Tulokset DGI Landsmesterskab 2010
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskab 2010 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 17:10 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Piger gruppe 5, 6, 7 og 8 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tanja Lylloff | 1998 | DGI Storstrømmen | 44.40 | 1:33.48 | 2:23.72 | 3:10.88 | |||
2 | Camilla Hummelgaard | 1998 | DGI Sydøstjylland | 54.32 | 1:53.80 | 2:55.03 | 3:55.74 | |||
3 | Lise Coermann Nygaard | 1998 | DGI Storstrømmen | 55.09 | 1:56.39 | 2:57.72 | 3:57.73 | |||
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Piger gruppe 5, 6, 7 og 8 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | DGI Sydvest | 41.95 | 1:30.23 | 2:20.82 | 3:10.74 | |||
2 | Sofie Aaquist | 1996 | DGI Østjylland | 43.01 | 1:31.98 | 2:21.97 | 3:10.97 | |||
3 | Mathilde Hallgren | 1997 | DGI Storstrømmen | 43.88 | 1:33.85 | 2:25.67 | 3:15.20 | |||
4 | Sofie Witthøft | 1997 | DGI Vestsjælland | 45.37 | 1:37.46 | 2:30.28 | 3:22.43 | |||
5 | Maria Nielsen | 1996 | DGI Sydøstjylland | 46.89 | 1:39.52 | 2:34.32 | 3:27.41 | |||
6 | Mathilde Birkholm | 1996 | DGI Sydøstjylland | 48.52 | 1:41.97 | 2:35.94 | 3:27.85 | |||
7 | Nadja Jensen | 1996 | DGI Sydvest | 47.47 | 1:40.76 | 2:35.39 | 3:28.41 | |||
8 | Maria Høj | 1997 | DGI Sydøstjylland | 47.50 | 1:41.33 | 2:36.61 | 3:29.24 | |||
9 | Simone H. Nordfast | 1996 | DGI Vestsjælland | 47.70 | 1:40.37 | 2:35.17 | 3:29.55 | |||
10 | Susanne Kjeldsen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 46.93 | 1:41.07 | 2:35.93 | 3:30.05 | |||
11 | Alberte R. Sørensen | 1996 | DGI Nordjylland | 48.30 | 1:42.45 | 2:36.89 | 3:30.69 | |||
12 | Anne Jakobsen | 1997 | DGI Nordjylland | 49.12 | 1:43.35 | 2:38.44 | 3:30.71 | |||
13 | Karen Krogh Lund | 1996 | DGI Sydøstjylland | 49.26 | 1:43.77 | 2:39.46 | 3:32.65 | |||
14 | Louisa Ellen Mathies | 1996 | Dgi Sønderjylland | 48.73 | 1:45.97 | 2:43.67 | 3:38.66 | |||
15 | Sofie Hjortshøj | 1997 | DGI Fyn | 49.71 | 1:45.74 | 2:43.31 | 3:39.17 | |||
16 | Mathilde Odgaard | 1996 | DGI Fyn | 49.17 | 1:45.31 | 2:42.85 | 3:39.38 | |||
17 | Christina Løth Andersen | 1997 | DGI Sydøstjylland | 50.65 | 1:46.52 | 2:44.17 | 3:40.15 | |||
18 | Shannie Zülau | 1996 | DGI Midtjylland | 48.88 | 1:46.14 | 2:45.01 | 3:41.92 | |||
19 | Rikke Maria Christensen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 49.43 | 1:46.47 | 2:46.41 | 3:43.94 | |||
20 | Josefine Kristensen | 1997 | DGI Østjylland | 49.39 | 1:46.85 | 2:46.96 | 3:45.39 | |||
21 | Marie Henriksen | 1997 | DGI Nordjylland | 49.21 | 1:47.09 | 2:47.49 | 3:45.93 | |||
22 | Emma Karlsen | 1996 | DGI Sydøstjylland | 49.18 | 1:48.14 | 2:48.47 | 3:46.94 | |||
23 | Lisa Brayd | 1997 | DGI Midtjylland | 51.66 | 1:50.05 | 2:50.92 | 3:50.68 | |||
24 | Camilla Matthiesen | 1997 | Dgi Sønderjylland | 51.84 | 1:49.80 | 2:51.81 | 3:51.41 | |||
25 | Amalie Krøier Sørensen | 1996 | DGI Nordjylland | 53.25 | 1:52.35 | 2:53.00 | 3:51.84 | |||
26 | Ditte Rosten Jakobsen | 1997 | DGI Vestsjælland | 53.73 | 1:53.46 | 2:54.33 | 3:53.48 | |||
27 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | DGI Midtjylland | 50.95 | 1:50.20 | 2:51.22 | 3:53.59 | |||
28 | Astrid Toft | 1997 | DGI Nordjylland | 53.33 | 1:53.09 | 2:54.15 | 3:53.90 | |||
- | Line Meldgaard | 1997 | DGI Nordjylland | DSQ | 2 armtag ved 50m | |||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Piger gruppe 5, 6, 7 og 8 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Stine Damgaard | 1995 | DGI Vestsjælland | 43.41 | 1:30.16 | 2:20.03 | 3:07.27 | |||
2 | Louise Uglebjerg | 1994 | DGI Vestsjælland | 42.51 | 1:31.36 | 2:20.14 | 3:08.88 | |||
3 | Melissa Brander | 1994 | DGI Storstrømmen | 44.35 | 1:32.58 | 2:21.25 | 3:08.93 | |||
4 | Anna Deleuran | 1995 | DGI Storstrømmen | 43.80 | 1:32.67 | 2:22.67 | 3:11.25 | |||
5 | Natasja Simonsen | 1995 | DGI Fyn | 43.59 | 1:32.03 | 2:22.00 | 3:12.55 | |||
6 | Rikke von Baem | 1994 | DGI Roskilde | 42.27 | 1:31.42 | 2:23.20 | 3:14.01 | |||
7 | Jiajia Wu | 1995 | DGI Sydvest | 42.92 | 1:31.93 | 2:23.64 | 3:16.79 | |||
8 | Louise Sander | 1995 | DGI Midtjylland | 45.36 | 1:35.99 | 2:27.45 | 3:17.50 | |||
9 | Nadja Christiansen | 1995 | DGI Sydvest | 45.95 | 1:36.50 | 2:27.95 | 3:17.71 | |||
10 | Lise Meng | 1994 | DGI Fyn | 45.17 | 1:36.71 | 2:29.50 | 3:21.20 | |||
11 | Bolette Nielsen | 1995 | DGI Nordjylland | 47.15 | 1:38.68 | 2:31.02 | 3:22.08 | |||
12 | Johanne Krogh Lund | 1995 | DGI Sydøstjylland | 45.34 | 1:37.91 | 2:31.82 | 3:23.92 | |||
13 | Shiva Leisner | 1995 | DGI Fyn | 49.33 | 1:42.18 | 2:35.86 | 3:27.12 | |||
14 | Line Lylloff | 1995 | DGI Storstrømmen | 46.66 | 1:39.60 | 2:33.22 | 3:27.35 | |||
15 | Tanja Kandborg | 1995 | DGI Sydøstjylland | 50.03 | 1:45.92 | 2:41.68 | 3:35.95 | |||
16 | Christina Andersen | 1995 | DGI Fyn | 48.34 | 1:45.22 | 2:42.82 | 3:36.95 | |||
- | Simone Falster | 1995 | DGI Vestsjælland | DNS | ||||||
- | Signe Yder | 1995 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Emma Høvighoff | 1995 | DGI Fyn | DNF | ||||||
- | Katrine Siggaard | 1995 | DGI Nordjylland | DSQ | 2 armtag ved 175m | |||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 24 år |
Piger gruppe 5, 6, 7 og 8 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Stine Wesselhoff | 1991 | DGI Storstrømmen | 44.34 | 1:33.91 | 2:24.43 | 3:14.86 | |||
2 | Lise Bak | 1993 | DGI Nordjylland | 44.25 | 1:34.25 | 2:25.02 | 3:15.38 | |||
3 | Camilla Ochsendorf | 1993 | DGI Nordjylland | 44.22 | 1:33.86 | 2:25.80 | 3:17.52 | |||
4 | Anne-Mette Andersen | 1993 | DGI Nordjylland | 46.86 | 1:38.92 | 2:31.21 | 3:21.26 | |||
5 | Charlotte Behrendtz | 1991 | Dgi Sønderjylland | 47.46 | 1:39.24 | 2:31.65 | 3:23.68 | |||
6 | Jannie Fogtmann | 1990 | Dgi Sønderjylland | 46.66 | 1:38.68 | 2:33.67 | 3:27.10 | |||
7 | Karoline Noer | 1991 | Dgi Sønderjylland | 48.46 | 1:42.66 | 2:38.28 | 3:33.07 | |||
8 | Jannie Abildtrup | 1993 | DGI Sydvest | 51.05 | 1:48.92 | 2:47.18 | 3:44.75 | |||
9 | Michelle M. Thomsen | 1993 | DGI Nordjylland | 51.02 | 1:47.75 | 2:47.17 | 3:45.68 | |||
10 | Karoline Andersen | 1993 | DGI Østjylland | 51.62 | 1:50.35 | 2:49.56 | 3:47.46 | |||
11 | Britt Hansen | 1988 | DGI Fyn | 53.94 | 1:52.94 | 2:54.58 | 3:55.57 | |||
- | Janina Christensen | 1993 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.31 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 17:10 |