2020-10-21   23:40:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Speedo Yards 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag Pass 1 Klockan 10.00.

Document
Resultat
Speedo Yards 2019
Arrangör:
Plats: Jönköpings Simsällskap
Bassäng: Yard SC Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 2, 100y Frisim Herrar 12 och yngre - Final
55.07 Eddie Peng 2007 Väsby Simsällskap SWE SWE 2019-09-21
49.64 Erik Stensson 2002 Värnamo SS SWE Jönköping 2016-09-17
47.86 Erik  Ohlsén 2000 Västervik SS SWE Jönköping 2016-09-17
45.02 Robin Hanson 2001 Järfälla Simsällskap SWE SWE 2019-09-21
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Eddie Peng 2007 Väsby Simsällskap +0.65 55.07 SY-Rekord
50m: 26.34
100m: 55.07
(28.73)
2 Markus Andelius 2007 Nässjö SLS +0.85 1:01.92 +6.85
50m: 29.44
100m: 1:01.92
(32.48)
3 Felix Sandstedt 2007 Jönköpings Simsällskap +0.62 1:04.30 +9.23
50m: 30.79
100m: 1:04.30
(33.51)
4 Theodor Grinnemo 2008 Jönköpings Simsällskap +0.58 1:04.67 +9.60
50m: 30.87
100m: 1:04.67
(33.80)
5 Erik Björk 2007 Kappsimningsklubben Karpen -.-- 1:06.77 +11.70
50m: 31.38
100m: 1:06.77
(35.39)
6 Jakob Kramer 2007 Jönköpings Simsällskap +0.83 1:07.32 +12.25
50m: 31.63
100m: 1:07.32
(35.69)
7 Viktor Leo 2007 Jönköpings Simsällskap +0.76 1:09.86 +14.79
50m: 33.09
100m: 1:09.86
(36.77)
8 Bobo Leijon 2008 Jönköpings Simsällskap +0.78 1:10.36 +15.29
50m: 33.20
100m: 1:10.36
(37.16)
9 Axel Hägg 2007 Anderstorps Simsällskap +0.82 1:11.92 +16.85
50m: 33.50
100m: 1:11.92
(38.42)
10 Anton Håkansson 2007 Jönköpings Simsällskap +0.42 1:12.21 +17.14
50m: 34.14
100m: 1:12.21
(38.07)
11 Benjamin Nilsson 2007 Tranås Simsällskap +0.68 1:12.37 +17.30
50m: 34.23
100m: 1:12.37
(38.14)
12 Edwin Håkansson 2007 Jönköpings Simsällskap +0.45 1:13.00 +17.93
50m: 34.78
100m: 1:13.00
(38.22)
13 Felix Falk 2007 Jönköpings Simsällskap +0.71 1:14.08 +19.01
50m: 33.67
100m: 1:14.08
(40.41)
14 Olle Lutgård 2007 Jönköpings Simsällskap +0.91 1:15.36 +20.29
50m: 36.47
100m: 1:15.36
(38.89)
15 Hjalmar Aldrin 2007 Västerviks Simsällskap +0.91 1:22.74 +27.67
50m: 38.78
100m: 1:22.74
(43.96)
16 Alexander Borghol 2007 Värnamo Simsällskap +0.86 1:25.88 +30.81
50m: 41.50
100m: 1:25.88
(44.38)
Grenen officiell:  2019-09-21 10:29:56
Gren 2, 100y Frisim Herrar 13-14 år - Final
55.07 Eddie Peng 2007 Väsby Simsällskap SWE SWE 2019-09-21
49.64 Erik Stensson 2002 Värnamo SS SWE Jönköping 2016-09-17
47.86 Erik  Ohlsén 2000 Västervik SS SWE Jönköping 2016-09-17
45.02 Robin Hanson 2001 Järfälla Simsällskap SWE SWE 2019-09-21
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Fransson 2005 Kalmar Simsällskap +0.72 51.77
50m: 24.36
100m: 51.77
(27.41)
2 Anton Hegmegi 2005 Jönköpings Simsällskap +0.71 52.37 +0.60
50m: 25.02
100m: 52.37
(27.35)
3 Levente Nagy 2005 Ljungby Simsällskap +0.71 53.19 +1.42
50m: 25.32
100m: 53.19
(27.87)
4 Alwin Edqvist 2006 Växjö Simsällskap +0.72 53.42 +1.65
50m: 25.66
100m: 53.42
(27.76)
5 Casper Rengart 2006 Väsby Simsällskap +0.69 53.71 +1.94
50m: 26.05
100m: 53.71
(27.66)
6 Leopold Grinnemo 2005 Jönköpings Simsällskap +0.74 53.93 +2.16
50m: 25.93
100m: 53.93
(28.00)
7 David Bergqvist 2005 Jönköpings Simsällskap +0.68 54.67 +2.90
50m: 26.26
100m: 54.67
(28.41)
8 Theo Ståhle 2006 Växjö Simsällskap +0.65 55.17 +3.40
50m: 26.65
100m: 55.17
(28.52)
9 Theo Nordholm 2006 Jönköpings Simsällskap +0.75 55.47 +3.70
50m: 26.38
100m: 55.47
(29.09)
10 Liam Nilsson 2006 Växjö Simsällskap -.-- 55.55 +3.78
50m: 26.25
100m: 55.55
(29.30)
11 Axel Gladher 2006 Karlskrona Simsällskap +0.69 55.68 +3.91
50m: 26.37
100m: 55.68
(29.31)
12 Melwin Axelsson 2005 Hultsfreds Simsällskap +0.84 56.08 +4.31
50m: 26.80
100m: 56.08
(29.28)
13 Aidan Sagadin 2006 Ljungby Simsällskap +0.68 57.45 +5.68
50m: 27.18
100m: 57.45
(30.27)
14 Anton Persson 2006 Kappsimningsklubben Karpen +0.65 58.56 +6.79
50m: 27.87
100m: 58.56
(30.69)
15 Daniel Sainz 2006 Jönköpings Simsällskap +0.75 59.10 +7.33
50m: 28.54
100m: 59.10
(30.56)
16 Melker Åkesson 2006 Jönköpings Simsällskap +0.68 59.94 +8.17
50m: 28.63
100m: 59.94
(31.31)
17 Jacob Lindström 2005 Jönköpings Simsällskap +0.68 59.97 +8.20
50m: 29.33
100m: 59.97
(30.64)
18 Isac Uhre 2005 Oskarshamns Simsällskap -.-- 1:00.25 +8.48
50m: 28.47
100m: 1:00.25
(31.78)
19 Alfred Enlund 2005 Tranås Simsällskap +0.74 1:01.51 +9.74
50m: 28.62
100m: 1:01.51
(32.89)
20 Adrian Rudén 2006 Hultsfreds Simsällskap +0.79 1:03.97 +12.20
50m: 30.07
100m: 1:03.97
(33.90)
21 Szymon Machaj 2006 Kalmar Simsällskap +0.75 1:04.14 +12.37
50m: 30.34
100m: 1:04.14
(33.80)
22 Douglas Karlsson 2005 Kalmar Simsällskap +0.59 1:05.62 +13.85
50m: 30.72
100m: 1:05.62
(34.90)
23 Vilgot Westman 2006 Jönköpings Simsällskap +0.65 1:05.67 +13.90
50m: 31.87
100m: 1:05.67
(33.80)
24 Simon Theander 2005 Kalmar Simsällskap +0.73 1:07.73 +15.96
50m: 32.39
100m: 1:07.73
(35.34)
25 Junes Khattab 2006 Väsby Simsällskap +0.73 1:08.03 +16.26
50m: 32.70
100m: 1:08.03
(35.33)
26 Viggo  Stjärnås 2006 Jönköpings Simsällskap -.-- 1:12.06 +20.29
50m: 34.02
100m: 1:12.06
(38.04)
27 Joel Johansson 2006 Jönköpings Simsällskap +0.78 1:12.84 +21.07
50m: 34.91
100m: 1:12.84
(37.93)
28 Danis Jugo 2006 Värnamo Simsällskap +0.80 1:13.48 +21.71
50m: 35.28
100m: 1:13.48
(38.20)
Grenen officiell:  2019-09-21 10:29:56
Gren 2, 100y Frisim Herrar 15-16 år - Final
55.07 Eddie Peng 2007 Väsby Simsällskap SWE SWE 2019-09-21
49.64 Erik Stensson 2002 Värnamo SS SWE Jönköping 2016-09-17
47.86 Erik  Ohlsén 2000 Västervik SS SWE Jönköping 2016-09-17
45.02 Robin Hanson 2001 Järfälla Simsällskap SWE SWE 2019-09-21
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Jedbratt 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.55 49.06
50m: 23.39
100m: 49.06
(25.67)
2 Alvin Välkki 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.66 49.09 +0.03
50m: 23.67
100m: 49.09
(25.42)
3 Ludvig Holfve 2003 Turebergs Simklubb +0.67 49.59 +0.53
50m: 23.49
100m: 49.59
(26.10)
4 Job Sanders 2003 Jönköpings Simsällskap +0.73 50.04 +0.98
50m: 24.01
100m: 50.04
(26.03)
5 Alvin Eriksson 2003 Växjö Simsällskap +0.68 50.25 +1.19
50m: 24.03
100m: 50.25
(26.22)
6 Dennis Partanen 2003 Jönköpings Simsällskap +0.67 50.51 +1.45
50m: 24.36
100m: 50.51
(26.15)
7 Rasmus Hanson 2003 Spårvägen Simförening +0.62 50.95 +1.89
50m: 23.83
100m: 50.95
(27.12)
8 Anton Strand 2003 Växjö Simsällskap +0.62 51.74 +2.68
50m: 24.65
100m: 51.74
(27.09)
9 Hannes Wrenne 2004 Karlskrona Simsällskap +0.65 51.89 +2.83
50m: 24.68
100m: 51.89
(27.21)
10 Felix Wrakén 2003 Jönköpings Simsällskap +0.78 52.12 +3.06
50m: 24.72
100m: 52.12
(27.40)
11 Måns Burmester-Lysell 2004 Simklubben Hajen -.-- 52.48 +3.42
50m: 24.85
100m: 52.48
(27.63)
12 Elliot Asplund 2003 Kalmar Simsällskap +0.78 52.51 +3.45
50m: 25.02
100m: 52.51
(27.49)
13 Fabian Lagström 2004 Oskarshamns Simsällskap +0.82 52.65 +3.59
50m: 25.48
100m: 52.65
(27.17)
14 Max Grubesic 2004 Jönköpings Simsällskap +0.68 52.74 +3.68
50m: 24.66
100m: 52.74
(28.08)
15 Max Swegmark 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.71 52.75 +3.69
50m: 25.57
100m: 52.75
(27.18)
16 Kevin Rathnasiri 2003 Väsby Simsällskap +0.72 53.58 +4.52
50m: 25.92
100m: 53.58
(27.66)
17 Marcus Sundblad 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.71 53.83 +4.77
50m: 25.37
100m: 53.83
(28.46)
18 Isak Andersson 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.71 53.87 +4.81
50m: 25.31
100m: 53.87
(28.56)
19 Sebastian Florez 2004 Hvetlanda Simsällskap +0.73 54.14 +5.08
50m: 26.58
100m: 54.14
(27.56)
20 Stefanos Gavriliidis 2003 Västerviks Simsällskap +0.71 54.66 +5.60
50m: 25.93
100m: 54.66
(28.73)
21 Mattias Nad 2003 Västerviks Simsällskap +0.69 55.37 +6.31
50m: 26.35
100m: 55.37
(29.02)
22 Malte Laurén 2004 Simklubben Hajen -.-- 55.90 +6.84
50m: 26.92
100m: 55.90
(28.98)
23 Victor Ekblad 2004 Jönköpings Simsällskap +0.64 56.16 +7.10
50m: 26.39
100m: 56.16
(29.77)
24 Hugo Hermansson 2004 Växjö Simsällskap +0.83 57.47 +8.41
50m: 27.62
100m: 57.47
(29.85)
25 David Liu 2004 Jönköpings Simsällskap +0.69 57.72 +8.66
50m: 27.61
100m: 57.72
(30.11)
26 Ludvig Asplund 2003 Kalmar Simsällskap +0.75 58.57 +9.51
50m: 27.52
100m: 58.57
(31.05)
27 Linus Kling 2004 Växjö Simsällskap +0.75 58.74 +9.68
50m: 27.49
100m: 58.74
(31.25)
28 Gustav Franzén 2004 Kalmar Simsällskap +0.69 59.79 +10.73
50m: 28.46
100m: 59.79
(31.33)
29 Rasmus Kristiansson 2004 Trollhättans Simsällskap +0.73 1:00.93 +11.87
50m: 28.96
100m: 1:00.93
(31.97)
30 Albin Mägiste 2003 Kalmar Simsällskap +0.77 1:01.02 +11.96
50m: 29.62
100m: 1:01.02
(31.40)
31 Daniel Kljajic 2003 Nässjö SLS +0.84 1:04.44 +15.38
50m: 30.59
100m: 1:04.44
(33.85)
- Gustav Lokrantz 2004 Trollhättans Simsällskap +0.54 DSQ Felaktig start
Grenen officiell:  2019-09-21 10:29:56
Gren 2, 100y Frisim Herrar 17 och äldre - Final
55.07 Eddie Peng 2007 Väsby Simsällskap SWE SWE 2019-09-21
49.64 Erik Stensson 2002 Värnamo SS SWE Jönköping 2016-09-17
47.86 Erik  Ohlsén 2000 Västervik SS SWE Jönköping 2016-09-17
45.02 Robin Hanson 2001 Järfälla Simsällskap SWE SWE 2019-09-21
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Robin Hanson 2001 Järfälla Simsällskap +0.60 45.02 SY-Rekord
50m: 21.87
100m: 45.02
(23.15)
2 Robin Andréasson 1988 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.76 45.57 +0.55
50m: 21.99
100m: 45.57
(23.58)
3 John Olsson 1995 Simklubben Laxen +0.74 47.09 +2.07
50m: 22.67
100m: 47.09
(24.42)
4 Erik Stensson 2002 Värnamo Simsällskap +0.72 47.83 +2.81
50m: 23.00
100m: 47.83
(24.83)
5 Johan Hildesson 1992 Kungälvs Simsällskap +0.72 48.17 +3.15
50m: 23.35
100m: 48.17
(24.82)
6 Markus Malm 1997 Jönköpings Simsällskap +0.51 48.41 +3.39
50m: 23.16
100m: 48.41
(25.25)
7 Jonatan Carlsson 2001 Varberg Sim +0.69 48.79 +3.77
50m: 23.43
100m: 48.79
(25.36)
8 Marcus Barkrot 2002 Karlskrona Simsällskap +0.61 49.46 +4.44
50m: 23.61
100m: 49.46
(25.85)
9 Anton Johansson 1996 Kungsbacka Simsällskap +0.67 49.48 +4.46
50m: 23.90
100m: 49.48
(25.58)
10 Noah Svensson 1999 Värnamo Simsällskap +0.71 49.51 +4.49
50m: 23.87
100m: 49.51
(25.64)
11 Daniel Andersson 1997 Kungälvs Simsällskap +0.73 49.63 +4.61
50m: 23.90
100m: 49.63
(25.73)
12 Eldin Nukovic 2002 Jönköpings Simsällskap +0.68 49.92 +4.90
50m: 23.22
100m: 49.92
(26.70)
13 Richard Ekholm 2002 Kungsbacka Simsällskap +0.65 50.04 +5.02
50m: 24.18
100m: 50.04
(25.86)
14 Carl Lingström 2002 Kalmar Simsällskap +0.71 50.34 +5.32
50m: 24.11
100m: 50.34
(26.23)
15 Dennis Micin 2002 Karlskrona Simsällskap +0.61 50.51 +5.49
50m: 24.30
100m: 50.51
(26.21)
16 Robin Pettersson 2000 Värnamo Simsällskap +0.64 50.57 +5.55
50m: 23.70
100m: 50.57
(26.87)
17 Linus Hagedorn 2002 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.66 50.59 +5.57
50m: 24.24
100m: 50.59
(26.35)
18 Michael Stille 2002 Turebergs Simklubb +0.69 50.91 +5.89
50m: 24.23
100m: 50.91
(26.68)
19 Oskar Axandersson 2002 Växjö Simsällskap +0.62 50.96 +5.94
50m: 24.31
100m: 50.96
(26.65)
20 Emanuel Tidåsen 2002 Växjö Simsällskap +0.66 50.98 +5.96
50m: 24.36
100m: 50.98
(26.62)
21 Filiph Castillo Karlsson 2002 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.67 51.20 +6.18
50m: 24.50
100m: 51.20
(26.70)
22 Patrik Petkoczi 2002 Jönköpings Simsällskap +0.71 51.32 +6.30
50m: 24.92
100m: 51.32
(26.40)
22 Gunnar Widerberg 2000 Simklubben Laxen +0.63 51.32 +6.30
50m: 24.45
100m: 51.32
(26.87)
22 Frank Raunio 2000 Kalmar Simsällskap +0.64 51.32 +6.30
50m: 24.66
100m: 51.32
(26.66)
25 Anton Arvidsson 2000 Kalmar Simsällskap +0.68 51.50 +6.48
50m: 24.54
100m: 51.50
(26.96)
26 Garri Svensson 2000 Värnamo Simsällskap +0.71 52.27 +7.25
50m: 25.02
100m: 52.27
(27.25)
27 Anton Dahlgren 1999 Kungsbacka Simsällskap +0.70 52.53 +7.51
50m: 25.29
100m: 52.53
(27.24)
28 Erik Josefson 2000 Varberg Sim +0.67 52.60 +7.58
50m: 25.19
100m: 52.60
(27.41)
29 Elias Nilsson 2002 Karlskrona Simsällskap +0.64 53.18 +8.16
50m: 25.11
100m: 53.18
(28.07)
30 Elias Eriksson 1994 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.66 53.34 +8.32
50m: 25.17
100m: 53.34
(28.17)
31 Tim Ericksson 2002 Kalmar Simsällskap +0.68 53.51 +8.49
50m: 25.67
100m: 53.51
(27.84)
32 Felix Öberg 2001 Västerviks Simsällskap +0.65 53.64 +8.62
50m: 24.92
100m: 53.64
(28.72)
33 Hampus Dahlgren 2001 Kungsbacka Simsällskap +0.86 54.15 +9.13
50m: 25.75
100m: 54.15
(28.40)
34 Jonathan Einarsson 2001 Kungsbacka Simsällskap +0.66 54.38 +9.36
50m: 25.90
100m: 54.38
(28.48)
35 Henrik Pap 2001 Kalmar Simsällskap +0.57 54.46 +9.44
50m: 25.97
100m: 54.46
(28.49)
36 Viking Josefson 2002 Varberg Sim +0.74 55.30 +10.28
50m: 25.88
100m: 55.30
(29.42)
37 Arvid Johansson 2001 Kalmar Simsällskap +0.78 55.65 +10.63
50m: 26.24
100m: 55.65
(29.41)
38 Jacob Hansson 2002 Simklubben Hajen -.-- 55.99 +10.97
50m: 27.09
100m: 55.99
(28.90)
39 Tobias  Karlsson 2002 Jönköpings Simsällskap +0.64 56.14 +11.12
50m: 26.89
100m: 56.14
(29.25)
40 William Olsson 2002 Kungsbacka Simsällskap +0.70 59.36 +14.34
50m: 27.25
100m: 59.36
(32.11)
Grenen officiell:  2019-09-21 10:29:56
2019-09-21 13:07:19 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Jönköpings Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner