2020-04-06   07:17:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Student SM

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Student SM
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 13 apr 2019
Gren 1, 4x100m IM Medley Mixed - Final
Sponsor: Swebar
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 TIF 1 27 Teknologkårens IF LTH 4:16.16
Viktor Kertesz 1996 -.-- 28.10 1:02.21 1:02.21
Jonas Holmström 1992 AH1392 +0.13 25.84 56.79 1:59.00
Lina Rosvall 1997 AC2897 +0.33 31.44 1:09.44 3:08.44
Alba Forés 1998 AI5298 +0.28 30.12 1:07.72 4:16.16
2 Linköping 1 26 Linköpings Universitets AIF SS 4:18.27 +2.11
Johannes Ålander 1995 AC7995 -.-- 29.21 1:03.28 1:03.28
Anton Andersson 1993 AC1593 +0.10 25.78 57.24 2:00.52
Louise Ranevi 1999 AI3299 +0.31 31.49 1:07.71 3:08.23
Lina Berggren 1998 AB7698 +0.22 32.97 1:10.04 4:18.27
3 Uttrarna lag 1 26 Chalmers Studentkår IS 4:23.71 +7.55
Rebecca Håkansson 1996 AV3296 -.-- 29.89 1:05.42 1:05.42
Sofie Sjöberg 1994 BV0494 +1.77 34.61 1:14.13 2:19.55
Lucas Thomée 1993 AE3193 +0.47 26.81 1:01.66 3:21.21
Johan Andersson 1995 AB9595 +0.29 27.98 1:02.50 4:23.71
4 Uttrarna lag 2 25 Chalmers Studentkår IS 4:41.96 +25.80
Nike Kruners 1996 AN3496 -.-- 31.08 1:11.10 1:11.10
Linnea Wranå 1998 AO1898 -.-- 32.04 1:12.13 2:23.23
Saurabh Santosh Vernekar 1994 -.-- 28.67 1:06.73 3:29.96
Tobias Krüger 1998 -.-- 31.26 1:12.00 4:41.96
- TIF 2 27 Teknologkårens IF LTH DSQ
Philip Björklund 1992 AG2192 -.-- 30.28 1:05.13 1:05.13
Lisa Rigby 1994 AG3294 +0.23 31.21 1:10.27 2:15.40
Cassandra Tran 1997 AN5697 +0.17 30.72 1:10.10 3:25.50
Jakob Svensson 1992 AT9992 -0.44
2019-04-16 20:47:21 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Student SM
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 13 apr 2019
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mika Persson 1998 Teknologkårens IF LTH +0.68 670 24.91
2 Emil Möller 1994 Teknologkårens IF LTH +0.69 635 25.35 +0.44
3 Fabian Steen 1996 Chalmers Studentkår IS +0.69 623 25.52 +0.61
4 John Olsson 1995 Halmstads SIF +0.78 25.73 +0.82
5 Eric Witt 1994 Teknologkårens IF LTH -.-- 599 25.86 +0.95
6 Efrem Ghirmai 1996 Chalmers Studentkår IS +0.66 591 25.97 +1.06
7 Robin Sandgren 1997 Halmstads SIF +0.64 583 26.09 +1.18
8 Hugo Ingelhammar 1991 Linköpings Universitets AIF SS +0.72 561 26.42 +1.51
9 Lucas Thomée 1993 Chalmers Studentkår IS -.-- 557 26.48 +1.57
10 Pontus Jörgensen 1994 Chalmers Studentkår IS +0.71 495 27.55 +2.64
11 Petter Lindahl 1990 Teknologkårens IF LTH +0.68 481 27.82 +2.91
12 Timmie Rydberg 1996 Halmstads SIF +0.69 479 27.86 +2.95
13 Alfred Lindén 1997 Chalmers Studentkår IS +0.74 470 28.02 +3.11
14 Niklas Inde 1993 Teknologkårens IF LTH +0.73 468 28.07 +3.16
15 Johannes Lampela 1992 Chalmers Studentkår IS +0.77 467 28.08 +3.17
16 Johan Staflund 1997 KTH SIM -.-- 458 28.27 +3.36
17 Max Johansson 1994 Teknologkårens IF LTH +0.71 418 29.14 +4.23
18 Jakob Helman 1996 Teknologkårens IF LTH +0.74 399 29.61 +4.70
19 David Larsson 1996 Linköpings Universitets AIF SS +0.80 397 29.65 +4.74
20 Saurabh Santosh Vernekar 1994 Chalmers Studentkår IS +0.79 396 29.68 +4.77
21 Réan Kremer 1996 Chalmers Studentkår IS +0.79 360 30.63 +5.72
22 Carl Schiller 1997 KTH SIM -.-- 336 31.33 +6.42
23 Gabriel Rydén 1995 Teknologkårens IF LTH +0.79 31.51 +6.60
24 Lorenzo Servedio 1994 KTH SIM +0.88 313 32.10 +7.19
25 Jayesh Khatri 1993 Chalmers Studentkår IS +0.84 182 38.44 +13.53
- Jonathan Florguin 1987 Teknologkårens IF LTH +0.77 DSQ
Grenen officiell:  2019-04-13 10:23:20
2019-04-15 19:13:31 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Student SM
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 13 apr 2019
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alba Forés 1998 Teknologkårens IF LTH +0.66 588 29.09
2 Nike Kruners 1996 Chalmers Studentkår IS +0.73 542 29.90 +0.81
3 Louise Ranevi 1999 Linköpings Universitets AIF SS +0.69 532 30.08 +0.99
4 Karolina Näsén 1996 KTH SIM +0.67 527 30.17 +1.08
5 Annie Myrlander 1995 Linköpings Universitets AIF SS +0.76 519 30.33 +1.24
5 Cassandra Tran 1997 Teknologkårens IF LTH +0.67 519 30.33 +1.24
7 Kajsa Krämer 1993 Linköpings Universitets AIF SS -.-- 510 30.51 +1.42
8 Lisa Rigby 1994 Teknologkårens IF LTH +0.78 508 30.54 +1.45
9 Christina Ekstedt 1996 Chalmers Studentkår IS +0.82 465 31.45 +2.36
10 Marie Hanson 1997 Linköpings Universitets AIF SS +0.64 31.56 +2.47
11 Elin Berggren 1996 Linköpings Universitets AIF SS +0.73 459 31.59 +2.50
12 Felicia Nilsson 1995 Teknologkårens IF LTH +0.73 433 32.21 +3.12
13 Johanna Andersson 1996 Chalmers Studentkår IS -.-- 430 32.29 +3.20
14 Thelma Jöhncke 1999 KTH SIM +0.77 378 33.69 +4.60
15 Isabell Norstedt 1995 Teknologkårens IF LTH -.-- 373 33.86 +4.77
16 Nathalie Lindh 1998 Teknologkårens IF LTH +0.76 282 37.14 +8.05
Grenen officiell:  2019-04-13 10:28:31
2019-04-13 10:54:39 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Student SM
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 13 apr 2019
Gren 4, 50m Frisim Herrar - Final
Sponsor: Malmsten, Swebar
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonas Holmström 1992 Teknologkårens IF LTH +0.66 710 22.71
2 Fabian Steen 1996 Chalmers Studentkår IS +0.68 617 23.79 +1.08
3 Mika Persson 1998 Teknologkårens IF LTH +0.70 603 23.97 +1.26
4 Pontus Palmqvist 1991 Halmstads SIF -.-- 596 24.07 +1.36
5 Hugo Cedervall 1997 Linköpings Universitets AIF SS +0.67 592 24.12 +1.41
6 Efrem Ghirmai 1996 Chalmers Studentkår IS +0.63 577 24.33 +1.62
7 Viktor Kertesz 1996 Teknologkårens IF LTH +0.69 557 24.62 +1.91
8 Eric Witt 1994 Teknologkårens IF LTH +0.68 553 24.67 +1.96
9 David Schön Svensson 1993 Halmstads SIF +0.68 548 24.75 +2.04
10 David Lind 1994 Teknologkårens IF LTH +0.68 547 24.76 +2.05
11 Robin Sandgren 1997 Halmstads SIF -.-- 545 24.80 +2.09
12 Mikael Blum 1995 Chalmers Studentkår IS +0.68 540 24.87 +2.16
13 Gustav Thorstrand 1994 Teknologkårens IF LTH +0.79 526 25.09 +2.38
14 Johannes Ålander 1995 Linköpings Universitets AIF SS +0.73 520 25.18 +2.47
15 Rasmus Nieminen 1997 Linköpings Universitets AIF SS +0.71 514 25.29 +2.58
16 Jakob Sundén 1995 Halmstads SIF +0.68 512 25.32 +2.61
17 Sten Ludvigsson 1998 Teknologkårens IF LTH +0.78 488 25.72 +3.01
18 Johannes Lampela 1992 Chalmers Studentkår IS +0.78 485 25.77 +3.06
19 Alfred Lindén 1997 Chalmers Studentkår IS -.-- 479 25.89 +3.18
20 Jens Jacob Aabel Nordkvist 1995 Teknologkårens IF LTH +0.74 476 25.93 +3.22
21 Mårten Petersson 1998 Teknologkårens IF LTH +0.78 467 26.11 +3.40
22 Markus Wellmann 1996 KTH SIM +0.72 466 26.13 +3.42
23 Max Johansson 1994 Teknologkårens IF LTH +0.70 451 26.41 +3.70
24 Erik Öjstedt 1995 Teknologkårens IF LTH +0.66 449 26.45 +3.74
25 Petter Lindahl 1990 Teknologkårens IF LTH +0.67 437 26.68 +3.97
26 Måns Tangvald 1995 Chalmers Studentkår IS +0.69 26.79 +4.08
27 Jakob Svensson 1992 Teknologkårens IF LTH +0.83 427 26.89 +4.18
28 Christian Stigsson 1992 Teknologkårens IF LTH +0.76 410 27.27 +4.56
29 Tobias Krüger 1998 Chalmers Studentkår IS -.-- 409 27.29 +4.58
30 Filipp Lernbo 1998 Teknologkårens IF LTH +0.75 391 27.69 +4.98
31 Erik Rådman 1993 Chalmers Studentkår IS +0.83 27.74 +5.03
32 Marco Ramos 1993 Chalmers Studentkår IS -.-- 371 28.18 +5.47
33 Carl Schiller 1997 KTH SIM +0.69 356 28.57 +5.86
34 Milan Sava 1997 Teknologkårens IF LTH +0.78 355 28.61 +5.90
35 Max Tangvald 1993 Teknologkårens IF LTH -.-- 350 28.74 +6.03
36 Lorenzo Servedio 1994 KTH SIM +0.86 347 28.82 +6.11
37 Réan Kremer 1996 Chalmers Studentkår IS +0.79 328 29.37 +6.66
38 David Fransson 1997 Teknologkårens IF LTH +0.72 321 29.57 +6.86
39 Arvid Björemark 1995 Chalmers Studentkår IS +0.76 267 31.44 +8.73
40 Jonathan Florguin 1987 Teknologkårens IF LTH +0.80 262 31.66 +8.95
41 Karl Karlsson 1998 Teknologkårens IF LTH -.-- 223 33.37 +10.66
42 Akiho Tamura 1989 Chalmers Studentkår IS +0.83 222 33.44 +10.73
43 Jayesh Khatri 1993 Chalmers Studentkår IS +1.72 36.19 +13.48
44 Oskar Friedrichsen 1996 Chalmers Studentkår IS -.-- 171 36.44 +13.73
45 David Erlandsson 1993 Teknologkårens IF LTH +0.82 38.45 +15.74
- Johan Staflund 1997 KTH SIM -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-04-13 10:40:32
2019-04-13 11:26:06 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Student SM
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 13 apr 2019
Gren 5, 50m Frisim Damer - Final
Sponsor: Malmsten, Swebar
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Rebecca Håkansson 1996 Chalmers Studentkår IS +0.71 580 27.49
2 Frida Börnfors 1994 Teknologkårens IF LTH +0.76 578 27.52 +0.03
3 Alba Forés 1998 Teknologkårens IF LTH -.-- 575 27.57 +0.08
4 Linnea Almqvist 1991 Teknologkårens IF LTH +0.68 566 27.71 +0.22
5 Nike Kruners 1996 Chalmers Studentkår IS +0.72 553 27.93 +0.44
6 Louise Hjalmarsson 1997 Linköpings Universitets AIF SS +0.76 28.12 +0.63
7 Sofie Sjöberg 1994 Chalmers Studentkår IS -.-- 518 28.55 +1.06
8 Elsa Ericsson 1995 KTH SIM +0.70 511 28.68 +1.19
9 Lisa Rigby 1994 Teknologkårens IF LTH +0.79 501 28.87 +1.38
10 Linnea Magnusson 1996 Teknologkårens IF LTH +0.74 499 28.90 +1.41
11 Marie Hanson 1997 Linköpings Universitets AIF SS +0.71 484 29.19 +1.70
12 Karolina Näsén 1996 KTH SIM +0.71 29.31 +1.82
13 Linnea Wranå 1998 Chalmers Studentkår IS +0.69 477 29.33 +1.84
14 Lina Berggren 1998 Linköpings Universitets AIF SS +0.70 477 29.34 +1.85
15 Elin Berggren 1996 Linköpings Universitets AIF SS +0.74 473 29.41 +1.92
16 Christina Ekstedt 1996 Chalmers Studentkår IS -.-- 449 29.93 +2.44
17 Alma Dahlberg 1996 Teknologkårens IF LTH +0.76 446 29.99 +2.50
18 Johanna Andersson 1996 Chalmers Studentkår IS +0.75 30.21 +2.72
19 Thelma Jöhncke 1999 KTH SIM +0.76 423 30.54 +3.05
20 Maria Beck-Friis Lundholm 1994 Linköpings Universitets AIF SS +0.75 421 30.58 +3.09
21 Hanna Liljegren 1998 Teknologkårens IF LTH +0.78 397 31.18 +3.69
22 Isabell Norstedt 1995 Teknologkårens IF LTH +0.72 394 31.27 +3.78
23 Elin Önnestam 1996 Teknologkårens IF LTH -.-- 302 34.15 +6.66
24 Johanna Hjalte 1994 Teknologkårens IF LTH +0.58 34.26 +6.77
25 Anna Sundelin 1997 Teknologkårens IF LTH +0.74 221 37.87 +10.38
26 Amalia Larsson Hurtig 1995 Teknologkårens IF LTH +1.00 169 41.43 +13.94
- Nathalie Lindh 1998 Teknologkårens IF LTH -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-04-13 10:48:30
2019-04-16 20:47:27 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Student SM
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 13 apr 2019
Gren 6, 100m Medley Herrar - Final
Sponsor: Freker
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Andersson 1993 Linköpings Universitets AIF SS +0.71 665 57.62
50m: 26.22
100m: 57.62
(31.40)
2 Gustaf Mild 1997 Teknologkårens IF LTH +0.70 548 1:01.43 +3.81
50m: 29.03
100m: 1:01.43
(32.40)
3 Johan Andersson 1995 Chalmers Studentkår IS +0.68 512 1:02.87 +5.25
50m: 28.88
100m: 1:02.87
(33.99)
4 Gustav Thorstrand 1994 Teknologkårens IF LTH +0.74 493 1:03.63 +6.01
50m: 29.70
100m: 1:03.63
(33.93)
5 Pontus Jörgensen 1994 Chalmers Studentkår IS +0.71 476 1:04.38 +6.76
50m: 29.37
100m: 1:04.38
(35.01)
6 Dominic Rivest 2000 KTH SIM +0.71 1:07.76 +10.14
50m: 31.95
100m: 1:07.76
(35.81)
7 Niklas Inde 1993 Teknologkårens IF LTH +0.71 390 1:08.84 +11.22
50m: 30.68
100m: 1:08.84
(38.16)
8 Carl Schiller 1997 KTH SIM +0.73 329 1:12.86 +15.24
50m: 33.55
100m: 1:12.86
(39.31)
9 Tobias Krüger 1998 Chalmers Studentkår IS +0.79 309 1:14.39 +16.77
50m: 34.37
100m: 1:14.39
(40.02)
10 Karl Karlsson 1998 Teknologkårens IF LTH +0.96 174 1:30.01 +32.39
50m: 40.40
100m: 1:30.01
(49.61)
- Saurabh Santosh Vernekar 1994 Chalmers Studentkår IS -.-- DNS
- Gabriel Rydén 1995 Teknologkårens IF LTH -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-04-13 11:03:25
2019-04-16 20:47:31 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Student SM
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 13 apr 2019
Gren 7, 100m Medley Damer - Final
Sponsor: Freker
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Rebecca Håkansson 1996 Chalmers Studentkår IS +0.74 628 1:05.98
50m: 30.43
100m: 1:05.98
(35.55)
2 Louise Ranevi 1999 Linköpings Universitets AIF SS +0.69 570 1:08.15 +2.17
50m: 32.63
100m: 1:08.15
(35.52)
3 Lina Rosvall 1997 Teknologkårens IF LTH +0.70 555 1:08.76 +2.78
50m: 31.76
100m: 1:08.76
(37.00)
4 Thelma Jöhncke 1999 KTH SIM +0.79 373 1:18.49 +12.51
50m: 36.61
100m: 1:18.49
(41.88)
- Sofia Johannesson 1996 Teknologkårens IF LTH -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-04-13 11:06:16
2019-04-13 11:06:24 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Student SM
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 13 apr 2019
Gren 8, 4x50m Medley Herrar - Final
Sponsor: Fazer
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Halmstad 1 28 Halmstads SIF 638 1:45.01
Pontus Palmqvist 1991 AV7391 +0.71 26.60 26.60
Max Ackermann 1995 AN8195 +0.13 29.10 55.70
John Olsson 1995 AG0795 +0.26 25.10 1:20.80
David Schön Svensson 1993 AD8993 +0.12 24.21 1:45.01
2 TIF 1 27 Teknologkårens IF LTH 632 1:45.35 +0.34
Emil Möller 1994 AJ5994 +0.69 27.64 27.64
Viktor Kertesz 1996 +0.22 30.39 58.03
Mika Persson 1998 AM7798 +0.44 25.15 1:23.18
Jonas Holmström 1992 AH1392 +0.05 22.17 1:45.35
3 Linköping 1 28 Linköpings Universitets AIF SS 564 1:49.46 +4.45
Anton Andersson 1993 AC1593 +0.66 27.83 27.83
Johannes Ålander 1995 AC7995 +0.23 32.02 59.85
Hugo Ingelhammar 1991 AN3791 +0.14 25.52 1:25.37
Hugo Cedervall 1997 AA0197 +0.27 24.09 1:49.46
4 Uttrarna lag 1 26 Chalmers Studentkår IS 558 1:49.83 +4.82
Lucas Thomée 1993 AE3193 +0.67 27.80 27.80
Johan Andersson 1995 AB9595 +0.28 31.70 59.50
Efrem Ghirmai 1996 AC1396 +0.25 25.80 1:25.30
Mikael Blum 1995 AC0595 +0.07 24.53 1:49.83
5 TIF 2 25 Teknologkårens IF LTH 522 1:52.27 +7.26
Sten Ludvigsson 1998 AO9998 +0.65 28.96 28.96
Gustaf Mild 1997 AE6397 +0.44 31.05 1:00.01
Gustav Thorstrand 1994 AL2994 -0.04 27.14 1:27.15
David Lind 1994 AK6994 +0.30 25.12 1:52.27
6 Uttrarna lag 2 25 Chalmers Studentkår IS 490 1:54.70 +9.69
Saurabh Santosh Vernekar 1994 +0.71 30.17 30.17
Pontus Jörgensen 1994 AB9794 +0.14 32.28 1:02.45
Fabian Steen 1996 AH9596 +0.44 26.69 1:29.14
Alfred Lindén 1997 AN6797 +0.52 25.56 1:54.70
7 TIF 3 29 Teknologkårens IF LTH 449 1:58.08 +13.07
Mårten Petersson 1998 AK8998 +0.82 31.39 31.39
Jakob Helman 1996 AU1396 +0.64 34.57 1:05.96
Petter Lindahl 1990 AB4990 +0.20 27.36 1:33.32
David Lind 1994 AK6994 +0.18 24.76 1:58.08
8 KTH 1 23 KTH SIM 403 2:02.42 +17.41
Markus Wellmann 1996 +0.70 30.87 30.87
Dominic Rivest 2000 +0.14 34.16 1:05.03
Johan Staflund 1997 AE7197 +0.69 28.45 1:33.48
Carl Schiller 1997 AE1197 +0.47 28.94 2:02.42
9 Uttrarna lag 3 26 Chalmers Studentkår IS 292 2:16.23 +31.22
Tobias Krüger 1998 +0.76 34.52 34.52
Jayesh Khatri 1993 +0.27 42.40 1:16.92
Måns Tangvald 1995 AN3595 +0.19 30.05 1:46.97
Réan Kremer 1996 +0.62 29.26 2:16.23
10 Electro Seamen Strikes Back 27 Chalmers Studentkår IS 238 2:25.92 +40.91
Oskar Friedrichsen 1996 +0.82 51.52 51.52
Marco Ramos 1993 AD7193 35.06 1:26.58
Johannes Lampela 1992 AN4392 +0.12 28.02 1:54.60
Arvid Björemark 1995 +0.43 31.32 2:25.92
2019-04-13 11:16:50 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Student SM
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 13 apr 2019
Gren 9, 4x50m Medley Damer - Final
Sponsor: Fazer
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 TIF 1 25 Teknologkårens IF LTH 594 2:02.80
Cassandra Tran 1997 AN5697 +0.71 31.62 31.62
Lina Rosvall 1997 AC2897 +0.23 35.57 1:07.19
Alba Forés 1998 AI5298 +0.34 28.73 1:35.92
Frida Börnfors 1994 AP9494 +0.19 26.88 2:02.80
2 Linköping 1 26 Linköpings Universitets AIF SS 576 2:04.08 +1.28
Kajsa Krämer 1993 AH6693 +0.72 33.14 33.14
Louise Ranevi 1999 AI3299 +0.21 33.65 1:06.79
Annie Myrlander 1995 AB5295 +0.18 29.68 1:36.47
Louise Hjalmarsson 1997 AV8697 +0.40 27.61 2:04.08
3 Uttrarna lag 1 25 Chalmers Studentkår IS 524 2:08.07 +5.27
Rebecca Håkansson 1996 AV3296 +0.64 31.08 31.08
Christina Ekstedt 1996 AM2296 +0.25 37.26 1:08.34
Johanna Andersson 1996 AW4496 +0.34 31.59 1:39.93
Sofie Sjöberg 1994 BV0494 +0.16 28.14 2:08.07
4 Linköping 2 25 Linköpings Universitets AIF SS 498 2:10.28 +7.48
Elin Berggren 1996 AG5296 +0.72 34.63 34.63
Lina Berggren 1998 AB7698 +0.03 33.82 1:08.45
Marie Hanson 1997 AE5297 +0.17 31.67 1:40.12
Maria Beck-Friis Lundholm 1994 AE2694 +0.33 30.16 2:10.28
5 TIF 2 28 Teknologkårens IF LTH 475 2:12.28 +9.48
Lisa Rigby 1994 AG3294 +0.76 33.19 33.19
Johanna Andersson 1997 AC8497 +0.47 38.94 1:12.13
Linnea Almqvist 1991 BS1891 +0.24 31.53 1:43.66
Linnea Magnusson 1996 AG6296 +0.13 28.62 2:12.28
6 TIF 3 24 Teknologkårens IF LTH 351 2:26.35 +23.55
Elin Önnestam 1996 BO2896 +0.69 38.52 38.52
Anna Sundelin 1997 AV8897 +0.29 45.49 1:24.01
Felicia Nilsson 1995 BK3295 +0.40 31.86 1:55.87
Hanna Liljegren 1998 AM7898 +0.23 30.48 2:26.35
2019-04-13 11:20:12 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Student SM
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 13 apr 2019
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar - Final
Sponsor: Malmsten, Fazer
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Max Ackermann 1995 Halmstads SIF +0.65 638 29.32
2 Mika Persson 1998 Teknologkårens IF LTH +0.71 620 29.61 +0.29
3 Emil Möller 1994 Teknologkårens IF LTH +0.73 537 31.05 +1.73
4 Tobias Henriksson 1996 Teknologkårens IF LTH +0.67 532 31.16 +1.84
5 Gustaf Mild 1997 Teknologkårens IF LTH +0.63 524 31.31 +1.99
6 Johan Andersson 1995 Chalmers Studentkår IS +0.66 505 31.69 +2.37
7 Pontus Jörgensen 1994 Chalmers Studentkår IS +0.72 32.24 +2.92
8 Jens Jacob Aabel Nordkvist 1995 Teknologkårens IF LTH +0.74 468 32.50 +3.18
9 Jakob Sundén 1995 Halmstads SIF +0.70 466 32.55 +3.23
10 Erik Öjstedt 1995 Teknologkårens IF LTH +0.67 454 32.84 +3.52
11 Johannes Lampela 1992 Chalmers Studentkår IS +0.79 442 33.14 +3.82
12 Max Johansson 1994 Teknologkårens IF LTH +0.73 33.29 +3.97
13 Dominic Rivest 2000 KTH SIM +0.68 434 33.34 +4.02
14 Lucas Thomée 1993 Chalmers Studentkår IS +0.69 421 33.67 +4.35
15 Johan Staflund 1997 KTH SIM +0.75 398 34.31 +4.99
16 Jakob Helman 1996 Teknologkårens IF LTH +0.73 394 34.44 +5.12
17 Tobias Krüger 1998 Chalmers Studentkår IS +0.81 34.74 +5.42
18 David Fransson 1997 Teknologkårens IF LTH +0.71 368 35.21 +5.89
19 Marco Ramos 1993 Chalmers Studentkår IS +0.77 361 35.43 +6.11
20 Max Tangvald 1993 Teknologkårens IF LTH +0.77 351 35.77 +6.45
21 David Larsson 1996 Linköpings Universitets AIF SS +0.88 346 35.96 +6.64
22 Milan Sava 1997 Teknologkårens IF LTH +0.77 323 36.77 +7.45
23 Karl Karlsson 1998 Teknologkårens IF LTH +0.86 188 44.04 +14.72
- Alfred Lindén 1997 Chalmers Studentkår IS -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-04-13 11:50:04
2019-04-15 19:16:27 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Student SM
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 13 apr 2019
Gren 11, 50m Bröstsim Damer - Final
Sponsor: Malmsten, Fazer
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Ranevi 1999 Linköpings Universitets AIF SS +0.70 628 33.44
2 Rebecca Håkansson 1996 Chalmers Studentkår IS +0.70 577 34.39 +0.95
3 Lina Berggren 1998 Linköpings Universitets AIF SS +0.71 574 34.45 +1.01
4 Frida Börnfors 1994 Teknologkårens IF LTH +0.76 569 34.55 +1.11
5 Lina Rosvall 1997 Teknologkårens IF LTH +0.70 549 34.97 +1.53
6 Maria Beck-Friis Lundholm 1994 Linköpings Universitets AIF SS +0.71 399 38.88 +5.44
7 Johanna Andersson 1997 Teknologkårens IF LTH +0.83 390 39.18 +5.74
8 Lisa Grönlund 1994 Teknologkårens IF LTH +0.71 349 40.67 +7.23
9 Anna Sundelin 1997 Teknologkårens IF LTH +0.75 253 45.24 +11.80
- Karolina Näsén 1996 KTH SIM -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-04-13 11:53:53
2019-04-13 12:17:57 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Student SM
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 13 apr 2019
Gren 12, 100m Frisim Herrar - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonas Holmström 1992 Teknologkårens IF LTH +0.71 751 49.42
50m: 23.98
100m: 49.42
(25.44)
2 Hugo Cedervall 1997 Linköpings Universitets AIF SS +0.63 619 52.71 +3.29
50m: 25.45
100m: 52.71
(27.26)
3 Anton Andersson 1993 Linköpings Universitets AIF SS +0.69 618 52.75 +3.33
50m: 25.65
100m: 52.75
(27.10)
4 Robin Sandgren 1997 Halmstads SIF +0.64 564 54.37 +4.95
50m: 26.31
100m: 54.37
(28.06)
5 Philip Björklund 1992 Teknologkårens IF LTH +0.70 536 55.29 +5.87
50m: 26.46
100m: 55.29
(28.83)
6 Gustav Thorstrand 1994 Teknologkårens IF LTH +0.72 534 55.36 +5.94
50m: 26.51
100m: 55.36
(28.85)
7 Rasmus Nieminen 1997 Linköpings Universitets AIF SS +0.75 523 55.77 +6.35
50m: 26.48
100m: 55.77
(29.29)
8 Eric Witt 1994 Teknologkårens IF LTH +0.71 521 55.82 +6.40
50m: 26.16
100m: 55.82
(29.66)
9 Hugo Ingelhammar 1991 Linköpings Universitets AIF SS +0.77 520 55.86 +6.44
50m: 26.45
100m: 55.86
(29.41)
10 Gustaf Mild 1997 Teknologkårens IF LTH +0.70 505 56.43 +7.01
50m: 27.33
100m: 56.43
(29.10)
11 Erik Öjstedt 1995 Teknologkårens IF LTH +0.68 460 58.19 +8.77
50m: 27.35
100m: 58.19
(30.84)
12 Petter Lindahl 1990 Teknologkårens IF LTH +0.75 444 58.87 +9.45
50m: 27.53
100m: 58.87
(31.34)
13 Erik Rådman 1993 Chalmers Studentkår IS +0.87 392 1:01.40 +11.98
50m: 29.26
100m: 1:01.40
(32.14)
14 Carl Schiller 1997 KTH SIM +0.71 344 1:04.10 +14.68
50m: 30.14
100m: 1:04.10
(33.96)
15 Max Tangvald 1993 Teknologkårens IF LTH +0.75 289 1:07.94 +18.52
50m: 31.48
100m: 1:07.94
(36.46)
- David Lind 1994 Teknologkårens IF LTH -.-- DNS
- Viktor Kertesz 1996 Teknologkårens IF LTH -.-- DNS
- Tobias Krüger 1998 Chalmers Studentkår IS -.-- DNS
- Måns Tangvald 1995 Chalmers Studentkår IS -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-04-13 12:02:30
2019-04-13 12:19:42 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Student SM
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 13 apr 2019
Gren 13, 100m Frisim Damer - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Rebecca Håkansson 1996 Chalmers Studentkår IS +0.74 607 59.34
50m: 28.72
100m: 59.34
(30.62)
2 Louise Hjalmarsson 1997 Linköpings Universitets AIF SS +0.74 547 1:01.41 +2.07
50m: 29.67
100m: 1:01.41
(31.74)
3 Linnea Almqvist 1991 Teknologkårens IF LTH +0.69 529 1:02.10 +2.76
50m: 30.22
100m: 1:02.10
(31.88)
4 Sofie Sjöberg 1994 Chalmers Studentkår IS +0.71 520 1:02.48 +3.14
50m: 29.63
100m: 1:02.48
(32.85)
5 Elsa Ericsson 1995 KTH SIM +0.73 519 1:02.49 +3.15
50m: 30.16
100m: 1:02.49
(32.33)
6 Thelma Jöhncke 1999 KTH SIM +0.77 420 1:07.06 +7.72
50m: 31.67
100m: 1:07.06
(35.39)
7 Maria Beck-Friis Lundholm 1994 Linköpings Universitets AIF SS +0.75 361 1:10.57 +11.23
50m: 32.15
100m: 1:10.57
(38.42)
Grenen officiell:  2019-04-13 12:07:21
2019-04-13 12:20:13 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Student SM
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 13 apr 2019
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar - Final
Sponsor: Freker, Swebar
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Pontus Palmqvist 1991 Halmstads SIF +0.72 582 26.60
2 Efrem Ghirmai 1996 Chalmers Studentkår IS +0.64 555 27.03 +0.43
3 John Olsson 1995 Halmstads SIF +0.71 541 27.26 +0.66
4 Lucas Thomée 1993 Chalmers Studentkår IS +0.66 489 28.20 +1.60
5 Sten Ludvigsson 1998 Teknologkårens IF LTH +0.65 467 28.63 +2.03
6 Saurabh Santosh Vernekar 1994 Chalmers Studentkår IS +0.56 451 28.96 +2.36
7 Rasmus Nieminen 1997 Linköpings Universitets AIF SS +0.68 405 30.01 +3.41
8 David Lind 1994 Teknologkårens IF LTH +0.73 403 30.06 +3.46
9 Markus Wellmann 1996 KTH SIM +0.72 368 31.00 +4.40
10 Jakob Svensson 1992 Teknologkårens IF LTH +0.70 367 31.03 +4.43
11 Filipp Lernbo 1998 Teknologkårens IF LTH +0.74 326 32.27 +5.67
12 David Larsson 1996 Linköpings Universitets AIF SS +0.81 301 33.15 +6.55
13 Carl Schiller 1997 KTH SIM +0.71 285 33.73 +7.13
14 Lorenzo Servedio 1994 KTH SIM +0.72 244 35.54 +8.94
15 Gabriel Rydén 1995 Teknologkårens IF LTH +0.79 224 36.54 +9.94
16 Karl Karlsson 1998 Teknologkårens IF LTH +0.92 144 42.36 +15.76
- Emil Möller 1994 Teknologkårens IF LTH -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-04-13 12:24:54
2019-04-13 12:25:55 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Student SM
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 13 apr 2019
Gren 15, 50m Ryggsim Damer - Final
Sponsor: Freker, Swebar
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Rebecca Håkansson 1996 Chalmers Studentkår IS +0.70 589 30.61
2 Nike Kruners 1996 Chalmers Studentkår IS +0.74 530 31.71 +1.10
3 Linnea Wranå 1998 Chalmers Studentkår IS +0.66 508 32.16 +1.55
4 Elsa Ericsson 1995 KTH SIM +0.73 472 32.96 +2.35
5 Kajsa Krämer 1993 Linköpings Universitets AIF SS +0.69 466 33.10 +2.49
6 Cassandra Tran 1997 Teknologkårens IF LTH +0.65 34.10 +3.49
7 Alma Dahlberg 1996 Teknologkårens IF LTH +0.74 361 36.02 +5.41
8 Hanna Liljegren 1998 Teknologkårens IF LTH +0.72 354 36.28 +5.67
9 Elin Önnestam 1996 Teknologkårens IF LTH +0.71 285 38.97 +8.36
- Felicia Nilsson 1995 Teknologkårens IF LTH -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-04-13 12:28:33
2019-04-16 20:47:37 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Student SM
Arrangör:
Plats: Högevallsbadet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 apr 2019 till den 13 apr 2019
Gren 16, 6x50m Frisim Mixed - Final
Sponsor: Fazer
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Linköping 1 26 Linköpings Universitets AIF SS 2:34.96
Anton Andersson 1993 AC1593 +0.69 24.36 24.36
Hugo Cedervall 1997 AA0197 +0.25 23.82 48.18
Johannes Ålander 1995 AC7995 +0.22 24.61 1:12.79
Annie Myrlander 1995 AB5295 +0.12 27.48 1:40.27
Louise Ranevi 1999 AI3299 +0.16 27.22 2:07.49
Louise Hjalmarsson 1997 AV8697 +0.35 27.47 2:34.96
2 Uttrarna lag 1 25 Chalmers Studentkår IS 2:35.74 +0.78
Efrem Ghirmai 1996 AC1396 +0.67 24.35 24.35
Sofie Sjöberg 1994 BV0494 +0.25 28.15 52.50
Nike Kruners 1996 AN3496 +0.33 27.67 1:20.17
Rebecca Håkansson 1996 AV3296 +0.39 27.66 1:47.83
Fabian Steen 1996 AH9596 +0.45 23.75 2:11.58
Mikael Blum 1995 AC0595 +0.21 24.16 2:35.74
3 TIF 2 27 Teknologkårens IF LTH 2:37.79 +2.83
Viktor Kertesz 1996 +0.70 24.79 24.79
David Lind 1994 AK6994 +0.18 24.28 49.07
Linnea Magnusson 1996 AG6296 +0.35 28.42 1:17.49
Lisa Rigby 1994 AG3294 +0.22 27.46 1:44.95
Cassandra Tran 1997 AN5697 +0.18 28.14 2:13.09
Philip Björklund 1992 AG2192 +0.27 24.70 2:37.79
4 Linköping 2 28 Linköpings Universitets AIF SS 2:43.75 +8.79
Hugo Ingelhammar 1991 AN3791 +0.73 24.92 24.92
Rasmus Nieminen 1997 AC5597 +0.19 25.36 50.28
David Larsson 1996 AH7196 +0.32 27.54 1:17.82
Elin Berggren 1996 AG5296 +0.17 29.00 1:46.82
Kajsa Krämer 1993 AH6693 +0.28 28.30 2:15.12
Marie Hanson 1997 AE5297 +0.34 28.63 2:43.75
5 TIF 3 25 Teknologkårens IF LTH 2:46.29 +11.33
Gustav Thorstrand 1994 AL2994 +0.75 25.09 25.09
Sten Ludvigsson 1998 AO9998 +0.38 25.56 50.65
Alma Dahlberg 1996 AI0896 +0.54 30.93 1:21.58
Lina Rosvall 1997 AC2897 +0.23 29.13 1:50.71
Felicia Nilsson 1995 BK3295 +0.56 30.27 2:20.98
Gustaf Mild 1997 AE6397 +0.19 25.31 2:46.29
6 Uttrarna lag 2 26 Chalmers Studentkår IS 2:47.65 +12.69
Pontus Jörgensen 1994 AB9794 +0.71 26.11 26.11
Johanna Andersson 1996 AW4496 +0.38 29.80 55.91
Christina Ekstedt 1996 AM2296 +0.28 29.45 1:25.36
Linnea Wranå 1998 AO1898 +0.01 28.38 1:53.74
Erik Rådman 1993 AW1593 +0.30 27.65 2:21.39
Måns Tangvald 1995 AN3595 +0.25 26.26 2:47.65
7 KTH 1 25 KTH SIM 2:49.26 +14.30
Markus Wellmann 1996 +0.73 26.22 26.22
Johan Staflund 1997 AE7197 +0.50 27.28 53.50
Lorenzo Servedio 1994 +1.30 28.34 1:21.84
Karolina Näsén 1996 AO0296 +0.42 28.51 1:50.35
Thelma Jöhncke 1999 AN5699 +1.29 30.10 2:20.45
Elsa Ericsson 1995 AI0895 +0.28 28.81 2:49.26
8 TIF 4 29 Teknologkårens IF LTH 2:57.30 +22.34
Petter Lindahl 1990 AB4990 +0.72 26.98 26.98
Jakob Svensson 1992 AT9992 -0.01 26.35 53.33
Hanna Liljegren 1998 AM7898 +0.29 31.38 1:24.71
Sofia Johannesson 1996 BL4296 +0.44 32.88 1:57.59
Nathalie Lindh 1998 BF5498 +0.37 33.93 2:31.52
Erik Öjstedt 1995 AO6995 +0.27 25.78 2:57.30
9 TIF 5 25 Teknologkårens IF LTH 3:10.76 +35.80
Gabriel Rydén 1995 AF5795 +0.78 29.24 29.24
Mårten Petersson 1998 AK8998 +0.24 25.46 54.70
Lisa Grönlund 1994 AE8694 +0.20 34.06 1:28.76
Elin Önnestam 1996 BO2896 +0.42 35.84 2:04.60
Anna Sundelin 1997 AV8897 +0.22 37.43 2:42.03
David Fransson 1997 AB8197 +0.26 28.73 3:10.76
10 TIF 6 32 Teknologkårens IF LTH 3:31.55 +56.59
Christian Stigsson 1992 AZ1392 +0.76 27.27 27.27
Jonathan Florguin 1987 +0.59 32.01 59.28
Kaja Horvat 1993 +0.19 37.01 1:36.29
Amalia Larsson Hurtig 1995 +0.49 42.29 2:18.58
Johanna Hjalte