +4.24
35 Jenna Juhola 2006 Rauman Uimaseura +0.73 422 31.55 +4.51
36 Veera Ele 2006 Aurajoen Uinti +0.98 418 31.65 +4.61
37 Ronja Maude 2005 Aurajoen Uinti +0.78 409 31.88 +4.84
38 Peppi Kolari 2003 Aurajoen Uinti +0.78 404 32.01 +4.97
39 Emilia Pakkanen 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.73 400 32.11 +5.07
40 Laura Kinnunen 2002 Aurajoen Uinti +0.81 399 32.13 +5.09
41 Jenna Rautava 2003 Vesihelmen Uimaseura +0.73 388 32.43 +5.39
42 Emma Loo 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.73 384 32.54 +5.50
43 Joanna Hauhia 2004 Aurajoen Uinti +0.78 379 32.69 +5.65
44 Cecilia Rönnlund 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.89 372 32.91 +5.87
45 Amanda Vanhanen 2006 Simmis Grani +0.78 371 32.92 +5.88
46 Rebecca Duns 2003 Ålands Simförening +0.76 365 33.12 +6.08
47 My Laverman 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.79 359 33.30 +6.26
48 Hilla-maaria Juhola 2007 Porin Uimaseura +0.70 344 33.76 +6.72
49 Iiris Virtanen 2004 Simmis Grani +0.82 342 33.82 +6.78
50 Tindra Sjöström 2005 Ålands Simförening +0.78 332 34.18 +7.14
51 Emelie Måtar 2004 Ålands Simförening +0.71 328 34.32 +7.28
52 Roosa Lahti 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.70 320 34.57 +7.53
53 Ella Bäckman 2005 Ålands Simförening +0.90 320 34.60 +7.56
54 Janna Tepsa 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.77 316 34.72 +7.68
55 Ella Haavisto 2007 Gladius Kirkkonummi +0.80 316 34.74 +7.70
56 Maija Grönholm 2006 Aurajoen Uinti +0.82 311 34.91 +7.87
57 Pia Hellmann 2006 Rauman Uimaseura +0.80 305 35.15 +8.11
58 Aino Kajonen 2005 Aurajoen Uinti +0.63 303 35.22 +8.18
59 Julia Eriksson 2005 Ålands Simförening +0.99 286 35.90 +8.86
61 Mathilda Wahlstedt 2006 Ålands Simförening +0.64 277 36.27 +9.23
63 Anni Kahlos 2008 Gladius Kirkkonummi +0.82 258 37.18 +10.14
64 Theresia Lindholm 2006 Ålands Simförening +0.85 256 37.23 +10.19
66 Wilma Danielsson 2005 Ålands Simförening +0.68 251 37.48 +10.44
68 Laura Lilja 2004 Aurajoen Uinti +0.83 249 37.61 +10.57
69 Nova Larsson 2007 Ålands Simförening +0.69 242 37.97 +10.93
70 Elsi Tuominen 2005 Aurajoen Uinti +0.75 236 38.27 +11.23
71 Amanda Rahola 2003 Porin Uimaseura +0.73 235 38.35 +11.31
72 Ada Riquelme Mac Donald 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.75 232 38.50 +11.46
73 Elsa Koskinen 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.97 225 38.86 +11.82
75 Nella Hyvärinen 2004 Aurajoen Uinti +0.73 212 39.66 +12.62
78 Jennifer Syvänen 2007 Aurajoen Uinti +0.85 195 40.78 +13.74
79 Ida Nelimarkka 2008 Aurajoen Uinti +0.72 194 40.82 +13.78
80 Silvia Jauhiainen 2007 Aurajoen Uinti +0.77 188 41.31 +14.27
95 Isabella Norrman 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 76 55.79 +28.75
- Liia Kivi 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.96 DSQ SW 4.4
- Heta Allén 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.94 DSQ SW 4.4
- Sofia Alhonen 2007 Gladius Kirkkonummi +0.79 DSQ SW 4.4
- Venla Ristimäki 2004 Loimaan Uimaseura +0.80 DSQ SW 4.4
Event official at: 27.4.2019 9.48.37
2019-04-27 09.56.42 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku
Document
Results
XVIII GANT Junior Games
Organizer:
Place: Impivaaran uimahalli Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry
Pool: 50m Competition Date: huhti 27, 2019 to huhti 27, 2019
Event 2, 50m Vapaauinti P18, P11 P11 - Finaali
Sponsor: Aquanetti
SJR 23.03 Manu Mäntymäki 1985 NumKis FIN Glasgow, GBR 1.8.2003
SR 21.90 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Cetus FIN Monaco, MON 11.6.2017
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Romeo Manner 2008 Aurajoen Uinti +0.73 208 35.29
2 Kaapo Virtanen 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.79 185 36.65 +1.36
3 Daniel Przado 2008 Rauman Uimaseura +0.79 179 37.05 +1.76
4 Hannes Heino 2009 Rauman Uimaseura +0.73 168 37.84 +2.55
5 Erik Constable 2008 Aurajoen Uinti +0.49 166 38.03 +2.74
6 Amos Korin 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.67 165 38.12 +2.83
7 Milo Kallio 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.81 158 38.61 +3.32
8 Niklas Honkanen 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.86 154 38.94 +3.65
9 Esa Währn 2008 VANDERS +0.78 152 39.11 +3.82
10 Oiva Saarinen 2008 Aurajoen Uinti +0.68 151 39.19 +3.90
11 Anton Qvisén 2009 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.76 144 39.89 +4.60
12 Joel Wahlman 2008 VANDERS +0.83 143 39.96 +4.67
13 Arttu Kaskimies 2008 Gladius Kirkkonummi +0.77 115 42.89 +7.60
14 Onni Tuohino 2008 VANDERS +0.98 105 44.27 +8.98
15 Roope Rantanen 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.90 104 44.35 +9.06
16 Jasper Pihlava 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.88 101 44.86 +9.57
17 Wili Sauhula 2010 Aurajoen Uinti +0.71 100 44.96 +9.67
18 Lauri Maijala 2009 Rauman Uimaseura +0.76 92 46.19 +10.90
19 Kasper Salmi 2009 Simmis Grani 90 46.65 +11.36
20 Taito Aaltonen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.78 75 49.39 +14.10
21 Eliel Fey 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 53 55.46 +20.17
22 Jesse Rinne 2010 Aurajoen Uinti +0.70 50 56.73 +21.44
23 Aatos Courtiol Lummaa 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 41 1:00.27 +24.98
24 Aarne Lehtonen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 31 1:05.89 +30.60
Event official at: 27.4.2019 10.01.46
Event 2, 50m Vapaauinti P18, P11 P18 - Finaali
Sponsor: Aquanetti
SJR 23.03 Manu Mäntymäki 1985 NumKis FIN Glasgow, GBR 1.8.2003
SR 21.90 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Cetus FIN Monaco, MON 11.6.2017
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Mohamed Ezzat 2001 Aurajoen Uinti +0.65 551 25.50
2 Oskari Arvo 2002 Aurajoen Uinti +0.66 524 25.93 +0.43
3 Jesper Lietzén 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.70 521 25.98 +0.48
4 Aapo Kinnunen 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.65 504 26.27 +0.77
5 Eemil Kankare 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.75 446 27.36 +1.86
6 Jaakko Pihlava 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.64 436 27.56 +2.06
7 Leevi Korpinen 2001 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.68 436 27.57 +2.07
8 Roni Koskinen 2003 Aurajoen Uinti +0.67 421 27.88 +2.38
9 Niko Viitala 2003 Aurajoen Uinti +0.74 413 28.06 +2.56
10 Matias Gustafsson 2002 Raision Urheilijat +0.66 408 28.18 +2.68
11 Jeremia Varonen 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.74 404 28.27 +2.77
12 Oliver Priimägi 2005 Someron Esa +0.87 375 28.99 +3.49
13 Luka Laaksonen 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.66 372 29.07 +3.57
14 Rasmus Rekola 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.65 350 29.65 +4.15
15 Elias Laine 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.87 350 29.67 +4.17
16 Jami Oravasaari 2004 Laitilan Jyske +0.79 345 29.81 +4.31
17 Axel Leppähaara 2004 Aurajoen Uinti +0.81 323 30.46 +4.96
18 Mikael Elo 2004 Laitilan Jyske +0.90 284 31.79 +6.29
19 Samuel Salminen 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.76 273 32.23 +6.73
20 Leevi Arvo 2004 Aurajoen Uinti +0.70 272 32.27 +6.77
21 Casper Leo 2004 Aurajoen Uinti +0.59 271 32.28 +6.78
22 Joa Metsola 2005 Ålands Simförening +0.70 271 32.29 +6.79
23 Patrik Reiman 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.65 262 32.65 +7.15
24 Max Allén 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.79 260 32.74 +7.24
25 Onni Rahkonen 2007 Simmis Grani +0.75 259 32.80 +7.30
26 Aaron Qvisén 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.83 256 32.93 +7.43
27 Tomas Lipponen 2005 Simmis Grani +0.67 253 33.03 +7.53
28 Joonatan Lipiäinen 2005 VANDERS +0.65 232 34.01 +8.51
29 Ossi Tikka 2007 Aurajoen Uinti +0.68 231 34.07 +8.57
30 Juho Kallio 2007 Porin Uimaseura +0.72 205 35.46 +9.96
31 Amos Mäkilä 2007 Simmis Grani +0.81 204 35.49 +9.99
32 Kasper Vira 2006 Aurajoen Uinti +0.76 191 36.30 +10.80
33 Peter Kanninen 2006 Aurajoen Uinti +0.71 175 37.37 +11.87
34 Emil Andersson 2007 Ålands Simförening 168 37.84 +12.34
35 Nicolo Manzone 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.75 167 37.96 +12.46
36 Harald Nummela 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.80 162 38.33 +12.83
37 Casper Manzone 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.76 150 39.27 +13.77
38 Thomas Korvela 2005 Aurajoen Uinti +0.73 128 41.47 +15.97
39 Marco Lusenius 2007 Aurajoen Uinti +0.72 116 42.81 +17.31
40 Akseli Niskala 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.89 113 43.23 +17.73
- Aleksi Nurmi 2006 Aurajoen Uinti DNS
Event official at: 27.4.2019 10.01.46
2019-04-27 10.01.53 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku
Document
Results
XVIII GANT Junior Games
Organizer:
Place: Impivaaran uimahalli Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry
Pool: 50m Competition Date: huhti 27, 2019 to huhti 27, 2019
Event 3, 200m Sekauinti T15, T13, T12, T11, T10 T10 - Finaali
Sponsor: Mauno
SR 2:14.20 Tanja Kylliäinen 1993 LrU FIN Minneapolis, USA 14.11.2015
SJR 2:14.23 Emilia Pikkarainen 1992 VanVe FIN Helsinki 25.6.2009
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Vilja Suominen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.49 227 3:26.67
50m: 45.83
100m: 1:39.27
(53.44)
150m: 2:40.84
(1:01.57)
200m: 3:26.67
(45.83)
2 Cecilia Lietzén 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.70 211 3:31.59 +4.92
50m: 48.53
100m: 1:47.89
(59.36)
150m: 2:47.52
(59.63)
200m: 3:31.59
(44.07)
3 Selma Syrjänen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.77 202 3:34.90 +8.23
50m: 51.43
100m: 1:45.72
(54.29)
150m: 2:49.16
(1:03.44)
200m: 3:34.90
(45.74)
4 Nea Hellsten 2009 Helsingfors Simsällskap +0.74 181 3:42.67 +16.00
50m: 55.55
100m: 1:54.52
(58.97)
150m: 2:55.91
(1:01.39)
200m: 3:42.67
(46.76)
5 Kerttu Kiiski 2009 Helsingfors Simsällskap +0.70 160 3:51.94 +25.27
50m: 49.43
100m: 1:51.73
(1:02.30)
150m: 3:00.64
(1:08.91)
200m: 3:51.94
(51.30)
6 Aino Hakkarainen 2009 Helsingfors Simsällskap +0.55 152 3:55.86 +29.19
50m: 56.72
100m: 2:00.43
(1:03.71)
150m: 3:06.40
(1:05.97)
200m: 3:55.86
(49.46)
7 Emma Karimäki 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.56 143 4:01.00 +34.33
50m: 1:04.60
100m: 2:04.08
(59.48)
150m: 3:08.54
(1:04.46)
200m: 4:01.00
(52.46)
- Ilona Kallio 2009 VANDERS +0.63 DSQ SW 9.4 100m
Event official at: 27.4.2019 10.55.46
Event 3, 200m Sekauinti T15, T13, T12, T11, T10 T11 - Finaali
Sponsor: Mauno
SR 2:14.20 Tanja Kylliäinen 1993 LrU FIN Minneapolis, USA 14.11.2015
SJR 2:14.23 Emilia Pikkarainen 1992 VanVe FIN Helsinki 25.6.2009
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Malla Hämäläinen 2008 Vieskan Uimarit +0.76 320 3:04.37
50m: 39.47
100m: 1:29.62
(50.15)
150m: 2:24.89
(55.27)
200m: 3:04.37
(39.48)
2 Linnea Heikkilä 2008 Simmis Grani +0.78 313 3:05.57 +1.20
50m: 40.92
100m: 1:34.38
(53.46)
150m: 2:25.33
(50.95)
200m: 3:05.57
(40.24)
3 Venla Holma 2008 Loimaan Uimaseura +0.71 302 3:07.86 +3.49
50m: 40.21
100m: 1:28.87
(48.66)
150m: 2:28.95
(1:00.08)
200m: 3:07.86
(38.91)
4 Lotta Luotola 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.79 275 3:13.83 +9.46
50m: 45.92
100m: 1:35.81
(49.89)
150m: 2:36.56
(1:00.75)
200m: 3:13.83
(37.27)
5 Nea Nirhamo 2008 Loimaan Uimaseura +0.89 237 3:23.61 +19.24
50m: 43.84
100m: 1:36.62
(52.78)
150m: 2:37.64
(1:01.02)
200m: 3:23.61
(45.97)
6 Emilie Sjösten 2008 Aurajoen Uinti +0.70 229 3:26.09 +21.72
50m: 47.64
100m: 1:41.58
(53.94)
150m: 2:41.95
(1:00.37)
200m: 3:26.09
(44.14)
7 Veera Knuutila 2008 Aurajoen Uinti +0.77 229 3:26.12 +21.75
50m: 52.31
100m: 1:43.52
(51.21)
150m: 2:42.12
(58.60)
200m: 3:26.12
(44.00)
8 Fiia Immonen 2008 VANDERS +0.77 228 3:26.20 +21.83
50m: 47.03
100m: 1:41.54
(54.51)
150m: 2:37.40
(55.86)
200m: 3:26.20
(48.80)
9 Armi Hakkarainen 2008 VANDERS +0.83 212 3:31.26 +26.89
50m: 46.48
100m: 1:39.53
(53.05)
150m: 2:44.81
(1:05.28)
200m: 3:31.26
(46.45)
10 Essi Kallio 2008 Loimaan Uimaseura +0.73 197 3:36.72 +32.35
50m: 49.11
100m: 1:44.36
(55.25)
150m: 2:44.74
(1:00.38)
200m: 3:36.72
(51.98)
11 Friida Prittinen 2008 VANDERS +0.91 195 3:37.45 +33.08
50m: 52.60
100m: 1:47.53
(54.93)
150m: 2:49.36
(1:01.83)
200m: 3:37.45
(48.09)
12 Matilda Jokinen 2008 Loimaan Uimaseura +0.92 187 3:40.35 +35.98
50m: 49.04
100m: 1:49.13
(1:00.09)
150m: 2:50.53
(1:01.40)
200m: 3:40.35
(49.82)
13 Liine Raantse 2008 Gladius Kirkkonummi +0.83 178 3:43.90 +39.53
50m: 44.58
100m: 1:37.79
(53.21)
150m: 2:55.27
(1:17.48)
200m: 3:43.90
(48.63)
14 Tiia Mattila 2008 Uinti-Vakka +0.82 175 3:45.27 +40.90
50m: 48.31
100m: 1:46.07
(57.76)
150m: 2:55.07
(1:09.00)
200m: 3:45.27
(50.20)
15 Sonja Revo 2008 Someron Esa +0.58 171 3:46.83 +42.46
50m: 49.14
100m: 1:48.97
(59.83)
150m: 2:58.44
(1:09.47)
200m: 3:46.83
(48.39)
16 Viivi Vainoniemi 2008 VANDERS +0.74 164 3:50.40 +46.03
50m: 51.36
100m: 1:48.56
(57.20)
150m: 2:57.31
(1:08.75)
200m: 3:50.40
(53.09)
17 Vanja Ilieva 2008 VANDERS +0.77 140 4:02.64 +58.27
50m: 55.98
100m: 2:04.04
(1:08.06)
150m: 3:07.03
(1:02.99)
200m: 4:02.64
(55.61)
18 Nea Veiro 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.74 132 4:07.09 +1:02.72
50m: 54.43
100m: 2:05.58
(1:11.15)
150m: 3:12.92
(1:07.34)
200m: 4:07.09
(54.17)
19 Nora Ilieva 2008 VANDERS +0.82 126 4:11.03 +1:06.66
50m: 55.83
100m: 2:03.92
(1:08.09)
150m: 3:12.92
(1:09.00)
200m: 4:11.03
(58.11)
- Saara Pakomäki 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.85 DSQ
Event official at: 27.4.2019 10.55.46
Event 3, 200m Sekauinti T15, T13, T12, T11, T10 T12 - Finaali
Sponsor: Mauno
SR 2:14.20 Tanja Kylliäinen 1993 LrU FIN Minneapolis, USA 14.11.2015
SJR 2:14.23 Emilia Pikkarainen 1992 VanVe FIN Helsinki 25.6.2009
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Mirelle Hirsiniemi 2007 Aurajoen Uinti +0.76 460 2:43.35
50m: 33.35
100m: 1:16.29
(42.94)
150m: 2:05.59
(49.30)
200m: 2:43.35
(37.76)
2 Erin Heinikangas 2007 Rauman Uimaseura +0.79 400 2:51.17 +7.82
50m: 35.66
100m: 1:22.29
(46.63)
150m: 2:12.04
(49.75)
200m: 2:51.17
(39.13)
3 Hanna Törmä 2007 Porin Uimaseura +0.82 357 2:57.73 +14.38
50m: 39.76
100m: 1:25.95
(46.19)
150m: 2:17.54
(51.59)
200m: 2:57.73
(40.19)
4 Aino Laine 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.70 343 3:00.09 +16.74
50m: 37.35
100m: 1:21.94
(44.59)
150m: 2:20.14
(58.20)
200m: 3:00.09
(39.95)
5 Iina Ekholm 2007 Helsingfors Simsällskap +0.79 342 3:00.29 +16.94
50m: 39.22
100m: 1:26.55
(47.33)
150m: 2:19.66
(53.11)
200m: 3:00.29
(40.63)
6 Linnea Koski 2007 Aurajoen Uinti +0.79 341 3:00.40 +17.05
50m: 38.80
100m: 1:27.06
(48.26)
150m: 2:20.08
(53.02)
200m: 3:00.40
(40.32)
7 Saara Lehto 2007 Rauman Uimaseura +0.67 314 3:05.51 +22.16
50m: 37.79
100m: 1:25.40
(47.61)
150m: 2:23.89
(58.49)
200m: 3:05.51
(41.62)
8 Esther Reunala 2007 Octopus Lohja +0.92 303 3:07.69 +24.34
50m: 43.23
100m: 1:29.96
(46.73)
150m: 2:27.38
(57.42)
200m: 3:07.69
(40.31)
9 Aino Suomalainen 2007 Aurajoen Uinti +0.94 293 3:09.73 +26.38
50m: 44.77
100m: 1:32.73
(47.96)
150m: 2:29.94
(57.21)
200m: 3:09.73
(39.79)
10 Hilla-maaria Juhola 2007 Porin Uimaseura +0.75 290 3:10.40 +27.05
50m: 41.22
100m: 1:33.21
(51.99)
150m: 2:29.93
(56.72)
200m: 3:10.40
(40.47)
11 Agnes Ruusumo 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.67 287 3:11.10 +27.75
50m: 43.91
100m: 1:32.98
(49.07)
150m: 2:30.11
(57.13)
200m: 3:11.10
(40.99)
12 Amanda Vuori 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.79 287 3:11.12 +27.77
50m: 41.26
100m: 1:32.95
(51.69)
150m: 2:30.03
(57.08)
200m: 3:11.12
(41.09)
13 Sini Saari 2007 Vieskan Uimarit +0.81 275 3:13.90 +30.55
50m: 46.77
100m: 1:35.47
(48.70)
150m: 2:34.58
(59.11)
200m: 3:13.90
(39.32)
14 Kiia Koivisto 2007 Loimaan Uimaseura +0.85 270 3:15.01 +31.66
50m: 39.34
100m: 1:32.03
(52.69)
150m: 2:30.01
(57.98)
200m: 3:15.01
(45.00)
15 Veera Oila 2007 VANDERS +0.77 262 3:16.97 +33.62
50m: 46.63
100m: 1:37.30
(50.67)
150m: 2:32.05
(54.75)
200m: 3:16.97
(44.92)
16 Emilia Tähkänen 2007 Uinti-Vakka +0.55 241 3:22.59 +39.24
50m: 44.97
100m: 1:40.84
(55.87)
150m: 2:34.98
(54.14)
200m: 3:22.59
(47.61)
17 Olivia Aravirta 2007 Helsingfors Simsällskap +0.82 238 3:23.26 +39.91
50m: 45.91
100m: 1:40.99
(55.08)
150m: 2:39.66
(58.67)
200m: 3:23.26
(43.60)
18 Maija Salokorpi 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.89 232 3:25.14 +41.79
50m: 50.83
100m: 1:43.99
(53.16)
150m: 2:42.91
(58.92)
200m: 3:25.14
(42.23)
19 Elsa Pelkonen 2007 Vieskan Uimarit +0.93 231 3:25.49 +42.14
50m: 47.06
100m: 1:44.57
(57.51)
150m: 2:42.85
(58.28)
200m: 3:25.49
(42.64)
20 Ella Haavisto 2007 Gladius Kirkkonummi +0.80 218 3:29.24 +45.89
50m: 44.30
100m: 1:38.78
(54.48)
150m: 2:40.64
(1:01.86)
200m: 3:29.24
(48.60)
21 Saima Peltonen 2007 Salon Uimarit +0.79 217 3:29.78 +46.43
50m: 43.86
100m: 1:40.68
(56.82)
150m: 2:43.26
(1:02.58)
200m: 3:29.78
(46.52)
22 Alma Westerholm 2007 Helsingfors Simsällskap +0.88 209 3:32.26 +48.91
50m: 48.91
100m: 1:45.49
(56.58)
150m: 2:44.81
(59.32)
200m: 3:32.26
(47.45)
23 Yasemin Yilmaz 2007 Aurajoen Uinti 137 4:04.64 +1:21.29
50m: 56.61
100m: 2:00.41
(1:03.80)
150m: 3:12.50
(1:12.09)
200m: 4:04.64
(52.14)
24 Nea Risku 2007 VANDERS +0.75 126 4:11.00 +1:27.65
50m: 1:01.27
100m: 2:01.31
(1:00.04)
150m: 3:10.72
(1:09.41)
200m: 4:11.00
(1:00.28)
Event official at: 27.4.2019 10.55.46
Event 3, 200m Sekauinti T15, T13, T12, T11, T10 T13 - Finaali
Sponsor: Mauno
SR 2:14.20 Tanja Kylliäinen 1993 LrU FIN Minneapolis, USA 14.11.2015
SJR 2:14.23 Emilia Pikkarainen 1992 VanVe FIN Helsinki 25.6.2009
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Daniela Lietzén 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.83 502 2:38.64
50m: 34.16
100m: 1:15.77
(41.61)
150m: 2:00.48
(44.71)
200m: 2:38.64
(38.16)
2 Sini Mäkilä 2006 Raision Urheilijat +0.70 478 2:41.23 +2.59
50m: 34.90
100m: 1:16.11
(41.21)
150m: 2:06.93
(50.82)
200m: 2:41.23
(34.30)
3 Tilda Aaltonen 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.87 445 2:45.14 +6.50
50m: 35.48
100m: 1:16.18
(40.70)
150m: 2:07.67
(51.49)
200m: 2:45.14
(37.47)
4 Elsa Vira 2006 Aurajoen Uinti +0.71 435 2:46.42 +7.78
50m: 33.98
100m: 1:15.89
(41.91)
150m: 2:07.97
(52.08)
200m: 2:46.42
(38.45)
5 Emilia Rahola 2006 Porin Uimaseura +0.74 428 2:47.32 +8.68
50m: 36.95
100m: 1:21.39
(44.44)
150m: 2:09.39
(48.00)
200m: 2:47.32
(37.93)
6 Wilma Turpeinen 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.75 420 2:48.32 +9.68
50m: 38.37
100m: 1:20.13
(41.76)
150m: 2:12.67
(52.54)
200m: 2:48.32
(35.65)
7 Sofie Nauklér 2006 Simmis Grani +0.75 417 2:48.75 +10.11
50m: 40.86
100m: 1:24.08
(43.22)
150m: 2:11.65
(47.57)
200m: 2:48.75
(37.10)
8 Ariel Julienne Jämsen 2006 Helsingfors Simsällskap +0.76 406 2:50.23 +11.59
50m: 35.35
100m: 1:19.95
(44.60)
150m: 2:09.97
(50.02)
200m: 2:50.23
(40.26)
9 Katriina Kallio 2006 Raision Urheilijat +0.73 389 2:52.69 +14.05
50m: 36.02
100m: 1:22.73
(46.71)
150m: 2:14.75
(52.02)
200m: 2:52.69
(37.94)
10 Mirella Sauhula 2006 Aurajoen Uinti +0.82 385 2:53.23 +14.59
50m: 35.65
100m: 1:20.87
(45.22)
150m: 2:13.84
(52.97)
200m: 2:53.23
(39.39)
11 Emilia Pakkanen 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.75 365 2:56.46 +17.82
50m: 40.05
100m: 1:27.70
(47.65)
150m: 2:15.46
(47.76)
200m: 2:56.46
(41.00)
12 Helmi Räsänen 2006 Simmis Grani +0.84 362 2:56.84 +18.20
50m: 41.81
100m: 1:25.49
(43.68)
150m: 2:18.41
(52.92)
200m: 2:56.84
(38.43)
13 Saaga Kähkönen 2006 Vieskan Uimarit +0.84 348 2:59.23 +20.59
50m: 38.40
100m: 1:25.81
(47.41)
150m: 2:17.99
(52.18)
200m: 2:59.23
(41.24)
14 Mathilda Heikiö 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.72 309 3:06.40 +27.76
50m: 39.16
100m: 1:27.09
(47.93)
150m: 2:24.35
(57.26)
200m: 3:06.40
(42.05)
15 Vieno Virtanen 2006 Helsingfors Simsällskap +0.77 275 3:13.84 +35.20
50m: 45.56
100m: 1:33.66
(48.10)
150m: 2:32.48
(58.82)
200m: 3:13.84
(41.36)
16 Cecilia Rönnlund 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.88 269 3:15.28 +36.64
50m: 44.99
100m: 1:36.97
(51.98)
150m: 2:35.25
(58.28)
200m: 3:15.28
(40.03)
17 Veera Hautamäki 2006 Raision Urheilijat +0.76 261 3:17.18 +38.54
50m: 43.12
100m: 1:33.96
(50.84)
150m: 2:36.24
(1:02.28)
200m: 3:17.18
(40.94)
18 Oona Kinnunen 2006 Helsingfors Simsällskap +0.87 257 3:18.35 +39.71
50m: 45.06
100m: 1:35.61
(50.55)
150m: 2:34.34
(58.73)
200m: 3:18.35
(44.01)
19 Mathilda Wahlstedt 2006 Ålands Simförening +0.71 236 3:23.85 +45.21
50m: 44.97
100m: 1:39.68
(54.71)
150m: 2:38.77
(59.09)
200m: 3:23.85
(45.08)
20 Rianna Hoda 2006 Loimaan Uimaseura +0.88 216 3:30.08 +51.44
50m: 46.16
100m: 1:42.59
(56.43)
150m: 2:42.03
(59.44)
200m: 3:30.08
(48.05)
- Rita Heinonen 2006 Raision Urheilijat +0.64 DSQ SW 9.4 100m
- Laura Kangas 2006 Helsingfors Simsällskap DNS
Event official at: 27.4.2019 10.55.46
Event 3, 200m Sekauinti T15, T13, T12, T11, T10 T15 - Finaali
Sponsor: Mauno
SR 2:14.20 Tanja Kylliäinen 1993 LrU FIN Minneapolis, USA 14.11.2015
SJR 2:14.23 Emilia Pikkarainen 1992 VanVe FIN Helsinki 25.6.2009
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Lilli Kulpakko 2005 Aurajoen Uinti +0.77 568 2:32.24
50m: 32.72
100m: 1:12.41
(39.69)
150m: 1:58.09
(45.68)
200m: 2:32.24
(34.15)
2 Ada Hakkarainen 2005 Helsingfors Simsällskap +0.71 567 2:32.34 +0.10
50m: 33.41
100m: 1:15.17
(41.76)
150m: 1:56.70
(41.53)
200m: 2:32.34
(35.64)
3 Ella Suominen 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.70 533 2:35.49 +3.25
50m: 34.38
100m: 1:16.44
(42.06)
150m: 2:02.18
(45.74)
200m: 2:35.49
(33.31)
4 Siiri Konkka 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.70 533 2:35.51 +3.27
50m: 31.38
100m: 1:13.01
(41.63)
150m: 1:58.78
(45.77)
200m: 2:35.51
(36.73)
5 Maura Bergström 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.73 532 2:35.62 +3.38
50m: 33.37
100m: 1:12.80
(39.43)
150m: 1:58.34
(45.54)
200m: 2:35.62
(37.28)
6 Matilda Laitinen 2004 Aurajoen Uinti +0.78 481 2:40.92 +8.68
50m: 32.88
100m: 1:14.92
(42.04)
150m: 2:03.56
(48.64)
200m: 2:40.92
(37.36)
7 Minttu Kiili 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.68 470 2:42.10 +9.86
50m: 34.76
100m: 1:18.16
(43.40)
150m: 2:04.68
(46.52)
200m: 2:42.10
(37.42)
8 Anni Hyttinen 2004 Aurajoen Uinti +0.76 469 2:42.25 +10.01
50m: 35.01
100m: 1:20.76
(45.75)
150m: 2:06.40
(45.64)
200m: 2:42.25
(35.85)
9 Sonila Selimi 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.78 439 2:45.82 +13.58
50m: 33.81
100m: 1:15.49
(41.68)
150m: 2:05.95
(50.46)
200m: 2:45.82
(39.87)
10 Erin Gonzalez Catón 2005 Aurajoen Uinti +0.67 411 2:49.54 +17.30
50m: 36.29
100m: 1:21.56
(45.27)
150m: 2:11.30
(49.74)
200m: 2:49.54
(38.24)
11 Karla Lehtosalo 2005 Helsingfors Simsällskap +0.79 395 2:51.78 +19.54
50m: 35.31
100m: 1:19.06
(43.75)
150m: 2:11.77
(52.71)
200m: 2:51.78
(40.01)
12 Sabina Rakhimova 2005 Raision Urheilijat +0.72 392 2:52.27 +20.03
50m: 36.40
100m: 1:20.54
(44.14)
150m: 2:14.97
(54.43)
200m: 2:52.27
(37.30)
13 Emma Nieminen 2005 Aurajoen Uinti +0.65 388 2:52.90 +20.66
50m: 35.55
100m: 1:20.37
(44.82)
150m: 2:11.00
(50.63)
200m: 2:52.90
(41.90)
14 Veera Maijala 2005 Rauman Uimaseura +0.80 339 3:00.78 +28.54
50m: 38.87
100m: 1:25.34
(46.47)
150m: 2:17.89
(52.55)
200m: 3:00.78
(42.89)
15 Aino Lehtinen 2005 Aurajoen Uinti +0.78 300 3:08.23 +35.99
50m: 38.78
100m: 1:26.59
(47.81)
150m: 2:27.57
(1:00.98)
200m: 3:08.23
(40.66)
16 Iiris Virtanen 2004 Simmis Grani +0.85 296 3:09.22 +36.98
50m: 39.42
100m: 1:28.26
(48.84)
150m: 2:26.80
(58.54)
200m: 3:09.22
(42.42)
17 Viivi Laiho 2005 Aurajoen Uinti +0.83 279 3:12.83 +40.59
50m: 38.16
100m: 1:33.51
(55.35)
150m: 2:30.83
(57.32)
200m: 3:12.83
(42.00)
18 Venla Ristimäki 2004 Loimaan Uimaseura +0.78 268 3:15.56 +43.32
50m: 41.86
100m: 1:32.37
(50.51)
150m: 2:30.02
(57.65)
200m: 3:15.56
(45.54)
19 Ella Bäckman 2005 Ålands Simförening +0.92 256 3:18.55 +46.31
50m: 43.83
100m: 1:38.27
(54.44)
150m: 2:36.82
(58.55)
200m: 3:18.55
(41.73)
20 Iida Kallio 2004 Loimaan Uimaseura +0.87 243 3:22.03 +49.79
50m: 43.55
100m: 1:33.16
(49.61)
150m: 2:33.22
(1:00.06)
200m: 3:22.03
(48.81)
21 Tindra Sjöström 2005 Ålands Simförening +0.85 239 3:23.07 +50.83
50m: 42.65
100m: 1:36.15
(53.50)
150m: 2:37.31
(1:01.16)
200m: 3:23.07
(45.76)
- Iris Rautiainen 2005 Helsingfors Simsällskap +0.77 DSQ SW 9.4. 150m
- Hanna Blomqvist 2005 Ålands Simförening DNF
Event official at: 27.4.2019 10.55.46
2019-04-27 10.57.06 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku
Document
Results
XVIII GANT Junior Games
Organizer:
Place: Impivaaran uimahalli Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry
Pool: 50m Competition Date: huhti 27, 2019 to huhti 27, 2019
Event 4, 200m Sekauinti P16, P14, P13, P12, P11 P11 - Finaali
Sponsor: X-copy
SJR 2:01.18 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Barcelona, ESP 31.7.1992
SR 1:58.16 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Rooma 11.9.1994
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Nicolas Nyström 2008 Helsingfors Simsällskap +0.69 305 2:49.22
50m: 37.15
100m: 1:22.54
(45.39)
150m: 2:11.09
(48.55)
200m: 2:49.22
(38.13)
2 Romeo Manner 2008 Aurajoen Uinti +0.65 208 3:12.38 +23.16
50m: 46.59
100m: 1:31.28
(44.69)
150m: 2:33.38
(1:02.10)
200m: 3:12.38
(39.00)
3 Adam Isaev 2008 Helsingfors Simsällskap +0.59 188 3:18.80 +29.58
50m: 42.59
100m: 1:32.02
(49.43)
150m: 2:30.22
(58.20)
200m: 3:18.80
(48.58)
4 Aleksi Salo 2008 Lahden Uimaseura +0.99 173 3:24.51 +35.29
50m: 50.71
100m: 1:38.84
(48.13)
150m: 2:42.01
(1:03.17)
200m: 3:24.51
(42.50)
5 Lauri Rantsi 2008 VANDERS +0.98 155 3:31.80 +42.58
50m: 47.10
100m: 1:43.92
(56.82)
150m: 2:42.86
(58.94)
200m: 3:31.80
(48.94)
6 Aatu Poikkimäki 2008 Vieskan Uimarit +0.81 151 3:33.65 +44.43
50m: 49.51
100m: 1:43.33
(53.82)
150m: 2:48.44
(1:05.11)
200m: 3:33.65
(45.21)
7 Emil Koskela 2008 Vieskan Uimarit +0.77 145 3:36.59 +47.37
50m: 51.79
100m: 1:43.81
(52.02)
150m: 2:48.04
(1:04.23)
200m: 3:36.59
(48.55)
8 Milo Kallio 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.72 143 3:37.59 +48.37
50m: 48.80
100m: 1:43.50
(54.70)
150m: 2:49.64
(1:06.14)
200m: 3:37.59
(47.95)
9 Ian Gonzalez Caton 2008 Aurajoen Uinti +0.89 131 3:44.07 +54.85
50m: 58.62
100m: 1:53.22
(54.60)
150m: 2:56.80
(1:03.58)
200m: 3:44.07
(47.27)
10 Niklas Honkanen 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.83 126 3:47.39 +58.17
50m: 51.24
100m: 1:47.37
(56.13)
150m: 2:59.19
(1:11.82)
200m: 3:47.39
(48.20)
11 Niilo Lehtinen 2009 Aurajoen Uinti +0.74 104 4:01.86 +1:12.64
50m: 1:04.97
100m: 2:06.18
(1:01.21)
150m: 3:10.73
(1:04.55)
200m: 4:01.86
(51.13)
- Amos Korin 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.40 DSQ SW 4.4
Event official at: 27.4.2019 11.34.31
Event 4, 200m Sekauinti P16, P14, P13, P12, P11 P12 - Finaali
Sponsor: X-copy
SJR 2:01.18 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Barcelona, ESP 31.7.1992
SR 1:58.16 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Rooma 11.9.1994
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Leevi Pixa 2007 Helsingfors Simsällskap +0.72 311 2:48.13
50m: 36.04
100m: 1:18.46
(42.42)
150m: 2:09.74
(51.28)
200m: 2:48.13
(38.39)
2 Eelis Lummaa 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.82 237 3:04.21 +16.08
50m: 40.69
100m: 1:27.79
(47.10)
150m: 2:23.37
(55.58)
200m: 3:04.21
(40.84)
3 Julius Linde 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.81 222 3:08.23 +20.10
50m: 42.38
100m: 1:29.11
(46.73)
150m: 2:28.26
(59.15)
200m: 3:08.23
(39.97)
4 Leevi Sammalmaa 2007 Vieskan Uimarit +0.86 221 3:08.48 +20.35
50m: 38.88
100m: 1:28.45
(49.57)
150m: 2:27.84
(59.39)
200m: 3:08.48
(40.64)
5 Juho Kallio 2007 Porin Uimaseura +0.71 217 3:09.43 +21.30
50m: 42.35
100m: 1:29.89
(47.54)
150m: 2:27.18
(57.29)
200m: 3:09.43
(42.25)