Resultater for Hørsholm Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 14:26 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 34.22 | 1:11.02 | |||||
2 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.13 | 1:11.79 | |||||
3 | Thor Andersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 34.97 | 1:12.25 | |||||
4 | Noah El-Nagdy | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 35.98 | 1:15.81 | |||||
5 | Mads Bruhn Aaby | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 37.24 | 1:18.92 | |||||
6 | Nicolai Hertz | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 38.91 | 1:21.43 | |||||
7 | Luca Scharling Pedersen | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | 37.54 | 1:21.56 | |||||
8 | Johan Paaske | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 38.40 | 1:22.55 | |||||
9 | Carl August Scheel | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 39.94 | 1:23.82 | |||||
10 | August Drucker | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 41.46 | 1:26.72 | |||||
11 | Willian Brigsted Vissing | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 42.68 | 1:33.42 | |||||
12 | Emil Tvedergaard Blöndal | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 44.20 | 1:36.70 | |||||
13 | Hugo Krage Lykke | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 47.53 | 1:40.20 | |||||
14 | Nicolaj Semklo | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 44.65 | 1:40.94 | |||||
15 | Robert Nordby | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 48.21 | 1:43.07 | |||||
16 | Benjamin Svensson | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 51.44 | 1:47.14 | |||||
17 | Frederik Milling Poulsen | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 52.55 | 1:51.91 | |||||
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 29.57 | 1:00.74 | |||||
2 | Alexander Halken | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 29.69 | 1:01.88 | |||||
3 | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 30.34 | 1:04.15 | |||||
4 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 30.84 | 1:04.88 | |||||
5 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 31.17 | 1:05.81 | |||||
6 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.06 | 1:05.94 | |||||
7 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 31.40 | 1:06.12 | |||||
8 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 32.12 | 1:06.43 | |||||
9 | Sylvester Wichmann Meisner | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.07 | 1:07.27 | |||||
10 | Alexander Nørby | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 32.52 | 1:08.06 | |||||
11 | Maximillian Udar | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 32.29 | 1:09.04 | |||||
12 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.61 | 1:10.35 | |||||
13 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 34.15 | 1:10.95 | |||||
14 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.68 | 1:12.84 | |||||
15 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.73 | 1:12.94 | |||||
16 | Aksel Bryde Jørgensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.65 | 1:15.18 | |||||
17 | Østen Pedersen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 35.95 | 1:15.64 | |||||
18 | Anton Magnussen | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 36.47 | 1:18.67 | |||||
19 | Emil Weien Ege | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 39.21 | 1:21.93 | |||||
20 | Damian Dembinski-Eker | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 42.20 | 1:28.86 | |||||
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Tullberg | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 26.75 | 55.10 | |||||
2 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.52 | 55.49 | |||||
3 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 27.95 | 58.15 | |||||
4 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 27.81 | 58.93 | |||||
5 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 29.05 | 58.97 | |||||
6 | William Leth | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.76 | 59.96 | |||||
7 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 29.18 | 1:00.14 | |||||
8 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 29.26 | 1:00.54 | |||||
9 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 28.49 | 1:00.59 | |||||
10 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 29.49 | 1:00.97 | |||||
11 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 29.31 | 1:01.31 | |||||
12 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 27.97 | 1:01.39 | |||||
13 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 29.38 | 1:01.43 | |||||
14 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 30.53 | 1:02.04 | |||||
15 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 29.95 | 1:02.20 | |||||
16 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 30.41 | 1:02.90 | |||||
17 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.34 | 1:03.98 | |||||
18 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 31.44 | 1:04.27 | |||||
19 | Emil Gudum Larsen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 32.08 | 1:06.80 | |||||
20 | Sebastian Alexander West | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 31.56 | 1:06.96 | |||||
21 | Asbjørn Olesen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 32.39 | 1:07.95 | |||||
22 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.50 | 1:12.72 | |||||
23 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.04 | 1:12.98 | |||||
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 25.49 | 52.96 | |||||
2 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 26.69 | 54.61 | |||||
3 | Mathias Vestergaard | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.84 | 56.99 | |||||
4 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 27.64 | 57.38 | |||||
5 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 27.35 | 58.52 | |||||
6 | Alexander Stærkær | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 28.75 | 58.73 | |||||
7 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 28.31 | 58.75 | |||||
8 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 27.73 | 58.84 | |||||
9 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 28.23 | 59.66 | |||||
10 | Emil Steenberg | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 30.24 | 1:01.27 | |||||
Løb 9, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 26.24 | 52.74 | |||||
2 | Rasmus Steenberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 26.18 | 53.88 | |||||
3 | Bjørn Sabroe Simonsen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.72 | 1:02.55 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 14:26 |