Resultat för DGI Landsmesterskab 2010
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskab 2010 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 09:14 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 41, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Piger gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lenette Nielsen | 1997 | DGI Nordjylland | 38.04 | 1:21.38 | 2:17.05 | 2:54.54 | |||
2 | Mika Lund | 1996 | Dgi Sønderjylland | 39.76 | 1:24.36 | 2:15.48 | 2:55.45 | |||
3 | Josephine Sørensen | 1996 | DGI Sydvest | 42.77 | 1:26.11 | 2:18.52 | 2:57.38 | |||
4 | Maria Nielsen | 1996 | DGI Sydøstjylland | 37.98 | 1:23.33 | 2:16.54 | 2:57.59 | |||
5 | Tine Christensen | 1996 | DGI Nordjylland | 40.42 | 1:29.49 | 2:18.56 | 2:58.57 | |||
6 | Mette H Larsen | 1997 | DGI Nordjylland | 40.71 | 1:26.99 | 2:20.19 | 3:01.95 | |||
7 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | DGI Sydvest | 41.20 | 1:29.90 | 2:21.54 | 3:03.65 | |||
8 | Emma Krintel | 1996 | DGI Sydøstjylland | 39.90 | 1:27.02 | 2:22.11 | 3:05.39 | |||
9 | Emma Marie Amdisen | 1997 | DGI Nordjylland | 41.85 | 1:32.54 | 2:25.01 | 3:07.28 | |||
10 | Kirstine Theilgaard | 1997 | DGI Sydvest | 42.03 | 1:29.66 | 2:29.11 | 3:12.44 | |||
11 | Kristina Lund Pedersen | 1997 | DGI Østjylland | 43.88 | 1:34.13 | 2:29.14 | 3:13.12 | |||
12 | Tashia Lundvig | 1996 | DGI Midtjylland | 40.33 | 1:30.59 | 2:29.94 | 3:13.18 | |||
13 | Sarah Breinholt | 1996 | DGI Østjylland | 42.50 | 1:33.25 | 2:29.33 | 3:14.21 | |||
14 | Simone S. Pedersen | 1997 | Dgi Sønderjylland | 43.37 | 1:31.40 | 2:30.44 | 3:14.28 | |||
15 | Sofie Petersen | 1996 | DGI Roskilde | 43.43 | 1:34.39 | 2:33.45 | 3:15.97 | |||
16 | Charina Sørensen | 1997 | DGI Østjylland | 40.48 | 1:30.02 | 2:30.98 | 3:16.94 | |||
17 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | DGI Vestsjælland | 46.59 | 1:35.30 | 2:33.09 | 3:17.46 | |||
18 | Nicoline Rundstrøm | 1996 | DGI Sydvest | 44.62 | 1:34.31 | 2:33.22 | 3:18.30 | |||
19 | Sofie Hjortshøj | 1997 | DGI Fyn | 46.33 | 1:41.07 | 2:36.69 | 3:21.15 | |||
20 | Caroline Odgaard | 1996 | DGI Fyn | 48.85 | 1:38.32 | 2:35.77 | 3:21.47 | |||
21 | Louise B. Larsen | 1996 | DGI Sydvest | 46.35 | 1:36.55 | 2:39.11 | 3:22.15 | |||
22 | Line Veldhuis | 1996 | DGI Sydvest | 48.48 | 1:44.05 | 2:39.51 | 3:23.04 | |||
23 | Cecilie Aabo Andersen | 1997 | DGI Fyn | 52.15 | 1:42.45 | 2:39.78 | 3:27.84 | |||
24 | Lærke Bjerge | 1997 | DGI Fyn | 50.98 | 1:44.29 | 2:43.21 | 3:30.80 | |||
25 | Anette Mulvad Veng | 1996 | DGI Østjylland | 47.23 | 1:38.14 | 2:44.35 | 3:34.29 | |||
26 | Karen Krogh Lund | 1996 | DGI Sydøstjylland | 49.35 | 1:47.68 | 2:42.44 | 3:34.80 | |||
- | Litten Fleggaard | 1997 | Dgi Sønderjylland | DNS | ||||||
- | Afbud | 1996 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Afbud | 1996 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
- | Celine Drivsholm | 1996 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Ditte Rosten Jakobsen | 1997 | DGI Vestsjælland | DSQ | arme ej over vand | |||||
- | Janni Andreasen | 1997 | DGI Nordjylland | DSQ | arme ej over vandfly | |||||
Løb 41, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Piger gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Pia Nicolaisen | 1994 | DGI Vestsjælland | 33.92 | 1:13.82 | 2:05.74 | 2:45.22 | |||
2 | Emilie Pedersen | 1995 | DGI Sydvest | 35.90 | 1:19.57 | 2:08.58 | 2:46.37 | |||
3 | Anna Deleuran | 1995 | DGI Storstrømmen | 38.05 | 1:21.03 | 2:10.40 | 2:49.36 | |||
4 | Natasja Holte Larsen | 1995 | DGI Vestsjælland | 35.97 | 1:22.95 | 2:09.75 | 2:49.38 | |||
5 | Louise Uglebjerg | 1994 | DGI Vestsjælland | 34.52 | 1:19.92 | 2:08.83 | 2:49.51 | |||
6 | Lise Meng | 1994 | DGI Fyn | 39.45 | 1:22.88 | 2:14.23 | 2:51.85 | |||
7 | Signe Dam Mortensen | 1995 | DGI Fyn | 38.72 | 1:25.97 | 2:16.48 | 2:55.62 | |||
8 | Emma Dam Mortensen | 1995 | DGI Fyn | 36.39 | 1:23.34 | 2:16.37 | 2:58.47 | |||
9 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | DGI Vestsjælland | 39.35 | 1:26.94 | 2:19.01 | 2:59.01 | |||
10 | Stine Damgaard | 1995 | DGI Vestsjælland | 40.18 | 1:29.20 | 2:19.24 | 2:59.46 | |||
11 | Cathrine Breinholt Juhl | 1995 | DGI Sydvest | 39.67 | 1:26.64 | 2:20.54 | 3:00.16 | |||
12 | Ida Danielsen | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 41.52 | 1:27.86 | 2:22.81 | 3:00.52 | |||
13 | Louise Sofie Jensen | 1994 | DGI Nordjylland | 37.66 | 1:24.23 | 2:21.70 | 3:04.16 | |||
14 | Shiva Leisner | 1995 | DGI Fyn | 43.16 | 1:31.95 | 2:24.93 | 3:07.43 | |||
15 | Janni Bach | 1994 | DGI Nordjylland | 44.17 | 1:29.77 | 2:26.23 | 3:07.94 | |||
16 | Pernille Rytter | 1994 | DGI Nordjylland | 43.96 | 1:31.73 | 2:28.07 | 3:10.27 | |||
17 | Sarah Hermansen | 1994 | DGI Sydvest | 44.66 | 1:33.71 | 2:28.80 | 3:10.58 | |||
18 | Mia Møller Hermann | 1995 | DGI Østjylland | 42.40 | 1:34.58 | 2:30.23 | 3:12.31 | |||
19 | Natasja Simonsen | 1995 | DGI Fyn | 44.55 | 1:37.01 | 2:28.45 | 3:12.36 | |||
20 | Jiajia Wu | 1995 | DGI Sydvest | 40.18 | 1:31.96 | 2:25.58 | 3:13.74 | |||
21 | Sofie Grønlund | 1995 | DGI Sydvest | 42.96 | 1:34.85 | 2:30.29 | 3:14.60 | |||
22 | Pernille Røhling | 1995 | DGI Østjylland | 39.79 | 1:33.05 | 2:33.03 | 3:16.04 | |||
23 | Rikke von Baem | 1994 | DGI Roskilde | 44.74 | 1:39.12 | 2:31.10 | 3:19.55 | |||
24 | Eva Nielsen | 1995 | DGI Fyn | 51.28 | 1:42.26 | 2:41.22 | 3:24.88 | |||
25 | Signe Bak | 1994 | DGI Nordjylland | 45.07 | 1:35.41 | 2:36.17 | 3:25.46 | |||
26 | Mette Behrendtz | 1995 | Dgi Sønderjylland | 46.04 | 1:40.27 | 2:41.41 | 3:29.89 | |||
27 | Elena Furman | 1994 | DGI Østjylland | 47.83 | 1:41.96 | 2:48.50 | 3:34.39 | |||
28 | Cecilie Sørensen | 1994 | DGI Roskilde | 45.40 | 1:37.94 | 2:45.43 | 3:36.03 | |||
- | Afbud | 1995 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
- | Pernille Sigaard | 1994 | DGI Nordjylland | DNF | ||||||
- | Lykke B Jensen | 1995 | DGI Nordjylland | DSQ | 2 armtag til bryst | |||||
- | Johanne Krogh Lund | 1995 | DGI Sydøstjylland | DSQ | crawl ben i fly | |||||
Løb 41, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 24 år |
Piger gruppe 5, 6 og 7 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ann Louise Nielsen | 1993 | DGI Nordjylland | 33.24 | 1:14.91 | 2:02.24 | 2:40.23 | |||
2 | Charlotte Jensen | 1992 | DGI Sydvest | 35.59 | 1:17.92 | 2:05.40 | 2:42.82 | |||
3 | Pernille Rønde Jensen | 1991 | DGI Vestsjælland | 39.69 | 1:24.21 | 2:16.28 | 2:54.85 | |||
4 | Camilla Ochsendorf | 1993 | DGI Nordjylland | 39.55 | 1:24.28 | 2:15.56 | 2:54.99 | |||
5 | Charlotte Elgaard | 1991 | DGI Østjylland | 41.05 | 1:26.94 | 2:19.63 | 2:59.58 | |||
6 | Louise Østergaard | 1991 | DGI Sydvest | 41.29 | 1:31.70 | 2:26.47 | 3:07.23 | |||
7 | Helena Jacobsen | 1991 | DGI Sydøstjylland | 43.64 | 1:31.61 | 2:28.51 | 3:10.55 | |||
8 | Camilla Rosenkær Blach | 1992 | DGI Nordjylland | 43.09 | 1:31.89 | 2:31.84 | 3:15.50 | |||
9 | Annabella Zimmermann | 1991 | Dgi Sønderjylland | 44.67 | 1:36.88 | 2:36.94 | 3:23.22 | |||
10 | Stinna Christiansen | 1993 | DGI Fyn | 46.71 | 1:36.74 | 2:37.51 | 3:23.68 | |||
11 | Kathrine Rasmussen | 1992 | DGI Roskilde | 51.01 | 1:57.36 | 3:04.19 | 4:08.10 | |||
- | Afbud | 1987 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.31 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 09:14 |