2020-11-25   22:49:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Speedo Yards 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag Pass 2 Klockan 16.00.

Document
Resultat
Speedo Yards 2019
Arrangör:
Plats: Jönköpings Simsällskap
Bassäng: Yard SC Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 15, 200y Bröstsim Herrar - Final
2:04.70 Patric Ridell 1993 SK Neptun SWE Jönköping 2016-09-17
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 August Eriksson 2004 Turebergs Simklubb +0.68 2:11.15
50m: 30.08
100m: 1:03.04
(32.96)
150m: 1:36.29
(33.25)
200m: 2:11.15
(34.86)
2 Måns Evertsson 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.73 2:11.40 +0.25
50m: 29.55
100m: 1:02.88
(33.33)
150m: 1:36.97
(34.09)
200m: 2:11.40
(34.43)
3 Anton Dahlgren 1999 Kungsbacka Simsällskap +0.72 2:12.43 +1.28
50m: 29.93
100m: 1:03.37
(33.44)
150m: 1:37.43
(34.06)
200m: 2:12.43
(35.00)
4 Richard Ekholm 2002 Kungsbacka Simsällskap +0.67 2:14.10 +2.95
50m: 30.19
100m: 1:04.45
(34.26)
150m: 1:39.49
(35.04)
200m: 2:14.10
(34.61)
5 Gunnar Widerberg 2000 Simklubben Laxen +0.64 2:14.23 +3.08
50m: 30.27
100m: 1:04.64
(34.37)
150m: 1:39.77
(35.13)
200m: 2:14.23
(34.46)
6 Anton Hegmegi 2005 Jönköpings Simsällskap +0.77 2:14.41 +3.26
50m: 30.18
100m: 1:04.72
(34.54)
150m: 1:39.18
(34.46)
200m: 2:14.41
(35.23)
7 Anton Arvidsson 2000 Kalmar Simsällskap +0.74 2:15.84 +4.69
50m: 29.80
100m: 1:04.51
(34.71)
150m: 1:39.65
(35.14)
200m: 2:15.84
(36.19)
8 Erik Josefson 2000 Varberg Sim +0.69 2:18.00 +6.85
50m: 31.56
100m: 1:06.77
(35.21)
150m: 1:42.10
(35.33)
200m: 2:18.00
(35.90)
9 Hannes Wrenne 2004 Karlskrona Simsällskap +0.73 2:18.96 +7.81
50m: 30.46
100m: 1:05.63
(35.17)
150m: 1:42.15
(36.52)
200m: 2:18.96
(36.81)
10 Malte Laurén 2004 Simklubben Hajen +0.69 2:19.88 +8.73
50m: 31.83
100m: 1:07.66
(35.83)
150m: 1:44.03
(36.37)
200m: 2:19.88
(35.85)
11 David Bergqvist 2005 Jönköpings Simsällskap +0.74 2:20.72 +9.57
50m: 30.84
100m: 1:06.88
(36.04)
150m: 1:43.81
(36.93)
200m: 2:20.72
(36.91)
12 Felix Wrakén 2003 Jönköpings Simsällskap -.-- 2:21.32 +10.17
50m: 31.22
100m: 1:07.60
(36.38)
150m: 1:44.12
(36.52)
200m: 2:21.32
(37.20)
13 Arvid Johansson 2001 Kalmar Simsällskap +0.75 2:21.61 +10.46
50m: 31.80
100m: 1:08.00
(36.20)
150m: 1:45.19
(37.19)
200m: 2:21.61
(36.42)
14 Levente Nagy 2005 Ljungby Simsällskap +0.74 2:22.31 +11.16
50m: 32.21
100m: 1:08.72
(36.51)
150m: 1:46.20
(37.48)
200m: 2:22.31
(36.11)
15 Hugo Hilmersson 2002 Kungsbacka Simsällskap +0.63 2:24.53 +13.38
50m: 32.30
100m: 1:08.63
(36.33)
150m: 1:46.46
(37.83)
200m: 2:24.53
(38.07)
16 Gustav Hammarstedt 2002 Växjö Simsällskap +0.77 2:25.70 +14.55
50m: 31.77
100m: 1:08.46
(36.69)
150m: 1:47.11
(38.65)
200m: 2:25.70
(38.59)
17 Hampus Dahlgren 2001 Kungsbacka Simsällskap +0.71 2:25.98 +14.83
50m: 31.87
100m: 1:08.94
(37.07)
150m: 1:47.19
(38.25)
200m: 2:25.98
(38.79)
18 Axel Gladher 2006 Karlskrona Simsällskap +0.74 2:29.44 +18.29
50m: 31.63
100m: 1:09.08
(37.45)
150m: 1:49.11
(40.03)
200m: 2:29.44
(40.33)
19 Theo Nordholm 2006 Jönköpings Simsällskap +0.86 2:29.75 +18.60
50m: 33.09
100m: 1:10.18
(37.09)
150m: 1:49.84
(39.66)
200m: 2:29.75
(39.91)
20 Jakob Starkenberg 2004 Jönköpings Simsällskap -.-- 2:30.61 +19.46
50m: 33.58
100m: 1:12.40
(38.82)
150m: 1:51.77
(39.37)
200m: 2:30.61
(38.84)
21 Hugo Hermansson 2004 Växjö Simsällskap +0.85 2:31.07 +19.92
50m: 32.90
100m: 1:11.66
(38.76)
150m: 1:52.00
(40.34)
200m: 2:31.07
(39.07)
22 Melker Åkesson 2006 Jönköpings Simsällskap +0.69 2:32.08 +20.93
50m: 33.85
100m: 1:12.66
(38.81)
150m: 1:52.59
(39.93)
200m: 2:32.08
(39.49)
23 Jacob Hansson 2002 Simklubben Hajen +0.44 2:34.03 +22.88
50m: 34.52
100m: 1:13.47
(38.95)
150m: 1:54.03
(40.56)
200m: 2:34.03
(40.00)
24 Alwin Edqvist 2006 Växjö Simsällskap +0.80 2:34.72 +23.57
50m: 33.21
100m: 1:12.37
(39.16)
150m: 1:53.38
(41.01)
200m: 2:34.72
(41.34)
Grenen officiell:  2019-09-21 17:53:55
2019-09-21 17:54:04 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Jönköpings Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner