Tulokset DGI Landsmesterskab 2010
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskab 2010 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 15:51 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 6 - 10 år |
Piger gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ane Wildenschild | 2000 | DGI Sydvest | 48.49 | ||||||
2 | Michelle Franow | 2001 | DGI Sydøstjylland | 49.31 | ||||||
3 | Viktoria Rugaard | 2000 | DGI Østjylland | 51.44 | ||||||
4 | Nora Heil | 2001 | Dgi Sønderjylland | 51.72 | ||||||
5 | Kristhine Andersen | 2002 | DGI Vestsjælland | 54.97 | ||||||
6 | Natascha S. Westermann | 2000 | DGI Storstrømmen | 55.21 | ||||||
7 | Michelle Pedersen | 2000 | DGI Nordjylland | 56.61 | ||||||
8 | Nathasja Odgaard Thomsen | 2000 | DGI Vestsjælland | 58.44 | ||||||
9 | Sidsel J. Schmidt | 2000 | Dgi Sønderjylland | 58.78 | ||||||
10 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | DGI Sydvest | 59.82 | ||||||
11 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | DGI Vestsjælland | 1:02.49 | ||||||
12 | Marie Uglebjerg | 2002 | DGI Vestsjælland | 1:04.66 | ||||||
13 | Nanna Fuur Hegner | 2000 | DGI Østjylland | 1:09.87 | ||||||
14 | Rebecca Brady | 2001 | DGI Storstrømmen | 1:10.79 | ||||||
- | Noa Turin | 2000 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
- | Line Bæk Thulin | 2000 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Piger gruppe 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | DGI Nordjylland | 38.42 | ||||||
2 | Freja Andersen | 1998 | DGI Storstrømmen | 41.29 | ||||||
3 | Emilie Rindebæk | 1998 | DGI Fyn | 43.70 | ||||||
4 | Anja Neergaard | 1998 | DGI Nordjylland | 44.17 | ||||||
5 | Nicoline Svenningsen | 1998 | DGI Østjylland | 44.41 | ||||||
6 | Cecilie Jensen | 1999 | DGI Storstrømmen | 45.47 | ||||||
7 | Annemette Schmidt | 1999 | Dgi Sønderjylland | 45.99 | ||||||
8 | Line Fjordside Jensen | 1998 | DGI Roskilde | 46.25 | ||||||
9 | Diana Jacobsen | 1998 | DGI Roskilde | 46.80 | ||||||
10 | Johanne Karstensen | 1999 | DGI Storstrømmen | 46.88 | ||||||
11 | Caroline Mikkelsen | 1998 | DGI Nordjylland | 46.89 | ||||||
12 | Lærke Højbjerg | 1999 | DGI Sydvest | 47.35 | ||||||
13 | Isabella Pedersen | 1998 | DGI Nordjylland | 47.41 | ||||||
14 | Sandra Kjeldsen | 1998 | Dgi Sønderjylland | 48.01 | ||||||
15 | Frauke Sognstrup | 1998 | DGI Sydvest | 48.62 | ||||||
16 | Mette Flaskager | 1999 | DGI Midtjylland | 50.56 | ||||||
17 | Julie B. Larsen | 1999 | DGI Sydvest | 51.24 | ||||||
18 | Lea Føste | 1998 | DGI Østjylland | 51.74 | ||||||
19 | Laura Plambæk Petersen | 1999 | DGI Vestsjælland | 51.93 | ||||||
20 | Louise Nicolaisen | 1998 | DGI Vestsjælland | 51.94 | ||||||
21 | Martha Moeslund | 1998 | DGI Nordjylland | 52.65 | ||||||
22 | Christine Ravn | 1998 | DGI Sydøstjylland | 52.77 | ||||||
23 | Cecilie Nielsen | 1999 | DGI Fyn | 52.88 | ||||||
24 | Julie Hornstrup | 1998 | DGI Sydvest | 54.36 | ||||||
25 | Line Nielsen | 1999 | DGI Sydvest | 55.11 | ||||||
26 | Kirstine Kol Eriksen | 1998 | DGI Storkøbenhavn | 55.18 | ||||||
27 | Kornelia Swistek | 1999 | DGI Sydvest | 55.24 | ||||||
28 | Emma Louise Frohn | 1998 | DGI Midtjylland | 55.28 | ||||||
29 | Mie Johansen | 1999 | DGI Midtjylland | 58.61 | ||||||
30 | Simran Kholi | 1999 | DGI Midtjylland | 58.93 | ||||||
31 | Maja Lauritsen | 1999 | DGI Vestsjælland | 1:01.13 | ||||||
32 | Julie Nielsen | 1999 | DGI Vestsjælland | 1:03.25 | ||||||
33 | Kristine Odgaard | 1999 | DGI Fyn | 1:03.68 | ||||||
- | Afbud | 1998 | DGI Roskilde | DNS | ||||||
- | Cecilie N. Petersen | 1998 | DGI Vestsjælland | DSQ | afslut på maven | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.31 | Udskriftsdato | 13 marts 2010 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 15:51 |