2020-10-22   00:30:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Speedo Yards 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag Pass 1 Klockan 10.00.

Document
Resultat
Speedo Yards 2019
Arrangör:
Plats: Jönköpings Simsällskap
Bassäng: Yard SC Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 5, 100y Medley Damer 12 och yngre - Final
1:06.38 Tea Winblad 2004 Kalmar SS SWE Jönköping 2016-09-17
59.95 Annie  Hegmegi 2003 Jönköping SS SWE Jönköping 2017-09-23
58.72 Annie Hegmegi 2003 SWE SWE 2019-09-21
55.72 Magdalena Kuras 1988 SK Triton SWE Jönköping 2017-09-23
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hanna Melander 2007 Väsby Simsällskap +0.75 1:08.75
50m: 31.34
100m: 1:08.75
(37.41)
2 Elsa Svahn 2007 Väsby Simsällskap +0.86 1:10.44 +1.69
50m: 31.11
100m: 1:10.44
(39.33)
3 Elsa Skarpnord 2007 Kalmar Simsällskap +0.75 1:12.22 +3.47
50m: 31.15
100m: 1:12.22
(41.07)
4 Naima Eriksson 2007 Oskarshamns Simsällskap +0.84 1:14.05 +5.30
50m: 34.09
100m: 1:14.05
(39.96)
5 Isabella Dinic 2007 Kalmar Simsällskap +0.77 1:15.95 +7.20
50m: 37.82
100m: 1:15.95
(38.13)
6 Saga Johansson 2008 Väsby Simsällskap +0.64 1:16.09 +7.34
50m: 36.20
100m: 1:16.09
(39.89)
7 Elin Petersson 2007 Kalmar Simsällskap +0.71 1:17.01 +8.26
50m: 35.50
100m: 1:17.01
(41.51)
8 Isabella Isomaa 2007 Jönköpings Simsällskap +0.65 1:17.09 +8.34
50m: 36.30
100m: 1:17.09
(40.79)
9 Hanna Areblad 2007 Väsby Simsällskap +0.92 1:17.33 +8.58
50m: 34.53
100m: 1:17.33
(42.80)
10 Emma Bergqvist 2007 Jönköpings Simsällskap -.-- 1:17.59 +8.84
50m: 36.79
100m: 1:17.59
(40.80)
11 Ida Henrysson 2007 Hvetlanda Simsällskap +0.99 1:18.95 +10.20
50m: 35.59
100m: 1:18.95
(43.36)
12 Ester Sainz 2008 Jönköpings Simsällskap -.-- 1:19.15 +10.40
50m: 36.65
100m: 1:19.15
(42.50)
13 Ebba Björkén 2007 Väsby Simsällskap -.-- 1:19.40 +10.65
50m: 38.90
100m: 1:19.40
(40.50)
14 Sara Hansen 2007 Kalmar Simsällskap +0.75 1:19.44 +10.69
50m: 38.07
100m: 1:19.44
(41.37)
15 Ella Veenhuis 2007 Simklubben Blåkulla Oskarsham -.-- 1:20.48 +11.73
50m: 36.32
100m: 1:20.48
(44.16)
16 Isabella Westergren 2007 Hultsfreds Simsällskap +0.73 1:21.55 +12.80
50m: 37.60
100m: 1:21.55
(43.95)
17 Ronja Johansson Magnusson 2007 Jönköpings Simsällskap +0.83 1:26.14 +17.39
50m: 38.56
100m: 1:26.14
(47.58)
18 Gréta Soltész 2008 Jönköpings Simsällskap +0.70 1:26.85 +18.10
50m: 42.22
100m: 1:26.85
(44.63)
19 Alva Johansson 2008 Hultsfreds Simsällskap +0.55 1:27.70 +18.95
50m: 41.91
100m: 1:27.70
(45.79)
20 Molly Ainemo 2007 Hultsfreds Simsällskap +0.88 1:27.80 +19.05
50m: 45.01
100m: 1:27.80
(42.79)
21 Daria Anghelescu 2007 Värnamo Simsällskap +0.85 1:27.86 +19.11
50m: 41.98
100m: 1:27.86
(45.88)
22 Selma Malminger 2007 Västerviks Simsällskap +0.87 1:28.82 +20.07
50m: 42.57
100m: 1:28.82
(46.25)
23 Selma Cosic 2008 Jönköpings Simsällskap +0.83 1:29.31 +20.56
50m: 41.93
100m: 1:29.31
(47.38)
24 Anna Cvitanovic 2008 Värnamo Simsällskap -.-- 1:29.79 +21.04
50m: 43.03
100m: 1:29.79
(46.76)
25 Emma Leandersson 2007 Jönköpings Simsällskap +0.81 1:30.48 +21.73
50m: 40.09
100m: 1:30.48
(50.39)
26 Ellen Kemper 2007 Anderstorps Simsällskap +0.97 1:31.94 +23.19
50m: 45.01
100m: 1:31.94
(46.93)
27 Lovisa Holm 2010 Värnamo Simsällskap -.-- 1:32.30 +23.55
50m: 44.93
100m: 1:32.30
(47.37)
28 Vera Jarl 2007 Värnamo Simsällskap -.-- 1:45.44 +36.69
50m: 51.67
100m: 1:45.44
(53.77)
- Siri Gustafsson 2007 Värnamo Simsällskap +0.61 DSQ Felaktig start
Grenen officiell:  2019-09-21 11:48:28
Gren 5, 100y Medley Damer 13-14 år - Final
1:06.38 Tea Winblad 2004 Kalmar SS SWE Jönköping 2016-09-17
59.95 Annie  Hegmegi 2003 Jönköping SS SWE Jönköping 2017-09-23
58.72 Annie Hegmegi 2003 SWE SWE 2019-09-21
55.72 Magdalena Kuras 1988 SK Triton SWE Jönköping 2017-09-23
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ellen Havskog 2005 Hultsfreds Simsällskap +0.84 1:03.83
50m: 29.63
100m: 1:03.83
(34.20)
2 Clara Kuggvik 2005 Västerviks Simsällskap +0.75 1:04.69 +0.86
50m: 29.27
100m: 1:04.69
(35.42)
3 Alba Arberg 2005 Jönköpings Simsällskap +0.70 1:05.68 +1.85
50m: 29.78
100m: 1:05.68
(35.90)
4 Julia Henriksson 2005 Simklubben Hajen +0.70 1:06.42 +2.59
50m: 29.91
100m: 1:06.42
(36.51)
5 Frida Steen 2005 Väsby Simsällskap +0.83 1:07.39 +3.56
50m: 31.26
100m: 1:07.39
(36.13)
6 Ida Jonsson 2005 Jönköpings Simsällskap -.-- 1:07.47 +3.64
50m: 31.56
100m: 1:07.47
(35.91)
7 Boglarka Kovacs 2006 Ljungby Simsällskap +0.75 1:08.48 +4.65
50m: 32.57
100m: 1:08.48
(35.91)
8 Tilda Sundell 2005 Västerviks Simsällskap -.-- 1:08.56 +4.73
50m: 31.09
100m: 1:08.56
(37.47)
9 Alice Bitzén 2006 Simklubben Hajen +0.76 1:08.81 +4.98
50m: 31.02
100m: 1:08.81
(37.79)
10 Vera Stefanovic 2006 Oskarshamns Simsällskap +0.84 1:08.98 +5.15
50m: 31.41
100m: 1:08.98
(37.57)
11 Nina Gustavsson 2006 Växjö Simsällskap +0.73 1:09.11 +5.28
50m: 33.49
100m: 1:09.11
(35.62)
12 Linnea Haraldsson 2005 Hvetlanda Simsällskap +0.73 1:09.49 +5.66
50m: 31.56
100m: 1:09.49
(37.93)
13 Klara Blickfors 2006 Oskarshamns Simsällskap +0.77 1:09.52 +5.69
50m: 31.00
100m: 1:09.52
(38.52)
14 Sofia Marcusson 2005 Kalmar Simsällskap +0.74 1:09.72 +5.89
50m: 32.46
100m: 1:09.72
(37.26)
15 Towe Andersson 2005 Växjö Simsällskap +0.71 1:09.74 +5.91
50m: 32.37
100m: 1:09.74
(37.37)
16 Ida Ekström 2005 Oskarshamns Simsällskap +0.79 1:09.99 +6.16
50m: 32.46
100m: 1:09.99
(37.53)
17 Maja Strümpel 2005 Kalmar Simsällskap -.-- 1:10.19 +6.36
50m: 32.01
100m: 1:10.19
(38.18)
18 Ella Sjö 2006 Växjö Simsällskap +0.77 1:10.34 +6.51
50m: 32.72
100m: 1:10.34
(37.62)
19 Lily Provencher 2005 Växjö Simsällskap +0.74 1:10.88 +7.05
50m: 32.52
100m: 1:10.88
(38.36)
20 Hanna Sköld 2005 Väsby Simsällskap +0.70 1:11.45 +7.62
50m: 34.02
100m: 1:11.45
(37.43)
21 Elin Cronqvist 2005 Växjö Simsällskap +0.83 1:11.46 +7.63
50m: 33.97
100m: 1:11.46
(37.49)
22 Alva Johannesson 2005 Jönköpings Simsällskap -.-- 1:12.29 +8.46
50m: 33.39
100m: 1:12.29
(38.90)
23 Ida Johansson 2006 Väsby Simsällskap +0.82 1:13.88 +10.05
50m: 32.82
100m: 1:13.88
(41.06)
24 Ella Harrysson 2005 Växjö Simsällskap +0.75 1:14.36 +10.53
50m: 34.30
100m: 1:14.36
(40.06)
25 Isabelle Skytt 2005 Väsby Simsällskap +0.80 1:15.24 +11.41
50m: 34.70
100m: 1:15.24
(40.54)
26 Nina Krim 2005 Kalmar Simsällskap +0.61 1:15.51 +11.68
50m: 35.04
100m: 1:15.51
(40.47)
27 Alwa Lundberg 2006 Simklubben Blåkulla Oskarsham +0.68 1:15.52 +11.69
50m: 35.14
100m: 1:15.52
(40.38)
28 Cecilia Eklund 2005 Väsby Simsällskap +0.81 1:15.62 +11.79
50m: 34.35
100m: 1:15.62
(41.27)
29 Ajla Sistek 2006 Jönköpings Simsällskap +0.78 1:18.58 +14.75
50m: 37.34
100m: 1:18.58
(41.24)
30 Tualie Hörnell 2006 Västerviks Simsällskap +0.82 1:18.88 +15.05
50m: 36.92
100m: 1:18.88
(41.96)
31 Hana Sistek 2006 Jönköpings Simsällskap +0.77 1:20.12 +16.29
50m: 37.41
100m: 1:20.12
(42.71)
32 Wilma Ristl 2006 Jönköpings Simsällskap +0.79 1:21.29 +17.46
50m: 40.01
100m: 1:21.29
(41.28)
33 Emilia Ljungberg 2006 Kalmar Simsällskap -.-- 1:21.30 +17.47
50m: 37.88
100m: 1:21.30
(43.42)
34 Kajsa Andersson 2006 Kalmar Simsällskap +0.87 1:22.82 +18.99
50m: 37.77
100m: 1:22.82
(45.05)
Grenen officiell:  2019-09-21 11:48:28
Gren 5, 100y Medley Damer 15-16 år - Final
1:06.38 Tea Winblad 2004 Kalmar SS SWE Jönköping 2016-09-17
59.95 Annie  Hegmegi 2003 Jönköping SS SWE Jönköping 2017-09-23
58.72 Annie Hegmegi 2003 SWE SWE 2019-09-21
55.72 Magdalena Kuras 1988 SK Triton SWE Jönköping 2017-09-23
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Annie Hegmegi 2003 Jönköpings Simsällskap +0.68 58.72 SY-Rekord
50m: 26.84
100m: 58.72
(31.88)
2 Moa Holmquist 2004 Jönköpings Simsällskap -.-- 1:01.05 +2.33
50m: 28.15
100m: 1:01.05
(32.90)
3 Cornelia Johansson 2003 Jönköpings Simsällskap +0.66 1:01.93 +3.21
50m: 28.11
100m: 1:01.93
(33.82)
4 Clara Sjöstedt 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.78 1:02.20 +3.48
50m: 27.86
100m: 1:02.20
(34.34)
5 Elsa Bitzén 2003 Simklubben Hajen +0.66 1:02.25 +3.53
50m: 28.86
100m: 1:02.25
(33.39)
6 Julia Häglund 2003 Turebergs Simklubb +0.67 1:03.89 +5.17
50m: 28.41
100m: 1:03.89
(35.48)
7 Thea Dahlqvist 2003 Simklubben Hajen +0.77 1:04.30 +5.58
50m: 29.92
100m: 1:04.30
(34.38)
8 Ida Rudelius 2004 Jönköpings Simsällskap +0.66 1:04.40 +5.68
50m: 30.38
100m: 1:04.40
(34.02)
9 Selma Holmer 2004 Turebergs Simklubb +0.57 1:04.67 +5.95
50m: 28.75
100m: 1:04.67
(35.92)
10 Natalie Stjärnås 2003 Jönköpings Simsällskap -.-- 1:04.73 +6.01
50m: 29.62
100m: 1:04.73
(35.11)
11 Tove Gustafsson 2004 Växjö Simsällskap +0.76 1:05.10 +6.38
50m: 30.25
100m: 1:05.10
(34.85)
12 Wilma Svensson 2004 Jönköpings Simsällskap +0.79 1:05.11 +6.39
50m: 29.02
100m: 1:05.11
(36.09)
13 Liv Elgaard Fonnesbech 2004 Växjö Simsällskap +0.70 1:05.40 +6.68
50m: 30.42
100m: 1:05.40
(34.98)
14 Felicia Tubbin 2003 Jönköpings Simsällskap +0.75 1:05.47 +6.75
50m: 30.95
100m: 1:05.47
(34.52)
15 Astrid Virén 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.73 1:05.83 +7.11
50m: 30.17
100m: 1:05.83
(35.66)
16 Sara Arnö 2004 Turebergs Simklubb +0.71 1:05.93 +7.21
50m: 30.89
100m: 1:05.93
(35.04)
17 Matilda Nilsson 2004 Jönköpings Simsällskap +0.70 1:06.18 +7.46
50m: 29.50
100m: 1:06.18
(36.68)
18 Olivia Sandberg 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.72 1:06.32 +7.60
50m: 29.77
100m: 1:06.32
(36.55)
19 Johanna Fransson 2004 Oskarshamns Simsällskap +0.52 1:06.56 +7.84
50m: 29.15
100m: 1:06.56
(37.41)
20 Melissa Nyberg 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.69 1:07.38 +8.66
50m: 32.53
100m: 1:07.38
(34.85)
21 Freja Werker 2003 Simklubben Hajen +0.75 1:07.43 +8.71
50m: 30.39
100m: 1:07.43
(37.04)
22 Alva Claesén 2004 Västerviks Simsällskap +0.71 1:07.53 +8.81
50m: 30.90
100m: 1:07.53
(36.63)
23 Alice Hässlebro 2004 Växjö Simsällskap +0.75 1:07.91 +9.19
50m: 31.46
100m: 1:07.91
(36.45)
24 Wilma Carlheim 2003 Jönköpings Simsällskap +0.73 1:08.24 +9.52
50m: 31.80
100m: 1:08.24
(36.44)
25 Tuva Gustavsson 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.74 1:08.33 +9.61
50m: 30.60
100m: 1:08.33
(37.73)
26 Thea Lindman 2003 Hvetlanda Simsällskap -.-- 1:08.37 +9.65
50m: 31.34
100m: 1:08.37
(37.03)
27 Emma Jobe 2003 Trollhättans Simsällskap +0.75 1:08.38 +9.66
50m: 30.98
100m: 1:08.38
(37.40)
28 Lova Persson 2004 Simklubben Hajen -.-- 1:08.54 +9.82
50m: 31.53
100m: 1:08.54
(37.01)
29 Alva Wardrum 2003 Växjö Simsällskap +0.75 1:08.75 +10.03
50m: 31.88
100m: 1:08.75
(36.87)
29 Isabell Tretinjak 2003 Simklubben Hajen +0.73 1:08.75 +10.03
50m: 31.50
100m: 1:08.75
(37.25)
31 Tilda Arthursson 2003 Växjö Simsällskap +0.82 1:09.05 +10.33
50m: 33.38
100m: 1:09.05
(35.67)
32 Sahlina Lundgren 2004 Ljungby Simsällskap +0.67 1:09.44 +10.72
50m: 30.66
100m: 1:09.44
(38.78)
33 Emilia Möller 2004 Simklubben Hajen +0.77 1:09.50 +10.78
50m: 32.80
100m: 1:09.50
(36.70)
34 Ella Haraldsson 2003 Hvetlanda Simsällskap +0.74 1:09.66 +10.94
50m: 31.51
100m: 1:09.66
(38.15)
35 Alma Mårtensson 2004 Simklubben Hajen +0.73 1:10.18 +11.46
50m: 33.35
100m: 1:10.18
(36.83)
36 Wilma Andrée 2004 Trollhättans Simsällskap +0.73 1:12.35 +13.63
50m: 33.84
100m: 1:12.35
(38.51)
37 Kajsa Månsson 2003 Växjö Simsällskap +0.87 1:12.63 +13.91
50m: 34.12
100m: 1:12.63
(38.51)
38 Evelina Johnsson 2004 Eksjö Sim- o Livräddnings SS +0.77 1:13.57 +14.85
50m: 33.63
100m: 1:13.57
(39.94)
39 Elsa Olofsson 2004 Trollhättans Simsällskap +0.73 1:13.59 +14.87
50m: 33.93
100m: 1:13.59
(39.66)
40 Ellen Egard 2003 Simklubben Hajen +0.84 1:14.78 +16.06
50m: 33.98
100m: 1:14.78
(40.80)
41 Ebba Kemper 2004 Anderstorps Simsällskap +0.77 1:21.48 +22.76
50m: 36.39
100m: 1:21.48
(45.09)
- Lisa Grimvall 2004 Västerviks Simsällskap +0.75 DSQ Felaktig start
Grenen officiell:  2019-09-21 11:48:28
Gren 5, 100y Medley Damer 17 och äldre - Final
1:06.38 Tea Winblad 2004 Kalmar SS SWE Jönköping 2016-09-17
59.95 Annie  Hegmegi 2003 Jönköping SS SWE Jönköping 2017-09-23
58.72 Annie Hegmegi 2003 SWE SWE 2019-09-21
55.72 Magdalena Kuras 1988 SK Triton SWE Jönköping 2017-09-23
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Örnhem 2002 Växjö Simsällskap +0.75 1:01.26
50m: 29.33
100m: 1:01.26
(31.93)
2 Linn Rosenius 2002 Karlskrona Simsällskap +0.75 1:01.48 +0.22
50m: 27.79
100m: 1:01.48
(33.69)
3 Julia Stenhård 2000 Helsingborgs Simsällskap +0.77 1:01.64 +0.38
50m: 27.51
100m: 1:01.64
(34.13)
4 Emma Roos 1999 Jönköpings Simsällskap +0.65 1:04.23 +2.97
50m: 29.30
100m: 1:04.23
(34.93)
5 Aurora Nilsson 2002 Karlskrona Simsällskap +0.74 1:04.31 +3.05
50m: 29.51
100m: 1:04.31
(34.80)
6 Lisa Flaa 2002 Nässjö SLS -.-- 1:05.13 +3.87
50m: 30.27
100m: 1:05.13
(34.86)
7 Disa Gladher 2002 Karlskrona Simsällskap +0.72 1:05.74 +4.48
50m: 31.02
100m: 1:05.74
(34.72)
8 Saga Janzén 2002 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.77 1:06.56 +5.30
50m: 31.00
100m: 1:06.56
(35.56)
9 Tilde Wolfgang 2001 Kalmar Simsällskap +0.72 1:06.58 +5.32
50m: 31.00
100m: 1:06.58
(35.58)
10 Clara Balslev 2001 Varberg Sim +0.71 1:06.68 +5.42
50m: 30.67
100m: 1:06.68
(36.01)
11 Malin Jonsson 1998 Jönköpings Simsällskap -.-- 1:06.89 +5.63
50m: 30.99
100m: 1:06.89
(35.90)
12 Elin Lackegård 2000 Simklubben Hajen +0.78 1:07.71 +6.45
50m: 29.51
100m: 1:07.71
(38.20)
13 Tina Hopmark 2002 Kungsbacka Simsällskap +0.71 1:07.73 +6.47
50m: 31.14
100m: 1:07.73
(36.59)
14 Linnea Reuterberg 2001 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.78 1:10.25 +8.99
50m: 31.96
100m: 1:10.25
(38.29)
- Jazmina Hedqvist 2002 Jönköpings Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-09-21 11:48:28
2019-09-21 11:50:47 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Jönköpings Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner