2020-10-30   20:11:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Knattesimmet 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag em

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  06 april 2019   
  Tävlingsort  Godby    Utskriftstid  16:28   
  Arrangör  Ålands Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 april 2019         
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim/SU F/T1, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lotta Luotola  2008    261          40.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  44.51                 
Amanda Ruusuvaara  2008    238          41.38   
  Uimaseura Kaarina  44.61                 
Oona Valtonen  2008    238          41.41   
  TaTu Tampere  41.40                 
Emma Tieaho  2008    222          42.37   
  Nokian Pyry  42.12                 
Viivi Elonen  2008    219          42.54   
  Swimming Team Rauma  44.86                 
Selma Syrjänen  2009    215          42.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.09                 
Iiris Myllymäki  2008    197          44.08   
  TaTu Tampere  45.83                 
Saara Pakomäki  2008    191          44.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  49.02                 
Vilja Suominen  2009    186          44.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  47.95                 
10  Sofia Maude  2008    183          45.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.15                 
11  Krista Pajula  2008    180          45.43   
  Kankaanpään Uimarit  47.28                 
12  Ilona Nordman  2008    169          46.35   
  Swimming Team Rauma                   
13  Helka Känkänen  2008    168          46.43   
  Porin Uimaseura  47.36                 
14  Lotta Malmelin  2009    165          46.71   
  Nokian Pyry  51.42                 
15  Viiu Levola  2008    165          46.72   
  TaTu Tampere  50.31                 
16  Iisa Vanne  2008    161          47.09   
  Swimming Team Rauma  51.34                 
17  Minttu Mäkihannu  2008    160          47.26   
  TaTu Tampere  46.08                 
18  Josefiina Björklöf  2008    139          49.48   
  Swimming Team Rauma  51.05                 
19  Emilia Valtonen  2009    138          49.59   
  Rauman Uimaseura  55.74                 
20  Vilma Keski-Korsu  2009    137          49.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  48.45                 
21  Emilia Repo  2009    133          50.18   
  Kankaanpään Uimarit  1:00.20                 
22  Siiri Simula  2008    133          50.23   
  Swimming Team Rauma                   
23  Heidi Huppunen  2008    132          50.37   
  Porin Uimaseura                   
24  Lisette Schaper  2009    129          50.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  50.69                 
25  Emmi Oksanen  2009    125          51.26   
  TaTu Tampere  52.37                 
26  Minea Moisio  2009    125          51.28   
  TaTu Tampere  49.27                 
27  Olivia Saukko  2009    122          51.64   
  TaTu Tampere  49.60                 
28  Hilkka Salo  2009    122          51.72   
  Rauman Uimaseura                   
29  Emma Nygård  2008    118          52.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  52.54                 
30  Ida Hamilton  2008    117          52.42   
  TaTu Tampere  53.26                 
31  Elsa Ailanen  2009    107          54.02   
  Swimming Team Rauma  54.49                 
32  Edla Heino  2009    102          54.81   
  Swimming Team Rauma  56.10                 
33  Ida Sulonen  2009    101          54.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.62                 
34  Emma Karimäki  2009    98          55.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  53.53                 
35  Annika Andersen  2008    97          55.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:01.03                 
36  Miisa Yltävä  2008    94          56.32   
  TaTu Tampere  52.03                 
37  Kia Kuusela  2009    94          56.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  55.26                 
38  Sanni Korhonen  2009    93          56.58   
  TaTu Tampere  56.34                 
39  Nea Veiro  2008    92          56.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  57.90                 
40  Enna Hautero  2008    90          57.22   
  Rauman Uimaseura                   
41  Venla Kämäräinen  2009    51          1:08.78   
  Porin Uimaseura                   
Iida Pennanen  2008              DSQ  Felaktigt simsätt 
  TaTu Tampere  47.44                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Laura Räikkälä  2009              DSQ  Felaktigt simsätt 
  Kankaanpään Uimarit  1:06.80                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Sanni Mäkinen  2009              DSQ  Felaktigt simsätt 
  Rauman Uimaseura  55.38                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  06 april 2019 
Licensierad till: Ålands Simförening  Utskriftstid  16:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner