Tulokset Regionsmesterskab Langbane - Region Syd
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syddanmark L | Udskriftsdato | 16 marts 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Region Syddanmark og H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2019 |
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 372 | 37.14 | 1:17.41 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.64 | |||||||||
2 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 305 | 39.95 | 1:22.75 | |||||
H2Odense | 1:20.18 | |||||||||
3 | Boris Gamishev | 2007 | 277 | 41.43 | 1:25.37 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:22.63 | |||||||||
4 | Moritz Hartmann | 2007 | 262 | 41.60 | 1:27.00 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:29.07 | |||||||||
5 | Peter Kristensen | 2007 | 210 | 46.65 | 1:33.62 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:33.42 | |||||||||
6 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 205 | 45.70 | 1:34.33 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:33.77 | |||||||||
7 | Adrian Vaarning | 2007 | 202 | 44.99 | 1:34.85 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:44.71 | |||||||||
8 | Bastian Ladekjær | 2007 | 182 | 1:38.27 | 1:38.27 | |||||
DeltaSwim | 1:44.96 | |||||||||
9 | Laurits Damsted Lund | 2007 | 162 | 51.12 | 1:42.05 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:44.54 | |||||||||
10 | Ebbe Als Olsen | 2007 | 161 | 50.66 | 1:42.20 | |||||
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 1:38.77 | |||||||||
- | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 45.58 | 1:32.19 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.37 | |||||||||
- | Ib Fang Wang | 2007 | 43.71 | 1:32.09 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.68 | |||||||||
- | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 45.41 | 1:33.25 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.50 | |||||||||
- | Simon Voldmester | 2007 | 42.31 | 1:26.17 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.77 | |||||||||
- | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | DSQ | ej fort bevæg 50m | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:37.25 | |||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 487 | 33.55 | 1:10.80 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:11.53 | |||||||||
2 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 338 | 39.00 | 1:19.94 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.73 | |||||||||
3 | Julius Schier | 2006 | 299 | 41.01 | 1:23.24 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:23.78 | |||||||||
4 | Anders Bank Hansen | 2006 | 295 | 41.27 | 1:23.62 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:21.05 | |||||||||
5 | Oskar Mühring | 2006 | 284 | 41.17 | 1:24.67 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:23.34 | |||||||||
6 | Martin Christensen | 2006 | 262 | 41.70 | 1:27.05 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:27.81 | |||||||||
7 | Ludvig L. Møller | 2006 | 259 | 41.91 | 1:27.29 | |||||
H2Odense | 1:27.64 | |||||||||
8 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 237 | 44.05 | 1:30.02 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:28.08 | |||||||||
9 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 209 | 46.00 | 1:33.83 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:40.47 | |||||||||
10 | Jonas Bergmann | 2006 | 204 | 46.42 | 1:34.58 | |||||
H2Odense | ||||||||||
11 | Mads Møller Rieck | 2006 | 193 | 45.94 | 1:36.25 | |||||
DeltaSwim | 1:55.64 | |||||||||
12 | Tobias Damsgaard | 2006 | 192 | 46.46 | 1:36.42 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:30.43 | |||||||||
13 | Sebastian Rahr | 2006 | 188 | 48.23 | 1:37.20 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:41.03 | |||||||||
- | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 36.62 | 1:14.89 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.48 | |||||||||
- | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 41.63 | 1:25.00 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.57 | |||||||||
- | Magnus Steen Andersen | 2006 | 41.66 | 1:23.59 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.94 | |||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thor Majgård | 2005 | 487 | 35.58 | 1:10.80 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.90 | |||||||||
2 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 460 | 35.41 | 1:12.12 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.15 | |||||||||
3 | Teodor Thuelund | 2005 | 403 | 36.31 | 1:15.42 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:16.87 | |||||||||
4 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 363 | 38.36 | 1:18.05 | |||||
DeltaSwim | 1:17.10 | |||||||||
5 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 358 | 40.30 | 1:18.40 | |||||
DeltaSwim | 1:14.27 | |||||||||
6 | Mads Kristensen | 2005 | 344 | 38.93 | 1:19.48 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:23.10 | |||||||||
7 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 329 | 39.77 | 1:20.69 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:20.82 | |||||||||
8 | Max Venborg Kromann | 2005 | 318 | 40.96 | 1:21.54 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.52 | |||||||||
9 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 313 | 38.96 | 1:22.03 | |||||
Frem Odense | 1:22.76 | |||||||||
10 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 311 | 40.61 | 1:22.19 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:22.22 | |||||||||
11 | William Romer Jørgensen | 2005 | 284 | 40.77 | 1:24.72 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:27.10 | |||||||||
12 | Christoffer Mejdal | 2005 | 281 | 41.89 | 1:25.04 | |||||
Frem Odense | 1:31.73 | |||||||||
13 | Magnus Tranekjer | 2005 | 278 | 41.11 | 1:25.27 | |||||
H2Odense | 1:24.17 | |||||||||
14 | Rasmus Warming Hansen | 2005 | 213 | 45.28 | 1:33.15 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Mikkel Andersen | 2005 | 35.88 | 1:13.88 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.93 | |||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Landtved | 2004 | 575 | 32.66 | 1:06.99 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:04.83 | |||||||||
2 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 548 | 33.12 | 1:08.07 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:05.77 | |||||||||
3 | Christopher V. Nielsen | 2004 | 413 | 38.08 | 1:14.77 | |||||
Kolding SK | 1:15.71 | |||||||||
4 | Valdemar Stahl | 2004 | 389 | 37.15 | 1:16.27 | |||||
H2Odense | 1:16.11 | |||||||||
5 | Oliver Londero | 2004 | 365 | 38.34 | 1:17.93 | |||||
Frem Odense | 1:18.40 | |||||||||
6 | Lasse Thulstrup | 2004 | 348 | 38.57 | 1:19.20 | |||||
Kolding SK | 1:16.39 | |||||||||
7 | Alex Fogt | 2004 | 346 | 38.58 | 1:19.32 | |||||
H2Odense | 1:17.14 | |||||||||
8 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 343 | 38.94 | 1:19.56 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:17.33 | |||||||||
9 | Asger Als Olsen | 2004 | 306 | 40.09 | 1:22.62 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Mathias Westergaard | 2004 | 250 | 43.17 | 1:28.35 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:23.39 | |||||||||
- | Lukas Holger Pihl Holst | 2004 | 39.43 | 1:16.69 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.00 | |||||||||
- | Tobias Gammelvind | 2004 | 36.25 | 1:13.50 | EXTRA | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.47 | |||||||||
- | Ettore Pesci | 2004 | DSQ | fuld neddyk v mål | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 14:04 |