2020-12-01   22:14:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sala Sparbanks Silverdoppet 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 30/5 Klockan 09.00 (Insim kl 08.00)

Document
Resultat
Sala Sparbanks Silverdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Lärkans Sportcenter Sala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 maj 2019 till den 30 maj 2019
Gren 5, 100m Frisim Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Hagspiel 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 193 1:17.70
50m: 37.21
100m: 1:17.70
(40.49)
2 Lucas Bouchet 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 190 1:18.12 +0.42
50m: 37.17
100m: 1:18.12
(40.95)
3 Melvin Bergman 2009 Borlänge Simsällskap 84 1:42.23 +24.53
50m: 47.04
100m: 1:42.23
(55.19)
4 Mohammed Oulaywan 2009 Simklubben Ena 64 1:51.91 +34.21
50m: 55.04
100m: 1:51.91
(56.87)
5 Philip Panagiotidis 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 49 2:02.77 +45.07
50m: 56.65
100m: 2:02.77
(1:06.12)
6 Jino Atiwit Osman 2010 Simklubben Ena 40 2:10.37 +52.67
50m: 1:02.40
100m: 2:10.37
(1:07.97)
Grenen officiell:  2019-05-30 10:43:51
Gren 5, 100m Frisim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Flores 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 277 1:08.90
50m: 32.46
100m: 1:08.90
(36.44)
2 Aston Horn 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 245 1:11.77 +2.87
50m: 34.23
100m: 1:11.77
(37.54)
3 Filip Bjällås 2007 Upplands-Bro Simsällskap 224 1:13.90 +5.00
50m: 35.13
100m: 1:13.90
(38.77)
4 Emil Jörstad 2008 Örebro Simallians 223 1:14.08 +5.18
50m: 35.75
100m: 1:14.08
(38.33)
5 Erik Sjökvist 2007 Gävle Simsällskap 214 1:15.12 +6.22
50m: 37.35
100m: 1:15.12
(37.77)
6 Elliot Ekman 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 185 1:18.83 +9.93
50m: 38.84
100m: 1:18.83
(39.99)
7 Nils Edberg 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 177 1:19.91 +11.01
50m: 39.56
100m: 1:19.91
(40.35)
8 Eduards Drozdovs 2007 Borlänge Simsällskap 174 1:20.49 +11.59
50m: 39.09
100m: 1:20.49
(41.40)
9 Ata Östlund Keklik 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 171 1:20.84 +11.94
50m: 39.17
100m: 1:20.84
(41.67)
10 Pontus Asp Almström 2008 Simklubben Ena 165 1:21.80 +12.90
50m: 40.88
100m: 1:21.80
(40.92)
11 Peter Flamborg 2007 Gävle Simsällskap 165 1:21.81 +12.91
50m: 39.19
100m: 1:21.81
(42.62)
12 Albert Sjögren 2007 Upplands-Bro Simsällskap 144 1:25.70 +16.80
50m: 43.04
100m: 1:25.70
(42.66)
13 Oscar Glad 2007 Simsällskapet Mora 143 1:25.86 +16.96
50m: 41.81
100m: 1:25.86
(44.05)
14 Filip Jaworski Lindström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 142 1:25.94 +17.04
50m: 39.63
100m: 1:25.94
(46.31)
15 Viggo Scholz 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 131 1:28.29 +19.39
50m: 41.28
100m: 1:28.29
(47.01)
16 Eldin Sakambet 2007 Hallsberg Kumla Simklubb 127 1:29.24 +20.34
50m: 42.44
100m: 1:29.24
(46.80)
17 Ludvig Axegård 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 123 1:30.17 +21.27
50m: 42.84
100m: 1:30.17
(47.33)
18 Neil Daimay 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 117 1:31.71 +22.81
50m: 43.19
100m: 1:31.71
(48.52)
19 Max Nordanberg 2008 Västerås Simsällskap 107 1:34.65 +25.75
50m: 43.72
100m: 1:34.65
(50.93)
20 Nicolás Garcia 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 103 1:35.78 +26.88
50m: 44.54
100m: 1:35.78
(51.24)
21 Dennis Johdet 2007 Simklubben Ena 98 1:37.34 +28.44
50m: 45.22
100m: 1:37.34
(52.12)
22 Emil Överstam 2008 Västerås Simsällskap 98 1:37.41 +28.51
50m: 46.24
100m: 1:37.41
(51.17)
- Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
Grenen officiell:  2019-05-30 10:43:51
Gren 5, 100m Frisim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leo Karlsson 2006 Hallsberg Kumla Simklubb 357 1:03.31
50m: 30.57
100m: 1:03.31
(32.74)
2 William Hamilton 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 345 1:04.03 +0.72
50m: 31.12
100m: 1:04.03
(32.91)
3 Melvin Norlén 2005 Västerås Simsällskap 293 1:07.61 +4.30
50m: 32.93
100m: 1:07.61
(34.68)
4 Gustav Åsbrink 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 287 1:08.09 +4.78
50m: 32.95
100m: 1:08.09
(35.14)
5 Elias Arvidsson 2005 Strängnäs Simklubb 269 1:09.61 +6.30
50m: 33.68
100m: 1:09.61
(35.93)
6 Gustav Löfqvist 2005 Västerås Simsällskap 267 1:09.71 +6.40
50m: 33.56
100m: 1:09.71
(36.15)
7 Olle Halvarsson 2006 Västerås Simsällskap 251 1:11.23 +7.92
50m: 34.31
100m: 1:11.23
(36.92)
8 Thure Essén 2005 Strängnäs Simklubb 243 1:12.00 +8.69
50m: 34.54
100m: 1:12.00
(37.46)
9 Casper Drozdz 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 238 1:12.48 +9.17
50m: 34.44
100m: 1:12.48
(38.04)
10 Jonas Harju 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 231 1:13.15 +9.84
50m: 34.79
100m: 1:13.15
(38.36)
11 Elliot Sundström 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 214 1:15.06 +11.75
50m: 35.67
100m: 1:15.06
(39.39)
12 Hugo Patrikson 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 211 1:15.47 +12.16
50m: 36.50
100m: 1:15.47
(38.97)
13 Emil Cosini 2006 Västerås Simsällskap 187 1:18.46 +15.15
50m: 37.70
100m: 1:18.46
(40.76)
14 Axel Pagard 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap 178 1:19.87 +16.56
50m: 39.31
100m: 1:19.87
(40.56)
15 Simon Alveskär Lundfeldt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 172 1:20.73 +17.42
50m: 38.73
100m: 1:20.73
(42.00)
16 Axel Svensson 2006 Upplands-Bro Simsällskap 169 1:21.23 +17.92
50m: 40.67
100m: 1:21.23
(40.56)
17 Folke Eriksson 2006 Örebro Simallians 145 1:25.41 +22.10
50m: 41.13
100m: 1:25.41
(44.28)
18 Benny Scott 2005 Upplands-Bro Simsällskap 137 1:27.14 +23.83
50m: 42.38
100m: 1:27.14
(44.76)
19 Leo Fjellborg 2006 Simsällskapet Mora 126 1:29.56 +26.25
50m: 42.37
100m: 1:29.56
(47.19)
Grenen officiell:  2019-05-30 10:43:51
Gren 5, 100m Frisim Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Max Antonsson 2004 Sala Simsällskap 435 59.29
50m: 28.23
100m: 59.29
(31.06)
2 Tobias Flykt 2004 Hedemora Simsällskap 388 1:01.59 +2.30
50m: 29.70
100m: 1:01.59
(31.89)
3 Gustav Ulfvebrand 2003 Västerås Simsällskap 385 1:01.75 +2.46
50m: 29.40
100m: 1:01.75
(32.35)
4 Artur Romin 2003 Strängnäs Simklubb 365 1:02.87 +3.58
50m: 30.58
100m: 1:02.87
(32.29)
5 Quintin Bröms 2003 Simsällskapet Mora 347 1:03.95 +4.66
50m: 30.99
100m: 1:03.95
(32.96)
6 Felix Mårvad 2003 Sala Simsällskap 329 1:05.05 +5.76
50m: 31.17
100m: 1:05.05
(33.88)
7 Billy Appelgren 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb 188 1:18.36 +19.07
50m: 36.81
100m: 1:18.36
(41.55)
Grenen officiell:  2019-05-30 10:43:51
Gren 5, 100m Frisim Herrar 17-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Edwin Nystrand 2002 Sala Simsällskap 475 57.59
50m: 28.10
100m: 57.59
(29.49)
2 Nicklas Evaldsson 2001 Hedemora Simsällskap 397 1:01.10 +3.51
50m: 28.37
100m: 1:01.10
(32.73)
3 Jakob Hanson 2002 Sala Simsällskap 386 1:01.69 +4.10
50m: 30.20
100m: 1:01.69
(31.49)
Grenen officiell:  2019-05-30 10:43:51
2019-05-30 10:44:52 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner