2020-10-27   12:28:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Speedo Yards 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag Pass 1 Klockan 10.00.

Document
Resultat
Speedo Yards 2019
Arrangör:
Plats: Jönköpings Simsällskap
Bassäng: Yard SC Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 3, 100y Bröstsim Damer 12 och yngre - Final
1:13.03 Tea Winblad 2004 Kalmar SS SWE Jönköping 2016-09-17
1:06.14 Edith Axelsson-Wiesel 2002 Ljungby SS SWE Jönköping 2016-09-17
1:05.54 Thea Ekström 2001 Västervik SS SWE Jönköping 2016-09-17
1:01.53 Vilma Ekström 2016 SWE Jönköping 2017-09-23
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 My Persson Sjölander 2007 Nässjö SLS +0.77 1:17.26
50m: 35.35
100m: 1:17.26
(41.91)
2 Hanna Melander 2007 Väsby Simsällskap -.-- 1:17.82 +0.56
50m: 35.34
100m: 1:17.82
(42.48)
3 Isabella Dinic 2007 Kalmar Simsällskap +0.68 1:18.05 +0.79
50m: 36.88
100m: 1:18.05
(41.17)
4 Emma Bergqvist 2007 Jönköpings Simsällskap +0.84 1:20.03 +2.77
50m: 36.78
100m: 1:20.03
(43.25)
5 Naima Eriksson 2007 Oskarshamns Simsällskap +0.81 1:21.84 +4.58
50m: 39.10
100m: 1:21.84
(42.74)
6 Ebba Björkén 2007 Väsby Simsällskap -.-- 1:23.77 +6.51
50m: 40.42
100m: 1:23.77
(43.35)
7 Siri Gustafsson 2007 Värnamo Simsällskap -.-- 1:24.05 +6.79
50m: 40.06
100m: 1:24.05
(43.99)
8 Ella Jansson 2007 Nässjö SLS -.-- 1:26.63 +9.37
50m: 41.10
100m: 1:26.63
(45.53)
9 Elin Petersson 2007 Kalmar Simsällskap +0.71 1:27.09 +9.83
50m: 40.70
100m: 1:27.09
(46.39)
10 Saga Johansson 2008 Väsby Simsällskap +0.65 1:27.10 +9.84
50m: 40.40
100m: 1:27.10
(46.70)
11 Isabella Isomaa 2007 Jönköpings Simsällskap +0.63 1:27.28 +10.02
50m: 40.24
100m: 1:27.28
(47.04)
12 Ida Henrysson 2007 Hvetlanda Simsällskap +0.99 1:28.72 +11.46
50m: 40.74
100m: 1:28.72
(47.98)
13 Majken Hamstedt 2007 Västerviks Simsällskap +0.93 1:29.91 +12.65
50m: 42.82
100m: 1:29.91
(47.09)
14 Molly Ainemo 2007 Hultsfreds Simsällskap +0.89 1:31.52 +14.26
50m: 43.64
100m: 1:31.52
(47.88)
15 Ester Sainz 2008 Jönköpings Simsällskap +0.76 1:32.20 +14.94
50m: 42.58
100m: 1:32.20
(49.62)
16 Selma Malminger 2007 Västerviks Simsällskap +0.80 1:33.17 +15.91
50m: 44.37
100m: 1:33.17
(48.80)
17 Daria Anghelescu 2007 Värnamo Simsällskap -.-- 1:34.05 +16.79
50m: 44.41
100m: 1:34.05
(49.64)
18 Hanna Sandberg 2007 Jönköpings Simsällskap -.-- 1:34.33 +17.07
50m: 44.18
100m: 1:34.33
(50.15)
19 Alva Johansson 2008 Hultsfreds Simsällskap +0.72 1:34.90 +17.64
50m: 44.84
100m: 1:34.90
(50.06)
20 Lily Viberg 2008 Jönköpings Simsällskap +0.75 1:35.23 +17.97
50m: 45.41
100m: 1:35.23
(49.82)
21 Isabella Westergren 2007 Hultsfreds Simsällskap -.-- 1:35.29 +18.03
50m: 42.21
100m: 1:35.29
(53.08)
22 Mea Bovinder 2007 Västerviks Simsällskap +0.89 1:37.39 +20.13
50m: 45.78
100m: 1:37.39
(51.61)
23 Ellen Kemper 2007 Anderstorps Simsällskap +1.00 1:37.73 +20.47
50m: 46.07
100m: 1:37.73
(51.66)
24 Mathilda Sieling 2007 Västerviks Simsällskap +0.81 1:40.78 +23.52
50m: 47.70
100m: 1:40.78
(53.08)
25 Kaia Weidmert 2008 Västerviks Simsällskap +0.68 1:42.51 +25.25
50m: 49.97
100m: 1:42.51
(52.54)
26 Felicia Johansson 2007 Värnamo Simsällskap +0.93 1:47.95 +30.69
50m: 50.19
100m: 1:47.95
(57.76)
27 Vera Jarl 2007 Värnamo Simsällskap +0.71 1:51.47 +34.21
50m: 51.42
100m: 1:51.47
(1:00.05)
Grenen officiell:  2019-09-21 10:58:08
Gren 3, 100y Bröstsim Damer 13-14 år - Final
1:13.03 Tea Winblad 2004 Kalmar SS SWE Jönköping 2016-09-17
1:06.14 Edith Axelsson-Wiesel 2002 Ljungby SS SWE Jönköping 2016-09-17
1:05.54 Thea Ekström 2001 Västervik SS SWE Jönköping 2016-09-17
1:01.53 Vilma Ekström 2016 SWE Jönköping 2017-09-23
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jessika Watanabe 2006 Järfälla Simsällskap +0.72 1:10.07
50m: 32.94
100m: 1:10.07
(37.13)
2 Boglarka Kovacs 2006 Ljungby Simsällskap +0.74 1:11.48 +1.41
50m: 33.51
100m: 1:11.48
(37.97)
3 Ellen Havskog 2005 Hultsfreds Simsällskap +0.69 1:12.26 +2.19
50m: 34.33
100m: 1:12.26
(37.93)
4 Lovisa Nilsson 2006 Karlskrona Simsällskap +0.66 1:13.74 +3.67
50m: 34.09
100m: 1:13.74
(39.65)
5 Frida Steen 2005 Väsby Simsällskap +0.89 1:14.98 +4.91
50m: 35.25
100m: 1:14.98
(39.73)
6 Tilda Sundell 2005 Västerviks Simsällskap +0.70 1:15.46 +5.39
50m: 35.36
100m: 1:15.46
(40.10)
7 Myra Ramström-Andersson 2005 Karlskrona Simsällskap -.-- 1:15.78 +5.71
50m: 35.11
100m: 1:15.78
(40.67)
8 Elin Cronqvist 2005 Växjö Simsällskap +0.80 1:15.87 +5.80
50m: 35.45
100m: 1:15.87
(40.42)
9 Nina Gustavsson 2006 Växjö Simsällskap +0.72 1:15.89 +5.82
50m: 35.52
100m: 1:15.89
(40.37)
10 Elin Höök 2005 Väsby Simsällskap +0.75 1:17.89 +7.82
50m: 36.47
100m: 1:17.89
(41.42)
11 Elin Engqvist 2005 Jönköpings Simsällskap -.-- 1:18.95 +8.88
50m: 37.84
100m: 1:18.95
(41.11)
12 Tuva Jämtin 2006 Kalmar Simsällskap +0.70 1:19.06 +8.99
50m: 37.09
100m: 1:19.06
(41.97)
13 Ida Jonsson 2005 Jönköpings Simsällskap +0.80 1:19.18 +9.11
50m: 36.64
100m: 1:19.18
(42.54)
14 Ella Harrysson 2005 Växjö Simsällskap +0.72 1:19.68 +9.61
50m: 37.40
100m: 1:19.68
(42.28)
15 Wilma Ristl 2006 Jönköpings Simsällskap +0.83 1:21.29 +11.22
50m: 37.97
100m: 1:21.29
(43.32)
16 Louise Strand 2005 Växjö Simsällskap -.-- 1:21.47 +11.40
50m: 38.89
100m: 1:21.47
(42.58)
17 Vera Stefanovic 2006 Oskarshamns Simsällskap +0.81 1:22.23 +12.16
50m: 38.62
100m: 1:22.23
(43.61)
18 Isabelle Skytt 2005 Väsby Simsällskap -.-- 1:23.64 +13.57
50m: 38.85
100m: 1:23.64
(44.79)
19 Alva Johannesson 2005 Jönköpings Simsällskap +0.74 1:23.65 +13.58
50m: 38.77
100m: 1:23.65
(44.88)
20 Ida Johansson 2006 Väsby Simsällskap +0.62 1:24.59 +14.52
50m: 39.73
100m: 1:24.59
(44.86)
21 Alva Beard 2006 Jönköpings Simsällskap +0.86 1:27.65 +17.58
50m: 41.44
100m: 1:27.65
(46.21)
22 Frida Blomqvist 2006 Hvetlanda Simsällskap +0.88 1:28.95 +18.88
50m: 41.79
100m: 1:28.95
(47.16)
23 Ajla Sistek 2006 Jönköpings Simsällskap +0.79 1:29.06 +18.99
50m: 42.31
100m: 1:29.06
(46.75)
24 Hana Sistek 2006 Jönköpings Simsällskap +0.80 1:31.38 +21.31
50m: 41.77
100m: 1:31.38
(49.61)
- Elise Klingh 2005 Väsby Simsällskap +0.40 DSQ Felaktig start
Grenen officiell:  2019-09-21 10:58:08
Gren 3, 100y Bröstsim Damer 15-16 år - Final
1:13.03 Tea Winblad 2004 Kalmar SS SWE Jönköping 2016-09-17
1:06.14 Edith Axelsson-Wiesel 2002 Ljungby SS SWE Jönköping 2016-09-17
1:05.54 Thea Ekström 2001 Västervik SS SWE Jönköping 2016-09-17
1:01.53 Vilma Ekström 2016 SWE Jönköping 2017-09-23
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Bitzén 2003 Simklubben Hajen +0.67 1:07.39
50m: 31.64
100m: 1:07.39
(35.75)
2 Thea Dahlqvist 2003 Simklubben Hajen +0.76 1:08.52 +1.13
50m: 31.90
100m: 1:08.52
(36.62)
3 Cornelia Johansson 2003 Jönköpings Simsällskap +0.67 1:09.00 +1.61
50m: 33.48
100m: 1:09.00
(35.52)
4 Liv Elgaard Fonnesbech 2004 Växjö Simsällskap +0.69 1:09.63 +2.24
50m: 32.56
100m: 1:09.63
(37.07)
5 Felicia Tubbin 2003 Jönköpings Simsällskap +0.74 1:10.03 +2.64
50m: 32.44
100m: 1:10.03
(37.59)
6 Sara Arnö 2004 Turebergs Simklubb +0.73 1:10.38 +2.99
50m: 33.63
100m: 1:10.38
(36.75)
7 Sara Nyqvist 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.75 1:10.40 +3.01
50m: 33.97
100m: 1:10.40
(36.43)
8 Nora Rogö 2004 Jönköpings Simsällskap +0.62 1:10.49 +3.10
50m: 34.62
100m: 1:10.49
(35.87)
9 Tilda Arthursson 2003 Växjö Simsällskap +0.80 1:10.90 +3.51
50m: 33.03
100m: 1:10.90
(37.87)
10 Melissa Nyberg 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 1:13.20 +5.81
50m: 34.42
100m: 1:13.20
(38.78)
11 Wilma Carlheim 2003 Jönköpings Simsällskap +0.67 1:13.23 +5.84
50m: 33.96
100m: 1:13.23
(39.27)
12 Matilda Nilsson 2004 Jönköpings Simsällskap +0.67 1:13.99 +6.60
50m: 34.26
100m: 1:13.99
(39.73)
13 Maria Miñana Juan 2004 Västerviks Simsällskap +0.69 1:14.34 +6.95
50m: 34.64
100m: 1:14.34
(39.70)
14 Emilia Möller 2004 Simklubben Hajen +0.70 1:15.25 +7.86
50m: 35.83
100m: 1:15.25
(39.42)
15 Sarah Petersson 2003 Karlskrona Simsällskap +0.77 1:16.32 +8.93
50m: 35.76
100m: 1:16.32
(40.56)
16 Agnes Hildebrand Westerberg 2004 Växjö Simsällskap +0.67 1:16.35 +8.96
50m: 35.27
100m: 1:16.35
(41.08)
17 Alva Wardrum 2003 Växjö Simsällskap +0.83 1:16.53 +9.14
50m: 36.07
100m: 1:16.53
(40.46)
18 Tuva Gustavsson 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.74 1:17.47 +10.08
50m: 36.34
100m: 1:17.47
(41.13)
19 Viktoria Loo 2004 Kalmar Simsällskap -.-- 1:17.65 +10.26
50m: 35.96
100m: 1:17.65
(41.69)
20 Alma Mårtensson 2004 Simklubben Hajen +0.78 1:18.54 +11.15
50m: 36.37
100m: 1:18.54
(42.17)
21 Fia Wimmerström 2003 Västerviks Simsällskap +0.58 1:22.12 +14.73
50m: 37.33
100m: 1:22.12
(44.79)
22 Evelina Johnsson 2004 Eksjö Sim- o Livräddnings SS +0.77 1:29.08 +21.69
50m: 41.56
100m: 1:29.08
(47.52)
23 Jennifer Jingmark 2003 Anderstorps Simsällskap +0.81 1:29.82 +22.43
50m: 40.93
100m: 1:29.82
(48.89)
- Daniella Alström 2003 Trollhättans Simsällskap +0.45 DSQ Felaktig start
Grenen officiell:  2019-09-21 10:58:08
Gren 3, 100y Bröstsim Damer 17 och äldre - Final
1:13.03 Tea Winblad 2004 Kalmar SS SWE Jönköping 2016-09-17
1:06.14 Edith Axelsson-Wiesel 2002 Ljungby SS SWE Jönköping 2016-09-17
1:05.54 Thea Ekström 2001 Västervik SS SWE Jönköping 2016-09-17
1:01.53 Vilma Ekström 2016 SWE Jönköping 2017-09-23
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Disa Gladher 2002 Karlskrona Simsällskap +0.70 1:08.86
50m: 31.80
100m: 1:08.86
(37.06)
2 Ella Laurén 2001 Simklubben Hajen +0.73 1:12.01 +3.15
50m: 33.80
100m: 1:12.01
(38.21)
3 Tilde Wolfgang 2001 Kalmar Simsällskap -.-- 1:12.27 +3.41
50m: 33.94
100m: 1:12.27
(38.33)
4 Saga Janzén 2002 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 1:12.60 +3.74
50m: 33.65
100m: 1:12.60
(38.95)
5 Matilda Bengtsson 2002 Varberg Sim +0.76 1:14.32 +5.46
50m: 34.63
100m: 1:14.32
(39.69)
6 Tufva Alexandersson 2002 Karlskrona Simsällskap +0.81 1:16.06 +7.20
50m: 35.55
100m: 1:16.06
(40.51)
7 Jenny Fröstberg 2002 Kalmar Simsällskap +0.61 1:19.98 +11.12
50m: 37.23
100m: 1:19.98
(42.75)
- Jazmina Hedqvist 2002 Jönköpings Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-09-21 10:58:08
2019-09-21 11:00:38 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Jönköpings Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner